Studia zaoczne - jak to wygląda? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-02, 16:53   #1
d1kp007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1
Unhappy

Studia zaoczne - jak to wygląda?


Witam, jak wyglądają studia zaoczne jeżei chodzi o wykłady i ćwiczenia?

na wykładach sie tylko notuje, a na ćwiczeniach robi zadania?
na zaocznych chodzi się do tablicy na ćwiczeniach?
u mnie na roku jest 94 os. i 2 grupy zastanawiam się czy np. jezeli widze ze mam w neidziele po 1 ćw na 2 przedmioty a 2 ćw na jedną matmę, to znaczy że po prostu mogę mieć jedne ćwiczenia z matmy a po mimo ze w planie mam 2 ta druga grupa moze byc na tym? czy po prostu mam 2?
d1kp007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-02, 18:29   #2
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Studia zaoczne - jak to wygląda?

Cytat:
Napisane przez d1kp007 Pokaż wiadomość
Witam, jak wyglądają studia zaoczne jeżei chodzi o wykłady i ćwiczenia?

na wykładach sie tylko notuje, a na ćwiczeniach robi zadania?
na zaocznych chodzi się do tablicy na ćwiczeniach?
Zależy od prowadzącego.
Cytat:
jezeli widze ze mam w neidziele po 1 ćw na 2 przedmioty a 2 ćw na jedną matmę, to znaczy że po prostu mogę mieć jedne ćwiczenia z matmy a po mimo ze w planie mam 2 ta druga grupa moze byc na tym? czy po prostu mam 2?
yyy a po polsku...
Tak czy inaczej, masz oprócz planu zajęć, plan studiów, zobacz sobie ile godzin czego masz.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-02, 21:30   #3
martaBQ
happy :)
 
Avatar martaBQ
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 80
Dot.: Studia zaoczne - jak to wygląda?

zawsze możesz dopytać się w dziekanacie.
__________________
Kobiety są piękniejsze, niż na to wyglądają. Jeśli kobieta jest szczęśliwa, jest także piękna.
martaBQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 12:10   #4
Voaltie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 20
Dot.: Studia zaoczne - jak to wygląda?

Tak jak na stacjonarnych:
wykład - siedzisz, słuchasz, notujesz bądź nie,
ćwiczenia - zależy od prowadzącego, ogólnie rozwiązywanie zadań,
laboratoria (nie na wszystkich kierunkach) - praca w grupach.
Voaltie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 12:25   #5
matvlda30
Przyczajenie
 
Avatar matvlda30
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 14
Dot.: Studia zaoczne - jak to wygląda?

Studia zaoczne różnią się od dziennych tym, że są zaoczne - czyli podczas weekendu - i ewentualnie czasem trzeba trochę więcej robić niż na dziennych samemu.
__________________
Szczęście jest decyzją, nie punktem na mapie.
matvlda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 13:19   #6
mariakrasucka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 8
Dot.: Studia zaoczne - jak to wygląda?

Wszystko tutaj zalezy od tego w jakiej sytuacji zyciowej jestes oraz jak duzo czasu jestes w stanie poswiecic na nauke. Moim zdaniem to troche nietrafione by mowic o tym, ze tylko po studiach dziennych jest mozliwosci zdobycia odpowiedniego wyksztalcenia. Spojrzmy prawdzie w oczy .. jesli cos nas naprawde interesuje to bedziemy sie tym zajmowac o wiele chetniej nawet w wolnym czasie. Trzeba polaczyc troche nauke z zabawom. Warto tez przyjrzec sie wczesniej temu co kieruje rynek .. jak mozna wyczytac chociazby w tym artykule - https://zak.edu.pl/aktualnosci/11272...-z-potencjalem bardzo duzy potencjal ma w sobie opiekun medyczny. Nie ma sie co oszukiwac bo do opieki starszymi ludzmi jest mniej chetnych niz zwykle .. wszystko przez emigracje do zachodnich krajow.

Edytowane przez mariakrasucka
Czas edycji: 2018-11-22 o 21:27
mariakrasucka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-06, 14:05   #7
kczajka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 32
Dot.: Studia zaoczne - jak to wygląda?

Cytat:
Napisane przez mariakrasucka Pokaż wiadomość
Nie wiem czy po studiach zaocznych mozesz liczyc na dobrze platna prace...
Tutaj wszystko zależy, dużo osób wybiera studia zaoczne właśnie ze względu na pracę. Albo w służbach mundurowych, za ukończenie studiów od razu dostaje się wyższy stopień. Więc tutaj tak na prawdę wydaje mi się, że zależy wszystko od kierunku studiów i od tego co chce się robić. Co do zarobków, to można powiedzieć to samo o studiach dziennych mi się wydaje, podobnie nie można zawsze liczyć na dobrą pracę. Chyba że się kończy medycynę, bądź prawo. Takie jest wyłącznie moje zdanie
kczajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-11-06, 17:13   #8
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Studia zaoczne - jak to wygląda?

Ja wiem, że przynudzam, ale studia to nie zawodówka. Na Twoją sytuację zawodową składa się wiele czynników, studia, a już zwłaszcza ich tryb, są tylko jednym z nich. Pracodawcę raczej bardziej obchodzą Twoje umiejętności i doświadczenie. Studia mogą Ci pomóc zdobyć umiejętności, ale to zależy tak naprawdę od Ciebie, czy coś z nich wyniesiesz, czy tylko je przesiedzisz.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-13, 09:50   #9
Leoya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 17
Dot.: Studia zaoczne - jak to wygląda?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Ja wiem, że przynudzam, ale studia to nie zawodówka. Na Twoją sytuację zawodową składa się wiele czynników, studia, a już zwłaszcza ich tryb, są tylko jednym z nich. Pracodawcę raczej bardziej obchodzą Twoje umiejętności i doświadczenie. Studia mogą Ci pomóc zdobyć umiejętności, ale to zależy tak naprawdę od Ciebie, czy coś z nich wyniesiesz, czy tylko je przesiedzisz.
Dokładnie. Tryb studiów nie ma znaczenia, liczy się to, co ze studiów wyniesiesz, czyli wiedza i umiejętności.
Leoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-13, 10:02   #10
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Studia zaoczne - jak to wygląda?

Cytat:
Napisane przez kczajka Pokaż wiadomość
Tutaj wszystko zależy, dużo osób wybiera studia zaoczne właśnie ze względu na pracę. Albo w służbach mundurowych, za ukończenie studiów od razu dostaje się wyższy stopień. Więc tutaj tak na prawdę wydaje mi się, że zależy wszystko od kierunku studiów i od tego co chce się robić. Co do zarobków, to można powiedzieć to samo o studiach dziennych mi się wydaje, podobnie nie można zawsze liczyć na dobrą pracę. Chyba że się kończy medycynę, bądź prawo. Takie jest wyłącznie moje zdanie

Blagam przestancie powtarzac mity o prawie... Obecnie absolwent prawa idac na aplikacje dostaje minimalna krajowa. Po zakonczeniu aplikacji (tj. po 3 dodatkowych latach) i zdaniu egzaminu moze liczyc na srednia krajowa, moze odrobine ponad. Biegla znajomosc jezykow obcych - na takim poziomie by pisac w tym jezyku pisma procesowe lub praca w Warszawie daja wieksze perspektywy ale ogolnei to jest slabo. Zakladac wlasnej kancelarii sie nie oplaca...


Idz na zaoczne a w miedzyczasie zdobywaj doswiadczenie pracujac. To jest najlepsze rozwiazanie. Malo kto chce swiezo upieczonego absolwenta bez doswiadczenia, a czy to byly studia zaoczne czy dzienne nikt na to nie patrzy.

Edytowane przez feelin_soo_me
Czas edycji: 2018-11-13 o 10:03
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-13, 11:36   #11
Filifjonka
Raczkowanie
 
Avatar Filifjonka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 290
Dot.: Studia zaoczne - jak to wygląda?

Cytat:
Napisane przez d1kp007 Pokaż wiadomość
Witam, jak wyglądają studia zaoczne jeżei chodzi o wykłady i ćwiczenia?

na wykładach sie tylko notuje, a na ćwiczeniach robi zadania?
na zaocznych chodzi się do tablicy na ćwiczeniach?

To wszystko zależy od kierunku studiów.


Cytat:
Napisane przez d1kp007 Pokaż wiadomość
u mnie na roku jest 94 os. i 2 grupy zastanawiam się czy np. jezeli widze ze mam w neidziele po 1 ćw na 2 przedmioty a 2 ćw na jedną matmę, to znaczy że po prostu mogę mieć jedne ćwiczenia z matmy a po mimo ze w planie mam 2 ta druga grupa moze byc na tym? czy po prostu mam 2?

Zależy jak to jest napisane. Jeśli jedna matma dla jednej grupy, a druga dla drugiej, to jedną. A jeśli mają być obydwie grupy to masz dwie. Jeśli ćwiczenia nie odbywają się na każdym zjeździe to muszą być jedne zajęcia po drugich, bo inaczej prowadzący nie wyrobiłby się z planem. I to zależy też od częstotliwości zjazdów - ja miałam na pierwszym roku co tydzień - sobota i niedziela. A bywa, że jest piątek popołudniu, sobota, niedziela co dwa tygodnie. Miałam tak, że w jeden weekend były 2x ćwiczenia i wykład z jednego przedmiotu, a w następnym tygodniu było tak z innym przedmiotem.


A co do skończenia prawa... to nie gwarantuje dostania się na aplikację. Mam w swoim otoczeniu osoby, które się nie dostały, mimo świetnych wyników na studiach, potem studiach doktoranckich. I zabrakło im jednego punktu.
Filifjonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-13, 11:44   #12
Broian
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 22
Dot.: Studia zaoczne - jak to wygląda?

Z perspektywy czasu też od razu bym poszła na studia zaoczne, zamiast tulać się na dziennych i narzekać jak to mało czasu mam ...
Broian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-13 12:44:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:30.