Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-02-01, 16:44   #4831
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
nie rozumiem tylko tego stwierdzenia od lekarzy, że "na hormony najlepsze są tabletki anty" - masz stwierdzone jakieś problemy/choroby, tak? stad proponuja Ci te leki?
Hm, wydaje mi się, że autorka miała na myśli "na trądzik najlepsze są tabletki anty", ale pisała z rozpędu i stąd ten błąd...

Poza to tym to: , bo mam już normalne usta
A ostatnio znów dopadł mnie etap lusterkowania - o ile wcześniej oglądałam każdego syfka, tak teraz oglądam każdą bliznę, przebarwienie czy dołek...
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-01, 16:45   #4832
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

[QUOTE=Silwena;16882560] lek ma na celu wyleczenie, a nie zaleczanie na czas brania, więc bardzo dobrze napisałaś i nie dziwię Ci się, że masz takie odczucia co do antykoncepcji hormonalnej jako leku na trądzik, podzielam je zresztą

nie rozumiem tylko tego stwierdzenia od lekarzy, że "na hormony najlepsze są tabletki anty" - masz stwierdzone jakieś problemy/choroby, tak? stad proponuja Ci te leki?

Ja mam owłosienie wokół sutków, pępka, silne, ciemne i szybko odrastajace na nogach, meszek zaczyna mi się robić nad górna wargą, mimo, że jestem blondynką; do tego ostre bóle miesiączkowe (z bólu zwracam, czasem wzywam pogotowie), a mimo, to nie stwierdzono u mnie żadnych chorób, ani problemów ginekologicznych, ani innych jak np chorób tarczycy. Zrobiłam na własną rękę badania kilku hormonów tez nic nie wykazało, mimo to tabsy anty poprawiały mi cere podczas brania, zmniejszyły łojotok i przez to nie miałam stanów zapalnych, ale reszta problemów z cerą została jak była. Również łykałam Regulon i Diane35. Stosowałam też zwykłą antykoncepcje, Mycrogynon21, (tabsy Igeneracji stąd wzmagały porblemy) w czasie ich brania dostałam gorszego horroru na ciele niż po odstawce Diane35, więc też moje wspomnienia nie są najlepsze

jednak uważam, że póki nie ma się stwierdzonych chorób na tle hormonalnym, nie należy się szprycować takimi lekami, bo to nic nie pomoże, a może napsuć, rozregulowuje i długo się poźniej dochodzi do siebie

a co do antykoncepcji przy Izo, to również skłaniam się ku tabsom+gumkom.

troche sie zgubiłam w Twojej wypowiedzi.. boo mówisz, że masz niemiłe wspomnienia z brania tab. anty ale na końcu chwalisz tą metode..
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-01, 18:08   #4833
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Hm, wydaje mi się, że autorka miała na myśli "na trądzik najlepsze są tabletki anty", ale pisała z rozpędu i stąd ten błąd...
nie o błąd mi chodziło, tylko o wydębienie informacji czy dziewczyna ma stwierdzona jakas chorobe endokrynologiczna skoro lekarze chca jej serwowac leczenie tak silnymi lekami antyandrogenowymi
czyli co oznacza ich stwierdzenie, ze na JEJ horony najlepsze beda te leki

Cytat:
Napisane przez maadziulek91 Pokaż wiadomość
troche sie zgubiłam w Twojej wypowiedzi.. boo mówisz, że masz niemiłe wspomnienia z brania tab. anty ale na końcu chwalisz tą metode..
juz pomagam
na wstepie pytanie - czy Lena4 ma stwierdzona jakas chorobe endokrynologiczna skoro lekarze chca jej serwowac leczenie tak silnymi lekami antyandrogenowymi

co do tablet anty - jak pisałam - podzielam zdanie, że to nie ejst lek na tradzik, a tylko doraźna pomoc działająca jedynie w trakcie brania (a w moim przypadku wyrządzajaca kolosalne i długotrwałe szkody po odstawieniu)

następnie opisałam moje dolegliwości (owłosienie, maxi bolene okresy) które mogłyby się posłużyc lekarzom jako wskazówka, ale ginekolodzy, dermatolodzy i lekarze (interniści, rodzinny) wykluczyli mi choroby tarczycy, jajników itp, ale byli i tacy którzy przepisywali mi kuracje cyproteronem (Diane35)

w dalszej kolejności napisałam, że w czasie brania tego leku (bo to nie ejst stricte antykoncepcja) zmniejszył mi się łojotok co przyczyniło sie do tego, że stany zapalne sie nie pojawiały, również te przed okresem, bo okresu jak wiadomo przy tabsach anty nie ma (tylko krwawienie z 7dniowej odstawki), oraz dodałam, że reszty moich dolegliwości skórnych nie ruszyło nic, w trakcie brania Diane35 pojawiały sie nadal wszelkie zaskorniki, grudki i prosaki

następnie dodałam, że przy doustnym braniu retinoidów KONIECZNE są conajmniej dwie skuteczne i niewykluczajace sie antykoncepcje - obstaje za hormonalną, gdyż jest najskuteczniejsza z dostępnych mi osobiście i prezerwatywy, ponieważ w razie wymiotów, biegunek, ogólnie niewchłoniecia sie tabletki, mam mniej skuteczną antykoncepcje, ale jednak nadal wysoko we wskaźniku Pearla

tabletki antykoncepcyjne I generacji są nie wskazane dla osób chorych na chorobę skóry jaką jest trądzik, że względu na działanie androgenizujące - doświadczyłam tego przyjmując Mycrogynon21, tabletki typu Diane35, Syndi35, OC-35 i inne preparaty tego typu - nie są srdkami antykoncepcyjnymi (maja takie działąnie anie nie poleca sie ich jako stricte antykoncepcyjnie), II generacja nadal jest androgenizująca, ale ma mniej skutków ubocznych niż Igen, a ja pisząc o antykoncepcji hormonalnej mam na mysli tabsy z IV generacji, albo chociaż IIIej - dlatego zachwalam ta metodę antykoncepcji, bo jest najskuteczniejsza ze znanych mi i dostepnych.

jakby coś było w moich wypowiedziach niezrozumiałe to pytać, ja zwykle się spiesze i uznaje ze nie musze pisac wszystkiego jakos bardzo dokładnie, bo kto jest w temacie ten bedzie wiedział ocb

nie chciałabym być uciążliwa przez takie moje "pogmatwane" posty
chce w razie czego pomoc, wziąść udział w dyskusji jak mam chwilę
mnie sie wydaje ze pisze jasno

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2010-02-01 o 18:12
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-01, 19:27   #4834
Lena4
Rozeznanie
 
Avatar Lena4
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 811
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
lek ma na celu wyleczenie, a nie zaleczanie na czas brania, więc bardzo dobrze napisałaś i nie dziwię Ci się, że masz takie odczucia co do antykoncepcji hormonalnej jako leku na trądzik, podzielam je zresztą

nie rozumiem tylko tego stwierdzenia od lekarzy, że "na hormony najlepsze są tabletki anty" - masz stwierdzone jakieś problemy/choroby, tak? stad proponuja Ci te leki?

Ja mam owłosienie wokół sutków, pępka, silne, ciemne i szybko odrastajace na nogach, meszek zaczyna mi się robić nad górna wargą, mimo, że jestem blondynką; do tego ostre bóle miesiączkowe (z bólu zwracam, czasem wzywam pogotowie), a mimo, to nie stwierdzono u mnie żadnych chorób, ani problemów ginekologicznych, ani innych jak np chorób tarczycy. Zrobiłam na własną rękę badania kilku hormonów tez nic nie wykazało, mimo to tabsy anty poprawiały mi cere podczas brania, zmniejszyły łojotok i przez to nie miałam stanów zapalnych, ale reszta problemów z cerą została jak była. Również łykałam Regulon i Diane35. Stosowałam też zwykłą antykoncepcje, Mycrogynon21, (tabsy Igeneracji stąd wzmagały porblemy) w czasie ich brania dostałam gorszego horroru na ciele niż po odstawce Diane35, więc też moje wspomnienia nie są najlepsze

jednak uważam, że póki nie ma się stwierdzonych chorób na tle hormonalnym, nie należy się szprycować takimi lekami, bo to nic nie pomoże, a może napsuć, rozregulowuje i długo się poźniej dochodzi do siebie

a co do antykoncepcji przy Izo, to również skłaniam się ku tabsom+gumkom.


evitanna, współczuję Ci, serio
ja bym zmniejszyła dawkę i starała się to przetrzymać
ale w żadnym razie nie przestałabym brać leku
Widzę, że zrobiło się małe zamieszanie
Generalnie badanie krwi wykazało, że mam niewiele podwyższony testosteron (nie badałam wolnego testosteronu jeśli ktoś wie o co chodzi). Nie mam nadmiernego owłosienia, problemów z tarczycą ani żadnych innych. Właściwie tabletki anty proponowano mi już po rozmowie o wysypywaniu przed miesiączką. Lekarze sprawiali wrażenie, że była to dla nich oczywista oczywistość. Dodam, że mowa raczej o szanowanych specjalistach, przynajmniej w moim rejonie.
__________________
Istnieje świat, a to rozprasza.


Lena4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-01, 21:52   #4835
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Lena4 Pokaż wiadomość
Widzę, że zrobiło się małe zamieszanie
Generalnie badanie krwi wykazało, że mam niewiele podwyższony testosteron (nie badałam wolnego testosteronu jeśli ktoś wie o co chodzi). Nie mam nadmiernego owłosienia, problemów z tarczycą ani żadnych innych. Właściwie tabletki anty proponowano mi już po rozmowie o wysypywaniu przed miesiączką. Lekarze sprawiali wrażenie, że była to dla nich oczywista oczywistość. Dodam, że mowa raczej o szanowanych specjalistach, przynajmniej w moim rejonie.
Ha!, widzisz Ty nie miałaś objawów jak ja (i obyś nigdy nie miała), a masz podwyższony testosteron, a ja mam testo w dolnej granicy normy, a mam objawy jak przy początkach hirsutyzmu, kłopoty z okresem itp
stąd moje zapytanie jak to jest u Ciebie, liczyłam, że mi coś Twoja sytuacja podpowie
bo ja w sprawie hormonów utknęłam w martwym punkcie
chyba własnie przez tych swoich specjalistow w moim regionie
(na bolesne SNP powiedzieli mi "dzieci rodzic po 4tym przejdzie")

dzięki Lena4 za odpis

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2010-02-01 o 21:59
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 09:03   #4836
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
bylam juz na badaniu krwi, w piatek ide do dermy i ma mi juz przepisac izo powiedziala ze na poczatek dostane 20mg(czy to nie za duzo?) i ze nie bedzie za ciekawie latem(no wiadomo masa slonca itp) dlatego jezeli bede dobrze tolerowala oraz jesli uda sie szybko zwiekszyc dawki to wyrobimy sie do konca czerwca(wychodzi ok 5 miesiecy leczenia). Czy takie ktotkie leczenie moze wyleczyc mnie z tradziku? bo wiem ze przyjmujecie 8 /12 mies czasem dluzej;/... czy moja derma jest niekompetentna czy raczej mam jej zaufac? co sądzicie?
i jeszcze jedno pyt. do tych ktorzy nosza soczewki: czy wystepowala nietolerancja taka ze musialyscie zrezygnowac z soczewek? czym sie wspomagalyscie?(krople? sztuczne lzy?ktore sa dobre?) a moze zmienialysie soczewki na miekkie albo nic nie zmienialyscie? pozdrowionka
nikt mi nie poradzi?
dodam dla rozjasnienia ze kiedys pytalam o numer ktory derma kazala mi przyniesc po zrobieniu testu ciazowego, nikt wtedy nie wiedzial o co chodzi, wiec chodzilo o numer seryjny, nie zadne paski ktore wychodzily na tescie czy cos.
Pytalam jaka jest roznica miedzy tretinexem izotekiem i innymi, powiedziala ze zadna procz nazwy i jesli w aptece zabraknie np tretinexu moge spokojnie kupic izotek i zamiennie stosowac rozne izo.Wiec wychodzi na to ze najlepiej wybrac ten najtanszy
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 09:12   #4837
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
nikt mi nie poradzi?
nie wylicze Ci ile miesiecy Ci zajmie kuracja, by wybrac minimum ustalone, ponieważ napsiałaś, że na początek dostajesz 20mg - czyli w trakcie kuracji sie to zmieni


jeśli lekarz ma szybko zwiekszac dawki (dojsc do np 50mg na dzien) to z cała pewnością zmieścisz sie w 5-6 miechach przy wadze np 55kg

ja waże 55 i bede brac Izo tylko 5,5 miesieca, może 6, przy dawce dobowej 40mg

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2010-02-02 o 09:16
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-02, 09:20   #4838
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
nie wylicze Ci ile miesiecy Ci zajmie kuracja, by wybrac minimum ustalone, ponieważ napsiałaś, że na początek dostajesz 20mg - czyli w trakcie kuracji sie to zmieni


jeśli lekarz ma szybko zwiekszac dawki (dojsc do np 50mg na dzien) to z cała pewnością zmieścisz sie w 5-6 miechach przy wadze np 55kg

ja waże 55 i bede brac Izo tylko 5,5 miesieca, może 6, przy dawce dobowej 40mg
ok dziekuje;* a jak to jest z ta waga? ja np waze 43kg i w tym wypadku np nie moge dostac wiecej niz 50mg czy jak to sie liczy?
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 09:26   #4839
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
nikt mi nie poradzi?
A co my możemy poradzić? Długość kuracji zależy od tego, jakie dawki dobowe będziesz przyjmowała, poza tym nie napisałaś ile ważysz. Skoro zaczynasz od 20 mg, a masz się zamknąć w 5-6 miesiącach, to derma będzie musiała mocno windować dawkę.

---------- Dopisano o 10:26 ---------- Poprzedni post napisano o 10:23 ----------

Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
ok dziekuje;* a jak to jest z ta waga? ja np waze 43kg i w tym wypadku np nie moge dostac wiecej niz 50mg czy jak to sie liczy?
W ulotce jest wszystko napisane. Dawka dobowa powinna być w granicach 0,5-1 mg/kg. Skoro ważysz 43 kg, zaczynasz od 20 mg, to ja nie wiem czy się zamkniesz w 5-6 miesiącach i wybierzesz choćby dawkę minimalną, bo przecież dziennie 50mg przekracza 1 mg/kg Spytaj lekarza jak on planuje to leczenie.
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 09:38   #4840
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
A co my możemy poradzić? Długość kuracji zależy od tego, jakie dawki dobowe będziesz przyjmowała, poza tym nie napisałaś ile ważysz. Skoro zaczynasz od 20 mg, a masz się zamknąć w 5-6 miesiącach, to derma będzie musiała mocno windować dawkę.

---------- Dopisano o 10:26 ---------- Poprzedni post napisano o 10:23 ----------


W ulotce jest wszystko napisane. Dawka dobowa powinna być w granicach 0,5-1 mg/kg. Skoro ważysz 43 kg, zaczynasz od 20 mg, to ja nie wiem czy się zamkniesz w 5-6 miesiącach i wybierzesz choćby dawkę minimalną, bo przecież dziennie 50mg przekracza 1 mg/kg Spytaj lekarza jak on planuje to leczenie.
o to mi chodzilo, dzieki za odp.
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 09:53   #4841
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

A moim zdaniem ma szanse się zmieścić, jeśli będzie dobrze reagować na lek i uda się zwiększyć dawkę do 40mg dziennie. Przy jej 43kg to duża dawka i dużo szybciej dojdzie do 120mg/kg i niż osoba ważąca np 55kg. i biorąca 40mg
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-02, 10:02   #4842
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
A moim zdaniem ma szanse się zmieścić, jeśli będzie dobrze reagować na lek i uda się zwiększyć dawkę do 40mg dziennie. Przy jej 43kg to duża dawka i dużo szybciej dojdzie do 120mg/kg i niż osoba ważąca np 55kg. i biorąca 40mg
No tak, masz rację. Ale to wszystko to tylko nasze teoretyzowanie Tak jak napisałaś/eś - dużo zależy od wyników badań, od uciążliwości skutków ubocznych itd.
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 10:14   #4843
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
No tak, masz rację. Ale to wszystko to tylko nasze teoretyzowanie Tak jak napisałaś/eś - dużo zależy od wyników badań, od uciążliwości skutków ubocznych itd.
dzieki dziewczyny, czyli mam po prostu zaufac mojej dermie? bo tak chyba zrobie i nie bede wnikala w wielkosc dawek i dlugosc kuracji, chyba wie co robi.
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 10:36   #4844
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
dzieki dziewczyny, czyli mam po prostu zaufac mojej dermie? bo tak chyba zrobie i nie bede wnikala w wielkosc dawek i dlugosc kuracji, chyba wie co robi.
Ja wychodzę z założenia, że lepiej wiedzieć po co, na co, ile i kiedy, niż o nic lekarza nie pytać i myśleć 'chyba wie co robi'
Powodzenia w kuracji!
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 11:35   #4845
Lena4
Rozeznanie
 
Avatar Lena4
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 811
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Party_Girl7 przy Twojej wadze nie dobijesz do 50mg na dobę. To naprawdę duża dawka, nawet nam, które ważą 10kg więcej, zalecają 40mg. Podejrzewam, że lekarz się na coś takiego nie zgodzi, pomijając już Twoje ewentualne samopoczucie spowodowane efektami ubocznymi. Dla Ciebie kruszynko 30mg to świat, ewentualnie jeśli będziesz dobrze znosić kurację na przemian 30 i 40.

43kg * 120mg = 5160 (to jest minimalna dawka którą powinnaś wybrać)

Jeśli lekarz zwiększy Ci dawkę do 30mg na dzień zmieścisz się w 6 miesiącach.

Wcześniej któraś dziewczyna podawała wzór na obliczanie długości kuracji, nie pamiętam nicku a nie chcę wprowadzać w błąd. Przeszukaj wątek.


Zapomniałam dopisać, że wszystko jeszcze zależy od tego jak duży masz trądzik.
__________________
Istnieje świat, a to rozprasza.



Edytowane przez Lena4
Czas edycji: 2010-02-02 o 11:38 Powód: dopisek
Lena4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 12:33   #4846
evitanna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 878
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Wczoraj rozmawiałam o dawce. Tak jak już wyżej pisałam, wyczytałam w badaniach Śląskiej Akademii Medycznej, że optymalna dla zminimalizowania ryzyka nawrotów jest dawka 1mg/kg masy ciała. Zrelacjonowałam to mojej lekarce i powiedziała, że wg jej wiedzy to nikt rozsądny nie pozwoli mi brać 60 mg/dzień (ja zrozumiałam, że tak można brać), a co najwyżej wydłuży mi czas trwania kuracji. Prosiłam o zwiększenie dawki i zgodziła się na zwiększenie do 40 mg, ale po zakończeniu zimy, bo moje biedne usta mają wyjątkową tendencję do zapalenia czerwieni wargowej, co widać ostatnio i wyjątkowo powoli i boleśnie z tego wychodzę.

---------- Dopisano o 13:33 ---------- Poprzedni post napisano o 13:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
lek ma na celu wyleczenie, a nie zaleczanie na czas brania, więc bardzo dobrze napisałaś i nie dziwię Ci się, że masz takie odczucia co do antykoncepcji hormonalnej jako leku na trądzik, podzielam je zresztą

evitanna, współczuję Ci, serio
ja bym zmniejszyła dawkę i starała się to przetrzymać
ale w żadnym razie nie przestałabym brać leku
Dziękuję za wsparcie!
Zjechałam do 20 mg i tak będzie przez nabliższy miesiąc. Dam ustom się zagoic, potem zwiększymy do 30 lub 40 mg.
evitanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 14:25   #4847
goldys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 24
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Goldys łykasz tabletki anty?? Mnie też zawsze wysypywało przed okresem.. Lekarze twierdzą, że to trądzik hormonalny i Akne tu nie pomoże
Łykałam przed braniem Akne. Ale jedynie prócz zmniejszenia nasilenia trądziku przed okresem + kilka kg na wadze , wypadania włosów, bólów głowy, mięśni itd. to dużo się nie zmieniło. Brałam przez jakieś 8 mc i zrezygnowałam.

Ja się nie znam, nie czytałam specjalnie dużo o Aknenorminie, ale w rozmowie z dermatolożką również uzyskałam informacje, że lek pomoże przy trądziku "hormonalnym" tj. przed wysypem przed okresem. I z tego co zauważyłam u siebie, to faktycznie lek pomaga, bo teraz przed okresem nic mi nie wyskakuje, pomijając oczywiście wyciąganie na wierzch zaskórników, co dzieje się przez cały cykl. Więc jednak IZO pomaga i przy tym trądziku. No ale zobaczymy jak to będzie wyglądało, gdy przestane brać tabletki i organizm się z nich całkowicie wyczyści.

Cytat:
i jeszcze jedno pyt. do tych ktorzy nosza soczewki: czy wystepowala nietolerancja taka ze musialyscie zrezygnowac z soczewek? czym sie wspomagalyscie?(krople? sztuczne lzy?ktore sa dobre?) a moze zmienialysie soczewki na miekkie albo nic nie zmienialyscie? pozdrowionka
Ja noszę i z początku zapobiegawczo stosowałam sztuczne łzy, ale niepotrzebnie, bo nic niepokojącego się u mnie nie działo. Jedynie na imprezach, gdzie jest dym papierosowy oczy mam automatycznie suche i muszę kropić co chwilę...
goldys jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 14:54   #4848
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Lena4 Pokaż wiadomość
Party_Girl7 przy Twojej wadze nie dobijesz do 50mg na dobę. To naprawdę duża dawka, nawet nam, które ważą 10kg więcej, zalecają 40mg. Podejrzewam, że lekarz się na coś takiego nie zgodzi, pomijając już Twoje ewentualne samopoczucie spowodowane efektami ubocznymi. Dla Ciebie kruszynko 30mg to świat, ewentualnie jeśli będziesz dobrze znosić kurację na przemian 30 i 40.

43kg * 120mg = 5160 (to jest minimalna dawka którą powinnaś wybrać)

Jeśli lekarz zwiększy Ci dawkę do 30mg na dzień zmieścisz się w 6 miesiącach.

Wcześniej któraś dziewczyna podawała wzór na obliczanie długości kuracji, nie pamiętam nicku a nie chcę wprowadzać w błąd. Przeszukaj wątek.


Zapomniałam dopisać, że wszystko jeszcze zależy od tego jak duży masz trądzik.
dziekuje za rozjasnienie a tradzik nie jest przerazliwy, ale bez make upu ani rusz, zaskorniki, krosty, co najmniej 3"wulkany" bez przerwy no i nic na niego nie dziala... do tego przebarwienia i blizny.

Cytat:
Napisane przez goldys Pokaż wiadomość
Łykałam przed braniem Akne. Ale jedynie prócz zmniejszenia nasilenia trądziku przed okresem + kilka kg na wadze , wypadania włosów, bólów głowy, mięśni itd. to dużo się nie zmieniło. Brałam przez jakieś 8 mc i zrezygnowałam.

Ja się nie znam, nie czytałam specjalnie dużo o Aknenorminie, ale w rozmowie z dermatolożką również uzyskałam informacje, że lek pomoże przy trądziku "hormonalnym" tj. przed wysypem przed okresem. I z tego co zauważyłam u siebie, to faktycznie lek pomaga, bo teraz przed okresem nic mi nie wyskakuje, pomijając oczywiście wyciąganie na wierzch zaskórników, co dzieje się przez cały cykl. Więc jednak IZO pomaga i przy tym trądziku. No ale zobaczymy jak to będzie wyglądało, gdy przestane brać tabletki i organizm się z nich całkowicie wyczyści.


Ja noszę i z początku zapobiegawczo stosowałam sztuczne łzy, ale niepotrzebnie, bo nic niepokojącego się u mnie nie działo. Jedynie na imprezach, gdzie jest dym papierosowy oczy mam automatycznie suche i muszę kropić co chwilę...
a jakich uzywasz soczewek? bo podobno miekkie ok, ale ja mam zwykle softlensy i nie wiem czy nie bede musiala zmienic...
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 15:27   #4849
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

a ja mam dzień 5 .
20mg/ 60 kg dziennie
lekko przesuszone usta i wysyp od wczoraj.. i dzis mimo, że cera nadal jest tłusta to krostki szybciej wysychają.. i odpadają.. długo taki wysyp bedzie trwać ?
wiem, że to zalezy od organizmu ale ja bym chciała, że poprawa nadeszła już..... buuuuuuuu
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-02, 16:07   #4850
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

maadziulek91 jesli 91 to rocznik to jestesmy w tym samym wieku
kazdy chcialby tak od razu, ale nie ma tak dobrze. a co do wysypu to u mnie gdzies 2-3tygodnie chyba trwal teraz sie stabilizuje. ja juz zjadlam ponad 90tabletek (20mgramowych) i nadal szalu nie ma, chociaz jak juz pisalam czuje roznice albo sobie ja wmawiam:P
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 16:35   #4851
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

[1=6962ee0b3adcbc2617b598b d1f25bcc17ef659a8_65822eb 548399;16908514]maadziulek91 jesli 91 to rocznik to jestesmy w tym samym wieku
kazdy chcialby tak od razu, ale nie ma tak dobrze. a co do wysypu to u mnie gdzies 2-3tygodnie chyba trwal teraz sie stabilizuje. ja juz zjadlam ponad 90tabletek (20mgramowych) i nadal szalu nie ma, chociaz jak juz pisalam czuje roznice albo sobie ja wmawiam:P[/QUOTE]

rocznik rocznik
mam nadzieje, że jakos mi zejdzie to świństwo szybko.. mamy takiego gościa w klasie upierdliwego cwaniaka i dziś do mnie takie hasło " ale masz pryszcze.." odpowiedziałam mu że ma tłuste włosy ( bo miał) zeby sie odgryść ale i tak zaczerwieniłam sie jak burak i głowa w dół..
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 16:39   #4852
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez maadziulek91 Pokaż wiadomość
rocznik rocznik
mam nadzieje, że jakos mi zejdzie to świństwo szybko.. mamy takiego gościa w klasie upierdliwego cwaniaka i dziś do mnie takie hasło " ale masz pryszcze.." odpowiedziałam mu że ma tłuste włosy ( bo miał) zeby sie odgryść ale i tak zaczerwieniłam sie jak burak i głowa w dół..
Yyyy? Zatłukłabym takiego na miejscu

Kiedyś zupełnie obca babeczka podeszła do mnie na przystanku autobusowym i poradziła, że 'na te swoje pryszcze, to dziecko pij herbatkę z bratka'.
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 16:42   #4853
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Yyyy? Zatłukłabym takiego na miejscu

Kiedyś zupełnie obca babeczka podeszła do mnie na przystanku autobusowym i poradziła, że 'na te swoje pryszcze, to dziecko pij herbatkę z bratka'.
ludzie to na prawde nie mają wyczucia.. a ja tylko zerkam co chwile w lusterko i doszukuję się jakichs zmian hehehe
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 17:35   #4854
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

no ci ludzie to mysla ze my hodujemy te pryszcze czy jak? dla ozdoby albo zwrocenia uwagi... mnie taka sytuacja sie nie zdarzyla na ulicy czy w miejscu publicznym <odpukac!> tylko w domu mi troche jecza i rodzinka taka kochana, ze dobrymi radami sypie. nie wolno sie tym przejmowac, chociaz ja duzo rzeczy biore do siebie i badz co badz jest przykro jak sie takie cos uslyszy...:/ tylko druga osoba z takim samym problemem moze nas zrozumiec. tak sadze.
ps. maadziulek91 w takim razie bardzo mi milo,szkoda ze akurat na takim forum sie spotykamy.
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 18:00   #4855
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

[1=6962ee0b3adcbc2617b598b d1f25bcc17ef659a8_65822eb 548399;16910728]no ci ludzie to mysla ze my hodujemy te pryszcze czy jak? dla ozdoby albo zwrocenia uwagi... mnie taka sytuacja sie nie zdarzyla na ulicy czy w miejscu publicznym <odpukac!> tylko w domu mi troche jecza i rodzinka taka kochana, ze dobrymi radami sypie. nie wolno sie tym przejmowac, chociaz ja duzo rzeczy biore do siebie i badz co badz jest przykro jak sie takie cos uslyszy...:/ tylko druga osoba z takim samym problemem moze nas zrozumiec. tak sadze.
ps. maadziulek91 w takim razie bardzo mi milo,szkoda ze akurat na takim forum sie spotykamy.[/QUOTE]

a tam , dobre i takie forum ! damy rade z tym świństwem !
rano miałam wysyp a teraz patrze w lusterko i te dzisiejsze juz zanikają i wysychają, szybko ! fajne to ! haha
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 19:38   #4856
Haldinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 73
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

A ja mam pytanie : czy któraś z was brała/bierze yasminelle??? I czy ewentualnie te anty mogą mieć wpływ na pogorszenie stanu cery???
Haldinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 20:49   #4857
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja biorę, ale dopiero drugi tydzień. W moim przypadku stan skóry na pewno się nie poprawił-w ulotce dołączonej do opakowania jest nawet napisane, ze może nastąpić pogorszenie. Możliwe, że zauważyłam nawet drobne pogorszenie-ale nie mogę po tak krótkim ich braniu stwierdzić, czy to przez nie. Ale nie łączyłam jeszcze ich z aknenorminem, więc nie wiem czy moja odpowiedź Cię zadowala
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 21:09   #4858
andariel1984
Raczkowanie
 
Avatar andariel1984
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 53
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

mi derma przy 50 kg dała dawkę 30mg dziennie, kuracja ma trwa 10 mcy (albo krócej w zależności od skutków), ale powiedziała, że po kuracji z pół roku mam się nei opalać
biorę już 2gi mc i działa na zaskórniki, tylko cały czas się męczę z podskórnymi głównie na linii brody...ale i tak jest o wiele lepiej

dziewczyny...i chłopaki - powodzenia z kuracją, oby udało się pozbyc tego dziadostwa raz na zawsze

ps anty nie biorę, ze względu na brak w pobliżu ewentualnego dawcy nasienia:P
ale jak tylko się pojawi to od razu metoda pigułki anty + gumka
andariel1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 21:17   #4859
evitanna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 878
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Moje usta wysychają nieco wolniej i nie pieką już tak bardzo. A ta czerwień jest całkiem sexy. Jest lepiej.
evitanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 21:23   #4860
Haldinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 73
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

dziękuję za odpowiedź ja biorę półtora miesiąca,zaczełam bodajże tydzień przed pierwszą tabletką izotretynoiny. Też to przeczytałam i dlatego się zastanawiam czy może to właśnie przez nie jest rożnie z tą buzią. No ale biorąc równocześnie tretinex to się nie dowiem co i jak wpływa...
Generalnie jutro mija piąty tydzień. Plamki na ramionach zniknęły. Skóra już się tak bardzo nie łuszczy, prócz nosa i okolic ust. Zostają tylko suche usta oczywiście ale nie jest źle z nimi. Skóra zdecydowanie duuużo gładsza, broda i skora przy nosie czyste a zawsze było mnóstwo zaskórników. Poza tym bez rewelacji, ciągle coś wyskakuje. Raz jest pięknie na chwilę po czym rano po kilka ropnych niespodzianek na policzkach ...Nie mam czasem cierpliwości już...Wiem,ze piąty tydzień dopiero, ale niechże się to już ustatkuje...
Haldinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:58.