Co robic z cerą? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-04, 22:55   #1
mariaantoninaII
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 154

Co robic z cerą?


Moje problemy z cerą zaczęły się w wieku 14 lat. Trądzik.... i te sprawy. Wtedy nie wiedzialąm co robić z tą cerą, gdybym ja z tym rozumem...na pewno moja cera byłaby w lepszym stanie. Ciągle testowałam nowe kosmetyki, wiekszość wysuszających bo to na tradzik. Jeszcze źle uzywalam niektóre. No i skonczylo się. Wysuszeniem cery na wiór. Potem odkryłam aloes i to jedyne co mi pomogło trochę uporać się z krostami.
Potem stopniowo uczyłam sie dbac o cere.
Teraz mam 18lat. Uważam, że moja cera jest juz w lepszym stanie.
Nadal mam problemy z krostkami. Ale czasami,najgorzej jest przed okresem .
Nawet już nie mam tak wysuszonej skóry. Pomogły mi wizażanki, bo przez 2 lata walczyłam z tym gó*wnem. - tzn suchą cerą.
Ale mam problem, bo moja skora nie jest gładka.
Kiedy przejadę ręką po czole, czuję kaszkę tak samo w niektorych miejscach na policzkach.
Na nosie i brodzie okropne zaskórniki.
Na calych policzkach "maska" z przebarwieniami i czerwonymi plamami.
Nie wiem co robić?????
Czytałam mnostwo i nie mam pojecia.....na jaki zabieg sie udać? Co zrobic, zeby ta cera była gładka?
Ostatnio czytałam o Avene Triacneal...podobno to pomaga na gladka cere. Ale boje się sama tego uzywac
Wiem ze moj post moze dziwnie zabrzmiec.
Ale po prostu nie wiem co robic...a chciałabym mniej więcej wiedziec.
udać się na kwasy? A moze na mikrodermabrazje. Ile ludzi tyle opini... każdy ma inne porblemy. A może ktoś miał podobne do mnie? Chciałabym mieć gładziutką cerę :-(

Boję się cokolwiek zrobic. Bo wiecie... I tak uwazam, ze kiedys tyle napaprałam na tą cerę, że ona powinna mi dawno odlecieć. I boję się cokolwiek robić. Wydaje mi si,ę,że ona jest już taka sprasowana i zjechana jakby miała ze 100lat.

Edytowane przez mariaantoninaII
Czas edycji: 2011-07-04 o 23:02
mariaantoninaII jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 01:18   #2
dillingerine
Zadomowienie
 
Avatar dillingerine
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 680
Dot.: Co robic z cerą?

Jeśli się nie poszło do dermatologa na początku problemów, to może teraz, co?
__________________
Я душу дьяволу продам за ночь с тобой...
TWORZĘ - Jimmy'ego rozdział 43.
BLOGA mam i ja -
dillingerine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 10:06   #3
betty8080
Raczkowanie
 
Avatar betty8080
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 83
Dot.: Co robic z cerą?

Moim zdaniem nalezy przede wszystkim wybrac sie do dermatologa. On tez powinien doradzic jakie zabiegi kosmetologiczne moga pomoc
betty8080 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 08:48   #4
Kofaniutka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 27
Dot.: Co robic z cerą?

Od początku
Z tego co piszesz wynika, że nie masz suchej skóry a tłustą, która przez złą pielęgnację- wysuszanie stała się skóra tłustą przesuszoną. To nie koniec świata Pierwsze co, poleciłabym Ci wizytę u dermatologa, chociaż większość leków na trądzik ma działanie wysuszające, dobry dermatolog na pewno znajdzie rozwiązanie Poza tym zmiana pielęgnacji. Do demakijażu nie stosuj śmietanki ani mleczek, najlepszy będzie płyn micelarny, bo żele tez zazwyczaj wysuszają skórę. Tonik do skóry suchej- szczególnie te z alkoholem wyrzuć od razu, najlepiej stosuj nawilżający. Krem do twarzy koniecznie nawilżający z filtrem do skóry tłustej, nie stosuj kremów do skóry suchej, bo one są zazwyczaj o tłustej konsystencji, co tylko pogorszy Twój trądzik i zapcha pory. Moge polecić kosmetyki biodermy sebium. Przebarwieniom i bliznom po trądziku to chyba troszkę pomogłaś próbując się ich na siłę pozbyć wyciskając?
Tak jak piszą dziewczyn idź do dermatologa a z opisu wnioskuje, że dobrze zrobiłaby Ci seria peelingu np. glikolowego (nie robi się w lecie).
Stosuj krem z filtrem, żeby nie pojawiało Ci się więcej przebarwień.
Podkład tylko o lekkiej konsystencji! Żadnych tłustych, ciężkich podkładów.
Obchodź się delikatnie ze skórą, masz ją do końca życia
Pozdrawiam
Kofaniutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 10:46   #5
mariaantoninaII
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 154
Dot.: Co robic z cerą?

Cytat:
Napisane przez Kofaniutka Pokaż wiadomość
Od początku
Z tego co piszesz wynika, że nie masz suchej skóry a tłustą, która przez złą pielęgnację- wysuszanie stała się skóra tłustą przesuszoną. To nie koniec świata Pierwsze co, poleciłabym Ci wizytę u dermatologa, chociaż większość leków na trądzik ma działanie wysuszające, dobry dermatolog na pewno znajdzie rozwiązanie Poza tym zmiana pielęgnacji. Do demakijażu nie stosuj śmietanki ani mleczek, najlepszy będzie płyn micelarny, bo żele tez zazwyczaj wysuszają skórę. Tonik do skóry suchej- szczególnie te z alkoholem wyrzuć od razu, najlepiej stosuj nawilżający. Krem do twarzy koniecznie nawilżający z filtrem do skóry tłustej, nie stosuj kremów do skóry suchej, bo one są zazwyczaj o tłustej konsystencji, co tylko pogorszy Twój trądzik i zapcha pory. Moge polecić kosmetyki biodermy sebium. Przebarwieniom i bliznom po trądziku to chyba troszkę pomogłaś próbując się ich na siłę pozbyć wyciskając?
Tak jak piszą dziewczyn idź do dermatologa a z opisu wnioskuje, że dobrze zrobiłaby Ci seria peelingu np. glikolowego (nie robi się w lecie).
Stosuj krem z filtrem, żeby nie pojawiało Ci się więcej przebarwień.
Podkład tylko o lekkiej konsystencji! Żadnych tłustych, ciężkich podkładów.
Obchodź się delikatnie ze skórą, masz ją do końca życia
Pozdrawiam
Dzięki za porady Tak teraz stoję płyn micelarny , tonik z Biodermy i kremy z Ziaji nawilzające,bo na razie jako jedyne mi podpasowały.
Już od roku zmagam się z tym przesuszeniem, ostatni wysuszający kosmetyk nie pamietam juz kiedy stosowałam. Ale teraz jest znacznie lepiej, bo juz nie mam takiej sciagnietej i szorstkiej skóry, ale nadal przesuszoną.
Właśnie myslalam o kwasach, ale bałam się, że na moją przesuszoną skóre jeszcze gorzej podziałają.
Pójdę do dermatologa, dziękuję za porady, to chyba jedyne wyjscie
mariaantoninaII jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 21:52   #6
twojaczekoladka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 12
Dot.: Co robic z cerą?

Spróbuj ktrmu intensywnie nawilżającego (lub serum) z firmy bandi. Jest leciuśieńki i mojej tłustej serze bardzo podpasował, tak samo jak tonik i żel do mycia twarzy ziaja pro (najdelikatniejsze, niewysuszające - a nawet nawlżające kosmetyki z jakimi w życiu się spotkałam). Wszystko gorąco polecam
twojaczekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 00:16   #7
Kofaniutka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 27
Dot.: Co robic z cerą?

Ziaja ma niezłe kremy, przede wszystkim cena jest kusząca, ale uważaj, żeby nie był za tłusty a z tego co wiem ziaja ma tłuste kremy (moge sie mylić), sprawdź też czy krem ma filtr, nie kojarze, żeby ziaja dodawała filtry do kremów. Co do kwasów, wbrew pozorom naprawdę dobrze robią skórze potrzebującej pomocy jak Twoja. Po serii zabiegów skóra właściwa jest grubsza a naskórek cieszy przez co skóra jest lepiej chroniona i lepiej nawilżona, poza tym niweluje (nie koniecznie usuwa) przebarwienia. W okresie letnim możesz zrobić sobie serię zabiegów z kwasu migdałowego, jest lżejszy (ale oczywiście i tak musisz chronić się wysokim filtrem)- idź do zaufanego gabinetu i sprawdź kwalifikacje kosmetologa - nie bój się zapytać, za zabiegi w serii dostaniesz zniżkę. Dermatolog może poleci Ci mocniejsze kwasy w okresie jesiennym.
Pozdrawiam
Kofaniutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:38.