Mamy Luty 2021 cz.V - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-26, 12:29   #751
Nairobi89
Zakorzenienie
 
Avatar Nairobi89
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 4 297
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez paula1456 Pokaż wiadomość
No i oczywiście, okazało się, że co rejestratorka to co innego mowi. Wczoraj Tz jedna powiedziala, ze musze dzwonić sama ok 12 do przychodni i mnie przełącza do gabinetu lekarskiego. Dzisiaj nie moglam sie dodzwonic, dopiero ok 12.50 jakos sie udalo. I juz mialam stresa bo kobitka do mnie mowi, ze to mialo byc o 12... Mówię, ze nie moglam sie dodzwonic. A ta do mnie, ze lekarza to juz chyba nie ma... Ja sobie mysle nie no super. Po czym sie okazalo, se to lekarz bedzie do mnie jednak dzwonił...
Bardzo sympatyczna pani doktor, pelna ciepla. Dostalam skierowanie do poradni ortopedycznej, zeby bioderka obejrzec. Kolejna wizyta u pediatry, juz normalnie 16.03 o 17.00
Sluchajcie jak sie umawialyscie do ortopedy to dalekie mialyscie terminy?
Prywatnie czekałam tydzień. Na nfz musialabym czekac 3 tygodnie a ze mielismy podejrzenie dysplazji i na skierowaniu mialam zaznaczone ze musze to byc miedzy 2 a 3 tygodniem zycie zrobione to poszlismy prywatnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

Echme ja bym zadzwonila do szpitala w ktorym chcesz rodzic opisala sytuacja i pojechala. Na pewno nie zostalabym w szpitalu do ktorego nie jestem przekonana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Małe czyny, które robisz, są lepsze, niż wielkie, które planujesz.
Nairobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 12:31   #752
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Nairobi89 Pokaż wiadomość
Prywatnie czekałam tydzień. Na nfz musialabym czekac 3 tygodnie a ze mielismy podejrzenie dysplazji i na skierowaniu mialam zaznaczone ze musze to byc miedzy 2 a 3 tygodniem zycie zrobione to poszlismy prywatnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

Echme ja bym zadzwonila do szpitala w ktorym chcesz rodzic opisala sytuacja i pojechala. Na pewno nie zostalabym w szpitalu do ktorego nie jestem przekonana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jeżeli to ma byc normalna wizyta to kiedy powinno sie ja zapisac, w ktorym tygodniu? Żadnych podejrzeń Mala nie ma
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 12:33   #753
Nairobi89
Zakorzenienie
 
Avatar Nairobi89
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 4 297
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez paula1456 Pokaż wiadomość
A jeżeli to ma byc normalna wizyta to kiedy powinno sie ja zapisac, w ktorym tygodniu? Żadnych podejrzeń Mala nie ma
Kojarze ze cos ok 6 tygodnia zycia te pierwsze usg bioderek powinno byc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Małe czyny, które robisz, są lepsze, niż wielkie, które planujesz.
Nairobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 12:34   #754
CharlotteSK
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 516
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Echme ja na twoim miejscu jechałabym do swojego wybranego szpitala. Ewentualnie zadzwonić wcześniej ale jeśli masz 30-40 minut jazdy a szpital jest oblegany to może się sytuacja zmienić.

Ja już po wizycie, z małą wszystko pięknie idealnie, łożysko 2st, poziom wód trochę spada ale dalej w normie. Szyjki już właściwie nie mam, podobno ciężko ją zmierzyć bo ucieka pod palcami. Czop odszedł prawie w całości. Główka jest wstawiona w kanał rodny i mocno napiera i dlatego mnie wszystko boli. Rozwarcia nie mam, co mnie trochę rozczarowało, ale moja lekarka twierdzi ze rozwarcie się pojawia jak się porod zaczyna i wcale nie trzeba z nim chodzić dużo wcześniej

Ja niestety mam wysokie ciśnienie dolne, bo ciagle około 90. Mam mierzyć 3-4 razy dziennie i w razie czego jechać do szpitala. Ktg w przyszłym tygodniu a jak nie urodzę do 5.03. to do szpitala


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
CharlotteSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 12:37   #755
Paulina1671
Zadomowienie
 
Avatar Paulina1671
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 550
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez paula1456 Pokaż wiadomość
A jeżeli to ma byc normalna wizyta to kiedy powinno sie ja zapisac, w ktorym tygodniu? Żadnych podejrzeń Mala nie ma
Tak jak Nairobi pisze ok 6tyg, my tak byliśmy ale załatwiała nam wizytę teściowa przez znajoma z przychodni bo takich terminów normalnie nie mieli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Paulina1671 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 12:46   #756
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez paula1456 Pokaż wiadomość
A jeżeli to ma byc normalna wizyta to kiedy powinno sie ja zapisac, w ktorym tygodniu? Żadnych podejrzeń Mala nie ma
W wypisie ze szpitala mamy zapisane, że między 4-6 tygodniem życia. Zapisaną w 7 tygodniu bo taki termin był. Ale jak zapisywałam to mówili że nawet do 10 spokojnie można robić.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 12:52   #757
marga_zg
Zadomowienie
 
Avatar marga_zg
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 1 407
GG do marga_zg
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Paula my wczoraj byliśmy na USG bioder tj w 4 tygodniu i druga wizyta równo po miesiącu.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
__________________
Cierpienie należy do życia.
Jeśli cierpisz, znaczy, że żyjesz.
Pogódź się z tym mała dziewczynko.


akcja regeneracja: włosy


I'm just a little girl...
marga_zg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-26, 12:59   #758
lausanne
Wtajemniczenie
 
Avatar lausanne
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 162
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Hej. Dziewczyny czytam Wasze rozterki i tak sobie myślę - dziś jest ciężko, bo maluch wywraca zycie do góry nogami. Totalnie. Pamiętam jak przy pierwszym myślałam czasem że po co mi to było i byłam zła, że znajomi się spotykają, imprezują, realizują zawodowo, a ja siedzę w pieluchach. A zaraz potem nagle niespodziewanie druga ciąża i jeszcze chore dziecko. Dziś łapię każdą chwilę choć bywa bardzo ciężko, jestem zmęczona i obolała. Ale dziś już wiem jak szybko dzieci rosną. Za chwilę dosłownie to ja będę prosić żeby mój syn spędził ze mną czas. Znam to z autopsji. Starszaczki jeszcze się do nas garną, ale już coraz częściej przegrywamy z komputerem, kolegami, z podwórkiem. Teraz muszę wykorzystać ten moment bo się nie powtórzy.

Co do chrztu to my nie robimy z założenia. Żyjemy według ruchu natury, jesteśmy poganami (wyznajemy stare zwyczaje religijno-kulturowe Słowian). Będziemy świętować "nadanie imienia", symbolicznie "przedstawiając dziecko" bogom i Słońcu. Tylko zbiega mi się to z wiankowym (zaplecinami) córki, więc będę musiała chyba przełożyć to wydarzenie na kolejne lato. Bo wiadomo że córka nie chce łączyć tych wydarzeń, a mieszkamy 600kk od rodziny i też nie będą przecież przyjeżdżać miesiąc po miesiącu. Plus są to wydatki...

Aktogimka kochana, jejku. Współczuję. Smaruj skórkę maluszkowi swoim mleczkiem tak gdzie jest bardzo sucha. Z piersią pytaj położne ile wlezie. Mają zas*any obowiązek Ci powiedzieć jak przystawiać. Ale nawet jak się nie uda, a bardzo chcesz kp to w szpitalu dawaj mm, próbuj sobie przystawiać, a do domu zawsze można zaprosić dobrego doradcę. Kilka dni mm nie przekreśla szansy na kp.

Charlotte rozumiem rozczarowanie że rozwarcia brak ale z tego co piszesz to i tak już bardzo blisko!

Echme tachykardia u mojej córci byla powodem natychmiastowego zakończenia ciąży. Mam nadzieję że lekarze wreszcie coś ogarną!
lausanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 13:14   #759
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Larysa88 Pokaż wiadomość
Noszkurna..... Powinna przyjść rozebrać go i Ci pokazać i wtedy ewentualnie zapytać o kąpiel bądź pomoc Ci wacikami tylko te miejsca umyć?! Eh co za baba...
Spokojnie już bliżej niż dalej i będziecie w domu, a nie chwyta piersi bo brodawki wklęsłe?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przecież ja go oglądam, widziałam te zwójki, ale wiem że to maź. Poza tym rano jest obchód neonatologów, gdyby było coś nie tak to pewnie by powiedzieli. A ta się wyrwała przed szereg.
W nocy przywieźli dziewczynę po porodzie, dali jej dziecko i ona mówi, że główka mu pachnie kremem. To ta jej na to, że główka była we krwi i ona nie może sobie pozwolić na przyjęcie dziecka w takich stanie, bo nie wie czy skąd ta krew i czy może nie ma urazu główki. Lol.
Tak, brodawki płaskie. Chcę z tym zawalczyć, tylko nie wiem czy nie tracę czasu...
Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
Znowu tachykardia, wysokie tętno.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurka. Ja bym została pod obserwacją. Ale rozumiem rozterkę ze szpitalem. Ten Twój to mocny PRL.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 13:17   #760
MadziQ6
Zakorzenienie
 
Avatar MadziQ6
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 244
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez faithworkswonders Pokaż wiadomość
My myślimy o czerwcu, może już otworzą knajpy 🤷♀️U nas ciągle takie kupy ale na cycku tak już jest Mi już wypłacili wczoraj. Mały się urodził 09.02 za luty dostaliśmy 375 zł Tak teraz myślę, a może mała ma refluks. Kurcze objawy by się zgadzały 🤷♀️🤷♀️Jeśli w czerwcu nie będzie otwartych restauracji też mam taki plan

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juz którąś osoba mi to właśnie mówi ze może to być refluks..a co to jest jak się leczy itd? Bo ona dość dużo ulewa do tego te problemy z brzuszkiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:17 ---------- Poprzedni post napisano o 15:16 ----------

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
Współczuje

Ja byłam na ktg właśnie i znowu wyszło źle i czekam na konsultacje z lekarzem. Masakra jakas. Teraz jak mnie zostawia to już do porodu mnie nie wypuszczą a nie chce tu rodzic. Chyba pojadę dzisiaj na izbę przyjęć do Warszawy gdzie chce rodzić. Co byście zrobiły na moim miejscu?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym jechała.do tego szpitala gdzie chcesz rodzic..bo bez sensu jak cie zatrzymaja i będziesz musieć się sama wypisywac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MadziQ6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 13:27   #761
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Poszłam spytać kiedy idziemy pod lampę. Nie ma lamp, jest kolejka dzieci, czekać. AAAAAA. Poryczałam się znów.
Za jakiś czas zajrzał neonatolog, że racja - dzieci sporo, lamp mało, Księciunio jest na niskiej żółtaczce i warto to wykorzystać, więc mogą mi zaproponować położenie do inkubatora na noworodkach. Zgodziłam się. Nie będę miała małego przy sobie, ale będę chodzić, oglądać i karmić, a w lampie już do jutra chociaż posiedzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-26, 13:47   #762
MadziQ6
Zakorzenienie
 
Avatar MadziQ6
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 244
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez paula1456 Pokaż wiadomość
A jeżeli to ma byc normalna wizyta to kiedy powinno sie ja zapisac, w ktorym tygodniu? Żadnych podejrzeń Mala nie ma
U nas wizyta miała być w tamtym tygodniu i to byłby 4tydzien ale lekarza nie było wiec mamy dopiero 10tego marca🤦🏻☠♀

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MadziQ6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 13:54   #763
CharlotteSK
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 516
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Wpadła Lausanne i od razu wszystkie masowo pocieszyła i dobre słowo na piątek dała

Aktogimka tulam mocno, dobrze ze się znalazło miejsce dla Twojego maluszka. Nie powinno tak być ale niestety musicie jakoś przetrwać do wyjścia do domu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
CharlotteSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 14:21   #764
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
W wypisie ze szpitala mamy zapisane, że między 4-6 tygodniem życia. Zapisaną w 7 tygodniu bo taki termin był. Ale jak zapisywałam to mówili że nawet do 10 spokojnie można robić.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Zobaczymy jakie terminy w Warszawie będą

---------- Dopisano o 15:21 ---------- Poprzedni post napisano o 15:04 ----------

Dodzwonilam się również do poloznej i z lekka się zirytowalam. Jeszcze msc temu twierdziła, ze nie bedzie problemu z przyjazdem na 1 wizytę do dziecka. Dzisiaj stwierdzila, ze do nas ma daleko, ze kiedys przyjezdzala do kogos mieszkajacego w naszej dzielnicy i zajelo jej to pol dnia. Zaproponowala ze mozemy sie spotkac jak przy okazji bede w tej przychodni co pediatra przyjmuje. Mowie ze dopiero 16.03 tam bede. To pow ze jutro ok. 10 zadzwoni do mnie i poopowiada mi o laktacji i zebym przygotowala jakies pytania. No serio? Jezeli 16.03 bedzie wizyta z pediatra na ktorej Mala bedzie zważona itp to juz to spotkanie z polozna nie ma sensu za bardzo
Jakie pytania zadawałyście swoim położnym?
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 14:59   #765
marga_zg
Zadomowienie
 
Avatar marga_zg
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 1 407
GG do marga_zg
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Aktogimka jak mały na małą żółtaczkę to może wypis na żądanie i wypożyczysz lampę do domu? Albo są też takie maty do naświetlania w warunkach domowych. Tak tylko podrzucam pomysł bo nie wiem czy wiesz o takiej możliwości.

Paula co za baba rozumiem irytację. Wiesz w każdej chwili możesz zmienić położną może jej to powiedź to jednak przyjedzie
__________________
Cierpienie należy do życia.
Jeśli cierpisz, znaczy, że żyjesz.
Pogódź się z tym mała dziewczynko.


akcja regeneracja: włosy


I'm just a little girl...
marga_zg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 15:33   #766
echme
Zakorzenienie
 
Avatar echme
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 440
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Jestem w szpitalu w Warszawie, mam ktg i wszystko wychodzi w normie 🥰 ja nie wiem czemu to ktg tam u mnie w szpitalu jak przychodzę z domu wychodzi nieprawidłowe 🤷🏼☠♀️ jakieś dziwy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
22.07.2017 -
echme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 15:42   #767
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Sytuacja dynamiczna - jednak nie inkubator tylko pas wokół ciała i jest u mnie na sali normalnie. Do 8mej rano non stop ma się świecić. Trzymajcie kciuki, żeby to wystarczyło.

Marga, dzięki za pomysł. Na szczęście działamy już tutaj.

Echme, a to dziwy z tym ktg...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 15:46   #768
CharlotteSK
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 516
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Akto trzymam kciuki, może jutro was wypiszą już?

Echme pojechałaś na IP normalnie? Ciekawe czy wezmą cię na oddział czy odeślą do domu

Paula dziwna ta Twoja położna, to była jakaś polecana czy taka z przychodni - z przypadku? Może lepiej poszukać innej, deklaracje można zmienić przecież a taka pomoc to żadna pomoc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
CharlotteSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 16:01   #769
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Jutro rano na obchodzie znowu będzie pomiar poziomu bilirubiny i jeśli będzie ok to wyjdziemy. Dostał pas na całe 16 h, inne bobasy muszą się dzielić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-26, 16:03   #770
echme
Zakorzenienie
 
Avatar echme
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 440
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez CharlotteSK Pokaż wiadomość
Akto trzymam kciuki, może jutro was wypiszą już?

Echme pojechałaś na IP normalnie? Ciekawe czy wezmą cię na oddział czy odeślą do domu

Paula dziwna ta Twoja położna, to była jakaś polecana czy taka z przychodni - z przypadku? Może lepiej poszukać innej, deklaracje można zmienić przecież a taka pomoc to żadna pomoc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Według mnie odeślą mnie bo ktg wyszło super, żadne skurcze się nie zapisały wiec nie będą mnie trzymać jak jestem dopiero 1 dzień po terminie.
Ale w ogóle ten szpital a ten mój powiatowy to niebo a ziemia. Wszystko nowe, luksusowo a nie prl.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:02 ----------

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Jutro rano na obchodzie znowu będzie pomiar poziomu bilirubiny i jeśli będzie ok to wyjdziemy. Dostał pas na całe 16 h, inne bobasy muszą się dzielić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Trzymam kciuki żeby jutro Was wypuścili


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
22.07.2017 -
echme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 17:59   #771
Nairobi89
Zakorzenienie
 
Avatar Nairobi89
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 4 297
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Echme i jak tam sytuacja?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Małe czyny, które robisz, są lepsze, niż wielkie, które planujesz.
Nairobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 18:02   #772
lausanne
Wtajemniczenie
 
Avatar lausanne
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 162
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Młody zjadł dziś normalnie z piersi! Wprawdzie raz, ale pięknie i długo ssał. Podniosło mnie to na duchu, bo dotychczas pociumtał cycka chwilę i odmawiał posłuszeństwa, więc był dokarmiany tym co ściągałam w międzyczasie. Ale to kupa roboty z takim karmieniem łączone kp i kpi. Miałam butelki mijumi (dla mnie beznadziejna, leci jak ze zwykłego lovi a kosztuje prawie stówę) oraz suavinex zero zero (ta butelka już znacznie lepiej mi się spisywała), ale cdl nam poradziła Medela Special Needs Zestaw Smoczka i to był strzał w dziesiątkę. Butlę musi ssać jak pierś, dosłownie. Cp prawda czasem karmieni z tej butelki to 40-50minut, ale dzięki temu powoli załapuje co robić przy piersi. Mam nadzieję że nasza ciężka praca da efekty
lausanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 18:28   #773
Francesc_a
Zakorzenienie
 
Avatar Francesc_a
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 798
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

U mnie była położna.
Mała przybiera na wadze, jeszcze nie ma wagi urodzeniowej ale ma na to czas.
Moje cycki już w miarę ok. Dalej mam zimne okłady przykładać i karmić małą jak czuje że mi cycki rozpiera.
Ściągnęła mi 3 szwy, bo i tak się rozeszły. Mam dziurkę małą i mam myć wodą i mydłem i wietrzyć.
Inne jeszcze zostawiła.
Następna wizyta w piątek
Mamy już PESEL i jutro siadam i będę składać wnioski o wszystko.
No i muszę zgłosić małą do ubezpieczenia.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Francesc_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 18:40   #774
echme
Zakorzenienie
 
Avatar echme
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 440
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Nairobi89 Pokaż wiadomość
Echme i jak tam sytuacja?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jeszcze czekam na konsultacje do lekarza lekarz musiał gdzieś wyjść, nie było go godzinę i stad takie opóźnienie. Ale z ktg wyszłam przed 17:00 wiec trochę już tu czekam


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
22.07.2017 -
echme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 19:20   #775
MadziQ6
Zakorzenienie
 
Avatar MadziQ6
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 244
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
Jeszcze czekam na konsultacje do lekarza lekarz musiał gdzieś wyjść, nie było go godzinę i stad takie opóźnienie. Ale z ktg wyszłam przed 17:00 wiec trochę już tu czekam


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojaaa to się naczekasz nieźle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MadziQ6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 20:36   #776
echme
Zakorzenienie
 
Avatar echme
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 440
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

O 21:00 wyszłam z gabinetu lekarz kazał przyjechać znowu na ktg w poniedziałek wiec weekend w domku na szczęście.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
22.07.2017 -
echme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 20:50   #777
mansikkaa
Zakorzenienie
 
Avatar mansikkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazury/Podlasie
Wiadomości: 31 034
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

My dzis pierwszy dzień w domu. Wczoraj spaliśmy u cioci Tz.
Dzis cały dzień prawie płacze. Hormony buzują. W drodze do domu zajechaliśmy do lekarza rodzinnego bo coś mi nie pasowało w szwach. Ale wszystko ok.


Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy z nas jest aniołem o jednym tylko skrzydle.
Możemy wzlecieć tylko dopiero wtedy,
gdy obejmiemy się wzajemnie.
Luciano de Crescenzo


D

48-2015
57-2016
mansikkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 21:04   #778
Larysa88
Zakorzenienie
 
Avatar Larysa88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 559
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Przecież ja go oglądam, widziałam te zwójki, ale wiem że to maź. Poza tym rano jest obchód neonatologów, gdyby było coś nie tak to pewnie by powiedzieli. A ta się wyrwała przed szereg.
W nocy przywieźli dziewczynę po porodzie, dali jej dziecko i ona mówi, że główka mu pachnie kremem. To ta jej na to, że główka była we krwi i ona nie może sobie pozwolić na przyjęcie dziecka w takich stanie, bo nie wie czy skąd ta krew i czy może nie ma urazu główki. Lol.
Tak, brodawki płaskie. Chcę z tym zawalczyć, tylko nie wiem czy nie tracę czasu... Kurka. Ja bym została pod obserwacją. Ale rozumiem rozterkę ze szpitalem. Ten Twój to mocny PRL.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nakładki na prawdę super robią na wyciągnięcie brodawek lub dziewczyna obok mnie strzykawka wyciągała bo nie miała nakładek
Kciuki za jutro! Oby żółtaczka się zmniejszyła!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.09.2013
Aleksandra
Larysa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 21:14   #779
CharlotteSK
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 516
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez mansikkaa Pokaż wiadomość
My dzis pierwszy dzień w domu. Wczoraj spaliśmy u cioci Tz.
Dzis cały dzień prawie płacze. Hormony buzują. W drodze do domu zajechaliśmy do lekarza rodzinnego bo coś mi nie pasowało w szwach. Ale wszystko ok.


Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
Pewnie niedługo polepszy ci się samopoczucie czyli wróciliście już do domu swojego, nie cioci? Jak tam z teściówką sprawy?

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
U mnie była położna.
Mała przybiera na wadze, jeszcze nie ma wagi urodzeniowej ale ma na to czas.
Moje cycki już w miarę ok. Dalej mam zimne okłady przykładać i karmić małą jak czuje że mi cycki rozpiera.
Ściągnęła mi 3 szwy, bo i tak się rozeszły. Mam dziurkę małą i mam myć wodą i mydłem i wietrzyć.
Inne jeszcze zostawiła.
Następna wizyta w piątek
Mamy już PESEL i jutro siadam i będę składać wnioski o wszystko.
No i muszę zgłosić małą do ubezpieczenia.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ogólnie jak poradziłaś sobie z nawałem? Odciąganie i okłady? Dobrze ze już masz to za sobą

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
O 21:00 wyszłam z gabinetu lekarz kazał przyjechać znowu na ktg w poniedziałek wiec weekend w domku na szczęście.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Może akurat w weekend akcja się rozkręci


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
CharlotteSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 23:40   #780
Szoszoszo
Zakorzenienie
 
Avatar Szoszoszo
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 797
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Luzia Pokaż wiadomość
Myślałyście o chrzcinach? Teraz co prawda jest post.. Ale pytam tak ogólnie, sytuacja jest teraz jaka jest, restauracje pozamykane i jakoś nie widzę szans na ich otwarcie w najbliższym czasie.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
My nie chrzcimy, jesteśmy niewierzący.

Cytat:
Napisane przez paula1456 Pokaż wiadomość
A jeżeli to ma byc normalna wizyta to kiedy powinno sie ja zapisac, w ktorym tygodniu? Żadnych podejrzeń Mala nie ma
Nam dziś na kontroli poporodowej powiedzieli, że koło 6. tygodnia

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Sorry, że się nie odnoszę do Waszych postów, ale jestem mega rozżalona. Wczoraj wpadła położna po 20tej, pyta czy bobasy były ważone. Nie były. To zabiera. Przywiozła Księciunia i mówi, że ona go umyła, bo ja chyba dokładnie go nie oglądałam i nie ogarniałam, a ta maź płodowa zalegała pod paszkami i w pachwinach i dziecko już bardzo śmierdziało. Ma teraz tak suchą skórę, że mam wrażenie, że zaraz popęka.
Rano był obchód bobasów, zostajemy, bo żółtaczka. :/ Doradca laktacyjny na urlopie, jedyna rada - mamy dostawiać dzieci, on nic nie chwyta, ciągle daję mm. Blok porodowy i opieka tam cudowna, poporodowy to dramat i kabaret w jednym. Poryczałam się już, ale muszę zacisnąć zęby i przetrwać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O rany, tak strasznie przykro i jeszcze ta żółtaczka... Doradca na urlopie, no w ogóle bosko... Przetrwasz, dasz radę! Już mało brakuje.

Nie martw się o kp. Nasz też w szpitalu nie chwytał - tzn. chwytał, ale ciumkał zamiast zasysać mleko. Wszyscy mówili, że niby przystawiam dobrze, niby on je dobrze, a nic z tego nie było i też dokarmialiśmy. Ale w domu wyszliśmy na prostą z karmieniem, będzie dobrze! Lausanne też super napisała o tym

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Jutro rano na obchodzie znowu będzie pomiar poziomu bilirubiny i jeśli będzie ok to wyjdziemy. Dostał pas na całe 16 h, inne bobasy muszą się dzielić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam mocne, mocne kciuki, żeby już było OK!

Cytat:
Napisane przez lausanne Pokaż wiadomość
Młody zjadł dziś normalnie z piersi! Wprawdzie raz, ale pięknie i długo ssał. Podniosło mnie to na duchu, bo dotychczas pociumtał cycka chwilę i odmawiał posłuszeństwa, więc był dokarmiany tym co ściągałam w międzyczasie. Ale to kupa roboty z takim karmieniem łączone kp i kpi. Miałam butelki mijumi (dla mnie beznadziejna, leci jak ze zwykłego lovi a kosztuje prawie stówę) oraz suavinex zero zero (ta butelka już znacznie lepiej mi się spisywała), ale cdl nam poradziła Medela Special Needs Zestaw Smoczka i to był strzał w dziesiątkę. Butlę musi ssać jak pierś, dosłownie. Cp prawda czasem karmieni z tej butelki to 40-50minut, ale dzięki temu powoli załapuje co robić przy piersi. Mam nadzieję że nasza ciężka praca da efekty
Super, gratuluję sukcesów! Oby dalej tak dobrze
U nas było bardzo podobnie. Wcześniej musieliśmy jeszcze dokarmiać mm, ale teraz mi się rozkręciło i z piersi się najada plus sporo zbieram kolektorem.
Co do butelek, my mamy lovi i avent natural, małemu wszystko jedno. Idzie do nas jeszcze, za poleceniem cdl, medela calma.

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
U mnie była położna.
Mała przybiera na wadze, jeszcze nie ma wagi urodzeniowej ale ma na to czas.
Moje cycki już w miarę ok. Dalej mam zimne okłady przykładać i karmić małą jak czuje że mi cycki rozpiera.
Ściągnęła mi 3 szwy, bo i tak się rozeszły. Mam dziurkę małą i mam myć wodą i mydłem i wietrzyć.
Inne jeszcze zostawiła.
Następna wizyta w piątek
Mamy już PESEL i jutro siadam i będę składać wnioski o wszystko.
No i muszę zgłosić małą do ubezpieczenia.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, że tak pozytywnie! Niech mała dalej ładnie przybiera i dobrze, że cyckom lepiej.

My też mamy PESEL już i szykuję się na weekend z wnioskami

U nas było kryzysowo, słabo nam szło kp, laktatorem nie odciągałam NIC, wielkie zero. W desperacji wydzwaniałam do CDL, każda z terminami na przyszły tydzień, wyć mi się chciało. Wczoraj przyszła - super babeczka! Zaczęło już przedwczoraj być ciut lepiej a po jej wizycie puściło. Pokazała mi to, co w szpitalu olewali, bo "dobrze pani przystawia" i faktycznie już układam małego tak, że plecy mnie nie bolą.

A dziś byliśmy na wizycie, mały ładnie przybiera, choć brakuje mu do urodzeniowej jeszcze trochę, ale nie ma do czego się przyczepić. U mnie też wszystko dobrze się goi, mam zdjęte szwy.

Dziś patrzę optymistycznie, czuję, że powoli wychodzimy na prostą, może faktycznie po każdej burzy wychodzi słońce? Jeszcze 3 dni temu tak wyłam z bezsilności, że w ogóle nie miałam ochoty tu pisać, choć w wolnych chwilach czytałam.

Powodzenia, dziewczyny! I nieustające kciuki za nasze dwupaczki, może uda się jeszcze w lutym...?
Szoszoszo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-04 22:14:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:20.