Chcę coś zmienić :)) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-12-21, 10:36   #1
sylwia_m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 7

Chcę coś zmienić :))


Bardzo proszę o radę - jaka fryzurka mi pasuje i jak modelować buźkę i oczy żeby było ładnie i delikatnie.
Jak podnieść kąciki opadające. Jakie kolory cieni do powiek i odcien różu, hmmm no i włosy ... takie nijakie.

Proszę o pomoc - do ślubu w kietniu mam trochę czasu ale coraz mniej i żadnej koncepcji mnie ...
sylwia_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-24, 14:17   #2
Lazy_Morning
Wtajemniczenie
 
Avatar Lazy_Morning
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 631
Re: Chcę coś zmienić :))

Sylwia Opadające kąciki oczu możesz "zrównoważyć" nakładając ciemniejszy cień lekko ukośnie (delikatnie na zewnątrz) w górę (taki "dymek" na ok. 1/2 - 1/3 oka, powieka ruchoma i nieruchoma) i / lub namalować kreskę, ale nie podążając za linią rzęs w dół, tylko poprowadzić ją wyżej (bez przeginania, oczywiście ). Dodatkowo tusz dobrze podkręcający rzęsy (dolnych raczej nie tuszuj, za to szczególnie starannie górne zewnętrzne). Powinnaś też rozświetlić ruchomą powiekę (cień jasny, z połyskiem lub z migotliwymi drobinkami) i tym ją "wydobyć".

Masz taki rysunek brwi, że- na ile widać na zdjęciu- chyba niewiele da się nimi zdziałać (nie są szerokie), a mogłyby znacznie "unieść" opadające kąciki oczu... Może nieco drastycznie to zabrzmi i w żadnym razie nie rób tego sama ani nie powierzaj pierwszej lepszej kosmetyczce-wizażystce, ale... na Twoim miejscu zastanowiłabym się nad usunięciem włosków na zewnętrznych końcach brwi Niewiele, dosłownie po centymetrze... No, ale musiałabyś dobrze się nad tym zastanowić (choć też nie ma co demonizować- przy standardowej epilacji i tak odrosną- na pewno po pierwszym razie ) i znaleźć godną zaufania kosmetyczkę

Żeby "odpłaszczyć" buzię, po naniesieniu podkładu i omieceniu twarzy pudrem nałóż róż lub delikatny puder brązujący wzdłuż linii kości policzkowych, niemal poziomo i odrobinkę ku skroniom. Możesz też nanieść ociupinkę, tylko muskając, na czoło- tuż przy włosach, po lewej i prawej stronie i po skrzydełkach nosa w kierunku czubka.

Na usta radziłabym jakąś przyciągającą uwagę szminkę lub błyszczyk (ale skoro chcesz delikatnego efektu, to- subtelnie! )- czyli np. kolor stonowany, za to pięknie połyskujący, mieniący się drobinkami. Idealnie dobraną do szminki konturówką mogłabyś odrobinkę "wypełnić" prawą i lewą stronę górnej wargi, prowadząc ją dosłownie na linii pigmentu ust. Koniecznie delikatnie i "wtopić" końce linii tak, by nie było widać, w którym miejscu zaczyna się kredka

Wszystko wymaga ćwiczeń, w razie czego nie zrażaj się i praktykuj dalej

Sylwia, co do konkretnych kolorów nie wypowiadam się- nie wiem, na ile kolorystyka zdjęcia jest przekłamana, jakie masz tęczówki, czy jesteś "ciepła", czy "chłodna"... Generalnie nie za dużo kolorów, wszystko dopasowane... No i sporo zależy od ubrania, Twojego wzrostu, sylwetki itp. Jeśli chodzi o ślub- jaką będziesz miała sukienkę? Jeżeli już wybrałaś, to do niej trzeba będzie dopasować resztę

Włosy- masz naturalnie kręcone? Jeśli tak, to widziałabym Cię w nieco bardziej odważnym afro- włosy wystylizowane, loczki podkreślone, ale rozpuszczone, bez upinania... Może wypuszczony loczek na czoło, z boku... i wpięty kwiat czyli troszkę egzotycznie, nic uładzonego i typowego

Jeżeli włosy masz proste, sugerowałabym ukośną grzywkę i uczesanie nieco skrócone, z wywijaniem pasm "do góry", na zewnątrz
Ogólnie widziałabym Cię w czymś bardziej zawadiackim Wydaje mi się, że tego typu fryzki dodałyby Twojemu wizerunkowi "energetyczności"

Niestety, nie mam w tej chwili możliwości, by podrzucić dużo zdjęć, więc tylko parę Beyonce nie bierz tak całkiem dosłownie- nie miałam innego afro pod ręką

Poza tym, KONIECZNIE uśmiechaj się, bo to baaardzo odmieni wyraz oczu, buzi i całej Ciebie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aniołek.jpg (11,6 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Beyonce.jpg (20,9 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg L.jpg (60,1 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg KA.jpg (29,6 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ribbon.jpg (18,9 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg up.jpg (13,1 KB, 1 załadowań)
__________________
nie jestem
Lazy_Morning jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:15.