Powrót do rodzinnego miasta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-09-27, 20:53   #1
sosiksm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2

Powrót do rodzinnego miasta


Mam 40 lat. Od około 14 lat mieszkam w Warszawie. Samotnie. Nie mam męża ani dzieci. Nikogo bliskiego.
Przeprowadziłam się z niedużego miasta wojewódzkiego. Myślę, że bardzo lubię Warszawę, ale w zasadzie nie mam tu nikogo. I czuję się bardzo samotna i nieszczęśliwa, coraz bardziej. I coraz częściej zaczynam myśleć, że dużo lepiej mi było przed przeprowadzką w tym moim niedużym mieście rodzinnym. I może powinnam wrócić. Mam tam najbliższą jedyną rodzinę. I mam lub miałam sporo znajomych - tylko że w czasach studenckich. Teraz się mogło pozmieniać z tymi moimi znajomymi, mogą mieć swoje rodziny itp. Nie wiem czy wrócić.
Naprawdę lubię Warszawę, jej ruch, dynamikę, możliwości itp. Ale zdecydowanie nie jestem szczęśliwa. A w moim rodzinnym mieście było mi bardzo dobrze. Kiedyś. Nie wiem jak byłoby teraz. I jest tam teraz dla mnie zdecydowanie za cicho, za spokojnie. Pusto. Trochę męcząco.
Nie wiem co mam zrobić. Nie wiem czy powrót nie byłby porażką. Taką porażką, że się nie udało.
Jak myślicie?
sosiksm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-27, 21:54   #2
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Powrót do rodzinnego miasta

Ale co by się tak naprawdę nie udało, gdybyś się wyprowadziła z Warszawy?

Gdybyś zdecydowała się na przeprowadzkę, to musiałabyś szukać nowej pracy czy mogłabyś dalej pracować w tym samym miejscu na przykład zdalnie? Albo firma ma też biuro w tym mniejszym mieście?

Z tymi znajomymi z czasów studiów utrzymujesz stały kontakt, czy od studiów z nimi nie rozmawiałaś?

Jakbym miała jasna sytuacje zawodową (no bo za coś żyć trzeba) to przeprowadziłabym się. Chociaż na próbę, co Ci szkodzi. Zresztą możesz tak naprawdę przeprowadzić się gdzie tylko chcesz - nie masz żadnych zobowiązań, sama piszesz ze nic cię w Warszawie nie trzyma, jest tyle fajnych i ciekawych miast

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-27, 22:12   #3
sosiksm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2
Dot.: Powrót do rodzinnego miasta

Dziękuję za podpowiedzi.
Musiałabym nową pracę znaleźć, ale zmianą pracy mniej się przejmuję.
Dylematem jest to czy mieszkać w Warszawie którą bardzo lubię np. za możliwości i dynamikę, ale z uwagi na samotność jestem coraz bardziej naprawdę nieszczęśliwa (nie udaje mi się kogoś znaleźć) czy wrócić do rodzinnego miasta gdzie mam jedyną rodzinę i było mi kiedyś dobrze, ale to nieduże miasto (choć wojewódzkie) i bardzo spokojne przez co dla mnie mocno meczące i przytłaczające. I nie wiem czy nie byłaby to dla mnie porażka zbyt duża i za trudna do zniesienia. W tym sensie porażka że w jakiś sposób nie poradziłam sobie, że mi się nie udało, że w jakiś sposób zmarnowałam wiele lat.

Masz rację że są inne fajne miasta, ale tam także pewnie byłabym sama/samotna.
I to że znowu musiałabym zaczynać od początku. Mając 40 lat jest znacznie trudniej.

Kontakty ze znajomymi się urwały, wiem, że mają rodziny itp.

Edytowane przez sosiksm
Czas edycji: 2022-09-27 o 22:20
sosiksm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-27, 22:20   #4
Marcin89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 432
Dot.: Powrót do rodzinnego miasta

Przeprowadzkę zawsze można rozważyć, ale samotność/brak bliskich znajomych nie wynika najczęściej z miejsca zamieszkania. To dziwne by w mocno inkluzywnej Warszawie nie mieć nikogo bliskiego po tylu latach.

W okolicach czterdziestki raczej nie ma powrotu do modelu więzi towarzyskich z czasów studenckich. Odnowienie relacji jest możliwe choć: masz zupełnie inne doświadczenia życiowe, nie masz męża i dzieci, co na prowincji uchodzi czasami za formę bycia dziwolągiem.


Generalnie nie polecam tego typu powrotów... dla mnie różnice w mentalności pomiędzy największymi miastami a tymi mniejszymi to olbrzymia przepaść, właściwie w każdej dziedzinie.

Edytowane przez Marcin89
Czas edycji: 2022-09-27 o 22:32
Marcin89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-27, 22:22   #5
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Powrót do rodzinnego miasta

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-11-27 o 07:35
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-27, 22:26   #6
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Powrót do rodzinnego miasta

Ale z jakiego powodu porażka? Że nie udało Ci się zrobić tej legendarnej kariery w Warszawie? Sama się z Warszawy wyprowadzilam i nie żałuję tej decyzji i nie traktuje tego w kategoriach porażki. Znam sporo ludzi którzy wyprowadzili się z Warszawy, z przeróżnych powodów - a to stwierdzili ze męczy ich mieszkanie w tak dużym mieście, a to koszty życia ich przerosły, a to chcieli mieszkać blisko rodziny żeby mieli pomoc przy dzieciach itp. O żadnej z tej osób nie myślę, że jest jakimś przegrywem. Nie wiem czemu Ty miałabyś o sobie tak myśleć?

Skoro ze znajomymi nie utrzymujesz kontaktów od czasów studenckich, to raczej po tak długim czasie nie uda Ci się ich odnowić. Możesz próbować jeśli chcesz. Zawsze to jednak miałabyś rodzinę przy sobie i nie tkwiłabys sama jak palec w mieście. Jeśli masz dobre kontakty z bliskimi, to ja bym się pewnie przeprowadziła, chociażby na próbę. Nikt nie mówi że musisz tam zostać na zawsze, przecież będziesz mogła wrócić z powrotem do Warszawy jak uznasz, że to nie to. Nowe osoby poznasz w nowej pracy. Dziwi mnie jednak trochę ze przez tyle lat mieszkania w Warszawie nie udało Ci się zawrzeć żadnych bliższych znajomości?

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-27, 23:39   #7
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Powrót do rodzinnego miasta

Spróbuj i przekonaj się jak będzie. Najwyżej wrócisz do stolicy... albo obierzesz inny kierunek. Przecież przeprowadzać się możesz nawet co rok. Zaryzykowałabym zamiast samotnie siedzieć w wielkim mieście.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-09-27, 23:56   #8
tinque
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 261
Dot.: Powrót do rodzinnego miasta

Ja bym zaryzykowała, a czemu nie? Masz tam rodzinę, a to rodzina jest najważniejsza. Na znajomych ze studiów nie licz, jak nie było bliskiego kontaktu zaraz po studiach to raczej nie będą chętni go odnowić. Mogą też już być innymi ludźmi.
W najgorszym wypadku wrócisz do stolicy.
Trochę dziwi mnie komentarz o braku znajomości, obecnie czasy są trudne a ludzie nie są chętni na bliższe relacje. Tym bardziej w wawie gdzie wszyscy żyją w biegu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tinque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-27, 23:59   #9
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 110
Dot.: Powrót do rodzinnego miasta

Ja bym się nie przeprowadzała.


Starych znajomości już najprawdopodobniej nie odnowisz, a nowe będzie ci jeszcze ciężej zawrzeć niż w Warszawie.


Skupiłabym się na zastanowieniu się czemu czujesz się samotna. To brak faceta czy brak przyjaciół?

I spróbowała rozwiązać ten problem. Z moich obserwacji wynika, że jak ktoś potrafi znajdować znajomych, to znajdzie ich zawsze. A jak ktoś nie ma znajomych, to zwykle nie potrafi ich poznać i tutaj zmiana miejsca zamieszkania w niczym nie pomoże.


Możesz oczywiście spróbować, ale wątpię, żeby to akurat miasto, w którym mieszkasz było problemem.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-28, 07:43   #10
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Powrót do rodzinnego miasta

"Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma".
Żyjesz wspomnieniami studenckich czasów.
Wrócisz i okaże się że znajomi ze studiów mają swoje rodziny, nowych znajomych.
Ze z rodziną inaczej jest na odległość a inaczej jak jesteście tak blisko.
Że przytłacza się mniejszy rynek pracy i jednak mniejsze wszystko niż w Wawie i że jest po prostu nudno.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-28, 07:55   #11
Marcin89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 432
Dot.: Powrót do rodzinnego miasta

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
"Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma".
Żyjesz wspomnieniami studenckich czasów.
Wrócisz i okaże się że znajomi ze studiów mają swoje rodziny, nowych znajomych.
Ze z rodziną inaczej jest na odległość a inaczej jak jesteście tak blisko.
Że przytłacza się mniejszy rynek pracy i jednak mniejsze wszystko niż w Wawie i że jest po prostu nudno.

Dużo zależy od atrakcyjności miasta (jest kilka względnie atrakcyjnych mniejszych miast wojewódzkich). Masz jednak sporo racji. Ludzie idealizują okres dzieciństwa czy młodości, do czego zwyczajnie nie ma już powrotu.

Brak znajomych to akurat mały problem. Kilkanaście lat innych doświadczeń powoduje dużą różnicę w mentalności. Czasem lepiej nie mieć znajomych niż mieć wokół siebie ludzi o zupełnie innym podejściu do życia, zachowaniu, oczekiwaniach.

Edytowane przez Marcin89
Czas edycji: 2022-09-28 o 07:59
Marcin89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-28, 08:55   #12
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 641
Dot.: Powrót do rodzinnego miasta

Cytat:
Napisane przez sosiksm Pokaż wiadomość
Dziękuję za podpowiedzi.
Musiałabym nową pracę znaleźć, ale zmianą pracy mniej się przejmuję.
Dylematem jest to czy mieszkać w Warszawie którą bardzo lubię np. za możliwości i dynamikę, ale z uwagi na samotność jestem coraz bardziej naprawdę nieszczęśliwa (nie udaje mi się kogoś znaleźć) czy wrócić do rodzinnego miasta gdzie mam jedyną rodzinę i było mi kiedyś dobrze, ale to nieduże miasto (choć wojewódzkie) i bardzo spokojne przez co dla mnie mocno meczące i przytłaczające. I nie wiem czy nie byłaby to dla mnie porażka zbyt duża i za trudna do zniesienia. W tym sensie porażka że w jakiś sposób nie poradziłam sobie, że mi się nie udało, że w jakiś sposób zmarnowałam wiele lat.

Masz rację że są inne fajne miasta, ale tam także pewnie byłabym sama/samotna.
I to że znowu musiałabym zaczynać od początku. Mając 40 lat jest znacznie trudniej.

Kontakty ze znajomymi się urwały, wiem, że mają rodziny itp.
Ale w jakim sensie "zmarnowałaś tyle lat?" To brzmi, jak byś wyjechała do Warszawy tylko po to, by znaleźć męża, a samotny powrót do rodzinnego miasta to porażka, bo wszyscy zobaczą, że się nie udało. Jeśli to brak partnera jest przyczyną tego, że czujesz się nieszczęśliwa, to w małym mieście chyba będzie ci jeszcze trudniej znaleźć kogoś?
No chyba że chcesz mieć po prostu jakichkolwiek bliskich ludzi obok siebie i może to być rodzina.To wtedy wracaj, czemu nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-28, 08:57   #13
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Powrót do rodzinnego miasta

Absolutnie bym nie wracała. W mniejszym mieście możesz czuć się jeszcze bardziej samotnie. Jest tam mniej szans na poznanie kogoś, starzy znajomi mają już pewnie swoje rodziny. Spróbuj najpierw jakoś na miejscu rozwiązać problem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-28, 10:04   #14
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Powrót do rodzinnego miasta

Nie wracałbym. Ja wróciłam i wszystkie znajomosci zniknęły od razu, badz po czasie. Musiałam i tak zrobić sobie nowe.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-28, 11:44   #15
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Powrót do rodzinnego miasta

Ja bym nie wracała. Powrót może Cię rozczarować, a życie w małym mieście, gdy wszyscy dawni znajomi pozakładali rodziny i od dawna prowadza inny tryb życia, niż Ty, może tylko spotęgować Twoje poczucie samotności, wyobcowania, i "odstawania" od rówieśników. Chyba, że bliskość rodziny w istotny sposób poprawi Twoje samopoczucie.


W Warszawie jest wiele grup hobbystycznych, tematycznych, grup dla ludzi samotnych i szukających znajomych. Może spróbuj rozszerzyć swój krąg znajomych?


Jeśli masz już dość Warszawy jako takiej, może rozważ wyprowadzkę, ale do zupełnie innego miasta?
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-29, 19:34   #16
vilka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 659
Dot.: Powrót do rodzinnego miasta

Ja bym na Twoim miejscu skupiła się w najbliższym czasie na poznaniu nowych znajomych w Warszawie. Tu mieszka masa ludzi, jest tyle możliwości! Są grupy zainteresowań na fb, mnóstwo zajęć, kursów. Zastanów się co Cię interesuje, jakie masz pasje i idź w tym kierunku. Jeśli chciałabyś znaleźć faceta jest tinder (tak można tam znaleźć męża :P znam masę przypadków ) W dużym mieście o wiele łatwiej będzie Ci poznać nowe osoby, bo zapewne znajomi ze studiów nie są już na tym "wolnym" etapie co ty. Nawet jeśli odnowicie kontakty, to spotkacie się raz na jakiś czas. Jak mają rodziny to nie mają czasu na nic. Uwierz na słowo. Daj sobie na to np. pół roku. Po tym czasie jak zobaczysz, że nie ma szans na pokonanie tej samotności, to wtedy zdecydujesz czy wrócić do rodziny (na znajomych bym nie liczyła aż tak mocno). Powodzenia!
vilka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-29, 21:53   #17
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Powrót do rodzinnego miasta

Nie.

Znajomych starych już nie będzie, miasto się zmienia, a praca czy będzie ?
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-30, 12:53   #18
Pinky_bee
Raczkowanie
 
Avatar Pinky_bee
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 262
Dot.: Powrót do rodzinnego miasta

Ja osobiście bym wygrała warszawę tylko po prostu otworzyłabym się na możliwości... Jest tyle możliwości zapoznania ludzi. W mniejszym mieście tego niestety, ale az tak nie ma.
Pinky_bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-30, 19:21   #19
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 090
Dot.: Powrót do rodzinnego miasta

Ja bym wróciła jeśli rodzina jest dla Ciebie ważna. Co do znajomych to faktycznie mało co z tych przyjaźni zostanie, ludzie mają swoją rodziny, pracę, dzieci, swoje sprawy. Wrócić do Warszawy też zawsze możesz w razie czego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-01, 01:35   #20
d1f8ef2008dea6bb47d7416400721be959008b42_63b3700256c75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 498
Dot.: Powrót do rodzinnego miasta

Nie łudziłabym się, że znajomi sprzed 20 lat nagle wszyscy będą chcieli odnowić kontakty. Jeśli od czasów studiów nie mieliście za bardzo kontaktu, to teraz jesteś dla nich praktycznie obcą osobą, każdy ma swoje rodziny i przyjaciół od lat
d1f8ef2008dea6bb47d7416400721be959008b42_63b3700256c75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-01, 04:32   #21
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Powrót do rodzinnego miasta

Może jakieś miasto podwarszawskie, trochę taniej się płaci.
Moim zdaniem romantyzujez stare strony. Nie wiadomo czy będziesz miała wspólne tematy ze starymi znajomymi,a mieszkanie z rodzicami to też generator konfliktów. Ja bym w to nie wchodziła. Jeszcze jedna zaleta Warszawy - większy wybór na apkach randkowych
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-01, 09:14   #22
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Powrót do rodzinnego miasta

I też ogólnie większy wybór ludzi czy różnych środowisk. Podejrzewam że powrót nic nie zmieni poza zmianą środowiska na mniejsze i mniejszym wyborem atrakcji. Przez co nadal nikogo nie poznasz.
Jeśli bardzo tęsknisz za kontaktem bezpośrednim z rodziną to ok. Poza tym szkoda się zastanawiać, tylko rozejrzeć się wśród podobnych sobie ludzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-01, 11:10   #23
Medins
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 635
Dot.: Powrót do rodzinnego miasta

Nie wracaj do rodzinnego miasta. Jak zamieszkasz oddzielnie z rodzicami to wyjdzie w sumie na to samo z tą Twoją samotnością, a chyba nie chcesz mieszkać w swoim pokoiku jak nastolatka w wieku 40 lat ?

Na Twoim miejscu zostałabym w Warszawie, ewentualnie przeprowadziła się do mniejszej miejscowości, która pozwoliłaby mi korzystać z warszawskiego rynku pracy i atrakcji.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Medins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-01, 21:15   #24
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Powrót do rodzinnego miasta

A daleko te miasta sa od siebie? Nie jezdzisz tam na week-endy/ urlopy / swieta etc? Wtedy moglabys odezwac sie do starych znajomych i zobaczyc czy sie spotkaja.

Z facetem sie rozstalas czy od 14 lat jestes singielka? Grupa znajomych byla i sie posypalo czy od lat to sie ciagnie.

Ciezko doradzac nie znajac sytuacji, ale przyznam sie ze sama kiedys mieszkalam w Warszawie (krotko i dawno) i kompletnie sie tam nie odnajdywalam. Takze rozumiem.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-02, 08:44   #25
Kalindaa
Zadomowienie
 
Avatar Kalindaa
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 127
Dot.: Powrót do rodzinnego miasta

A to miasto rodzinne jest dalej takie puste i ciche czy tak je pamiętasz z lat kiedy tam mieszkałaś? Ja się bardzo zdziwiłam jak wróciłam na kilka miesięcy do mojego rodzinnego miasta(z powodów rodzinnych). Okazało się, że bardzo zmieniło się i wizualnie i dzieje się też dużo więcej.
Nie wiedziałam zupełnie tych zmian jak wpadałam sporadycznie na weekendy czy święta. Może i u Ciebie tak się okaże?
Jak Ci się nie spodoba to zawsze możesz wybrać jeszcze jakieś inne miasto.
Kalindaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-02, 08:57   #26
Marcin89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 432
Dot.: Powrót do rodzinnego miasta

Zapewne chodzi o jedno z czterech najmniejszych miast wojewódzkich (Opole, Olsztyn, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski). Znam jedynie dwa pierwsze i nie są jakieś odpychające w sensie zamieszkania.
Marcin89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-03, 13:11   #27
Midziak
Rozeznanie
 
Avatar Midziak
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 849
Dot.: Powrót do rodzinnego miasta

Cytat:
Napisane przez sosiksm Pokaż wiadomość
I mam lub miałam sporo znajomych - tylko że w czasach studenckich. Teraz się mogło pozmieniać z tymi moimi znajomymi, mogą mieć swoje rodziny itp. Nie wiem czy wrócić.

Jak myślicie?
Co do znajomych to z doświadczenia wiem, że albo wyjechali, albo pozakładali rodziny i raczej będą mieć minimum czasu dla znajomych z czasów studenckich. Zwłaszcza, jeżeli nie tryzmaliście przez te lata zażyłego kontaktu.
Midziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-03, 16:07   #28
muskam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 1
Dot.: Powrót do rodzinnego miasta

Cytat:
Napisane przez sosiksm Pokaż wiadomość
Mam 40 lat. Od około 14 lat mieszkam w Warszawie. Samotnie. Nie mam męża ani dzieci. Nikogo bliskiego.
Przeprowadziłam się z niedużego miasta wojewódzkiego. Myślę, że bardzo lubię Warszawę, ale w zasadzie nie mam tu nikogo. I czuję się bardzo samotna i nieszczęśliwa, coraz bardziej. I coraz częściej zaczynam myśleć, że dużo lepiej mi było przed przeprowadzką w tym moim niedużym mieście rodzinnym. I może powinnam wrócić. Mam tam najbliższą jedyną rodzinę. I mam lub miałam sporo znajomych - tylko że w czasach studenckich. Teraz się mogło pozmieniać z tymi moimi znajomymi, mogą mieć swoje rodziny itp. Nie wiem czy wrócić.
Naprawdę lubię Warszawę, jej ruch, dynamikę, możliwości itp. Ale zdecydowanie nie jestem szczęśliwa. A w moim rodzinnym mieście było mi bardzo dobrze. Kiedyś. Nie wiem jak byłoby teraz. I jest tam teraz dla mnie zdecydowanie za cicho, za spokojnie. Pusto. Trochę męcząco.
Nie wiem co mam zrobić. Nie wiem czy powrót nie byłby porażką. Taką porażką, że się nie udało.
Jak myślicie?

Ja mam podobną sytuację, choć w Warszawie mieszkam trochę krócej. Zdecydowałam się wrócić do Białegostoku Sama. Właściwie Białystok nie jest daleko i może znowu zmienię zdanie
muskam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-06, 10:13   #29
lunkam15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 28
W którym mieście się odnaleźć?

Wrócilibyście do rodzinnego miasta (niewielkiego, takiego jak Toruń lub Białystok) po kilkunastu latach mieszkania w Warszawie?Uwielbiam Warszawę, jej ruch, pęd, możliwości, ale zaczęła mnie od jakiegoś czasu dosyć mocno męczyć. I zaczęłam się zastanawiać się czy ja faktycznie tego wszystkiego potrzebuje co Warszawa oferuje (czego nie mają mniejsze miasta), skoro i tak w większości z tego nie korzystam. Chyba jednak nie.
Jestem osobą samotną tzn. bez męża i dzieci.
Moja rodzina jest w moim rodzinnym mieście i widuję się z nimi najczęściej co kilka tygodni, co trochę zaczęło mi przeszkadzać, zwłaszcza że rodzice nie są coraz młodsi.
Ale nie wiem czy się odnajdę w mniejszym mieście po kilkunastu latach mieszkania w Warszawie.

Jak myślicie?
lunkam15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-06, 10:49   #30
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: W którym mieście się odnaleźć?

Ja bym wolała mieszkać w moim rodzinnym (Lublin) niż w Warszawie ale mieszkam w stolicy ze względu na pracę i możliwości zdobywania nowych umiejętności. Jak się z tym ogarnę to na pewno zamieszkam w mniejszym mieście.
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-16 13:12:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:29.