nieuczciwe sklepy internetowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-29, 17:17   #1
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Exclamation

nieuczciwe sklepy internetowe


Nigdzie nie znalazłam takiego wątku, (znalazłam tylko wątek o oszustach z allegro, a to co innego), jeśli odpowiedni wątek istnieje proszę moderatora o przeniesienie tego posta.
W miejscu tym chciałabym zobaczyć rady i ostrzeżenia przed niektórymi sklepami, takimi, z którymi macie złe doświadczenia, i z którymi są problemy i lepiej je omijać, by uniknąć kłopotów i nerwów.

Jestem w konkretnej sytuacji, gdy po zamówieniu towaru (butów) w pewnym polskim sklepie internetowym, zapłaceniu za nie z góry prawie 300 PLN, już miesiąc nie dostałam przesyłki. Po kilku mailach do nich z prośbą o wyjaśnienia, raczyli odpisać w mailu ( z prywatnego "gmail", nie z ich office'u) i podali mi numer przesyłki, ale na poczcie twierdzą , że taka przesyłka nie została nadana (zarejestrowana). Nie mogę do nich zadzwonić, bo okazało się , że na ich stronie internetowej nie ma nigdzie numeru telefonu... Chodzi tu o sklep, o którym pisano na różnych portalach modowych i stad go znam, wiec im zaufałam. I nie chodzi tu o bucikowo.pl, na razie nie podaję nazwy, bo ciągle mam nadzieję , że może sprawa się wyjaśni ... Nie bardzo wiem co mam zrobić jeśli nadal nie dostanę ani towaru ani zwrotu pieniędzy? Co mogę zrobić gdy oni mówią , że wysłali, a na poczcie nie ma... Mam tylko dowód wpłaty pieniędzy do nich, maile i to wszystko co mam.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 19:31   #2
besciara
Wtajemniczenie
 
Avatar besciara
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ... ... ...
Wiadomości: 2 730
Dot.: nieuczciwe sklepy internetowe

Zawarłaś umowę sprzedaży a zgodnie z art. 535 k.c. sprzedawca zobowiązany jest do przeniesienia na Ciebie własności rzeczy i jej wydania czyli wysłania. Ty zaś jako kupująca jesteś zobligowana do jej odebrania i zapłaty. W Twoim przypadku zapłaciłaś a oni nie wysłali paczki. Jeżeli numer przesyłki się nie zgadza, firma nie ma na stronie numeru telefonu, a także nie odpisują z e-maila na stronie tylko prywatnego to może być firma krzak. Obok roszczeń cywilnoprawnych w grę może wchodzić odp. karna o czyn z art. 286 kk. Prześlij mi na pw adres internetowy tej strony.

Jeśli chodzi o tego typu sklepy to ja słyszałam, że bucikowo nie przysłało koleżance mojej koleżanki butów i w dodatku napisali jej e-mail, że nie życzą sobie aby u nich kupowała bo jest ... to się nazywa tupet.
__________________
Carpe diem
NIE dla dyktatury PiS. Nie jestem Polakiem drugiego sortu. Żaden Polak nie jest. Nie dla ustaw w nocy, nie dla polityki autorytarnej.
besciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 08:41   #3
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: nieuczciwe sklepy internetowe

Cytat:
Napisane przez besciara Pokaż wiadomość
Zawarłaś umowę sprzedaży a zgodnie z art. 535 k.c. sprzedawca zobowiązany jest do przeniesienia na Ciebie własności rzeczy i jej wydania czyli wysłania. Ty zaś jako kupująca jesteś zobligowana do jej odebrania i zapłaty. W Twoim przypadku zapłaciłaś a oni nie wysłali paczki. Jeżeli numer przesyłki się nie zgadza, firma nie ma na stronie numeru telefonu, a także nie odpisują z e-maila na stronie tylko prywatnego to może być firma krzak. Obok roszczeń cywilnoprawnych w grę może wchodzić odp. karna o czyn z art. 286 kk. Prześlij mi na pw adres internetowy tej strony.

Jeśli chodzi o tego typu sklepy to ja słyszałam, że bucikowo nie przysłało koleżance mojej koleżanki butów i w dodatku napisali jej e-mail, że nie życzą sobie aby u nich kupowała bo jest ... to się nazywa tupet.
Ok wyślę Ci na PW. Teraz napisali, że w terminie 14 dni od dnia kiedy podobno wysłali przesyłkę mogą złożyć reklamację na poczcie, wiec czekam , może sprawa się wyjaśni... ale chyba nie często się zdarza , ze giną przesyłki na poczcie. Mi osobiście nigdy dotąd się to nie zdarzyło, żebym musiała się aż dowiadywać o przesyłkę na poczcie. Chętnie bym anulowała zamówienie, ale jak twierdzą , że wysłali to nie mogę. W najlepszym wypadku dostanę latem buty, które zamówiłam na wiosne, kiedy jeszcze była zima... heh.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 11:03   #4
lilith_191
Raczkowanie
 
Avatar lilith_191
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: eŁDeZet
Wiadomości: 235
Dot.: nieuczciwe sklepy internetowe

Ja bym ich poprosiła o skan potwierdzenia nadania przesyłki lub numer nadania. Jeśli przesyłka była wysłana Pocztexem (to tak jakby firma kurierska poczty) to możesz sprawdzić co się dzieje z paczką tutaj http://www.pocztex.pl/dokl_inf_telef.php
__________________
piszę pracę magisterską
lilith_191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 08:21   #5
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: nieuczciwe sklepy internetowe

Dopiero teraz dopisuję, bo zapomniałam o tym wątku. Sprawa się skończyła tak, że buty dostałam, ale po 2 miesiącach... też bez rachunku.
Nawet prawie uwierzyłam właścicielce, że przesyłka zaginęła i wysłali jeszcze raz... (podobno drugą parę)Ale okazuje się, ze ja nie byłam jedyna, i że właścicielka na pewno kłamała podając mi zmyślony numer nadania przesyłki, a ja jak głupia łaziłam na pocztę pytać
Okazuje się, że wszystkie ich przesyłki "giną" i niektóre nigdy się nie znajdują.
ku przestrodze, tu znajdziecie komentarze klientów o tym sklepie:
klik
klik
inni nie mieli tyle szczęścia co ja i dotychczas nie ujrzeli ani towaru, ani pieniedzy. W najlepszym wypadku czeka was conajmniej 2 miesięczne oczekiwanie i nieprzyjemna korespondencja z anonimową właścicielką na gmailu..


(mam nadzieję, ze linki nie naruszają regulaminu, jak coś to proszę je usunąć)

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2010-07-21 o 08:32
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 18:48   #6
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: nieuczciwe sklepy internetowe

Inny sklep-złodzieje, w którym kupując nie zobaczycie ani towaru, ani pieniedzy to butik Sisi. "Kupiłam" tam tylko rajstopy ...e... "kupiłam" to dużo powiedziane, zapłaciłam, ale towaru nie dostałam 2 miesiące, i nie dostanę, ani zwrotu pieniedzy. Sklep najpierw ściemniał, że wysłali, ale nie doszło, jak powiedziałm, ze proszę o zwrot pieniedzy to przestali odpowiadać na maile.... już 2 miesiące.
tu macie opinie:
http://www.sklepy24.pl/sklep/sisi_pl/opinie
radzę wierzyc w te negatywne, o nierzetelnej obsłudze ( zawłaszczenie pieniedzy za niezrealizowane zamówienie to "nierzetelnosć" to mało powiedziane ...) i lekceważeniu klienta, bo to szczera prawda.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 11:25   #7
Suonatar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: nieuczciwe sklepy internetowe

Witam!
Chciałam ostrzec innych użytkowników przed nieudcziwą hurtownią artykułów kosmetycznych "silhouette DCD" [ link: http://www.dcdpaznokcie.pl/sklep/ind..._page=specials ].
Moja Mama jest kosmetyczką i potrzebowała zakupić sprzęt postanowiłam więc pomóc jej w znalezieniu pewnego urządzenia do gabinetu... Wyszukałam hurtownie w której owo urządzenie było w konkurencyjnej cenie. Zakupiliśmy je i Mama poszła na szkolenie(oczywiście na zakupionym sprzęcie) okazało się, że maszyna nie działa jak należy. Była wadliwa. Poprosiliśmy o jej wymianę (zapewniano nas, że zrobią to bez problemu wrazie nieprawidłowości). Oszukano nas. Nie chcą wymienić urządzenia(!) a kiedy poddano je naprawie gwarancyjnej (wymieniono jedynie kabelek) dalej nie działało. Maszyna nie nadaje się do niczego a nikt nie oddał nam ani grosza z tych paru tysięcy. Obsługa była niekulturalna i wręcz chamska ... .
Zakupy sprzętu kosmetycznego dla gabinetów to sprawa która wymaga większego kapitału. Jednak ta hurtownia sprzedaje też inne akcesoria i wątpię by działała inaczej względem innych klientów.

Edytowane przez Suonatar
Czas edycji: 2010-10-28 o 11:27
Suonatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-26, 14:27   #8
elvita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 7
nieuczciwe sklepy internetowe

witam ja się ostatnio "przejechałam" na Hurtownia fryzjerska, kosmetyki do włosów www.twojewłosy.pl
4 kwietnia zakupiłam dyfuzor do suszarki i zapłaciłam z góry za przesłkę kurierską
do dziś nie ma ani towaru ani piniędzy ani kontaktu (jest 26 maja)
proponuję zróbmy listę nieuczciwych - aby inne dziewczyny przed zakupem mogły się przekonać gdzie kupująkosmetyki lub akcesoria
elvita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-15, 22:14   #9
dominika_m_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 4
Thumbs down Dot.: nieuczciwe sklepy internetowe

Chciałam was ostrzec przed sklepem sneakerland.pl, teraz zmienili nazwę na e-markowi.pl
Zamówiłam tam buty Timberland w zeszłym roku. Po ponad miesiącu bez przesyłki napisałam do tej firmy, powiedzieli mi, że widocznie zaginęły i że mogą oddać mi pieniądze lub wysłać jeszcze raz buty. Chciałam pieniądze, bo to już był grudzień, a to były buty zimowe i nie zamierzałam czekać do wiosny. Pieniędzy nie dostałam, za to tydzień później czy może trochę dłużej, buty jednak mi przyszły. Już myślałam, że koniec przygody, a rozpakowałam buty i to był zupełnie inny model, do tego podróbka. Pisałam dużo razy do firmy, nikt mi już nie odpowiada.
dominika_m_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 12:41   #10
snide
Zadomowienie
 
Avatar snide
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 086
GG do snide
Dot.: nieuczciwe sklepy internetowe

Cytat:
Napisane przez dominika_m_ Pokaż wiadomość
Chciałam was ostrzec przed sklepem sneakerland.pl, teraz zmienili nazwę na e-markowi.pl
Zamówiłam tam buty Timberland w zeszłym roku. Po ponad miesiącu bez przesyłki napisałam do tej firmy, powiedzieli mi, że widocznie zaginęły i że mogą oddać mi pieniądze lub wysłać jeszcze raz buty. Chciałam pieniądze, bo to już był grudzień, a to były buty zimowe i nie zamierzałam czekać do wiosny. Pieniędzy nie dostałam, za to tydzień później czy może trochę dłużej, buty jednak mi przyszły. Już myślałam, że koniec przygody, a rozpakowałam buty i to był zupełnie inny model, do tego podróbka. Pisałam dużo razy do firmy, nikt mi już nie odpowiada.
dzięki dominika_m za ten post. to też potwierdza, że nie należy kupować w sklepach z wątpliwie atrakcyjnym asortymentem
od jakiegoś czasu przyglądam się polskim sklepom sprzedającym podrobione buty typu sneakersy. pełną listę znajdziecie tu: http://freshairfiend.com/viewtopic.p...dfce93d77f1c4c
__________________
snidehead.blogspot.com sneakers
facebook.com/snidehead
snide jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-17 13:41:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:30.