Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64. - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-02-20, 17:16   #2431
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Z takich prostych zamienników ciasta na pizzę najlepsza jest chyba pita, powinna być w żabce. Oprócz tego ciasto francuskie albo tortilla, ale jak dla mnie to raczej jako przekąska. Nie, to raczej służy do wyławiania zanieczyszczeń z wody. U mnie na basenie zazwyczaj podawali komuś długi kij żeby się złapał, potem holowali do brzegu. Domyślam się że to również było traumatyczne dla tych którzy się topili. A nie myślałaś o depilatorze? Ból jest niewielki i można się szybko do niego przyzwyczaić, a podrażnień jest znacznie mniej i można depilować skórę raz na kilka tygodni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlatego właśnie pisałam, że wątpię, że to profesjonalny sprzęt ratowniczy. I też rozumiem tę traumę, szczególnie u dzieci. Kij też kojarzę chociaż to dla mnie jeszcze bardziej beznadziejne rozwiązanie. Same kursy pływania też chyba powinny być w mniejszych grupach.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-20, 17:20   #2432
rebeccaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 345
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez blue2003 Pokaż wiadomość
A to wydaje mi się, że nie dzieje się bez powodu. Coś musi być nie tak ze strony sprzedającego. Ja długo już sprzedaję, zawsze od razu zlecam wypłatę z portfela vinted i nie miałam takiej sytuacji.
Również zlecam od razy wypłatę z portfela vinted i nigdy nie miałam sytuacji blokowania środków.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
KOCHAM GO NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE!
rebeccaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-20, 17:22   #2433
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez blue2003 Pokaż wiadomość
Jestem wręcz pewna, że chodzi albo o negatywny komentarz, albo czyjeś zgłoszenie, że coś było nie tak z przesyłką. I co, nie boisz się wysyłać swoich pieniędzy randomom z internetu? Jaką masz gwarancję, że ktoś wyśle paczkę?
Nie, nie chodzi. Nie wiem skąd ta pewność u Ciebie, bo czy to na forum vinted czy nawet tutaj opisywane są te praktyki i jasno widać, że vinted nie potrzebuje żadnego powodu, żeby zablokować środki na koncie.

Kupuję od ponad 5 lat i nigdy nie zdarzyło mi się oszustwo. Zwłaszcza jak sprzedawca ma same pozytywne opinie. Ryzyko jest takie samo jak to, ze vinted zablokuje mi pieniądze w portfelu i też je stracę, bo nie będę się przed nimi legitymować.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-20, 17:33   #2434
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
Mam "problem" z goleniem łydek. Mam wrażliwą skórę, nie jestem w stanie golić ich np co drugi/trzeci dzień, gdy włoski już odrastają. Mam wtedy podrażnienia. Optymalnie u mnie to co 5/6 dni (dobrze że mam jasne włoski, to ich nie widać). Robię peeling z kawy 2-3 razy w tygodniu, balsam 1-2 razy dziennie. Gole na żel do golenia venus, potem używam balsam po goleniu. Maszynkę po użyciu przelewam spirytusem. Używam 4-ostrzowych maszynek. Choć zastanawiam się, czy nie spróbować z 2-ostrzowymi, bo niby wtedy po skórze sunie mniej ostrzy, to mniej podrażnie skórze? Macie jakieś patenty/sprawdzone produkty czy coś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie najbardziej odpowiada golenie na oleje, olejki - takie zwykłe, nieemulgujące, niepieniące się. Od biedy nawet na Kujawski Też umiem się pozacinać jak mam maszynkę, którą nie umiem się obsługiwać, ale mniej podrażnień i mniej wysuszona skóra niż po mydle, piankach i żelach.

Poza tym balsamuję, mniej podrażnień jak mam mniej suchą skórę. Plus u mnie chodzi o "gęsią skórkę" taką na stałe, ciężko z tym się nie pociąć Na to mi pomagają okazjonalne peelingi (Squamax to złoto), balsamowanie odwleka powrót gęsiej skórki w czasie, szczególnie balsamy z mocznikiem.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-20, 18:19   #2435
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Gdzie szukać tanich wakacji?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-20, 18:43   #2436
1f523025fec1a137a503b9538176c8d184ddfe4a_6265d6840ddc6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 401
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Czy rozmiar 36 ecco odpowiada 36 ryłko w tym samym typie obuwia - czólenka?
1f523025fec1a137a503b9538176c8d184ddfe4a_6265d6840ddc6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-20, 18:57   #2437
mistress_of_light
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 61
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Kupujecie na Shein? Czy tam się dostaje jakieś punkty za dobrą recenzję? Zastanawiam się, czy opiniom można wierzyć.
mistress_of_light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-02-20, 19:03   #2438
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez mistress_of_light Pokaż wiadomość
Kupujecie na Shein? Czy tam się dostaje jakieś punkty za dobrą recenzję? Zastanawiam się, czy opiniom można wierzyć.
Z powodów etycznych nie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-20, 19:38   #2439
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez mistress_of_light Pokaż wiadomość
Kupujecie na Shein?
Czy tam się dostaje jakieś punkty za dobrą recenzję?
Zastanawiam się, czy opiniom można wierzyć.
Tak, kupuję. Punkty dostaje się za każdą recenzję, a jak dodasz fotki przedmiotu to dostajesz punkty ekstra Za złą opinię również, to nie ma znaczenia.
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-20, 19:43   #2440
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Dlatego właśnie pisałam, że wątpię, że to profesjonalny sprzęt ratowniczy. I też rozumiem tę traumę, szczególnie u dzieci. Kij też kojarzę chociaż to dla mnie jeszcze bardziej beznadziejne rozwiązanie. Same kursy pływania też chyba powinny być w mniejszych grupach.
Ja miałam super zajęcia z pływania, jeszcze w przedszkolu i do dzisiaj pamiętam pana Michała który nas uczył. Basen typu brodzik, każdy mógł dosięgnąć dna stopami, chyba z 10 osób w grupie a instruktor całe zajęcia był razem z nami w wodzie i pilnował żeby nikomu nic się nie stało. Dopiero jak wszyscy nauczyli się utrzymywać na wodzie to dostaliśmy deski i uczyliśmy się pływać. Zero sytuacji niebezpiecznych i traum, ja do dzisiaj uwielbiam pływać.
Moja mama za to całe życie bała się wody i nigdy nie nauczyła się pływać. Trudno się dziwić, jak u niej na wsi sposobem na naukę pływania było wyrzucanie ludzi z łódki na środku jeziora żeby niby próbując ratować życie nauczyli się pływać. Nie wiem co za zwyrol wpadł pierwszy na taki durny pomysł [1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;89125738]Mnie najbardziej odpowiada golenie na oleje, olejki - takie zwykłe, nieemulgujące, niepieniące się. Od biedy nawet na Kujawski Też umiem się pozacinać jak mam maszynkę, którą nie umiem się obsługiwać, ale mniej podrażnień i mniej wysuszona skóra niż po mydle, piankach i żelach.

Poza tym balsamuję, mniej podrażnień jak mam mniej suchą skórę. Plus u mnie chodzi o "gęsią skórkę" taką na stałe, ciężko z tym się nie pociąć Na to mi pomagają okazjonalne peelingi (Squamax to złoto), balsamowanie odwleka powrót gęsiej skórki w czasie, szczególnie balsamy z mocznikiem.[/QUOTE]Ta gęsia skórka ma nawet jakąś specjalistyczną nazwę (ale nie pamiętam jak to określają dermatolodzy), u mnie najlepiej działa na nią codzienne szczotkowanie na sucho i balsamowanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-20, 19:51   #2441
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Gdzie szukać tanich wakacji?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Wakacyjni piraci. Tam się fajne okazje pojawiają, mają stronę i fanpage na fb.


Mam szafę pax z Ikei z drzwiami hasvik. Chciałabym sobie je okleić - czy takie naklejki na ścianę z aliexpress będą okej? Czy na coś muszę zwrócić uwagę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-20, 20:47   #2442
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Ja miałam super zajęcia z pływania, jeszcze w przedszkolu i do dzisiaj pamiętam pana Michała który nas uczył. Basen typu brodzik, każdy mógł dosięgnąć dna stopami, chyba z 10 osób w grupie a instruktor całe zajęcia był razem z nami w wodzie i pilnował żeby nikomu nic się nie stało. Dopiero jak wszyscy nauczyli się utrzymywać na wodzie to dostaliśmy deski i uczyliśmy się pływać. Zero sytuacji niebezpiecznych i traum, ja do dzisiaj uwielbiam pływać.
Moja mama za to całe życie bała się wody i nigdy nie nauczyła się pływać. Trudno się dziwić, jak u niej na wsi sposobem na naukę pływania było wyrzucanie ludzi z łódki na środku jeziora żeby niby próbując ratować życie nauczyli się pływać. Nie wiem co za zwyrol wpadł pierwszy na taki durny pomysł Ta gęsia skórka ma nawet jakąś specjalistyczną nazwę (ale nie pamiętam jak to określają dermatolodzy), u mnie najlepiej działa na nią codzienne szczotkowanie na sucho i balsamowanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

I tak właśnie powinny wyglądać zajęcia pływania, ale jak jest w rzeczywistości to sama wiem... Ja chodziłam na takie, gdzie było ze 20 osób i nikt się- w wielkim skrócie- nie "patyczkował". Ale żeby uczyć pływać też pewnie trzeba mieć odpowiednie zdolności do pracy z dzieciakami a nie tylko chęć dorobienia.



A gęsia skórka to chyba rogowacenie okołomieszkowe. Za czasów nastoletnich miała to każda moja koleżanka tylko w różnych miejscach.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-20, 22:51   #2443
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
O takich rękawiczek używasz? Jakie konkretnie polecasz? One są ostre czy łagodne? Kiedyś do łydek próbowałam uzywac gąbek do mycia, ale łagodna strona nic nie robiła, a ostra czasem rysowała mi nogi. Najbardziej lubię peeling z kawy ale jest on upierdliwy czasem.
Pamiętam że z depilatorem doszłam do błędnego koła, używałam jakoś co tydzień i część włosów wyrywał, ale część była za krótka przez co nigdy nie miałam gładkich nóg Załącznik 7767901

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kupuję zwykłe Rossmannowe, ale zależy od partii, bo mam/miałam i odpowiednio ostre i zbyt łagodne. Jak dla mnie muszą być odpowiednio ostre, bo używam pary rękawiczek na mokro z żelem/olejkiem pod prysznic, co łagodzi tarcie.

Edytowane przez Nette
Czas edycji: 2022-02-20 o 22:53
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-21, 03:59   #2444
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Orientuje sie ktos, czy taki kombinezon z dlugimi szerokimi nogawkami latwo byloby przerobic na sukienke maxi? Cena jest bardzo kuszaca i przerobki mam za darmo o ile nie sa bardzo skomplikowane.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ByTheSeaBeltedPantsuit-FRONT_1024x1024.jpg (142,2 KB, 145 załadowań)
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-21, 06:32   #2445
Kama 93
Rozeznanie
 
Avatar Kama 93
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 767
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Czy można oddać osobę na leczenie bez jego zgody. Chodzi o alkoholika, który nie widzi problemu i zaprzecza, że on nie pije. Zaczyna to być dla nas męczące a sam się nie chce poddać leczeniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Masz przed sobą wspaniałe życie. Przeżyj je co do minuty. Zacznij już teraz"


13.02.2013
01.03.2018
27.07.2019
Kama 93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-21, 06:39   #2446
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Kama 93 Pokaż wiadomość
Czy można oddać osobę na leczenie bez jego zgody. Chodzi o alkoholika, który nie widzi problemu i zaprzecza, że on nie pije. Zaczyna to być dla nas męczące a sam się nie chce poddać leczeniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba tylko jeśli jest ubezwłasnowolniony.
Druga sprawa, że jeśli on nie widzi problemu to nie sądzę, że leczenie coś da.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-21, 07:39   #2447
KathyLeonia
Kathy Leonia
 
Avatar KathyLeonia
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Polska Centralna
Wiadomości: 1 291
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Gdzie szukać tanich wakacji?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka

ja wyszukuję na bookingu.
albo na fly4free
__________________
Kathy Leonia - wejdź do świata magii kosmetyków!

http://kathyleonia88.blogspot.com
KathyLeonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-21, 07:45   #2448
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Kama 93 Pokaż wiadomość
Czy można oddać osobę na leczenie bez jego zgody. Chodzi o alkoholika, który nie widzi problemu i zaprzecza, że on nie pije. Zaczyna to być dla nas męczące a sam się nie chce poddać leczeniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba można przez gmine ale to pewnie musi byc uargumentowane. W sensie nie bedzie wystarczajace to ze denerwuje cie picie danej osoby bo pije codziennie i sie upokarza, zle wyglada, tylko raczej niebieska karta, wizyty policji itd
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"


new_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-21, 07:45   #2449
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Kama 93 Pokaż wiadomość
Czy można oddać osobę na leczenie bez jego zgody. Chodzi o alkoholika, który nie widzi problemu i zaprzecza, że on nie pije. Zaczyna to być dla nas męczące a sam się nie chce poddać leczeniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli jest to ojciec małych dzieci to tak. Przyjeżdżają i zawijają - znam taki przypadek osobiście, tylko tam jszcze oprócz alkoholizmu było zgłoszone znęcanie się psychiczne nad resztą członków rodziny. Natomiast jeśli chodzi o jakiegoś samotnego faceta, lub ojca już dorosłych dzieci to obawiam się , że nic z tego nie będzie bez jego zgody.
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-21, 08:15   #2450
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Orientuje sie ktos, czy taki kombinezon z dlugimi szerokimi nogawkami latwo byloby przerobic na sukienke maxi? Cena jest bardzo kuszaca i przerobki mam za darmo o ile nie sa bardzo skomplikowane.
Nie znam się na szyciu, tylko obserwacja: będziesz przy tym w wersji sukienki potrzebowała długich rozcięć, bo raczej jest stosunkowo mało materiału na spódnicy. Jeszcze kwestia, czy jesteś pogodzona, że wzorek może się rozjeżdżać i to centralnie z przodu na szwie.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-21, 08:20   #2451
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Chyba tylko jeśli jest ubezwłasnowolniony.
Druga sprawa, że jeśli on nie widzi problemu to nie sądzę, że leczenie coś da.
Ehem, niestety, ale leczenie pewnie nic nie da jeśli on nie będzie wiedział problemu.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-21, 08:23   #2452
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

[1=1f523025fec1a137a503b95 38176c8d184ddfe4a_6265d68 40ddc6;89125813]Czy rozmiar 36 ecco odpowiada 36 ryłko w tym samym typie obuwia - czólenka?[/QUOTE]
W Ecco nie ma nic pewnego.
Mam balerinki w rozmiarze 40, ale też i buty sportowe w większym rozmiarze, bo w 40 się nie mieszczę. Trzeba sprawdzać dokładnie wymiary.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-21, 08:29   #2453
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
W Ecco nie ma nic pewnego.
Mam balerinki w rozmiarze 40, ale też i buty sportowe w większym rozmiarze, bo w 40 się nie mieszczę. Trzeba sprawdzać dokładnie wymiary.
Oj tak, rozmiar rozmiarowi nierówny.
Zamwiłam kiedyś swój zwyczajowy rozmiar a po zmierzeniu w sklepie okazało się, że baleriny za małe.

Generalnie nie rozumiem, jeśli np. firma wystawia jakiś ciuch w konkretnym rozmiarze a następnie dopisuje: "Rozmiarówka jest zaniżona. Radzimy wybór większego rozmiaru". To po co ta rozmiarówka? Jeśli coś jest podane w konkretnym rozmiarze, to w takim powinno być. Nie w innym.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-21, 08:30   #2454
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Nie znam się na szyciu, tylko obserwacja: będziesz przy tym w wersji sukienki potrzebowała długich rozcięć, bo raczej jest stosunkowo mało materiału na spódnicy. Jeszcze kwestia, czy jesteś pogodzona, że wzorek może się rozjeżdżać i to centralnie z przodu na szwie.
Dzieki za feedback
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-21, 08:34   #2455
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Kama 93 Pokaż wiadomość
Czy można oddać osobę na leczenie bez jego zgody. Chodzi o alkoholika, który nie widzi problemu i zaprzecza, że on nie pije. Zaczyna to być dla nas męczące a sam się nie chce poddać leczeniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Można, ale musi być wydana zastępcza zgoda sądu. W chwili obecnej nie pamiętam, czy wynika to z ustawy o zdrowiu psychicznym czy też o przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Żeby jednak sąd wydał zgodę, trzeba udowodnić, że gość zagraża sobie lub innym.

Inny, wspomniany częściowo sposób, to w sprawach karnych - w określonych przypadkach sąd może nałożyć obowiązek podjęcia leczenia.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-21, 08:50   #2456
1f523025fec1a137a503b9538176c8d184ddfe4a_6265d6840ddc6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 401
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
W Ecco nie ma nic pewnego.
Mam balerinki w rozmiarze 40, ale też i buty sportowe w większym rozmiarze, bo w 40 się nie mieszczę. Trzeba sprawdzać dokładnie wymiary.
Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Oj tak, rozmiar rozmiarowi nierówny.
Zamwiłam kiedyś swój zwyczajowy rozmiar a po zmierzeniu w sklepie okazało się, że baleriny za małe.

Generalnie nie rozumiem, jeśli np. firma wystawia jakiś ciuch w konkretnym rozmiarze a następnie dopisuje: "Rozmiarówka jest zaniżona. Radzimy wybór większego rozmiaru". To po co ta rozmiarówka? Jeśli coś jest podane w konkretnym rozmiarze, to w takim powinno być. Nie w innym.
dzięki czólenka znalazłam na vinted, a z ecco mam póki co jedne jeszcze niechodzone trampki. Może uda mi się w sklepie stacjonarnym znaleźć podobny model , żeby przymierzyć
1f523025fec1a137a503b9538176c8d184ddfe4a_6265d6840ddc6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-21, 09:23   #2457
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
to zależy od wszystkiego a i nawet od regionu w którym ten dom miałby powstać ;-)

my rozważamy budowę domku letniskowego z antresolą, coś tego typu, bo mamy piękną działkę z widokiem na góry i tak stoi pusta


Ale ekstra Chciałbym takie na weekendowe wyjazdy.


Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Chce wyprać kapcie 100% wełny na programie wełna. Powinnam dać proszek? Czy sam płyn do płukania ?


Ja mam 100% wełny, koleżanka ma takie same i wyprała i mówiła, że jakoś tak specyficznie pachną po praniu Ogólnie wełny nie powinno się zbyt często prać.


Cytat:
Napisane przez moja imaginacja Pokaż wiadomość
No właśnie tego się głównie obawiam, nigdy nie uzywalam iPhona. Ale myślę że to do ogarnięcia, jeśli aparat byłby na prawdę dobry. No i tak jak piszesz, nawet gdybym się nie przyzwyczaiła to telefon się sprzeda, bo ciągle ich brakuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja nie miałam żadnego problemu z przestawieniem się na iphona. Znam tylko 2 osoby, którym nie podpasował i wrócili do androida.


Cytat:
Napisane przez kejtiCe Pokaż wiadomość
Może warto zapytać w pizzerii? U mnie w mieście można kupić kulkę ciasta, na dużą pizzę na grubym cieście kosztuje 5 zł.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ooo nie wiedziałam, że tak można


Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Orientuje sie ktos, czy taki kombinezon z dlugimi szerokimi nogawkami latwo byloby przerobic na sukienke maxi? Cena jest bardzo kuszaca i przerobki mam za darmo o ile nie sa bardzo skomplikowane.

Myślę, że nie będzie trudno tylko w miejscach zszyć wzór może się nie zgrać.


Cytat:
Napisane przez Kama 93 Pokaż wiadomość
Czy można oddać osobę na leczenie bez jego zgody. Chodzi o alkoholika, który nie widzi problemu i zaprzecza, że on nie pije. Zaczyna to być dla nas męczące a sam się nie chce poddać leczeniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Chyba tylko jeśli jest ubezwłasnowolniony.










Nie było mnie tu przez weekend i czy ktoś może mi powiedzieć co tu się wydarzyło? Pani Mada i Ingrid ban, PrincesseMadaleline już chyba wcześniej usunęła konto. Czy to wszystko przez tą szopkę na zdziwieniowym?
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-21, 09:28   #2458
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ale ekstra Chciałbym takie na weekendowe wyjazdy.






Ja mam 100% wełny, koleżanka ma takie same i wyprała i mówiła, że jakoś tak specyficznie pachną po praniu Ogólnie wełny nie powinno się zbyt często prać.





Ja nie miałam żadnego problemu z przestawieniem się na iphona. Znam tylko 2 osoby, którym nie podpasował i wrócili do androida.





Ooo nie wiedziałam, że tak można





Myślę, że nie będzie trudno tylko w miejscach zszyć wzór może się nie zgrać.





Chyba tylko jeśli jest ubezwłasnowolniony.










Nie było mnie tu przez weekend i czy ktoś może mi powiedzieć co tu się wydarzyło? Pani Mada i Ingrid ban, PrincesseMadaleline już chyba wcześniej usunęła konto. Czy to wszystko przez tą szopkę na zdziwieniowym?
Specyficznie bo pewnie owcą


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-21, 09:36   #2459
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Orientuje sie ktos, czy taki kombinezon z dlugimi szerokimi nogawkami latwo byloby przerobic na sukienke maxi? Cena jest bardzo kuszaca i przerobki mam za darmo o ile nie sa bardzo skomplikowane.
Przeróbka będzie bardzo prosta, sama tak przerabiałam spodnie na spódnicę. Tylko właśnie trzeba by było zobaczyć jak wzór się zgra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-21, 09:41   #2460
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Myślę, że nie będzie trudno tylko w miejscach zszyć wzór może się nie zgrać.
Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Przeróbka będzie bardzo prosta, sama tak przerabiałam spodnie na spódnicę. Tylko właśnie trzeba by było zobaczyć jak wzór się zgra.
Na niedopasowanie wzoru jestem przygotowana, glownie boje sie, ze mogloby zabraknac materialu na dol sukienki. Ale wspomniane wyzej rozciecie mogloby zalatwic sprawe. Chyba sie zdecyduje.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-09 19:22:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:54.