Zęby zrobione, a ból pojawia się dalej... :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa

Notka

Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa Na Wasze pytania odpowiada Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog z 23-letnim doświadczeniem, od kilkunastu lat praktykująca implantologię i ortodoncję, założycielka wrocławskiej kliniki UNIDENT UNION Dental Spa.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-11-27, 12:27   #1
Tilluviel
Raczkowanie
 
Avatar Tilluviel
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 169

Zęby zrobione, a ból pojawia się dalej... :(


Witam.

Miałam robione 5 lekko zepsutych zębów, bez leczenia kanałowego. Były strasznie wrażliwe na ból, zimno i słodkie - jak się okazało w gabinecie były również wrażliwe na borowanie więc musiałam brać maksymalną dawkę środka znieczulającego.
Robiłam zęby prywatnie, w podobno dobrym gabinecie, były wypełniane materiałem światłoutwardzalnym. Przez kilka dni bolały mnie bardzo, zawsze gdy jadłam lub piłam (zimne, słodkie, ciepłe - chyba ciepłe najbardziej). Na następnej wizycie pani doktor posmarowała mi wrażliwe zęby środkiem, który miał je uszczelnić - nic nie pomogło. Kupiłam pastę sensodyme - pomogło na chwilę.
Minął miesiąc i nagle jeden ząb (siódemka dolna) znowu boli tak potwornie, że ledwo wytrzymuje ból - znowu umyłam zęby pastą sensodyme, ale po nim bolało jeszcze bardziej.

Dlaczego dobrze zrobione zęby dalej bolą? I czy przyczyną może być to że jeszcze mam szóstkę do wyrwania (to jest sam korzeń, nie cały ząb, ale znajduje się tuż obok tego bolącego)?

Ogólnie zęby są już w miarę ok, ale dalej lekko wrażliwe na słodkie i ciepłe.
Tilluviel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 13:52   #2
blueania
Zakorzenienie
 
Avatar blueania
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 653
Dot.: Zęby zrobione, a ból pojawia się dalej... :(

Ja równiez kilka m-cy temu miałam wypłniane zeby i teraz zno niesamowicie bola, wiec chyba czeka mnie kolejna wizyta.
blueania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 16:19   #3
dr Iwona Gnach-Olejniczak
Raczkowanie
 
Avatar dr Iwona Gnach-Olejniczak
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 109
Dot.: Zęby zrobione, a ból pojawia się dalej... :(

Pewnie Pani wie, że nie mogę postawić diagnozy przez internet. . Być może faktycznie odczuwany przez Panią ból promieniuje od innego zęba. ale może być też tak, że światłoutwardzalna plomba posiada niewielką nieszczelność, co wywołuje dolegliwość bólową. Jeśli ten stan będzie się utrzymywał, zwłaszcza po usunięciu szóstki, dentysta najprawdopodobniej usunie plombę, założy opatrunek, a następnie wypełni ząb materiałem chemoutwardzalnym. Inna sprawa to nadwrażliwość innych zębów. Trzeba sprawdzić, jaka jest jej przyczyna (bruksizm, ubytki szkliwa na skutek złej diety, refluksu, wada zgryzu itd.). Usunięcie przyczyny nadwrażliwości, pozwoli się Pani pozbyć objawu. Można oczywiście przejść kurację odwrażliwiająca w gabinecie (m.in. natryskiwanie zębów preparatem Sylc, remineralizacja szkliwa), ale wg mnie kluczowe jest zdiagnozowanie przyczyny. Pozdrawiam
dr Iwona Gnach-Olejniczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-06, 21:21   #4
kasia198618
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14
Dot.: Zęby zrobione, a ból pojawia się dalej... :(

Cytat:
Napisane przez blueania Pokaż wiadomość
Ja równiez kilka m-cy temu miałam wypłniane zeby i teraz zno niesamowicie bola, wiec chyba czeka mnie kolejna wizyta.

hej mam to samo ale z polmbowana 5 i 6 i 7 , nie wiem co jest na zdjeciach rtg nic nie widać , w styczniu mi polmby powymienia ale zatanawia mnie co pani doktor pisze ja wadę zgryzu mam napewno a i bruksizm z opowieści mojego chlopaka też hehe , zgrzytam zębami w nocy nie da się ukryc wiem o tym od 15 lat co najmniej , kolezanki skarzyly się nie raz przezrodziców nie leczyłam tego moze i ten bol 56i7 no moze być od tego ale kurcze zeby nie bolaly mnie do czasu gdy nie zaczęłam ich leczyć
kasia198618 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-13, 11:52   #5
eufrozyna7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 124
Dot.: Zęby zrobione, a ból pojawia się dalej... :(

hej, miałam podobną sytuację. Dodatkowo, nie dość, że od zawsze mam wrażliwe zęby, to jeszcze rok temu wybielałam je paskami wybielającymi, co zwiększyło ich nadwrażliwość. Zimne, ciepłe, słodkie-ból nie do zniesienia. Próbowałaś zielony elmex? mi pomogła, nadal bolą zęby, ale już nie tak mocno
eufrozyna7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 22:39   #6
sadia
Raczkowanie
 
Avatar sadia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 325
Dot.: Zęby zrobione, a ból pojawia się dalej... :(

Też mam podobną sytuację, ale z jednym zębem. Dodatkowo dziąsło obok czasem puchnie i krwawi :/ Próbowałam różnych sklepowych past i takich specjalnych preparatów relief/relieve czy jakoś tak.
__________________
Zadbaj o swoje zdrowie krok po kroku!
http://badzzdrowa.blogspot.com/


..::Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę::..


sadia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-30, 10:37   #7
L_ka
Rozeznanie
 
Avatar L_ka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 653
Dot.: Zęby zrobione, a ból pojawia się dalej... :(

Cytat:
Napisane przez sadia Pokaż wiadomość
Też mam podobną sytuację, ale z jednym zębem. Dodatkowo dziąsło obok czasem puchnie i krwawi :/ Próbowałam różnych sklepowych past i takich specjalnych preparatów relief/relieve czy jakoś tak.
prawdopodobnie masz źle wypełnioną powierzchnie styczną z zębem obok i jedzenie dostaje się pomiędzy zęby i podrażnia dziąsło - najlepiej wybrać się do dentysty aby poprawił tę plombę. Regularne stosowanie nici i irygatora może przynieść tymczasową pomoc, ale porządny dentysta nieodzowny, bo pod źle zrobioną plombą ząb może się dalej psuć
__________________
Lekarstwem na przyzwyczajenie jest inne przyzwyczajenie (Epiktet)
L_ka jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:10.