Lekki temat do plotek - o wyglądzie, typy Kibbe. - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-14, 12:31   #481
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
A Katy Perry nie jest czasem naturalną blondynką? Kiedyś o tym czytałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jest, ale o milion razy bardziej mi sie podoba w czarnych wlosach. Tak samo Emma Stone jest naturalna blondynka, a w blondzie traci caly charakter, ktory nadaje jej farbowana rudosc.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 12:34   #482
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Najlepiej w dziennym, nautralnym, ale nie pełnym słońcu. Wystarczy zrobić przy oknie przy w miarę dobrym świetle. Warto zrobić więcej zdjęć przykładając do twarzy materiały w różnych kolorach.
Będę próbować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:34 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Jest, ale o milion razy bardziej mi sie podoba w czarnych wlosach. Tak samo Emma Stone jest naturalna blondynka, a w blondzie traci caly charakter, ktory nadaje jej farbowana rudosc.
Też tak uważam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 12:37   #483
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Swoja droga ja jestem naturalnie ruda, a duzo bardziej sie sobie podobam w blondzie.
Farbowalabym wlosy gdyby nie to, ze sa liche, cienkie, rzadkie i pewnie po pol roku rozjasniania bylabym lysa. Do tego dochodzi to, ze rudosc ciezko usunac z wlosow no i jeszcze w dodatku moje szybko rosna, wiec odrosty musialabym robic co 2-3 tygodnie. Ale jak przymierzylam kiedys blond peruke, to bylam w szoku, jak dobrze ten kolor na mnie wygladal, twarz od razu wygladala jakos tak bardziej swiezo.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 12:55   #484
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Swoja droga ja jestem naturalnie ruda, a duzo bardziej sie sobie podobam w blondzie.
Farbowalabym wlosy gdyby nie to, ze sa liche, cienkie, rzadkie i pewnie po pol roku rozjasniania bylabym lysa. Do tego dochodzi to, ze rudosc ciezko usunac z wlosow no i jeszcze w dodatku moje szybko rosna, wiec odrosty musialabym robic co 2-3 tygodnie. Ale jak przymierzylam kiedys blond peruke, to bylam w szoku, jak dobrze ten kolor na mnie wygladal, twarz od razu wygladala jakos tak bardziej swiezo.
A jaki odcien blondu to był? Jasny, średni czy ciemny blond? Ciepły odcień (słoneczny, słomkowy), czy platyna, lub gołąbkowy?
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 12:58   #485
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;88510471]A jaki odcien blondu to był? Jasny, średni czy ciemny blond? Ciepły odcień (słoneczny, słomkowy), czy platyna, lub gołąbkowy?[/QUOTE]

Kolor podobny do tego:
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 13:00   #486
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Określiłabym go jasnym, ciepłym. Ładny kolor. Skoro naturalne masz rude, to faktycznie w tym kolorze musiało Ci być bardzo ładnie .
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 13:03   #487
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;88510487]Określiłabym go jasnym, ciepłym. Ładny kolor. Skoro naturalne masz rude, to faktycznie w tym kolorze musiało Ci być bardzo ładnie .[/QUOTE]

Az zaluje, ze nie mam zadnych zdjec, bo naprawde kolor byl super.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-14, 13:10   #488
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

a jeśli bardziej pasuje mi złoto niż srebro, kolory przełamane - dobrze wyglądam w kremowym, gołąbkowym, jasnym popielu, jasnym brązie, graficie, źle wyglądam w kolorach mocnych, jaskrawych - to jakim typem jestem?
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 13:13   #489
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
a jeśli bardziej pasuje mi złoto niż srebro, kolory przełamane - dobrze wyglądam w kremowym, gołąbkowym, jasnym popielu, jasnym brązie, graficie, źle wyglądam w kolorach mocnych, jaskrawych - to jakim typem jestem?
Na pewno nie czystym (bright). Być może jasnym (light) lub zgaszonym (soft). Popiel, brąz, grafit mogą być zarówno chłodne, jak i ciepłe, więc fajnie byłoby to tez ustalić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 13:31   #490
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Ja nie wiem jakim jestem typem. Wydaje mi ze jesien I ze cieplym ale,
- moj naturalny kolor to szarawy mysi blond, tylko ze do slonca widac w nim miedz.
- w zimnych kolorach wlosow wygladam na chora.
-jednak zle wygladam w typowo cieplych kolorach. Wole neutralne brazy na oczach niz b. Cieple. Nienawidze typowo cieplej czerwieni.
- uwielbiam fiolety, zielenie czy czern.
-mam b.jasna skore ale zolta.
-zyly mam niebieskie, a marzne na czerwono

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 13:31   #491
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Poddaje sie, wrzucilabym zdjecie, ale na kazdym zdjeciu moja skora i wlosy maja inny odcien, wiec zadna to pomoc Przegladam poradnik na Cardigan Empire, tam sa wyszczegolnione najlepsze i najgorsze kolory dla kazdego z 12 typow kolorystycznych. Z kazdej palet "najlepszych kolorow" wybralabym dla siebie sporo, za to z najgorszych kolorow najmniej pasuja mi te zimowe, light spring i light summer - beze, szarosci, mocno zgaszone ziemiste kolory wygladaja na mnie fatalnie. Mimo, ze sklaniam sie ku jesiennemu typowi (cieple rude wlosy i oczy w kolorze cieplego brazu) to nie czuje sie dobrze w sporej czesci z jesiennych kolorow. W bezach, jasnych i ciemnych brazach, odcieniach karmelu, oliwkach i khaki wygladam na chora i dochodzi do tego efekt +10 lat od reki. Najlepiej czuje sie w zieleniach - od miety (chlodnej) przez nasycone szmaragdy, turkusy, az po ciemna lesna i butelkowa zielen. Bardzo lubie roze - mierzylam dzisiaj fuksjowa sukienke KLIK i bardzo sie sobie w niej podobalam, lubie tez jasne chlodne roze i takie srednie, nie lubie brzoskwiniowych/lososiowych kolorow. Lubie sie tez w granacie, czerwieni, fiolecie (od lawendy az po nasycone odcienie), malinowych odcieniach bordo.
Mam cię za ciepłą / prawdziwą wiosnę. Do pary z Amy Adams.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-14, 13:39   #492
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Mam cię za ciepłą / prawdziwą wiosnę. Do pary z Amy Adams.
Mysle, ze mozesz miec racje, nie wiem, co mialam tak ubzdurane z ta jesienia.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 13:51   #493
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

To ten, ja już zgłupiałam Na tamtej stronie za każdym razem wychodzi mi zima i zaczęłam zastanawiać się, czy czasem kolorystycznie nie jest mi najbliżej do Anne Hathaway Najlepsze, że na jednym z moich profilowych zdjęć na fb wyglądam jak królewna Śnieżka, a na drugim, jak klasyczna jesień Poza tym, w ogóle nie potrafię określić koloru skóry. O ile włosów jestem pewna (ciemny brąz), oczów też (czekoladowy brąz), tak cery nie określę, ni hu, hu No i w ogóle nie czuję się w zimowej palecie kolorów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow

Edytowane przez j_fly
Czas edycji: 2021-02-14 o 14:51
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 13:56   #494
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
To ten, ja już zgłupiałam Na tamtej stronie za każdym razem wychodzi mi zima i zaczęłam zastanawiać się, czy czasem kolorystycznie nie jest mi najbliżej do Anne Hathaway Najlepsze, że na jednym z moich profilowych zdjęć na fb wyglądam jak królewna Śnieżka, a na drugim, jak klasyczna jesień Poza tym, w ogóle nie potrafię określić koloru skóry. O ile włosów jestem pewna (ciemny brąz), oczów też (czekoladowy brąz), tak cery nie określę, nie hu, hu No i w ogóle nie czuję się w zimowej palecie kolorów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiedyś czytałam, że można się trochę oprzeć na tym, na jaki kolor przebijają żyły przez skórę, najlepiej sprawdzać na nadgarstku. Jeśli na zielono, to skóra ma tony żółte, ciepłe, jeśli raczej fiolet, to różowe, chłodne. U mnie się sprawdziło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 14:02   #495
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Ja nie wiem jakim jestem typem. Wydaje mi ze jesien I ze cieplym ale,
- moj naturalny kolor to szarawy mysi blond, tylko ze do slonca widac w nim miedz.
- w zimnych kolorach wlosow wygladam na chora.
-jednak zle wygladam w typowo cieplych kolorach. Wole neutralne brazy na oczach niz b. Cieple. Nienawidze typowo cieplej czerwieni.
- uwielbiam fiolety, zielenie czy czern.
-mam b.jasna skore ale zolta.
-zyly mam niebieskie, a marzne na czerwono

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Możesz być zgaszona jesienią albo głęboką, one nie są aż tak bardzo ciepłe.
Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
To ten, ja już zgłupiałam Na tamtej stronie za każdym razem wychodzi mi zima i zaczęłam zastanawiać się, czy czasem kolorystycznie nie jest mi najbliżej do Anne Hathaway Najlepsze, że na jednym z moich profilowych zdjęć na fb wyglądam jak królewna Śnieżka, a na drugim, jak klasyczna jesień Poza tym, w ogóle nie potrafię określić koloru skóry. O ile włosów jestem pewna (ciemny brąz), oczów też (czekoladowy brąz), tak cery nie określę, nie hu, hu No i w ogóle nie czuję się w zimowej palecie kolorów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale brąz też może być ciepły lub chłodny. Ja np. mam wyraźne ciepłobrązowe oczy, ale niektórzy ludzie mają ten brąz chłodny. To samo z włosami.
Co do cery, może spróbuj testu z biała kartką (chyba lepiej przykładać do szyi lub dekoltu, niż do twarzy).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 14:04   #496
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Ja nie wiem jakim jestem typem. Wydaje mi ze jesien I ze cieplym ale,
- moj naturalny kolor to szarawy mysi blond, tylko ze do slonca widac w nim miedz.
- w zimnych kolorach wlosow wygladam na chora.
-jednak zle wygladam w typowo cieplych kolorach. Wole neutralne brazy na oczach niz b. Cieple. Nienawidze typowo cieplej czerwieni.
- uwielbiam fiolety, zielenie czy czern.
-mam b.jasna skore ale zolta.
-zyly mam niebieskie, a marzne na czerwono

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Z powyższych informacji najważniejsza jest ta dotyczącą pasujących kolorow. Które niekoniecznie muszą być lubianymi kolorami. W czystej czerni jest dobrze tylko kilku typom, a "fiolety i zielenie " nic nie mówi. Każdy typ ma swoje fiolety i zielenie, podobnie jak prawie każdy inny kolor, tylko we właściwym odcieniu.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Kiedyś czytałam, że można się trochę oprzeć na tym, na jaki kolor przebijają żyły przez skórę, najlepiej sprawdzać na nadgarstku. Jeśli na zielono, to skóra ma tony żółte, ciepłe, jeśli raczej fiolet, to różowe, chłodne. U mnie się sprawdziło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie to jest w ogóle nie do określenia. Zwłaszcza że jeśli ktoś nie potrafi określić czy jest ciepły czy chłodny, to najpewniej jest typem mieszanym, czyli którymś z ośmiu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 14:21   #497
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Tez mi nie wygladaja na zimy, bardziej zimowe sa dla mnie celerytki, ktore wymienilam wczesniej, z naciskiem na Katy Perry i Krysten Ritter, bo to dla mnie taka typowa zimowa uroda krolewny Sniezki.
Duzo latwiej mi okreslic typ kolorystyczny u innych, niz u siebie
Zima tez moze miec cieple odcienie cery itp. Po prostu sa podobno podtypy. Nie zawsze to jasna cera i ciemne wlosy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 14:32   #498
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Zima tez moze miec cieple odcienie cery itp. Po prostu sa podobno podtypy. Nie zawsze to jasna cera i ciemne wlosy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak ktoś rozważa którąkolwiek zimę, to polecam to zestawienie KLIK.
Cytat: O byciu konkretnym typem decydują tylko kolory, które ci pasują - jeśli najbardziej pasują ci kolory chłodne, ciemne i nasycone to znaczy, że jesteś zimą. Te kolory mogą pasować brunetkom, blondynkom, szatynkom itp. oraz ludziom o rozmaitym kolorze oczu. Ludzie są upigmentowani w bardzo różny sposób. Zimy łączy głównie odcień karnacji, który może mieć kolor od bardzo chłodnego do lekko chłodnego, na granicy neutralności.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 14:55   #499
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Kiedyś czytałam, że można się trochę oprzeć na tym, na jaki kolor przebijają żyły przez skórę, najlepiej sprawdzać na nadgarstku. Jeśli na zielono, to skóra ma tony żółte, ciepłe, jeśli raczej fiolet, to różowe, chłodne. U mnie się sprawdziło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Raz widzę żyły zielone, a raz niebieskie [1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88510604]Możesz być zgaszona jesienią albo głęboką, one nie są aż tak bardzo ciepłe. Ale brąz też może być ciepły lub chłodny. Ja np. mam wyraźne ciepłobrązowe oczy, ale niektórzy ludzie mają ten brąz chłodny. To samo z włosami.
Co do cery, może spróbuj testu z biała kartką (chyba lepiej przykładać do szyi lub dekoltu, niż do twarzy).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Wiem właśnie i mam problem z określeniem tego, czy ten brąz jest ciepły, czy zimny. Wydaje mi się, że włosy są raczej zimne, a oczy ciepłe, no ale brwi mam chyba w zimnym odcieniu brązu. Będę musiała któregoś dnia spokojnie nad tym usiąść.
Edit. A jak przykładam rękę do ręki męża, to mam wrażenie, że moja skóra nabiera żółtego odcienia (jego jest różowa).
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow

Edytowane przez j_fly
Czas edycji: 2021-02-14 o 14:57
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-14, 15:10   #500
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Raz widzę żyły zielone, a raz niebieskie [...]
Edit. A jak przykładam rękę do ręki męża, to mam wrażenie, że moja skóra nabiera żółtego odcienia (jego jest różowa).
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W takim razie odrzuciłabym typy z zimną karnacją.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 16:37   #501
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jak ktoś rozważa którąkolwiek zimę, to polecam to zestawienie KLIK.
Cytat: O byciu konkretnym typem decydują tylko kolory, które ci pasują - jeśli najbardziej pasują ci kolory chłodne, ciemne i nasycone to znaczy, że jesteś zimą. Te kolory mogą pasować brunetkom, blondynkom, szatynkom itp. oraz ludziom o rozmaitym kolorze oczu. Ludzie są upigmentowani w bardzo różny sposób. Zimy łączy głównie odcień karnacji, który może mieć kolor od bardzo chłodnego do lekko chłodnego, na granicy neutralności.
Dziekuje. Ja juz sie pogubilam, bo czesto na stronach wlasnie zwracaja uwage na kolor i odcien wlosow, oczu, skory, zyl, a tu okazuje sie jakby to mialo mniejsze znaczenie? Mozna sie troche pogubic. Moze duzo ludzi jest mieszanymi typami? Ja dobrze sie czuje w pastelowych kolorach ale sama nie wiem czy dobrze w nich wygladam. Ja po prostu nie lubie az tak wyrozniac sie zdecydowanymi kolorami. Mysle ze np tskie wyraziste kolory jak fiolet, intensywy granat pasuja mi ale nie zawsze chce mi sie je nosic.


Co do tonow to tez mi sie zdarzaja zoltawe tony ale mimo wszystko mysle ze jestem bardziej zimnym typem. Czesciej sie i tak rozowie na twarzy. Ciezko sie tez opalam. Taka cera.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Monia284
Czas edycji: 2021-02-14 o 16:38
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 16:43   #502
farfarae
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 797
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Widziałam, że pisałyście wcześniej o typach urody wg Kibbe i dla mnie to jest czarna magia. Nie umiem zupełnie ocenić u siebie niektórych parametrów, zupełnie tego nie widzę. Próbowałam zrobić test na kilku etapach życia, dosłownie na przestrzeni kilku lat. I nic. A szkoda, bo podział wydaje mi się ciekawy, ale nie na tyle, żeby wykupować analizę u autorki bloga - wiem, w co lubię się ubierać i co pasuje do mojego trybu życia. Podobnie miałam zresztą z analizą kolorystyczną - wydawało mi się, że nie pasuję do żadnego typu, że żadne kolory mi nie pasują do końca. Jakiś czas temu zrobiłam natomiast profesjonalną analizę i teraz wydaje mi się oczywiste, że jestem ciemną zimą - nie wiem, jak mogłam tego nie widzieć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
farfarae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 17:26   #503
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez farfarae Pokaż wiadomość
Widziałam, że pisałyście wcześniej o typach urody wg Kibbe i dla mnie to jest czarna magia. Nie umiem zupełnie ocenić u siebie niektórych parametrów, zupełnie tego nie widzę. Próbowałam zrobić test na kilku etapach życia, dosłownie na przestrzeni kilku lat. I nic. A szkoda, bo podział wydaje mi się ciekawy, ale nie na tyle, żeby wykupować analizę u autorki bloga - wiem, w co lubię się ubierać i co pasuje do mojego trybu życia. Podobnie miałam zresztą z analizą kolorystyczną - wydawało mi się, że nie pasuję do żadnego typu, że żadne kolory mi nie pasują do końca. Jakiś czas temu zrobiłam natomiast profesjonalną analizę i teraz wydaje mi się oczywiste, że jestem ciemną zimą - nie wiem, jak mogłam tego nie widzieć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A jest coś, co możesz wykluczyć albo uznać za prawdopodobne bazując choćby na wzroście?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 18:17   #504
_hiver_
Kobieta zimowa
 
Avatar _hiver_
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 2 098
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jak ktoś rozważa którąkolwiek zimę, to polecam to zestawienie KLIK.
Cytat: O byciu konkretnym typem decydują tylko kolory, które ci pasują - jeśli najbardziej pasują ci kolory chłodne, ciemne i nasycone to znaczy, że jesteś zimą. Te kolory mogą pasować brunetkom, blondynkom, szatynkom itp. oraz ludziom o rozmaitym kolorze oczu. Ludzie są upigmentowani w bardzo różny sposób. Zimy łączy głównie odcień karnacji, który może mieć kolor od bardzo chłodnego do lekko chłodnego, na granicy neutralności.
Na pewno jestem zimą, ale mam wątpliwości, jaką.
Pasuje mi ciemny zimny czekoladowy brąz polecany tylko ciemnej zimie, natomiast źle wyglądam w mysim jasnoszarym, który jest chyba w paletach wszystkich zim, już lepiej w szarobłękitnym czy zimnym miętowym, ale ogólnie to w ciemnych (butelkowa zieleń, granat, kolor wina) niż jasnych. Ale jak na głęboką/ ciemną zimę mam bardzo jasną karnację
__________________
📚 79/75 w 2023
109/100 w 2022
104/100 w 2021

_hiver_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 18:20   #505
farfarae
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 797
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Tak, mam 174 cm wzrostu, więc to trochę zawęża wybór. Najbardziej problematyczne jest dla mnie to, że nie umiem nazwać niektórych parametrów z testu. I idąc po kolei:
1. Wydaje mi się, że wyglądam na swój wzrost (c) albo na trochę niższą (d), bo mam sporą głowę. Z drugiej strony mam też dosyć szerokie ramiona, co niweluje wpływ wielkości głowy na odbiór sylwetki
2. Ramiona mam dosyć szerokie, ale czy barczyste? (b). Są proporcjonalne do bioder, nie rzucają się w oczy przy ogólnym odbiorze sylwetki. Więc waham się nad symetrycznymi (c).
3. Ręce mam raczej długie, nogi średnie. Ręce są średnie w szerokości, nogi dosyć szerokie (mam masywne kostki i kolana). Nie mam pojęcia, jak to zaklasyfikować.
4. Dłonie i stopy mam spore, raczej szerokie. Ten punkt jest wyjątkowo prosty b).
5. Budowa ciała - waham się między muskularną (b) a symetryczną (c), a nawet delikatnie krągłym (d). Jestem „mocniejszej budowy”, ale mam wyrwane wcięcie w talii (ze 30 cm różnicy między talią a biodrami).
6. Klatka piersiowa - mam średni biust w kierunku do większego (75e przy rozmiarze 40), ale czy mam szeroką klatkę? Nie wiem. Biust nie rzuca się w oczy przy ogóle sylwetki, jest proporcjonalny.
7. Talię mam wyraźnie wciętą (ok. 72 cm, w biodrach ok. 104 cm). Więc d?
8. Biodra mam proporcjonalne do ramion, dosyć szerokie, ale z uwagi na to, że mam mocne nogi l, to punkt ciężkości sylwetki jest delikatnie bardziej na biodrach-udach niż na ramionach. (D?)
9. Z punktem o przedramionach mam problem, w angielskiej wersji chodzi o ramiona i uda, w polskiej o przedramiona. Nie mam obwisłych ramion, ale nie są też super jędrne.
10. Szczęka - nie umiem określić, raczej proporcjonalna (c) albo delikatna (D)
11. Nos mam spory, ale nie płaski, nie jest bardzo ostry. Szłabym w (a), ale nie góruje też nad twarzą, więc nie wiem.
12. Kości policzkowe raczej średnie, nic szczególnego (c)
13. Oczy duże, ale głęboko osadzone. Klasyczny kształt. Nie powiedziałabym, że okrągłe. Nic mi nie pasuje.
14. Usta średnie w kierunku do pełne, dolna warga pełna, górna średnia (c) / (d)
15. Policzki nie są napięte, raczej dosyć miękkie, średnie, jak przytyję, to robią się pucate (D).

Tak więc najczęściej pojawiają się odpowiedzi b i d.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
farfarae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 18:33   #506
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez _hiver_ Pokaż wiadomość
Na pewno jestem zimą, ale mam wątpliwości, jaką.
Pasuje mi ciemny zimny czekoladowy brąz polecany tylko ciemnej zimie, natomiast źle wyglądam w mysim jasnoszarym, który jest chyba w paletach wszystkich zim, już lepiej w szarobłękitnym czy zimnym miętowym, ale ogólnie to w ciemnych (butelkowa zieleń, granat, kolor wina) niż jasnych. Ale jak na głęboką/ ciemną zimę mam bardzo jasną karnację
To może test szminek. Deep Winter może sobie pozwolić na ciemne szminki tego typu KLIK, Cool Winter na już nie tak ciemne, ale dalej intensywne i przede wszystkim wyraźnie fioletowe (czytaj zimne) szminki KLIK, zaś u Bright Winter jest mocny wpływ wiosennych kolorów KLIK, które na innych sezonach (poza siostrzaną Bright Spring) wyglądałaby mniej lub bardziej kiczowato.

Cytat:
Napisane przez farfarae Pokaż wiadomość
Tak, mam 174 cm wzrostu, więc to trochę zawęża wybór. Najbardziej problematyczne jest dla mnie to, że nie umiem nazwać niektórych parametrów z testu. I idąc po kolei:
1. Wydaje mi się, że wyglądam na swój wzrost (c) albo na trochę niższą (d), bo mam sporą głowę. Z drugiej strony mam też dosyć szerokie ramiona, co niweluje wpływ wielkości głowy na odbiór sylwetki
2. Ramiona mam dosyć szerokie, ale czy barczyste? (b). Są proporcjonalne do bioder, nie rzucają się w oczy przy ogólnym odbiorze sylwetki. Więc waham się nad symetrycznymi (c).
3. Ręce mam raczej długie, nogi średnie. Ręce są średnie w szerokości, nogi dosyć szerokie (mam masywne kostki i kolana). Nie mam pojęcia, jak to zaklasyfikować.
4. Dłonie i stopy mam spore, raczej szerokie. Ten punkt jest wyjątkowo prosty b).
5. Budowa ciała - waham się między muskularną (b) a symetryczną (c), a nawet delikatnie krągłym (d). Jestem „mocniejszej budowy”, ale mam wyrwane wcięcie w talii (ze 30 cm różnicy między talią a biodrami).
6. Klatka piersiowa - mam średni biust w kierunku do większego (75e przy rozmiarze 40), ale czy mam szeroką klatkę? Nie wiem. Biust nie rzuca się w oczy przy ogóle sylwetki, jest proporcjonalny.
7. Talię mam wyraźnie wciętą (ok. 72 cm, w biodrach ok. 104 cm). Więc d?
8. Biodra mam proporcjonalne do ramion, dosyć szerokie, ale z uwagi na to, że mam mocne nogi l, to punkt ciężkości sylwetki jest delikatnie bardziej na biodrach-udach niż na ramionach. (D?)
9. Z punktem o przedramionach mam problem, w angielskiej wersji chodzi o ramiona i uda, w polskiej o przedramiona. Nie mam obwisłych ramion, ale nie są też super jędrne.
10. Szczęka - nie umiem określić, raczej proporcjonalna (c) albo delikatna (D)
11. Nos mam spory, ale nie płaski, nie jest bardzo ostry. Szłabym w (a), ale nie góruje też nad twarzą, więc nie wiem.
12. Kości policzkowe raczej średnie, nic szczególnego (c)
13. Oczy duże, ale głęboko osadzone. Klasyczny kształt. Nie powiedziałabym, że okrągłe. Nic mi nie pasuje.
14. Usta średnie w kierunku do pełne, dolna warga pełna, górna średnia (c) / (d)
15. Policzki nie są napięte, raczej dosyć miękkie, średnie, jak przytyję, to robią się pucate (D).

Tak więc najczęściej pojawiają się odpowiedzi b i d.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pachnie mi to mocno SD. Przede wszystkim wg Kibbe przy Twoim wzroście masz automatycznie długie linie pionowe i jesteś wysoka, więc rozważanie głowy i innych aspektów nie ma tu raczej znaczenia.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 18:48   #507
farfarae
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 797
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez _hiver_ Pokaż wiadomość
Na pewno jestem zimą, ale mam wątpliwości, jaką.
Pasuje mi ciemny zimny czekoladowy brąz polecany tylko ciemnej zimie, natomiast źle wyglądam w mysim jasnoszarym, który jest chyba w paletach wszystkich zim, już lepiej w szarobłękitnym czy zimnym miętowym, ale ogólnie to w ciemnych (butelkowa zieleń, granat, kolor wina) niż jasnych. Ale jak na głęboką/ ciemną zimę mam bardzo jasną karnację

Ja jestem ciemną zimą (miałam robioną analizę przez kolorystkę), a jestem bardzo blada. Też słabo wyglądam w jasnym szarym, ale miętowy to u mnie dramat. Kolorystycznie blisko mi do Marii z bloga ubierajsieklasycznie.pl Zerknij sobie na niego - ona też zdaje się jest ciemną zimą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 19:48 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To może test szminek. Deep Winter może sobie pozwolić na ciemne szminki tego typu KLIK, Cool Winter na już nie tak ciemne, ale dalej intensywne i przede wszystkim wyraźnie fioletowe (czytaj zimne) szminki KLIK, zaś u Bright Winter jest mocny wpływ wiosennych kolorów KLIK, które na innych sezonach (poza siostrzaną Bright Spring) wyglądałaby mniej lub bardziej kiczowato.



Pachnie mi to mocno SD. Przede wszystkim wg Kibbe przy Twoim wzroście masz automatycznie długie linie pionowe i jesteś wysoka, więc rozważanie głowy i innych aspektów nie ma tu raczej znaczenia.

To ciekawe, co napisałaś o liniach i wzroście. Myślałam o SD, może to był dobry strzał. Inna rzecz, że nie bardzo czuję się w tej estetyce.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
farfarae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 18:55   #508
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez farfarae Pokaż wiadomość
To ciekawe, co napisałaś o liniach i wzroście. Myślałam o SD, może to był dobry strzał. Inna rzecz, że nie bardzo czuję się w tej estetyce.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
SD jest często przedstawiana bardzo stereotypowo i sam Kibbe też hołduje estetyce bardzo glamour w przypadku SD i TR. Każda SD dostaje od nieg obowiązkowo wielgachny kapelusz i oczywiście szpilki (ale Kibbe daje każdemu szpilki). Ale to nie znaczy, że to jedyna możliwość.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 19:01   #509
_hiver_
Kobieta zimowa
 
Avatar _hiver_
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 2 098
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To może test szminek. Deep Winter może sobie pozwolić na ciemne szminki tego typu KLIK, Cool Winter na już nie tak ciemne, ale dalej intensywne i przede wszystkim wyraźnie fioletowe (czytaj zimne) szminki KLIK, zaś u Bright Winter jest mocny wpływ wiosennych kolorów KLIK, które na innych sezonach (poza siostrzaną Bright Spring) wyglądałaby mniej lub bardziej kiczowato.



Pachnie mi to mocno SD. Przede wszystkim wg Kibbe przy Twoim wzroście masz automatycznie długie linie pionowe i jesteś wysoka, więc rozważanie głowy i innych aspektów nie ma tu raczej znaczenia.
Tak, zdecydowanie ciemne szminki w kolorze wina są najlepsze, fiolet zbyt zimny, chociaż w ubraniach śliwkowy bardzo mi pasuje, te ostatnie zbyt jasne i już za ciepłe.
Dzięki za pomoc
__________________
📚 79/75 w 2023
109/100 w 2022
104/100 w 2021

_hiver_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 19:02   #510
farfarae
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 797
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
SD jest często przedstawiana bardzo stereotypowo i sam Kibbe też hołduje estetyce bardzo glamour w przypadku SD i TR. Każda SD dostaje od nieg obowiązkowo wielgachny kapelusz i oczywiście szpilki (ale Kibbe daje każdemu szpilki). Ale to nie znaczy, że to jedyna możliwość.

Hahahaha, to jest idealne podsumowanie Bardzo memiczne, o ile ktoś chciałby tworzyć memy o typach wg Kibbe. Dla mnie szpilki i dzwony są nie do przejścia, podobnie jak wzory zwierzęce i sporo innych propozycji dla SD. Kiedyś nosiłam sporo wzorów kwiatowych, bo jest ich dużo w sklepach, ale też się w nich nie czuję jak milion dolarów. Lubię ciężkie materiały, zwłaszcza skórę i okrągłe noski w butach, wszystko to odradzane. Ale podoba mi się budowanie sylwetki w oparciu o linię ramion, lubię podkreślać talię.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
farfarae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-17 16:46:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:33.