Rozmowa kwalifikacyjna - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-15, 10:57   #661
dzwoneczek186
Rozeznanie
 
Avatar dzwoneczek186
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kevelaer, Niemcy
Wiadomości: 753
GG do dzwoneczek186
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Ja ide dzisiaj! I czuje sie jak kompletny zoltodziub. Pracowalam ponad 4 lata dla jednej firmy i zdobycie tej posady bylo "dosc" latwe. Dzisiejsza rozmowa w zasadzie bedzie pierwsza taka "powazna". Nie czuje sie przygotowana, plan jest taki, by poplynac z pradem ;o).
To praca na stoisku kosmetykow Laury Mercier... doswiadczenie na podobnym stanowisku... minimalne. Martwi mnie to, bo naprawde chce ta posade.
Jakie dajecie mi szanse?
dzwoneczek186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 20:59   #662
eloania
Zadomowienie
 
Avatar eloania
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 294
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

ja ide na rozmowe w przyszlym tygodniu.
tez jako sprzedawca i niestety tez z praktycznie zerowym doswiadczeniem i zastanawiam sie jakie sa moje szanse...

a co do stroju, to wlasnie sie zastanawiam czy moge zostawic czerwone pazurki - czy lepiej zmyc lakier.
stroj czarna spodniczka i biala koszula - na elegancko;]
a czerwone pazurki to tak jako dodatek albo moze zeby troche sie wyroznic - ale nie wiem czy to dobry pomysl ;p
__________________
keepin' your love lockdown...
eloania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 21:43   #663
tyska85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z wrocławia ;)
Wiadomości: 236
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Cytat:
wlasnie sie zastanawiam czy moge zostawic czerwone pazurki - czy lepiej zmyc lakier.
w/g mnie powinnaś zmyć i ewentualnie pomalować na bardziej stonowany kolor.
tyska85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 22:14   #664
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 398
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Cytat:
Napisane przez eloania Pokaż wiadomość
ja ide na rozmowe w przyszlym tygodniu.
tez jako sprzedawca i niestety tez z praktycznie zerowym doswiadczeniem i zastanawiam sie jakie sa moje szanse...

a co do stroju, to wlasnie sie zastanawiam czy moge zostawic czerwone pazurki - czy lepiej zmyc lakier.
stroj czarna spodniczka i biala koszula - na elegancko;]
a czerwone pazurki to tak jako dodatek albo moze zeby troche sie wyroznic - ale nie wiem czy to dobry pomysl ;p
A to akurat zależy bo np w Sephorze wszystkie sprzedawczynie mają obowiązek mieć usta pomalowane na czerwono i paznokcie również lub ewentualnie francuski manicure.
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 09:57   #665
eloania
Zadomowienie
 
Avatar eloania
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 294
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Cytat:
Napisane przez titina Pokaż wiadomość
A to akurat zależy bo np w Sephorze wszystkie sprzedawczynie mają obowiązek mieć usta pomalowane na czerwono i paznokcie również lub ewentualnie francuski manicure.
a to ciekawe, nie wiedzialam;]

eh,ale ja do sephory akurat nie ide;p
to chyba jednak sobie odpuszcze te czerwone pazurki;]
__________________
keepin' your love lockdown...
eloania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 10:48   #666
Ka-Mila
Rozeznanie
 
Avatar Ka-Mila
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Puck, 3-CITY
Wiadomości: 667
GG do Ka-Mila
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Może ma ktoś dośwadczenie w rozmowach o pracę w banku?
Jutro takową mam na stanowisko kasjerki i trzęse pupą, bo cholernie mi zależy, ale strasznie się boję
__________________
Moja myślodsiewnia
http://www.mojageneracja.pl/2655282
Ka-Mila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 20:13   #667
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Dla mnie smieszne sa pytania w stylu: co by pani chciala robic za 5 lat, jak sobie wyobrazasz swoja przyszlosc, dlaczego akurat ta firma i stanowisko itd." zwlaszcza, jesli sa zadawane na jakies proste stanowiska, jak sprzedawca, cukiernik lub inny piekarz. Czasem z rozmow kwalifikacyjnych robi sie jakies wielkie wydarzenie, magluje sie tych biednych zestresowanych ludzi, a tak naprawde wystarczyloby kilka podstawowych pytan dot. umiejetnosci, wystarczyloby wykazanie sie chocby odrobina inteligencji by zadac pytanie w sposob, ktory pokaze, czy faktycznie nadajemy sie i mamy pewne umiejetnosci, czy nie.

Ja bylam na wielu w zyciu rozmowach. W wiekszosci przypadkow dostawalam prace. byly to rozne stanowiska. od barmanki, sprzedawczyni, przez inne bardziej kierownicze, nie istotne az tak bardzo. I tak naprawde tylko na tych blahych, jak sprzedawca, barmanka pytano mnie o takie durne rzeczy jak wyzej wymienilam.

Firmy powaznie traktujace kandydatow nie podniecaja sie sluchajac, jacy sa swietni, ze az kazdy chce u nich pracowac, tylko sprawdzaja nasz charakter i umiejetnosci.

Nie zgodze sie z kims, kto tu napisal, ze lekcewazeniem jest umawianie kilku osob na jedna rozmowe w tym samym czasie. Oczywiscie zdarzaja sie takie przypadki, jednak zwykle jest to test, ktory ma pokazac, czy jestes liderem grupy, czy umiesz wspolpracowac, wydawac polecenia, ale takze sluchac innych. Bylam na takich spotkaniach i uwazam je za bardzo wartosciowe, gdyz pokazaly mi kilka moich slabych punktow np.

Nie stresujcie sie. To tylko rozmowa. Jak nie ta to inna. Z mojego doswiadczenia wynika, ze ja rozmowa jest mila, klejaca sie i taka swobodna, to i pozniejsze relacje w firmie ukladaja sie podobnie. Grunt to pozytywne nastawienie!!!!
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-19, 21:45   #668
lilly78
Zadomowienie
 
Avatar lilly78
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 400
GG do lilly78
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna - Inglot :)

Perfume, a gdzie składałaś cv? wysyłałaś na ten ich adres mailowy, zaniosłaś cv do sklepu, czy miałaś gdzieś ogłoszenie, że szukają pracowników?
__________________

* * * * *
moja pasja
* * * * *
ja na facebooku

[B]* * * * *
azjatyckie kosmetyki oddam - wymianka
lilly78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 22:35   #669
stasiek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 206
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Nie zgodze sie z kims, kto tu napisal, ze lekcewazeniem jest umawianie kilku osob na jedna rozmowe w tym samym czasie. Oczywiscie zdarzaja sie takie przypadki, jednak zwykle jest to test, ktory ma pokazac, czy jestes liderem grupy, czy umiesz wspolpracowac, wydawac polecenia, ale takze sluchac innych. Bylam na takich spotkaniach i uwazam je za bardzo wartosciowe, gdyz pokazaly mi kilka moich slabych punktow np.
tak, ale taki test przeprowadza się na drugim etapie rekrutacji a nie usadza się 5 kandydatów: no to teraz każdy opowie po kolei jakie studia skończył i gdzie pracował.
__________________
stasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 09:59   #670
Perfume
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 143
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna - Inglot :)

Cytat:
Napisane przez lilly78 Pokaż wiadomość
Perfume, a gdzie składałaś cv? wysyłałaś na ten ich adres mailowy, zaniosłaś cv do sklepu, czy miałaś gdzieś ogłoszenie, że szukają pracowników?
lilly78, ja składałam w Krakowie w sumie do prawie wszystkich placówek i przez strone internetowa tez, więc szansa na umknięcie mojej aplikacji była mała hehe.
__________________

Perfume jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 20:50   #671
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Cytat:
Napisane przez stasiek Pokaż wiadomość
tak, ale taki test przeprowadza się na drugim etapie rekrutacji a nie usadza się 5 kandydatów: no to teraz każdy opowie po kolei jakie studia skończył i gdzie pracował.
racja,choc na 1 tez sie zdarza,ale wtedy info o studiach jest w cv, nie trzeba o tym mowic.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-20, 21:14   #672
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

tez nie rozumiem powielania pytań z Cv w rozmowach
moze chca sprawdzic rzetelnosc?
ale przeciez to wystarczy pamietac co sie wpisalo

nie wiem czy czytaliscie podrzucam

http://forum.interia.pl/watek-chrono...rum.interia.pl
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 11:06   #673
MissEliot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 26
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Faktycznie, kłamstwa w CV w Polsce podobno są nagminne. Czytałam już na ten temat 2 czy 3 artykuły. Masakra, przecież to i tak wyjdzie - jak nie na rozmowie, to przy przyjmowaniu do pracy, albo w jej trakcie...

Ja to się zawsze zastanawiam, co taki rekruter sobie myśli, kiedy ze mną rozmawia. Czy jego niewinne pytania mają głębszy sens i czy na pewno odpowiedziałam w sposób, który jest dla niego dobry. Zawsze po rozmowie analizuję to, co powiedziałam i prawie zawsze wychodzi mi, że mogło być coś lepiej Wiem, że to straszne, ale nie mogę się powstrzymać.

Znalazłam ostatnio serię tekstów o tym, na co rekruterzy zwracają uwagę, a na co nie powinni (czyli jak czasem dają się zwieść pozorom - można to wykorzystać ), zobaczcie:

Cz 1.: http://jobexpress.pl/artykul/116/Wni...rekrutera-cz-1
Cz 2.: http://jobexpress.pl/artykul/124/Wni...rekrutera-cz-2
__________________
Można być mądrym, nie przeczytawszy ani jednej książki; wierząc zaś we wszystko, co jest napisane w książkach, nie można nie być głupcem. - Lew Tołstoj
MissEliot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 18:23   #674
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 398
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Dziewczyny poradźcie, miałam dzisiaj mieć rozmowę kwalifikacyjną, zadzwonili do mnie już dawno ale termin ustalili bardzo odległy a ja miałam bardzo napiętą sytuacje rodzinną i w związku z tym zupełnie wyleciał mi ten termin z głowy. Nie zostawili numeru telefonu. Czy wypada mi napisać maila z przeprosinami i poprosic o ustalenie innego terminu?
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 19:27   #675
Tuppence_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 397
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Cytat:
Napisane przez titina Pokaż wiadomość
Czy wypada mi napisać maila z przeprosinami i poprosic o ustalenie innego terminu?
Oczywiście, że tak. A nuż ich jakoś przekonasz.
Tuppence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 19:38   #676
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 398
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Cytat:
Napisane przez Tuppence_ Pokaż wiadomość
Oczywiście, że tak. A nuż ich jakoś przekonasz.
Dzięki, wysłałam maila i zaraz zadzwonili, troszkę się zdziwiłam że o tej godzinie

Mam rozmowę jutro na 10:30. Trzymajcie kciuki, nie dziękuję

Cieszę się bo to nieliczna oferta pracy z mojej miejscowości....
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 18:42   #677
Pysia pl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 81
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Witam
Czy ktoś ostatnio startował do Urzędu Skarbowego?
Bo załapałam się na drugi etap i będzie test z wiedzy i nie mam zielonego pojęcia czy mam jakieś szanse i jak to wygląda?
Jesli chodzi o wiedzę z ordynacji podatkowej to niestety nie wiem nic a czy zdążę się nauczyć jak test w czwartek rano?
Trochę się załamałam jak powiedziano i że jest jakiś test.
pozdrawiam
Pysia pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 12:40   #678
Pysia pl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 81
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Hello
Czy ktoś miał do czynienia z testem?
Szkoda tylko, że zawsze aplikujących o pracę nie traktują ich poważnie.
Mogli napisać już w ogłoszeniu, że będzie test z wiedzy albo choćby nawet w wymaganiach niezbędnych: " wiedza z zakresu ordynacji podatkowej"
Tak trudno?
pozdrawiam
Pysia pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 22:07   #679
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Droga Pysiu, mój TŻ pracuje w Urzędzie Skarbowym od 2 lat
Też miał test, a w ogole z tego, co wiem to ich tam nieźle maglowali na rozmowie. Mieli dyktando tak, dosłownie dyktando, gdyż sprawdzano ich znajomośc ortografii i iinterpunkcji . Poza tym zadawali im też pytania, takie jak : Jaki jest Pana ulubony film/książka i dlaczego ?? Jakie ma Pan motto życiowe i dlaczego takie ? Mój TŻ nie wiedział, czy się śmiać , czy płakać ale dostał się. z tym , że On miał wcześniej też staż w US. Ale rozumiem, że Ty już masz rozmowę za sobą i czeka Cię tylko test, tak ?
Powodzenia !
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-11, 14:27   #680
Pysia pl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 81
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Jestem przed rozmowa kwalifikacyjną, ale jej już nie będzie ponieważ dziś miałam test nie zakwalifikowałam się do drugiego etapu, więc rozmowy nie będzie.
Dostały się tylko te osoby, które są aktualnie na stażu w urzędzie.
Więc po co było reszcie zawracać głowę?
Nie lepiej od razu było ich zakwalifikować i wybrać spośród nich?
Nie miałam stażu w urzędzie, więc rozumiem że chyba będzie mi ciężej.
Pytania nie były bardzo trudne - ogólne z wiedzy.
Szkoda.... bo wiązałam trochę z tym nadzieje..
Teraz muszę zacząć od nowa.
Pewnie Twojemu mężowi pracuje się dobrze.
Zazdroszczę, bo sprawdziłabym się w tej pracy. Bardzo chciałabym wlaśnie taką pracę wykonywać.
Serdecznie pozdrawiam
Pysia pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 14:45   #681
duplo
Rozeznanie
 
Avatar duplo
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 570
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

W swojej niedługiej karierze zawodowej nie byłam na wielu rozmowach, przeważnie była to praca wakacyjna np.w KFC, Vero Modzie, wtedy zawsze rozmawiałam z kierownikiem. Padały wtedy standardowe pytania typu co chcę robić za 5 lat, dlaczego ta praca etc. Ale najmilej wspominam rozmowę z rekruterem z Almy -sklepów spożywczych, gdzie 2 lata temu w wakacje aplikowałam na stanowisko pracownika sklepu internetowego. Człowiek specjalnie przyjechał z Krakowa aby przeprowadzić rozmowy. Nigdy wcześniej nie maiałam tam miłej, w przyjaznej atmosferze przeprowadzonej rozmowy rekrutacyjnej. Na początku przeprosił mnie, że musiałam trochę zaczekać, bo przeciągnęła się mu wcześniejsza rozmowa. Nie kazał mi po kolei opowiadać o drodze kształcenia ( w końcu to wszystko mamy w CV i dziwi mnie, że wiele osób nie pofatyguje się aby je przeczytać przed rozmową). Rozmowa trwała chyba z pół godziny, ale zaznaczam, że była to rozmowa a nie wywiad i 100 pytań do.. Prosił abym opowiedziała o specjalizacji na studiach, dopytywał się co konkretnie robiłam na wcześniejszych stanowiskach w pracy, co wiem o firmie, poza tym kilka dobrych minut spędziliśmy o rozmowie nad moim hobby. Widać było, że słucha z zaciekawieniem, nie traktując mnie z wyższością. Bardzo miło wspominam tą rozmową. Może też dlatego, że nie było to stanowisko , na które wymagali nie wiadomo czego. Napisałam tego posta, także dlatego, że Alma znowu poszukuje osób na to stanowisko, może się to Wam przyda...
duplo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 15:06   #682
eevciaa
Raczkowanie
 
Avatar eevciaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bielsko Biala- okolice
Wiadomości: 478
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Ja bylam w zyciu na 2 rozmowach. A dzis bylo w radiu ogloszenie- sprzedawca w salonie z drzwiami. Zadzwonilam, umowilam sie na jutro na rozmowe kwalifikacyjna. Ale mam stresa. Moje doswiadczenie to 2 miesiace w sklepie spozywczym. Heh. Chcialam jakos moze zablysnac wiedza o ich firmie ale nic w necie nie moge znalezc. No nic, szukam dalej, ogolnie o drzwiach. Boje sie jednak pytania o przerwe w cv- tzn czemu od konca 2007 roku nie pracowalam. Jak powiem ze dziecko mam to pewnie mi podziekuja. Przynajmniej moze na kolejnych rozmowach bede sie czula pewniej, im ich wiecej tym lepiej.
__________________
Jestem kierowcą
21.03.14- teoria zdana
02.04.14- praktyka: plac + miasto -
04.04.14- praktyka: plac + miasto +



eevciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 18:05   #683
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 398
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Cytat:
Napisane przez eevciaa Pokaż wiadomość
Boje sie jednak pytania o przerwe w cv- tzn czemu od konca 2007 roku nie pracowalam. Jak powiem ze dziecko mam to pewnie mi podziekuja. Przynajmniej moze na kolejnych rozmowach bede sie czula pewniej, im ich wiecej tym lepiej.
Niekoniecznie Ci podziękują. Czasem jest tak że pracodawcy szukają kobiet które mają już dziecko i nie pójdą na macierzyński i wychowawczy.
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 23:26   #684
Pysia pl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 81
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Cytat:
Napisane przez duplo Pokaż wiadomość
Bardzo miło wspominam tą rozmową. Może też dlatego, że nie było to stanowisko , na które wymagali nie wiadomo czego. Napisałam tego posta, także dlatego, że Alma znowu poszukuje osób na to stanowisko, może się to Wam przyda...
Chciałabym bywać na takim rozmowach kwalifikacyjnych.
NIESTETY taka rozmowa to rzadkość.
Taka normalność to rzadkość.
Przeważnie osoby, które nas przyjmują są niekiedy jeszcze gorzej przygotowani do swojej pracy niż my sami aplikujący, ALE wymagania SĄ - CZEMU NIE.
Dwa języki, żadnych planów prywatnych, dzieci NIC, wogóle Nic nam się nie należy, a wogóle nie należy wspominać, że przyszliśmy do pracy po pieniądze... Kto dzisiaj wogóle po pieniądze przychodzi.. ee eeeee
przecież ich firma to taka, w której chcieliśmy pracować od urodzenia..
właściwie dużo by opowiadać.
Dlatego taka rozmowa, którą miałaś przyjemność doświadczyć to rzadkość.
Pysia pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 08:24   #685
eevciaa
Raczkowanie
 
Avatar eevciaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bielsko Biala- okolice
Wiadomości: 478
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Ja wczoraj mialam rowniez bardzo mila rozmowe- prowadzilo ja 2 panow ok 25-30lat. Powiem wam ze stresa lekkiego mialam do konca ale atmosfera super- tak jak mowila duplo- nie bylo wywiadu tylko rozmowa i nawet pozartowalismy. Coz, nie wiem jak wypadlam przy innych dziewczynach ale wiem ze predzej wybiora kogos z miasta bo ja dojezdzam a oni mowili ze czasami trzeba zostac dla kogos dluzej w pracy. Okaze sie w ciagu 2 tygodni
__________________
Jestem kierowcą
21.03.14- teoria zdana
02.04.14- praktyka: plac + miasto -
04.04.14- praktyka: plac + miasto +



eevciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 13:27   #686
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Cytat:
Napisane przez titina Pokaż wiadomość
Niekoniecznie Ci podziękują. Czasem jest tak że pracodawcy szukają kobiet które mają już dziecko i nie pójdą na macierzyński i wychowawczy.
Albo chcą zatrudnić młode mamy, które siedzą w domu z dzieckiem do pracy przy komputerze, do zajęć które można wykonywać w domu.
Sama zresztą przez pierwsze pół roku pracy siedziałam w domku i tylko wysyłałam cotygodniowe raporty szefom, co bardzo mi odpowiadało, bo mogłam równocześnie robić wiele innych rzeczy, jak słuchanie muzyki, projektowanie wnętrz (teraz prawie nie mam na to czasu), zabawy ze zwierzakiem, albo po prostu wyjść w środku dnia do lekarza czy sklepu.

A co do samych rozmów kwalifikacyjnych, to nigdy nie wiadomo na co pracodawca zwróci uwagę, dlatego dobrze jest wpisać do cv więcej niż mniej (ale nie wszystko jak leci ) zwłaszcza jeśli dzięki temu pokazujemy, że mamy dodatkowe umiejętności.
Jak dla mnie najgorsze przy takich rozmowach jest to, że nawet jeśli idą one w miarę dobrze lub nawet świetnie, i tak nie można mieć pewności, że dostanie się pracę. grrr

Edytowane przez millia
Czas edycji: 2010-02-15 o 13:28
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 12:37   #687
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Cytat:
Napisane przez millia Pokaż wiadomość
Jak dla mnie najgorsze przy takich rozmowach jest to, że nawet jeśli idą one w miarę dobrze lub nawet świetnie, i tak nie można mieć pewności, że dostanie się pracę. grrr
Niestety dla mnie też to jest właśnie najgorsze. Wiele razy się o tym przekonałam i do tej pory nie wiem gdzie popełniłam jakiś błąd, ale nie przejmuję się tym. Możliwe, ze prawodawcy mieli widzi mi się.
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 13:46   #688
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

A ja jestem coraz bardziej zrezygnowana
Zostałam ostatnio 2 razy oszukana. Nie dalej, jak tydzień temu byłam na rozmowie. Odpowiedziałam na ogłoszenie, w którym była mowa o pracy na stanowisku asystentki , a jak przyszło co do czego to okazało się, że poszukiwali dystrybutorów Herbalife ! Ogłoszenie było przekłamane. Zdenerwowałam się, bo to tylko niepotrzebna strata mojego czasu. Wczoraj spotkało mnie coś podobnego. Odpowiedziałam na ogłoszenie, gdzie poszukiwali sekretarki/ pracownika biurowego ! A okazało się, że chodzi o akwizycję ! Normalnie ręce opadają
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 16:59   #689
lenor
Zadomowienie
 
Avatar lenor
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 1 141
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna

Niestety, firmy podszywają się pod różne instytucje. Potem wykorzystują nasz dane w różnych celach np. wysyłają materiały reklamowe itp.

Jutro ide na dzień próbny, i na rozmowe jedną. Właśnie dzwoniła do mnie pani, eh ale głos pełen pretensji miała ale się nie zniechęce i pójde, już dawno przestałam liczyć, że ktoś tu jeszcze pracowników szanuje ( a co dopiero kandydatów)
lenor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 14:13   #690
Wiszkaa
Raczkowanie
 
Avatar Wiszkaa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 392
Praca salon Era. Rozmowa kwalifikacyjna.

Wybieram się jutro na rozmowę kwalifikacyjna na stanowisko konsultanta do spraw sprzedaży w salonie Era. Czego mogę się spodziewać na tej rozmowie. Jakich pytań, wymagań itp. ?
__________________
http://suwaczki.maluchy.pl/li-56585.png

Żona od 17 maja 2008r.
Mama od 25 grudnia 2011r
.

Wiszkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-28 20:03:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:33.