Jak wrócić do naturalnego koloru włosów ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-10-09, 11:47   #1
kam3
Raczkowanie
 
Avatar kam3
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 36

Jak wrócić do naturalnego koloru włosów ??


Bardzo proszę o radę jak najlepiej jest wrócić do swoich włosów ??Ja obecnie mam na włosach blond a mój naturalny kolor to jasny mysi brąz. I biore pod uwagę dwie opcje :
1) zafarbować włosy na brąz i czekać później na odrosty
2) mój kolor nie jest aż tak bardzo ddalony od tego który mam obecnie na włosach bo używam płukanki, więc ewentualnie poczekałabym aż mi odrosną na tym blondzie,

która opcja jest lepsza?? jesli zrobiłabym farbę to tylko taką która nie pozostawi potem rudości (a czy jest wogóle taka ?) chyba tylko fryzjer by mnie ratował, ale nawet nie wiem czy u fryzjera znalazłabym brąz bez odcienia rudości poz myciu farby (z tąd te moje obawy że nie znoszę niestety rudego, przynajmniej u siebie)

A druga rzecz, to jeśli nic już nie będe robić z włosami czy nie będzie to nieestetycznie wyglądać, te moje odrosty ???
sama nie wiem co juz robić

Proszę poradzcie mi coś, błagam !!!

pozdrawiam ))
kam3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-09, 12:05   #2
°Alchemia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Rok 1984
Wiadomości: 1 313
Dot.: Jak wrócić do naturalnego koloru włosów ??

Z farb sklepowych faktycznie nie ma chlodnych odcieni brązu, jedyny jaki znam to Londa średni popielaty blond (wychodzi jak brąz, robiłam nim i wyszedł ok, ale szybko się zmył). Sama ostatnio szukałam takiego koloru, tyle, że ciemnego i kupilam z Matrixów (chyba juz gdzies pisalam o tym) jasny popielaty brąz i zmieszałam z ciemnym brązem. Ale myślę, że jesli chcesz wrócic do naturalnego koloru i nie farbowac juz, to nie ma sensu kupować tej farby, bo trzeba dokupic sobie litrowy oxydant (chyba, że na allegro, tam sprzedają mniejsze, ale nie opłaca się, bo zdzierają strasznie kasę). Jesli chce ci się w to bawic, to możesz sobie zamowic w sklepie internetowym. A jesli nie, to myślę, ze może najlepiej pójsc do fryzjera, zafarbować całość na jednolity popielaty odcien i spokój. Bo stosowanie płukanek na dłuższą metę może odrobinę wysuszyć włosy. Wbrew pozorom, profesjonalna koloryzacja wcale nie niszczy włosów (jeśli fryzjer dobiera dobry oxydant etc.), a jedno farbowanie to już w ogóle. Ja farbuję się od 10 lat regularnie i w sumie powiem, że jedynie rozjasnianie zniszczyło mi włosy Farbowanie nie (jedynie farbami palette, odradzam), mialam bardzo długie włosy, co miesiąc farbowane na ciemno i były zdrowe.
Ja bym stawiała na farbowanie u fryza i potem spokój (możesz sobie też potem dokupic na allegro - bo jest taniej - szampon do włosów rozjasnianych, który nieweluje żółty odcien" L'Oreal Professionnel shine blond" bodajże, będzie lepszy niż płukanka)
__________________
bezdomni.pl
-------------------------------------------------------------
Od lutego w USA [off-line]
°Alchemia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-09, 17:22   #3
kam3
Raczkowanie
 
Avatar kam3
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 36
Dot.: Jak wrócić do naturalnego koloru włosów ??

A czy jest wogóle jest szansa, że kolor który zrobię u fryzjera nie zrobi się rudy ?? bo że wyblaknie to na pewno, ale najbardziej rozchodzi mi się o ten odcień rudości. Czy jest jakaś fryzjerska fajna farbka, która nie sprawi mi takiego psikusa ???
pozdrwiam )
kam3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-09, 18:35   #4
°Alchemia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Rok 1984
Wiadomości: 1 313
Dot.: Jak wrócić do naturalnego koloru włosów ??

Oczywiscie, że jest taka farba. Wszystko odcienie popielate są pozbawione czerownego i pomarańczowego pigmentu, więc nie moze wyjsc rudy, choćby może i bardzo chciał
__________________
bezdomni.pl
-------------------------------------------------------------
Od lutego w USA [off-line]
°Alchemia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-09, 21:35   #5
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Jak wrócić do naturalnego koloru włosów ??

W niektorych bardzo dobrych salonach wykonywany jest zabieg prepigmentacji. rozjasnione włsoy w jakims stopniu pozbawione są pigmentu ( większym lub mniejszym i od tego zalezy "jasność" odcienia blond). Przy farbowaniu farbą ( np w trakcie powrotu do naturalnego koloru) barwnik farby nie ma się czego uchwycic ( normalnie czepia się pigmentu) i dlatego kolor tak szybko się wypłukuje. dlatego tez zazwyczaj jesli nakładamy odcień ciemny na rozjaśniane blond włosy jest on nierównomierny lub zbyt intensywny . Aby tego uniknąc wykonuje się zabieg prepigmentacji a więc powtórnego napełnienia włosa pigmentem. potem smiało można farbowac, bez obawy , że kolor się zmyje po dwóch myciach.
Poza tym oczywiście, że są zimne odcienie brązu w sklepach , problem jest w tym, że nie u kazdego dany odcień wyjdzie zimny.Na rozjasnianych włosach jest to o tyle niebezpieczne, że barniki ciepłe w farbach sa zazwyczaj najtrwalsze, więc gdy farba błyskawicznie zacznie się zmywac barwnik cieplejszy okaze się najtrwalszy i dlatego będzie najbardziej widoczny. Musiałabys tu próbowac metodą chybił trafił z róznymi farbami. Daltego chyba najlepiej byłoby udać się do dobrego fryzjera , znającego się na rzeczy i dysponującego dobrymi farbami i z całym naciskiem stwierdzic, że zalezy Ci na chłodnym odcieniu. Ze swojego doświadczenia z powracania z blondu na brąz ( bez zabiegu prepigmentacji niestety) moge powiedziec, że napewno odcień chłodny daje popielaty blond ( Islande o ile się nie mylę ) z Loreal preference. Tyle , że a ) na dobrze rozjasnionych włosach da on popile a nie brąz b) na odrostach lub partiach włosów gdzie została doza ciepłego barwnika da odcień ciepławy. A więc jednak doradzałabym fryzjera.
ps. niestety nie mogę zgodzic się z Alchemią, że wszystkie odcienie popielate sa pozbawione ciepłego barwnika. bywa tak, że poprostu jedt go mało. Ale na rozjasnionych włosach może to byc widać : Przykład: po popielatym blondzie farbowałam popileatym brązem z loreal preference, który przebijał na rudawo.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-09, 21:42   #6
kam3
Raczkowanie
 
Avatar kam3
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 36
Dot.: Jak wrócić do naturalnego koloru włosów ??

Dzięki za odpowiedz
kam3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-09, 21:43   #7
°Alchemia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Rok 1984
Wiadomości: 1 313
Dot.: Jak wrócić do naturalnego koloru włosów ??

Przepraszam, nie wyrazilam się jasno, chodzilo mi o farby profesjonalne. Może się mylę, ale moim zdaniem przy stosowaniu takowych nie może wyjsc rudy (przynajmniej jeżeli chodzi o brązy i średnie blondy, bo te najjaśniejsze mogą zrobic niespodziankę na już rozjasnionych włosach). Prosze mnie poprawic jeśli się mylę
__________________
bezdomni.pl
-------------------------------------------------------------
Od lutego w USA [off-line]
°Alchemia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-09, 21:44   #8
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Jak wrócić do naturalnego koloru włosów ??

Cytat:
Napisane przez °Alchemia Pokaż wiadomość
Przepraszam, nie wyrazilam się jasno, chodzilo mi o farby profesjonalne. Może się mylę, ale moim zdaniem przy stosowaniu takowych nie może wyjsc rudy (przynajmniej jeżeli chodzi o brązy i średnie blondy, bo te najjaśniejsze mogą zrobic niespodziankę na już rozjasnionych włosach). Prosze mnie poprawic jeśli się mylę
Nie doczytałam, że chodzi o farby profesjonalne. Zgodzę się, że w rękach sprawnego fryzjera zaopatrzonego w dobra farbę włosy mogą wygladac tak jak chcemy.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-10, 21:29   #9
roxi:*
Wtajemniczenie
 
Avatar roxi:*
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 152
Dot.: Jak wrócić do naturalnego koloru włosów ??

Miałam ten sam problem jakieś 1,5 roku temu. Ja poszłam do fryzjera i tobie też to radzę bo on najlepiej Ci doradzi co zrobić. Mi fryzjer zaproponował metode color touch i jestem z niej zadowolona bo faza powracania do naturalnego koloru była u mnie bardzo łagodna bo nie było widać żadnych odrostów. Niestety są i minusy tej metody farbowania bo na początku trzeba chodzić do fryzjera co kilka miesiecy i powtarzać zabieg, ale z czasem robi się to coraz rzadziej aż do momentu gdy nie jest to już potrzebne.
roxi:* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-15, 13:20   #10
dagirll
Wtajemniczenie
 
Avatar dagirll
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 716
Dot.: Jak wrócić do naturalnego koloru włosów ??

Moja znajoma na jasnym blondzie zrobila balejaz z brazow i tak czekala na swoje naturalne (ciemny blond) wlosy.Odrosty wygladay ok te kolory sie tak zgraly ,ze wygladalo ,to calkiem ok.Moze tak sproboj?
__________________







dagirll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-15, 17:43   #11
kam3
Raczkowanie
 
Avatar kam3
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 36
Dot.: Jak wrócić do naturalnego koloru włosów ??

Tak kurcze miałam zrobić idąc poprzednio do fryzjerki, wyraźnie jej powiedziałam to ona i tak zrobiła tak jak chciałam i miałam jasno - jasny balejaż
pozdrawiam
kam3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-22, 10:42   #12
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak wrócić do naturalnego koloru włosów ??

Nie ma potrzeby odkopywac stary watek.
Zapraszam tutaj https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=727067
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:41.