Jak sobie wybaczyć - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-15, 01:36   #1
Mia_bb
Raczkowanie
 
Avatar Mia_bb
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 93

Jak sobie wybaczyć


Piszę poniekąd z desperacji, ponieważ jest w mojej głowie motyw, którego nie jestem w stanie poukładać, coś czego nie potrafię sobie wybaczyć i co zjada mnie od środka. Po kilku miesiącach rozpadł się mój związek, co wynikło głównie z tego, że, jak się później okazało, próbowałam go zmienić szantażując przy tym zerwaniem. Takie słowa padły z mojej strony aż dwa razy. O ile to, że pomimo reanimacji nie udało się tego ostatecznie uratować, zerwaliśmy (on ze mną, okrutnie), traktuje jako coś normalnego, bo i tak nie czułam do niego nic więcej niż przyjaźń, nie boli mnie, to już fakt, że mogłam kogoś tak zranić... To jest brzemię, z którym potrafię nie żyć. Autentycznie nie umiem sobie wybaczyć, iść do przodu i cieszyć się życiem. Ciągle myślę, że zniszczyłam przez swój egoizm coś dobrego, i że jestem kimś na rodzaj potwora. Niestety, były partner chce się ostatecznie odciąć, nie mam możliwości prosić go o wybaczenie, które pomogłoby mi zamknąć ten rozdział. Poziom napięcie, jakie to generuje, rozładowuje przez randki i imprezy, ale to nic nie daje. Czy której z was udało się wyjść z podobnego marazmu? Czy można pogodzić się z czymś takim?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Mia_bb
Czas edycji: 2019-09-15 o 05:36
Mia_bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-15, 07:13   #2
Karibati
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 273
Dot.: Jak sobie wybaczyć

Każdy czasem rani, nie jesteśmy idealni, bo jesteśmy tylko ludźmi. Tylko czy jest sens się biczować, skoro chłopak pewnie niebawem się wygrzebie?
Karibati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-15, 07:18   #3
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Jak sobie wybaczyć

Co się stało to się nie odstanie. Zapamiętaj tą lekcję, wyciągnij z niej wnioski i nigdy więcej nie postępuj tak z innym człowiekiem. I to jest najlesze co możesz zrobić. Umartwianie się jest bezcelowe. Twoj były napewno znajdzie w końcu kogoś kto będzie dobrze go traktował.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-15, 07:22   #4
Mia_bb
Raczkowanie
 
Avatar Mia_bb
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 93
Dot.: Jak sobie wybaczyć

Dobre jest to, że od znajomych wiem, że on mówi o mnie wyłącznie dobrze, że to był świetny czas. No może poza tym jednym motywem. Bał się, że w przyszłości mogłabym używać tego jako argumentu do przeforsowania swojej racji, na przykład przy wyborze miejsca zamieszkania, coś poważnego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mia_bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-15, 10:47   #5
daisydoo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 170
Dot.: Jak sobie wybaczyć

Cytat:
Napisane przez Mia_bb Pokaż wiadomość
Dobre jest to, że od znajomych wiem, że on mówi o mnie wyłącznie dobrze, że to był świetny czas. No może poza tym jednym motywem. Bał się, że w przyszłości mogłabym używać tego jako argumentu do przeforsowania swojej racji, na przykład przy wyborze miejsca zamieszkania, coś poważnego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale jest różnica w mówieniu ,,przestań ćpać, bo cię zostawię" a mówieniu ,,masz mieszkać tam, gdzie ja chcę albo wypad". Wszystko zależy od kontekstu sytuacyjnego. Zresztą mnie bawi słowo ,,szantaż". Skoro nie chcesz, żeby ktoś coś robił, to jest raczej uczciwe, że mu wcześniej komunikujesz, że albo coś zmieni albo będziecie się musieli rozstać, bo nie jesteś w stanie tego zaakceptować. Bawi mnie słowo szantaż w tym kontekście, bo wiadomo, że nikt ni będzie w związku z osobą, której zachowania mu nie odpowiadają.
daisydoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-15, 10:51   #6
Mia_bb
Raczkowanie
 
Avatar Mia_bb
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 93
Dot.: Jak sobie wybaczyć

Ja się sama o szantażu dowiedziałam z drugiej ręki. On tak to nazwał. Ja tylko mówiłam, że jeśli pewnych kwestiach światopoglądowych będziemy się rozjeżdżać, to to skończę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mia_bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-15, 10:59   #7
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Jak sobie wybaczyć

Cytat:
Napisane przez Mia_bb Pokaż wiadomość
Ja się sama o szantażu dowiedziałam z drugiej ręki. On tak to nazwał. Ja tylko mówiłam, że jeśli pewnych kwestiach światopoglądowych będziemy się rozjeżdżać, to to skończę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
no ale to on skończył Wasz związek a nie Ty. I zakończył go w okrutny sposób. A teraz chodzi po mieście i rozpowiada że że go szantażowałaś.


Co Ty chcesz sobie wybaczać? Po prostu skasuj jego numer i zerwij z nim kontakt.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-15, 11:02   #8
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Jak sobie wybaczyć

poprostu wyciagnij lekcje z tego co sie stalo
nie zabilas go,nie uczynilas kaleka,facet nie jest skrzywdzony emocjonalnie na reszte zycia,umial sie odciac od toksycznej relacji wiec jest wystarczajaco silny aby poradzic sobie z tym "zranieniem"
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-15, 12:03   #9
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak sobie wybaczyć

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;87172175]no ale to on skończył Wasz związek a nie Ty. I zakończył go w okrutny sposób. A teraz chodzi po mieście i rozpowiada że że go szantażowałaś.


Co Ty chcesz sobie wybaczać? Po prostu skasuj jego numer i zerwij z nim kontakt.[/QUOTE]Dokładnie. To ma byc to zranienie biednego misia? Daj spokój, autorko, nie masz sobie nic do zarzucenia z tego co czytam, a przezywasz jakbyś go co najmniej zdradziła i poinformowała o tym a uśmiechem. Więcej zdrowego egoizmu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-15, 13:51   #10
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Jak sobie wybaczyć

Nie kochałaś faceta więc na czym polegało okrucienstwo jego zerwania?
Chyba cię zabolała najbardziej ambicja. To on zerwał i jeszcze określił że dlatego że przegięłaś.
Cytat:
no ale to on skończył Wasz związek a nie Ty. I zakończył go w okrutny sposób. A teraz chodzi po mieście i rozpowiada że że go szantażowałaś.
No bez przesady może, była z nim z braku laku + stawiała kwestię w stylu nie zmienisz się to cię rzucę, miłe to z jej strony na pewno nie byłe i reakcja faceta zaskakująca nie jest, raczej nazwał co było po imieniu.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-15, 13:57   #11
Mia_bb
Raczkowanie
 
Avatar Mia_bb
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 93
Dot.: Jak sobie wybaczyć

Miłość to uczucie wyższe, nie da się go na sobie wymusić lub wmówić, choć serio chciałam. Być może jestem staroświecka, ale zerwanie nie powinno mieć miejsca przez telefon, to uważam za mocno nie fair. Tym bardziej, że de facto nie było powiedziane, co konkretnie zrobiłam nie tak, a cały obraz sytuacji, być może obiektywny, pochodzi od osób postronnych. I jasne, wlazło mi to na ambicję. Gros problemu nie polega na tym, czy wina jest po mojej stronie, tylko czy można to jakoś poukładać, dać sobie z tym żyć mimo wszystko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mia_bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-16, 18:28   #12
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Jak sobie wybaczyć

Cytat:
Napisane przez Mia_bb Pokaż wiadomość
Miłość to uczucie wyższe, nie da się go na sobie wymusić lub wmówić, choć serio chciałam. Być może jestem staroświecka, ale zerwanie nie powinno mieć miejsca przez telefon, to uważam za mocno nie fair. Tym bardziej, że de facto nie było powiedziane, co konkretnie zrobiłam nie tak, a cały obraz sytuacji, być może obiektywny, pochodzi od osób postronnych. I jasne, wlazło mi to na ambicję. Gros problemu nie polega na tym, czy wina jest po mojej stronie, tylko czy można to jakoś poukładać, dać sobie z tym żyć mimo wszystko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nie rozumiem Twojego problemu.

Twój ex miał jakieś wady, zachowania czy poglądy których nie akceptowałaś. I mówiłaś że jeżeli nie dogadacie się w tym zakresie to rozstaniecie się (zerwiesz). On z Tobą zerwał bo nie miał zamiaru dostosować się do Twoich oczekiwań.

Masz bardzo jasny obraz sytuacji.

Nie chciał rozmawiać, nie chciał negocjować, nie chciał się zmienić.

I tak byś z nim zerwała z tego powodu. Tu nie ma winy tylko Wasze niedopasowanie, nie da się wszystkiego w związku naprawić.

Musiałabyś tu napisać konkretnie co Ci w nim nie pasowało.

---------- Dopisano o 18:28 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
No bez przesady może, była z nim z braku laku + stawiała kwestię w stylu nie zmienisz się to cię rzucę, miłe to z jej strony na pewno nie byłe i reakcja faceta zaskakująca nie jest, raczej nazwał co było po imieniu.
Autorka nie pisze co Jej nie pasowało.

Czy chodziło o kolegów z którymi pił piwo w każde popołudnie i nie miał dla niej czasu, czy o mamusię do której dzwonił 2 razy w miesiącu i to jej przeszkadzało.



Nie widzę nic złego w stwierdzeniu, 'jeżeli nadal będziesz nadal chlał piwo z kolegami przy garażach to Cię rzucę'.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-16, 18:32   #13
Mia_bb
Raczkowanie
 
Avatar Mia_bb
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 93
Dot.: Jak sobie wybaczyć

Wczoraj napisałam to trochę w panice. Myślę, że ten wątek można uznać za zamknięty, bo ciężko pisać o wszystkich prywatnych aspektach, szukać rozgrzeszenia u obcych ludzi. Być może do pewnych refleksji trzeba dojrzeć, przerobić je ze specjalistą. Dalej uważam to forum za świetnie miejsce, jednak naiwnością z mojej strony było oczekiwanie, że ktoś obcy, bez szczegółów, da mi jasny sposób na ułożenie sobie tego. To tak nie działa. Niemniej, bardzo dziękuję za każdy komentarz, także ten negatywny odnośnie sytuacji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mia_bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-16, 19:56   #14
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Jak sobie wybaczyć

co ty chcesz sobie wybaczac ,gosciu skonczyl z toba bo mu nie pasowalas,nie placze po katach,nie wiesza na tobie psow,nie cierpi wiec gdzie ta krzywda ktora zrobilas tora chcesz sobie wybaczac
tak sie w zyciu uklada z e z niektorymi ludzmi nam nie podrodze
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-17, 15:23   #15
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Jak sobie wybaczyć

Cytat:
Napisane przez Mia_bb Pokaż wiadomość
Piszę poniekąd z desperacji, ponieważ jest w mojej głowie motyw, którego nie jestem w stanie poukładać, coś czego nie potrafię sobie wybaczyć i co zjada mnie od środka. Po kilku miesiącach rozpadł się mój związek, co wynikło głównie z tego, że, jak się później okazało, próbowałam go zmienić szantażując przy tym zerwaniem. Takie słowa padły z mojej strony aż dwa razy. O ile to, że pomimo reanimacji nie udało się tego ostatecznie uratować, zerwaliśmy (on ze mną, okrutnie), traktuje jako coś normalnego, bo i tak nie czułam do niego nic więcej niż przyjaźń, nie boli mnie, to już fakt, że mogłam kogoś tak zranić... To jest brzemię, z którym potrafię nie żyć. Autentycznie nie umiem sobie wybaczyć, iść do przodu i cieszyć się życiem. Ciągle myślę, że zniszczyłam przez swój egoizm coś dobrego, i że jestem kimś na rodzaj potwora. Niestety, były partner chce się ostatecznie odciąć, nie mam możliwości prosić go o wybaczenie, które pomogłoby mi zamknąć ten rozdział. Poziom napięcie, jakie to generuje, rozładowuje przez randki i imprezy, ale to nic nie daje. Czy której z was udało się wyjść z podobnego marazmu? Czy można pogodzić się z czymś takim?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rany boskie. Rozumiem faceta, że nie chce mieś z tobą nic wspólnego, najwyraźniej dałaś mu w kość i postanowił nie czekać, aż ty zerwiesz i zrobił to pierwszy.

Zrozum, nie wyszło, to nie wyszło. Większość z nas zaliczyła jakiś związek - niewypał i nie drze z tego powodu szat. A ty robisz problem z rozstania z facetem, w którym nawet zakochana nie byłaś.



Wyobraź sobie sytuację, że ty go przepraszasz, a on ci mówi, że nie wybacza. I co wtedy?
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-17, 15:44   #16
Mia_bb
Raczkowanie
 
Avatar Mia_bb
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 93
Dot.: Jak sobie wybaczyć

Ja mam świadomość tego, naprawdę. Część rzeczy ma miejsce tylko w naszej głowie. Tym bardziej żałuję napisania tego posta, bo trochę wylobrzymiłam problem. Żałuję napisania tego posta, tego, że nakręcałam chomiczka w swojej głowie, ale let it be. Stało się i ktoś dalej musi czytać moje wypociny. Czasem po prostu trzeba dystansu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mia_bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-17, 19:00   #17
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Jak sobie wybaczyć

Cytat:
Napisane przez Mia_bb Pokaż wiadomość
Ja mam świadomość tego, naprawdę. Część rzeczy ma miejsce tylko w naszej głowie. Tym bardziej żałuję napisania tego posta, bo trochę wylobrzymiłam problem. Żałuję napisania tego posta, tego, że nakręcałam chomiczka w swojej głowie, ale let it be. Stało się i ktoś dalej musi czytać moje wypociny. Czasem po prostu trzeba dystansu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fajnie, że już znalazłaś ten dystans. Gratuluję Mnie osobiście Twój wątek bardzo pomógł, bo zobaczyłam, że nie jestem sama jedna z wyrzutami sumienia...
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 09:35   #18
Mia_bb
Raczkowanie
 
Avatar Mia_bb
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 93
Dot.: Jak sobie wybaczyć

To nie jest tak, że ich nie będzie, ale po prostu trzeba dać sobie z tym żyć. Naszym byłym to nie pomoże, a my, mimo wszystko, mamy prawo być szczęśliwe. Nawet, jeśli ten spokój nie przyjdzie od razu. Wyciągnąć wnioski i uszy do góry. Trzymam kciuki za ciebie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mia_bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 13:18   #19
Pinky_bee
Raczkowanie
 
Avatar Pinky_bee
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 262
Dot.: Jak sobie wybaczyć

Ale "co dobrego" niby zniszczyłaś? Nigdy nie kochałaś typa i weszłaś z nim w zwiazek nie wiadomo po co, prawdopodobnie aby ustawic go pod swoje oczekiwania co zdecydowanie nie wyszło i skonczylo sie szantażowaniem z twojej strony. W ktorym momencie to mialoby byc cos dobrego?
Pinky_bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-18, 13:28   #20
Mia_bb
Raczkowanie
 
Avatar Mia_bb
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 93
Dot.: Jak sobie wybaczyć

Jasne, weszłam w relację tylko po to, żeby ustawić chłopaka pod siebie, a gdy ten zaczął stawiać opór, to ja zaczęłam mu grozić. Bardzo łatwo ocenia się znając tylko część historii. Dużo tu mojej winy, ale zarzut jest conajmniej niesprawiedliwy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mia_bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 13:52   #21
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Jak sobie wybaczyć

Autorko, chyba chodzi Ci o to, że czujesz się odpowiedzialna za koniec waszej relacji? I nie możesz sobie wybaczyć, że to przez Twoje błędy?
Myślisz, że jakbyś postąpiła inaczej, tylko ta relacja nadal by trwała? Teraz już nie ma sensu tego sobie wyrzucać, jeśli faktycznie coś zrobiłaś źle, to już trudno, przemyśl to i wyciągnij wnioski.
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 14:09   #22
Mia_bb
Raczkowanie
 
Avatar Mia_bb
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 93
Dot.: Jak sobie wybaczyć

Klu tego wszystkiego jest to, że ja widzę wyłącznie swoją winę, jednak zamiast analizować to tutaj, tłumaczyć każdą nieścisłość w tym, co mówię wybrałam pomoc specjalisty. Ile osób, tyle opinii, a mnie przeraża dalsze obnażanie się ze swoich wspomnień obcym ludziom

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mia_bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 14:31   #23
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Jak sobie wybaczyć

Ależ nie musisz się z niczego tłumaczyć, czy wspominać. Niczego nie musisz robić, zwłaszcza jeśli sprawia Ci to jakikolwiek dyskomfort.
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln

Edytowane przez Mija62
Czas edycji: 2019-09-18 o 14:33
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 15:08   #24
Pinky_bee
Raczkowanie
 
Avatar Pinky_bee
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 262
Dot.: Jak sobie wybaczyć

Cytat:
Napisane przez Mia_bb Pokaż wiadomość
Jasne, weszłam w relację tylko po to, żeby ustawić chłopaka pod siebie, a gdy ten zaczął stawiać opór, to ja zaczęłam mu grozić. Bardzo łatwo ocenia się znając tylko część historii. Dużo tu mojej winy, ale zarzut jest conajmniej niesprawiedliwy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeżeli powiedziałaś nam tylko tyle to oceniamy całość na podstawie tego co czytamy. I nie interesuje nas zbytnio czy w tle całego dramatu była umierająca ciocia, jakie były twoje skryte motywacje wobec typa (co do którego przyznałaś się otwarcie, że go nie kochasz, podobnie jak do szantażowania, wiec nawet nie wiem o czym ty chcesz dyskutować) i czy to mogło uratować świat.
Pinky_bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-18 16:08:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:56.