Próchnica po Wybielaniu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa

Notka

Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa Na Wasze pytania odpowiada Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog z 23-letnim doświadczeniem, od kilkunastu lat praktykująca implantologię i ortodoncję, założycielka wrocławskiej kliniki UNIDENT UNION Dental Spa.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-01-22, 14:21   #1
KinkyGirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 292

Próchnica po Wybielaniu?


Witam, nigdy nie miałam problemów z próchnicą. Półtora roku temu wybieliłam zeby Biała Perłą, a pół roku temu zauwazyłam, że po wewnętrznej stronie zębów mam brązowe plamy i kreski. Czy to próchnica? Na zębie nie czuć żadnej 'dziury' ani nic takiego, są gładkie. Jednakże plamy nie schodzą. Jeśli to próchnica to zastanawiam się dlaczego tak nagle i tak wiele zębów zaatakowała (7 zębów ma plamy kreski itp). Czy winowajcą mogła być Biała Perła, która np. osłabiła mi zęby?
KinkyGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-04, 03:43   #2
EffectMotyl
Przyczajenie
 
Avatar EffectMotyl
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 15
Dot.: Próchnica po Wybielaniu?

Z tego co wiem, to każde wybielanie w jakiś tam sposób osłabia zęby, wiec to może być powód. Jak najszybciej skontaktuje się ze stomatologie i wtedy wszystkiego się dowiesz. Podejmie on albo od razu leczenie, albo zrobi Ci prześwietlenie, albo po prostu je zleci jeśli nie ma odpowiedniego sprzętu na miejscu.

Dla mnie to wygląda na próchnicę, a z nią nie ma żartów i lepiej działać od razu nie zwlekając. Ja kiedyś, że długo zwlekałam i doprowadziłam, do tego, że w zębie trzeba było ostatecznie przeprowadzić leczenie kanałowe (a ząb po takim leczeniu i nieestetycznie wygląda i jeste słabszy).
__________________
MatyldaEm
EffectMotyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-04, 13:36   #3
MagSu
Raczkowanie
 
Avatar MagSu
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 136
Dot.: Próchnica po Wybielaniu?

Pijesz herbatę, kawę albo palisz papierosy?
__________________
"Czy uważasz, że możesz, czy też uważasz że nie możesz- w obu przypadkach masz rację." H.Ford
MagSu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-04, 13:56   #4
KinkyGirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: Próchnica po Wybielaniu?

Cytat:
Napisane przez MagSu Pokaż wiadomość
Pijesz herbatę, kawę albo palisz papierosy?
Pije bardzo dużo herbaty. To co mam na zębach, to chyba osad, bo podobne zdjęcia osadu widziałam na necie. Wybieram się do dentysty i mam nadzieję, że na zdjęciu osadu się skończy. Nie wiecie czy jest ono refundowane?
KinkyGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-04, 15:55   #5
MagSu
Raczkowanie
 
Avatar MagSu
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 136
Dot.: Próchnica po Wybielaniu?

Jest. 1 raz/rok
__________________
"Czy uważasz, że możesz, czy też uważasz że nie możesz- w obu przypadkach masz rację." H.Ford
MagSu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-04, 17:21   #6
EffectMotyl
Przyczajenie
 
Avatar EffectMotyl
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 15
Dot.: Próchnica po Wybielaniu?

W sumie może to być kamień nazębny. Zasugeowałam się moją znajomą, która miała kiedyś takie ciemna próchniczne kreski, chociaż z jej zębami było tak fatalnie, że w jej jamy ustane to by mnie nic nie zdziwiło :P Daj znać co Ci powiedział stomatolog.
__________________
MatyldaEm
EffectMotyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-04, 17:57   #7
KinkyGirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: Próchnica po Wybielaniu?

Ok. Spróbuję zapisać się na NFZ na przegląd i zobaczę co mi babka powie Jutro skoczę się zapisać.
KinkyGirl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-07, 23:01   #8
dr Iwona Gnach-Olejniczak
Raczkowanie
 
Avatar dr Iwona Gnach-Olejniczak
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 109
Dot.: Próchnica po Wybielaniu?

Zdecydowanie należy sprawdzić, czy nie są to osady i naloty, wynikające ze zmiany diety. Wybielanie zębów nie prowadzi do próchnicy. Pomyłka wynika stąd, że wiele osób samodzielnie wybiela zęby z niewyleczonymi ogniskami próchnicy. Wtedy sytuacja się pogarsza - może dojść nawet do zapalenia miazgi i leczenia kanałowego. Ale zębom zdrowym -bez próchnicy i nadwrażliwości - pasta wybielająca nie zaszkodzi. Pozdrawiam
dr Iwona Gnach-Olejniczak jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:23.