Moda, która Cię 'rozwala' cz. VII - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-06-11, 16:46   #4951
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Moda, która Cię 'rozwala' cz. VII

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ja wlaściwie wolę długie cienkie spodnie na upał, bo w momencie, gdy w upale zakładam nogę na nogę, to mi się pocą, co nie ma miejsca, gdy mam spodnie i skóra nie ma ze sobą bezpośredniego kontaktu.
Do tego dugie spódnice i luźniejsze spodnie podczas chodzenia "produkują" wietrzyk wokół nóg i jest chłodniej.

Cytat:
Napisane przez mabi27 Pokaż wiadomość
Chyba kiedyś było to wspomniane, ale wczorajszym stałam z mamą i sąsiadką, rozmawiamy, a sąsiadka narzeka, że straszny gorąc, żyć sie nie da, a od góry do dołu ubrana w jakieś stylony. To częsta "moda" u starszych osób (aczkolwiek nie chodzi o jakieś mocno starsze babcie), dziwne, żeby im gorąco nie było w tych plastikach.
Dlatego rozwalają mnie koszulki i bluzki z krótkim rękawem na lato z poliestru, elastanu itd, a pełno tego w hmach itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie u każdego poliester zwiększa pocenie. Ja nie mam z tym materiałem żadnego problemu i mogę go nosić także latem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-11, 17:46   #4952
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Moda, która Cię 'rozwala' cz. VII

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że to lokalne dziwactwo. Najciekawsza (ale nie w pozytywnym znaczeniu) stylówa tego typu, którą ostatnio widziałam była taka: buty Vibram - te z 5 palcami, turkusowe legginsy z koronką do połowy łydki, spódnica z falbanami, a każda falbana w inny wzorek (była kratka, były groszki i były kwiatki). Góra tego ubioru była w porównaniu z dołem bardzo skromna
Dziś widziałam kolesia w tych butach w szatni do spa, myślałam, że ma takie do pływania, ale przebrał się w klapki basenowe
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-11, 18:45   #4953
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Moda, która Cię 'rozwala' cz. VII

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie u każdego poliester zwiększa pocenie. Ja nie mam z tym materiałem żadnego problemu i mogę go nosić także latem.
Ja (jak już zresztą chyba w tym wątku pisałam) uwielbiam poliester. Jestę plebsę, bo nie dla mnie szlachetne jedwab i len (w równym stopniu nie znoszę prasowania i noszenia wygniecionych rzeczy). I też nie zauważyłam u siebie (zwiększonej) potliwości w rzeczach z poliestru.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-11, 18:54   #4954
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Moda, która Cię 'rozwala' cz. VII

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Ja (jak już zresztą chyba w tym wątku pisałam) uwielbiam poliester. Jestę plebsę, bo nie dla mnie szlachetne jedwab i len (w równym stopniu nie znoszę prasowania i noszenia wygniecionych rzeczy). I też nie zauważyłam u siebie (zwiększonej) potliwości w rzeczach z poliestru.
Chyba zależy od poliestru, bo ja w niektórych się aż duszę, a inne są przyjemne i całkiem przewiewne.
Ale nie umiem wyczuć przy zakupie, jaka będzie dana rzecz.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-11, 19:03   #4955
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Moda, która Cię 'rozwala' cz. VII

Pocenie jak pocenie ale wg mnie zapach jest dużo cięższy do zniesienia przy poliestrze...
Dlatego nie ogarniam zalewu poliestrowych letnich ciuchów, unikam jak ognia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.


Edytowane przez smerfetk_a
Czas edycji: 2018-06-11 o 19:04
smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-11, 19:06   #4956
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Moda, która Cię 'rozwala' cz. VII

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Pocenie jak pocenie ale wg mnie zapach jest dużo cięższy do zniesienia przy poliestrze...
Dlatego nie ogarniam zalewu poliestrowych letnich ciuchów, unikam jak ognia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też unikam poliestru, ale czasem widzę w sklepie fajny żakiet, materiał wierzchni spoko ale podszewka już plastikowa
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-11, 19:10   #4957
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Moda, która Cię 'rozwala' cz. VII

Cytat:
Napisane przez gasolina84 Pokaż wiadomość
Ja też unikam poliestru, ale czasem widzę w sklepie fajny żakiet, materiał wierzchni spoko ale podszewka już plastikowa
Brrr, nie znoszę tego, mam wrażenie, że moja skóra dusi się w czymś takim. Do tego typu żakietów zawsze muszę mieć coś naturalnego, żeby skóra nie miała styczności z tym sztucznym materiałem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-11, 19:38   #4958
mabi27
Wtajemniczenie
 
Avatar mabi27
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 477
Dot.: Moda, która Cię 'rozwala' cz. VII

Ja też tak mam.
Sporo ciuchów przez to odrzucam, ale ciuchland mnie znowu zaskoczył, piękna jedwabna bluzka za 1 zł kolejna do kolekcji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mabi27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-11, 20:21   #4959
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Moda, która Cię 'rozwala' cz. VII

nie demonizujmy syntetyków! to moe tylko poliester a i poliester ma swoje zalety.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-11, 20:28   #4960
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Moda, która Cię 'rozwala' cz. VII

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
nie demonizujmy syntetyków! to moe tylko poliester a i poliester ma swoje zalety.
Na przykład się nie gniecie i się pięknie barwi i trzyma kolory
Już nie mówiąc o tym, że poliester poliestrowi nierówny, bo przecież jest on głównym składnikiem ubrań sportowych, które przecież z założenia mają oddychać, a nie kisić nas.

Co nie zmienia faktu, że w większości przypadków nie potrafię w sklepie ocenić, który poliester będzie dobry, a który nie. I wydaje mi się, że cena wcale tu nie jest wyznacznikiem.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-11, 20:30   #4961
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Moda, która Cię 'rozwala' cz. VtII

całkowicie się zgadzam
tez niestety nie zawsze mam nosa i zdarzają mi się zakupy, z którymi robię szybkie „podaj dalej”... ale kocham możliwość przeprania kiecki przed snem i to, ze jest świeża i sucha do rana
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-11, 20:39   #4962
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Moda, która Cię 'rozwala' cz. VII

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Ja (jak już zresztą chyba w tym wątku pisałam) uwielbiam poliester. Jestę plebsę, bo nie dla mnie szlachetne jedwab i len (w równym stopniu nie znoszę prasowania i noszenia wygniecionych rzeczy). I też nie zauważyłam u siebie (zwiększonej) potliwości w rzeczach z poliestru.
Ja mam problem z naturalnymi włóknami.
Wełna w jakichś 99% mnie gryzie (mierzyłam do tej pory tylko 2 ciuchy z niegryzącej wełny).
Gniecenie się lnu to i tak nic w porównaniu z tym, że wyglądam w nim jak parobek oderwany od grabi, to zdecydowanie nie moja, zbyt gruba i w pewnien sposób siermiężna struktura materiału.
Jedwab jest problematyczny w pielęgnacji i naprawdę nie czuję zbytnio w bluzce jedwabnej, żebym miała na sobie coś lepszego od poliestru. Zresztą jedwabie też bywają różnej jakości.
Bawełna no to wiadomo, bez dodatków syntetycznych włókien okropnie się deformuje.

Poliestrowi mam do zarzucenia w zasadzie tylko to, że w przypadku kontaktu z czymś tłustym chłonie go jak gąbka i często są to plamy nie do wywabienia. W zeszłym roku miałam sukienkę, którą musiałam wyrzucić po kilku noszeniach, bo używałam wtedy naturalnego dezodorantu na bazie oleju kokosowego.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-06-11 o 20:42
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-11, 20:39   #4963
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Moda, która Cię 'rozwala' cz. VtII

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
całkowicie się zgadzam
tez niestety nie zawsze mam nosa i zdarzają mi się zakupy, z którymi robię szybkie „podaj dalej”... ale kocham możliwość przeprania kiecki przed snem i to, ze jest świeża i sucha do rana
W te upały poliestrowe bluzki prane ręcznie (a więc prawie ociekające wodą) schły w 2 godziny
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-11, 20:46   #4964
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Moda, która Cię 'rozwala' cz. VII

Czasami jest fajny ten poliester, że nawet nie wygląda a czasami jak dotknę to aż mnie odrzuca, np. teraz mam tak z większością rzeczy w Mohito, są okropne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-11, 21:20   #4965
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Moda, która Cię 'rozwala' crz. VtII

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
W te upały poliestrowe bluzki prane ręcznie (a więc prawie ociekające wodą) schły w 2 godziny
noooooo i o to właśnie cho!
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 07:12   #4966
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Moda, która Cię 'rozwala' cz. VII

Cytat:
Napisane przez Nadzieja847 Pokaż wiadomość
Ja nie lubię "klapać" po mieście a modne są te płaskie z futerkiem, do których ubiera się "szlafrok" i wtedy wyglądasz jakbyś wyskoczyła po kąpieli, coś w tym stylu:

Widziałam ostatnio dziewczyne na mieście w takich klapkach. W pierwszej chwili myślałam że mam zwidy ale nie. Beznadzieja to mało powiedziane

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:12 ---------- Poprzedni post napisano o 08:08 ----------

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Czasami jest fajny ten poliester, że nawet nie wygląda a czasami jak dotknę to aż mnie odrzuca, np. teraz mam tak z większością rzeczy w Mohito, są okropne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mohito zeszło na psy pod względem jakości materiałów.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 07:41   #4967
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Moda, która Cię 'rozwala' cz. VII

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Widziałam ostatnio dziewczyne na mieście w takich klapkach. W pierwszej chwili myślałam że mam zwidy ale nie. Beznadzieja to mało powiedziane
Ja ostatnio widzialam dziewczynę w tego typu klapkach, ale z takim futerkiem, że wystawiało jej po każdej stronie ok. 5 cm poza klapek. Zastanawiałam się, ile razy sobie drugim klapkiem nadepnęła i się potknęła
Coś takiego:
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 09:01   #4968
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Moda, która Cię 'rozwala' cz. VII

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ja ostatnio widzialam dziewczynę w tego typu klapkach, ale z takim futerkiem, że wystawiało jej po każdej stronie ok. 5 cm poza klapek. Zastanawiałam się, ile razy sobie drugim klapkiem nadepnęła i się potknęła
Coś takiego:
To samo widziałam

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 15:15   #4969
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Moda, która Cię 'rozwala' cz. VII

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja mam problem z naturalnymi włóknami.
Wełna w jakichś 99% mnie gryzie (mierzyłam do tej pory tylko 2 ciuchy z niegryzącej wełny).
Gniecenie się lnu to i tak nic w porównaniu z tym, że wyglądam w nim jak parobek oderwany od grabi, to zdecydowanie nie moja, zbyt gruba i w pewnien sposób siermiężna struktura materiału.
Jedwab jest problematyczny w pielęgnacji i naprawdę nie czuję zbytnio w bluzce jedwabnej, żebym miała na sobie coś lepszego od poliestru. Zresztą jedwabie też bywają różnej jakości.
Bawełna no to wiadomo, bez dodatków syntetycznych włókien okropnie się deformuje.

Poliestrowi mam do zarzucenia w zasadzie tylko to, że w przypadku kontaktu z czymś tłustym chłonie go jak gąbka i często są to plamy nie do wywabienia. W zeszłym roku miałam sukienkę, którą musiałam wyrzucić po kilku noszeniach, bo używałam wtedy naturalnego dezodorantu na bazie oleju kokosowego.
Miałam chustę jedwabną od mamy i faktycznie byłam pewna, że to poliester
Praktycznie każdy uprawiający sporty zimowe czy też letnie ma na sobie sztuczne ciuszki, po prostu są to specjalnie wyselekcjonowane, oddychające, a niekiedy pochłaniające pot i wilgoć, nawet działające bakteriobójczo materiały.
Jakiś czas temu miałam przepisaną na receptę od lekarza pończochę uciskową II klasy, ona także była z materiałów sztucznych, jednak się w niej nie pociłam i czułam się bardzo dobrze (ale był to produkt medyczny, a nie tekstylny).

---------- Dopisano o 16:15 ---------- Poprzedni post napisano o 16:14 ----------

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
To samo widziałam

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Uważam, że to fajne klapki po domu, albo na plażę. Bo to futerko może ładnie komponować się z piaskiem Ale do miasta
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-12, 15:30   #4970
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Moda, która Cię 'rozwala' cz. VII

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Uważam, że to fajne klapki po domu, albo na plażę. Bo to futerko może ładnie komponować się z piaskiem Ale do miasta
Ja tam bym nie chciała wygrzebywać później ziarenek piasku z tego futerka
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 15:47   #4971
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Moda, która Cię 'rozwala' cz. VII

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ja tam bym nie chciała wygrzebywać później ziarenek piasku z tego futerka
Też zaraz o tym pomyślałam.

Gdy widzę kogoś na ulicy/w supermarkecie w takich klapkach, mam skojarzenie, że ten ktoś zapomniał zmienić kapci na buty przed wyjściem z domu^^.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 16:05   #4972
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Moda, która Cię 'rozwala' cz. VII

Kompletnie do mnie nie trafiają te klapki. Ich miejsce jest w sypialni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 16:40   #4973
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Moda, która Cię 'rozwala' cz. VII

Co do tematu włókna sztuczne vs naturalne to jeszcze taki komentarz. Nie wiem, kto zna bloga Jak ubrać dorosłą kobietę KLIK. Lubię go i cieszę się, że autorka go reaktywowała, ale jej ciągłe podkreślanie wyższości materiałów naturalnych nad chemicznymi momentami jest dla mnie niezrozumiałe, zwłaszcza, że autorka bardzo poleca rajstopy Falke, które w wersjach poniżej 60 DEN są bez wyjątku z poliamidu i elastanu. Nie rozumiem więc, czemu ubieranie dolnej połowy ciała w tego rodzaju włókna jest ok, ale już górnej jest be, bo ciało "nie oddycha" (co jak niektóre z nas piszą wcale nie jest żadną regułą).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 18:09   #4974
Betty83
Zakorzenienie
 
Avatar Betty83
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 8 073
Dot.: Moda, która Cię 'rozwala' cz. VII

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Też zaraz o tym pomyślałam.

Gdy widzę kogoś na ulicy/w supermarkecie w takich klapkach, mam skojarzenie, że ten ktoś zapomniał zmienić kapci na buty przed wyjściem z domu^^.

ostatnio napotkałam dwie dziewczyny w takich białych z futerkiem, na przystanku. jechały na jakąś imprezę wtedy uznałam, że to może jakiś panieński w formie pidżama party, ale chyba jednak nie
__________________
today's rain is tomorrow's whisky
Betty83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 18:13   #4975
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Moda, która Cię 'rozwala' cz. VII

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Co do tematu włókna sztuczne vs naturalne to jeszcze taki komentarz. Nie wiem, kto zna bloga Jak ubrać dorosłą kobietę KLIK. Lubię go i cieszę się, że autorka go reaktywowała, ale jej ciągłe podkreślanie wyższości materiałów naturalnych nad chemicznymi momentami jest dla mnie niezrozumiałe, zwłaszcza, że autorka bardzo poleca rajstopy Falke, które w wersjach poniżej 60 DEN są bez wyjątku z poliamidu i elastanu. Nie rozumiem więc, czemu ubieranie dolnej połowy ciała w tego rodzaju włókna jest ok, ale już górnej jest be, bo ciało "nie oddycha" (co jak niektóre z nas piszą wcale nie jest żadną regułą).
To tak zwany skutek "eko-terroryzmu", mody na pogląd, że wszystko co naturalne jest dobre, zdrowe i przyjazne . Tyle, że ... no właśnie, czasem tak nie jest
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 18:15   #4976
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Moda, która Cię 'rozwala' cz. VII

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
To tak zwany skutek "eko-terroryzmu", mody na pogląd, że wszystko co naturalne jest dobre, zdrowe i przyjazne . Tyle, że ... no właśnie, czasem tak nie jest
Tak, podobnie jak z naturalnymi kosmetykami, te to dopiero mogą uczulac, jak mnie hydrolat z czarnej porzeczki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 18:18   #4977
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Moda, która Cię 'rozwala' cz. VII

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
Tak, podobnie jak z naturalnymi kosmetykami, te to dopiero mogą uczulac, jak mnie hydrolat z czarnej porzeczki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mnie naturalne kosmetyki podrażniają, od razu cała twarz czerwona
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 18:53   #4978
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Moda, która Cię 'rozwala' cz. VII

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie naturalne kosmetyki podrażniają, od razu cała twarz czerwona
Moja po tym hydrolacie była bordowa, paliła i piekła
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 19:38   #4979
Lena_94
Wtajemniczenie
 
Avatar Lena_94
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 518
Dot.: Moda, która Cię 'rozwala' cz. VII

Te klapki ostatnio często widziałam na ig. Futrem z lisa obszyte...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lena_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-14, 11:10   #4980
triss_k
Zadomowienie
 
Avatar triss_k
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: jih
Wiadomości: 1 300
Dot.: Moda, która Cię 'rozwala' cz. VII

Klapki z futerkiem widuję często, zarówno w wersji chińskiej, z tandetnego plastiku, sztucznymi brylacikami i pierdółkami, jak i w wersji lux, z prawdziwym futrem i jakimś znanym logo, w komplecie z drogą torebką. Obie wersje wywołują u mnie rozbawienie
triss_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-16 23:49:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:14.