Świnki morskie cz. III - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-28, 18:58   #2071
Kasia_Julia
Przyczajenie
 
Avatar Kasia_Julia
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 25
GG do Kasia_Julia
Dot.: Świnki morskie cz. III

Spotkałyście się kiedyś z zatkanym noskiem u świnki? Moją świnkę mam od kilku miesięcy, jest jeszcze młoda. Bardzo często kicha, ale w taki specyficzny sposób - jakby miała zatkany nosek... Zwykle zdarza jej się to kiedy unosi pyszczek w górę. Czasami po tym ma taką "czkawkę". Martwię się, że się dusi... Na pewno nie ma kataru, bardzo o nią dbam i codziennie dokładnie oglądam.

Pomocy
__________________
Kasia_Julia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 19:01   #2072
0fa303f516315febafe3d9dd3f31e3911a3c772a_61c3bc0235435
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5 897
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez Kasia_Julia Pokaż wiadomość
Spotkałyście się kiedyś z zatkanym noskiem u świnki? Moją świnkę mam od kilku miesięcy, jest jeszcze młoda. Bardzo często kicha, ale w taki specyficzny sposób - jakby miała zatkany nosek... Zwykle zdarza jej się to kiedy unosi pyszczek w górę. Czasami po tym ma taką "czkawkę". Martwię się, że się dusi... Na pewno nie ma kataru, bardzo o nią dbam i codziennie dokładnie oglądam.

Pomocy
byłaś u weta? Badał go? Bo wiesz na podstawie własnej opinii nie można dawać diagnozy .
0fa303f516315febafe3d9dd3f31e3911a3c772a_61c3bc0235435 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 19:09   #2073
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez Kasia_Julia Pokaż wiadomość
Spotkałyście się kiedyś z zatkanym noskiem u świnki? Moją świnkę mam od kilku miesięcy, jest jeszcze młoda. Bardzo często kicha, ale w taki specyficzny sposób - jakby miała zatkany nosek... Zwykle zdarza jej się to kiedy unosi pyszczek w górę. Czasami po tym ma taką "czkawkę". Martwię się, że się dusi... Na pewno nie ma kataru, bardzo o nią dbam i codziennie dokładnie oglądam.

Pomocy
Tylko i wyłącznie do dobrego weta idź! Tu nikt Ci nie powie co dokładnie jest śwince.
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 15:03   #2074
Kasia_Julia
Przyczajenie
 
Avatar Kasia_Julia
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 25
GG do Kasia_Julia
Dot.: Świnki morskie cz. III

Jutro pojadę ze świnką do weterynarza. Byłam z nią może ze dwa miesiące temu, bo miała jakieś robaki - dostała kropelki i się skończyło. Na szczęście ten weterynarz jest naprawdę super, profesjonalnie podchodzi do problemu. Moja mama mówi, że dziś widziała jak świnka po takim 'kichnięciu' się trzęsie i podskakuje, bardzo dokładnie obejrzałam jej nosek i mam wrażenie, że w jednej dziurce jest jakaś gęsta wydzielina, która na pewno sama nie wypłynie + w niej kawałeczek ździebełka sianka. Nie chcę jej tego sama wyjmować, bo pewnie wepchałabym jeszcze głębiej albo zrobiła jakieś szkody. Mam nadzieję, że do jutra stan się nie pogorszy.

Poza tym moja świnka strasznie grymasi, ostatnio w ogóle nie rusza zieleniny, wcina tylko kolby i trochę granulatu.
Te świniaki... Łobuzy, ale kochane
__________________
Kasia_Julia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 15:28   #2075
0fa303f516315febafe3d9dd3f31e3911a3c772a_61c3bc0235435
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5 897
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez Kasia_Julia Pokaż wiadomość
Jutro pojadę ze świnką do weterynarza. Byłam z nią może ze dwa miesiące temu, bo miała jakieś robaki - dostała kropelki i się skończyło. Na szczęście ten weterynarz jest naprawdę super, profesjonalnie podchodzi do problemu. Moja mama mówi, że dziś widziała jak świnka po takim 'kichnięciu' się trzęsie i podskakuje, bardzo dokładnie obejrzałam jej nosek i mam wrażenie, że w jednej dziurce jest jakaś gęsta wydzielina, która na pewno sama nie wypłynie + w niej kawałeczek ździebełka sianka. Nie chcę jej tego sama wyjmować, bo pewnie wepchałabym jeszcze głębiej albo zrobiła jakieś szkody. Mam nadzieję, że do jutra stan się nie pogorszy.

Poza tym moja świnka strasznie grymasi, ostatnio w ogóle nie rusza zieleniny, wcina tylko kolby i trochę granulatu.
Te świniaki... Łobuzy, ale kochane
ja bym nie czekała do jutra bo świnki są delikatne a katar dla nich jest groźny bo na płuca może siąść.
Mój też nie jadł zielska jak się źle czuł i ze świni 1300 zrobiło się 1100, ale już nadrabia
Najlepiej też kup jej cavi fruit i dawaj jej codziennie szczególnie w takich okresach jesienno-zimowych, tylko najlepiej do pyszczka
0fa303f516315febafe3d9dd3f31e3911a3c772a_61c3bc0235435 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 16:04   #2076
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Świnki morskie cz. III

A moj pysiak niby lepiej a w nd rozdrapal strupki do krwi
Dzis mialam isc z nim do weta na zastrzyk ale mam tak prace ze nie mialam jak.. pojde jutro
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 13:55   #2077
Kasia_Julia
Przyczajenie
 
Avatar Kasia_Julia
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 25
GG do Kasia_Julia
Dot.: Świnki morskie cz. III

Jesteśmy już po dwóch wizytach u weterynarza (wczoraj i dziś). Świnka dostała zastrzyk przeciwzapalny, obserwowałam ją - bez zmian. Weterynarz dokładnie badał, wszystko sprawdził, no i najprawdopodobniej świnka ma po prostu alergię. Na pewno nie na trociny, więc może na sianko - będę musiała odstawić i obserwować. A jeśli nie na siano to na co innego świnka może być jeszcze uczulona? Podkreślam, że nie ma żadnego kataru - okazało się, że drogi oddechowe są czyściutkie.

Wczoraj weterynarz wypytywał mnie o wszystko - czym karmię, czy podaję witaminę C... Moja świnka dostaje karmę Versele Laga, kolby Vitakraft (wiem, że może po nich przytyć, ale tej chudzinie się to nawet przyda ), no ale witamina... Dostaje specjalny płyn do poidełka z wodą, jednak bardzo mało pije. Sama nie wiem. Moja poprzednia świnka morska nie dostawała witaminy C do pyszczka i wszystko było w porządku, dawałam jej po prostu dużo natki pietruszki, a teraz... Może to by coś poprawiło, ale czy taka "sztuczna" witamina C to na pewno dobre rozwiązanie?

Będę wdzięczna za wszystkie przemyślenia/rady
__________________
Kasia_Julia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-31, 13:57   #2078
0fa303f516315febafe3d9dd3f31e3911a3c772a_61c3bc0235435
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5 897
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez Kasia_Julia Pokaż wiadomość
Jesteśmy już po dwóch wizytach u weterynarza (wczoraj i dziś). Świnka dostała zastrzyk przeciwzapalny, obserwowałam ją - bez zmian. Weterynarz dokładnie badał, wszystko sprawdził, no i najprawdopodobniej świnka ma po prostu alergię. Na pewno nie na trociny, więc może na sianko - będę musiała odstawić i obserwować. A jeśli nie na siano to na co innego świnka może być jeszcze uczulona? Podkreślam, że nie ma żadnego kataru - okazało się, że drogi oddechowe są czyściutkie.

Wczoraj weterynarz wypytywał mnie o wszystko - czym karmię, czy podaję witaminę C... Moja świnka dostaje karmę Versele Laga, kolby Vitakraft (wiem, że może po nich przytyć, ale tej chudzinie się to nawet przyda ), no ale witamina... Dostaje specjalny płyn do poidełka z wodą, jednak bardzo mało pije. Sama nie wiem. Moja poprzednia świnka morska nie dostawała witaminy C do pyszczka i wszystko było w porządku, dawałam jej po prostu dużo natki pietruszki, a teraz... Może to by coś poprawiło, ale czy taka "sztuczna" witamina C to na pewno dobre rozwiązanie?

Będę wdzięczna za wszystkie przemyślenia/rady
może zmień siano na inne? A troty dajesz zwykłe czy zapachowe? Bo zapachowe często wywołują takie objawy... Trochę mnie dziwi że wet nie wie od czego maluch to ma. a i na co dostała ten zastrzyk przeciwzapalny?
0fa303f516315febafe3d9dd3f31e3911a3c772a_61c3bc0235435 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 15:54   #2079
Kasia_Julia
Przyczajenie
 
Avatar Kasia_Julia
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 25
GG do Kasia_Julia
Dot.: Świnki morskie cz. III

[1=0fa303f516315febafe3d9d d3f31e3911a3c772a_61c3bc0 235435;37352777]może zmień siano na inne? A troty dajesz zwykłe czy zapachowe? Bo zapachowe często wywołują takie objawy... Trochę mnie dziwi że wet nie wie od czego maluch to ma. a i na co dostała ten zastrzyk przeciwzapalny?[/QUOTE]

Moja świnka miała bezzapachowe trociny. Myślałam, że to przez nie, więc zmieniłam na granulat (też bezzapachowy) i dalej jest to samo. Zastrzyk przeciwzapalny, bo możliwe, że do noska dostało się bardzo głęboko jakieś ciało obce i to tam coś blokuje drogi - gdyby zastrzyk miał na co zadziałać to byłoby lepiej... Wydaje mi się, że weterynarz musiałby być jasnowidzem żeby wyczytać śwince z oczu na co ma alergię
__________________
Kasia_Julia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 16:00   #2080
0fa303f516315febafe3d9dd3f31e3911a3c772a_61c3bc0235435
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5 897
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez Kasia_Julia Pokaż wiadomość
Moja świnka miała bezzapachowe trociny. Myślałam, że to przez nie, więc zmieniłam na granulat (też bezzapachowy) i dalej jest to samo. Zastrzyk przeciwzapalny, bo możliwe, że do noska dostało się bardzo głęboko jakieś ciało obce i to tam coś blokuje drogi - gdyby zastrzyk miał na co zadziałać to byłoby lepiej... Wydaje mi się, że weterynarz musiałby być jasnowidzem żeby wyczytać śwince z oczu na co ma alergię
może idź w takim razie do innego, bo przecież śwince na czuja nie można podawać lekarstw, już nie mówiąc o tym że zastrzyki daje się w ostateczności (mój jak ostatnio złapał przeziębienie to dostał zawiesinę zastrzyku do pyszczka bo to jest bezpieczniejsze)
0fa303f516315febafe3d9dd3f31e3911a3c772a_61c3bc0235435 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 20:48   #2081
Lolipopx3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Sz-n
Wiadomości: 222
Dot.: Świnki morskie cz. III

Witam, opisywałam już mój problem na Caviarni, ale nie wiem czy wszystkie osoby korzystają z tamtego forum, więc poproszę o radę jeszcze tutaj, ponieważ jestem bardzo zdesperowana.
Z góry przepraszam za umieszczenie tego tematu tutaj, jeżeli to złe miejsce. Przepraszam również jego założenie, ponieważ podejrzewam ,że nie powinnam tego robić,jednakże kieruje mną tylko troska i strach o mojego świniaczka. Pisałam już w wątku zębowym o jego przypadku, jednakże nie dowiedziałam się niczego, co by mu pomogło, dlatego piszę po raz kolejny
Witam,dzisiaj się dowiedziałam, że mój Chrumek dorobił się wady zgryzu(piszę "dorobił",bo wcześniej nie miał- weterynarz powiedział że mogą się pojawiać wraz z wiekiem).
Na początku sierpnia przestał jeść normane pożywienie, a sianko już w okolicach czerwca. Oprócz sianka jadł inne produkty, na których teoretycznie powinien śćierać ząbki,Jednakże nastąpił ich przerost.Zostały spiłowane,leczjuż po dwóch tygodniach(pod koniec sierpnia) znowu okazało się, że są za długie. W ciągu niecałego miesiąca miał dwa razy podcinane.Na początku października po raz kolejny wykonano na nim zabieg.. Pomimo że na początku września byliśmy z nim na kontroli i wszystko było ok. Wówczas powieddziano. że jego zabki jakby wyginają się ku dołowi, więc jest to wada zgryzu, nie ścierają się o górne i trzeba będzie regularnie podcinać najprawdopodobniej raz na dwa/trzy miesiące. Tylko że to niebezpieczne(weterynarz powiedział że są świnki,ktore nawet co 2 tyg muszą usypiać) a poza tym znacznie skraca życie. Jeszcze po wizycie kontrolnej wet mówił że będzie można na bieżąco podcinać na żywca(nie wiem jak to sobie wyobrażał), dziś już się wycofał. I chciałabym się dowiedzieć,czy nie można by jakoś zapobiegać mimo wszystko tym narkozom, z których się w końcu nie obudzi? Ścierać w inny sposób? Dodam ,ze prosiak stale ma dostęp do twardej karmy (cavia nature), twardych warzyw i raczej często do twardego pieczywa.Po tym,jak niemalże tydzień od zabiegu nic nie jadł(był dokarmiany ) odwiedziliśmy dwóch kolejnych wetów, u jednego(zwanego specjalistą od zwierząt egzotycznych)zatrzymaliśm y się na 3 wizyty. Po 1 (już w ten sam dzień) zaczął jeść, jednakże nie wiadomo,czy za sprawą leków któr dostał (osłonowe na wątrobę, przeciwwrzodowe) czy minęła już wystarczająca ilość czasu od zabiegu. Po ok. półtora tygodnia na wizycie kontrolnej okazało się,że wszystko jest ok,a on jadł normalnie. Jednakże w ten weekend przestał jeść, a wczoraj, podczas wizyty wet postanowił uśpić go w celu zrobienia zdjęcia żuchwy i okolic oraz przy okazji pobrania krwi. Wczoraj zrobiono zdjęcie rentgenowskie jego całego pod względem problemów z układem pokarmowym bądź moczowym i okazało się że jest jedynie lekko wzdęty, więc dostał espumisan, w domu jeszcze babkę lancetowatą. Ponieważ te wizyty nie wniosły nic nowego, postanowiliśmy marnotrawnie wrócić do pierwotnej lecznicy, w której miał trzykrotnie podcinane ząbki. I jest już umówiony na wizytę, a z rozmowy telefonicznej wynika, że nic się nie da zrobić z jego wadą zgryzu, jedynie podcinać te ząbki co jakiś czas.Wet powiedział, że pomimo jedzenia twardego pokarmu nie ścierają się one dostatecznie, tak jak powinny, gdyby ząbki ścierały się o siebie, te zaś rosną na boki. Dodam, że zazwyczaj odstawiał twarde jedzenie, teraz zaś wciąż je niewielkie ilości chleba ,sianka, marchewki, dzisiaj nawet selera. Praktycznie od czerwca nie jadł sianka, pomimo że krótkotrwale wracał do jedzenia, lecz po ostatnim zaczął dostawać rumiankowe, które skubie w homeopatycznych ilościach. Dlatego zwracam się z pytaniem, czy to rzeczywiście jedyne wyjśćie ? Bo przecież w ciągu dwóch miesięcy będzie wprowadzany czterokrotnie w śpiączkę, nawet nie operujemy przerwami 2 miesięcznymi między każdym zabiegiem! Dodam, że pomimo poprzednich przerostów nie utworzyły się mordki,a prosiak ma cztery latka. Je w zasadzie tylko wyłącznie kiedy jestem w pokoju, ew. ktoś jest w domu,ale to raczej w mniejszej skali.
__________________

58-57-56-55-54-53-52-51-50
Lolipopx3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-02, 09:36   #2082
Kasia_Julia
Przyczajenie
 
Avatar Kasia_Julia
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 25
GG do Kasia_Julia
Dot.: Świnki morskie cz. III

Lolipopx3 nie znam się tak dobrze żeby doradzić Ci coś sensownego, jednak pierwszy raz słyszę o tym, że wada zgryzu ujawnia się u świnki morskiej tak późno! Przecież wcześniej prosiak dawał sobie radę z jedzeniem. Piszesz, że świnka dość długo nie jadła sianka - a to dość istotne jeśli chodzi o ścieranie ząbków, nawet jeśli dostaje suchy chlebek czy granulat - być może właśnie to doprowadziło do przerostu ząbków, a sytuacja za jakiś czas się unormuje?

Cytat:
Dodam, że zazwyczaj odstawiał twarde jedzenie, teraz zaś wciąż je niewielkie ilości chleba ,sianka, marchewki, dzisiaj nawet selera.
Może świnka sama czuje, że powinna jeść coś twardego i ścierać ząbki. Mam nadzieję, że podajesz twardy, suchy chleb? Może dorzuć też orzechy - świnki je uwielbiają, a na ząbki też powinny zadziałać zbawiennie.

Osobiście nie wyobrażam sobie oddawać świnkę pod narkozę co dwa miesiące, to zbyt delikatne zwierzątko. Biorąc jednak pod uwagę to, że nie masz innego wyjścia... Na Twoim miejscu szukałabym jeszcze innego weterynarza, którego polecają na jakimś poważnym forum (na Caviarnii na pewno jest stworzony specjalny wątek) + dbała o dietę i kontrolowała wagę świnki.
__________________
Kasia_Julia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 10:01   #2083
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Świnki morskie cz. III

Pojedynczy zabieg usypiania jest niebezpieczny a co dopiero tak często! Koniecznie idź do innego weta! Szkoda stresu i zdrowia świnki.
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 22:03   #2084
Lolipopx3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Sz-n
Wiadomości: 222
Dot.: Świnki morskie cz. III

Wet mówi, że do czwartego roku życia ustala się to , jak rosną zęby. Problem w tym, że nie mieszkam niby w małym mieście a zwiedziłam już sporo gabinetów i nigdzie nic sensownego.

---------- Dopisano o 23:03 ---------- Poprzedni post napisano o 23:02 ----------

Wet mówi, że do czwartego r.ż kształtuje się to, jak ząbki rosną. Problem w tym,że niby nie mieszkam w małym mieście,a zwiedziłam już sporo gabinetów i nigdzie nic sensownego.
__________________

58-57-56-55-54-53-52-51-50
Lolipopx3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 09:15   #2085
Kasia_Julia
Przyczajenie
 
Avatar Kasia_Julia
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 25
GG do Kasia_Julia
Dot.: Świnki morskie cz. III

Niestety, weterynarze są nastawieni przede wszystkim na leczenie psów i kotów Nie tracimy nadziei i głaszcz od nas świnkę ile się da
__________________
Kasia_Julia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 20:28   #2086
Lolipopx3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Sz-n
Wiadomości: 222
Dot.: Świnki morskie cz. III

Dziękujemy, napewno zagłaszczę
__________________

58-57-56-55-54-53-52-51-50
Lolipopx3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 07:52   #2087
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Świnki morskie cz. III

Loli jak swinka?

Moj maluch znow zastrzyki ma caly tydzien
Znow sie rozdrapal.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 10:47   #2088
dooorra
Zadomowienie
 
Avatar dooorra
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: często się zmienia :P
Wiadomości: 1 430
Dot.: Świnki morskie cz. III

hej,
nie pisalam, wczesniej na tym watku ale wlasnie dowiedzialam sie, ze moj Ekler zdechl i jest mi bardzo smutno. Wlasciwie nie wiem co sie stalo, po prostu zachorowal i zdechl. To byl mlody prosiak i czuje taka pustke. Najgorsze jest to, ze byl pod opieka mojego brata, bo jestem na erasmusie. Czuje sie okropnie, plakalam przez dlugi czas i nadal o niej mysle

(nie mam polskich znakow)
__________________
Tak jak liczba pi jestem nieobliczalna
dooorra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 15:35   #2089
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez dooorra Pokaż wiadomość
hej,
nie pisalam, wczesniej na tym watku ale wlasnie dowiedzialam sie, ze moj Ekler zdechl i jest mi bardzo smutno. Wlasciwie nie wiem co sie stalo, po prostu zachorowal i zdechl. To byl mlody prosiak i czuje taka pustke. Najgorsze jest to, ze byl pod opieka mojego brata, bo jestem na erasmusie. Czuje sie okropnie, plakalam przez dlugi czas i nadal o niej mysle

(nie mam polskich znakow)
Przykro mi (przytulam Cie)
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-10, 21:44   #2090
Lolipopx3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Sz-n
Wiadomości: 222
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez dooorra Pokaż wiadomość
hej,
nie pisalam, wczesniej na tym watku ale wlasnie dowiedzialam sie, ze moj Ekler zdechl i jest mi bardzo smutno. Wlasciwie nie wiem co sie stalo, po prostu zachorowal i zdechl. To byl mlody prosiak i czuje taka pustke. Najgorsze jest to, ze byl pod opieka mojego brata, bo jestem na erasmusie. Czuje sie okropnie, plakalam przez dlugi czas i nadal o niej mysle

(nie mam polskich znakow)
Trzymaj się

Jeśli chodzi o mojego prośka to w poniedziałek miał mieć zabieg pod narkozą,lecz wykonały go 2 osoby na żywo. Ponieważ jest to wada zgryzu i zabki wciąż będą przerastać, będzie musiął je mieć regularnie podcinane...Początkowo po zabiegu nic nie jadł,teraz już coś skubie i jest dokarmiany. Lecz po ok.2 dniach od zabiegu tak jak wcześniej przy przeroście wargi tak szły mu na bok, bez ślinienia Jeden dzień był przerwy i dzisiaj zaczął wydawać takie dźwięki jakby gryzł i do tego dochodzi duża ilość śliny wydobywająca się z pyszczka. Czasami jest to mocno nasilone, innym razem rzadsze, niekiedy chwilowo zanika. Nie mogłam zadzwonić do kliniki,bo zaczęło mu się to jak już została zamnkięta. Jestem przerażona bo przeczytałam właśnie historię świnki, u której nie zauważono ostatniej pary trzonowców, która była złączona praktycznie ze sobą ok.pół roku i blokowała język i powodowała niejedzenia i ślinienie. Zbyt długi przerost doprowadził do uszkodzenia żuchwy...Teraz boję się, że mój ma coś podobnego W dodatku miałam wrażenie,że pokwikuje,kiedy dotykam mu brzuszka.. Dostaje codziennie jedną kroplę leku przeciwbólowego.
__________________

58-57-56-55-54-53-52-51-50

Edytowane przez Lolipopx3
Czas edycji: 2012-11-10 o 22:08
Lolipopx3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 22:28   #2091
kaczuszka69
potworkowa
 
Avatar kaczuszka69
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: u Jego boku :)
Wiadomości: 13 222
Dot.: Świnki morskie cz. III

24 listopada jedna z moich świnek przeszła za tęczowy most
__________________
już nie zgaśnie ogień w nas,
tak się kocha tylko raz...


Mysza

-15kg


kaczuszka69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 07:58   #2092
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez kaczuszka69 Pokaż wiadomość
24 listopada jedna z moich świnek przeszła za tęczowy most
Ojej przykro mi
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 22:10   #2093
Asiaa90
Zakorzenienie
 
Avatar Asiaa90
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: R.
Wiadomości: 5 182
Dot.: Świnki morskie cz. III

A ja mam pytanie odnośnie ilości świnek posiadacie jedną czy może więcej ? w jednej klatce ? nie ma problemów żadnych zgrzytów między nimi ?
__________________
ChomikoManiaczka

31.08.2006
Aparatka:
Góra 23.04.2012
Dół 16.07.2012
24.03.2014 koniec

odwyk
Asiaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 16:18   #2094
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez Asiaa90 Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie odnośnie ilości świnek posiadacie jedną czy może więcej ? w jednej klatce ? nie ma problemów żadnych zgrzytów między nimi ?
Ja kupiłam małe świnki, to miałam 3 w jednej klatce i świetnie się dogadywały. Jak z nich została już tylko jedna i dobrałam jej dwie dorosłe, to dogadała się tylko z jedną. Także trzymam je oddzielone kratką. Tzn. moja stara świnka i jedna nowa razem, a za kratką trzecia. I jest super - wszystkie są zadowolone Jednak moja klatka ma wymiary 1mx1,5x, a wcześniej miały 1mx2m
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 17:37   #2095
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Świnki morskie cz. III

Ja tez mam 2 swinki razem .. Mala byla dokupiona do sredniej i na poczatku byly zgrzyty ale sie dogadaly...

2 samiczki.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 18:47   #2096
0fa303f516315febafe3d9dd3f31e3911a3c772a_61c3bc0235435
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5 897
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez Asiaa90 Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie odnośnie ilości świnek posiadacie jedną czy może więcej ? w jednej klatce ? nie ma problemów żadnych zgrzytów między nimi ?
zgrzyty zawsze będą mniejsze lub większe jest to w zupełności normalne
To tak jak ma się dwójkę dzieci wiadomo że zawsze o coś będą się kłóciły
0fa303f516315febafe3d9dd3f31e3911a3c772a_61c3bc0235435 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 11:19   #2097
Asiaa90
Zakorzenienie
 
Avatar Asiaa90
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: R.
Wiadomości: 5 182
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez blueberry88 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam małe świnki, to miałam 3 w jednej klatce i świetnie się dogadywały. Jak z nich została już tylko jedna i dobrałam jej dwie dorosłe, to dogadała się tylko z jedną. Także trzymam je oddzielone kratką. Tzn. moja stara świnka i jedna nowa razem, a za kratką trzecia. I jest super - wszystkie są zadowolone Jednak moja klatka ma wymiary 1mx1,5x, a wcześniej miały 1mx2m
o kurcze to ogromna.. gdzie Ty taką klatkę mieścisz moja ma 1.20x60 jakoś tak. Zastanawiałam się nad dokupieniem jednej ale teraz tak myślę, że niby fajnie ale klatka wbrew pozorom nie wydaje się taka duża jak mam świnkę jedną a dwie to już w ogóle.. no i nie dobrze jak jedna zachoruje bo drugą trzeba izolować zaraz a w pokoju za bardzo nie mam gdzie dać drugiej klatki wtedy
__________________
ChomikoManiaczka

31.08.2006
Aparatka:
Góra 23.04.2012
Dół 16.07.2012
24.03.2014 koniec

odwyk
Asiaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 14:47   #2098
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez Asiaa90 Pokaż wiadomość
o kurcze to ogromna.. gdzie Ty taką klatkę mieścisz moja ma 1.20x60 jakoś tak. Zastanawiałam się nad dokupieniem jednej ale teraz tak myślę, że niby fajnie ale klatka wbrew pozorom nie wydaje się taka duża jak mam świnkę jedną a dwie to już w ogóle.. no i nie dobrze jak jedna zachoruje bo drugą trzeba izolować zaraz a w pokoju za bardzo nie mam gdzie dać drugiej klatki wtedy
Zajmuje pół pokoju... W starym mieszkaniu mieliśmy tę białą, a teraz mamy taką z płyty drewnopodobnej (na dole już nie ma tej klaty plastikowej, to było tymczasowe)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_1814.jpg (28,2 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_7974.jpg (106,6 KB, 39 załadowań)
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 10:38   #2099
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez blueberry88 Pokaż wiadomość
Zajmuje pół pokoju... W starym mieszkaniu mieliśmy tę białą, a teraz mamy taką z płyty drewnopodobnej (na dole już nie ma tej klaty plastikowej, to było tymczasowe)

Ale swiniaki apartamenty mialy u Ciebie
A powiedz jak czesto czyscilas ta duza biala klatke?
I jak np mylas? Miescila sie do wanny?
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 11:35   #2100
Asiaa90
Zakorzenienie
 
Avatar Asiaa90
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: R.
Wiadomości: 5 182
Dot.: Świnki morskie cz. III

no właśnie ja mam duży problem z czyszczeniem i nie ma mowy żeby wsadzić do wanny bo nawet za ciężka klatka jest a co dopiero taka
__________________
ChomikoManiaczka

31.08.2006
Aparatka:
Góra 23.04.2012
Dół 16.07.2012
24.03.2014 koniec

odwyk
Asiaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-15 16:10:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:11.