Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy... - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-03, 16:35   #151
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Musze Wam się wyżalić... Ogólnie nie mam jakiegoś wielkiego trądziku, głównie te nieszczęsne grudki, ostatnio też nie wiedzieć dlaczego powychodziły mi na żuchwie bolące guzy( wydaje mi się, że to te grudki zamieniły się po prostu w stan zapalny) ale już wszystko się wygoiło. Byłam w piątek u dermatologa i babeczka zadecydowała o leczeniu izotretynoiną Teraz mam dylemat i nie wiem czy zaryzykować i podjąć się leczenia, bo w sumie nie mam bardzo nasilonego trądziku i jest spore prawdopodobieństwo, że się pozbędę go raz na zawsze. Z drugiej jednak strony przy tak niewielkich zmianach nie wiem czy jest sens truć się tym świństwem...
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 17:22   #152
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez Skarfejs Pokaż wiadomość
Musze Wam się wyżalić... Ogólnie nie mam jakiegoś wielkiego trądziku, głównie te nieszczęsne grudki, ostatnio też nie wiedzieć dlaczego powychodziły mi na żuchwie bolące guzy( wydaje mi się, że to te grudki zamieniły się po prostu w stan zapalny) ale już wszystko się wygoiło. Byłam w piątek u dermatologa i babeczka zadecydowała o leczeniu izotretynoiną Teraz mam dylemat i nie wiem czy zaryzykować i podjąć się leczenia, bo w sumie nie mam bardzo nasilonego trądziku i jest spore prawdopodobieństwo, że się pozbędę go raz na zawsze. Z drugiej jednak strony przy tak niewielkich zmianach nie wiem czy jest sens truć się tym świństwem...
Gule na żuchwie, zazwyczaj podskórne i bardzo bolące są spowodowane przez hormony.
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 17:25   #153
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
Gule na żuchwie, zazwyczaj podskórne i bardzo bolące są spowodowane przez hormony.
Pod koniec miesiąca mam wizytę u endokrynologa, więc sprawdzę czy hormony mają jakikolwiek związek ze stanem mojej twarzy.
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 20:06   #154
cytrynnnka
Raczkowanie
 
Avatar cytrynnnka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z wielkopolski
Wiadomości: 41
GG do cytrynnnka
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Rashette czy wiesz co tu sie będzie działo jak powstawiamy fotki naszych twarzy w sumie to przynzma się Wam, że ja raz na 2 tygodnie robię sobię fotkę rano zaraz po myciu twarzy i w ten sposób porównuje z innymi zdjęciami czy jest lepiej czy gorzej. Wolę porównywać zdjęcia bo z obserwacji codziennej tyle się nie wywnioskuje.
Loonita miałam napisać o Humektanie. Wytrzymałam z nim tylko tydzień.... Powyskakiwały mi po nim syfy najpierw 2 na brodzie i cos na czole. Wcale się to nie goiło, i pojawiały się nowe wypryski jakby "symetrycznie"... Odstawiłam go w czwartek i juz widzę poprawę. Nic nowego nie wyszło a tamte wypryski się juz goją. Co prawda, fajnie się wchłaniał, nie jest tłusty ale co z tego. Z armagedonem na twarzy nie będę paradować, zwłaszcza, że zaczęłam nową pracę i muszę jakoś wyglądać.
Mangoo123 ja jakis czas temu stosowałam tabletki z cynkiem przez 2 miesiące i efektów nie było. Od grudnia zaczęłam jeść cynk w postaci pestek dyni i też efektów nie widzę
cytrynnnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 21:19   #155
cytrynnnka
Raczkowanie
 
Avatar cytrynnnka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z wielkopolski
Wiadomości: 41
GG do cytrynnnka
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

tak wyglądałam po humektanie, czerwone placki to blizny, różowe to wypryski, tradycyjnie na prawym poliku najgorzej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0474-001.jpg (13,3 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0475-001.jpg (18,3 KB, 60 załadowań)
cytrynnnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 22:22   #156
Loonita
Namaste ^^
 
Avatar Loonita
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 328
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez cytrynnnka Pokaż wiadomość
Rashette czy wiesz co tu sie będzie działo jak powstawiamy fotki naszych twarzy w sumie to przynzma się Wam, że ja raz na 2 tygodnie robię sobię fotkę rano zaraz po myciu twarzy i w ten sposób porównuje z innymi zdjęciami czy jest lepiej czy gorzej. Wolę porównywać zdjęcia bo z obserwacji codziennej tyle się nie wywnioskuje.
Loonita miałam napisać o Humektanie. Wytrzymałam z nim tylko tydzień.... Powyskakiwały mi po nim syfy najpierw 2 na brodzie i cos na czole. Wcale się to nie goiło, i pojawiały się nowe wypryski jakby "symetrycznie"... Odstawiłam go w czwartek i juz widzę poprawę. Nic nowego nie wyszło a tamte wypryski się juz goją. Co prawda, fajnie się wchłaniał, nie jest tłusty ale co z tego...
Dziękuję Ci cytrynnnka za ostrzeżenie, na pewno go nie kupię, choć już miałam taki zamiar...
No ja póki co żadnej fotki odpowiedniej nie posiadam, ale u mnie jest podobnie na brodzie, z prawej jej strony i nad lewą brwią policzki mam czyste, poza kilkoma malutkimi zaskórnikami.
__________________
Mój Blog o Indiach
Wymiana książek
Wymianę kilka próbek podkładu Annabelle Minerals

Edytowane przez Loonita
Czas edycji: 2013-02-03 o 22:24
Loonita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 22:53   #157
rashette
Raczkowanie
 
Avatar rashette
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 160
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Szczerze mówiąc sama to zaproponowała a teraz aż wstydzę się pokazac zdjecia haha Ale będę je sobie robic co tydzień i sprawdzac czy coś się zmienia

Stan na dzień 3 luty 2013.

Zdjecie pierwsze: policzek prawy. Jest tu wszystko: łuszcząca się skóra po benzacne, dwie wyciśniete krostki (głupiaaa!!!) i inne wielkie gule. Pozostawia wiele do życzenia, ale i tak jest już lepiej niż było jakieś 3 tygodnie temu. Dzis posmarowałam dwie z nich mascią ichtiolową.
Zdjęcie drugie: policzek lewy.Te skupisko blizej ust i to co jest bliżej ucha mam juz jakiś czas natomiast to co jest po środku pojawiło sie po stosowaniu benzacne... Dziś chodziłam cały dzień wysmarowana sudocreme i swiństwa po benzacne już się trochę zmniejszyły... Uff. Ale I tak jest okropnie a w większosci to blizny...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_9300.jpg (58,2 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_9299.jpg (52,4 KB, 54 załadowań)
__________________
Najdłuższe wakacje!


- Walczę z trądzikiem - Epiduo, 2 miesiace!
- Zmieniam styl!
- Skalpel
- Killer
- Brzuszki
- Hula hop
- Bieganie
- Rolki
- Basen

rashette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-04, 13:32   #158
mangoo123
Raczkowanie
 
Avatar mangoo123
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 182
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez cytrynnnka Pokaż wiadomość
Mangoo123 ja jakis czas temu stosowałam tabletki z cynkiem przez 2 miesiące i efektów nie było. Od grudnia zaczęłam jeść cynk w postaci pestek dyni i też efektów nie widzę
W jakiej dawce? Pamiętasz nazwę tych tabletek?

Produkty takie jak słonecznik czy pestki dyni zawierają dużo cynku, ale nie jemy ich w takiej ilości aby pokryć nasze dzienne zapotrzebowanie.
W szklance pestek dyni (130g) jest 9,6mg cynku, ma to prawie 800 kcal.
Średnio zapotrzebowanie dla kobiet pow. 18 roku życia to 13 mg.
Jeżeli ktoś ma niedobory czy jest w grupie ryzyka powinien dobijać do tej normy albo nawet lekko przekraczać.


Najwięcej cynku mają ostrygi, w 100g aż 50mg, i inne owoce morza. No ale nie są to produkty często występujące w naszym codziennym jadłospisie.
Ułożenie diety bogatej w cynk, pokrywającej nasze zapotrzebowanie energetyczne jest bardzo trudnym zadaniem. No ale jest to możliwe
mangoo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 13:58   #159
Loonita
Namaste ^^
 
Avatar Loonita
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 328
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Nie ma rzeczy niemożliwych
Mango123 o ile pamiętam, kupowałaś żel antybakeryjny Ziaji, i jak się u Ciebie sprawdza? Nie przesusza Ci buzi?
__________________
Mój Blog o Indiach
Wymiana książek
Wymianę kilka próbek podkładu Annabelle Minerals
Loonita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 14:27   #160
mangoo123
Raczkowanie
 
Avatar mangoo123
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 182
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Nie jestem w stanie tego stwierdzić, bo była przesuszona wcześniej i nadal trochę jest, ciągle chodzę upaćkana kremem.
Ale podoba mi się w nim to, że się nie pieni, dobrze oczyszcza i nie ma zapachu.
mangoo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 14:30   #161
Loonita
Namaste ^^
 
Avatar Loonita
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 328
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Mango123 szkoda, że nie widać poprawy:-(
Moja skóra znów zaczyna wariować dopiero co była przesuszona, a dziś zaczyna mi się tłuścić, może to zasługa wczorajszej maseczki z miodu i słodkiej smietany od razu po zmyciu mi się nie podobała
__________________
Mój Blog o Indiach
Wymiana książek
Wymianę kilka próbek podkładu Annabelle Minerals

Edytowane przez Loonita
Czas edycji: 2013-02-04 o 14:32
Loonita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-04, 19:53   #162
cytrynnnka
Raczkowanie
 
Avatar cytrynnnka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z wielkopolski
Wiadomości: 41
GG do cytrynnnka
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Mangoo123 niestety nie pamiętam nazwy tych tabletek. Nazwa chyba była na literę C, były w takim jasnym kartoniku z narysowaną twarzą dzieczyny na opakowaniu i ta dziewczyna miała na buzi właśnie takie czerowne kropki (że niby wyprsyki). I pamietam że nie były w blistrach tylko w plastikowym słoiczku, białe okrągłe i nie powlekane.
Pestek dyni jem dziennie 2 łyżki stołowe. Nie wiem czy to jest należna dziennie dawka czy nie, w każdym razie spotkałam się z opinią, że tyle dziennie wystarczy i pomaga.
cytrynnnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 20:05   #163
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez Loonita Pokaż wiadomość
Nie ma rzeczy niemożliwych
Mango123 o ile pamiętam, kupowałaś żel antybakeryjny Ziaji, i jak się u Ciebie sprawdza? Nie przesusza Ci buzi?
Nie do mnie pytanie, ale właśnie zużyłam 2 opakowania. Skóra po umyciu jest ściągnięta, lekko wygładzona i konieczne jest szybkie nałożenie nawilżającego kremu
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 20:16   #164
mangoo123
Raczkowanie
 
Avatar mangoo123
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 182
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

W dwóch łyżkach stołowych masz tylko 1,5 mg cynku. Pozostała część jadłospisu powinna zawierać ok.11,5mg. Nie wnikam czy tak jest, ale małe prawdopodobieństwo. Do tego kawa, mocna herbata czy stres zmniejszają jego wchłanianie. Ja dodatkowo biorę tabletki anty, które też zmniejszają jego ilość
Szkoda, że nie pamiętasz co brałaś.
Ja zaopatrzyłam się w chelatowany cynk (15mg w 1 tabletce- 100% zapotrzebowania). Zapewne na początku trochę będę go przedawkowywała, żeby niedobory się wyrównały. Poza tym z tego co wyczytałam to efekty widać, po większych dawkach.

Dam znać czy będzie jakaś poprawa
mangoo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 21:58   #165
NNNata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 22
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Dziewczyny, uważajcie na przeciwtrądzikowe preparaty. Naprawdę, lepiej nie stosować kilku antybakteryjnych/przeciwtrądzikowych kosmetyków na raz, szczególnie jeśli skóra jest już traktowana lekami (zinerytem, benzacne itp) które ją wysuszają. Efekt będzie odwrotny od zamierzonego. Po przesuszeniu i podrażnieniu, łojotok i trądzik pojawią się ze zdwojoną siłą. Sama to przerabiałam.
Lepiej wybierzcie coś łagodnego do mycia. Sama używam OCM i sobie chwalę. Warto też pomyśleć o dobrym nawilżeniu lekkim kremem, który nie zapycha, nie ma parafiny. Używam Effaclar H La Roche, działa kojąco i nawilżająco.
Mogę podzielic się swoim najnowszym odkryciem-ostropestem. To zioło (paczka ok 7 -8zł) wspomaga pracę wątroby i usuwanie toksyn z organizmu, stosuje się je w przypadku stanów zapalnych skóry. Mi pomaga.
NNNata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 13:14   #166
Loonita
Namaste ^^
 
Avatar Loonita
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 328
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

NNNata dziękujemy za ostrzeżenie, ja sama używam 2 maści, na noc sudocrem a w ciągu dnia tormentiol, (czasem jak się nie upilnuje i wyduszam to, co się da, przemywam płynem na spirytusie 70% od dermatologa). Tylko taka kombinacja mi pomaga jak nie używam niczego wcale nie jest lepiej ostatnio wypróbowałam parę razy maseczkę z kurkumy i jest świetna.
Szczerze powiedziawszy to nie mam przekonania do OCM.. Mam wielki problem z doborem kremu do twarzy bo niemal wszystkie, które dotychczas wypróbowałam to jak nie pozapychały mi porów to w najlepszym razie powodowały nadmierna produkcję sebum, eh i tak źle i tak nie dobrze nie wiem już na prawdę czego użyć do nawilżenia twarzy. A propos tego ostropestu, to skoro jest to zioło wspomagające oczyszczanie organizmu to zapewne powoduje początkowo wysyp (tak jak pokrzywa w moim przypadku). Teraz piję aloes w roli oczyszczenia od wewnątrz.
__________________
Mój Blog o Indiach
Wymiana książek
Wymianę kilka próbek podkładu Annabelle Minerals

Edytowane przez Loonita
Czas edycji: 2013-02-07 o 13:15
Loonita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 17:27   #167
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez NNNata Pokaż wiadomość
Dziewczyny, uważajcie na przeciwtrądzikowe preparaty. Naprawdę, lepiej nie stosować kilku antybakteryjnych/przeciwtrądzikowych kosmetyków na raz, szczególnie jeśli skóra jest już traktowana lekami (zinerytem, benzacne itp) które ją wysuszają. Efekt będzie odwrotny od zamierzonego. Po przesuszeniu i podrażnieniu, łojotok i trądzik pojawią się ze zdwojoną siłą. Sama to przerabiałam.
Lepiej wybierzcie coś łagodnego do mycia. Sama używam OCM i sobie chwalę. Warto też pomyśleć o dobrym nawilżeniu lekkim kremem, który nie zapycha, nie ma parafiny. Używam Effaclar H La Roche, działa kojąco i nawilżająco.
Mogę podzielic się swoim najnowszym odkryciem-ostropestem. To zioło (paczka ok 7 -8zł) wspomaga pracę wątroby i usuwanie toksyn z organizmu, stosuje się je w przypadku stanów zapalnych skóry. Mi pomaga.
A ja myję delikatnym żelem antytrądzikowym, używam mydla Aleppo (wczoraj się spostrzegłam, że wypadałoby po nim skórę zakwasić:/), Benzacne i kremu antytrądzikowego ale nawilżającego. I maseczek i peelingów. I pewnie miliarda innych rzeczy, a skóry suchej nie mam.

Poprosiłam w aptece o coś punktowego z czymś innym niż Benzacne bo mi się skóra przyzwyczaiła i kupiłam Acne Derm. A on punktowy nie jest. Więc siłą rzeczy zaczynam od jutra kuracje Acne Dermem
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 17:42   #168
Nylony
Raczkowanie
 
Avatar Nylony
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 42
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

[QUOTE=Puszyslawa;39102334]A ja myję delikatnym żelem antytrądzikowym, używam mydla Aleppo (wczoraj się spostrzegłam, że wypadałoby po nim skórę zakwasić:/)

Czy mogłabyś napisać coś więcej o zakwaszaniu? Szukałam w googlach, ale nie znalazłam rzeczowych informacji. Będę Ci bardzo wdzięczna za wytłumaczenie o co chodzi i podanie jakiegoś przykładowego produktu. Dziękuję
Nylony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 17:42   #169
Loonita
Namaste ^^
 
Avatar Loonita
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 328
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
używam mydla Aleppo (wczoraj się spostrzegłam, że wypadałoby po nim skórę zakwasić:/),
Dużo się właśnie słyszy na temat tego mydełka, sprawdzi się przy cerze problematycznej, dodatkowo jej nie przesuszając? ( jak np, ziołowe mydełko chandrika, które nota bene świetnie czyści skórę)?
__________________
Mój Blog o Indiach
Wymiana książek
Wymianę kilka próbek podkładu Annabelle Minerals

Edytowane przez Loonita
Czas edycji: 2013-02-07 o 17:43
Loonita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-07, 17:45   #170
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez Nylony Pokaż wiadomość

Czy mogłabyś napisać coś więcej o zakwaszaniu? Szukałam w googlach, ale nie znalazłam rzeczowych informacji. Będę Ci bardzo wdzięczna za wytłumaczenie o co chodzi i podanie jakiegoś przykładowego produktu. Dziękuję
Cytat:
Napisane przez Loonita Pokaż wiadomość
Dużo się właśnie słyszy na temat tego mydełka, sprawdzi się przy cerze problematycznej, dodatkowo jej nie przesuszając? ( jak np, ziołowe mydełko chandrika, które nota bene świetnie czyści skórę)?
Wyślę Wam link: http://kascysko.blogspot.com/2012/05...elegnacji.html

Ogólnie mydło ma zasadowe pH, skóra lekko kwaśne - po mydle jest sucha i się łuszczy. Przecieramy tonikiem (ja zaczęłam do swoich ziółek dodawać cytryny) nakładamy kremik lub olej z kwasem HA i mamy fajną skórkę Chyba mniej więcej tak to działa.

W sensie że mocny żel myjący lub dowolne mydło zmieniają pH skóry, a tonik ma je uregulować (no ale taki bez alkoholu). A z odczynu zasadowego do kwasowego to to się chyba zakwaszanie nazywa.

Edytowane przez Puszyslawa
Czas edycji: 2013-02-07 o 17:47
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 18:01   #171
Loonita
Namaste ^^
 
Avatar Loonita
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 328
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość

Ogólnie mydło ma zasadowe pH, skóra lekko kwaśne - po mydle jest sucha i się łuszczy. Przecieramy tonikiem (ja zaczęłam do swoich ziółek dodawać cytryny) .
Czy zamiast toniku, mógłbybyć hydrolat?
Co masz na myśli, mówiąc 'swoje ziółka" ?
__________________
Mój Blog o Indiach
Wymiana książek
Wymianę kilka próbek podkładu Annabelle Minerals
Loonita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 18:02   #172
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez Loonita Pokaż wiadomość
Czy zamiast toniku, mógłbybyć hydrolat?
Co masz na myśli, mówiąc 'swoje ziółka" ?
Hydrolat chyba ma odczyn obojętny. Przeczytaj sobie ten post, do którego link wysłałam, ona pisze też o Aleppo Ogólnie przemywam twarz naparami z ziółek, np. dzisiaj zieloną herbatą liściastą.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 18:16   #173
Loonita
Namaste ^^
 
Avatar Loonita
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 328
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Ogólnie przemywam twarz naparami z ziółek, np. dzisiaj zieloną herbatą liściastą.
Poczytam na pewno
Mi tez zdarzało się przemyć twarz zieloną herbatą czy wywarem z mydlnicy ale mam wrażenie, że ziółka mi trochę wysuszają skórę.
Nawet miałam zamiar będąc w aptece zakupić jakieś ziółka, ale kompletnie się na tym nie znam:-(
P.S.
Puszyslawa przepraszam, ze Cię tak zadręczam pytaniami mam nadzieję, że nie wyczerpałam pokładów Twojej cierpliwości
__________________
Mój Blog o Indiach
Wymiana książek
Wymianę kilka próbek podkładu Annabelle Minerals
Loonita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 19:19   #174
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez Loonita Pokaż wiadomość
Poczytam na pewno
Mi tez zdarzało się przemyć twarz zieloną herbatą czy wywarem z mydlnicy ale mam wrażenie, że ziółka mi trochę wysuszają skórę.
Nawet miałam zamiar będąc w aptece zakupić jakieś ziółka, ale kompletnie się na tym nie znam:-(
P.S.
Puszyslawa przepraszam, ze Cię tak zadręczam pytaniami mam nadzieję, że nie wyczerpałam pokładów Twojej cierpliwości
Nie ma sprawy, ja jestem wybitnie gadatliwa i to zazwyczaj ja piszę do ludzi i ich zadręczam Wiem, że wysuszają. A właśnie sprawdziłam i zielona herbata i pokrzywa mają odczyn kwasowy, więc powinny być ok. Ale ogólnie na twarz mokrą od ziół nakładam kwas i olej, a dzisiaj herbata z dodatkiem cytryny wysuszyła mniej.

Edit: Mydlnica powinna być ok, ale też oczyszcza i mnie wysuszała, podobnie jak bardzo wysuszała i podrażniła mi skórę zapachowa zielona herbata.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 01:05   #175
rashette
Raczkowanie
 
Avatar rashette
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 160
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cześc dziewczyny! Dziś wróciłam z wyjazdu i od razu tu zajrzałam
Ciężko mi było na wyjeździe... Z tego powodu, ze musiałam przy wielu osobach byc bez makijażu i widziano moją prawdziwą twarz z tymi wszystkimi świństwami, ale jestem osobą rozgadaną i obracającą niektóre rzeczy w żart więc potem nawet chodziłam przy koleżankach z pokoju wysmarowana sudocremem i żartowałam sobie z tego
Podczas pobytu poza domem wyskoczyło mi kilka pryszczy, takich malutkich z białymi głowkami. Smarowane na noc sudocremem rano znikały. Pojawiały się one na czole w miejscach, gdzie stosowałam benzacne. Mój prawy policzek jest straszny niestety i pojawiły się tam nowe dwie gule, natomiast na lewym niektóre gule po benzacne zmniejszyły się w zrobiły się z nich takie syfki również z "kolorową" końcówką Więc nie jest źle.
Ogólnie mam takie wrażenie jakby mydełko Biały Jeleń jakoś dogłębnie oczyszczało mi skórę. Czuję, ze jest ona inna w dotyku, wygląda jakby "zdrowiej" i może dzięki niemu te świństwa typu gule zamieniają się w normalne, łatwe do usunięcia syfki.
Co dziwnego: pojedyncze zasórniki, ledwo widoczne, które miałam nad ustami zniknęły Również tych na skroniach już prawie nie ma

Co do cynku to niegdy nie zwracałam uwagę na to czy jest w mojej diecie...
__________________
Najdłuższe wakacje!


- Walczę z trądzikiem - Epiduo, 2 miesiace!
- Zmieniam styl!
- Skalpel
- Killer
- Brzuszki
- Hula hop
- Bieganie
- Rolki
- Basen

rashette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 11:13   #176
Loonita
Namaste ^^
 
Avatar Loonita
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 328
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Witaj Rashette
przybijam Ci piątkę, ja też dużo gadam a czasem najlepsze co możemy zrobić to się roześmiać i często kiedy przychodzi do mnie kumpela na kawkę i ploteczki, jestem czymś wysmarowana Sudocrem to świetny specyfik, momentalnie zasusza (jak soda). Ja natomiast mam pobojowisko na brodzie, zwłaszcza z prawej strony, kilka podskórnych gulek, na szczęście nie tak wielkie jak wcześniej i mnóstwo przebarwień:-(
__________________
Mój Blog o Indiach
Wymiana książek
Wymianę kilka próbek podkładu Annabelle Minerals

Edytowane przez Loonita
Czas edycji: 2013-02-08 o 11:42
Loonita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 13:56   #177
NNNata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 22
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Sama popełniłam błąd używając zbyt wielu leków i dermokosmetyków na raz więc dzielę się spostrzeżeniami. Z kremami też długo miałam problem bo strasznie mnie zapychają (nawet te z linii dermokosmetyków) Oprócz wspomnianego już Effeclaru H dobrze na mnie działał żel aloesowy z apteki i krem firmy Ava z zieloną herbatą. Co do ostropestu to ja nie zauważyłam żadnego wysypu, raczej łagodne i stopniowe przygasanie wykwitów, ale brałam tylko ok 1/4-1/2 łyżeczki (połowę dawki z opakowania)
NNNata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 22:08   #178
Loonita
Namaste ^^
 
Avatar Loonita
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 328
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Świetny blog! Skarbnica wiedzy! Jak dobrze, ze dziewczyny, które się na tym znają chcą podzielić się swoja wiedzą i pomagać w udoskonalaniu pielęgnacji
__________________
Mój Blog o Indiach
Wymiana książek
Wymianę kilka próbek podkładu Annabelle Minerals
Loonita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 18:52   #179
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez Loonita Pokaż wiadomość
Świetny blog! Skarbnica wiedzy! Jak dobrze, ze dziewczyny, które się na tym znają chcą podzielić się swoja wiedzą i pomagać w udoskonalaniu pielęgnacji
Polecam jeszcze naturalnapielegnacja.blog spot.com (chyba już o nim wspominałam). Uwielbiam oba te blogi!
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 22:31   #180
rashette
Raczkowanie
 
Avatar rashette
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 160
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Hej dziewczyny! A co tu tak cicho?
Jak Wasza walka z trądzikiem? Czy jest lepiej?

Moja mama chce mnie zapisac do dermatologa, bo zobaczyłam że twarz po wyjeździe się pogorszyła. Powiedziała, że to przez te moje "domowe eksperymenty" Może ma trochę racji, dlatego jedynie z domowych sposobów zostałam przy parówce z szałwią. Krostki na prawym policzku wychodzą na wierzch, pekają same, skóra jakby się odnawia powoooooli, ale myślę, ze idzie to w dobrą stronę Lewy policzek powoooli blednie :P
Zauwazyłam coś dziwnego: zaskórniki jakie miałam na skroniach smaruję kremem nivea. Zauwazyłam, że wiele z nich jakby zmieniło się. Wcześniej były nie do wyciśnięcia a teraz zrobiły im się takie ledwo widoczne, czarne końcówki i od razu wychodzą na wierzch. A inne zaskórniki zamieniają się na drobne pryszcze, które zaraz później znikają. Skóra mi się jakos oczyszcza i wszystkie swiństwa wychodzą? nie wiem :P
__________________
Najdłuższe wakacje!


- Walczę z trądzikiem - Epiduo, 2 miesiace!
- Zmieniam styl!
- Skalpel
- Killer
- Brzuszki
- Hula hop
- Bieganie
- Rolki
- Basen

rashette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-18 11:56:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:24.