Firmy apteczne - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-09, 20:16   #61
girl96
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 1 100
Dot.: Firmy apteczne

Cytat:
Napisane przez Literka96 Pokaż wiadomość
Dzięki. No nie w każdej, bo przeszukałam pół miasta

Proszę
girl96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 21:34   #62
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Firmy apteczne

[QUOTE=miskowa;8157924]wiesz co, udało mi się kupić skinset z pompką wielkości balsamu do ciała, bo ma aż 400ml. (...)Moja koleżanka stwierdziła, że takie duże opakowanie jest do testowania w aptece dla klientek. /QUOTE]
tak, koleżanka ma rację. kupilaś tester kremu skinset.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 23:14   #63
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: Firmy apteczne

Może zacznę od tego, że tkwi we mnie jakieś wewnętrzne przekonanie, że skoro kupuję produkt kosmetyczny w aptece oznacza to, że na pewno mi pomoże.No cóż, wiadomo, nie zawsze tak bywa, no ale..

Typowo apteczne:


*Vichy- seria normaderm kompletnie nie przypadła mi do gustu, nie pomogła,tak samo jak ich kremy antycellulitowe, ale Aqualia Thermal to seria, dzięki której ponownie uwierzyłam w tą firmę.Doskonały dla mojej skóry krem, jeszcze Oligo jest niczego sobie.

*La Roche Posay - zupełne objawienie, o serii Effaklar tutaj trzeba koniecznie wspomnieć, jak również filtry Anthelios.
Ostatnio miałam straszny problem z łupieżem, sypało mi się z głowy jakby ktoś mi głowę mąką posypał, kupiłam szampon Kerium i już po pierwszym użyciu po łupieżu praktycznie ani śladu! Zdecydowanie mój KWC.

*Avene- przede wszystkim żel do mycia twarzy!, woda termalna (naprawdę świetna), cleanance k i moje ostatnie odkrycie maseczka nawilżająca

Ziaja to też jedna z moich ulubionych firm.Produkty tanie i przeważnie skuteczne, czego chcieć więcej?
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 06:52   #64
hanny007
Rozeznanie
 
Avatar hanny007
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 616
Dot.: Firmy apteczne

z aptecznych używam i polecam :
vichy aqualia- super nawilża
vichy oligo 25 do cery mieszanej i normalnej- delikatny nawilża gorzej niż aqualia ale i tag godny polecenia miałam po nim taką wypoczętą skóre
dermedic hyrdrain - rewelacja ale dosyć treściwy i "tłustawy" ale też fajnie nawilża stosuje go raczej w sezonie zimowym

nie polecam vichy normaderm- podebrałam siostrze miałam po nim strasznie suchą skóre
i kosmetychów aptecznych eris ( nie pamiętam już jak się nazywaja )ale miałam ostatnio płyn miceralny do twarzy w postaci żelu
nie radził sobie normalnie z makijażem
ale mają całkiem fajną serie na rozszerzone naczynka
hanny007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 07:21   #65
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: Firmy apteczne

[quote=Justy;8166771]
Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
wiesz co, udało mi się kupić skinset z pompką wielkości balsamu do ciała, bo ma aż 400ml. (...)Moja koleżanka stwierdziła, że takie duże opakowanie jest do testowania w aptece dla klientek. /QUOTE]
tak, koleżanka ma rację. kupilaś tester kremu skinset.
ale chyba ten tester to się niczym nie różni od takiego małego?
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 07:52   #66
kasssandra
Raczkowanie
 
Avatar kasssandra
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 164
Dot.: Firmy apteczne

Iwostin - ich kremy to moje osobiste KWC. Bardzo lubie tez maseczkę odżywczą. Nie polecam toników Sensitia i Purittin - lepią się, zapychają, w działaniu bardzo przeciętne.
Avene - mnie nie podeszły, miałam HOl, wode termalną, różniaste próbki filtrów, coś jest w tych kosmetykach co mnie drażni..
Pharmaceris - dla mnie to żadna marka apteczna, jakością nie odbiegają od serii drogeryjnych np Lirene, a cena wyższa.
Z Vichy używałam zielonej kulki, niestety średnio radziła sobie z ochroną i zrażona nie kupiłam już niczego tej firmy.
AA - czego bym nie używała zawsze reakcja alergiczna.
Ziaja ma świetne produkty do pielęgnacji ciała (polecam balsam z olejem z winogron, żele pod prysznic, kremy do rąk). Kremy: oliwkowy, kakaowy, z serii herbika plant.
__________________
All that I am
All that I ever was
Is here in your perfect eyes, they're all I can see...

Edytowane przez kasssandra
Czas edycji: 2008-07-10 o 07:56 Powód: dopisek ziajowy
kasssandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 10:50   #67
kirki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 150
Dot.: Firmy apteczne

Vichy to dla mnie zupełne dno, co nie próbowałam, to albo podrażniało, albo efektu nie było żadnego. Jedyne co cokolwiek działało to Lipidiose.

Dermedic - też do niczego, A ten ich Hydrain, to jedna wielka pomyłka: śmierdzi chemią, zostawia tłusty film na twarzy. u mnie wylądował ostatecznie jako krem do stóp na noc.

Avene - ja się zawiodłam - podrażnia.

Za to bardzo polecam La Roche Posay. Miałam wiele różnych preparatów: oczywiście effaclar, ale tez nawilżające, do cery wrażliwej, wodę termalną. Z czystym sumieniem mogę polecić.
kirki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-10, 11:14   #68
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Firmy apteczne

Cytat:
Napisane przez kirki Pokaż wiadomość
Za to bardzo polecam La Roche Posay. Miałam wiele różnych preparatów: oczywiście effaclar, ale tez nawilżające, do cery wrażliwej, wodę termalną. Z czystym sumieniem mogę polecić.
Ja obecnie mam od LRP effaclar, filtr, nawilzacz, active C i redermik, a próbowałam tez podkładu i mogę tylko dobrze się wypowiedzieć

Chyba moja ulubiona ostatnio firma kosmetyczna
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.

Edytowane przez hihi
Czas edycji: 2008-07-10 o 11:40
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 11:35   #69
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Firmy apteczne

ja polecam z LRP krem effaclar k i anthelios spf 50+ krem
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 12:57   #70
girl96
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 1 100
Dot.: Firmy apteczne

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
ale chyba ten tester to się niczym nie różni od takiego małego?
Oczywiście, że nie

Cytat:
Napisane przez kasssandra Pokaż wiadomość
Iwostin - ich kremy to moje osobiste KWC. Bardzo lubie tez maseczkę odżywczą. Nie polecam toników Sensitia i Purittin - lepią się, zapychają, w działaniu bardzo przeciętne.

Pharmaceris - dla mnie to żadna marka apteczna, jakością nie odbiegają od serii drogeryjnych np Lirene, a cena wyższa.

Jeżeli lubisz firmę Iwostin to polecam wodę termalną. najpierw wypróbowałam ją u koleżanki, a na następny dzień ją dostałam. Bardzo dobra. Mała buteleczka - 50 ml kosztuje ok. 9 zł, duża - chyba 350 ml ok. 22 zł.

Z Pharmaceris mam bardzo dużo próbek kremów do twarzy m. in. do cery naczynkowej i mieszanej. Bardzo dobre. Nie mówię, że wszystkie mankamenty znikają po zastosowaniu (nawet regularnym), ale cera jest jakby bardziej odżywiona i zadbana.
girl96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 15:25   #71
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Firmy apteczne

Cytat:
Napisane przez girl96 Pokaż wiadomość
Jeżeli lubisz firmę Iwostin to polecam wodę termalną. najpierw wypróbowałam ją u koleżanki, a na następny dzień ją dostałam. Bardzo dobra. Mała buteleczka - 50 ml kosztuje ok. 9 zł, duża - chyba 350 ml ok. 22 zł.

Z Pharmaceris mam bardzo dużo próbek kremów do twarzy m. in. do cery naczynkowej i mieszanej. Bardzo dobre. Nie mówię, że wszystkie mankamenty znikają po zastosowaniu (nawet regularnym), ale cera jest jakby bardziej odżywiona i zadbana.
Ja nie polecam wody Iwostinu. Dobrze działa, ale aplikator okropny na twarz wylewa się woda w takich ogromnych kroplach. Teraz chcę wypróbować Avene
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-10, 17:17   #72
girl96
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 1 100
Dot.: Firmy apteczne

Cytat:
Napisane przez Literka96 Pokaż wiadomość
Ja nie polecam wody Iwostinu. Dobrze działa, ale aplikator okropny na twarz wylewa się woda w takich ogromnych kroplach. Teraz chcę wypróbować Avene
Zawsze można sobie jakoś radzić. Ja na przykład od razu po zaaplikowaniu rozprowadzam ją chusteczką, bo rzeczywiście niezbyt jest poręczna.
Ale sprawdza się szczególnie po wysiłku czy rano po przebudzeniu, fajnie orzeźwia
girl96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 18:17   #73
kasssandra
Raczkowanie
 
Avatar kasssandra
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 164
Dot.: Firmy apteczne

Jeżeli lubisz firmę Iwostin to polecam wodę termalną. najpierw wypróbowałam ją u koleżanki, a na następny dzień ją dostałam. Bardzo dobra. Mała buteleczka - 50 ml kosztuje ok. 9 zł, duża - chyba 350 ml ok. 22 zł.

Z Pharmaceris mam bardzo dużo próbek kremów do twarzy m. in. do cery naczynkowej i mieszanej. Bardzo dobre. Nie mówię, że wszystkie mankamenty znikają po zastosowaniu (nawet regularnym), ale cera jest jakby bardziej odżywiona i zadbana.[/QUOTE]

Girl96 znam tę wodę, robiłam do niej kilka podejść i zawsze to samo - podrażnienie. Widać iwonicka woda termalna nie szkodzi mi jedynie w kremach, maseczkach. No ale ja mam cere baaardzo wrażliwa i alergiczną. Może też dlatego nie podchodzi mi Pharmaceris. Jak dla mnie seria Lirene dla wrażliwców i Pharmaceris cera wrażliwa są niemal identyczne w działaniu (a i składy podobne). Tych używałam, powinnam była to uściślić w poprzednim poście dla jasności. Miałam też żel micelarny z serii D ale mnie nie zachwycił.
__________________
All that I am
All that I ever was
Is here in your perfect eyes, they're all I can see...
kasssandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 13:29   #74
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Firmy apteczne

Cytat:
Napisane przez girl96 Pokaż wiadomość
Zawsze można sobie jakoś radzić. Ja na przykład od razu po zaaplikowaniu rozprowadzam ją chusteczką, bo rzeczywiście niezbyt jest poręczna.
Ale sprawdza się szczególnie po wysiłku czy rano po przebudzeniu, fajnie orzeźwia
Hmm, po co ma się męczyć, wolę kupić droższą i normalnie rozpylić...
Cytat:
Napisane przez kasssandra Pokaż wiadomość
Girl96 znam tę wodę, robiłam do niej kilka podejść i zawsze to samo - podrażnienie. Widać iwonicka woda termalna nie szkodzi mi jedynie w kremach, maseczkach. No ale ja mam cere baaardzo wrażliwa i alergiczną. Może też dlatego nie podchodzi mi Pharmaceris. Jak dla mnie seria Lirene dla wrażliwców i Pharmaceris cera wrażliwa są niemal identyczne w działaniu (a i składy podobne). Tych używałam, powinnam była to uściślić w poprzednim poście dla jasności. Miałam też żel micelarny z serii D ale mnie nie zachwycił.
Wiele osób na KWC skarżyło się na podrażnienie przez tą wodę. Ja czegoś takiego nie dostrzegłam, bo moja skóra bardzo rzadko ulega podrażnieniom po kosmetykach.
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 21:52   #75
Lucyy
Zadomowienie
 
Avatar Lucyy
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 244
Dot.: Firmy apteczne

Cytat:
Napisane przez Sweet_21 Pokaż wiadomość
Może zacznę od tego, że tkwi we mnie jakieś wewnętrzne przekonanie, że skoro kupuję produkt kosmetyczny w aptece oznacza to, że na pewno mi pomoże.No cóż, wiadomo, nie zawsze tak bywa, no ale..

Ziaja to też jedna z moich ulubionych firm.Produkty tanie i przeważnie skuteczne, czego chcieć więcej?
We mnie równiez tkwi takie przekanie, ze sokoro pordukt jest z apteki, to musi byc on skuteczny. a co do Ziaji to zgadzam sie z Toba w 100% Zazwyczaj dobre produkty, za niska cene - moje ukochane produkty to seria calma hlc, bardzo lubie tez zele do higieny intymnej.


Do niedawna wierzylam glównie w Vichy. Seria Normaderm miala byc rozwiazaniem moich wszystkich problemów z cera, oczywiscie nie byla Ogólnie nie uwazam, aby byla zla, ale ponownie bym nie kupila. Krem mial w sobie chyba jakis talk, któy walkowal mi sie czasem na twarzy, bardzo mi to przeszkadzalo. Kremy z serii Thermal S bardzo fajne, dobrze nawialzaja, oligo tez ok, chociaz co do bazy rozswietlajacej z tej serii mam pewne watpliwosci. Dostalam ja w przenecie, wiec uzywam, jednak sama chyba bym jej nie kupila.

Iwostin, to moje najnowsze odkrycie obecnie stosuje krem gleboko nawilzajacy, spf 20, próbowalam tez emulsje nawilzajaca, teraz czaje sie na krem spf 50.

Jesli natomiast chodzi o pielegnacje wlosów, to testowalam szamopny Dermena i Seboradin (szamopn i ampulki) - siegam po te produkty, gdy mam problemy z wypadaniem wlosów. Oslawiony Wax - jak dla mnie bardzo dobry.
__________________
"Najlepsze są prezenty pożyteczne. Na przykład: ja jemu chusteczki do nosa, on mi futro"
B. Bardot
Lucyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 15:15   #76
Pisklak23
Raczkowanie
 
Avatar Pisklak23
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 99
Dot.: Firmy apteczne

Niestety bardzo zawiodłam się na firmie Iwostin Mam krem nawilżający i ten z filtrem 20 i leżą gdzieś w szafce nieużywane...Mam skórę mieszaną a obydwa kremiki mnie zapychają niemiłosiernie i w dodatku strasznie się po nich świecę...No cóż, podziękowałam tej firmie za współpracę

Vichy --> miałam jedynie wodę termalną, którą miło wspominam (to był mój pierwszy kosmetyk tego typu) oraz próbkę kremu Normaderm (skóra po nim była sucha jak wiór).

Avene --> mam zel do mycia twarzy Cleanance, ma duuużo dobrych opinii na KWC i ja się z nimi całkowicie zgadzam, poza tym mam jeszcze wodę termalna, jest taka średnia wg mnie, dużo lepiej spisywała się Vichy.

La Roche-Posay --> nie znam , ale mam zamiar kupić ich wodę termalną tak na początek

Ziaja --> moje odkrycie roku, mam mnóstwo ich kosmetyków,które są tanie i idealnie pasuję mojej skórze pamiętam, że używałam ich jak jeszcze byłam w liceum (z racji braku funduszy na droższe mazidła ) potem przerzuciłam się na droższe firmy, a teraz spowrotem pałam uwielbieniem do Ziaji a seria Oliwkowa i Masło Kakaowe są the best!
Pisklak23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 16:32   #77
roxi:*
Wtajemniczenie
 
Avatar roxi:*
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 152
Dot.: Firmy apteczne

Avene – mam mieszane uczucia co do tej marki ponieważ uczulił mnie kiedyś krem nawilżający do cery wrażliwej, miałam po nim straszliwą wysypkę. Obecnie używam emulsji ochronnej spf 20 i owszem po kilku godzinach trochę się świecę, ale mnie nie podrażnia i nie zapycha.

Bioderma- nie używałam żadnego produktu tej marki, ale kusi mnie płyn micelarny

SVR- miałam jakiś krem spf 50 ale źle go wspominam, zapychał mnie. Nawet nie zużyłam do końca co nie leży w moim zwyczaju.

Vichy – przetestowałam sporo produktów tej marki. Seria Normaderm bardzo wysusza, nie polecam.
Thermal Fix UV dobrze nawilża ale skóra się po nim lekko świeci a Thermal Fix Mat dobrze matowi, ale nawilża słabo.
Oligo 25 krem do skóry normalnej i mieszanej przypadł mi do gustu. Ładnie pachnie ma lekką konsystencję, dobrze nawilża. Zużyłam już kilka opakowań i może kiedyś jeszcze do niego wrócę.

Pharmaceris- żel i tonik do skóry alergicznej i wrażliwej godny polecenia.
roxi:* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 20:16   #78
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1 639
Dot.: Firmy apteczne

Ivostin - Do tej pory znałam jedynie kremy intensywnie nawilzające. Były w porządku ale jakoś nie zachwycały, dzis kupiłam wodę termalną i po przeczytaniu waszych wypowiedzi mam nadzieje ze mnie nie podrazni
AA- zawsze mnie uczulało
LA ROCHE POSAY - dopiero poznaje, dzis razem z wodą z ivostinu przytachałam do domu płyn micelarny La Roche. Zobaczymy

Mozecie powiedzieć coś o kosmetykach SVR?? Tez sie dzis nad nimi zastanaiwałam w aptece Zwłaszcza nad PROVEGOL – WODA DO DEMAKIJAŻU SKÓRY WRAŻLIWEJ
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:22.