Praktyki studenckie a praca - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-10, 16:23   #31
Go sia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 67
Dot.: Ekonomia-praktyki studenckie

Jeżeli rachunkowość to dla mnie oczywiste że w biurze rachunkowym. Budżetówkę bym brała na samym końcu, natomiast dostać się na praktykę do banku moim zdaniem będzie ciężko bo banki zazwyczaj mają swoje programy stażowe i praktyki najczęściej dla studentów ostatnich lat studiów.



Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
Jestem na pierwszym roku ekonomii, na drugim chcę wybrać specjalność rachunkowość.Gdzie polecacie odbyć praktyki.Myślałam o US, albo jakimś banku.Możliwości jest dużo.W programie praktyk jest jedynie zapoznanie się ze strukturą organizacyjną i informacyjną firmy.
Go sia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 21:18   #32
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: Ekonomia-praktyki studenckie

Ja bym uderzała w kolejności:
1. duża firma, najlepiej spółka akcyjna, bo mają zwykle duże działy księgowe i można się sporo nauczyć, a i często płacą za praktyki i jak się sprawdzisz, to można nawet potem załapać się na pracę w wakacje, a w końcu i pracę na normalny etat.
2. biura rachunkowe, ale też najlepiej jakieś większe, bo małe zwykle rzadko mają pełne księgi
3. skarbówka
4. banki
Skarbówka i banki raczej ciężko później się wkręcić na jakiś etat, natomiast do dwóch pierwszych jak najbardziej.

Poza tym jak uda Ci się załatwić praktyki w dwóch pierwszych, to z pewnością dadzą Ci też możliwość zapoznania się z różnymi dokumentami, co przyda się w przyszłości. W skarbówce będziesz robić jakieś bzdury totalne, które na nic się nie przydadzą jakbyś chciała faktycznie poważnie myśleć o księgowości.

Edytowane przez evilcia
Czas edycji: 2011-04-10 o 21:21
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 04:59   #33
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Ekonomia-praktyki studenckie

Dzięki.Nie wiedziałam, że ciężko się dostać.Niestety u mnie e okolicy jedyna spółka akcyjna odpada,ze względu na niemożność dojazdu (brak autobusów) a na zatrudnienie tam ciężko i tak liczyć.Ale z reszty propozycji skorzystam.Wielkie dzięki.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 07:34   #34
magpiotr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2
Praktyki studenckie

A więc tak: jestem studentką trzeciego roku na Politechnice Gdańskiej, w te wakacje czekają mnie obowiązkowe praktyki studenckie. Niestety, nie jestem zbyt zorientowana w temacie czy byłby ktoś w stanie wyjaśnić mi jak należy to wszystko załatwić?
Moja uczelnia nie ma podpisanych umów z żadnymi potencjalnymi pracodawcami, dlatego sama muszę szukać miejsca praktyk. Zakładając, że znajdę jakieś potencjalne miejsca - co powinnam zrobić? Najpierw powinnam się zorientować czy w ogóle ta firma/zakład przyjmuje praktykantów, na przykład dzwoniąc do ich biura/pisząc maila czy po prostu powinnam od razu złożyć CV wraz z pytaniem o praktyki?
I jak wygląda sprawa z dostarczaniem CV? Należy wysyłać je na maile wszystkich miejsc, które mnie zainteresują czy lepiej jest dostarczać je osobiście?
Z góry dziękuje za uzyskaną pomoc
magpiotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 08:10   #35
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Praktyki studenckie

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 09:20   #36
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Praktyki studenckie

Spróbuj wystartować do Grasz o staż - nie dość, że zarobisz przez wakacje, to praktyki też ci bez problemu podbiją
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 13:42   #37
Asiaa90
Zakorzenienie
 
Avatar Asiaa90
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: R.
Wiadomości: 5 182
Dot.: Praktyki studenckie

Musisz wybrać miejsc praktyk, które łączy się z Twoim kierunkiem. Skontaktować się z biurem praktyk na uczelni, która powinna wydać Ci taki papierek, który wypełniasz i zanosisz w miejsce gdzie chcesz wykonywać praktyki, czasami jest tak, że uczelnia nie ma takich "karteczek" z przyjęciem na praktyki, więc wtedy sama piszesz prośbę do dyrektora danej jednostki o odbycie praktyk.. piszesz dane, uczelnie, kierunek, ilość godzin, terminy itp. Nie składa się CV jeżeli chodzi o przyjęcie na same praktyki.
A prośbę o przyjęcie zanosi się osobiście do sekretariatu/ kierownika- w zależności od zwyczajów tam panujących, no i później musisz czekać aż zadzwonią i dadzą znać.
__________________
ChomikoManiaczka

31.08.2006
Aparatka:
Góra 23.04.2012
Dół 16.07.2012
24.03.2014 koniec

odwyk

Edytowane przez Asiaa90
Czas edycji: 2013-04-08 o 13:45
Asiaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-08, 15:12   #38
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Praktyki studenckie

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2013-04-08 o 15:13
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 15:14   #39
Asiaa90
Zakorzenienie
 
Avatar Asiaa90
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: R.
Wiadomości: 5 182
Dot.: Praktyki studenckie

Dlatego najlepiej iść do biura praktyk i dokładnie się dowiedzieć jak to ma wyglądać co robić i dzwonić do poszczególnych firm bo jak widać to już indywidualna sprawa
__________________
ChomikoManiaczka

31.08.2006
Aparatka:
Góra 23.04.2012
Dół 16.07.2012
24.03.2014 koniec

odwyk
Asiaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 20:06   #40
Marialii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3
Dot.: Praktyki studenckie

Byłam w zeszłym roku na Letnich Praktykach Badawczych, na których oprócz zagadnień typowo ścisłych było wiele tych z obszaru ekonomii. Ogólnie to na praktyki szukają osób po różnych kierunkach i tworzą interdyscyplinarne zespoły projektowe w ramach których rozwiązuje się problemy różnych firm i instytucji. Polecam
Z tego co zauważyłam to rekrutacja jeszcze trwa, chyba do 12 czerwca jest termin zgłoszeń. Więc jest jeszcze szansa się załapać na nie.
Marialii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 10:32   #41
margotravel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5
Dot.: Praktyki studenckie

Dzień dobry
Biuro Podróży Margo Travel z Wrocławia – organizator wyjazdów grupowych ,touroperator oraz agent przyjmie na praktyki , staz do biura we Wrocławiu.
Miejsce wolne od zaraz.
Oferujemy:
  • Samodzielne miejsce pracy
  • udział w tworzeniu ofert
  • Poznanie zasad obsługi klienta online oraz przez telefon
  • Bezpośrednia obsługa klienta
  • Zapoznanie się z trendami panującymi w turystyce
  • Poznanie systemów rezerwacyjnych
  • Podstawy zasad kalkulacji imprez
  • Obieg dokumentów
  • Obsługa urządzeń
  • udział w tworzeniu produktu turystycznego
margotravel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-05, 10:51   #42
bujjka
Raczkowanie
 
Avatar bujjka
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: gdansk
Wiadomości: 60
Dot.: Praktyki studenckie

oo witaj, tez studiowalam na pg)) wydaje mi sie ze biuro karier cos tam oferuje, ale nie jestem pewna jak to wyglada - zalezy od kierunku, nie wiem tez, jak wyglada "jakosc" tych praktyk.
ja znalazlam sobie sama, ale mialam inna sytuacje - min 5m-cy i na taki dluzszy okres wiecej firm cos tam oferuje dla praktykantow. jak juz znalazlam, zglosilam koordynator, zalatwilam papiery w dziekanacie (swoja droga gdzies tam na stronie kierunku tez powinniscie miec jakis spic) i z glowy!
bujjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 00:15   #43
joanna187
Raczkowanie
 
Avatar joanna187
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 198
Dot.: Praktyki studenckie

Prawie że każda średnia firma przyjmuje studentów na praktyki, tylko wystarczy popytać się wysyłać e-maile i jeździć. Jak nie przyniesie to skutku to biuro karier powinno przypisać placówkę, 3 opcja zapytać się koleżankę gdzie robią i czy się podoba i się zapisać po ich. Praktyki fajnie się wspomina człowiek dużo się uczy, nawet jeśli robi je za darmo.
__________________
Mój blog o pracy: http://www.ofertypracyza-granica.blogspot.com

Chcesz założyć bloga?
Zobacz jak to zrobić --> Kliknij

Pora na dietę zobacz listę koktajli
joanna187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 14:16   #44
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Praktyki studenckie

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 15:32   #45
michalszafranski
Przyczajenie
 
Avatar michalszafranski
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Włoszczowa
Wiadomości: 6
GG do michalszafranski Send a message via Skype™ to michalszafranski
Dot.: Praktyki studenckie

Ja bardzo cenie sobie praktyki studenckie. Naprawdę wiele się na nich nauczyłem. Odbywałem je w Biurze Maklerskim i dla takiego pasjonata inwestowania na rynku Forex jak ja to był raj na ziemi.
michalszafranski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 14:33   #46
miasiaa
Raczkowanie
 
Avatar miasiaa
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 268
Praktyki studenckie-Bank czy biuro rachunkowe?

Hej Dziewczyny, przeszukałam całe forum i niestety nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania.
Jestem studentką II roku finansów i rachunkowości. Studiuję zaocznie. Szukanie pracy idzie mi marnie, niestety, więc postanowiłam się wziąć za praktykę, która i tak w mojej szkole jest obowiązkowa. Mam jednak dylemat. Chciałabym jak najwięcej się nauczyć na tej praktyce i nie wiem gdzie powinnam szukać. Czy wybrać bank czy biuro rachunkowe? Czytałam opinie osób, które miały praktykę w banku i w większości były to negatywne opinie.
A Wy jakie macie doświadczenia? Doradzacie mi praktykę w banku czy biurze rachunkowym?
__________________
Walka o piękne włosy!

CG

Szczęśliwa od 1.11.2008
miasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 16:36   #47
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Praktyki studenckie-Bank czy biuro rachunkowe?

Cytat:
Napisane przez miasiaa Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, przeszukałam całe forum i niestety nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania.
Jestem studentką II roku finansów i rachunkowości. Studiuję zaocznie. Szukanie pracy idzie mi marnie, niestety, więc postanowiłam się wziąć za praktykę, która i tak w mojej szkole jest obowiązkowa. Mam jednak dylemat. Chciałabym jak najwięcej się nauczyć na tej praktyce i nie wiem gdzie powinnam szukać. Czy wybrać bank czy biuro rachunkowe? Czytałam opinie osób, które miały praktykę w banku i w większości były to negatywne opinie.
A Wy jakie macie doświadczenia? Doradzacie mi praktykę w banku czy biurze rachunkowym?
Na twoim miejscu wybrałabym biuro rachunkowe, bo mam kilku znajomych, którzy mieli praktyki na studiach lub staż w banku i ich praca ograniczała się do robienia herbaty/kawy, pójścia na pocztę, czasem policzenia pieniędzy, wklepywania danych do komputera. Do innych czynności ich w ogóle nie dopuszczano, bo niby takie są procedury w banku (?) Także jak widać moi znajomi potwierdzili te znalezione opinie...
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 19:58   #48
Michasia222
Zadomowienie
 
Avatar Michasia222
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 259
Dot.: Praktyki studenckie-Bank czy biuro rachunkowe?

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Na twoim miejscu wybrałabym biuro rachunkowe, bo mam kilku znajomych, którzy mieli praktyki na studiach lub staż w banku i ich praca ograniczała się do robienia herbaty/kawy, pójścia na pocztę, czasem policzenia pieniędzy, wklepywania danych do komputera. Do innych czynności ich w ogóle nie dopuszczano, bo niby takie są procedury w banku (?) Także jak widać moi znajomi potwierdzili te znalezione opinie...
w banku na pewno do niczego się nie dopuszcza praktykantów. Za duże ryzyko dla pracowników, W Biurze rachunkowym większa szansa na nauczenie się czegoś
__________________
brak podpisu
Michasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 11:10   #49
lalibelle
Rozeznanie
 
Avatar lalibelle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 641
Dot.: Praktyki studenckie-Bank czy biuro rachunkowe?

Zdecydowanie biuro rachunkowe!! Byłam na praktykach i tu,i tu.Bez porównania.W banku porządkowałam jakieś stare dokumenty do archiwum,żeby były ładnie poukładane i takie bardzo proste prace,napisać jakiś dokument w Wordzie itd.W biurze rachunkowym miałam możliwość zobaczyć choć trochę programy księgowe,poznałam kadry,porównywałam faktury z rejestrami zakupów ,sprzedaży
.Zobaczyłam księgowość w praktyce.Panie też mi dużo tłumaczyły,szefowa doradca podatkowy ,też czasem poświęciła mi czas żebym też sama się nauczyła tego,czego bym chciała a nie tylko im pomagała.Także bardzo miło wspominamW banku z kompem tak jak mówię tylko Word
__________________
Live a life you will remember

Thank God, I'm a woman
lalibelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-30, 11:35   #50
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Praktyki studenckie-Bank czy biuro rachunkowe?

Biuro rachunkowe!
Miałam praktyki w banku i robiłam za "zamiatacza" zaległości czyli jakieś porządkowanie kartotek czy archiwum.
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 13:27   #51
miasiaa
Raczkowanie
 
Avatar miasiaa
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 268
Dot.: Praktyki studenckie-Bank czy biuro rachunkowe?

Dzięki dziewczyny, widzę, że potwierdziłyście moje obawy co do praktyk w banku. W takim razie muszę zacząć szukać biura, w którym będę mogła odbyć praktyki
__________________
Walka o piękne włosy!

CG

Szczęśliwa od 1.11.2008
miasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 19:00   #52
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Praktyki studenckie-Bank czy biuro rachunkowe?

zdecydowanie biuro i najlepsze takie 1 max 2 osobowe. Wtedy będzie im zależało, żebyś odwaliła pół roboty.
te praktyki masz płatne?
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 21:34   #53
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Praktyki studenckie-Bank czy biuro rachunkowe?

Cytat:
Napisane przez Michasia222 Pokaż wiadomość
w banku na pewno do niczego się nie dopuszcza praktykantów. Za duże ryzyko dla pracowników, W Biurze rachunkowym większa szansa na nauczenie się czegoś
Ja w piątek skończyłam praktyki w banku. Dział podatków. Poza pracami administracyjnymi i archiwizacyjnymi (porządkowanie dokumentów, kserowanie itp) głównie wystawiałam faktury i w tym samym programie tworzyłam bazy danych kontrahentów, wprowadzałam wzorce i inne dane. Robiłam też w excelu zestawienia, rozdzielniki kosztów itp, zestawienia konkretnych faktur (to do US).
Miałam dostęp do danych, do których na pewno ponad 50% pracowników administracji nie ma dostępu.
A jak mój opiekun-specjalista ds podatków- był na urlopie, to miałam dostęp do jego komputera, skrzynki mailowej. A co za tym idzie, dostęp do danych, które z racji stanowiska miał tylko on, nikt inny. Więc o jakim ryzyku dla banku piszesz? Ja w umowie o praktykę mam punkt nt tajemnicy informacji i odpowiednie paragrafy z kodeksu.

Też studiuję finanse i rachunkowość. W przyszłym roku chcę iść na praktyki do biura rachunkowego, bo jednak księgowość to jest kierunek, z którym wiążę swoją przyszłość, bardziej mnie to interesuje.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!

Edytowane przez leniwca
Czas edycji: 2013-09-30 o 21:54
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-01, 06:19   #54
Michasia222
Zadomowienie
 
Avatar Michasia222
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 259
Dot.: Praktyki studenckie-Bank czy biuro rachunkowe?

Cytat:
Napisane przez leniwca Pokaż wiadomość
Ja w piątek skończyłam praktyki w banku. Dział podatków. Poza pracami administracyjnymi i archiwizacyjnymi (porządkowanie dokumentów, kserowanie itp) głównie wystawiałam faktury i w tym samym programie tworzyłam bazy danych kontrahentów, wprowadzałam wzorce i inne dane. Robiłam też w excelu zestawienia, rozdzielniki kosztów itp, zestawienia konkretnych faktur (to do US).
Miałam dostęp do danych, do których na pewno ponad 50% pracowników administracji nie ma dostępu.
A jak mój opiekun-specjalista ds podatków- był na urlopie, to miałam dostęp do jego komputera, skrzynki mailowej. A co za tym idzie, dostęp do danych, które z racji stanowiska miał tylko on, nikt inny. Więc o jakim ryzyku dla banku piszesz? Ja w umowie o praktykę mam punkt nt tajemnicy informacji i odpowiednie paragrafy z kodeksu.

Też studiuję finanse i rachunkowość. W przyszłym roku chcę iść na praktyki do biura rachunkowego, bo jednak księgowość to jest kierunek, z którym wiążę swoją przyszłość, bardziej mnie to interesuje.
o ryzyku napisałam z własnego doświadczenia.
Ty miałaś praktyki raczej w centrali, w konkretnym dziale banku, który zajmuje się podatkami.
Praktykanci, którzy byli w "moim" banku nie dostawali nawet dostępu do komputera, a żaden pracownik swojego loginu nie udostępni. Przez ten miesiąc na pewno się nudzili.
Pozdrawiam
__________________
brak podpisu
Michasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-01, 09:52   #55
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Praktyki studenckie-Bank czy biuro rachunkowe?

Cytat:
Napisane przez Michasia222 Pokaż wiadomość
o ryzyku napisałam z własnego doświadczenia.
Ty miałaś praktyki raczej w centrali, w konkretnym dziale banku, który zajmuje się podatkami.
Praktykanci, którzy byli w "moim" banku nie dostawali nawet dostępu do komputera, a żaden pracownik swojego loginu nie udostępni. Przez ten miesiąc na pewno się nudzili.
Pozdrawiam
Nie centrala, ale jeden z oddziałów, gdzie jest sam pion administracyjny.
A ty gdzie dokładniej praktykowałaś? Czy pracujesz w banku?

Co do banku to nie polecam na pewno obsługi klienta, doradztwa etc. bo moim zdaniem to bezsensowne i strata czasu. Jak już to celować właśnie w administrację, więcej się nauczysz i jest to bardziej wartościowe z punktu doświadczenia czy przyszłej pracy- ja z taka typową obsługą klienta pracy nie wiążę, więc taka praktyka byłaby dla mnie bezwartościowa.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-01, 17:40   #56
Michasia222
Zadomowienie
 
Avatar Michasia222
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 259
Dot.: Praktyki studenckie-Bank czy biuro rachunkowe?

Cytat:
Napisane przez leniwca Pokaż wiadomość
Nie centrala, ale jeden z oddziałów, gdzie jest sam pion administracyjny.
A ty gdzie dokładniej praktykowałaś? Czy pracujesz w banku?

Co do banku to nie polecam na pewno obsługi klienta, doradztwa etc. bo moim zdaniem to bezsensowne i strata czasu. Jak już to celować właśnie w administrację, więcej się nauczysz i jest to bardziej wartościowe z punktu doświadczenia czy przyszłej pracy- ja z taka typową obsługą klienta pracy nie wiążę, więc taka praktyka byłaby dla mnie bezwartościowa.
Pracuję w banku, ale u nas nie ma w żadnym oddziale administracji, wszystko centralnie.

I też napisałam że takie praktyki są bez sensu, bo do niczego praktykant nie będzie dopuszczony,
U nas składali teczki i sprawdzali raporty, min 6h codziennie się nudził.
__________________
brak podpisu
Michasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 16:05   #57
brach
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2
Dot.: Praktyki studenckie-Bank czy biuro rachunkowe?

zdecydowanie lepsze buro rachunkowe, staż w banku to odwalanie czarnej roboty bez uczenia się czegokolwiek, nie warto

Edytowane przez brach
Czas edycji: 2013-11-14 o 19:09
brach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 17:51   #58
ytaaa
Zadomowienie
 
Avatar ytaaa
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 337
Dot.: Praktyki studenckie-Bank czy biuro rachunkowe?

Potwierdzam w banku nie ma co robić , tak jak poprzedniczki zajmowałam się archiwizacją danych i roznoszeniem ulotek. Przyszliśmy kilka dni, a potem albo nas zwalniali albo kazali w ogóle nie przychodzić i na koniec dostaliśmy 6
ytaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 19:08   #59
brach
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2
Dot.: Praktyki studenckie-Bank czy biuro rachunkowe?

dobrze że chociaż 6
__________________
eniac
brach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 20:55   #60
megie
Zadomowienie
 
Avatar megie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 830
Dot.: Praktyki studenckie

A jak myślicie, czy są szanse znalezienia praktyk po pierwszym roku matematyki?
Chciałabym się przez wakacje czegoś nauczyć, zdobyć doświadczenie (obowiązkowe praktyki są dopiero po 2 roku).
__________________
K.
megie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-31 21:47:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:49.