podkład-jasne kolory - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-29, 14:35   #1
Magda_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 122

podkład-jasne kolory


Witam!
Przejrzałam wszystkie wątki, które znalazłam na ten temat, a troche tego jest i oczywiście KWC. Poszukuje podkładu dla jasnej cery. Obecnie testowałam revlona colorstay z softlexem buff i ivory. I tak jak już niektóre z Was doświadczyły pierwszy jest za ciemny zdecydowanie, a ivory ewidentnie wpada w róż-nieładnie i nienaturalnie to wygląda. I moje pytanie jest takie - czy miał ktoś porównanie tych dwóch odcieni do max factor lp fair(ten najjaśniejszy)? Nie znalazłam porównania tych kolorów a bardzo zależy mi na opiniach, bo nie mam możliwości przetestowania MF. Czy jest bardziej jak buff czy jak ivory? a może własnie jest czymś pośrodku i byłby strzałem w 10? Oczywiście chętnie przyjmę sugestie dot. innych podkładów. Pozdrawiam! i bardzo liczę na Waszą pomoc.
Magda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 15:43   #2
beata_1988
Zakorzenienie
 
Avatar beata_1988
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 5 373
GG do beata_1988
Dot.: podkład-jasne kolory

Cytat:
Napisane przez Magda_ Pokaż wiadomość
Witam!
Przejrzałam wszystkie wątki, które znalazłam na ten temat, a troche tego jest i oczywiście KWC. Poszukuje podkładu dla jasnej cery. Obecnie testowałam revlona colorstay z softlexem buff i ivory. I tak jak już niektóre z Was doświadczyły pierwszy jest za ciemny zdecydowanie, a ivory ewidentnie wpada w róż-nieładnie i nienaturalnie to wygląda. I moje pytanie jest takie - czy miał ktoś porównanie tych dwóch odcieni do max factor lp fair(ten najjaśniejszy)? Nie znalazłam porównania tych kolorów a bardzo zależy mi na opiniach, bo nie mam możliwości przetestowania MF. Czy jest bardziej jak buff czy jak ivory? a może własnie jest czymś pośrodku i byłby strzałem w 10? Oczywiście chętnie przyjmę sugestie dot. innych podkładów. Pozdrawiam! i bardzo liczę na Waszą pomoc.
miałam w posiadaniu i Revlona colorstay comb oily skin Buff i 100 fair lastin performance i buff jest jaśniutki, a fair to juz super mega jasny dla totalnego bladziocha setka MF to juz super blady kolor bez różowych pigmentów, neautralny.

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------

więc jeśli revlon buff był za ciemny dla ciebie to sądzę że MF 100 będzie dobry jest mega jasny, ja się go pozbyłam na wymiance bo okazał się za jasny, dla mnie buff jest w sam raz, ja też mam problem ze znalezieniem jasnego podkładu
__________________

Dwa serca po raz drugi :heart:
beata_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 16:08   #3
Magda_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 122
Dot.: podkład-jasne kolory

bardzo dziękuje za odpowiedź. No właśnie buff niby czytałam, że jest jasny, ale dobrze że wzięłam próbkę i nie kupiłam w ciemno, bo okazał się za ciemny dla mnie, mocno odznacza się od koloru szyi. Ten MF 100 jest chyba nie do kupienia normalnie i trzeba zamawiać przez allegro. Jeszcze raz dziękuję!
Magda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 08:49   #4
beata_1988
Zakorzenienie
 
Avatar beata_1988
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 5 373
GG do beata_1988
Dot.: podkład-jasne kolory

Cytat:
Napisane przez Magda_ Pokaż wiadomość
bardzo dziękuje za odpowiedź. No właśnie buff niby czytałam, że jest jasny, ale dobrze że wzięłam próbkę i nie kupiłam w ciemno, bo okazał się za ciemny dla mnie, mocno odznacza się od koloru szyi. Ten MF 100 jest chyba nie do kupienia normalnie i trzeba zamawiać przez allegro. Jeszcze raz dziękuję!
100 MF nie kupisz w drogerii bo tam zaczynają się od 102 Pastelle dopiero więc pozostaje na allegro kupić, ja poluję teraz na 101 Ivory beige bo 102 też za ciemny dla mnie to może 101 będzie ok
__________________

Dwa serca po raz drugi :heart:
beata_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 09:59   #5
katharsis
Rozeznanie
 
Avatar katharsis
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 934
Dot.: podkład-jasne kolory

kolor 101 MF LP jest jasny, ale jak się utleni jest strasznie różowo-świński :/ no może przesadzam, ale poważnie jest bardzo różowy :/
katharsis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 10:55   #6
olgicula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Gdańsk / Heidelberg
Wiadomości: 259
Dot.: podkład-jasne kolory

Najjasniejszy jaki widziałam (akurat dla mnie) jest dermacol nr 208... (duużo jaśniejszy niż MF 100 i colorstay buff i ivory)
Niestety, jako podklad jest przecietny, zbyt mocno kryjący- zależy jaki efekt chcesz osiągnąć.
olgicula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 11:38   #7
katharsis
Rozeznanie
 
Avatar katharsis
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 934
Dot.: podkład-jasne kolory

ja generalnie polecam L'Oreal Infallible nr 602 Soft Ivory - można go dostać tylko na allegro 28zł ;p podkład jest koszmarnie jasny i wyglądasz trochę jak duch ale efekt jak dla mnie jest super zwłaszcza że sama jestem blada jak trup :P no i sam podkład bardzo dobrze kryje
katharsis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-30, 15:50   #8
Magda_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 122
Dot.: podkład-jasne kolory

Cytat:
Napisane przez olgicula Pokaż wiadomość
Najjasniejszy jaki widziałam (akurat dla mnie) jest dermacol nr 208... (duużo jaśniejszy niż MF 100 i colorstay buff i ivory)
Niestety, jako podklad jest przecietny, zbyt mocno kryjący- zależy jaki efekt chcesz osiągnąć.
Dzięki! Właśnie w dermacol 208 się zaopatrzyłam jakiś czas temu i rzeczywiście ze wszystkich kolorów jakie widziałam własnie on najlepiej wygląda. Tylko tak jak napisałaś to raczej podkład do zadań specjalnych, a chciałabym dobrać coś lżejszego.
Magda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 17:57   #9
aggness
Raczkowanie
 
Avatar aggness
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 90
Dot.: podkład-jasne kolory

Najjaśniejszy podkład z jakim ja sie spotkałam jest Inglot amc kolor LW100. Ja jestem akurat bardzo balda na twarzy i byłby ok ale musze go lekko przyciemniac by pasował do koloru szyi( a zdarzyło mi sie to po raz pierwszy ze podkład jest dla mnie za jasny)
Jest dosyć kryjący i nie ciemnieje.
aggness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 21:03   #10
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: podkład-jasne kolory

Cytat:
Napisane przez katharsis Pokaż wiadomość
kolor 101 MF LP jest jasny, ale jak się utleni jest strasznie różowo-świński :/ no może przesadzam, ale poważnie jest bardzo różowy :/

Zgadzam się w 100%. Ja miałam kolor 100 (najjaśniejszy, ale dla mnie i tak za ciemny) i po kilku godzinach mi tak poróżowiał, że wyglądało to po prostu groteskowo.
Teraz mam porcelain Gosha i tymczasowo zawiesiłam poszukiwania. Nie dlatego że kolor i właściwości podkładu mi odpowiadają, ale mam już w swojej kosmetyczce tyle bubli, że moglabym otworzyć sklep
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-31, 09:54   #11
Magda_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 122
Dot.: podkład-jasne kolory

A czemu gosh się u Ciebie nie sprawdził? Moja koleżanka miała ten podkład i strasznie uwidaczniał, podkreślał suche skórki. Dlatego nie próbowałam go. Dzięki za podpowiedzi, biegnę do sklepu może jeszcze zdążę przed Sylwestrem coś kupić
Magda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-31, 16:02   #12
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: podkład-jasne kolory

Cytat:
Napisane przez aggness Pokaż wiadomość
Najjaśniejszy podkład z jakim ja sie spotkałam jest Inglot amc kolor LW100. Ja jestem akurat bardzo balda na twarzy i byłby ok ale musze go lekko przyciemniac by pasował do koloru szyi( a zdarzyło mi sie to po raz pierwszy ze podkład jest dla mnie za jasny)
Jest dosyć kryjący i nie ciemnieje.
Jest dość jasny,ale dla mnie jeszcze za ciemny...używam,póki co nie ma jasniejszego w tej cenie. MF 100 ciemnieje i jest dużo ciemniejszy od Inglota.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 21:28   #13
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: podkład-jasne kolory

Cytat:
Napisane przez Magda_ Pokaż wiadomość
A czemu gosh się u Ciebie nie sprawdził? Moja koleżanka miała ten podkład i strasznie uwidaczniał, podkreślał suche skórki. Dlatego nie próbowałam go. Dzięki za podpowiedzi, biegnę do sklepu może jeszcze zdążę przed Sylwestrem coś kupić
Początkowo byłam im oczarowana - pięknie ujednolicał mi cerę, długo się trzymał, krył zaczerwienienia. I tak było przez długi czas. Niestety, teraz gdy go nałożę na twarz, to ścina mi się gdzieś tak po godzinie, kolor dziwnie szarzeje, a sam podkład wchodzi w zmarszczki. Ogólnie wyglądam w nim tak, jakbym nie myła buzi przez miesiąc Początkowo myślałam, że kupiłam opakowanie, które było źle przechowywane. Wywaliłam je i kupilam kolejne. Niestety, nic to nie dało. Nie wiem więc, czy skóra się do niego przyzwyczaiła, czy co
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 13:02   #14
smileofangel
Zakorzenienie
 
Avatar smileofangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 162
Dot.: podkład-jasne kolory

dziewczyny a czy ktoras z Was ma porownanie z 10hour sleep Burjuois (nie wiem czy dobrze napisalam) nr 71? kolor pasuje mi idealnie samo krycie tez przezyje chociaz najlepsz enie jest, ale kosmetyk szybko mi sie utlenia z buzi... zdecydowanie za szybko ewentualnie buff z revlona

interesowaloby mnie porownanie do inglota amc czy L`oreala...

bede wdzieczna
__________________
.
smileofangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 10:56   #15
paradiso
Zadomowienie
 
Avatar paradiso
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 310
Dot.: podkład-jasne kolory

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Zgadzam się w 100%. Ja miałam kolor 100 (najjaśniejszy, ale dla mnie i tak za ciemny) i po kilku godzinach mi tak poróżowiał, że wyglądało to po prostu groteskowo.
Teraz mam porcelain Gosha i tymczasowo zawiesiłam poszukiwania. Nie dlatego że kolor i właściwości podkładu mi odpowiadają, ale mam już w swojej kosmetyczce tyle bubli, że moglabym otworzyć sklep
A wiesz może jaki jest ten gosh w porównaniu do colorstaya ivory?Ivory jest dla mnie zdecydowanie za różowy i chyba trochę za ciemny...
paradiso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 12:16   #16
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: podkład-jasne kolory

Revlona używałam gdzieś z rok temu, więc dobrze nie pamiętam. Wydaje mi się, że kolor jest podobny do Gosha. Z tym, że Revlon bardziej ciemniał mi na twarzy i wyraźniej przechodził w kolor różowy (porcelain gosha mi natomiast szarzeje)...
Eh, te podkłady. Chyba nigdy nie znajdę właściwego
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 16:02   #17
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: podkład-jasne kolory

Jak blisko Colorstaya ivory jest inglot amc lw100? Bo że jest neutralny to wiem ale ja szukam czegoś prawie takiego jak Ivory (nie jaśniejszego ale buff to za ciemny)
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 12:51   #18
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: podkład-jasne kolory

podbijam wątek
mam ten sam problem, wszystko jest dla mnie za ciemne
a jak znajdę coś w miarę jasnego ciemnieje lub ścina się na mojej skórze wiec juz cena nie gra dla mnie roli tyle wydałam kasy na buble, których nie moge używać .... znalazłam idealny podkłąd , jaśniutki, świetlisty i w ogóle ideał niestety do kupienia w wielkij brytanii lub w sklepie internetowym gdzie nie akceptują paypala tylko karte kredytową klątwa jakaś normalnie

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2010-04-29 o 12:56
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:08.