pomocy...plama barwnikowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-01, 14:44   #1
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Unhappy

pomocy...plama barwnikowa


mam na szyji plame brązową łuszczącą się(tak jakby przesuszona skora) a za uchem taka sucha skóre.... smarowalam to kremem dla dzieci "Bambino" i wsumie te strupki odpadly ale jest sladzik... nie wiem czy to od słonca.. w sumie mam ciemna karnacje i nie mam zadnych popazen slonecznych, pierwszy raz taka plame mialam w tamtym roku wydalam bardzo duzo pieniedzy i nic nie pomoglo.. dermatolog powiedzial mi ze to grzybica.. ale wiem ze to napewno nie byla ona.. nie zarazilam nikogo zreszta nie wygladało to po pierwsze na grzybice..nie wiem juz co mam robic brzydko to wyglada.... sa wakacje i chce sie opalac .. ..slyszalam ze takie plamy sa od slonca ale zeby z tylu na szyji kolo wlosow sie pojawiały??? pomozcie: (
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 14:42   #2
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: pomocy...plama barwnikowa

to jak najbardziej z opisu wygladu "mam na szyji plame brązową łuszczącą się" i lokalizacji...wyglada na rodzaj grzybicy, a nie na plame do slonca...

w zeszlym roku Ci to w koncu zeszlo czy to caly czas ta sama plama?
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 20:33   #3
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: pomocy...plama barwnikowa

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
to jak najbardziej z opisu wygladu "mam na szyji plame brązową łuszczącą się" i lokalizacji...wyglada na rodzaj grzybicy, a nie na plame do slonca...

w zeszlym roku Ci to w koncu zeszlo czy to caly czas ta sama plama?




ta sama ale jasniejsza... i w sumie w innym miejscu..;/ i mam to tylko w wakacje..ale grzybica?? kurde od czego? nie mam stycznosci z takimi osobami a dbac o higiene dbam bardzo.. a jak patrzylam na zdjecia .. jak wyglada grzybica skory gadkiej to raczej czewrone luszczace sie plamy...
a ja mam takie strupkowe plamy... przy czym barwa tego jest brązowa (tak jak strupki ) no wiadome ... zreszta jesli jest grzybica to jest rowniez i swiąd... i swedzi albo szczypie a mnie nic kompletnie
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 20:37   #4
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: pomocy...plama barwnikowa

a przepraszam po czym widzisz czy masz stycznosc czy nie?

to sie srednio w oczy rzuca mysle, ze wiekszosc z Twoich znajomych moglaby pomyslec tak samo, ze nie ma stycznosci...nawet jesli to jest grzybica

tak przy okazji to dbanie o higiene nie ma wiele wspolnego z tym czy zlapiesz grzybice czy nie

i tak samo nie kazdy i nie od kazdego kto ma grzybice sie zarazisz...

jeszcze jedno pytanie - ta plama cala jest ciemniejsza od skory?
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 20:46   #5
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: pomocy...plama barwnikowa

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
a przepraszam po czym widzisz czy masz stycznosc czy nie?

to sie srednio w oczy rzuca mysle, ze wiekszosc z Twoich znajomych moglaby pomyslec tak samo, ze nie ma stycznosci...nawet jesli to jest grzybica

tak przy okazji to dbanie o higiene nie ma wiele wspolnego z tym czy zlapiesz grzybice czy nie

i tak samo nie kazdy i nie od kazdego kto ma grzybice sie zarazisz...

jeszcze jedno pytanie - ta plama cala jest ciemniejsza od skory?


ciemniejsza.... ale ja nie zarazam tym napewno.._ uzywam tej samej szczotki co siostra czy recznika i z nia jest wszystko okej tylko ja mam to dziadostwo
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 20:48   #6
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: pomocy...plama barwnikowa

Tak czy inaczej nie zostaje Ci chyba nic innego niz udac sie do innego dermatologa
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 20:49   #7
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: pomocy...plama barwnikowa

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Tak czy inaczej nie zostaje Ci chyba nic innego niz udac sie do innego dermatologa
sadzisz ze to cos powaznego?
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-02, 21:22   #8
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: pomocy...plama barwnikowa

Niekoniecznie ale jak Ci to przeszkadza i juz drugi rok to masz i chcesz sie tego pozbyc...to chyba nie ma innego wyjscia? Przynajmniej ja innego nie widze

Zawsze mozesz sprobowac clotrimazolu i nizoralu oba tanie i bez recepty w aptece... na spora czesc grzybic (np. tak zwany lupiez pstry) pomaga.

No ale jak Ci rozne leki na recepte nie pomogly rok temu to moze sie nie udac tak prosto :/

Ja mam jasne plamki na wierzchu dloni juz od paru lat i nie bylam z nimi u dermatologa ale dlatego, ze mi to jakos specjalnie nie przeszkadza.
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 21:27   #9
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: pomocy...plama barwnikowa

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Niekoniecznie ale jak Ci to przeszkadza i juz drugi rok to masz i chcesz sie tego pozbyc...to chyba nie ma innego wyjscia? Przynajmniej ja innego nie widze

Zawsze mozesz sprobowac clotrimazolu i nizoralu oba tanie i bez recepty w aptece... na spora czesc grzybic (np. tak zwany lupiez pstry) pomaga.

No ale jak Ci rozne leki na recepte nie pomogly rok temu to moze sie nie udac tak prosto :/

Ja mam jasne plamki na wierzchu dloni juz od paru lat i nie bylam z nimi u dermatologa ale dlatego, ze mi to jakos specjalnie nie przeszkadza.
jejku dziekuje a powiedz mi ten nizoral mam spienic na tej skorze i potrzymac iles czasu? ile razy mam to robic i wogole jak hehe jeszcze tylko z tym zawroce ci glowke dziekuje slicznie jeszcze raz
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 21:45   #10
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: pomocy...plama barwnikowa

Cytat:
Napisane przez poiglot91 Pokaż wiadomość
jejku dziekuje a powiedz mi ten nizoral mam spienic na tej skorze i potrzymac iles czasu? ile razy mam to robic i wogole jak hehe jeszcze tylko z tym zawroce ci glowke dziekuje slicznie jeszcze raz
Ja bym nim umyla po prostu ta plame i okolice, ze tak powiem...i zostawila ta piane na jakies 5-10 minut Nie pamietam ile razy w tygodniu sie go stosuje ale powinno byc napisane na nim. Kup sobie taki w saszetce - jak bedziesz myla tylko to miejsce i okolice to nie powinno duzo byc potrzebne.

Co do clotrimazolu - to ogolnie masc na wszelkie grzybice - kosztuje ze 2-3zl i jest bez recepty. Tak wiec jak postosujesz przez jakies 2 tygodnie to na pewno nic Ci sie nie stanie... a przynajmniej bedziesz miala jakis "punkt wyjscia" przed ewentualnym pojsciem do dermatologa

http://www.i-apteka.pl/p/pl/735/clot..._krem_20g.html

Te dwie rzeczy razem ostatnio przypisala mi wlasnie lekarka jak do niej poszlam. Leki kosztowaly mnie mniej niz 10zl, a wizyta u lekarza pare razy wiecej

Przy okazji to co ja mialam wygladalo tak mniej wiecej http://www.aafp.org/afp/20031115/1963_f8.jpg
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 22:38   #11
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: pomocy...plama barwnikowa

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Ja bym nim umyla po prostu ta plame i okolice, ze tak powiem...i zostawila ta piane na jakies 5-10 minut Nie pamietam ile razy w tygodniu sie go stosuje ale powinno byc napisane na nim. Kup sobie taki w saszetce - jak bedziesz myla tylko to miejsce i okolice to nie powinno duzo byc potrzebne.

Co do clotrimazolu - to ogolnie masc na wszelkie grzybice - kosztuje ze 2-3zl i jest bez recepty. Tak wiec jak postosujesz przez jakies 2 tygodnie to na pewno nic Ci sie nie stanie... a przynajmniej bedziesz miala jakis "punkt wyjscia" przed ewentualnym pojsciem do dermatologa

http://www.i-apteka.pl/p/pl/735/clot..._krem_20g.html

Te dwie rzeczy razem ostatnio przypisala mi wlasnie lekarka jak do niej poszlam. Leki kosztowaly mnie mniej niz 10zl, a wizyta u lekarza pare razy wiecej

Przy okazji to co ja mialam wygladalo tak mniej wiecej http://www.aafp.org/afp/20031115/1963_f8.jpg



jutro sobie to zakupie oczywiscie i mam sie stosowac co do ulotki i stosowac moge to i to??nic sie nie stanie? dobra dziekuje za pomoc))
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-02, 22:50   #12
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: pomocy...plama barwnikowa

mi kazala lekarka i to i to

sprawdzialam nizoral ma "Okres leczniczy - raz dziennie przez 5 dni"

clotrimazol jest na pewno codziennie, a nawet lepiej i 2 razy dziennie chyba
no ale on nie jest klopotliwy to zwykla wchlaniajaca sie masc

tak przy okazji jak na saszetce nie bedzie opisane wszystko...to ulotka jest tutaj
http://www.janssen-cilag.pl/bgdispla...t&product=none

jesli to nie pomoze...to zostaje lekarz wtedy...
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 22:55   #13
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: pomocy...plama barwnikowa

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
mi kazala lekarka i to i to

sprawdzialam nizoral ma "Okres leczniczy - raz dziennie przez 5 dni"

clotrimazol jest na pewno codziennie, a nawet lepiej i 2 razy dziennie chyba
no ale on nie jest klopotliwy to zwykla wchlaniajaca sie masc

tak przy okazji jak na saszetce nie bedzie opisane wszystko...to ulotka jest tutaj
http://www.janssen-cilag.pl/bgdispla...t&product=none

jesli to nie pomoze...to zostaje lekarz wtedy...

dziekuje ci pieknie mysle ze pomoze kurcze no;( ja wlasnie wyjezdzam w tym miesacu na stale zagranice wiec mam nadzieje ze wylecze to bo tam bedzie gorzej z zlekarzem...;/
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 23:27   #14
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: pomocy...plama barwnikowa

no to kurcze nie wiem... jak tam mozesz miec problem to moze jednak postaraj sie pojsc tutaj?

nie sadze by to bylo cos powaznego skoro masz to tyle czasu i sie nie "rozpestrzenia" ale jak Ci to przeszkadza to moze lepiej cos mocniejszego na recepte na to...zanim wyjedziesz

ja zawsze wole zalatwic co sie da przed wyjazdami za granice na dluzej

swoja droga jak duze to jest?
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 23:35   #15
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: pomocy...plama barwnikowa

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
no to kurcze nie wiem... jak tam mozesz miec problem to moze jednak postaraj sie pojsc tutaj?

nie sadze by to bylo cos powaznego skoro masz to tyle czasu i sie nie "rozpestrzenia" ale jak Ci to przeszkadza to moze lepiej cos mocniejszego na recepte na to...zanim wyjedziesz

ja zawsze wole zalatwic co sie da przed wyjazdami za granice na dluzej

swoja droga jak duze to jest?


wiesz co okolo 3-4 cm... taka plamka
nie wiem nie ufam lekarza... jakos tylko hais wyciagna a g**** zrobia ze juz tak brzydko powiem wyprobuje tego co mi doradzilas i zobacze jesli nie.. zagranica mam znajomego lekarza ktory moze by mnie tam pokierowal i zrobie sobie badania boje sie ze to lupiez pstry jest
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 23:57   #16
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: pomocy...plama barwnikowa

jak to jest lupiez pstry (czyli to co ja mialam wlasnie) to te lekarstwa...oba sa na niego i dzialaja to akurat nie jest trudne do usuniecia

tyle, ze cecha charakterystyczna lupiezu pstrego jest to, ze owszem sama plamka moze miec ranty nieco ciemniejsze brazowawe i luszczace sie ale ogolnie to sie nie opala, wiec w sumie to w efekcie koncowym jest jasniejsza od skory
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 00:22   #17
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: pomocy...plama barwnikowa

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
jak to jest lupiez pstry (czyli to co ja mialam wlasnie) to te lekarstwa...oba sa na niego i dzialaja to akurat nie jest trudne do usuniecia

tyle, ze cecha charakterystyczna lupiezu pstrego jest to, ze owszem sama plamka moze miec ranty nieco ciemniejsze brazowawe i luszczace sie ale ogolnie to sie nie opala, wiec w sumie to w efekcie koncowym jest jasniejsza od skory
no ale teraz ja mam taki dziwny ten kolor dzis... taki jkaby pod siwy/szary ... nie wiem
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 17:31   #18
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: pomocy...plama barwnikowa

juz sobie zakupilam nizoral w zaszetce narazie..;p no i ta masc
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 17:58   #19
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: pomocy...plama barwnikowa

no to powodzenia

mysle, ze 1-2 saszetki to ci spokojnie wystarcza jak bedziesz myla tylko ten kawalek w koncu to ma byc 5 dni tylko

za to masc na pewno dluzej by warto - jakies 2-3 tygodnie
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-03, 20:40   #20
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: pomocy...plama barwnikowa

oby to pomogło hihi
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:32.