przetłuszczające się włosy - wątek zbiorczy cz. II - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-24, 05:35   #91
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Cytat:
Napisane przez ilussiaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ratunku Próbuję przebrnąć przez pierwszą część wątku, ale może któraś coś indywidualnie dla mnie poleci... Spróbuję zwięźle.

Mam problem z przetłuszczającymi się włosami, ale i skórą twarzy. Od 4 lat biorę hormony - Cyprest. Na początku świetnie podziałało na te problemy, choć głowę nadal myłam codziennie. Teraz jest już tragedia, myję włosy wieczorem, a w południe są już brzydkie. Jak próbuję odstawić hormony to jest jeszcze gorzej, zresztą ginekolog powiedziała, że jestem na nie niejako skazana.

Byłam u dermatologa, dostałam steryd Belosalic i nakaz mycia Nizoralem. No było trochę lepiej, ale sterydu wiecznie brać nie można, a Nizoral też już nie działa, zresztą zmywa farbę włosów. No właśnie - farba, po niej problem się jeszcze nasila duuuużo bardziej. Dermatolog już nic więcej nie poleciła.

Przypuszczam, że problem tkwi gdzieś głębiej. Endokrynolog też jednak nie pomogła. Wiem... badania i prywatne wizyty - może kiedyś, bo to kosztowna sprawa... Szukam doraźnie pomocy, co by utrzymało świeżość moich włosów chociaż do wieczora. Jakieś pomysły? Myję na zmianę zwykłymi szamponami: pokrzywowymi, z czarnej rzepy (głównie Pollena Eva), Babydream - kiedyś dawały radę utrzymać świeżość do wieczora, ale już nie. Nizoral nie działa, Pirolam nie działa, Vichy nie działa, po szamponie Seboradin Niger włosy też się przetłuszczają, ta sama odżywka też nie pomaga. Już brakuje mi pomysłu... Jestem zrozpaczona ;(
Kurcze, tu ciężko będzie coś pomoc bo winne wszystkiemu są hormony. Ja mam identycznie przez nie mam strasznie przetłuszczające się włosy, i nic z tym zrobić nie mogę. TP jest lipa, że anty tylko pomagają jak się je bierze a potem po odstawieniu ich problem powraca. Tak w ogóle to jakie masz problemy z hormonami ?anty zaczęłam brać ze względu ?
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 18:25   #92
ilussiaa
Przyczajenie
 
Avatar ilussiaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Kurcze, tu ciężko będzie coś pomoc bo winne wszystkiemu są hormony. Ja mam identycznie przez nie mam strasznie przetłuszczające się włosy, i nic z tym zrobić nie mogę. TP jest lipa, że anty tylko pomagają jak się je bierze a potem po odstawieniu ich problem powraca. Tak w ogóle to jakie masz problemy z hormonami ?anty zaczęłam brać ze względu ?
dzięki za odpowiedź
Chciałam, żeby hormony pomogły właśnie na cerę i inne przypadłości kobiece... no i tak się wpakowałam, że teraz jest jeszcze gorzej Jeszcze je biorę cały czas, a już praktycznie działanie jest nijakie, jak próbuję odstawić to po miesiącu jest dramat. Z cerą sobie względnie radzę... żele, toniki, krem siarkowy, puder matujący, bibułki i jakoś to idzie, no ale włosy :/ dziś wpadłam na genialny pomysł wypróbowania mydła siarkowego do mycia skóry głowy, ale mam świadomość, że włosy poniszczy... zresztą już mam zniszczone tymi wszystkimi eksperymentami. Chyba w zasadzie wolałabym, żeby były zniszczone, ale świeże
ilussiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 18:33   #93
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

A może myj nim tylko skórę głowy a resztę włosów normalnym szamponem?

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 18:53   #94
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Cytat:
Napisane przez ilussiaa Pokaż wiadomość
dzięki za odpowiedź
Chciałam, żeby hormony pomogły właśnie na cerę i inne przypadłości kobiece... no i tak się wpakowałam, że teraz jest jeszcze gorzej Jeszcze je biorę cały czas, a już praktycznie działanie jest nijakie, jak próbuję odstawić to po miesiącu jest dramat. Z cerą sobie względnie radzę... żele, toniki, krem siarkowy, puder matujący, bibułki i jakoś to idzie, no ale włosy :/ dziś wpadłam na genialny pomysł wypróbowania mydła siarkowego do mycia skóry głowy, ale mam świadomość, że włosy poniszczy... zresztą już mam zniszczone tymi wszystkimi eksperymentami. Chyba w zasadzie wolałabym, żeby były zniszczone, ale świeże
Może zamień anty na inne? Skoro one średnio pomagają, a w końcu po to one są. Albo za słabe, czasami dodają do anty inne jeszcze tabletki.Albo anty podnoszą inne hormony,które są odpowiednie za te objawy.
NO chyba,że to nie tylko wina hormonów, ale już w pielęgnacji to nie pomogę.
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 22:32   #95
ilussiaa
Przyczajenie
 
Avatar ilussiaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Dzięki dziewczyny za odpowiedź i przepraszam, że dopiero teraz odpisuję.

Dobry pomysł z tymi anty! Tzn. z tego, co wiem, to one są już dość silne i raz miałam zmianę na słabsze i było jeszcze gorzej... Ale spróbuję drążyć temat, choć lekarze na NFZ bagatelizują każdy problem, przynajmniej u mnie tak jest.

Co do mydła siarkowego, tak właśnie zrobiłam! Umyłam nim tylko skórę głowy, resztę szamponem z rzepy. I chyba faktycznie, troszkę w lepszej kondycji są, jeśli chodzi o świeżość, ale są za to przy skórze okroooopnie matowe, szare i bez życia chyba teraz pora na płukanie octem...
ilussiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 19:54   #96
Cuyer
Przyczajenie
 
Avatar Cuyer
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 9
Pielęgnacja męskich włosów

Witam,
Chciałbym dowiedzieć się, w jaki sposób pielęgnować swoje włosy. Jaka odżywka, szampon itp.
Włosy mam gęste, bardzo mocno przetłuszczające się (już po 1 dniu to widać) oraz nie wiem czy na to można coś poradzić, ale po bokach włosy rosną w poziomie zamiast wraz z grawitacją opadać w dół
Aktualnie używam jedynie szamponu Head&Shoulders, który jednak zbyt mocno przesusza te włosy i nie chcą za bardzo się układać.
Tak więc bardzo proszę o porady. Jestem całkowicie zielony w tych sprawach
Cuyer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 17:56   #97
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Pielęgnacja męskich włosów

Cytat:
Napisane przez Cuyer Pokaż wiadomość
Witam,
Chciałbym dowiedzieć się, w jaki sposób pielęgnować swoje włosy. Jaka odżywka, szampon itp.
Włosy mam gęste, bardzo mocno przetłuszczające się (już po 1 dniu to widać) oraz nie wiem czy na to można coś poradzić, ale po bokach włosy rosną w poziomie zamiast wraz z grawitacją opadać w dół
Aktualnie używam jedynie szamponu Head&Shoulders, który jednak zbyt mocno przesusza te włosy i nie chcą za bardzo się układać.
Tak więc bardzo proszę o porady. Jestem całkowicie zielony w tych sprawach
Na przetłuszczanie metod jest wiele, z czego większość działa słabo, bo problem leży gdzieś wewnątrz organizmu, w pracy skóry, a metody z zewnątrz tylko trochę likwidują skutki. Inną sytuacją jest, kiedy głowa się przetłuszcza z powodu zbyt wysuszającego szamponu, wtedy pomoże zmiana na łagodny np niektóre dzieciowe typu Hipp czy Babydream i nakładanie lekkich, nawilżających odżywek. To może wyregulować skórę. Sam musisz ocenić, czy przetłuszczanie to u Ciebie norma czy skutek złego szamponu.

Co do kierunku rośnięcia włosów i sztywności, to niestety wiele się na to nie poradzi. Co jakiś czas pojawia się na tym forum facet, który pyta o zmiękczenie sztywnych, niepodatnych włosów, ale chyba nikt na to nic jeszcze nie wymyślił. Przeczytaj np ten krótki wątek (półtora strony), padło tam sporo propozycji
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=712007&page=2

Nie piszesz, jaki chcesz efekt osiągnąć na jakiej długości, bo po zapuszczeniu trochę dłuższych włosów muszą one siłą rzeczy zacząć stosować się do praw grawitacji.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-10, 14:34   #98
_BEWMIE_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 2
Problem z wlosami :(

Mam duzy problem z włosami. Po pierwsze strasznie się przetluszczają i na drugi dzien sa już tluste a skora glowy mnie swędzi. Po drugie sa mega suche Mam naturalne, krecone wlosy. Nie suszę ani nie prostuje. Uzywam maski i odżywki, a mimo to strasznie się łamią i mam bardzo duzo rozdwojonych konców. Chcialabym zeby były chociaz miękkie w dotyku. Dodam, ze jestem w okresie dojrzewania wiec przetluszczanie wlosow może minie, ale najbardziej martwi mnie to, ze sa takie suche i zniszczone mimo, ze nie farbuje, nie susze, nie wycieram zbyt mocno ręcznikiem. W wakacje planuje ściąć połowę włosów( mam do zapiecia stanika). Czy są jakies sposoby na moje trudne wlosy?
_BEWMIE_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 21:40   #99
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Problem z wlosami :(

Cytat:
Napisane przez _BEWMIE_ Pokaż wiadomość
Mam duzy problem z włosami. Po pierwsze strasznie się przetluszczają i na drugi dzien sa już tluste a skora glowy mnie swędzi. Po drugie sa mega suche Mam naturalne, krecone wlosy. Nie suszę ani nie prostuje. Uzywam maski i odżywki, a mimo to strasznie się łamią i mam bardzo duzo rozdwojonych konców. Chcialabym zeby były chociaz miękkie w dotyku. Dodam, ze jestem w okresie dojrzewania wiec przetluszczanie wlosow może minie, ale najbardziej martwi mnie to, ze sa takie suche i zniszczone mimo, ze nie farbuje, nie susze, nie wycieram zbyt mocno ręcznikiem. W wakacje planuje ściąć połowę włosów( mam do zapiecia stanika). Czy są jakies sposoby na moje trudne wlosy?
Problem z włosami nadaje się do wątku Włosy zniszczone, suche, szorstkie, spalone. Trzeba go traktować oddzielnie od problemu skóry głowy, a skoro to jest Twój główny problem, to opisz tam swoją pielęgnację i postępowanie z włosami.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 09:16   #100
Jik
Zadomowienie
 
Avatar Jik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Polecacie jakąś odżywkę do włosów przetłuszczających się?
Taka, która nie obciąża, a po ziołowych szamponach ułatwi rozczesanie?
__________________

Jik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 20:51   #101
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Dziewczyny, mam problem z przetłuszczającą się grzywką.

Podejrzewam, że wszystkiemu jest winien krem BB (holika holika aqua petit - absolutnie nikomu nie polecam, choć recenzji pozytywnych ma mnóstwo ). Otóż od jakiegoś czasu - miesiąca, dwóch - nie mogę dojść do ładu ze swoją grzywką. Pierwszy dzień po umyciu jest okej, ale ponieważ nie mam czasu myć włosów rano, to robię to wieczorem. I następnego dnia około 11:00 w pracy zaczyna się koszmar. Moja grzywka po prostu się lepi, wygląda jakbym ją posmarowała olejem.
Szampon jakiego używam to Isana do włosów brązowych.
Włosy na całej długości są w dobrej kondycji, tylko ta grzywka...
Krem BB już zmieniłam na inny, sprawdzony, który lepiej służy mojej skórze.

Pytanie tylko - czy czekać na efekty (nowy krem BB - możliwa pozytywna zmiana jak skóra się ''ogarnie'') czy podjąć jakieś kroki w celu zminimalizowania przetłuszczania się grzywki?
Co polecacie?
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-01, 21:37   #102
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam problem z przetłuszczającą się grzywką.

Podejrzewam, że wszystkiemu jest winien krem BB (holika holika aqua petit - absolutnie nikomu nie polecam, choć recenzji pozytywnych ma mnóstwo ). Otóż od jakiegoś czasu - miesiąca, dwóch - nie mogę dojść do ładu ze swoją grzywką. Pierwszy dzień po umyciu jest okej, ale ponieważ nie mam czasu myć włosów rano, to robię to wieczorem. I następnego dnia około 11:00 w pracy zaczyna się koszmar. Moja grzywka po prostu się lepi, wygląda jakbym ją posmarowała olejem.
Szampon jakiego używam to Isana do włosów brązowych.
Włosy na całej długości są w dobrej kondycji, tylko ta grzywka...
Krem BB już zmieniłam na inny, sprawdzony, który lepiej służy mojej skórze.

Pytanie tylko - czy czekać na efekty (nowy krem BB - możliwa pozytywna zmiana jak skóra się ''ogarnie'') czy podjąć jakieś kroki w celu zminimalizowania przetłuszczania się grzywki?
Co polecacie?

Wystarczy myć dodatkowo rano samą grzywkę. Praktykowałam to latami, bo przez większą część życia miałam grzywkę i tłustą skórę. Dodatkowo częstsze pudrowanie czoła, żeby to puder a nie włosy zjadał tłuszcz ze skóry. Innych opcji nie ma.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 15:55   #103
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Zgadzam się całkowicie z Chimay. Też tak robiłam, gdy nosiłam grzywkę. Innej opcji nie ma.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-10, 19:30   #104
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Przetłuszczające włosy

Witajcie problem niby banalny a strasznie trudny , mam krótkie włosy nie powinno być problemu a jednak jest z tego powodu nie chce zapuszczać włosów ... mam dosyć mycia codziennie włosów . Włosy tak przetłuszczają sie szybko minie pare godzin sa płaskie , i śmierdzi aż głowa do tego wolno odrastają ... jaka przyczyna? Cierpie tylko na hiperprolaktynemie ale leczę bez przerw . Stosowałam wszelkie szampony , drożdżę , maski , pokrzywy mikstury .. na jakis czas spokój . Nawraca . Tarczycy niedoczynności nie mam. Gdzie tkwi problem??
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-10, 21:02   #105
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Przetłuszczające włosy

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Witajcie problem niby banalny a strasznie trudny , mam krótkie włosy nie powinno być problemu a jednak jest z tego powodu nie chce zapuszczać włosów ... mam dosyć mycia codziennie włosów . Włosy tak przetłuszczają sie szybko minie pare godzin sa płaskie , i śmierdzi aż głowa do tego wolno odrastają ... jaka przyczyna? Cierpie tylko na hiperprolaktynemie ale leczę bez przerw . Stosowałam wszelkie szampony , drożdżę , maski , pokrzywy mikstury .. na jakis czas spokój . Nawraca . Tarczycy niedoczynności nie mam. Gdzie tkwi problem??
Byłaś z tym u dermatologa, czy te szampony i inne mikstury to tylko Twoje eksperymenty? Bo moim zdaniem jeśli nie dajesz sobie rady ze skóra głowy lepiej udać sie do specjalisty. Chorujesz i hormony robią swoje więc sama możesz sobie z tym nie poradzić.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-11, 20:38   #106
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

nie byłam u specjalisty wybieram sie szukałam trychologa ale nie znalazłam u mnie w miescie
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-11, 22:01   #107
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
nie byłam u specjalisty wybieram sie szukałam trychologa ale nie znalazłam u mnie w miescie
Proponuję najpierw zwykłego dermatologa.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 22:13   #108
Paciia
Przyczajenie
 
Avatar Paciia
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 27
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Moje włosy po nocy w koku są bardzo przetluszczone.. Nawet gdy świeżo umyte włosy zwiążę w kitkę i po godzinie rozpuszcze to już mam tłuste... Jestem zmuszona do ciągłego chodzenia w rozpuszczonych włosach, wtedy włosy wytrzymają dwa dni. Co z tym zrobić? Chciałabym czasem upiac włosy bez "smalcu" na głowie po kilku godzinach
__________________
Włosomaniaczka od - lipiec 2015
01.12.2013
Paciia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 17:19   #109
Zymon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 3
Problem z włosami

Witam . Proszę Was o pomoc . Na wstępie dodam że jestem facetem i mam 22 lata. Moim problemem są przetłuszczające się włosy. Włosy myję codziennie wieczorem (gdy się kąpie) . Gdy mam 2 zmianę w pracy (praca na 3 miany) to zawsze przed pracą umyję włosy oraz wieczorem po pracy jak się kąpie. Jak mam trochę dłuższe włosy to gdy wieczorem je umyję i rano wstaję to już są jak troszkę przetłuszczone. W czasie dnia robią się coraz gorsze . Nie wiem co mam zrobić . Przecież nie będę wstawał o 4 rano aby u umyć włosy do pracy na 1 zmianę . Chciałbym mieć dłuższe włosy (górę zaczesuje na bok a tył i boki na krótko). Macie jakieś rady co z tym zrobić? Szampony używam różne raz nawet kupiłem DX2 na siwe włosy (tak mam już siwe włosy ale malować nie mam zamiaru) i nic nie dało. Co mam zrobić aby włosy się nie przetłuszczały ? Mycie ich cały czas jest męczące a strasznie nie lubię mieć przetłuszczonych włosów. Nie chce z siebie robić jakiegoś modela lub modnisia ale chcę jakoś zadbać o te włosy . Macie jakieś rady ?
Dodam tylko że teraz mam tak na oko 2-3 cm na górze (długość włosów) a już np o 10 rano wyglądają jak bym ich nie mył 2 dni.

Edytowane przez Zymon
Czas edycji: 2015-12-08 o 17:46
Zymon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-10, 12:49   #110
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Mi pomaga Selsun blue i szampon Pirolam . i emulsja Zoxiderm 150. pozbyłam sie tłuszczu a włosy aż śmierdziały idę na kontrole do dermatologa 30 grudnia , wykazało zapalenie łojotkowe i łupież tłusty. Umyłam włosy mineło pare godzin wyglądały jak , bym nie myła ich z tydzień . A wam co pomaga w ograniczeniu przetłuszczenia słyszałam o Olejku Khadi na skalp , który zwalcza problem .
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 20:38   #111
Zymon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 3
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Ja w przyszłym tygodniu idę d fryzjera to spytam się pani fryzjerki o poradę . Wiadomo kobieta to może coś wiedzieć. Ja zauważyłem że włosy bardzo mi się przetłuszczają jak chce je poprawić np. ręką poprawiam grzywkę. Myślałem może o jakieś odżywce. A co polecacie do ,,robienia fryzury '' ? Żel odpada bo po nim włosy są sztywne i wyglądają jak by było mokre. Chce mieć w miarę naturalny wygląd grzywki a nie jakieś ulizanie.

Edytowane przez Zymon
Czas edycji: 2015-12-10 o 20:43
Zymon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 09:54   #112
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Cytat:
Napisane przez Zymon Pokaż wiadomość
Ja w przyszłym tygodniu idę d fryzjera to spytam się pani fryzjerki o poradę . Wiadomo kobieta to może coś wiedzieć. Ja zauważyłem że włosy bardzo mi się przetłuszczają jak chce je poprawić np. ręką poprawiam grzywkę. Myślałem może o jakieś odżywce. A co polecacie do ,,robienia fryzury '' ? Żel odpada bo po nim włosy są sztywne i wyglądają jak by było mokre. Chce mieć w miarę naturalny wygląd grzywki a nie jakieś ulizanie.
Przetłuszczanie skóry to nie jest kwestia "kobieca", tylko raczej "lekarska". Tu by się przydał dermatolog, endokrynolog - zależnie od tego, co się okaże przyczyna. Warto też odwiedzić trcyhologa i obejrzeć sobie skórę głowy pod kamerką, mozna się naprawdę zdziwić, co tam się na niej znajduje przy tłustej skórze głowy.
Jeśli wykluczy się czynniki chorobowe, to pozostaje tylko usuwanie skutków przetłuszczania tzn peelingi skóry głowy, żeby łój nie zalegał na niej, wcierki, szampony do włosów tłustych i przeciwłupieżowe, na co dzień suchy szampon.
Jeśli przetłuszczanie wiąże się z jakimiś nieprawidłowościami w organizmie, to kombinowanie z metodami kosmetycznymi jest zabieraniem się za problem od strony i daje bardzo krótką lub żadną poprawę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 15:55   #113
Zymon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 3
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Dzięki . Właśnie mam duży problem ze skórą..ale na całym ciele. Jestem alergikiem i muszę właśnie udać się do alergologa . Zobaczę co mi powie . Na razie pomyślę może o jakimś lepszym szamponie (polecacie coś ) ewentualnie może jakaś odżywka do włosów.
Zymon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 21:07   #114
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Cytat:
Napisane przez Zymon Pokaż wiadomość
Dzięki . Właśnie mam duży problem ze skórą..ale na całym ciele. Jestem alergikiem i muszę właśnie udać się do alergologa . Zobaczę co mi powie . Na razie pomyślę może o jakimś lepszym szamponie (polecacie coś ) ewentualnie może jakaś odżywka do włosów.

Ja bym przetestowała peeling skóry głowy i generalnie produkty polecane do tych rejonów przy łojotoku i łupieżu tłustym, ale apteczne tzn Cerkogel lub oliwka Salicylol (to jeśli nie masz alergii na salicylany). Warto takie coś położyć na głowę wedle zaleceń producenta, a potem przed samym myciem zrobić peeling metodą domową np z cukru (ja akurat nie lubię, bo się za szybko rozpuszcza) albo z kawy, można dodać olejki eteryczne np szałwiowy, pichtowy, tea tree.
Szampon - albo coś typowo do tłustych albo przeciwłupieżowy. Sporo propozycji znajdziesz w tym wpisie na blogu Mysi KLIK.

Odżywka - jeśli do tej pory nie używasz, to trzeba po prostu spróbować czegokolwiek. W tej sytuacji lepiej sięgać po odżywki typu "volume", do włosów cienkich.

Plus suchy szampon jako szybki ratunek - pryskasz, skrobia w nim zawarta pochłania smalec, wyczesujesz ewentualne resztki i gotowe.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 21:37   #115
candeline
Raczkowanie
 
Avatar candeline
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 382
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Zima to trudny okres dla moich włosów. Pod wieczór są tłuste jakbym nie myła 3 dni.
Zamówiłam teraz szampon z glinka luvos. Zobaczę czy pomoże
candeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-12, 09:11   #116
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Cytat:
Napisane przez candeline Pokaż wiadomość
Zima to trudny okres dla moich włosów. Pod wieczór są tłuste jakbym nie myła 3 dni.
Zamówiłam teraz szampon z glinka luvos. Zobaczę czy pomoże
Testowałam dwa szampony z glinkami - bez sukcesu. Dodaję tez glinkę do peelingu. W zasadzie wszystkie szampony do włosów tłustych i przeciwłupieżowe działają u mnie tak samo tzn nie opóźniają przetłuszczania. Dziwne by zresztą było, jakby to robiły, skoro przyczyna leży w moim przypadku wewnątrz organizmu, żaden kosmetyk tego nie naprawi, a oczekiwanie, że tak się stanie byłoby naiwnością.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-12, 13:49   #117
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

przy tak tłustych włosach nie powinno się przejść do endokrynologa? ja bym ..to na 1 miejscu zrobiła umnie sprawy hormonalne wywolały taki łupież i zapalenie łojotkowe skóry głowy w dodatku miałam wysyp trądziku tylko , na czole . Sprawka chorych jelit myślę że nic nie dzieje sie bez przyczyny z mojego doświadczenia.
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-12, 21:19   #118
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
przy tak tłustych włosach nie powinno się przejść do endokrynologa? ja bym ..to na 1 miejscu zrobiła umnie sprawy hormonalne wywolały taki łupież i zapalenie łojotkowe skóry głowy w dodatku miałam wysyp trądziku tylko , na czole . Sprawka chorych jelit myślę że nic nie dzieje sie bez przyczyny z mojego doświadczenia.
W ogóle przy tłustej cerze i skórze głowy, trądziku powinno się zacząć od badań, żeby wykluczyć jakieś nieprawidłowości w organizmie. Ja tego nie zrobiłam i przez kilka lat się łudziłam, że mogę rozwiązać problem od strony kosmetycznej. Daremnie, już nie mówiąc, ile kasy poszło na te wszystkie produkty.
Dlatego teraz innych bardzo do tego zachęcam.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-12, 21:26   #119
candeline
Raczkowanie
 
Avatar candeline
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 382
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Hormony mam w normie, trądziku nie mam a włosy przetluszczaja się bardzo szybko. Nie można pominąć częstego suszenia suszarka i prostowania włosów. Można byłoby tego nie robić codziennie rano. Tylko jak tu nie umyć jak trzeba wyjść z domu codziennie...
candeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 16:47   #120
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Ja mam przetłuszczającą się cerę i włosy (nie skórę na ciele) od 13 roku zycia... Po tatusiu
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-18 11:54:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:59.