Mamusie styczniowe 2020 cz.2 - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-10, 13:35   #4411
netkaa00
Zakorzenienie
 
Avatar netkaa00
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 4 479
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
ja już nie mogę sie doczekac wiosny zeby skonczylo sie to ubieranie tych poncz, czapek itd

Ja tez...

Czy tylko u nas jest taka masakra z zębami? Od 4 msc życia odkąd wyszły jej pierwsze dolne jedynki non stop idą nam zeby. Ostatnio ledwo co wyszły dolne, później górne czwórki, przespaliśmy dobrze jedna noc i idą nam dolne trójki... jakiś dramat, jestem na skraju wyczerpania nerwowego.

Ogólnie mała jest taka żywa, całe dnie biega tylko otworzy oczy, drzemka południowa tez co raz krótsza.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
netkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 20:00   #4412
verna_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 648
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Ale ten materiał, który jest zarzucany na fotelik jest też z tyłu głowy.. No i to chyba mało komfortowe w przypadku jak mały ma dość dużą głowę opartą o zagłówek. Przez ten materiał będzie mu ciaśniej. Nie wiem czy jasno piszę jakoś nie na razie ponczo nie przekonuje, ja z domu biorę go bez kurtki bo mamy garaż w domu, a później wsiadam do tyłu samochodu i go ubieram. Potrzebuję chwilki, ale na razie nie przekonałam się do poncza.. A co do zębów to u nas przestój. Mały ma 8 zębów, wszystkie jedynki i dwójki i nie widać kolejnych
verna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 20:57   #4413
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez netkaa00 Pokaż wiadomość
Ja tez...

Czy tylko u nas jest taka masakra z zębami? Od 4 msc życia odkąd wyszły jej pierwsze dolne jedynki non stop idą nam zeby. Ostatnio ledwo co wyszły dolne, później górne czwórki, przespaliśmy dobrze jedna noc i idą nam dolne trójki... jakiś dramat, jestem na skraju wyczerpania nerwowego.

Ogólnie mała jest taka żywa, całe dnie biega tylko otworzy oczy, drzemka południowa tez co raz krótsza.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie wyszły jedynki i górne dwójki a potem był przestój i od kilku lat ewidentnie szły zęby bo ręce w buzi non stop wydawało mi się że to góra trójki a tu patrzę dolna dwójka jest, wygląda jednak na to że to nie koniec.
Współczuję Ci naprawdę 😟 Moja jeszcze sama nie chodzi a dokładnie dziś pierwszy raz sama stawała z kucków i tak jej się spodobało że non stop to robiła. Obstawiam że do końca lutego znacznie jakoś tam chodzić.

---------- Dopisano o 21:57 ---------- Poprzedni post napisano o 21:53 ----------

Cytat:
Napisane przez verna_ Pokaż wiadomość
Ale ten materiał, który jest zarzucany na fotelik jest też z tyłu głowy.. No i to chyba mało komfortowe w przypadku jak mały ma dość dużą głowę opartą o zagłówek. Przez ten materiał będzie mu ciaśniej. Nie wiem czy jasno piszę jakoś nie na razie ponczo nie przekonuje, ja z domu biorę go bez kurtki bo mamy garaż w domu, a później wsiadam do tyłu samochodu i go ubieram. Potrzebuję chwilki, ale na razie nie przekonałam się do poncza.. A co do zębów to u nas przestój. Mały ma 8 zębów, wszystkie jedynki i dwójki i nie widać kolejnych
Chyba wiem o co Ci chodzi ale nie zwróciłam na to uwagi bo moja ma małą głowę jak zresztą i wszystko inne 😆 Dzięki ponczu mogę ją zawsze trochę cieniej ubrać pod i nie ma tego puchu przez który pasy są cholera wie jak zapięte. Ile Twój waży i mierzy? Wyciągałaś jeszcze jakieś wkładki?
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-12, 12:53   #4414
verna_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 648
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Mój waży 11 kg i mierzy 80 cm. Nic na razie nie wyciągałam, ale zastanawiam się czy nie powinnam.. Powinni na nich napisać kiedy to wyciągać
verna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 12:14   #4415
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Pokonalyscie dziewczyny juz te katary?

U nas od nowa. Byla w zlobku 10 dni i dzis juz siedzi w domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 12:54   #4416
Skarpeciara12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 151
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
Pokonalyscie dziewczyny juz te katary?

U nas od nowa. Byla w zlobku 10 dni i dzis juz siedzi w domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U nas caaaly czas leje sie z nosa, juz ma ranke na nosie od tego wycierania. Nie wiem jak jej pomoc zeby jej sie to zagoilo... ale caly ten czas chodzi do zlobka z gilem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Skarpeciara12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 16:23   #4417
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

A uzywasz masci majerankowej?
Karmisz piersia? Jesli tak to mozna swoim mlekiem troszke smarowac


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-16, 09:10   #4418
Skarpeciara12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 151
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Już dawno nie karmię. A maści też nie używam, smarowałam kilka razy ale Mała wyciera ją ręką a potem ją oblizuje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Skarpeciara12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-18, 20:01   #4419
verna_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 648
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Justi Ty pisałaś, że córeczka nie chciała pić z butelki jak byłaś w szpitalu, nie? W końcu się nauczyła? Ile to potrwało i co pomogło? W poniedziałek wracam do pracy i mały nie chce ruszyć butelki, jak na razie zasypiał tylko przy cycu albo na spacerze, a pogoda mało spacerowa :/ mam trzy dni na próby nauczenia go zasypiania przy butelce.. Jakieś rady?😁
verna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 07:30   #4420
Skarpeciara12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 151
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Pytanie nie do mnie, ale moim zdaniem troche bez sensu uczenie teraz dziecka picia z butelki. A z kim Mały bedzie zostawal? Bo to że w taki sposob ustpia z Mamą nie oznacza, że np przy Tacie też się tego będzie domagać. Przy innej osobie może wystarczy tylko przytulenie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 07:30 ---------- Poprzedni post napisano o 07:28 ----------

Jako przykład powiem tylko że ja nie potrafie odłożyć córki do łóżeczka jak śpi bo jeszcze się nie nachyle a Ona juz mnie trzyma mocno za ręce i zaczyna popłakiwać. Moja siostra odłożyła ją bez problemu za pierwszym razem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Skarpeciara12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 11:12   #4421
verna_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 648
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Będzie zostawał z babcią, czyli moja mamą. Czyli najlepiej jak po prostu spróbuje go położyć spać po obiedzie? U nas zawsze ja go kładłam, mąż nawet nie chce próbować i teraz mama ma obawy, bo butelki nie chciał tknąć jak ostatnio został. Nie wiem jak to ogarnąć, mam 3 dni, a mama nie chce go męczyć żeby płakał.
verna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-19, 23:43   #4422
Justi2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 481
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Verna moja mała wkońcu załapała butelkę gdy moja mama owineła butelkę w pieluchę tetrową bo jak tylko widziała butle to był płacz. Tak jak piszesz moja mama też nie chciała męczyć Oliwki i w nocy to wolała jej dać kaszkę niż mleko , żeby tylko jej nie płakała.
To co piszą dziewczyny też to zauważyłam że jak ja usypiam musi być cyc , wygina się i szuka cyca , znów jak moja mama usypiała to wystarczyło przytulenie i głaskanie po główce i zasypiała .

Trzymam kciuki żeby u Ciebie też maluszek usypiał bez problemu w objęciach babci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 00:43 ---------- Poprzedni post napisano o 00:35 ----------

Nie wiem czy to może też miało znaczenie ale u nas załapała tylko picie mleka z butelki tomme tippee , moja mama próbowała jej dać z butelki Avent i dr Browns i dopiero pociągnęła z tej tomee tippee , wydaje mi się że najbardziej przypomina pierś ale to pewnie już zależy od dziecka

Zmienię temat proszę napiszcie ile podajecie witaminy D3 i czy smarujecie dzieci czymś po kąpieli i jaki kremik stosujecie wychodząc z maluszkami na dwór . Z góry dziękuję za odpowiedzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justi2019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-20, 12:47   #4423
verna_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 648
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Justi dzięki też mam tą butelkę, musimy spróbować jeszcze z pieluchą. Ja podaje teraz 600 Wit D. Po kąpieli smarujemy małemu tylko pod szyją, pachami i w miejscach gdzie mogłyby mu się robić jakieś otarcia kremem linomag bobo i twarz kremem hipp. Na spacery też stosujemy hipp, w zimie mieliśmy taki dla zmarzluchow nie pamiętam nazwy firmy
verna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-20, 18:23   #4424
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Verna - nie ma sensu uczyc picia z butelki. Mleczko mozna podac w kubeczku czy bidonie, albo po prostu uspic po posilku stalym. Potem bedzie tylko klopot z odstawieniem butelki.
Nasze dzieci sa juz na tyle duze i rozumne, ze wiedza, ze jak nie ma mamy to nie ma piersi i zasna inaczej. Co wiecej - z kazda osoba moga miec inny sposob wypracowany. U jednego na rekach, u innego na kolanach...


Ja podaje 600j wit D. Po kapieli niczym nie smaruje. Raz na jakis czas do wanny do wody dodaje olej ze wlodkich migdalow, ale doslownie ze 2x w miesiacu.
A na spacery mamy krem Weleda, taki zolty


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-20, 20:23   #4425
Justi2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 481
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi , pytam o to kremowanie bo mojej małej wyskoczyły suche plamy na twarzy i sucha plamka wokół sutka . Byliśmy z tym u dermatologa z buzi ładnie schodzi a z cycusia jeszcze nie zeszło. Też niczym po kąpieli nie kremuje od jakiegoś czasu i się zastanawiam od czego to się pojawiło , nic nowego nie zjadła żeby to po jedzeniu miało się pojawić , proszek cały czas do prania ten sam , sama nie wiem .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justi2019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 20:40   #4426
Justi2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 481
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Dziewczyny coś niesamowitego się wydarzyło ostatniej nocy moja mała jak zasnęła o 21:20 tak spała do 8:40 bez żadnego cyca , nadal jestem w szoku . Ale żeby nie było tak idealnie to Ada mi się obudziła o 00:40 na siku ale wysikała się i spała dalej . Zobaczymy jak dziś będzie . Wiem że u was może już od dłuższego czasu przesypiają całe noce ale u mnie cyc zawsze koło 1 był. Zresztą od momentu jak przeniosłam Oliwkę do pokoju w którym śpi Ada to mi bardzo ładnie śpi , w dzień dwa razy koło 1,5-2 godzin . Zapewne jak tu o tym piszę to jutro wam napisze że się budziła milion razy w nocy hehe
Co u was? Jak maluszki? Na szczęście sucha plama na buzi i na cycuszku zniknęła , oby nie wróciła. Znów z Adą mamy w marcu wykluczyć wadę układu moczowego i będzie miała cystografie , mam nadzieję że nie będzie tak źle jak to opisują na necie niektóre osoby

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justi2019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 22:16   #4427
netkaa00
Zakorzenienie
 
Avatar netkaa00
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 4 479
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

U nas ciagle po kilka pobudek z nocy także tak, już nawet o tym nie myśle


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
netkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 00:08   #4428
Justi2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 481
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Nio jest 1 w nocy i ja po karmieniu właśnie , także wczorajsza noc to był miły wypadek przy pracy hihi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justi2019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 06:23   #4429
netkaa00
Zakorzenienie
 
Avatar netkaa00
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 4 479
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Justi2019 Pokaż wiadomość
Nio jest 1 w nocy i ja po karmieniu właśnie , także wczorajsza noc to był miły wypadek przy pracy hihi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Fajnie taka noc chociaż raz na jakiś czas


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
netkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-24, 06:57   #4430
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez netkaa00 Pokaż wiadomość
U nas ciagle po kilka pobudek z nocy także tak, już nawet o tym nie myśle


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas to samo

Poza tym niekonczace sie choroby...

Zaczela chodzic za to w koncu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 08:46   #4431
Skarpeciara12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 151
Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Moja dzisiaj przespala druga noc z rzedu bez pobodki, takze mam nadzieje ze tak juz zostanie
Ale dalej nie chodzi, ani nawet kroku sama nie chce zrobic


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Skarpeciara12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 09:13   #4432
Angelika1237
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 517
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

U nas już sama chodzi tak ze 3 tygodnie ale noce dalej nie przespane


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Angelika1237 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 19:05   #4433
verna_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 648
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

U nas też karmienia nocne,ale już się przyzwyczaiłam i nie doskwiera mi to. Wróciłam do pracy i jak na razie jest dobrze
verna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-25, 07:09   #4434
Skarpeciara12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 151
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez verna_ Pokaż wiadomość
U nas też karmienia nocne,ale już się przyzwyczaiłam i nie doskwiera mi to. Wróciłam do pracy i jak na razie jest dobrze

A jak rozwiązała się kwestia drzemki bez piersi?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Skarpeciara12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-25, 11:44   #4435
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Dziewczyny kupowalyscie juz moze jakies buty na wiosne dla chodzacych dzieci i mozecie cos polecic?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-25, 13:46   #4436
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Ja wlasnie chce sie jutro wybrac po pierwsze buty. Mamy taki specjalistyczny sklep, gdzie sa rozne marki, niech nam dobierze ktos kto sie na tym zna najlepiej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-25, 14:02   #4437
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Ja wlasnie chce sie jutro wybrac po pierwsze buty. Mamy taki specjalistyczny sklep, gdzie sa rozne marki, niech nam dobierze ktos kto sie na tym zna najlepiej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
O to dasz znac co wybraliscie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-25, 21:39   #4438
verna_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 648
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Odnośnie drzemki to akurat pogoda nam sprzyja i mały zasypia w wózku na spacerze.. Gorzej będzie jak będzie deszcz
verna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 07:10   #4439
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
O to dasz znac co wybraliscie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Już po zakupach.
Cieżko było zdecydować czy kupujemy już typowo wiosenne czy jednak przejściowe, ale jednak z uwagi na to, że marzec i może nawet kwiecień mogą być z różną temperaturą to wzieliśmy takie trzewiki Primigi. Mają Goretex, więc na pluchę też będą dobre.
Szkoda tylko, że w sklepie nie było 31% zniżki IMG_2501.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 12:17   #4440
verna_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 648
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

One są raczej sztywne, nie? Ja tyle się naczytałam o tych pierwszych butach, przejrzałam wiele stron szukając ideału, aż w końcu się wkurzyłam i poszłam do CCC i kupiliśmy buciki Lasockiego. Na pudełku był znaczek zdrowa stopa, poczytałam o tym po powrocie do domu, bo nie miałam pojęcia czy to jakiś chwyt marketingowy i miło się zaskoczyłam
verna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-09 07:47:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:05.