Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-09-08, 09:34   #3931
Alahamarra
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 14
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Witam wszystkich, widzę, że wiele jest tu starych "wyjadaczek" językowych. Mam pytanie jeśli uczycie się same w domu to jak układacie plan takiej nauki? Czy tak po prostu uczycie się co akurat Was dziś zainteresuje?
Alahamarra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-08, 10:34   #3932
Krolowalasu
Raczkowanie
 
Avatar Krolowalasu
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 100
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Też uczę się języków sama w domu, ale korzystam z gotowych rozwiązań Po prostu mam kurs i przechodzę lekcja po lekcji. Jestem zbyt chaotyczna, żeby układać plan samej :P
Krolowalasu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-08, 13:32   #3933
Esency
Rozeznanie
 
Avatar Esency
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 503
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Alahamarra Pokaż wiadomość
Witam wszystkich, widzę, że wiele jest tu starych "wyjadaczek" językowych. Mam pytanie jeśli uczycie się same w domu to jak układacie plan takiej nauki? Czy tak po prostu uczycie się co akurat Was dziś zainteresuje?
Wiesz co, jest bardzo różnie. Niektórych języków uczę się z kursami, więc to one mi wyznaczają materiał krok po kroku, którego chcę się uczyć, z tym, że to ja decyduję, ile jestem danego dnia wstanie przyswoić nowych informacji. Kursy wyznaczają mi powtórki i to jest fajne.

Jeżeli nie mam takiego kursu, to sama decyduję czego chciałabym się w danej chwili uczyć. Czasami siadam i opracowuję gramatykę, czasem uczę się po prostu słówek, czasem sama coś piszę, żeby zobaczyć gdzie mam braki, innym razem czytam. Zupełna dowolność, ale ten sposób jest o tyle niewdzięczny, że trzeba być zmotywowanym i i tak mniej więcej wiedzieć, w jakim kierunku się poruszać i na jakie zagadnienia przyszła też pora.

Na początek fajne są jednak kursy, tak jak ja zaczynałam naukę hiszpańskiego z supermemo i kurs po prostu krok po kroku mnie prowadził według tego, co akurat powinnam przyswoić i jak było mi mało, to już na własną rękę sobie rozszerzałam ilość wykonanych ćwiczeń itp.
Esency jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-10, 19:03   #3934
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Chciałabym podszkolić się trochę w angielskim biznesowym, chodzi o ekonomię, giełdy, ryzyko itd. Opieram się na business vocabulary in use, ale mało tutaj tego jest. Myślicie, że czytanie artykułów, spisywanie z nich słówek to dobry pomysł? A może jeszcze coś innego?
Tak jak Maguda napisała wydawnictwo Poltext. Do tego bym dodała Angielski w tłumaczeniach Business (przejrzyj spisy treści). Dodatkowo mam zainstalowaną appkę BBC News. Tam możesz sobie dobrać tematykę biznesową i tak jak napisałaś, spisywać słówka. Ja tak robię i wrzucam do memrise
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-11, 10:28   #3935
viktoria90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 22
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Też muszę chyba w końcu kupić smartphona...jak czytam o wykorzystywaniu go do nauki języków Te wszystkie appki, programy, które można wgrać Gra jest warta świeczki
viktoria90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-11, 12:37   #3936
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez viktoria90 Pokaż wiadomość
Też muszę chyba w końcu kupić smartphona...jak czytam o wykorzystywaniu go do nauki języków Te wszystkie appki, programy, które można wgrać Gra jest warta świeczki

Wczoraj kupiłam samsunga za 299 zł w media expert ;p promocja to kupiłam bo moj drugi troche szwankuje a musze miec dwa
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-15, 19:00   #3937
201608241255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 59
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cześć!
Podczytuję Was od jakiegoś czasu i jestem pod wielkim wrażeniem. Dziewczyny, wszystkie jesteście tak mega zmotywowane, zazdroszczę Wam!

Ja uczę się angielskiego B2/C1, niemieckiego A2 i chciałabym zacząć francuski.

Ale mam ogromy problem. Nie potrafię znaleźć w sobie zapału do języków. Kiedyś kochałam się ich uczyć, a teraz w ogóle nie mogę się do tego zabrać. Wypisałam sobie na kartkach co mnie motywuje do ich nauki, ale to nie pomaga. Nie wiem co zrobić z tym fantem...
201608241255 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-16, 16:13   #3938
201606210924
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 22
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Zamowilam sobie dzisiaj kilka ksiazek z tej serii "Angielski w tlumaczeniach" i mam nadzieje, ze okaza sie w porzadku. Na stronie PP spojrzalam jak wygladaja w srodku i bardzo mnie zaciekawily.
Swoja droga, to chyba musze troche przystopowac, bo we wrzesniu juz kupilam cztery ksiazki jezykowe, a teraz jeszcze te.
201606210924 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-17, 07:42   #3939
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Alea1 Pokaż wiadomość
Cześć!

Podczytuję Was od jakiegoś czasu i jestem pod wielkim wrażeniem. Dziewczyny, wszystkie jesteście tak mega zmotywowane, zazdroszczę Wam!



Ja uczę się angielskiego B2/C1, niemieckiego A2 i chciałabym zacząć francuski.



Ale mam ogromy problem. Nie potrafię znaleźć w sobie zapału do języków. Kiedyś kochałam się ich uczyć, a teraz w ogóle nie mogę się do tego zabrać. Wypisałam sobie na kartkach co mnie motywuje do ich nauki, ale to nie pomaga. Nie wiem co zrobić z tym fantem...

Chwilowo odpuść bo albo sie wypaliłaś albo musiało się coś dziać że Ci się odechcialo
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-17, 08:46   #3940
who cares
Raczkowanie
 
Avatar who cares
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 397
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Alea1 Pokaż wiadomość
Cześć!
Podczytuję Was od jakiegoś czasu i jestem pod wielkim wrażeniem. Dziewczyny, wszystkie jesteście tak mega zmotywowane, zazdroszczę Wam!

Ja uczę się angielskiego B2/C1, niemieckiego A2 i chciałabym zacząć francuski.

Ale mam ogromy problem. Nie potrafię znaleźć w sobie zapału do języków. Kiedyś kochałam się ich uczyć, a teraz w ogóle nie mogę się do tego zabrać. Wypisałam sobie na kartkach co mnie motywuje do ich nauki, ale to nie pomaga. Nie wiem co zrobić z tym fantem...
Z mojego doświadczenia mogę Ci poradzić odwrotnie niż tamtaglista, rób cokolwiek związanego z językiem codziennie jeśli masz czas, nie musisz poświęcać na to dużo czasu, nawet 15 minut nauki słówek, posłuchania czegoś daje poczucie, że coś zrobiłaś. Po kilku dniach nie będziesz chciała tracić tych efektów U mnie się sprawdza
who cares jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-17, 10:41   #3941
201607040950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 7 272
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Czy ma tu ktoś rosettę i mógłby się podzielić wrażeniami?
201607040950 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-17, 14:42   #3942
Nineveh03
Rozeznanie
 
Avatar Nineveh03
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 533
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Wydawnictwo Edgard. Zależy mi na ćwiczeniach, a z tego co się orientuję, jest w nich tego dość sporo, a zbyt wiele książek do nowogreckiego nie ma, a co dopiero ćwiczeń. Choć z drugiej strony nie słyszałam zbyt pochlebnej opinii na temat tego wydawnictwa. Kupować i mieć się na baczności w razie błędów, czy dać sobie spokój?
Nineveh03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-17, 16:49   #3943
Esency
Rozeznanie
 
Avatar Esency
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 503
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez adeedra Pokaż wiadomość
Czy ma tu ktoś rosettę i mógłby się podzielić wrażeniami?
Ja z Rosetty będę korzystać od października. Uczyć się będę albo angielskiego i hiszpańskiego albo niemieckiego i hiszpańskiego. Zobaczymy. Jeżeli nie znajdzie się nikt inny, kto podzieliłby się wrażeniami, to za jakiś czas na pewno dam znać jak sprawdzają się kursy.
Esency jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-17, 20:14   #3944
201607040950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 7 272
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Esency Pokaż wiadomość
Ja z Rosetty będę korzystać od października. Uczyć się będę albo angielskiego i hiszpańskiego albo niemieckiego i hiszpańskiego. Zobaczymy. Jeżeli nie znajdzie się nikt inny, kto podzieliłby się wrażeniami, to za jakiś czas na pewno dam znać jak sprawdzają się kursy.
Zastanawiam się, czy to to samo co strony typu busuu i inne - chociaż korzystałam akurat z tej. Przerobiłam to, co się dało w darmowej wersji, ale jakoś nie czuję się przekonana, że to na dłuższą metę mogłoby dla mnie zadziałać.
Bo książki i ćwiczenia nie działają kompletnie. Mogłabym tak siedzieć nad tym i się wgapiać w nieskończoność, nic by z tego nie wyszło.

Działają na mnie fiszki, tłumaczenia krótkich tekstów (tzn. godziny siedzenia ze słownikiem, bo przyzwyczaiłam się, że zapamiętuję to, co widzę) no i słuchanie rozmów/filmów/muzyki.
Zainwestowałabym, gdyby to faktycznie mogło pomóc, ale boję się tak w ciemno, bo znalazłam opinie, że to dobre tylko na początku i do przypominania sobie języka, który już się zna, ale przez długi czas się go nie używało.

W ogóle ostatnio chodzę zawsze z jakimiś karteczkami, żeby nie marnować np. 15 minut w autobusie i nawet wtedy powtarzać słówka. Ludzie się na mnie dziwnie patrzą.

I jeszcze mam problem z czytaniem. Nie mam problemów ze wzrokiem, nie mam problemów z odczytaniem z ekranu czcionki "4" czy nawet "3", a arabskiego po prostu nie widzę. Nie mam pojęcia co tam jest napisane, za każdym razem muszę sobie robić zoom albo kopiować do worda i walić czcionę "18" - dopiero wtedy mogę normalnie czytać. Cyrylicy nigdy nie musiałam powiększać.
Zastanawiam się, czy to minie z czasem, bo to kwestia tego, że ciągle się przyzwyczajam, czy tak już zawsze będę musiała zasuwać z lupą...
Strasznie to demotywujące. Po prostu nie widzę no.
201607040950 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-18, 12:31   #3945
mamamia2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 39
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Ja korzystałam przez jakiś czas z Rosetty, ale muszę przyznać, że strasznie się zniechęciłam. "Bardzo często powtarza się praktycznie to samo. Nie wiem czemu też często mówię dobrze , a program mi tego nie uznaje. czasem powiem jakąś głupotę i mówi, że dobrze.
Jak mówiłam: ja sama bardzo szybko się zniechęciłam. Postanowiłam znaleźć coś innego. Teraz używam metody Emila Krebsa i ten kurs jest ok. Powtórzeń jest wystarczająco, ani za mało ani za dużo. Tak, że się zapamiętuje, ale nie nuży.
Pewnie to kwestia przyzwyczajenia, albo preferencji. W każdym razie takie jest moje zdanie.
mamamia2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-18, 16:31   #3946
moonlightdancer
Rozeznanie
 
Avatar moonlightdancer
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: UAE
Wiadomości: 612
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez adeedra Pokaż wiadomość
Zastanawiam się, czy to minie z czasem, bo to kwestia tego, że ciągle się przyzwyczajam, czy tak już zawsze będę musiała zasuwać z lupą...
Strasznie to demotywujące. Po prostu nie widzę no.
To minie. Tez mi sie te slaczki zlewały kiedyś. Teraz nie ma problemu nawet z mała czcionka ale ja bardzo duzo czytam. U mnie za to mówienie leży zupełnie.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
moonlightdancer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-18, 18:54   #3947
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

W końcu mogę skupić się tylko na językach, czytaniu i szydełkowaniu, więc od poniedziałku zaczynam pełną parą. Wypożyczyłam sobie z biblioteki niemiecki w ekonomii Znowu ciągnie mnie do hiszpańskiego.
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-18, 19:08   #3948
DziadkaKalesony
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 153
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Polećcie mi prosze jakiś dobry program do fiszek, który byłby zsynchronizowany z laptopem i telefonem (android) - jeśli istnieje taki:P Chodzi mi o to, abym mogła wpisywać słówka na komputerze, a uczyć się na telefonie lub tablecie.
Najlepiej jakbym mogła podzielić kategorie na języki i podkategorie z konkretnymi działami słówek.

Czy jest coś lepszego niż Anki? Kiedyś z tego korzystałam, daaaawno temu, ale mnie nie zachwycił.

Edytowane przez DziadkaKalesony
Czas edycji: 2015-09-18 o 19:17
DziadkaKalesony jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-18, 19:41   #3949
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez DziadkaKalesony Pokaż wiadomość
Polećcie mi prosze jakiś dobry program do fiszek, który byłby zsynchronizowany z laptopem i telefonem (android) - jeśli istnieje taki:P Chodzi mi o to, abym mogła wpisywać słówka na komputerze, a uczyć się na telefonie lub tablecie.
Najlepiej jakbym mogła podzielić kategorie na języki i podkategorie z konkretnymi działami słówek.

Czy jest coś lepszego niż Anki? Kiedyś z tego korzystałam, daaaawno temu, ale mnie nie zachwycił.
Memrise znasz? Ja polecam, sama korzystam
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-18, 20:06   #3950
xxblackangelxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 116
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

W
Cytat:
Napisane przez DziadkaKalesony Pokaż wiadomość
Polećcie mi prosze jakiś dobry program do fiszek, który byłby zsynchronizowany z laptopem i telefonem (android) - jeśli istnieje taki:P Chodzi mi o to, abym mogła wpisywać słówka na komputerze, a uczyć się na telefonie lub tablecie.
Najlepiej jakbym mogła podzielić kategorie na języki i podkategorie z konkretnymi działami słówek.

Czy jest coś lepszego niż Anki? Kiedyś z tego korzystałam, daaaawno temu, ale mnie nie zachwycił.
Polecam Quizlet.com tez wpisuje słówka na komputerze,a ucze sie na telefonie mozna wybrać fiszki albo wpisywanie tłumaczeń
xxblackangelxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-18, 20:06   #3951
DziadkaKalesony
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 153
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Peru Pokaż wiadomość
Memrise znasz? Ja polecam, sama korzystam
Dziękuję za przypomnienie! Miałam to zapisane do sprawdzenia, nawet się zarejestrowałam kiedyś i .. zapomniałam. Super!
DziadkaKalesony jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 13:33   #3952
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez DziadkaKalesony Pokaż wiadomość
Polećcie mi prosze jakiś dobry program do fiszek, który byłby zsynchronizowany z laptopem i telefonem (android) - jeśli istnieje taki:P Chodzi mi o to, abym mogła wpisywać słówka na komputerze, a uczyć się na telefonie lub tablecie.
Najlepiej jakbym mogła podzielić kategorie na języki i podkategorie z konkretnymi działami słówek.

Czy jest coś lepszego niż Anki? Kiedyś z tego korzystałam, daaaawno temu, ale mnie nie zachwycił.
Quizlet ?
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 19:18   #3953
Crythy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 98
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cześć, znacie jakąś stronę na której można bezpłatnie oglądać pretty little liars po angielsku? niestety z ororo.tv skasowali :/ a nie znam strony ,która byłaby bez polskich napisów
Crythy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 12:50   #3954
Kucias
Zadomowienie
 
Avatar Kucias
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 286
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Crythy Pokaż wiadomość
Cześć, znacie jakąś stronę na której można bezpłatnie oglądać pretty little liars po angielsku? niestety z ororo.tv skasowali :/ a nie znam strony ,która byłaby bez polskich napisów
Może ściągnij sezon z torrentow? Na pewno jest. Czasem trafiają się nawet angielskie napisy
__________________
Ignorowanie Onnej przynosi szczęście.
Kucias jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-21, 19:17   #3955
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Kucias Pokaż wiadomość
Może ściągnij sezon z torrentow? Na pewno jest. Czasem trafiają się nawet angielskie napisy
Nie popieramy na wizażu piractwa

To od dziś miałam zacząć i przygotowałam sobie książki, które będę sobie przerabiała
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-21, 20:08   #3956
ytaaa
Zadomowienie
 
Avatar ytaaa
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 337
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Peru Pokaż wiadomość
Nie popieramy na wizażu piractwa

To od dziś miałam zacząć i przygotowałam sobie książki, które będę sobie przerabiała
Naprawdę nic nie ściągasz, nie oglądasz za darmo? Za wszystko płacisz
ytaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-21, 20:12   #3957
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez ytaaa Pokaż wiadomość
Naprawdę nic nie ściągasz, nie oglądasz za darmo? Za wszystko płacisz
Przecież nie o to tu chodzi, tylko nie propagujemy piractwa na portalu. Taka polityka i Peru tylko o tym przypomniała Zawsze można odpowiednie informacje przesłać sobie na pw
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-21, 20:22   #3958
Kucias
Zadomowienie
 
Avatar Kucias
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 286
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Szaro: Nie żebym się czepiala, ale takie ściągnięcie na własny użytek jest mniej szkodliwe (i ponoć legalne w odpowiednich wypadkach?) niż te strony do oglądania za darmo, które zarabiają na cudzej pracy
__________________
Ignorowanie Onnej przynosi szczęście.
Kucias jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-21, 21:54   #3959
Nineveh03
Rozeznanie
 
Avatar Nineveh03
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 533
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Kucias Pokaż wiadomość
Szaro: Nie żebym się czepiala, ale takie ściągnięcie na własny użytek jest mniej szkodliwe (i ponoć legalne w odpowiednich wypadkach?) niż te strony do oglądania za darmo, które zarabiają na cudzej pracy
Też szaro: Jeżeli nikt na tym nie zarabia to jest okej, samo przechowywanie jest legalne - dlatego taki chomik wciąż się trzyma i ma się całkiem dobrze. Problemy zaczynają się od momentu, kiedy drukujesz książki i sprzedajesz na targu, czy coś takiego.
Nineveh03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-21, 22:25   #3960
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Nineveh03 Pokaż wiadomość
Też szaro: Jeżeli nikt na tym nie zarabia to jest okej, samo przechowywanie jest legalne - dlatego taki chomik wciąż się trzyma i ma się całkiem dobrze. Problemy zaczynają się od momentu, kiedy drukujesz książki i sprzedajesz na targu, czy coś takiego.
Gdyby to było takie łatwe i przyjemne, piratebay i inne tego typu portale nie byłyby ścigane i zamykane Na serio, to co piszesz jest powszechną opinią w internecie, natomiast w rzeczywistości nie jest tak dokładnie, na prawie własności intelektualnej uczyli mnie czego innego.

Myślę, że to nie jest jednak miejsce na takie dyskusje. Tzn są mile widziane, ale nie sądziłam, że taki niewinny post wywoła takie emocje
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-03 11:35:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:55.