Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3 - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-09-21, 19:34   #3301
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Jej... czym to się objawia?Hehehe

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Z wikipedii

gorączka, początkowo poniżej 39°C, w drugim tygodniu w przypadku braku leczenia przekraczająca tę barierę,
dreszcze,
uczucie zmęczenia i rozbicia,
fotofobia – nadwrażliwość na światło,
bóle mięśni,
krwawienie z nosa,
bóle brzucha,
nudności lub wymioty,
objawy pobudzenia lub splątania,
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-21, 19:41   #3302
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Z wikipedii



gorączka, początkowo poniżej 39°C, w drugim tygodniu w przypadku braku leczenia przekraczająca tę barierę,

dreszcze,

uczucie zmęczenia i rozbicia,

fotofobia – nadwrażliwość na światło,

bóle mięśni,

krwawienie z nosa,

bóle brzucha,

nudności lub wymioty,

objawy pobudzenia lub splątania,
I Tż ma teraz takie objawy?

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-21, 19:54   #3303
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Ja zaciskam nogi jak najdłużej sie da, bo tz idzie w pon na badania pod kątem ornitozy. Jak złapał to choleestwo to chyba wytluke mu gołębie...
Jeszcze muszę ogarnąć sobie kogoś do porodu w razie gdyby zaczęło się wcześniej albo u niego potwoerdzilo
Ja bym pisała na wszelki wypadek do swojego lekarza co w tym wypadku z Tobą. Bo są takie choroby, które są wskazaniem do wcześniejszego rozwiązania ciąży. Acz tak czy siak trzymam kciuki, żeby akurat to nie było to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-21, 19:56   #3304
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Masakra, brzmi to strasznie mam nadzieję, że jednak mąż zdrowy i Ty też nic nie złapiesz!

Za każdym razem jak jestem chora, doceniam jak fantastycznie mi było bez bólu, kataru. Jadę jutro do mamy, ojciec już dziś nagotował rosół, czeka na mnie szarlotka, będę leżeć i dochodzić do siebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-21, 20:33   #3305
siacha_ck
Zakorzenienie
 
Avatar siacha_ck
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 388
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

U mnie sobota aktywna. Najpierw z dzieciakami u znajomej. W domu kilka prań poszło. Umyłam dwa okna a jak Tż wrócił to zmienił firanki. Poprasowałam i to co juz sie dało to spakowałam do torby

Teraz mały szaleje ale to standard.

Czubasek oby okazało się, że Tż zdrowy. A Ty czy dzieci możecie się tym od niego zarazić?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
ŚLUB

WIKTORIA

SZYMON
siacha_ck jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-21, 21:38   #3306
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Ja zaciskam nogi jak najdłużej sie da, bo tz idzie w pon na badania pod kątem ornitozy. Jak złapał to choleestwo to chyba wytluke mu gołębie...
Jeszcze muszę ogarnąć sobie kogoś do porodu w razie gdyby zaczęło się wcześniej albo u niego potwoerdzilo
A już miałam pytać czy z tego lasu przyniosłaś w koszyczku coś więcej niż tylko grzyby 🤣 no ale jak nie urodziłaś to dobrze, tym bardziej jeśli jest podejrzenie że w otoczeniu panuje ptasia choroba oby nie!!
Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Tż dziś prawie cały dzień na budowie, ja dostałam dziś z dwa razy zawału serca - raz jak kot mi perfumy rozbił i wszędzie było szkło a dziecko i koty biegają w najlepsze. Drugi raz jak mi młody uciekł w sklepie i przez kilka minut nie mogłam go znaleźć. Stwierdzam, że Mati urodzi się już znerwicowany z winy starszego brata innej opcji nie maOj niech czeka Jagoda, aż się matka wykuruje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chudziaszku to teraz uważaj, bo trzeci zawał mówią że już śmiertelny 🤣


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-22, 04:50   #3307
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Ale hit - śniło mi się, że Mery urodziła! A ja z chudziaszkiem obrabiałyśmy grzyby, żeby jej przynieść do szpitala w ramach prezentu na narodziny

Do kompletu zatkany nos doszedł. Ciekawe jak ja mam oddychać przeponowo podczas porodu z katarem... Koszmar!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-22, 07:15   #3308
malinova_
Raczkowanie
 
Avatar malinova_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 289
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Ale hit - śniło mi się, że Mery urodziła! A ja z chudziaszkiem obrabiałyśmy grzyby, żeby jej przynieść do szpitala w ramach prezentu na narodziny

Do kompletu zatkany nos doszedł. Ciekawe jak ja mam oddychać przeponowo podczas porodu z katarem... Koszmar!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj biedna. Może inhalacje z soli fizjologicznej? Może sinupret (aczkolwiek zdania podzielone co do tego czy można w ciąży).

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
malinova_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-22, 08:09   #3309
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Witam dalej 2w1 u mnie 36+0 na liczniku. Więc za tydzień będzie donoszona, acz nie zmienia to moich planów na 15.10
Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Ale hit - śniło mi się, że Mery urodziła! A ja z chudziaszkiem obrabiałyśmy grzyby, żeby jej przynieść do szpitala w ramach prezentu na narodziny

Do kompletu zatkany nos doszedł. Ciekawe jak ja mam oddychać przeponowo podczas porodu z katarem... Koszmar!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patrz jakie z nas dobre koleżanki

Gaiete może rzeczywiście kup sobie nebu dose ( to taka silniejsza sól fizjologiczna) i inhaluj się? Ja czasem też robiłam młodemu wywr z tymianku i stawiałam pod łóżeczkiem. Myślę że jak sobie z inhalacje zrobisz to też może pomóc. Nie wiem jak z piciem tego w ciąży, bo ja kiedyś piłam i mi pomogło, ale w ciąży wtedy nie byłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-22, 08:17   #3310
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Witam dalej 2w1 u mnie 36+0 na liczniku. Więc za tydzień będzie donoszona, acz nie zmienia to moich planów na 15.10Patrz jakie z nas dobre koleżanki

Gaiete może rzeczywiście kup sobie nebu dose ( to taka silniejsza sól fizjologiczna) i inhaluj się? Ja czasem też robiłam młodemu wywr z tymianku i stawiałam pod łóżeczkiem. Myślę że jak sobie z inhalacje zrobisz to też może pomóc. Nie wiem jak z piciem tego w ciąży, bo ja kiedyś piłam i mi pomogło, ale w ciąży wtedy nie byłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak robisz ten wywar?

Moje chłopaki zaczynają kaszlec i chyba tez wyciagniemy inhalator i nawilżacz- mam taki mały, ale można do niego wlewać olejki to będzie okazja wypróbować...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:17 ---------- Poprzedni post napisano o 09:15 ----------

U nas dziś 39+0. Smażymy gofry

Za tydzień o tej porze już mi nie będzie tak wesoło jeśli brzuch nie postanowi się do tego czasu ewakuować

Ale oczami wyobraźni widzę jak Malutka z lezaczka nam się przyglada

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-22, 08:44   #3311
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Robiłam inhalacje rano, mam tylko zwykłą sól fizjologiczną, ale wzięłam jej więcej. No i jakoś w miarę oddycham, więc chyba pomogło. W ogóle biorę teraz tyle rzeczy, że nie ma innej opcji jak to, żeby szybciej przeszło!

Chudziaszek - ale najlepsze, że obierałaś te grzyby wyglądając tak, jak na sesji, w tej sukience i pełnym makijażu

Margosia - u mnie gofry były na kolację. ️ A nawilżacz to super sprawa, muszę sobie nowy kupić, bo poprzedni niedawno całkiem mi się zepsuł.

U mnie dziś 39+5, czyli 2 dni do terminu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-22, 08:47   #3312
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Ale hit - śniło mi się, że Mery urodziła! A ja z chudziaszkiem obrabiałyśmy grzyby, żeby jej przynieść do szpitala w ramach prezentu na narodziny

Do kompletu zatkany nos doszedł. Ciekawe jak ja mam oddychać przeponowo podczas porodu z katarem... Koszmar!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jakie dobre koleżanki, wczoraj marzyło i nadal marzy mi się pojechać na do lasu

Meryy nie rodzi do wtorku nie może,
Zresztą przez kuriera dzidzi nie ma jeszcze łóżeczka. I przez moje lenistwo Martuś nie ma jeszcze rzeczy wszystkich wyprasowanych i nie ma kącika.

Ale z każdym dniem robie postępy, wczoraj kupiłam w pepco, stanik "sportowy" więc jestem przygotowana na nawał
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-22, 09:14   #3313
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Dziewczyny, ale macie już zaawansowane ciąże ja dziś dopiero 37+1, wy już 39
Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Robiłam inhalacje rano, mam tylko zwykłą sól fizjologiczną, ale wzięłam jej więcej. No i jakoś w miarę oddycham, więc chyba pomogło. W ogóle biorę teraz tyle rzeczy, że nie ma innej opcji jak to, żeby szybciej przeszło!
Chudziaszek - ale najlepsze, że obierałaś te grzyby wyglądając tak, jak na sesji, w tej sukience i pełnym makijażu
Margosia - u mnie gofry były na kolację. ️ A nawilżacz to super sprawa, muszę sobie nowy kupić, bo poprzedni niedawno całkiem mi się zepsuł.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nas na nogi stawia w 3 dni duże dawki wit d3 (10. 0000 iu) i wit c w proszku, co godzinę łyżeczkę rozpuścić w szklance wody i wypić. Wszystkim pomaga, nawet memu 2 latkowi. Także polecam.
Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość
Jakie dobre koleżanki, wczoraj marzyło i nadal marzy mi się pojechać na do lasu

Meryy nie rodzi do wtorku nie może,
Zresztą przez kuriera dzidzi nie ma jeszcze łóżeczka. I przez moje lenistwo Martuś nie ma jeszcze rzeczy wszystkich wyprasowanych i nie ma kącika.

Ale z każdym dniem robie postępy, wczoraj kupiłam w pepco, stanik "sportowy" więc jestem przygotowana na nawał
Matko, nawał jak pomyślę co to będzie, to wszystkiego się odechciewa
Wczoraj wreszcie zrobiłam miejsce dla I. Kurczę, ciężko na niecałych 50m znaleźć miejsce dla trójki dzieci wyrzuciłam pół szafy pierworodnego - ile on tego miał i znalazło się miejsce najmłodszemu.
M. przeszedł katar i znów śpi u siebie, ale całą noc kursowalam sprawdzić czy wszystko ok. Efekt jest taki, że ledwo widzę na oczy. Strasznie się nie wyspałam. Jeszcze tydzień i powinnam się przyzwyczaić, nie? Zaczęły mnie koszmarnie boleć biodra, pachwiny i kolana. No to sobie ponarzekalam


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-22, 09:16   #3314
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Hej

Dzisiaj 36+0 czuje się już bardzo bezpieczenie, więc młoda może wychodzić jak chce.

Tosia dzisiaj rano przy śniadaniu smutna siedziała, pytamy o co chodzi. "Smutno mi, bo Oli jeszcze z nami nie ma" <3 dziecko na mnie presję wywiera

Wczoraj byliśmy na placu zabaw, nie mogłam się w piaskownicy schylic i dziury wykopać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-22, 10:01   #3315
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Jak robisz ten wywar?

Moje chłopaki zaczynają kaszlec i chyba tez wyciagniemy inhalator i nawilżacz- mam taki mały, ale można do niego wlewać olejki to będzie okazja wypróbować...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:17 ---------- Poprzedni post napisano o 09:15 ----------

U nas dziś 39+0. Smażymy gofry

Za tydzień o tej porze już mi nie będzie tak wesoło jeśli brzuch nie postanowi się do tego czasu ewakuować

Ale oczami wyobraźni widzę jak Malutka z lezaczka nam się przyglada

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Gotuje wielki gar wrzątku i daje 2-3 łyżeczki tymianku. Jeszcze taki parujący stawiam pod łóżkiem młodego jak śpi. Cała sypialnia śmierdzi tymiankiem, ale u nas pomagało. Możesz też zaparzyć normalnie jak herbatę i próbować im dawać po łyżeczce w ciągu dnia. Jest też sposób, żeby kupić olej z tymianku i stopy na noc smarować, ale do tego nie doszłam. A psy kaszlu jak w nocy się pojawia się, to używam smalcu gęsiego. Nie wiem jak to działa , ale pomaga. No i wszyscy patrzą na mnie jak ma idiotkę jak o tym mówię ale już 3 koleżanki spróbowały i u nich też pomogło
Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ale macie już zaawansowane ciąże ja dziś dopiero 37+1, wy już 39

Nas na nogi stawia w 3 dni duże dawki wit d3 (10. 0000 iu) i wit c w proszku, co godzinę łyżeczkę rozpuścić w szklance wody i wypić. Wszystkim pomaga, nawet memu 2 latkowi. Także polecam.

Matko, nawał jak pomyślę co to będzie, to wszystkiego się odechciewa
Wczoraj wreszcie zrobiłam miejsce dla I. Kurczę, ciężko na niecałych 50m znaleźć miejsce dla trójki dzieci wyrzuciłam pół szafy pierworodnego - ile on tego miał i znalazło się miejsce najmłodszemu.
M. przeszedł katar i znów śpi u siebie, ale całą noc kursowalam sprawdzić czy wszystko ok. Efekt jest taki, że ledwo widzę na oczy. Strasznie się nie wyspałam. Jeszcze tydzień i powinnam się przyzwyczaić, nie? Zaczęły mnie koszmarnie boleć biodra, pachwiny i kolana. No to sobie ponarzekalam


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też witaminy C i D daje w sezonie zimowym prawie codziennie.
Ja lewego mam miejsce dla nas 4 na 50m², więc podziwiam, że u was jedną osoba więcej się zmieści.
Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Hej

Dzisiaj 36+0 czuje się już bardzo bezpieczenie, więc młoda może wychodzić jak chce.

Tosia dzisiaj rano przy śniadaniu smutna siedziała, pytamy o co chodzi. "Smutno mi, bo Oli jeszcze z nami nie ma" <3 dziecko na mnie presję wywiera

Wczoraj byliśmy na placu zabaw, nie mogłam się w piaskownicy schylic i dziury wykopać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój jak my ostatnio mówię, że już niedługo Mateusz się urodzi to mówi "niemożliwe, chyba się pomyliłaś", więc jemu chyba się nie spieszy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:01 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

Margosia tym smalcem to smaruje, nie wywar robię- tak dla jasności

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-22, 10:23   #3316
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ale macie już zaawansowane ciąże ja dziś dopiero 37+1, wy już 39

Nas na nogi stawia w 3 dni duże dawki wit d3 (10. 0000 iu) i wit c w proszku, co godzinę łyżeczkę rozpuścić w szklance wody i wypić. Wszystkim pomaga, nawet memu 2 latkowi. Także polecam.

Matko, nawał jak pomyślę co to będzie, to wszystkiego się odechciewa
Wczoraj wreszcie zrobiłam miejsce dla I. Kurczę, ciężko na niecałych 50m znaleźć miejsce dla trójki dzieci wyrzuciłam pół szafy pierworodnego - ile on tego miał i znalazło się miejsce najmłodszemu.
M. przeszedł katar i znów śpi u siebie, ale całą noc kursowalam sprawdzić czy wszystko ok. Efekt jest taki, że ledwo widzę na oczy. Strasznie się nie wyspałam. Jeszcze tydzień i powinnam się przyzwyczaić, nie? Zaczęły mnie koszmarnie boleć biodra, pachwiny i kolana. No to sobie ponarzekalam


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Planujecie zmianę mieszkania na większe czy na razie o tym nie myślicie?
Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Gotuje wielki gar wrzątku i daje 2-3 łyżeczki tymianku. Jeszcze taki parujący stawiam pod łóżkiem młodego jak śpi. Cała sypialnia śmierdzi tymiankiem, ale u nas pomagało. Możesz też zaparzyć normalnie jak herbatę i próbować im dawać po łyżeczce w ciągu dnia. Jest też sposób, żeby kupić olej z tymianku i stopy na noc smarować, ale do tego nie doszłam. A psy kaszlu jak w nocy się pojawia się, to używam smalcu gęsiego. Nie wiem jak to działa , ale pomaga. No i wszyscy patrzą na mnie jak ma idiotkę jak o tym mówię ale już 3 koleżanki spróbowały i u nich też pomogłoJa też witaminy C i D daje w sezonie zimowym prawie codziennie.
Ja lewego mam miejsce dla nas 4 na 50m², więc podziwiam, że u was jedną osoba więcej się zmieści. Mój jak my ostatnio mówię, że już niedługo Mateusz się urodzi to mówi "niemożliwe, chyba się pomyliłaś", więc jemu chyba się nie spieszy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:01 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

Margosia tym smalcem to smaruje, nie wywar robię- tak dla jasności

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hahaha tak wiem, że smarujesz
O smalcu słyszałam, ale nigdy nie stosowałam. Gdzie to dostane? ;-p

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-22, 10:32   #3317
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Planujecie zmianę mieszkania na większe czy na razie o tym nie myślicie? Hahaha tak wiem, że smarujesz
O smalcu słyszałam, ale nigdy nie stosowałam. Gdzie to dostane? ;-p

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Pierwszy kupiłam w sklepie Eko za 10 zł, a dwa dni późnej widziałam w mięsnym za 3 zł. Używałam i Eko i tego z mięsnego i różnicy nie widzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-22, 10:36   #3318
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Pierwszy kupiłam w sklepie Eko za 10 zł, a dwa dni późnej widziałam w mięsnym za 3 zł. Używałam i Eko i tego z mięsnego i różnicy nie widzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przekonalas mnie

Przejechalam pół miasta na inny plac zabaw, żeby chłopcy mieli urozmaicenie... A te Młotki i tak siedzą w piaskownicy... moja naiwność mnie pzeraza

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-22, 11:27   #3319
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Przekonalas mnie

Przejechalam pół miasta na inny plac zabaw, żeby chłopcy mieli urozmaicenie... A te Młotki i tak siedzą w piaskownicy... moja naiwność mnie pzeraza

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Ja mam jedno a już taką naiwna nie jestem ale mam dwa koty i z obserwacją wynika że dzieci są do tych zwierząt bardzo podobne. Kupisz zabawkę to będzie się bawił pudełkiem. Weźmiesz na wypasiony plac zabaw, to będzie w piaskownicy siedział. Proste

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-22, 11:31   #3320
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Smalec ma mnostwo witamin m.in. bardzo duzo dobrze przyswajalnej wit D wiec nie jest to takie glupie ma tez kwas foliowy i jakies tam jeszcze inne rzeczy

Przepis na farsz do pierogow mnie oszukal. Wyszlo 2x wiecej niz mial wyjdc i dzis musze dolepic kolejne bo jeszcze cala miska mi zostala

W koncu wyszlo slonce to pierzemy zaslony i rolety od 3 dni zapierdzielam jak motorek, ze pod koniec dnia mam wrazenie ze mi sie szkielet rozleci ale zadnych objawow zblizajacego sie porodu nie ma. Jutro bede juz donoszona
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-22, 11:32   #3321
slasherka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 227
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Dzień dobry. U mnie dziś 37+0 czyli ciaza donoszona jupii. Od jutra pije herbatę z liści malin
Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ale macie już zaawansowane ciąże ja dziś dopiero 37+1, wy już 39

Nas na nogi stawia w 3 dni duże dawki wit d3 (10. 0000 iu) i wit c w proszku, co godzinę łyżeczkę rozpuścić w szklance wody i wypić. Wszystkim pomaga, nawet memu 2 latkowi. Także polecam.

Matko, nawał jak pomyślę co to będzie, to wszystkiego się odechciewa
Wczoraj wreszcie zrobiłam miejsce dla I. Kurczę, ciężko na niecałych 50m znaleźć miejsce dla trójki dzieci wyrzuciłam pół szafy pierworodnego - ile on tego miał i znalazło się miejsce najmłodszemu.
M. przeszedł katar i znów śpi u siebie, ale całą noc kursowalam sprawdzić czy wszystko ok. Efekt jest taki, że ledwo widzę na oczy. Strasznie się nie wyspałam. Jeszcze tydzień i powinnam się przyzwyczaić, nie? Zaczęły mnie koszmarnie boleć biodra, pachwiny i kolana. No to sobie ponarzekalam


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W ciazy też stosujesz takie duże dawki wit d?
Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Gotuje wielki gar wrzątku i daje 2-3 łyżeczki tymianku. Jeszcze taki parujący stawiam pod łóżkiem młodego jak śpi. Cała sypialnia śmierdzi tymiankiem, ale u nas pomagało. Możesz też zaparzyć normalnie jak herbatę i próbować im dawać po łyżeczce w ciągu dnia. Jest też sposób, żeby kupić olej z tymianku i stopy na noc smarować, ale do tego nie doszłam. A psy kaszlu jak w nocy się pojawia się, to używam smalcu gęsiego. Nie wiem jak to działa , ale pomaga. No i wszyscy patrzą na mnie jak ma idiotkę jak o tym mówię ale już 3 koleżanki spróbowały i u nich też pomogłoJa też witaminy C i D daje w sezonie zimowym prawie codziennie.
Ja lewego mam miejsce dla nas 4 na 50m², więc podziwiam, że u was jedną osoba więcej się zmieści. Mój jak my ostatnio mówię, że już niedługo Mateusz się urodzi to mówi "niemożliwe, chyba się pomyliłaś", więc jemu chyba się nie spieszy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:01 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

Margosia tym smalcem to smaruje, nie wywar robię- tak dla jasności

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O tym smalcu to już niejedna osoba mi już mówiła muszę wypróbować

Alexxandra coś się ostatnio nie udziela

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
slasherka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-22, 11:45   #3322
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Smalec ma mnostwo witamin m.in. bardzo duzo dobrze przyswajalnej wit D wiec nie jest to takie glupie ma tez kwas foliowy i jakies tam jeszcze inne rzeczy

Przepis na farsz do pierogow mnie oszukal. Wyszlo 2x wiecej niz mial wyjdc i dzis musze dolepic kolejne bo jeszcze cala miska mi zostala

W koncu wyszlo slonce to pierzemy zaslony i rolety od 3 dni zapierdzielam jak motorek, ze pod koniec dnia mam wrazenie ze mi sie szkielet rozleci ale zadnych objawow zblizajacego sie porodu nie ma. Jutro bede juz donoszona
Jak masz za dużo farszu i nie chce Ci się lepić, to polecam nasmażyć naleśników, nadziać naleśniki tym farszem i potem wrzucić na chwilę gotowe na patelnię (bez panierki, tylko na samym tłuszczu). Też rewelacja a dużo szybciej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-22, 11:53   #3323
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Jak masz za dużo farszu i nie chce Ci się lepić, to polecam nasmażyć naleśników, nadziać naleśniki tym farszem i potem wrzucić na chwilę gotowe na patelnię (bez panierki, tylko na samym tłuszczu). Też rewelacja a dużo szybciej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wlasnie to mi maz zrobil ale moj mozg jakos nie moze przyswoic idei nalesnika z farszem ruskim ale chyba dzisiaj sprobuje bo ja zamrazareczke mam mala a jesze chce pulpety pomrozic tylko to blizej terminu.

Tez mnie zdziwila duza dawka d3 w ciazy bo lekarz mi mowil ze raczej nizsze stezenia sie stosuje nawet przy niedoborach, niz normalnie. Zreszta wit d potrzebuje czasu zeby sie wchlonac i regularnego przyjmowania. Ale moze jest jeszcze jakis mechanizm o ktorym nie wiem.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-22, 11:59   #3324
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Wlasnie to mi maz zrobil ale moj mozg jakos nie moze przyswoic idei nalesnika z farszem ruskim ale chyba dzisiaj sprobuje bo ja zamrazareczke mam mala a jesze chce pulpety pomrozic tylko to blizej terminu.

Tez mnie zdziwila duza dawka d3 w ciazy bo lekarz mi mowil ze raczej nizsze stezenia sie stosuje nawet przy niedoborach, niz normalnie. Zreszta wit d potrzebuje czasu zeby sie wchlonac i regularnego przyjmowania. Ale moze jest jeszcze jakis mechanizm o ktorym nie wiem.
Sama nie moglam tego ogarnąć, dopóki moja mama nie zrobiła i nie postawiła przede mną na stole z zaleceniem "jedz" byłam w szoku, że to takie dobre!

Ja dziś nie gotuję, wyręczam się rodzicami. Za to jutro chyba machnę grochówkę, bo dawno nie było a jeszcze trochę miejsca w zamrażarce mam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-22, 12:09   #3325
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Hej

Ja dziś od rana jakiś słaby humor, jak pomyślę że mam rodzić bez M. to mi źle.
Chyba upiekę sobie szarlotkę na osłodę życia

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
I Tż ma teraz takie objawy?

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Ma większość, dziś prawie 40 stopni gorączki od rana, jutro ma podjechać po skierowanie na zakaźny , chyba że będzie gorzej

Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Ja bym pisała na wszelki wypadek do swojego lekarza co w tym wypadku z Tobą. Bo są takie choroby, które są wskazaniem do wcześniejszego rozwiązania ciąży. Acz tak czy siak trzymam kciuki, żeby akurat to nie było to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Napiszę do niego jutro. Pewnie jeden dzień tu nic nie zmieni.

Cytat:
Napisane przez siacha_ck Pokaż wiadomość
U mnie sobota aktywna. Najpierw z dzieciakami u znajomej. W domu kilka prań poszło. Umyłam dwa okna a jak Tż wrócił to zmienił firanki. Poprasowałam i to co juz sie dało to spakowałam do torby

Teraz mały szaleje ale to standard.

Czubasek oby okazało się, że Tż zdrowy. A Ty czy dzieci możecie się tym od niego zarazić?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Niby zarażenie człowieka od człowieka jest rzadkie. A ja do ptactwa nie dochodzę.

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Smalec ma mnostwo witamin m.in. bardzo duzo dobrze przyswajalnej wit D wiec nie jest to takie glupie ma tez kwas foliowy i jakies tam jeszcze inne rzeczy

Przepis na farsz do pierogow mnie oszukal. Wyszlo 2x wiecej niz mial wyjdc i dzis musze dolepic kolejne bo jeszcze cala miska mi zostala

W koncu wyszlo slonce to pierzemy zaslony i rolety od 3 dni zapierdzielam jak motorek, ze pod koniec dnia mam wrazenie ze mi sie szkielet rozleci ale zadnych objawow zblizajacego sie porodu nie ma. Jutro bede juz donoszona


Mam podobnie, ogarniam sobie wszystko a większe skurcze to mnie łapią jak pół dnia leżę
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-22, 12:26   #3326
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Planujecie zmianę mieszkania na większe czy na razie o tym nie myślicie? Hahaha tak wiem, że smarujesz
O smalcu słyszałam, ale nigdy nie stosowałam. Gdzie to dostane? ;-p
Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Chcemy kupić dom. Ale to na wiosnę
Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Gotuje wielki gar wrzątku i daje 2-3 łyżeczki tymianku. Jeszcze taki parujący stawiam pod łóżkiem młodego jak śpi. Cała sypialnia śmierdzi tymiankiem, ale u nas pomagało. Możesz też zaparzyć normalnie jak herbatę i próbować im dawać po łyżeczce w ciągu dnia. Jest też sposób, żeby kupić olej z tymianku i stopy na noc smarować, ale do tego nie doszłam. A psy kaszlu jak w nocy się pojawia się, to używam smalcu gęsiego. Nie wiem jak to działa , ale pomaga. No i wszyscy patrzą na mnie jak ma idiotkę jak o tym mówię ale już 3 koleżanki spróbowały i u nich też pomogłoJa też witaminy C i D daje w sezonie zimowym prawie codziennie.
Ja lewego mam miejsce dla nas 4 na 50m², więc podziwiam, że u was jedną osoba więcej się zmieści. Mój jak my ostatnio mówię, że już niedługo Mateusz się urodzi to mówi "niemożliwe, chyba się pomyliłaś", więc jemu chyba się nie spieszy
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
---------- Dopisano o 10:01 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------
Margosia tym smalcem to smaruje, nie wywar robię- tak dla jasności
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak mus to mus trzeba się jakoś pomieścić
Cytat:
Napisane przez slasherka Pokaż wiadomość
Dzień dobry. U mnie dziś 37+0 czyli ciaza donoszona jupii. Od jutra pije herbatę z liści malinW ciazy też stosujesz takie duże dawki wit d?O tym smalcu to już niejedna osoba mi już mówiła muszę wypróbować
Alexxandra coś się ostatnio nie udziela
Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
W ciąży biorę 7,000 jednostek. Przy przeziębieniu więcej. Moja ginekolog na samym początku ciąży powiedziała, żebym zmierzyła jej poziom, bo niedobór często powoduje ronienie. Miałam 20. Bardzo szybko się przyswaja jeśli bierzesz ją z tłuszczem. No i musi być jak najbardziej naturalna. Po miesiącu miałam już na poziomie 70. Mój lekarz też lubuje się w medycynie naturalnej i mówi, że biorę dobre ilości. Plus jest taki, że polepszylo mi się samopoczucie i nie biorą choroby


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-22, 12:36   #3327
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Sama nie moglam tego ogarnąć, dopóki moja mama nie zrobiła i nie postawiła przede mną na stole z zaleceniem "jedz" byłam w szoku, że to takie dobre!

Ja dziś nie gotuję, wyręczam się rodzicami. Za to jutro chyba machnę grochówkę, bo dawno nie było a jeszcze trochę miejsca w zamrażarce mam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mezowi tyle roboty zlecilam, ze teraz jak wszystko schnie zastanawiam sie jak mu powiedziec ze idziemy na spacer do lasu
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-22, 12:37   #3328
slasherka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 227
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Chcemy kupić dom. Ale to na wiosnę

Jak mus to mus trzeba się jakoś pomieścić

W ciąży biorę 7,000 jednostek. Przy przeziębieniu więcej. Moja ginekolog na samym początku ciąży powiedziała, żebym zmierzyła jej poziom, bo niedobór często powoduje ronienie. Miałam 20. Bardzo szybko się przyswaja jeśli bierzesz ją z tłuszczem. No i musi być jak najbardziej naturalna. Po miesiącu miałam już na poziomie 70. Mój lekarz też lubuje się w medycynie naturalnej i mówi, że biorę dobre ilości. Plus jest taki, że polepszylo mi się samopoczucie i nie biorą choroby


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurcze to moja ginekolog bardzo byla oburzona ja bralam 4000 jednostek ( zalecenie endokrynologa ) i kazala mi zmniejszyc o polowe zeby nie szkodzic dziecku

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
slasherka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-22, 12:51   #3329
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez slasherka Pokaż wiadomość
Kurcze to moja ginekolog bardzo byla oburzona ja bralam 4000 jednostek ( zalecenie endokrynologa ) i kazala mi zmniejszyc o polowe zeby nie szkodzic dziecku
Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
Nie zaszkodzi się dziecku. Ale wiem, że są różni lekarze i różnie do tego podchodzą. Tak jak do jodu. Większość uważa, że jest niebezpieczny, a znowu naturopaci leczą jodem tarczyce, endometrioze, mięśniaki, guzy na jajnikach itd. Podczas kp brałam 8,000 iu wit d, dzięki czemu mały dostawał ode mnie 800 jednostek. Nie musiałam go już suplementowac dodatkowo.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-22, 13:25   #3330
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez slasherka Pokaż wiadomość
Kurcze to moja ginekolog bardzo byla oburzona ja bralam 4000 jednostek ( zalecenie endokrynologa ) i kazala mi zmniejszyc o polowe zeby nie szkodzic dziecku

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
Mi tak samo, gin i hematolog powiedzieli ze max 2 tys jednostek przez miesiac a potem po tysiac bo moze dojsc do jakichs zwapnien (?) czy zaburzenia gospodarki wapniowej w ciazy.
Normalnie bralam o wiele wiecej jak mialam niedobory.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-10 18:22:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:15.