Prawdopodobnie ktoś ukradł mi podręcznik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-22, 14:19   #1
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349

Prawdopodobnie ktoś ukradł mi podręcznik


Witajcie!
Zdarzyła mi się bardzo nieprzyjemna sytuacja, mianowicie ktoś prawdopodobnie ukradł mi książkę do niemieckiego. Jestem praktycznie pewna, że ją spakowałam. Na pierwszych lekcjach też ją CHYBA miałam, ale nie jestem pewna. Potem miałam w-f i wszystkie rzeczy zostawiłam w szatni. Po w-f był niemiecki i zorientowałam się, że nie mam książki. Żadna z koleżanek nie przyznaje się do zrobienia głupiego kawału. Przeszukałam całe mieszkanie, plecak, szafkę - nie ma nigdzie. Obawiam się, że ktoś mi ją zabrał i robi sobie jaja - nie jestem lubiana w klasie, a najgorsze zmory dzisiaj nie ćwiczyły. Możliwe, że ktoś ją po prostu ukradł, ale miała rzeczy w drugim pomieszczeniu szatni, daleko od wejścia, nie wiem czy ewentualny złodziej poszedłby grzebać aż tam.

Jest mi cholernie przykro, nie cierpię swojej klasy i boję się, że teraz mają ze mnie zabawę. Chce mi się płakać i przy okazji zabić wszystkich dookoła. Wiem, przesadzam.
Ta książka kosztuje około 60 zł, a teraz miała dużo wydatków.
Ruszyliśmy na dobre z nauką, bez książki na niemieckim się nie da. Nie chcę kupić, a potem okaże się, że ktoś robił sobie żarty i mi ją odda.

Czy w księgarni przyjmą zwrot książki z paragonem jakbym odzyskała swoją? (wszędzie pisze, że ni przyjmują zwrotów) Jutro mam lekcje. Biec po nową, czy zaczekać?
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 14:42   #2
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Prawdopodobnie ktoś ukradł mi podręcznik

A nie miałabyś możliwości skserować sobie np: rozdziału? Nie ma jej na chomiku? (tak, wiem, wiem, nieuczciwe, ale książkę już i tak kupiła).

Współczuję sytuacji.
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 14:43   #3
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: Prawdopodobnie ktoś ukradł mi podręcznik

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Witajcie!
Zdarzyła mi się bardzo nieprzyjemna sytuacja, mianowicie ktoś prawdopodobnie ukradł mi książkę do niemieckiego. Jestem praktycznie pewna, że ją spakowałam. Na pierwszych lekcjach też ją CHYBA miałam, ale nie jestem pewna. Potem miałam w-f i wszystkie rzeczy zostawiłam w szatni. Po w-f był niemiecki i zorientowałam się, że nie mam książki. Żadna z koleżanek nie przyznaje się do zrobienia głupiego kawału. Przeszukałam całe mieszkanie, plecak, szafkę - nie ma nigdzie. Obawiam się, że ktoś mi ją zabrał i robi sobie jaja - nie jestem lubiana w klasie, a najgorsze zmory dzisiaj nie ćwiczyły. Możliwe, że ktoś ją po prostu ukradł, ale miała rzeczy w drugim pomieszczeniu szatni, daleko od wejścia, nie wiem czy ewentualny złodziej poszedłby grzebać aż tam.

Jest mi cholernie przykro, nie cierpię swojej klasy i boję się, że teraz mają ze mnie zabawę. Chce mi się płakać i przy okazji zabić wszystkich dookoła. Wiem, przesadzam.
Ta książka kosztuje około 60 zł, a teraz miała dużo wydatków.
Ruszyliśmy na dobre z nauką, bez książki na niemieckim się nie da. Nie chcę kupić, a potem okaże się, że ktoś robił sobie żarty i mi ją odda.

Czy w księgarni przyjmą zwrot książki z paragonem jakbym odzyskała swoją? (wszędzie pisze, że ni przyjmują zwrotów) Jutro mam lekcje. Biec po nową, czy zaczekać?
Też mi kiedyś ktoś ukradł (bardziej schował) książkę od niemca na miesiąc. Najpierw byłam cierpliwa, potem zrobiłam aferę. Dziewczyna z klasy przyniosła ją prawie że w zębach

Nie kupuj nowej książki. Skseruj sobie od kogoś rozdział, który teraz przerabiacie, a nauczycielowi wytłumacz sytuację. Może na poprzednich lekcjach (przed wfem) ją gdzieś wyciągałaś i zostawiłaś? Przejdź się po klasach, przypomnij sobie co robiłaś. Macie w szkole monitoring?

Może warto byłoby się przenieść do innej klasy, skoro tak wyglądają między wami relacje?
__________________
beauty begins the moment you decide to be yourself

daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 15:23   #4
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Prawdopodobnie ktoś ukradł mi podręcznik

Cytat:
Napisane przez daydreaming_ Pokaż wiadomość
Też mi kiedyś ktoś ukradł (bardziej schował) książkę od niemca na miesiąc. Najpierw byłam cierpliwa, potem zrobiłam aferę. Dziewczyna z klasy przyniosła ją prawie że w zębach

Nie kupuj nowej książki. Skseruj sobie od kogoś rozdział, który teraz przerabiacie, a nauczycielowi wytłumacz sytuację. Może na poprzednich lekcjach (przed wfem) ją gdzieś wyciągałaś i zostawiłaś? Przejdź się po klasach, przypomnij sobie co robiłaś. Macie w szkole monitoring?

Może warto byłoby się przenieść do innej klasy, skoro tak wyglądają między wami relacje?
Nie wyciągałam nigdzie. Jak jutro nikt mi nie odda będę zmuszona kupić nową. No trudno.
To już ostatni rok, nie ma sensu się przenosić.
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 15:30   #5
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: Prawdopodobnie ktoś ukradł mi podręcznik

Nie wyszłoby taniej, gdybyś skserowała od kogoś całą (na czarno-biało) i zbindowała?
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 16:35   #6
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: Prawdopodobnie ktoś ukradł mi podręcznik

Cytat:
Napisane przez carolina662 Pokaż wiadomość
Nie wyszłoby taniej, gdybyś skserowała od kogoś całą (na czarno-biało) i zbindowała?
wlasnie, po co cala kupowac? za skserowanie z bindowaniem zaplacisz kilkanascie zlotych.
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 21:17   #7
201604140952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 236
Dot.: Prawdopodobnie ktoś ukradł mi podręcznik

Mnie się zdarzało za czasów szkolnych coś komuś zwinąć z ławki przez przypadek, czy to książkę, czy zeszyt, czy długopis, jeśli rzeczy były podobne. Koleżankom z ławki też zdarzało się spakować do torby coś mojego. Ale skoro wszystko przeszukałaś i nikt się nie przyznaje do przypadkowego (czy też nie) zgarnięcia, to pewnie albo ktoś wziął celowo, albo może zostawiłaś w klasie?

Kiedyś bym pomyślała "kto by wziął specjalnie podręcznik? po co? no bez przesady, na pewno nie", ale zmieniłam zdanie odkąd mam praktyki w szkole i patrzę na to, jak się niektórzy uczniowie zachowują. Na szczęście ludzi z klasy widuje się zwykle tylko przez trzy lata. Oby książka się znalazła, a póki co też raczej bym skserowała ze dwa rozdziały zamiast kupować nową.
201604140952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-23, 06:41   #8
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Prawdopodobnie ktoś ukradł mi podręcznik

Niestety, podręczniki do nauki języków obcych są mega drogie, komplet (podręcznik plus ćwiczenia) to wydatek rzędu ponad 100 zł. Ja już kilka razy słyszałam, że uczniowie kradną podręczniki kolegom.

Spróbuj odkupić podręcznik od starszych klas, oni sprzedają taniej niż cena sklepowa (no chyba, że to był podręcznik na 3 lata). Lub kseruj rozdział po rozdziale a o sytuacji poinformuj nauczyciela (nie na forum klasy, poproś go o chwilę rozmowy po lekcji). Nauczyciel też człowiek i zrozumie sytuację. Zwłaszcza, że cena podręcznika jest wysoka a nauczyciel też zarabia mało.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 21:26   #9
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Prawdopodobnie ktoś ukradł mi podręcznik

Przepytałam klasę. Nikt nic nie wie, nikt nic nie widział. Co więcej na żarty raczej nie ma szans, wszyscy wzięli to na poważnie.
Na szczęście znalazłam księgarnie, w której książka była (długo nie można było jej dostać) i kupiłam drugą . No trudno, nic nie poradzę.
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 21:50   #10
b276cf7d045b24ab4154d1e231f6ab4a04fdd640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1 294
Dot.: Prawdopodobnie ktoś ukradł mi podręcznik

Dziwię się, że nie zgłosiłaś tego nauczycielowi od razu, jak zauważyłaś brak książki.
b276cf7d045b24ab4154d1e231f6ab4a04fdd640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 21:51   #11
jag_na
Rozeznanie
 
Avatar jag_na
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 934
Dot.: Prawdopodobnie ktoś ukradł mi podręcznik

podpisz sobie tą drugą książkę
jag_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-24, 07:40   #12
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Prawdopodobnie ktoś ukradł mi podręcznik

widzę, że poziom popi**rdolenia w szkołach rośnie
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 08:46   #13
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Prawdopodobnie ktoś ukradł mi podręcznik

Nauczona świadczeniem radzę nową książkę odpisać w 2-3 miejscach + na jakiejś stronie zrobić specyficzny rysunek czy znaczek. Znam aparatki co są w stanie wyrwać stronę z podpisem i udawać głupie
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 19:46   #14
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Prawdopodobnie ktoś ukradł mi podręcznik

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Nauczona świadczeniem radzę nową książkę odpisać w 2-3 miejscach + na jakiejś stronie zrobić specyficzny rysunek czy znaczek. Znam aparatki co są w stanie wyrwać stronę z podpisem i udawać głupie
Tamta była podpisana tylko w jednym miejscu. Teraz walnę autograf pełną Katarzyną na pół strony i wymyślę jakieś głupoty z tyłu na okładce.
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 20:03   #15
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Prawdopodobnie ktoś ukradł mi podręcznik

Dziewczyny ratujcie!
Najwyraźniej mamy w klasie jakąś zjodziejke!!! Dzisiaj z plecaka zniknął mi w niewyjaśnionych okolicznościach Tangel Teezer . Sytuacja analogiczna do poprzedniej. Przed wyjściem z szatni na wf czesałam włosy, z szstni wyszłam jako ostatnia. Wróciłyśmy do niej wszystkie razem, w tym samym czasie. I buch! Nowa szczotka rozpłynęła się w powietrzu. Przeszukałam wszystko. Nigdzie jej nie znalazłam. Jedynymi osobami które moge podejrzewać są dwie dziewczyny, które nie ćwiczyły tylko łaziły po całej hali. Nikt nie utrzymuje z nimi kontaktu, bo piją, palą i cholera wie co jeszcze, albo ... ktos z pracowników hali. Innych opcji po prostu nie ma. Szatnia oczywiście była otwarta, bo za jej zamykanie nikt nie jest odpowiedzialny i nikomu się nie chce.
Nauczona doświadczeniem od razu pobiegłam do nauczyciela wf, który .... miał to gdzieś. No bo przecież to nie jego sprawa .
Nie wiem już co mam robić. Jutro powiem jeszcze o tym wychowawczyni, zaczynam się bać o swoje rzeczy. W plecaku obok szczotki leżal telefon, pieniądze, klucze, kosmetyki. Ktoś wziął tylko TT.
Nikomu innemu nic nie zginęło w tym roku. Nie wiem co z tym zrobić. Mama wie, ale nie mamy pojęcia jak reagować. Od dzisiaj wszystkie swoje ubrania pakuje do plecaka i na czas wf będą leżały tuż obok mnie. Nikt mnie nie zmusi żebym coś tam zostawiła!
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 21:38   #16
b276cf7d045b24ab4154d1e231f6ab4a04fdd640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1 294
Dot.: Prawdopodobnie ktoś ukradł mi podręcznik

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ratujcie!
Najwyraźniej mamy w klasie jakąś zjodziejke!!! Dzisiaj z plecaka zniknął mi w niewyjaśnionych okolicznościach Tangel Teezer . Sytuacja analogiczna do poprzedniej. Przed wyjściem z szatni na wf czesałam włosy, z szstni wyszłam jako ostatnia. Wróciłyśmy do niej wszystkie razem, w tym samym czasie. I buch! Nowa szczotka rozpłynęła się w powietrzu. Przeszukałam wszystko. Nigdzie jej nie znalazłam. Jedynymi osobami które moge podejrzewać są dwie dziewczyny, które nie ćwiczyły tylko łaziły po całej hali. Nikt nie utrzymuje z nimi kontaktu, bo piją, palą i cholera wie co jeszcze, albo ... ktos z pracowników hali. Innych opcji po prostu nie ma. Szatnia oczywiście była otwarta, bo za jej zamykanie nikt nie jest odpowiedzialny i nikomu się nie chce.
Nauczona doświadczeniem od razu pobiegłam do nauczyciela wf, który .... miał to gdzieś. No bo przecież to nie jego sprawa .
Nie wiem już co mam robić. Jutro powiem jeszcze o tym wychowawczyni, zaczynam się bać o swoje rzeczy. W plecaku obok szczotki leżal telefon, pieniądze, klucze, kosmetyki. Ktoś wziął tylko TT.
Nikomu innemu nic nie zginęło w tym roku. Nie wiem co z tym zrobić. Mama wie, ale nie mamy pojęcia jak reagować. Od dzisiaj wszystkie swoje ubrania pakuje do plecaka i na czas wf będą leżały tuż obok mnie. Nikt mnie nie zmusi żebym coś tam zostawiła!
Jak reagować? Zrobić awanturę dyrektorowi szkoły, że kolejny raz dochodzi do kradzieży i szatnia nie jest zamykana...
b276cf7d045b24ab4154d1e231f6ab4a04fdd640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-21 22:38:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:44.