jak wyglądać lepiej? pomocy! :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy W tym miejscu zajdziesz informację jak zmienić swój wygląd, styl, makijaż, fryzurę oraz sposób ubierania się. Poddaj się metamorfozie i zaskocz samą siebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-13, 20:09   #1
noocokolwiek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 27
Red face

jak wyglądać lepiej? pomocy! :)


Hej!

Nowy rok, nowa ja, bla bla bla bla.

Do rzeczy: przesyłam zdjęcia typu "wstałam z łóżka" byłabym ogromnie wdzięczna za Wasze rady i sugestie w temacie - co z takim stanem rzeczy można dalej zrobić?

Najbardziej zależy mi na opiniach w kwestii:

- makijażu

W tym momencie wygląda to w ten sposób, że na co dzień nakładam podkład (mineralny, kryjący - cały czas walczę z trądzikiem), kredką odrobinę "wyciągam" oko, trochę różu, zaznaczam brwi no i tyle... Acha, na zdjęciu brwi są trochę "zapuszczone" bo po ostatniej nieudanej wizycie u kosmetyczki chcę znaleźć kogoś kto mi je wyrówna i nie będą wyglądały jak z 2 bajek,

Rzecz w tym, że przy każdej większej porcji makijażu czuję się jak "stara pudernica". Sprawy nie ułatwia fakt, że cera często się czerwieni i mam wrażenie, że mocniejszy makijaż nie wygląda na niej dobrze. Ale może jednak coś warto byłoby podkreślić?

- doboru fryzury:

Od stu lat noszę włosy do ramion, obcięte asymetrycznie, z grzwką jak na zdjęciu, zazwyczaj związane w kucyk. Poza tym od czasu do czasu farbuję je brązową henną. Są bardzo delikatne, cienkie. Nuudy.

Generalnie za wszelkie pomysły co warto ukryć (ew. sponsorzy operacji nosa zawsze mile widziani)/co uwypuklić, bo nie jest tragiczne będę megawdzięczna.

Podsumowując: jak mogłabym wyglądać chociaż odrobinę korzystniej?

PS. Kurcze, to zdjęcie bez grzywki strasznie "wypłoszowate" - ale to żeby kształt twarzy pokazać!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bezgrz.jpg (76,6 KB, 446 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zgrzywk1.jpg (65,0 KB, 276 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zgrzywk2.jpg (64,5 KB, 253 załadowań)
noocokolwiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 22:36   #2
deszczem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 19
Dot.: jak wyglądać lepiej? pomocy! :)

Mnie na zdjęciu, które określiłaś jako "wypłoszowate", podobasz się najbardziej masz interesujące, ładne oczy, zrezygnowałabym na pewno z grzywki. Na walce z niedoskonałościami cery się nie znam, więc tu nie doradzę. Na pewno skupiłabym się na podkreśleniu oczu niezbyt ciężkim makijażem. Pomaluj rzęsy (może też zalotka?) i powieki.
Włosy bym rozjaśniła. Może pasowałaby Ci fryzura Charlize Theron jak tutaj?
http://www.prettydesigns.com/wp-cont...hairstyles.jpg
deszczem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 23:34   #3
noocokolwiek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 27
Dot.: jak wyglądać lepiej? pomocy! :)

Po 1. wielkie dzięki za opinię

Pozbycie się grzywki: rozważam, tylko ten stan "pomiędzy" daje w kość... No i do zostawienia przekonywało mnie jeszcze

1. trochę cofnięte czoło (na tych zdjęciach nie wiadać ale z profilu to i owszem), które wolałabym zasłonić 2. plotka, że grzywki podkreślają oczy - a te są w miarę

Fryzurka którą wstawiłaś - odważna!!! Muszę się zastanowić nad tym kierunkiem.

w międzyczasie - trochę się pobawiłam w taaz.com (zał)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png 1.png (470,8 KB, 67 załadowań)
Rodzaj pliku: png 3.png (411,8 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: png 7.png (389,6 KB, 63 załadowań)
Rodzaj pliku: png 6.png (417,1 KB, 61 załadowań)
noocokolwiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 23:43   #4
noocokolwiek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 27
Cytat:
Napisane przez deszczem Pokaż wiadomość
Włosy bym rozjaśniła.
Hmm ale tak po całości? Miałam kiedyś "refleksy" jaśniejsze które w rzeczywistości przypominały balejaż, po wyjściu z salonu płakałam tydzień i miałam wrażenie że twarz wygląda na 10x bardziej czerwoną a zaraz potem przefarbowałam się na brąz. ale jakby co-symulacja w załączniku

Szkoda, że nie można edytować ale chciałam dodać jeszcze metamorfozy w kierunku jaki mi się podoba... Ale jak rozumiem niekoniecznie by mi pasował?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png 8.png (480,4 KB, 66 załadowań)
Rodzaj pliku: png 13.png (399,4 KB, 50 załadowań)

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2016-01-14 o 16:50 Powód: post pod postem
noocokolwiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 13:52   #5
Zilka
Rozeznanie
 
Avatar Zilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 565
Dot.: jak wyglądać lepiej? pomocy! :)

Ten ciepły brąz bardzo, bardzo zaczerwienia Ci cerę. Z grzywki też zrezygnuj bo skraca Ci buźkę. Jak dla mnie to wiele Ci nie trzeba tylko dobrać odpowiedni kolor włosów, fryzurę i będzie super. Ten blond na ostatniej symulacji jest jak dla mnie strzałem w dziesiątkę.
Zilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 21:02   #6
deszczem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 19
Dot.: jak wyglądać lepiej? pomocy! :)

Mam koleżankę o podobnym typie urody, dziewczyna nosi się z pazurem baaardzo jej to pasuje. I swego czasu miała właśnie takie włosy trochę jak Charlize, krótkie, ułożone i w takim właśnie odcieniu. I tak mi się skojarzyło
Na pewno nie robiłabym grzywki takiej skośnej, przez całe czoło; generalnie uważam że lepiej Ci bez grzywki. Odsłaniaj oczy, bo one przyciągają uwagę
Według mnie też zupełnie nie idź w ciemne kolory włosów, one faktycznie nie służą kolorytowi Twojej cery.
deszczem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-15, 00:55   #7
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: jak wyglądać lepiej? pomocy! :)

Moja pierwsza myśl? Gdzie są brwi?
Zadbać o subtelne, podkreślam, subtelne przyciemnienie brwi.
Nadają wygląd całej twarzy.
Zamiast różu bronzer. I na policzki zamiast różu i do konturowania, wyszczuplenia nosa.
Baza albo krem z zielonym pigmentem pod podkład by zniwelować zaczerwienienia. Ja używam kremu Red Blocker na dzień i mogę polecić. Dobrą zieloną bazę ma też Paese- widziałam na pokazie makijażu.
Żadnych rudości bo tragicznie podkreślają niedoskonałości Twojej cery. Faktycznie propozycja z blondem wygląda nieźle. Ale zimny brąz też dałby radę.
naucz się malować oczy bo to Twój atut.
Kup odżywkę do rzęs Long 4 lashes albo naucz się obsługi sztucznych rzęs. Naucz się malować eyelinerem kreskę z porządną jaskółką.
maluj usta na wyraziste kolory. Odwrócą uwagę od nosa.
Skrzydełka nosa można zwęzić u lekarza. Możesz popytać. teraz są na to nowe, mniej inwazyjne zabiegi niż dotychczas stosowane.
Nie pamiętam w tej chwili nazwy tej metody, ale nawet niedawno był o tym reportaż. Robi się 2 małe nacięcia i zszywa od spodu tak, że nie widać potem blizn pozabiegowych. Jak zapytasz specjalistę to będzie wiedział o co chodzi.
Grzywka na pewno out. Brwi do dopracowania.
Kolor włosów do zmiany.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-15, 11:42   #8
natqok
Przyczajenie
 
Avatar natqok
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 14
Dot.: jak wyglądać lepiej? pomocy! :)

Masz piękne oczy, śliczny kolorek ! Uważam, że powinnaś je bardziej podkreślić, koniecznie używaj tuszu do rzęs, kup zalotkę, pomyśl nad jakimś fajnym eyelinerem (z tych tańszych może żelowy z Maybelline?), możesz pobawić się cieniami, żeby wydobyć to, co najlepsze z twoich oczu.
Ponadto zdecydowanie powinnaś mocniej podkreślać brwi, jak nie masz w tym doświadczenia to na początek polecałabym jakieś cienie, dużo trudniej jest sobie zrobić nimi krzywdę, niż kredką czy jakąś pomadą do brwi. Na początek ja ze swojej strony polecam cienie z Catrice czy z Essence, są fajne i tanie. A jak ci się spodobają to będzie można bawić się czymś droższym
Uważam też, że z powodu różowego odcienia twarzy powinnaś ograniczać róż. Zainwestuj natomiast w bronzer! Dzięki niemu zakryjesz to, co chcesz zakryć Spokojnie można nim też 'zwęzić' nos I do rozświetlenia twarzy koniecznie rozświetlacz! Dodaje on skórze nawet po nieprzespanej nocy świeżości, blasku. Na początek serdecznie polecam ten z Lovely za około 10 zł, wiele osób porównuje go do Mery-Lou Manizer, a za taką cenę naprawdę warto spróbować. Jest w wersji silver i golden, silver do zimnych typów urody, golden do ciepłych, więc musisz dobrać go do swojej karnacji
Jak chodzi o włosy postawiłabym na blond, może jakiś miodowy czy coś w tym stylu Cięcie... może bob? Albo jakaś krótka fryzurka.

Mam nadzieję, ze pomogłam. Powodzenia z metamorfozie
natqok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-15, 15:40   #9
noocokolwiek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 27
Dot.: jak wyglądać lepiej? pomocy! :)

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Moja pierwsza myśl? Gdzie są brwi?
Tak jak napisałam, zdjęcie jest totalnie naturalne, normalnie przed wyjściem przyciemniam je, dokładnie za pomocą brązowego korektora do brwi Eveline.

Cytat:
Zamiast różu bronzer. I na policzki zamiast różu i do konturowania, wyszczuplenia nosa.
Okej!

Cytat:
Baza albo krem z zielonym pigmentem pod podkład by zniwelować zaczerwienienia. Ja używam kremu Red Blocker na dzień i mogę polecić. Dobrą zieloną bazę ma też Paese- widziałam na pokazie makijażu.
Oo dziękuję za polecenie konkretnych produktów, zobaczymy jak się polubią z minerałami.

Cytat:
Ale zimny brąz też dałby radę.
Ta opcja chyba mi się bardziej podoba.

Cytat:
naucz się malować oczy bo to Twój atut.
Kup odżywkę do rzęs Long 4 lashes albo naucz się obsługi sztucznych rzęs. Naucz się malować eyelinerem kreskę z porządną jaskółką.
Jak raz na sto lat zrobię jaskółkę to faktycznie wygląda nieźle.

Cytat:
maluj usta na wyraziste kolory. Odwrócą uwagę od nosa.
Skrzydełka nosa można zwęzić u lekarza. Możesz popytać. teraz są na to nowe, mniej inwazyjne zabiegi niż dotychczas stosowane.
Nie pamiętam w tej chwili nazwy tej metody, ale nawet niedawno był o tym reportaż. Robi się 2 małe nacięcia i zszywa od spodu tak, że nie widać potem blizn pozabiegowych. Jak zapytasz specjalistę to będzie wiedział o co chodzi.
Tu mnie dopiero zaciekawiłaś, na pewno poszukam!

Cytat:
Grzywka na pewno out.
Ok, ta opinia się powtarza więc grzywkę zapuszczam na pewno.

Cytat:
Napisane przez natqok Pokaż wiadomość
Masz piękne oczy, śliczny kolorek ! Uważam, że powinnaś je bardziej podkreślić, koniecznie używaj tuszu do rzęs, kup zalotkę, pomyśl nad jakimś fajnym eyelinerem (z tych tańszych może żelowy z Maybelline?), możesz pobawić się cieniami, żeby wydobyć to, co najlepsze z twoich oczu.
Jeśli dobry to bardzo chętnie wypróbuję.

Cytat:
Ponadto zdecydowanie powinnaś mocniej podkreślać brwi, jak nie masz w tym doświadczenia to na początek polecałabym jakieś cienie, dużo trudniej jest sobie zrobić nimi krzywdę, niż kredką czy jakąś pomadą do brwi. Na początek ja ze swojej strony polecam cienie z Catrice czy z Essence, są fajne i tanie. A jak ci się spodobają to będzie można bawić się czymś droższym
Myślałam w ogóle nad zabiegiem uzupełnienia brwi, 60 zł bodajże i na jakiś miesiąc ma się spokój - bo u mnie tez problem że są takie rzadkie i krótkie że nie ma po czym malować... Coraz bardziej się przekonuję.

Cytat:
Uważam też, że z powodu różowego odcienia twarzy powinnaś ograniczać róż. Zainwestuj natomiast w bronzer! Dzięki niemu zakryjesz to, co chcesz zakryć Spokojnie można nim też 'zwęzić' nos I do rozświetlenia twarzy koniecznie rozświetlacz!
Dodaje on skórze nawet po nieprzespanej nocy świeżości, blasku. Na początek serdecznie polecam ten z Lovely za około 10 zł, wiele osób porównuje go do Mery-Lou Manizer, a za taką cenę naprawdę warto spróbować.
Do cery trądzikowej też rozświetlacz? Trochę strach...

Cytat:
Jak chodzi o włosy postawiłabym na blond, może jakiś miodowy
Kurcze, miodowy to też nie jest zły pomysł!!!

Cytat:
Mam nadzieję, ze pomogłam. Powodzenia z metamorfozie
Pewnie! Dziękuję ogromnie!


Żeby nie było, że tylko czytam:

1. Zakupiłam książkę o makijażu - ponoć całkiem niezłą
2. Jutro henna i regulacja brwi & rzęs
3. Grzywkę zdecydowanie zapuszczam, no ale jest za krótka żeby podpinac póki co
4. Zapasy różu i ciepłobrązowej henny rozdaję po rodzinie, coby nie kusiły
5. Zamiast tego - czarny eyeliner i pewnie jakieś cienie (ale to po przejrzeniu książki)
noocokolwiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 10:18   #10
Holly85
Zadomowienie
 
Avatar Holly85
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 348
Dot.: jak wyglądać lepiej? pomocy! :)

Szkoda, ze w prawie 90% wątków zdjęcia są tak słabe i trzeba czekać na lepsze.
Ciężko z tak przekłamanego kolorystycznie zdjęcia ocenić Twój typ urody.
Na chwilę obecną odradzam rude włosy i wszystko co idzie mocno w ciepłe (czerwone) tony, bardzo jasne blondy i odcienie ciemniejsze od tęczówek lub od brwi np ciemne brązy i czerń.

Oscylowałabym wokół zimnego brązu jest niemal zawsze bezpieczny i nie podbije tak czerwieniącej się cery, oraz jasne brązy ze złotym akcentem. Niestety niełatwo będzie Ci się pozbyć tego rudego pigmentu, albo dobry fryzjer albo odczekaj aż włosy odrosną.

Co do tej grzywki mam mieszane uczucia, uważam, że lepiej wyglądałaby gęstsza ale piszesz, że masz niewiele włosów, dodatkowo jeśli się przy niej upierasz to jednak ja uparłabym się przy dłuższych włosach, jakoś mało kto korzystnie wygląda w takim "hełmie": krotkie do szyi włosy+grzywka=praktycznie zasłonięta skrócona twarz.

Skoncentruj się na makijażu oka na co dzień, w przypadku takich powiek jak Twoje zawsze sprawdza eyeliner, wyczarujesz nim cudowną kreskę.
Usta masz symetryczne i całkiem duże, malowanie ich jest jak najbrdziej wskazane, jesli nie na co dzien, to na większe wyjścia

Brwi się na razie nie czepiam, jedynie mam pytanie czy odległość nad nosem pomiędzy brwiami to efekt depilacji czy też może to naturalny początek łuku?
Holly85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 14:07   #11
noocokolwiek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 27
Dot.: jak wyglądać lepiej? pomocy! :)

Jeśli chodzi o typ urody - za każdym razem, kiedy mam robiony makijaż przed jakimś weselem/studniówką/itd. pytam się makijażystek i każda odpowiada, że wpadam pomiędzy i nie potrafią jasno określić. :P Pewnie też dlatego, że fragmenty z niedoskonałościami są zaczerwienione a reszta wpada bardziej w żółty. Zdjęcie postaram się zrobić lepsze (pewnie przy okazji testowania kresek ) i wstawię.

Zimny brąz jak najbardziej mi się podoba, próbowałam osiągnąć kilka razy ale zawsze wychodzi ciepleszy, może faktycznie warto zrobić to w końcu u fryzjera...

Jeśli chodzi o depilację brwi to zawsze tylko "zwężam" łuk, nigdy nie schodziłam z długości... Takie już są niestety. :-( Możnaby ten kawałek domalować, ale cieniem czy kredką nie będzie to wyglądało zbyt dobrze...

Wielkie dzięki za konkretne porady!
noocokolwiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-16, 14:18   #12
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: jak wyglądać lepiej? pomocy! :)

Co do typu urody- fakt zdjęcia kiepskie i mogę się mylić, ale wyglądasz na wiosnę. I chyba niepotrzebnie próbujesz się przerobić na jesień.
Ta ruda henna zdecydowanie out.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 15:26   #13
noocokolwiek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 27
Dot.: jak wyglądać lepiej? pomocy! :)

"Kobieta wiosna najkorzystniej wygląda w ubraniach: beżowych, (...) morskich, turkusowych i granatowych. Jeżeli chodzi o zieleń jest ona także świetnym wyborem" Całkiem pasowałaby ta wiosna, bo tak wygląda 3/4 mojej szafy

"Można także ubierać się w szarości, ale tylko te ciepłe." nie umiem sobie wyobrazić takiego koloru :O
noocokolwiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 02:21   #14
Wołodia
Raczkowanie
 
Avatar Wołodia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 188
Dot.: jak wyglądać lepiej? pomocy! :)

Śliczne oczy i usta! Podkreślaj je Grzywka tak jak mówią poprzedniczki out, a jeśli zostanie to nie taka podfruwajka tylko zrób grubą prostą grzywę.
Wołodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 20:34   #15
noocokolwiek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 27
Dot.: jak wyglądać lepiej? pomocy! :)

Pogrubienie grzywki nie zostawiłoby mi pół włosa na reszcie głowy... ale o oczy i usta zadbam na pewno. Dziękuję za miłe słowa!
noocokolwiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 13:38   #16
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: jak wyglądać lepiej? pomocy! :)

Cytat:
Napisane przez noocokolwiek Pokaż wiadomość
Po 1. wielkie dzięki za opinię

Pozbycie się grzywki: rozważam, tylko ten stan "pomiędzy" daje w kość... No i do zostawienia przekonywało mnie jeszcze

1. trochę cofnięte czoło (na tych zdjęciach nie wiadać ale z profilu to i owszem), które wolałabym zasłonić 2. plotka, że grzywki podkreślają oczy - a te są w miarę

Fryzurka którą wstawiłaś - odważna!!! Muszę się zastanowić nad tym kierunkiem.

w międzyczasie - trochę się pobawiłam w taaz.com (zał)
Mi z kolei najbardziej podobasz się na trzecim zdjęciu od lewej, czyli w ciemnych włosach i grzywce na bok Na pewno odpada blond, nie podoba mi się u Ciebie no i bez grzywki też gorzej.


__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-21, 18:51   #17
Kaminka24
Rozeznanie
 
Avatar Kaminka24
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 762
Dot.: jak wyglądać lepiej? pomocy! :)

Cytat:
Napisane przez deszczem Pokaż wiadomość
Włosy bym rozjaśniła. Może pasowałaby Ci fryzura Charlize Theron jak tutaj?
http://www.prettydesigns.com/wp-cont...hairstyles.jpg
Odważna propozycja, ale wydaje mi się że będzie Ci mega pasować
Kaminka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 21:26   #18
noocokolwiek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 27
Dot.: jak wyglądać lepiej? pomocy! :)

Oj bardzo!

Stwierdziłam, ze takie nagłe zmiany - nawet w dobrym kierunku - mogą się "nie przyjąć". Póki co intensywnie pracuję nad cerą (dieta, suplementacja itd.) i uczę się malować oczy. ;-)
noocokolwiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 15:21   #19
HelenaWilla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 8
Dot.: jak wyglądać lepiej? pomocy! :)

Pierwszym z nich jest najlepiej
HelenaWilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-02 16:21:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:55.