Natur House - jakieś doświadczenia? - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-03, 20:09   #1201
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Natur House - jakieś doświadczenia?

indywidualne podejście to porządny wywiad w kwestii np. chorób. ja się z czymś takim nie spotkałam.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 20:44   #1202
barbra66
Wtajemniczenie
 
Avatar barbra66
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 915
GG do barbra66
Dot.: Natur House - jakieś doświadczenia?

Cytat:
Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
barbra66, doszło, dziękuję

U mnie największym problemem jest motywacja.
Raz ją mam, a za dwie godziny już nie
Na razie mam nieco zawirowań w życiu, ale jak się wszystko wyprostuje, to chcę znów zacząć bardziej dbać o siebie...

Nie ważę wiele, bo aktualnie 60,5kg, a więc mam na plusie jakieś +/-3/4kg odkąd skończyłam przygodę z NH. Optymalnie czułam się dobrze, jak miałam te 57/58kg, więc do takiej wagi też będę chciała wrócić, jak się zmobilizuję
Wagowo mamy ten sam cel ,tyle,że mam trochę więcej do zrzucenia... ale to nie jest aż tak istotne,bo teraz walczę o zdrową i smaczną codzienność,która nawet w diecie nie musi być udreką . Nigdy nie miałam cierpliwości do układania menu pod względem doboru prawidłowych wartości odżywczych i kaloryczności.... teraz mam pełen segregator tych pomysłów,i wiem,że w razie słabszych dni,bedę mogła i mam nadzieję też chciała do nich powracać.Bo jest to dieta najbliższa moim upodobaniom żywieniowym,czyli nie liczę dni ,kiedy do końca.... ale chcę tak zmienić moją codzienność, by kontrolować stabilnie wzrosty i zastoje .... mam nadzieję,że się da nad tym popracować.

---------- Dopisano o 21:44 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

Cytat:
Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
indywidualne podejście to porządny wywiad w kwestii np. chorób. ja się z czymś takim nie spotkałam.
Wprawdzie sama nie mam konieczności dostosowywania diety do określonych chorób,ale koleżanka zmagająca się z cukrzycą insulinozależną wybrała też opcję,gdzie dieta jest dopasowana do jej chorobowej sytuacji....i też ma ładne spadki .Chociaz wiadomo,że w cenie 43 zł/miesiąc trudno liczyć na jakieś strikte osobiste wsparcie...ale też nie każdemu jest to jednakowo potrzebne. Jak wspomniałam jedni wolą spotkania z dietetykiem w cztery oczy,mi akurat do motywacji nie jest to niezbędne. Wystarczy mi,że ktoś nadzoruje moje układanie diety,dostosowanej do moich upodobań żywieniowych .... i póki co jestem zadwolona.
Na szczęście nigdy nie dopuściłam moich słabości żywieniowych do walki z otyłością,bo już na etapie nadwagi miałam wystarczającego bodźca do działania...
__________________
Narzekanie nie spali kalorii...ćwiczenia i dieta tak
barbra66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 21:49   #1203
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Natur House - jakieś doświadczenia?

Cytat:
Napisane przez barbra66 Pokaż wiadomość
Wagowo mamy ten sam cel ,tyle,że mam trochę więcej do zrzucenia... ale to nie jest aż tak istotne,bo teraz walczę o zdrową i smaczną codzienność,która nawet w diecie nie musi być udreką . Nigdy nie miałam cierpliwości do układania menu pod względem doboru prawidłowych wartości odżywczych i kaloryczności.... teraz mam pełen segregator tych pomysłów,i wiem,że w razie słabszych dni,bedę mogła i mam nadzieję też chciała do nich powracać.Bo jest to dieta najbliższa moim upodobaniom żywieniowym,czyli nie liczę dni ,kiedy do końca.... ale chcę tak zmienić moją codzienność, by kontrolować stabilnie wzrosty i zastoje .... mam nadzieję,że się da nad tym popracować.
Grunt to jeść to co się lubi, a nie męczyć się danymi produktami tylko dlatego, że one są wskazane do chudnięcia Ja tam na diety z NH nie narzekałam, jadłam zdrowo, smacznie i przede wszystkim to, co lubiłam. Za każdym razem mnie pytano czy lubię to czy tamto itd.
Najgorzej jest zacząć i przyzwyczaić się

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
indywidualne podejście to porządny wywiad w kwestii np. chorób. ja się z czymś takim nie spotkałam.
Jak najbardziej. Ja miałam to szczęście, że w obu NH podczas pierwszej wizyty od tego zaczynali. Był ogólny kwestionariusz, a potem także wywiad ustny, łącznie z pytaniami o choroby genetyczne, na co chorują rodzice czy dziadkowie.

Cytat:
Napisane przez barbra66 Pokaż wiadomość
Wprawdzie sama nie mam konieczności dostosowywania diety do określonych chorób,ale koleżanka zmagająca się z cukrzycą insulinozależną wybrała też opcję,gdzie dieta jest dopasowana do jej chorobowej sytuacji....i też ma ładne spadki .Chociaz wiadomo,że w cenie 43 zł/miesiąc trudno liczyć na jakieś strikte osobiste wsparcie...ale też nie każdemu jest to jednakowo potrzebne. Jak wspomniałam jedni wolą spotkania z dietetykiem w cztery oczy,mi akurat do motywacji nie jest to niezbędne. Wystarczy mi,że ktoś nadzoruje moje układanie diety,dostosowanej do moich upodobań żywieniowych .... i póki co jestem zadwolona.
Na szczęście nigdy nie dopuściłam moich słabości żywieniowych do walki z otyłością,bo już na etapie nadwagi miałam wystarczającego bodźca do działania...
Moja koleżanka też się odchudzała z NH mając niedoczynność tarczycy. Od razu podczas pierwszej wizyty o tym wspomniała i bez problemu dostała odpowiedni jadłospis.

Ogólnie to mam wrażenie, że wiele zależy od tego na kogo się trafi.
Wiadomo, że NH to sieciówka, w każdym prawie polskim mieście mają swój oddział, pełno reklam w prasie czy specjalnie pisanych artykułów w okresie wiosny czy świąt BN. Opinii wiele- pozytywnych, jak i negatywnych, co widać zresztą i w tym wątku
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 09:23   #1204
msabu
Raczkowanie
 
Avatar msabu
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 122
Dot.: Natur House - jakieś doświadczenia?

Z tego co wiem to jadłospis otrzymuje się od razu na pierwszej wizycie tak? Ciężko więc mówić, żeby był on ułożony indywidualnie dla danej osoby.
Czy może mam złe informacje i czeka się kilka dni na jadłospis?
msabu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 08:17   #1205
barbra66
Wtajemniczenie
 
Avatar barbra66
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 915
GG do barbra66
Dot.: Natur House - jakieś doświadczenia?

Cytat:
Napisane przez msabu Pokaż wiadomość
Z tego co wiem to jadłospis otrzymuje się od razu na pierwszej wizycie tak? Ciężko więc mówić, żeby był on ułożony indywidualnie dla danej osoby.
Czy może mam złe informacje i czeka się kilka dni na jadłospis?
No nie przesadzajmy....że potrzeba kilku dni na ułożenie indywidualnego jadłospisu .... mi obecnie zajmuje to około kwadransa,by dostosować go do własnych upodobań (zachowując oczywiście właściwe proporcje żywieniowe i kaloryczność)... i tego głównie we współpracy z dietetykiem oczekuję.

A poza tym mam już spory segregator z gotowymi dziennymi jadłospisami ,smacznymi i łatwymi w przygotowaniu,do których każdego dnia mogę sięgać,kiedy zmieniają mi się żywieniowe gusta (tzw.zamienniki z obliczonymi wartościami żywieniowymi). Po to są dietycy by nam ułatwiali to zadanie,a nie po to by stale mi układali tylko dzienne menu i mówili co mam jeść ( bo są zasady ogólne typu:pieczywo razowe lub żytnie, twaróg chudy,chude ryby i drób,woda w ilości ok. 2 litrów,określona dawka warzyw i owoców itd).... chyba nie każdy chce się trzymać dietetyków całe życie . To jest oczywiste,że dietetyk z tzw.sieciówki nie będzie brał czystej kartki i układał nam menu krok,po kroku.... no sorry większość osób walczących z nadwagą i otyłością zna zasady ogólne....i głównie chodzi tu o motywację , bo chyba jest dla każdej z nas oczywiste , że białe pieczywo, słodycze, soki owocowe słodzone całkowicie na czas diety wykluczamy.... a kto ma z tym problem na co dzień ,to i dietetyk indywidualny nie zawsze cud dietę ułoży .... takie moje zdanie w tym temacie ...

Nie czepiajmy się detali.... grunt to wybrać zdrową ścieżkę diety i się jej trzymać. Suplemantacja jak nie pomoże ,to i też raczej nie zaszkodzi.... dla mnie bardziej kwestia ceny tu była istotna, ale są osoby które z kasą się nie liczą....i nikt im tego nie zabroni,wolny wybór po prostu i tyle....
Poza tym na jednych bardziej motywująco działa bezpośredni kontakt z dietetykiem,innym wystarczy wsparcie internetowe (jak mi na przykad ,bo zważyć się i zrobić pomiary mogę sama ,i jak wspomniałam wcześniej mogę zrobić to w każdym miejscu,bez konieczności dostosowywania konkretnego dnia do spotkania z dietetykiem w ośrodku,w określonym miejscu,co mi przy pracy zmianowej i częstych wyjazdach kolidowało będąc w NH)

---------- Dopisano o 09:17 ---------- Poprzedni post napisano o 09:07 ----------

Cytat:
Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Ogólnie to mam wrażenie, że wiele zależy od tego na kogo się trafi.
Wiadomo, że NH to sieciówka, w każdym prawie polskim mieście mają swój oddział, pełno reklam w prasie czy specjalnie pisanych artykułów w okresie wiosny czy świąt BN. Opinii wiele- pozytywnych, jak i negatywnych, co widać zresztą i w tym wątku
Dietę na której ocecnie jestem,też wyłapałam w sieci.... i też działają tu po części schematy.... ale bardziej finansowo mi odpowiada,jak i żywieniowo.... a spadki podobne jak na innych dietach ,które drożej mnie kosztowały ,albo nie do końca były zdrową ścieżką .... i dlatego głównie z nich rezygnowałam.

Zatem bez czepiania się szczegółów,niech każdy wybiera co mu bardziej pasuje... byle dieta była skupiona na zdrowych nawykach i stabilnych spadkach,bez jo-jo.....

Pozdrawiam
__________________
Narzekanie nie spali kalorii...ćwiczenia i dieta tak

Edytowane przez barbra66
Czas edycji: 2016-03-05 o 14:37 Powód: dodanie tekstu
barbra66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-25, 22:45   #1206
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Natur House - jakieś doświadczenia?

Trochę namieszałyście mi w głowie przyznaje.
Mam 35 lat, jestem po 2 porodach. Byłam na wizycie NH rozpoznawczej a więc pomierzyli mnie, poważyli etc.
Oficjalnie mam wszystko w normie bo wzrost 167, waga 59,5. BMI więc na poziomie 21,3. Tkanka tłuszczowa 28,8 ( też w normie). Do zgubienia niby 1,07 tluszczu i 0,97 wody.
Patrząc na te parametry wydaje się wszystko w normie, a mimo wszystko mam sporo brzuszka. Wiem, że przy mojej budowie sylwetka wygląda w miare normalnie gdy mam 54 kg więc do takiej wagi chciałabym dążyć.
Ale co ważne,niby to tylko 5-6 kg a za cholere od 3 miesięcy nie mogę schudnąć. Próbowałam sama ( nie jem słodkiego, fast foodów), próbowałam 2 tyg. z catheringiem dietetycznym. Zaczęłam się ruszać. Oczywiście nie za dużo bo 2x w tyg. aqua aerobik ale zawsze to więcej niż poprzednio. I ciągle nic. Waga ani drgnie....
Dlatego chciałam jednak skorzystać się z Naturhouse,...ale teraz już nie wiem. Najbardziej nie podoba mi się, że piszecie, iż po zakończeniu diety z nimi i braku suplementów znów się tyje
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ



Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-25, 23:04   #1207
Wronia3
Wtajemniczenie
 
Avatar Wronia3
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 586
Dot.: Natur House - jakieś doświadczenia?

ja od roku trzymam sie
__________________
"FITNESS ZMIENIA CIAŁO, ZUMBA® ZMIENIA TAKŻE DUSZĘ."
Wronia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-25, 23:06   #1208
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Natur House - jakieś doświadczenia?

Cytat:
Napisane przez Magiusa Pokaż wiadomość
Dlatego chciałam jednak skorzystać się z Naturhouse,...ale teraz już nie wiem. Najbardziej nie podoba mi się, że piszecie, iż po zakończeniu diety z nimi i braku suplementów znów się tyje
Niekoniecznie...
Powiem Ci, że suplementy- owszem dużo dają, mnie przynajmniej.
Po ich odstawieniu długo udało mi się utrzymać swoją wagę, którą u nich 'wypracowałam'. Ostatni kontakt z NH miałam pod koniec lipca ub. roku (suplementy odstawiłam jakoś przed rokiem) i patrząc od tego czasu jestem +/-3-4 kg do przodu. Ale winna jestem ja, bo po prostu sama się zaniedbałam, nie zwracałam uwagi na to co jem i kiedy jem, do tego miałam zmianę trybu życia o 180 stopni, więc efekt oczywisty Jakiś czas temu próbowałam wrócić do ich jadłospisu, ale średnio mi to wyszło
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-25, 23:21   #1209
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Natur House - jakieś doświadczenia?

Kurce to może jednak spróbuje Bede sie meldowała jakby co
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ



Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-25, 23:40   #1210
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Natur House - jakieś doświadczenia?

Cytat:
Napisane przez Magiusa Pokaż wiadomość
Kurce to może jednak spróbuje Bede sie meldowała jakby co
Jasne, spróbuj
Powodzenia!
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-05, 13:03   #1211
Malgoska81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 3
Dot.: Natur House - jakieś doświadczenia?

Ogólnie wiem jedno - gdyby istniał idealny środek, nikt nie miałby problemu. A że niestety nie istnieje, to niektóre firmy wykorzystują naiwność i nie wiedze, żeby napchać kieszenie. Bo te "suplementy" to można w aptece pod innymi nazwami kupić. Niestety pewien hiszpański koncert NH postanowił to zrobić w inny sposób i zbić na tym fortunę. A czy naprawdę chcesz spożywać do końca życia suplementy i na nich opierać swoją dietę, czy lepiej nauczyć się właściwie dobierać normalne jedzenie, smaczne posiłki, tak aby pomogły obrać właściwą wagę, samopoczucie i zdrowie?
Malgoska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-07, 11:58   #1212
kfiatuszek21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: Natur House - jakieś doświadczenia?

Byłam w Natur House 3 tygodnie i osobiście odradzam ...
Po pierwsze wydałam na same suplementy jakieś 400 zł , bez których prawdopodobnie schudłabym tyle samo . Po drugie dieta zawierała nieprawidłowe ilości składników odżywczych , jadłospis nie był układany według gramatur oraz indywidualnych preferencji danej osoby . Poprostu był wydrukowany z komputera . Po trzecie po 2 tygodniach schudłam 2,8 kg dokładnie tyle samo moja mama , gdzie każda z nas ma inną przemianę materii i inny tryb życia .
W tej chwili odwiedzam dietetyka raz w miesiącu i płacę 50 zł , chudnę 0,5-1 kg na tydzień czyli zdrowo i bez żadnych suplementów
kfiatuszek21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-22, 13:06   #1213
Rysia06
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Dot.: Natur House - jakieś doświadczenia?

Cytat:
Napisane przez Malgoska81 Pokaż wiadomość
Ogólnie wiem jedno - gdyby istniał idealny środek, nikt nie miałby problemu. A że niestety nie istnieje, to niektóre firmy wykorzystują naiwność i nie wiedze, żeby napchać kieszenie. Bo te "suplementy" to można w aptece pod innymi nazwami kupić. Niestety pewien hiszpański koncert NH postanowił to zrobić w inny sposób i zbić na tym fortunę. A czy naprawdę chcesz spożywać do końca życia suplementy i na nich opierać swoją dietę, czy lepiej nauczyć się właściwie dobierać normalne jedzenie, smaczne posiłki, tak aby pomogły obrać właściwą wagę, samopoczucie i zdrowie?

W Naturhouse dieta nie jest oparta na suplementach, ale na ogólnodostępnych produktach spożywczych - pieczywie, owocach, warzywach, mięsie, nabiale itp itd. Tam właśnie o to chodzi, aby nauczyć prawidłowych nawyków żywieniowych, żeby posiłki były łatwe w przygotowaniu i smaczne, a cała dieta nie była uciążliwa. Suplementy są jedynie dodatkiem, uzupełnieniem diety. Poza tym trzeba pamiętać, że jedynie trwała zmiana nawyków żywieniowych daje długotrwałe rezultaty. Po każdej diecie jak się zapuścimy i wrócimy do dawnych nawyków, załapiemy efekt jo-jo. Dieta nie jest więc na chwilę, ale powinna stać się częścią naszego życia - to nam wpajają w Naturhouse
Rysia06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 15:19   #1214
malenka92_
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka92_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Tam i tu, tu i tam. Okolice Warszawy
Wiadomości: 2 279
Dot.: Natur House - jakieś doświadczenia?

barbra66
21kasia21


Dziewczyny jak efekty??
Ile udało Wam się zrzucić?
Ja po dwóch latach znowu zastanawiam się nad NH.
Szkoda mi trochę pieniędzy ale jednak te cotygodniowe wizyty i kontrole dawały bat nad głową.
malenka92_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-11, 17:18   #1215
barbra66
Wtajemniczenie
 
Avatar barbra66
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 915
GG do barbra66
Dot.: Natur House - jakieś doświadczenia?

Cytat:
Cytat:
Napisane przez malenka92_ Pokaż wiadomość
barbra66
21kasia21


Dziewczyny jak efekty??
Ile udało Wam się zrzucić?
Ja po dwóch latach znowu zastanawiam się nad NH.
Szkoda mi trochę pieniędzy ale jednak te cotygodniowe wizyty i kontrole dawały bat nad głową.
Ja z NH....chudłam podobnie jak z Dukanem i Vitalią .... i podobnie, po każdej diecie,wystarczyło zaniechanie dobrych nawyków,by kilogramki powracały .Na szczęście nie chudłam jakoś gwałtownie ,to i jo-jo nie było szokujące . Koszty zdecydowanie najbardziej dotkliwe były z NH....dlatego osobiście raczej nie powrócę do tej ścieżki ....ale niech każdy doświadczy tego sam,bo nie jest moim zamiarem sianie złej reklamy (nie wszyscy jednakowo liczą się z kaską )..... a cotygodniowe wizyty jednych bardziej motywują,innych mniej....dla mnie nie było to jakoś szczególnie komfortowe.

Bez względu na wszystko....do miłego.... owocnych wyników
__________________
Narzekanie nie spali kalorii...ćwiczenia i dieta tak
barbra66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-11, 18:31   #1216
malenka92_
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka92_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Tam i tu, tu i tam. Okolice Warszawy
Wiadomości: 2 279
Dot.: Natur House - jakieś doświadczenia?

Cytat:
Napisane przez barbra66 Pokaż wiadomość
Ja z NH....chudłam podobnie jak z Dukanem i Vitalią .... i podobnie, po każdej diecie,wystarczyło zaniechanie dobrych nawyków,by kilogramki powracały .Na szczęście nie chudłam jakoś gwałtownie ,to i jo-jo nie było szokujące . Koszty zdecydowanie najbardziej dotkliwe były z NH....dlatego osobiście raczej nie powrócę do tej ścieżki ....ale niech każdy doświadczy tego sam,bo nie jest moim zamiarem sianie złej reklamy (nie wszyscy jednakowo liczą się z kaską )..... a cotygodniowe wizyty jednych bardziej motywują,innych mniej....dla mnie nie było to jakoś szczególnie komfortowe.

Bez względu na wszystko....do miłego.... owocnych wyników
oj źle sformuowałam pytania
Nie chodziło mi o opinię o nh bo znam ją na własnej skórze a chodziło mi o efekty odchudzania od marca? Chyba jakoś tak ostatnie posty były
malenka92_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-11, 18:52   #1217
barbra66
Wtajemniczenie
 
Avatar barbra66
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 915
GG do barbra66
Dot.: Natur House - jakieś doświadczenia?

Cytat:
Napisane przez malenka92_ Pokaż wiadomość
oj źle sformuowałam pytania
Nie chodziło mi o opinię o nh bo znam ją na własnej skórze a chodziło mi o efekty odchudzania od marca? Chyba jakoś tak ostatnie posty były
To mogę powiedzieć krótko,że od lata żadnej diety nie trzymam....stosuję (choć też niezbyt sumiennie) zasady ogólne zdrowego odżywiania.... i chyba bardziej stres codzienny ,niż dieta... pozwalają na utrzymanie wagi w ryzach.... aczkolwiek dążenie do 5 z przodu pozostaje już tylko w sferze marzeń .

Obecna waga bliżej 65 kg.....
__________________
Narzekanie nie spali kalorii...ćwiczenia i dieta tak

Edytowane przez barbra66
Czas edycji: 2016-10-11 o 18:55
barbra66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-11, 19:01   #1218
malenka92_
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka92_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Tam i tu, tu i tam. Okolice Warszawy
Wiadomości: 2 279
Dot.: Natur House - jakieś doświadczenia?

Cytat:
Napisane przez barbra66 Pokaż wiadomość
To mogę powiedzieć krótko,że od lata żadnej diety nie trzymam....stosuję (choć też niezbyt sumiennie) zasady ogólne zdrowego odżywiania.... i chyba bardziej stres codzienny ,niż dieta... pozwalają na utrzymanie wagi w ryzach.... aczkolwiek dążenie do 5 z przodu pozostaje już tylko w sferze marzeń .

Obecna waga bliżej 65 kg.....
Aha
Ja przez chorobe przytylam 25 kg.
Po nh wazylam 60kg a obecnie waze 85kg.
Dlatego chce znowu sprobowac u nich

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malenka92_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-11, 19:37   #1219
barbra66
Wtajemniczenie
 
Avatar barbra66
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 915
GG do barbra66
Dot.: Natur House - jakieś doświadczenia?

Cytat:
Napisane przez malenka92_ Pokaż wiadomość
Aha
Ja przez chorobe przytylam 25 kg.
Po nh wazylam 60kg a obecnie waze 85kg.
Dlatego chce znowu sprobowac u nich
Upss....a co to za choroba,że tak rozwaliła Ci metabolizm ?
Spory wydatek finansowy pewnie Ciebie czeka,by na suplemantacji zgubić te 25 kg ?.....ale życzę powodzenia
__________________
Narzekanie nie spali kalorii...ćwiczenia i dieta tak
barbra66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-11, 20:26   #1220
malenka92_
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka92_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Tam i tu, tu i tam. Okolice Warszawy
Wiadomości: 2 279
Dot.: Natur House - jakieś doświadczenia?

Cytat:
Napisane przez barbra66 Pokaż wiadomość
Upss....a co to za choroba,że tak rozwaliła Ci metabolizm ?
Spory wydatek finansowy pewnie Ciebie czeka,by na suplemantacji zgubić te 25 kg ?.....ale życzę powodzenia
Hiperprolaktynemia i hiperinsulinemia. Probowalam dieta z niskim ig i w ogole ale kiepsko szlo. Juz kolejne miesiace biore leki i stoje w miejscu wiec chce sprobowac tego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malenka92_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-11, 21:40   #1221
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Natur House - jakieś doświadczenia?

Cytat:
Napisane przez malenka92_ Pokaż wiadomość
barbra66
21kasia21


Dziewczyny jak efekty??
Ile udało Wam się zrzucić?
Ja po dwóch latach znowu zastanawiam się nad NH.
Szkoda mi trochę pieniędzy ale jednak te cotygodniowe wizyty i kontrole dawały bat nad głową.
Moja przygoda z NH zakończyła się w sierpniu ubiegłego roku.
Niestety tutaj do najbliższego NH mam ponad 200 km

Aktualnie waga waha mi się w granicach 59-61 kg.
Z czego nie stosuję żadnej diety, staram się jeść regularnie, ale z powodu pracy różnie to czasami wygląda. Mam też nieco inny rodzaj pracy, dziennie jem słodkie (batonik musli, ciastko czekoladowe etc.) i ogólnie wydaje mi się, że ostatnim czasy schudłam. Zresztą ja mam wahania wagowe, zdarza mi się szybko przytyć, a trudniej zrzucić
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-11, 23:56   #1222
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Natur House - jakieś doświadczenia?

A powiedzcie mi dziewczyny czy ich propozycje menu sa skomplikowane i czasochlonne.
Mam np.diete z vitala. W sumie prosta w miare ale ciezko mi sie za nia zabrac a juz w ogole ciezko mi szykowac jedzenje do pracy. Jestem ciekawa czy z NH to sa konkretne hm...dania i przepisy czy raczej jakies wskazowki zywieniowe + ich suplementy?
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ



Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-12, 09:31   #1223
barbra66
Wtajemniczenie
 
Avatar barbra66
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 915
GG do barbra66
Dot.: Natur House - jakieś doświadczenia?

Cytat:
Napisane przez Magiusa Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi dziewczyny czy ich propozycje menu sa skomplikowane i czasochlonne.
Mam np.diete z vitala. W sumie prosta w miare ale ciezko mi sie za nia zabrac a juz w ogole ciezko mi szykowac jedzenje do pracy. Jestem ciekawa czy z NH to sa konkretne hm...dania i przepisy czy raczej jakies wskazowki zywieniowe + ich suplementy?
Akurat miałam swoją "przygodę"z tymi obydwiema firmami.... i powiem tak.... sama decydujesz najpierw jaki sposób żywienia Ci odpowiada tzn.np.to,że nie chcesz stać przy garach,i dostajesz więcej kanapek.... albo że wolisz obiady na ciepło,ale np.czas przygotowania do pół godziny.To możesz dowolnie ustalić,ale jakieś schematy żywieniowe dostajesz tu i tu +suplementy w NH.
Ja miałam bardzo podobne efekty w chudnięciu,finansowo zdecydowanie lżej było z Vitalią ,no i akurat mnie męczyło umawianie się z dietetyczką raz w tygodniu (na miejscu),bo sporo jestem w rozjazdach,a z Vitalią kontaktowałam się internetowo z każdego dowolnego miejsca.Ale tu wiadomo,na jednych lepiej działa osobisty kontakt ...w cztery oczy .

W każdej firmie są zasady ogólne+rozpiska,którą można jednak modyfikować zgodnie z własnymi upodobaniami żywieniowymi... ale jakiś reżim musi być ...bo skoro prosimy o pomoc,to znaczy ,że na własną rekę nie dawałyśmy rady...
__________________
Narzekanie nie spali kalorii...ćwiczenia i dieta tak
barbra66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-12, 09:44   #1224
malenka92_
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka92_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Tam i tu, tu i tam. Okolice Warszawy
Wiadomości: 2 279
Dot.: Natur House - jakieś doświadczenia?

Cytat:
Napisane przez Magiusa Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi dziewczyny czy ich propozycje menu sa skomplikowane i czasochlonne.
Mam np.diete z vitala. W sumie prosta w miare ale ciezko mi sie za nia zabrac a juz w ogole ciezko mi szykowac jedzenje do pracy. Jestem ciekawa czy z NH to sa konkretne hm...dania i przepisy czy raczej jakies wskazowki zywieniowe + ich suplementy?
Tak jak barbra napisała
Ogólnie dostajesz zalecenia żywieniowe co można a co nie można. Z czego powinny się składać posiłki i przykładowe jadłospisy. A później co wizytę dostajesz różne przepisy na obiady (sama mam ich niezłą teczkę ale z niektórych w ogóle nie korzystałam ) i tzw uderzeniówki gdzie masz już konkretnie rozpisany każdy posiłek na 2 dni.
Przepisy na obiady są fajne i powiem szczerze, że często z nich korzystam nawet na spotkania domowe
często są szybkie do zrobienia

Zapisałam się na wizytę 20 października
malenka92_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-13, 08:42   #1225
barbra66
Wtajemniczenie
 
Avatar barbra66
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 915
GG do barbra66
Dot.: Natur House - jakieś doświadczenia?

Malenka92_Obyś trafiła na sensownego dietetyka,bo przy Twoich problemach,sama suplementacja może nie być wystarczająca

Powodzenia...
__________________
Narzekanie nie spali kalorii...ćwiczenia i dieta tak

Edytowane przez barbra66
Czas edycji: 2016-10-13 o 08:44
barbra66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-13, 11:20   #1226
jola12345678
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 75
Dot.: Natur House - jakieś doświadczenia?

Cytat:
Napisane przez Magiusa Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi dziewczyny czy ich propozycje menu sa skomplikowane i czasochlonne.
Mam np.diete z vitala. W sumie prosta w miare ale ciezko mi sie za nia zabrac a juz w ogole ciezko mi szykowac jedzenje do pracy. Jestem ciekawa czy z NH to sa konkretne hm...dania i przepisy czy raczej jakies wskazowki zywieniowe + ich suplementy?
Wiesz co, no to tak troche jest, że jak chodzisz do pracy to musisz sobie przygotować jedzenie na pozniej. I to chyba tak jest na każdej diecie. Ja na Vitalii zrzuciłam multum sadła i najwazniejsze, ze efekty sie utrzymuja, a juz jem normalnei. Zdarzy sie fast food, zdarzaja sie slodycze.
jola12345678 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-13, 11:45   #1227
lara91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 2
Dot.: Natur House - jakieś doświadczenia?

witam wszystkich
lara91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-13, 12:46   #1228
barbra66
Wtajemniczenie
 
Avatar barbra66
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 915
GG do barbra66
Dot.: Natur House - jakieś doświadczenia?

Cytat:
Napisane przez lara91 Pokaż wiadomość
witam wszystkich
Witamy....
Może coś więcej o sobie.... ?
__________________
Narzekanie nie spali kalorii...ćwiczenia i dieta tak
barbra66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-17, 22:21   #1229
Szarlot_K
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2
Dot.: Natur House - jakieś doświadczenia?

Witajcie dziewczyny,
tydzień temu wybrałam się do NH. Właściwie na początku miała to być jedna wizyta, żeby sprawdzić jak tam jest, żeby Pani mnie pomierzyła, poważyła i sprawdziła co i jak, bo jakoś to moje chudnięcie po drugiej ciąży idzie strasznie opornie.
Pierwsza wizyta była zaskakująca. Nie dość że ważę więcej niż się spodziewałam to jeszcze na dodatek mam 8,5 kg nadmiaru wody (!). Rzeczywiście mało piję, dużo solę itp, ale żeby aż tyle wody się zebrało??? Miała któraś z Was podobnie?
Szarlot_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-17, 23:01   #1230
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Natur House - jakieś doświadczenia?

Cytat:
Napisane przez Szarlot_K Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny,
tydzień temu wybrałam się do NH. Właściwie na początku miała to być jedna wizyta, żeby sprawdzić jak tam jest, żeby Pani mnie pomierzyła, poważyła i sprawdziła co i jak, bo jakoś to moje chudnięcie po drugiej ciąży idzie strasznie opornie.
Pierwsza wizyta była zaskakująca. Nie dość że ważę więcej niż się spodziewałam to jeszcze na dodatek mam 8,5 kg nadmiaru wody (!). Rzeczywiście mało piję, dużo solę itp, ale żeby aż tyle wody się zebrało??? Miała któraś z Was podobnie?
Ja mam ogólnie problem z zatrzymującą się wodą w organizmie.
Mimo iż dużo piję, to zawsze mi sporo się jej tam zbiera.
Wagowo już nie pamiętam, ile tego było, musiałabym odszukać moje pomiary, ale niestety podczas każdej wizyty było to widać

Powodzenia życzę
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-08 01:42:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:24.