Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-02, 10:24   #4531
monika13
Raczkowanie
 
Avatar monika13
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 355
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
mogłabyś pokazać chociaż te zdjęcia sprzed?
no właśnie nie bardzo, bo przeinstalowywałam windowsa i zgrałam na płytę, a płyty siostra zabrała, więc...
monika13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-02, 11:18   #4532
Kamma1507
Zakorzenienie
 
Avatar Kamma1507
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 276
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
z tego co czytam, to ja mam o wiele mniejszy problem.. fakt, nasilenie też mam na policzkach, ale to jedyne co nas łączy. więc mam nadzieję, że ja po tej kuracji pożegnam się z nim na zawsze.
tobie zresztą też tego życzę- ponownie.
i faktycznie nie dziękuj *;
no życzę Ci tego, bo nawroty to ponoć jednak mimo wszystko rzadkość ( i też nie dziękuj , Pozdrawiam )
__________________

[...] Może jutro znów odkryjesz, że życie jest wciąż szalone,
jeśli po prostu się uśmiechniesz."

Kamma1507 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-02, 19:38   #4533
Haldinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 73
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cześć, sporo się naczytałam szczerze mówiąc waszych historii,bo borykam się od dawna z tym samym problemem co wy. Dziś łyknęłam szóstą dopiero kapsułkę Tetrinexu, więc jestem na samym początku kuracji, poza tym to pierwszy dzień kiedy przekonałam się,że retinoid działa - skóra zaczyna się łuszczyć...Boję sie co to będzie, bo czytajac wasze wątki można się spodziewać dosłownie wszystkiego. Trzymajcie za mnie kciuki...
Ps . mam jeszcze pytanie - czy stosując retinoid doustny prócz kremów nawilżających można stosować jakieś kapsułki nawilzające od wewnatrz? zaopatrzyłam się dziś w biogal ale nie wiem, czy był to dobry pomysł?
Haldinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-02, 19:57   #4534
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Haldinka Pokaż wiadomość
Cześć, sporo się naczytałam szczerze mówiąc waszych historii,bo borykam się od dawna z tym samym problemem co wy. Dziś łyknęłam szóstą dopiero kapsułkę Tetrinexu, więc jestem na samym początku kuracji, poza tym to pierwszy dzień kiedy przekonałam się,że retinoid działa - skóra zaczyna się łuszczyć...Boję sie co to będzie, bo czytajac wasze wątki można się spodziewać dosłownie wszystkiego. Trzymajcie za mnie kciuki...
Ps . mam jeszcze pytanie - czy stosując retinoid doustny prócz kremów nawilżających można stosować jakieś kapsułki nawilzające od wewnatrz? zaopatrzyłam się dziś w biogal ale nie wiem, czy był to dobry pomysł?
opowiesz mi coś niecoś o twoim trądziku? przepraszam, że tak pytam, ale, jak możesz doczytać na poprzedniej stronie, cały czas myślę nad Tretinexem.. jak chcesz, to możesz napisać na PW- mi to obojętne. z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-02, 20:10   #4535
Haldinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 73
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Na trądzik lecze się już bardzo długo, obecnie mam 23 lata, zaczełam ta bijatykę w 15 roku zycia. Na początku było bardzo łagodnie i wystarczały jakieś maści, potem stopniowo sie pogarszało. Przez ostatnie 2 lata wybrałam Tetralysal, Unidox, Sumamed, i po kazdym z nich poprawa była owszem niemalże idealna buzia, ale po jakims czasie znów wszystko wracało. Stąd teraz zdecydowałam się na tretinex. Ale niestety nic na jego temat więcej jeszcze nie umiem powiedzieć, ponieważ to dopiero mój 4 dzień kuracji. No i jestem w stresie, bo boję się tego wysypu, który ponoć na początku atakuje. Ale czy kazdy musi to przejsc? czy zdarzają się przypadki,ze od początku stopniowo się polepsza bez jakichś "masakr"?
Haldinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-02, 20:50   #4536
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

dziewczyny mówiły, że nie miały wysypu..

ze swojej strony polecam forum izoteku (wpisz w gooogle, bo dokładnie strony nie pamiętam). nazwa inna, ale baza leku jest taka sama
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-02, 20:58   #4537
Haldinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 73
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dziękuję mam nadzieje,że może będę wśród tych szcześliwców...
Haldinka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-02, 21:00   #4538
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

ja też mam taką nadzieję. i w sensie- twoim i moim, o ile zdecyduję się na tę kurację.
dziewczyny, a fatalnie wygląda się z taką łuszczącą skórą? bo jak już mówiłam, mam teraz lekko podrażnioną brodę no i ... jestem wściekła, bo nawet podkładu nałożyć nie mogę^^ coś okropnego.
właśnie ta suchość też mnie przeraża.
aaa! no i jeszcze jedna ważna rzecz: czy któraś z was nosi soczewki?
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-02, 21:27   #4539
Haldinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 73
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Jesli stosowałaś retinoidy zewnętzrne kiedyś to problem złuszczania prawdopodobnie będzie ten sam. Na razie tak jest w moim przypadku. Bez podkładu tego nie widać tak bardzo. Kiedy zacznie się go nakładać robi się problem. Nie ma innego wyjścia jak dobry krem nawilzający. Polecam Effaclar H la rocha, specjalnie stworzony do cery z silnie wysuszającą kuracją. A co do soczewek - owszem też noszę. Na razie nie czuję żadnej różnicy. No ale tj mówie to dopiero 4 dzień.
Haldinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-02, 21:36   #4540
obłoczek
Raczkowanie
 
Avatar obłoczek
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 281
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Witajcie, dawno mnie nie było na tym forum ponieważ kurację aknenorminem skończyłam w sierpniu ubiegłego roku. Ku pokrzepieniu, mogę powiedzieć, iż jestem bardzo zadowolona z efektów. Pozbyłam się trądziku (mam nadzieję, że raz na zawsze) choć od czasu do czasu wyskoczy kilka krostek. Co najważniejsze, mam normalną cerę bez łojotoku, świecenia itp. Niestety włosy nadal wymagają codziennego mycia, ale nie jest to dla mnei aż tak uciążliwe Tak więc po prawie 1,5 roku efekty kuracji nadal się utrzymują Czego i Wam życzę !!!
__________________

Wszyscy chcą rozumieć malarstwo, dlaczego nie próbują zrozumieć śpiewu ptaków? (Pablo Picasso)
obłoczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-02, 21:37   #4541
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

to koniecznie powiedz czy ci kuracja utrudnia noszenie soczewek, ok? jeśli w ogóle ten problem wystąpi, ale mam nadzieję, że nie
ja mam podkład mocno kryjący i on.. no cóż jest ciężki, więc baaaardzo uwidacznia wszelkie przesuszenia, odstające skórki. ^^ myślałam, że jak będę już w trakcie kuracji, to może zrezygnuję z podkładu na całej twarzy, a zostanę jedynie przy korektorze punktowym.

a retinoidów zewnętrznych nie miałam. myślałam nawet ostatnio czy nie zapytać o to dermy..
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-02, 21:49   #4542
Haldinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 73
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Obłoczku gratuluję

A co do soczewek gdyby się coś działo dam znać. Jeśli chodzi o podkład to kiedyś rozmawiałam z jakąś konsultantką w aptece,ktora mi powiedziała,że w takim wypadku, kiedy w grę wchodzi kuracja wysuszająca, złusczająca, żaden podkład nie jest w stanie idealnie tego zakryć, no cóż potrzeba czasu. Wolę się troszkę pomęczyć w każdym razie i potem mieć cały ten problem z głowy. Tym bardziej,ze w przypadku zewnętrznych retinoidów skóra po jakimś czasie się przyzwyczaja i już tak nie pęka, więc mam nadzieje,że i to zniosę, choć porównania jeszcze póki co dużego miec nie mogę.
Haldinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-02, 22:03   #4543
Kamma1507
Zakorzenienie
 
Avatar Kamma1507
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 276
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
j
dziewczyny, a fatalnie wygląda się z taką łuszczącą skórą? bo jak już mówiłam, mam teraz lekko podrażnioną brodę no i ... jestem wściekła, bo nawet podkładu nałożyć nie mogę^^ coś okropnego.
właśnie ta suchość też mnie przeraża.
aaa! no i jeszcze jedna ważna rzecz: czy któraś z was nosi soczewki?
Mnie się dość mocno przesusza, a po za tym nie nawilżam - bo nie mogę, ale jakoś żyje.. Wysuszenia mam z reguły tylko przy ustach i na policzkach (tak od razu pod oczami i przy nosie jak rozumiecie o jakie miejsce mi chodzi ) no i czoło .. ale nie przejmuj się, naprawdę da się z tym żyć, lepiej niż z trądzikiem

a co do soczewek, wiem, że przy izo występuje również suchość oczu, mnie , ostatnio znacznie pogorszył się wzrok i jak spytałam derma o soczewki polecił żebym już z nimi poczekała do konca kuracji, bo mogę mieć - ale nie muszę problemy,a że za niedługo kończę, a nie chce się do soczewk zrazic przez być może chwilową suchość poczekam..
Cytat:
Napisane przez Haldinka Pokaż wiadomość
JPolecam Effaclar H la rocha, specjalnie stworzony do cery z silnie wysuszającą kuracją.
Co do Effaclaru to też mi ktoś polecił i masakrycznie mnie zapchał, to co się potem działo na mojej twarzy do był obłęd.. Wyskoczyło mi mnóstwo krostek.. nie mam 100% pewności, że to przez niego, ale przed nim nie używałam nic nowego, po nim też , a tylko w trakcie używania tak mnie urządziło.. Oczywiście z tym zapychaniem to na pewno indywidualna sprawa, polecam przeczytać skład
__________________

[...] Może jutro znów odkryjesz, że życie jest wciąż szalone,
jeśli po prostu się uśmiechniesz."


Edytowane przez Kamma1507
Czas edycji: 2010-01-02 o 22:06
Kamma1507 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-02, 22:07   #4544
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

będę musiała w takim razie przedyskutować z dermą sprawę soczewek..
już sobie robię powoli listę, o co ją zapytam przy najbliższej wizycie. mam nadzieję, że będę miała szansę zacząć kurację^
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-02, 22:14   #4545
Haldinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 73
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja mam już chyba 4 opakowanie effaclaru i jestem bardzo zadowolona. No ale faktycznie każdy reaguje inaczej. Polecam tez dermalibour. Czemu Kamma nie możesz nawilżac?
Haldinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-03, 09:59   #4546
Wallender
Raczkowanie
 
Avatar Wallender
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Somewhere over the rainbow
Wiadomości: 106
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ale mam zaległości
Jeśli chodzi o kosmetyki mineralne, polecam odpowiednie podforum na Biochemii, tam są wątki dotyczące konkretnych firm, opisane zasady zakupów i wysyłki oraz płatności, a także dobór formuły i koloru podkładu.
Ale pewnie faktycznie na Allegro też można kupić.

Jeśli chodzi o soczewki - ja noszę bez większych problemów. Zaczęłam kurację 1,5 m-ca temu, pierwszy miesiąc dawka 20mg/doba, teraz 40mg. Oczy czasem mi się bardziej męczą. Soczewki noszę na zmianę z okularami, staram się nic na siłę. Jeśli jestem niewyspana i oczy mnie pieką, wybieram okulary. Ale poza tym cały czas noszenie soczewek jest komfortowe.
Polecałabym tylko obserwacje - jeśli czujesz, że noszenie soczewek stwarza dyskomfort - zrezygnuj z nich na jakiś czas, żeby nie narobić sobie szkód.
Wallender jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-03, 11:05   #4547
Kamma1507
Zakorzenienie
 
Avatar Kamma1507
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 276
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Haldinka Pokaż wiadomość
J Czemu Kamma nie możesz nawilżac?
Mój derm nie pozwala na jakiekolwiek nawilżanie
__________________

[...] Może jutro znów odkryjesz, że życie jest wciąż szalone,
jeśli po prostu się uśmiechniesz."

Kamma1507 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-03, 14:39   #4548
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Sprrki za off top:

Kamma1507, czy ty masz coś wspólnego z sesją z której masz avatar ?



myślicie, że skoro nie chcę brać tabletek anty, mogę olać badania hormonów i od razu poprosić o aknenormin, skoro kiedyś mi go polecano?



i może jeszcze tak przyszłościowo spytam:
gdzie w GDYNI lub SOPOCIE, najtaniej kupujecie Aknenormin i za ile?

Edytowane przez mmm3m
Czas edycji: 2010-01-03 o 15:17
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-03, 17:24   #4549
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
myślicie, że skoro nie chcę brać tabletek anty, mogę olać badania hormonów i od razu poprosić o aknenormin, skoro kiedyś mi go polecano?
Nie radzilabym olewac, bo to wcale nie chodzi o branie tabletek antykoncepcyjnych(je dostaje sie zazwyczaj bez badania poziomu hormonow).
Dermatolog chcial sprawdzic najpierw czy nie masz tradziku o podlozu hormonalnym. Dopiero leczenie retinoidami mialoby sens.
Niestety tradzik o podlozu hormonalnym leczy wlasnie hormonami i pewnie nie musialabys juz brac retinoidów.
Wlasnie dlatego lepiej zrobic te badania zanim zaczniesz z aknenorminem.
edyt jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-03, 18:06   #4550
Lena4
Rozeznanie
 
Avatar Lena4
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 811
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Vendeur Pokaż wiadomość
Witam,

jestem 28-letnim mężczyzną, który boryka się z problemami trądzikowymi. Od 2,5 miesiąca stosuję Tretinex. Objawy jak dotąd były typowe, niezbyt przeszkadzające. Suchość skóry na twarzy i ust. Typowy trądzik od 1 dnia stosowania przestał się pojawiać. Po około 2 miesiącach pojawiła się suchość skóry całego ciała.

Jednak od tygodnia mam nową przypadłość, bardzo poważną i proszę o pomoc, gdyż tak dalej być nie może. Pojawiają się na twarzy pęcherzyki z płynem; po mocniejszym przetarciu pękają od razu i wierzchni naskórek w tym miejscu odchodzi - efektem są małe ranki. Nie byłoby z tym problemu, gdyby nie to, że one się NIE GOJĄ i POWIĘKSZAJĄ!!! No może nie wszystkie, jednak na brodzie miałem 3 niewielkie i połączyły się już one tak, że zajmują 1/4 powierzchni brody... Rana się nie chce goić, w kółko się sączy, a jeśli już zaschnie, to strupek cały czas rośnie, pęka (szczególnie podczas jedzenia), piecze... i jest coraz bardziej widoczny - jednym słowem NIE DA SIĘ ŻYĆ.

Błagam o pomoc jak sobie z tym poradzić.
Możliwe, że to jakieś zakażenie bakteryjne. Natychmiast udaj się do dermatologa. Powinien przepisać Ci maść do smarowania i antybiotyk doustny. Ja kiedyś miałam podobne objawy, dostałam Unidox a nazwa maści hmm chyba Bactroban.
__________________
Istnieje świat, a to rozprasza.


Lena4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-03, 18:07   #4551
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez edyt Pokaż wiadomość
Nie radzilabym olewac, bo to wcale nie chodzi o branie tabletek antykoncepcyjnych(je dostaje sie zazwyczaj bez badania poziomu hormonow).
Dermatolog chcial sprawdzic najpierw czy nie masz tradziku o podlozu hormonalnym. Dopiero leczenie retinoidami mialoby sens.
Niestety tradzik o podlozu hormonalnym leczy wlasnie hormonami i pewnie nie musialabys juz brac retinoidów.
Wlasnie dlatego lepiej zrobic te badania zanim zaczniesz z aknenorminem.

U mnie, parę lat temu było to tak:
chodziłam regularnie do dermatolog, ale mój trądzik się pogarszał. Więc powiedziała, że zleca mi badania wątroby i mam powiedzieć czy decyduję się na kurację aknenorminem. nie mówiła nic o badaniu hormonów. w sumie wtedy nawet pytałam czy mam jakieś brać ona mówiła, że nie, i że aknenormin mi już tylko pomoże. na kuracje się nie zdecydowałam bo byłam młoda, pełna obaw, nie znałam forum wizazu i nie miałam pieniędzy na nią. dlatego teraz się zastanawimczy najpierw zrobić badania hormonów czy od razu błagać o aknenormin. a jeżeli trądzik rzeczywiście jest hormonalny to A. mi nie pomoże? czytałam wiele o kuracjach hormonami i w sumie w 99% przypadków konczyły się nawrotem gorszej postaci trądziku. a przecież nie mam zamiaru brać ich całe życie.

Edytowane przez mmm3m
Czas edycji: 2010-01-03 o 18:08
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-03, 18:50   #4552
Kamma1507
Zakorzenienie
 
Avatar Kamma1507
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 276
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
Sprrki za off top:

Kamma1507, czy ty masz coś wspólnego z sesją z której masz avatar ?
tyle, że jestem podobna do niej I po fachu na digart.pl a czemu pytasz ?

Coraz bardziej widać, ze co derm to inne leczenie, inne pomysły i zwyczaje...
__________________

[...] Może jutro znów odkryjesz, że życie jest wciąż szalone,
jeśli po prostu się uśmiechniesz."

Kamma1507 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-03, 18:56   #4553
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Bo znałam Anię, autorkę zdjęcia. i się zastanawiałam czy mam do czynienia z jej modelką czy kimś takim



to prawda, każdy ma inne zdanie, np. co do nawilżania. pamiętam ,że moja mi mówiła, że będę musiała nawilżać cerę, ale tłumaczenie twojego też do mnie przemawia więc się pogubiłam w tej kwestii xD
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-04, 09:42   #4554
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
U mnie, parę lat temu było to tak:
chodziłam regularnie do dermatolog, ale mój trądzik się pogarszał. Więc powiedziała, że zleca mi badania wątroby i mam powiedzieć czy decyduję się na kurację aknenorminem. nie mówiła nic o badaniu hormonów. w sumie wtedy nawet pytałam czy mam jakieś brać ona mówiła, że nie, i że aknenormin mi już tylko pomoże. na kuracje się nie zdecydowałam bo byłam młoda, pełna obaw, nie znałam forum wizazu i nie miałam pieniędzy na nią. dlatego teraz się zastanawimczy najpierw zrobić badania hormonów czy od razu błagać o aknenormin. a jeżeli trądzik rzeczywiście jest hormonalny to A. mi nie pomoże? czytałam wiele o kuracjach hormonami i w sumie w 99% przypadków konczyły się nawrotem gorszej postaci trądziku. a przecież nie mam zamiaru brać ich całe życie.
Wiesz to jest tylko takie sprawdzenie. Ja nie znam sie na leczeniu tradziku hormonami, ale wiem ze predzej czy pozniej bedziesz musiala sie tym zajac nawet jesli nie bedzie to w kontekscie tradziku.

Sama tez nie mialam badan hormonow chociaz ginekolog to sugerowal(podobno u mlodych dziewczyn to jest czeste), ale stwierdzilam ze okres mam regularny, nie jestem owlosiona, a przed okresem nie mam wysypow wiec to raczej malo prawdopodobne i dalam sobie spokoj.
edyt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-04, 11:42   #4555
Niki 20
Raczkowanie
 
Avatar Niki 20
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: 3 miasto
Wiadomości: 176
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
Sprrki za off top:

i może jeszcze tak przyszłościowo spytam:
gdzie w GDYNI lub SOPOCIE, najtaniej kupujecie Aknenormin i za ile?
w Gdyni to chyba najtańszą apteką jest Dom Leków na przeciwko szpitala miejskiego w pobliżu placu kaszubskiego.
ostatnio tam kupowałam moją pierwszą paczkę Izoteku i była o 40zł tańsza niż w paru innych aptekach które wcześniej odwiedziłam :/ a to dosyć znacząca różnica na opakowaniu leku

a przy okazji witam wszystkie wizazanki z problemami skornymi
od wczoraj zaczelam kuracje izotekiem, zyczcie mi szczescia
__________________
To ty wywierasz najwiekszy wpływ na swoje życie. Bądź dla siebie mądrą inspiracją.

07-01-10 Tylko ja, moja czarna perła, zielony liść na szybie i niekończąca się asfaltowa droga


03-01-10 rozpoczynamy półroczną kurację izotekiem ..
Niki 20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-04, 14:01   #4556
Lena4
Rozeznanie
 
Avatar Lena4
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 811
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
U mnie, parę lat temu było to tak:
chodziłam regularnie do dermatolog, ale mój trądzik się pogarszał. Więc powiedziała, że zleca mi badania wątroby i mam powiedzieć czy decyduję się na kurację aknenorminem. nie mówiła nic o badaniu hormonów. w sumie wtedy nawet pytałam czy mam jakieś brać ona mówiła, że nie, i że aknenormin mi już tylko pomoże. na kuracje się nie zdecydowałam bo byłam młoda, pełna obaw, nie znałam forum wizazu i nie miałam pieniędzy na nią. dlatego teraz się zastanawimczy najpierw zrobić badania hormonów czy od razu błagać o aknenormin. a jeżeli trądzik rzeczywiście jest hormonalny to A. mi nie pomoże? czytałam wiele o kuracjach hormonami i w sumie w 99% przypadków konczyły się nawrotem gorszej postaci trądziku. a przecież nie mam zamiaru brać ich całe życie.
Najpierw sprawdź sobie hormony, potem będziesz się zastanawiać co dalej.
Generalnie, izotretynoina nie leczy trądzika hormonalnego.
Ja biorę Akne od kilku miesięcy chociaż ostatnio robiłam badania hormonów i odwiedziłam endokrynologa. Wg lekarza mój trądzik wynika z podwyższonego testosteronu (reszta hormonów w normie). Przepisał mi tabletki anty, Androcur i Spironol. Kuracja oczywiście trwałaby wiele miesięcy. Podobnie jak Ty naczytałam się o częstych nawrotach po odstawieniu co mnie osobiście również nie zachęca. W dodatku mam przykre wspomnienia z czasów brania tabsów i wolałabym tego nie powtarzać. Zdecydowałam, że dokończę leczenie Aknenorminem, zobaczę jak zareaguje skóra i dopiero podejmę odpowiednie kroki. Jeśli przed miesiączką nadal będzie mnie wysypywać, rozpocznę kurację zaleconą przez endokrynologa. Jeśli uznam, że zadowala mnie to co mam, odpuszczę. Zresztą od 2 miesięcy coś mi się dzieje z hormonami - okres mi się nieco wydłuża powodując tym samym mało przyjemny okres oczekiwania.
Nie wiem jak silny masz trądzik, u mnie Akne znacznie poprawiło cerę mimo, iż ciągle coś mi wychodzi. Jeszcze nie podoba mi się to co widzę w lustrze, ale w porównaniu do tego co było wcześniej to.. po prostu niebo a ziemia..
__________________
Istnieje świat, a to rozprasza.


Lena4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-04, 14:46   #4557
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ok zrobię najpierw te badania
zaciekawiło mnie, że chodzisz w tej sprawie do endokrynologa a nie do endo..-ginekologa. Mi z tymi badaniami mówiono, że właśnie do takiego lekarza mam się skierować, ale mogę tylko prywatnie. a samego endo.. mam w przychodni za darmo. myślicie , ze wizyta u niego pomoże mi w wyborze leczenia?
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-04, 15:23   #4558
Haldinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 73
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Hej dziewczyny, jak długo skóra się będzie łuszczyć??? bo mam pierwszy kryzys...
Haldinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-04, 15:45   #4559
Lena4
Rozeznanie
 
Avatar Lena4
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 811
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
Ok zrobię najpierw te badania
zaciekawiło mnie, że chodzisz w tej sprawie do endokrynologa a nie do endo..-ginekologa. Mi z tymi badaniami mówiono, że właśnie do takiego lekarza mam się skierować, ale mogę tylko prywatnie. a samego endo.. mam w przychodni za darmo. myślicie , ze wizyta u niego pomoże mi w wyborze leczenia?
Wszystko się zgadza, pod warunkiem, że trafisz na dobrego lekarza..

Skoro masz za darmo to tym bardziej warto się przejść. Ja niestety wszystko musiałam załatwiać prywatnie Mam pod nosem ginekologa-endokrynologa i właściwie to co proponował pokrywało się w większości z opinią drugiego lekarza. Namawiał mnie szczególnie do tabletek anty zamiast brania Akne. Do endokrynologa pojechałam ponieważ cieszy się dobrą opinią. I faktycznie facet sprawia wrażenie, że zna się na rzeczy. Także najważniejsze to trafić na kompetentnego lekarza a nie jakiegoś konowała od siedmiu boleści. A o tych ostatnich nietrudno.
Wg mnie w Polsce, w przeważającej większości, lekarze o podwójnej specjalizacji mają po prostu większą kasę z tego tytułu i niekoniecznie przekłada się to na ugruntowaną wiedzę medyczną. Nie łudźmy się..
Co oczywiście nie znaczy, że nie warto szukać i próbować, żeby nie było.
__________________
Istnieje świat, a to rozprasza.



Edytowane przez Lena4
Czas edycji: 2010-01-04 o 16:32
Lena4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-04, 16:15   #4560
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

ok, dziękuję
myślę , że zrobię tak, zarejstruję się już jutro na wizytę do endo. popytam jakie ma zdanie, po proszę o zlecenie badań. dodatkowo zapiszę się na wizytę u mojej dermy i ją też popytam co i jak.


tak jeszcze spytam, czy szykować się psychicznie i fizycznie na badania bardziej ginekologiczne u endokrynologa? czy nie muszę się na zapas szykować?
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:13.