Poprawa matury za 1,5 roku - jak się przygotować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-30, 21:41   #1
szarachusteczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Zakopane
Wiadomości: 16
Arrow

Poprawa matury za 1,5 roku - jak się przygotować?


Cześć!

Chciałabym się poradzić kogoś, kto uczył się do poprawy matury właśnie 1,5 roku a nie miesiąc przed i kogoś, kto poprawiał podstawę na rozszerzenie ^^

Maturę pisałam w 2015r. z kiepskimi wynikami:
matematyka P 36%, angielski P 80%, polski P 63% R 78%
W 2016r. chciałam poprawić matmę i angielski. Matematykę poprawiłam na... 38% a angielski napisałam ponownie na 80%.

W 2018r. matury już nie poprawię, ale że znalazłam fajne studia, które motywują do poprawy, więc chcę to zrobić w 2019r.
Problem w tym, że muszę mieć (jak na mnie) bardzo wysokie wyniki. Jak liczyłam, opierając się na progach, musiałabym poprawić na:
matematyka - min. 70-75% P
angielski - 100% P lub min. 80% R
polski - min. 85-90% R

Z polskim nie będzie problemów, ale z matematyką i angielskim już tak.
O ile angielski bardzo lubię i przez 1,5 jestem w stanie zaliczyć rozszerzenie, ale nie wiem czy na te min. 80%...
A matematyki w ogóle nie ogarniam. Na zajęciach miałam 4 i 5 ze sprawdzianów, tak zadań maturalnych po prostu nie rozumiem. Jakiś zadanie wydaje się być proste a jak sprawdzam odpowiedzi to jest źle.

I właśnie chciałabym się zapytać, jak dobrze podejść do przygotowań i na co zwrócić uwagę przy rozszerzeniu z angielskiego i jak zacząć ogarniać zadania maturalne z matmy?
szarachusteczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-01, 13:48   #2
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Poprawa matury za 1,5 roku - jak się przygotować?

Z matematyki od razu siadaj do zadań maturalnych, dobry korepetytor nastawiony na tłumaczenie tych zadań to podstawa. One się powtarzają w arkuszach bardzo często, więc trzeba rozgryźć jak rozwiązać dany typ zadania, a potem już z górki, jeśli nie masz np. braków w podstawach.

To samo z angielskim. Są konstrukcje gramatyczne, które są bardzo popularne w zadaniach maturalnych i można sobie ładnie ponabijać punktów jeśli się je zna.
Oprócz tego - dużo pisz, rozprawek, listów, maili itd. Masz rok, siedź nad tym angielskim i go używaj, wtedy matura będzie bajecznie prosta. Nawet jeśli znajdziesz trudniejszy temat to spróbuj, znajdź słownictwo i pisz. To samo z czytaniem - zaglądaj na fora tematyczne, strony np. z newsami czy artykułami i wyrabiaj sobie pracę z tekstem. Wiele osób polega na tym, że czytają tylko krótkie teksty w podręcznikach, a na maturze mają np. fragment książki i już nie da rady.

Masz ten komfort, że do matury duuuużo czasu, a przedmioty tylko dwa, więc jeśli przysiądziesz, to masz szansę.
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-01 14:48:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:29.