Mamusie styczniowe 2020 cz.2 - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-10-09, 10:28   #3721
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Rose08 Pokaż wiadomość
Dzięki, a jaki macie inhalator?
Ja mam Sanity, nie przebierałam za bardzo bo prosto od lekarza jechałam po inhalator ale jest w porządku.
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-09, 11:32   #3722
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Kombinezon dostalam ale on jest gruby wiec na pewno jezzczd chwile poczeka.
Bardziej mysle czy ponczo do auta kupic. Chociaz z drugiej strony my tyle jezdzimy ze nie wiem czy sie teraz przyda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-09, 14:55   #3723
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Hej Dziewczyny,

Kopę lat

Nie mam czasu sie tu udzielać. Choć ciagle obiecują sobie ze ze postaram się.
Hanulka jest hmm dosyć absorbująca. Tym bardziej, ze w dzień mało już spi najczęściej dwie drzemki po pol h. I tyle. A wieczorem jak ona już spi to i ja padam na twarz.
Spi już we własnym łóżeczku (spaliśmy razem). Choć ze mną w pokoju
Je coraz więcej stałych posiłków, a coraz mniej mleka. Zarówno mm jak i piersi

Mamy dwa zeby dolne, ale przebija się już góra. Także lada dzień.

Odkąd zaczęłyśmy chodzić na zajęcia WWR zdecydowanie zaczęła się lepiej ruszać. Dzisiaj już przybiera pozycje do czworakowania, a porusza się z prędkością światła jak żołnierz - czołgając się

Rośnie jak na drożdżach. Nosimy już rozmiar 80. Wydawało mi sie ze na zimę już zrobione zapasy (śpiwór, kombinezon etc), a jesCze domowilam ubranek z reserved i przymierzam się do Sinsay (bluzy etc).
Wazy prawie 9,5 kg i ma 76 cm.

Jestemy już po jednym przeziębieniu. Na szczęście trwało kilka dni i mloda już śmiga. Kupiliśmy przy tej okazji nebulizator.

Wy już gotowe na zimę? Jestem ciekawa waszych wyborów do wózka i kombinezonu
Ja postawiłam na śpiworek do wózka od Beztroskiej, oraz kombinezon.

Kiedy to pisałam, oczywiście obudziła się z drugiej tego dnia drzemki - spała 15 minut.

Idę nadrabiać zaległości - może dowiem się co u was słychac.





Pozdrowionka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Słodkaaa
Czas edycji: 2020-10-09 o 14:57
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-09, 20:45   #3724
jarzyniuchna
Raczkowanie
 
Avatar jarzyniuchna
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 257
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny,

Kopę lat

Nie mam czasu sie tu udzielać. Choć ciagle obiecują sobie ze ze postaram się.
Hanulka jest hmm dosyć absorbująca. Tym bardziej, ze w dzień mało już spi najczęściej dwie drzemki po pol h. I tyle. A wieczorem jak ona już spi to i ja padam na twarz.
Spi już we własnym łóżeczku (spaliśmy razem). Choć ze mną w pokoju
Je coraz więcej stałych posiłków, a coraz mniej mleka. Zarówno mm jak i piersi

Mamy dwa zeby dolne, ale przebija się już góra. Także lada dzień.

Odkąd zaczęłyśmy chodzić na zajęcia WWR zdecydowanie zaczęła się lepiej ruszać. Dzisiaj już przybiera pozycje do czworakowania, a porusza się z prędkością światła jak żołnierz - czołgając się

Rośnie jak na drożdżach. Nosimy już rozmiar 80. Wydawało mi sie ze na zimę już zrobione zapasy (śpiwór, kombinezon etc), a jesCze domowilam ubranek z reserved i przymierzam się do Sinsay (bluzy etc).
Wazy prawie 9,5 kg i ma 76 cm.

Jestemy już po jednym przeziębieniu. Na szczęście trwało kilka dni i mloda już śmiga. Kupiliśmy przy tej okazji nebulizator.

Wy już gotowe na zimę? Jestem ciekawa waszych wyborów do wózka i kombinezonu
Ja postawiłam na śpiworek do wózka od Beztroskiej, oraz kombinezon.

Kiedy to pisałam, oczywiście obudziła się z drugiej tego dnia drzemki - spała 15 minut.

Idę nadrabiać zaległości - może dowiem się co u was słychac.





Pozdrowionka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja również dostałam skierowanie na wwr, ale kompletnie nie wiem co z tym zrobić. Udac sie do poradni psychologiczno-pedagogicznej? Na czym taka terapia polega u niemowlaka?
U nas z powodu obniżonego napięcia i doktor mowi, ze maly za mało gaworzy ( mowi ciagle "gu, ga, ba, ma". Swoją drogą Wasze co mówią Wasze pociechy?)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jarzyniuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-10, 06:15   #3725
MagJa123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 521
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
Ja również dostałam skierowanie na wwr, ale kompletnie nie wiem co z tym zrobić. Udac sie do poradni psychologiczno-pedagogicznej? Na czym taka terapia polega u niemowlaka?
U nas z powodu obniżonego napięcia i doktor mowi, ze maly za mało gaworzy ( mowi ciagle "gu, ga, ba, ma". Swoją drogą Wasze co mówią Wasze pociechy?)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hmm to rzeczywiście tak mało? Znajomej dziecko 10mcy nie mówiło NIC - tylko aaaaaaa, poszli do neurologopedy, okazało sje, że wędzidełka do podcięcia. Podcieli i na następny dzień nagle zaczęło się bababa ale u Was wydaje mi sie, że to całkiem nieźle.

Moja to bardzo gaduła. Mama, baba, Dada, tata, czasem wyjdzie jakieś lala, nie. Generalnie kombinuje i czasem różne cuda wychodzą 🙈
MagJa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-10, 08:34   #3726
jarzyniuchna
Raczkowanie
 
Avatar jarzyniuchna
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 257
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez MagJa123 Pokaż wiadomość
Hmm to rzeczywiście tak mało? Znajomej dziecko 10mcy nie mówiło NIC - tylko aaaaaaa, poszli do neurologopedy, okazało sje, że wędzidełka do podcięcia. Podcieli i na następny dzień nagle zaczęło się bababa ale u Was wydaje mi sie, że to całkiem nieźle.

Moja to bardzo gaduła. Mama, baba, Dada, tata, czasem wyjdzie jakieś lala, nie. Generalnie kombinuje i czasem różne cuda wychodzą
I jeszcze mi zarzuciła tekstem, że wokalizuje jak 3 miesięczne niemowlę. Owszem na wizycie nie wypadł najlepiej, bo był śpiący i raczej marudzil niz mowil ale zapewinilam ją, ze potrafi i często wypowiada te sylaby.
Cóż, mam wrażenie, ze jak dziecko nie idzie książkowo z rozwojem, to wedlug lekarzy od razu cos musi byc z dzieckiem nie tak...
Tylko potrafią rodzica zdołować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jarzyniuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-10, 08:37   #3727
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
Ja również dostałam skierowanie na wwr, ale kompletnie nie wiem co z tym zrobić. Udac sie do poradni psychologiczno-pedagogicznej? Na czym taka terapia polega u niemowlaka?
U nas z powodu obniżonego napięcia i doktor mowi, ze maly za mało gaworzy ( mowi ciagle "gu, ga, ba, ma". Swoją drogą Wasze co mówią Wasze pociechy?)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tak. Idz do poradni. Często na ich stronach www jest formularz który należy wypełnić.
Zbiera się potem zespół który urzeka czy dziecko w ich opinii należy się wspieranie. Idziesz potem z pozytywna opinia do wybranej placówki i oni już układają wam zajęcia w oparciu o orzeczenie zespołu z poradni.

My mamy fizjoterapie.
Możesz mieć WWR na różne aspekty - fizjo, logopedę, psychologa, terapeutę si...

Hania mówi mama tata baba, dziadzia, baubau (pies), nie, No i swoje esperanto


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-10, 12:10   #3728
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Mój okruszek nie dość, że jak na siebie zjadł multum na śniadanie, to jeszcze miał drzemkę 2,5 godziny. Szok! No i wczoraj w końcu uznała, że siedzenie jednak jest fajne i tak sobie siedzi i się bawi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Inevera123
Czas edycji: 2020-10-10 o 13:54
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-10, 20:35   #3729
verna_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 648
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Nasz mały to gaduła i mówi mama, tata, baba, dada, am, mniam, nie, ej i różne swoje brz, psz, sz i inne których nie rozumiem
Mojej znajomej roczniak prawie nic nie mówi i nigdzie go nie skierowano. W każdym razie jeśli masz skierowanie to skorzystaj, zawsze lepiej sprawdzić i skorzystać z bezpłatnej pomocy
verna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-10, 21:21   #3730
Skarpeciara12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 151
Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Rose08 Pokaż wiadomość
Dzięki, a jaki macie inhalator?

Pytanie nie do mnie, ale my mamy vitammy aura z allegro jeden z najtanszych, jak sie zepsuje to nie bedzie zal kasy a wg mnie jest ok, daje rade

I zdecydowałam się jednak kupic kombinezon, bo jednak w domu ciagle zakladam malej legginsy a nie wyobrazam sobie zakladac jej zima rajstop i grubych spodni
A do wózka odpuszczam sobie te spiworki itp, jakos szkoda mi kasy bo rok temu kupilam spiworek do gondoli i mialam poczucie wywalenia pieniedzy w bloto, przy nizszych temperaturach koc na nogi powinien dac rade


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Skarpeciara12
Czas edycji: 2020-10-10 o 21:23
Skarpeciara12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-10, 22:20   #3731
Rose08
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 660
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Skarpeciara12 Pokaż wiadomość
Pytanie nie do mnie, ale my mamy vitammy aura z allegro jeden z najtanszych, jak sie zepsuje to nie bedzie zal kasy a wg mnie jest ok, daje rade

I zdecydowałam się jednak kupic kombinezon, bo jednak w domu ciagle zakladam malej legginsy a nie wyobrazam sobie zakladac jej zima rajstop i grubych spodni
A do wózka odpuszczam sobie te spiworki itp, jakos szkoda mi kasy bo rok temu kupilam spiworek do gondoli i mialam poczucie wywalenia pieniedzy w bloto, przy nizszych temperaturach koc na nogi powinien dac rade


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dziękuję. Dzis kupilismy z microlife. Niestety mala dostaje spazmów jak tylko zbliżam maseczkę do twarzy. Jakieś rady?

Ja kupilam spiwor bo u nas koc sie nie sprawdza. Córka od razu go rozkopuje wiec trzeba sie zatrzymywac co pare krokow i poprawiać, osobiscie doprowadza mnie to do szalu 🙈

Co do mowienia, to mam wrazenie ze my gdzies w tyle stawki ,🙉 mama, baba, czasem papa a tak to glownie jakoes dźwięki typu piski lub "aaaaaaaaaa" itd. W sumie nie pomyślałabym ze to cos dziwnego na jej wiek, ale jak widze ze wasze dzieci tyle mowia to zaczynam sie trochę martwić 😳
Rose08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-10, 22:27   #3732
Skarpeciara12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 151
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Z tym nie pomogę, bo moja to chce tą maseczkę zjeść od razu jak chce przyłożyć, wiec mam problem w druga strone


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Skarpeciara12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-10, 23:01   #3733
Rose08
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 660
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Skarpeciara12 Pokaż wiadomość
Z tym nie pomogę, bo moja to chce tą maseczkę zjeść od razu jak chce przyłożyć, wiec mam problem w druga strone


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jak nie urok to... 🙈
Rose08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-11, 08:03   #3734
verna_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 648
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Rose jedne dzieci mówią inne rozwijają się bardziej ruchowo Mój na przykład w dziewiątym miesiącu zaczął raczkować, a po ukończeniu siadać.. Co w ogóle wasze dzieci robią teraz ruchowo?
verna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-11, 08:37   #3735
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez verna_ Pokaż wiadomość
Rose jedne dzieci mówią inne rozwijają się bardziej ruchowo Mój na przykład w dziewiątym miesiącu zaczął raczkować, a po ukończeniu siadać.. Co w ogóle wasze dzieci robią teraz ruchowo?
Moja dzis konczy 10 miesiecy.
Nie raczkuje. Pelza.
Siada sama i kleczy bez podparcia.
Wstaje przy meblach i w lozeczku.
W lozeczku potrafi zrobic pare krokow.
Jak stoi to oczywiscie musi puszczac jedna reke
Niestety wczoraj i dzis masakra z humorem. Dalej zab sie nie przebil.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-11, 08:42   #3736
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez verna_ Pokaż wiadomość
Rose jedne dzieci mówią inne rozwijają się bardziej ruchowo Mój na przykład w dziewiątym miesiącu zaczął raczkować, a po ukończeniu siadać.. Co w ogóle wasze dzieci robią teraz ruchowo?

Moj coraz smielej chodzi przy meblach, czasami opiera sie tylko pupa i pleckami np w rogu kanapy a rece ma swobodne i np klaszcze. I od dwoch dni cwiczy rownowage i probuje sie puszczac dobrze, ze pieluszka na pupie to amortyzuje upadki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-11, 10:02   #3737
Rose08
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 660
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez verna_ Pokaż wiadomość
Rose jedne dzieci mówią inne rozwijają się bardziej ruchowo Mój na przykład w dziewiątym miesiącu zaczął raczkować, a po ukończeniu siadać.. Co w ogóle wasze dzieci robią teraz ruchowo?
Moja siedzi, pelza, tydzien temu zaczela raczkowac ale zwykle robi tak parę krokow i dalej już pełza. Wspina sie jak ma jakies przeszkody typu poduszka, ale nie wstaje 🤷
Rose08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-11, 10:05   #3738
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez verna_ Pokaż wiadomość
Rose jedne dzieci mówią inne rozwijają się bardziej ruchowo Mój na przykład w dziewiątym miesiącu zaczął raczkować, a po ukończeniu siadać.. Co w ogóle wasze dzieci robią teraz ruchowo?

Hania jest w tyle jeżeli chodzi o rozwój ruchowy, min dlatego zakwalifikowała się i chodzimy od początku września na WWR.

Na ta chwile: pełza od kilku dni (czołga się), wstaje na do pozycji czworaczej, ale jeszcze nie posuwa się do przodu, próbuje wdrapywać się na przeszkody, na razie bez skutku. Nie siedzi, posadzona utrzymuje chwile pozycje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-11, 10:10   #3739
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Rose08 Pokaż wiadomość
Dziękuję. Dzis kupilismy z microlife. Niestety mala dostaje spazmów jak tylko zbliżam maseczkę do twarzy. Jakieś rady?

Ja kupilam spiwor bo u nas koc sie nie sprawdza. Córka od razu go rozkopuje wiec trzeba sie zatrzymywac co pare krokow i poprawiać, osobiscie doprowadza mnie to do szalu 🙈

Co do mowienia, to mam wrazenie ze my gdzies w tyle stawki ,🙉 mama, baba, czasem papa a tak to glownie jakoes dźwięki typu piski lub "aaaaaaaaaa" itd. W sumie nie pomyślałabym ze to cos dziwnego na jej wiek, ale jak widze ze wasze dzieci tyle mowia to zaczynam sie trochę martwić 😳
Ja też bym nie pomyślała że to coś dziwnego dalej tak nie myślę, naprawdę się nie przejmuj na dziadzia to chyba jeszcze sporo poczekamy przecież to bardzo trudne słowo.
Co do inhalacji to chyba musi się przyzwyczaić moja jak była malutka co byłyśmy w szpitalu to była histeria, tragedia chciało mi się płakać nie wyrabiałam się z inhalacjami a lekarze wiadomo luz, potem się przyzwyczaiła. Ostatnio jak była przeziębiona to na nowo ryk na początku jak już tylko ten dźwięk usłyszała albo jak zobaczyła maskę w ręce i kilka razy i znów się przyzwyczaiła. Tata ją też próbował zagadywać, śpiewał odwracał uwagę a potem już było spoko.

---------- Dopisano o 11:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Moj coraz smielej chodzi przy meblach, czasami opiera sie tylko pupa i pleckami np w rogu kanapy a rece ma swobodne i np klaszcze. I od dwoch dni cwiczy rownowage i probuje sie puszczac dobrze, ze pieluszka na pupie to amortyzuje upadki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Przy okazji upadków-masakra moja siada sama i siedzi ale czasem traci równowagę i ryp jeżeli to jest w kojcu to luz,na macie ryczy no ale spoko, drżę za to jak walnie na kafelkach a jak będzie chodzić to już w ogóle nie wiem jak ją uchronić, czasem to sekundy 😕
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-11, 10:24   #3740
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez martuniaaa25 Pokaż wiadomość
Ja też bym nie pomyślała że to coś dziwnego dalej tak nie myślę, naprawdę się nie przejmuj na dziadzia to chyba jeszcze sporo poczekamy przecież to bardzo trudne słowo.
Co do inhalacji to chyba musi się przyzwyczaić moja jak była malutka co byłyśmy w szpitalu to była histeria, tragedia chciało mi się płakać nie wyrabiałam się z inhalacjami a lekarze wiadomo luz, potem się przyzwyczaiła. Ostatnio jak była przeziębiona to na nowo ryk na początku jak już tylko ten dźwięk usłyszała albo jak zobaczyła maskę w ręce i kilka razy i znów się przyzwyczaiła. Tata ją też próbował zagadywać, śpiewał odwracał uwagę a potem już było spoko.

---------- Dopisano o 11:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------



Przy okazji upadków-masakra moja siada sama i siedzi ale czasem traci równowagę i ryp jeżeli to jest w kojcu to luz,na macie ryczy no ale spoko, drżę za to jak walnie na kafelkach a jak będzie chodzić to już w ogóle nie wiem jak ją uchronić, czasem to sekundy
Nauczy się upadać i będzie dobrze. Bardzo ważne jest nauczenie dziecka schodzenia tyłem a nie na główkę. U mnie przy starszych to były ciągłe wrzaski: tyłem! i szybko się nauczyli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-11, 10:59   #3741
MagJa123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 521
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

U nas ruchowo zastój, cały czas tylko pełzanie tyłem i dookoła, do przodu nie czai. Posadzona siedzi bardzo ładnie, ale sama nie siada. Już mnie to męczy. Skończyła właśnie 9 mcy. Gada tyle, że jej się nie zamyka buzia. Idziemy w tym tygodniu do fizjo, mysle, że słaby ma ten brzuch, coś może podziałamy. Zazdroszczę wam przemieszczania się w przód.
MagJa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-11, 10:59   #3742
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Musza sie nauczyc upadkow, asekuracji.
moj jest raczej ostrozny, jak stoi przy czyms i chce juz usiasc albo odejsc to najpierw kuca, dotyka jedna raczka podlogi i dopiero puszcza druga raczke.
No a teraz probuje ustac
Co do „mowienia” to jakos w tym tygodniu sie rozgadal, ale wcale jakos nie panikowalam wczesniej. Na wszystko jest czas, a chlopcy pozniej zaczynaja mowic.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-12, 15:27   #3743
netkaa00
Zakorzenienie
 
Avatar netkaa00
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 4 479
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

U nas mała raczkuje i siada już od prawie dwóch miesięcy, staje przy meblach tez już od dawna, ale za to co do mówienia to nie bardzo. Każde dziecko inaczej, na każdego przyjdzie pora

Dziewczyny odkąd mała jest taka bardzo mobilna zastanawiam się dla niej nad kojcem do zabawy, co o tym myślicie? Chciałabym czasem w spokoju przygotować sobie posiłek czy iść do toalety nie martwiąc się, ze zrobi sobie krzywdę. Obawiam się, ze może być duży bunt ale chodzi mi o jej bezpieczeństwo. Nie chce zamykać jej tam na całe dnie, tylko w razie potrzeby - przygotowanie posiłków, wyjście do toalety.

Przy okazji czym wasze maluszki teraz najchętniej się bawią? Mojej żadna zabawka nie pasuje już mi ręce opadają, nie wiem co jej kupić żeby zajęła się chociaż z 15 minut.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
netkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-12, 15:46   #3744
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez netkaa00 Pokaż wiadomość
U nas mała raczkuje i siada już od prawie dwóch miesięcy, staje przy meblach tez już od dawna, ale za to co do mówienia to nie bardzo. Każde dziecko inaczej, na każdego przyjdzie pora

Dziewczyny odkąd mała jest taka bardzo mobilna zastanawiam się dla niej nad kojcem do zabawy, co o tym myślicie? Chciałabym czasem w spokoju przygotować sobie posiłek czy iść do toalety nie martwiąc się, ze zrobi sobie krzywdę. Obawiam się, ze może być duży bunt ale chodzi mi o jej bezpieczeństwo. Nie chce zamykać jej tam na całe dnie, tylko w razie potrzeby - przygotowanie posiłków, wyjście do toalety.

Przy okazji czym wasze maluszki teraz najchętniej się bawią? Mojej żadna zabawka nie pasuje już mi ręce opadają, nie wiem co jej kupić żeby zajęła się chociaż z 15 minut.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam kojec już dłuższy czas i nie wyobrażam sobie nie mieć. W sumie to dopóki mała nie usiadła to byłam spokojna nawet jak była na macie ale teraz cały czas się boję że gdzieś walnie głową.
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-12, 16:08   #3745
MagJa123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 521
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

U nas zdecydowanie najdłużej zajmuje się książkami, reszta wszystko na chwilę i wyrzuca. Przesuwanki z akademii mądrego dziecka, małe pucie, mamy też takie cienkie kartonowe z wierszami Brzechwy i je bardzo lubi. W sumie wszystko byle dała radę łapać i przekładać strony
MagJa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-12, 16:09   #3746
Skarpeciara12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 151
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez netkaa00 Pokaż wiadomość
U nas mała raczkuje i siada już od prawie dwóch miesięcy, staje przy meblach tez już od dawna, ale za to co do mówienia to nie bardzo. Każde dziecko inaczej, na każdego przyjdzie pora

Dziewczyny odkąd mała jest taka bardzo mobilna zastanawiam się dla niej nad kojcem do zabawy, co o tym myślicie? Chciałabym czasem w spokoju przygotować sobie posiłek czy iść do toalety nie martwiąc się, ze zrobi sobie krzywdę. Obawiam się, ze może być duży bunt ale chodzi mi o jej bezpieczeństwo. Nie chce zamykać jej tam na całe dnie, tylko w razie potrzeby - przygotowanie posiłków, wyjście do toalety.

Przy okazji czym wasze maluszki teraz najchętniej się bawią? Mojej żadna zabawka nie pasuje już mi ręce opadają, nie wiem co jej kupić żeby zajęła się chociaż z 15 minut.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U nas hitem jest to

https://m.ceneo.pl/85112343;pla?se=Y...CABEgJgpPD_BwE

Dziecka nie ma przez godzine


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Skarpeciara12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-12, 18:15   #3747
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez MagJa123 Pokaż wiadomość
U nas zdecydowanie najdłużej zajmuje się książkami, reszta wszystko na chwilę i wyrzuca. Przesuwanki z akademii mądrego dziecka, małe pucie, mamy też takie cienkie kartonowe z wierszami Brzechwy i je bardzo lubi. W sumie wszystko byle dała radę łapać i przekładać strony
I nie bierze ich do buzi?
Tez mam kilka z akademii ale musze z nia ogladac bo inaczej jak tylko sie odwroce to jest w buzi.

Kojec moim zdaniem jest ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-12, 18:50   #3748
MagJa123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 521
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
I nie bierze ich do buzi?
Tez mam kilka z akademii ale musze z nia ogladac bo inaczej jak tylko sie odwroce to jest w buzi.

Kojec moim zdaniem jest ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tych kartonowych za bardzo nie, czasem próbuje, ale zaraz przestaje. Mocno gryzie takie zwykłe, papierowe 🤦a tak jak leży na plecach to trzyma książkę rękoma i nogami i tak sobie ogląda i gada do siebie, tu dobrze się sprawdzają te cienkie z wierszami, bo jak spadają to nie robią krzywdy 🙈 a jak na brzuchu to przerzuca strony, skrobię obrazki palcami, w tych przesuwankach próbuje ruszać elementami. Wyciąganie wszystkich książek po kolei z pudełka też super zabawa
MagJa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-12, 19:08   #3749
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Ja jestem przeciwniczką kojca. Ale ja od lat żyję z pałętającymi się pod nogami dziećmi, czego bym nie robiła

Moja książki obgryza. Lubi bawić się zwierzątkami z arki Noego, lubi też mulę z Ikei. I Duplo. Ale dla niej zabawki służą do wkładania do buzi. Taki czas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-12, 19:17   #3750
netkaa00
Zakorzenienie
 
Avatar netkaa00
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 4 479
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Inevera123 Pokaż wiadomość
Ja jestem przeciwniczką kojca. Ale ja od lat żyję z pałętającymi się pod nogami dziećmi, czego bym nie robiła

Moja książki obgryza. Lubi bawić się zwierzątkami z arki Noego, lubi też mulę z Ikei. I Duplo. Ale dla niej zabawki służą do wkładania do buzi. Taki czas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No moja tez ciagle paletą mi się pod nogami, ale wspina się już na moje nogi, boje się, ze upadnie. Nie jestem w stanie nic zrobić bez niej, ciagle za mną raczkuje i jest przy mojej nodze. A nie lubie gdy paletą się podczas przygotowywania czegoś do jedzenia w kuchni, boje się, ze spadnie na nią nóż czy wrzątek... nigdy nie wiadomo, a ja lubie wyolbrzymiać..


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
netkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-09 07:47:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:09.