Anglia,Irlandia czy cos w ten deseń:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-16, 18:05   #1
izabela82
Raczkowanie
 
Avatar izabela82
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 288

Anglia,Irlandia czy cos w ten deseń:)


Kochane kobietki,mieszkajaće w Anglii, Irlandii czy jakims anglojęzycznym kraju - orientujecie sie moze jakie są zarobki osob po studiach z małyn doswiadczeniem zawodowym w zewodzie padagoga i elektrotechnika??
Za dwa lata skoncze studia pedagogiczne a moj TZ skonczyl rok temu elektrotechnike na AGH i jak tylko ja sie uporam ze swoimi studiami to planujemy wyjechac(niestety brak kasy na zycie tutaj ).I czytam duzo na necie ze te zwody sa dobrze platne,szczegolnie inzynierowie sa poszukiwani ale nie ma to jak wiadomosc z pierwszej reki,
Z gory dzieki
__________________
www.michalina.freshsite.pl
izabela82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 18:46   #2
Yennefer13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 86
Post Dot.: Anglia,Irlandia czy cos w ten deseń:)

No to tak na początke żeby być pedagogiem w Anglii angielski trzeba mieć perfect.Łącznioe z papierami(fce nie wystarczy, proficiency to minimum).No i na początek dobrze jest mieć kasę, najlepiej kilka tysięcy funtów na mieszkanie, utrzymanie, autobusy, taksówki, znaczki.Bo znalezienie naprawdę fajnej pracy możesz tam teraz zająć nawet i rok.Wiekszosc osób, które przyjechały rok temu pracować w zawodzie takim jak mechanik samochodowy, sekretarka, biolog, laborant do dzisiaj sprzatają albo w robią w burgerach.Poza tym honorowanie naszych papierów to tylko teoria-prędzej dadzą pracę komuś kto skończył szkołę w Anglii, nawet jeśli ma pusto w głowie.Praca pedagoga w Anglii poza tym do najprzyjemniejszych nie należy-dzieciaki są 100 razy gorsze niż w Polsce, a mają jeszcze więcej praw i co gorsza je znają.Generalnie robią co chcą.Zarobki są takie same jak u pielęgniarki, czyli ok.20000 funtów rocznie brutto.
Nie chciałam Cię wystraszyć, ale to nie jest bajka typu wyjeżdżasz z kraju-w Anglii przyjmują Cię z otwartymi rękami-dają pracę-i liżą tyłek że się tak wyrażę.Przykładowo:znajom y brata skończyl w Polsce filologie klasyczną, robił nawet doktorat, ale nie chciał kończyć, kilkanaście lat był nauczycielem w Polsce, zrobił prawie wszystkie poziomy angielskiego, a od roku jest supervisorem od sprzątaczy.
Nareszcie się na coś przydał mój brat mieszkający w Anglii.Jak masz jeszcze jakieś pytania to póki jest na gg mogę się nim posłużyć
Yennefer13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 20:09   #3
izabela82
Raczkowanie
 
Avatar izabela82
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 288
Dot.: Anglia,Irlandia czy cos w ten deseń:)

dzieki bardzo .u mnie wyglada to tak ze znajomi TZ pracuja po jakis irlandzkich elektrowniach wiec chyba TZ tez da rade znalesc cos-tylko ze na razie nie mamy z nimi kontaktu wiec nie mamy sie jak dowiedziec jak to naprawde wyglada.zreszta ja nawet nie myslalam o pracy pedagoga np w szkole-raczej o jakis domach starcow na poczatek gdzie przyjmuja nawet bez wyksztalcenia pedagogicznego-a potem majac papiery szukac jakiejs lepszej pracy.zreszta bez zalatwionych najpierw kontraktow nawet sie nie zamierzamy ruszac. bez sensu byloby gdyby TZ rzucil dla nie wiadomo czego prace ktora za jakies 3,4 lata powinna mu przyniesc okolo 3000 tys dochodu wiec jak na polskie warunki duzo.
Moze jeszcze ktos??
__________________
www.michalina.freshsite.pl
izabela82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:35.