Objawy po powrocie z afryki, koronawirus? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-03-11, 11:28   #1
Pinkieee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 557

Objawy po powrocie z afryki, koronawirus?


Czesc dziewczyny

W niedzielę wrocilam z Tanzanii, na miejscu pare razy ugryzł mnie komar, w hotelu miałam paru Włochów.
Od powrotu boli mnie głowa od rana, jestem rozbita i zdazaja mi sie dreszcze. Zdazaly mi sie migreny ale zawsze po wyspaniu przechodzily. Dzisiaj obudzilam sie z bolem glowy. Apap pomaga na chwile, potem znowu zaczyna bolec. Mialam zolty katar przez chwile, kichalam pare razy. Na poczatku myslalam ze to rozbicie po wielogodzinnym locie. Teraz zastanawiam sie czy w obecnej sytuacji moze to być koronawirus? Choc nie zdaza mi sie kaszlec, nie mam problemow z oddychaniem. Moze to jakas inna choroba zwiazana z afrykanskim klimatem? Boje sie isc do lekarza ze w obecnym czasie zostane zamknięta na oddziale zakaznym a nie czuje sie az tak zle, poza bolami glowy.
Zachowuje środki ostroznosci, pracuje zdalnie z domu.
Zna sie ktoras na chorobach egzotycznych i moze powiedziec czy powinnam jednak wybrać sie do lekarza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pinkieee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-11, 16:33   #2
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Objawy po powrocie z afryki, koronawirus?

Goraczke masz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-11, 19:38   #3
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Objawy po powrocie z afryki, koronawirus?

Super, że sama się izolujesz, ale w świetle aktualnych wytycznych i sytuacji jest to rozwiązanie gdybyś nie miała żadnych objawów infekcji. Niestety je masz. Powinnaś skontaktować się z lokalną stacją sanitarno-epidemiologiczną, gdzie po zebraniu wywiadu zostanie ustalone postępowanie - czy możesz być izolowana w warunkach domowych czy musisz być hospitalizowana na oddziale zakaźnym i mieć wykonany tes na obecność koronawirusa. Dodatkowo w obecnej sytuacji prawdopodobnie zachodzi konieczność izolacji wszystkich ludzi, z którymi miałaś kontakt - osób z samolotu, rodziny, pracowników sklepu itp. Dlatego kontakt ze stacją s-e jest konieczny. W żadnym wypadku nie idź do lekarza/przychodni/nocnej pomocy lekarskiej/SOR.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-11, 19:48   #4
Pinkieee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 557
Dot.: Objawy po powrocie z afryki, koronawirus?

Nie nie mam goraczki ani nie kaszle. Kontaktowalam sie z lekarzem na tzn telewizycie. Pani po wysluchaniu objawow powiedziala ze przybylam z obszaru nie zagrozonego koronawirusem i mozliwa jest inna infekcja. Kazala doraznie leczyc przeciwzapalnymi, w razie braku poprawy kontakt dalszy. Jednak powiedziala mi ze narazie nie powinnam sie zglaszac na oddzial zakazny.
Dokucza mi tylko ciagly bol glowy, bardziej niz koronawirusa obawiam sie malarii, bylam pare razy ugryziona niestety i objawy tez bardziej sie zgadzaja, tylko narazie brak goraczki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pinkieee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-19, 02:03   #5
ssandrunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 19
Dot.: Objawy po powrocie z afryki, koronawirus?

Pozostaje czekać tak jak zalecili bo sytuacja taka a nie inna, unikają wszyscy niepotrzebnych wizyt pacjentów, Jak zagorączkuesz koniecznie dzwoń do szputala zakażnego... zdrowia zyczę o niech to będzie tylk ocoś błahego !

Edytowane przez ssandrunia
Czas edycji: 2020-03-19 o 02:04 Powód: dopiska
ssandrunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-05, 11:10   #6
petya_petya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 1
Dot.: Objawy po powrocie z afryki, koronawirus?

Najbardziej szczegółowa mapa rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce - https://koronawirusstat.pl
petya_petya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-05 12:10:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:45.