praca dla młodej "humanistki" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-06, 20:10   #1
kasiabasiazosia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 134

praca dla młodej "humanistki"


hej

mam 19 lat i pewien problem.
Chcę w wakacje popracować,ale chciałabym by to była praca bardziej w moim kierunku,czyli humanistycznym (tylko błagam bez wylewnych komentarzy na temat tego,że skąd wiem,że jestem itd-wałkowane 100 razy-nudne).
Stąd moje pytanie, gdzie bym mogła taką prace dostać? Oczywiście pieniądze nie muszą być duże,ale żeby chociaż trochę liznąć tych miejsc. Chodzi mi o różnego rodzaju muzea, galerie, wydawnictwa, miejsca związane z kulturą.
I żeby nie było niedomówień, nie chodzi mi o jakieś wspaniałe stanowiska, a o kogoś od przysłowiowego podawania kawy.

Może znacie takie miejsca? Albo projekty w które mogłabym się zaangażować w formie wolontariatu?

Najlepiej w Warszawie ewentualnie Kraków

Edytowane przez kasiabasiazosia
Czas edycji: 2015-04-06 o 20:11
kasiabasiazosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 20:29   #2
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: praca dla młodej "humanistki"

Cytat:
Napisane przez kasiabasiazosia Pokaż wiadomość
hej

mam 19 lat i pewien problem.
Chcę w wakacje popracować,ale chciałabym by to była praca bardziej w moim kierunku,czyli humanistycznym (tylko błagam bez wylewnych komentarzy na temat tego,że skąd wiem,że jestem itd-wałkowane 100 razy-nudne).
Stąd moje pytanie, gdzie bym mogła taką prace dostać? Oczywiście pieniądze nie muszą być duże,ale żeby chociaż trochę liznąć tych miejsc. Chodzi mi o różnego rodzaju muzea, galerie, wydawnictwa, miejsca związane z kulturą.
I żeby nie było niedomówień, nie chodzi mi o jakieś wspaniałe stanowiska, a o kogoś od przysłowiowego podawania kawy.

Może znacie takie miejsca? Albo projekty w które mogłabym się zaangażować w formie wolontariatu?

Najlepiej w Warszawie ewentualnie Kraków
Żeby to było humanistyczne, a jednocześnie perspektywiczne, to szłabym w jakieś agencje marketingowe/interaktywne, jakiś copywriting, coś takiego. Raczej nie za kasę (w sensie że pewnie Cię nie przyjmą - choć kto wie...), ale na praktyki, staż - why not?
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 20:44   #3
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: praca dla młodej "humanistki"

może staż z urzędu pracy? na nic innego za bardzo nie mozesz liczyc xd
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 21:10   #4
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: praca dla młodej "humanistki"

Probuj prze urzad, agencje, bo tak to raczej ciezko, zeby ktos na forum znalazl Ci prace, szukaj w ogloszeniach.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 22:15   #5
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: praca dla młodej "humanistki"

Poszukaj w necie jakiś festiwali np. filmowych, pobuszuj na stronach różnych muzeów i sprawdź czy zatrudniają wolontariuszy albo sama do nich napisz, zapytaj w jakimś biurze wolontariatu o oferty przy wydarzeniach kulturalnych.

Jeśli chodzi o Warszawę to na pewno Muzeum Historii Żydów Polskich organizuje wolontariat w swojej placówce, ale sądzę, że jest jeszcze wiele innych miejsc w których mogłabyś działać.

Swoją drogą polecam taką aktywność .
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 22:22   #6
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: praca dla młodej "humanistki"

Jeśli jesteś z większego miasta, poszukaj wolontariatów/staży przy organizacji imprez kulturalnych a także zajrzałabym do takich miejsc jak: teatry, domy kultury, domy młodzieży, muzea, galerie itd.
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 22:26   #7
kasiabasiazosia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 134
Dot.: praca dla młodej "humanistki"

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi.
Ale czy mam realne szanse gdziekolwiek się dostać bez doświadczenia?
kasiabasiazosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-06, 22:27   #8
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: praca dla młodej "humanistki"

Cytat:
Napisane przez kasiabasiazosia Pokaż wiadomość
gdzie bym mogła taką prace dostać? Oczywiście pieniądze nie muszą być duże,ale żeby chociaż trochę liznąć tych miejsc. Chodzi mi o różnego rodzaju muzea, galerie, wydawnictwa, miejsca związane z kulturą.
Jak ktoś wyżej napisał, jeśli już jakaś kultura i okolice, to najlepiej iść w stronę agencji marketingowych/PR-owych itp., bo tam są jakiekolwiek pieniądze. W typowej kulturze jest bieda z nędzą dla zwykłego zjadacza chleba, nawet studentom jest ciężko uzyskać jakiekolwiek pieniądze za staż. O muzeach zapomnij, muzealników jest chyba 10 razy za dużo w stosunku do liczby muzeów i finansowania kultury, możesz jeździć na konferencje i robić doktorat z historii sztuki a i tak nie ma co marzyć, że znajdzie się dla Ciebie normalne stanowisko za min. krajową. Możesz próbować wolontariatu, ale naprawdę nie ma co liczyć, że się to przerodzi w jakiś stosunek pracy kiedykolwiek. Jakiekolwiek pieniądze z kultury w Polsce można mieć tylko przez znajomości.
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 22:33   #9
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: praca dla młodej "humanistki"

Cytat:
Napisane przez kasiabasiazosia Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi.
Ale czy mam realne szanse gdziekolwiek się dostać bez doświadczenia?
Złap trochę doświadczenia w wolontariacie, to jest zawsze duży plus, szczególnie w branży kulturalnej, dziennikarstwie, marketingu. Dzięki wolontariatom możesz złapać ciekawe kontakty, a może nawet uda Ci się załapać do pracy . Mimo tego, że rynek kultury jest bardzo zamknięty, to warto udzielać się w wolontariacie i poznawać ludzi związanych z branżą.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 22:43   #10
kasiabasiazosia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 134
Dot.: praca dla młodej "humanistki"

Cytat:
Napisane przez Leseratte93 Pokaż wiadomość
Złap trochę doświadczenia w wolontariacie, to jest zawsze duży plus, szczególnie w branży kulturalnej, dziennikarstwie, marketingu. Dzięki wolontariatom możesz złapać ciekawe kontakty, a może nawet uda Ci się załapać do pracy . Mimo tego, że rynek kultury jest bardzo zamknięty, to warto udzielać się w wolontariacie i poznawać ludzi związanych z branżą.
Też tak myślę,dlatego chcę zacząć już teraz. Jednak słyszałamz,e neikiedy żeby przyjąć na staż wymagany jest już jakiś staż na koncie, co zamienia się w błędne koło,gdy ktoś nie ma znajomości-jak ja.
kasiabasiazosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 22:49   #11
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: praca dla młodej "humanistki"

Cytat:
Napisane przez kasiabasiazosia Pokaż wiadomość
Też tak myślę,dlatego chcę zacząć już teraz. Jednak słyszałamz,e neikiedy żeby przyjąć na staż wymagany jest już jakiś staż na koncie, co zamienia się w błędne koło,gdy ktoś nie ma znajomości-jak ja.
Dlatego spokojnie - zacznij od wolontariatu i później rozglądaj się za stażami, jak już poznasz specyfikę pracy w branży.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-07, 13:45   #12
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: praca dla młodej "humanistki"

Przeglądaj ogłoszenia, np. na gumtree i strony muzeów, instytucji, fundacji, itd. Tam na pewno znajdziesz jakieś oferty, choć miejsc pracy w kulturze jest bardzo mało i są mało płatne.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 15:54   #13
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: praca dla młodej "humanistki"

Podzwoń po kadrach w interesujących Cię firmach i instytucjach i zapytaj czy któraś ma program praktyk letnich dla studentów a nawet jeżeli nie ma, to czy nie przyjęliby Cię właśnie na taką praktykę.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-07 16:54:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:42.