Czy można robić zdjęcia w przymierzalniach? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-29, 10:08   #31
StraVvberry
Wtajemniczenie
 
Avatar StraVvberry
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 095
Dot.: Czy można robić zdjęcia w przymierzalniach?

Cytat:
Napisane przez Eva888 Pokaż wiadomość
Może boją się wstydu ze jakąś nastolatka robi głupia "sweet focie" potem wstawi na fejsa a każdy kto uważa to za siare nie będzie chciał mieć tych ciuchów taki zeszmacony image hehe

__________________
_________________________ _________
StraVvberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 10:10   #32
pancakes
ist mir egal
 
Avatar pancakes
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 498
Dot.: Czy można robić zdjęcia w przymierzalniach?

Tak samo jak jest z innymi standardami wymyślanymi przez centrale różnych sieciówek - niby są w słusznym celu, ale czasami nijak się mają do naturalnego zachowania wobec klientów itd przykładowo w moim odczuciu tak jak ta formuła 'dzień dobry' wykrzyczana z drugiego końca sklepu przez sprzedawczynie może się sprawdzać w społeczności przykładowo amerykańskiej (koleżeńskie Hello), tak w Polsce czasami jest to dla mnie tak nienaturalne - nasze społeczeństwo jest generalnie chyba trochę bardziej zamknięte i nieprzyzwyczajone do takiego standardu zachowania. Po prostu jestem często świadkiem jak ekspedientka wita tak nieco starszą kobietę, a ona jest lekko skołowana, bo zastanawia się czy ta czegoś od niej chce. Mnie to lekko bawi, szczególnie kiedy powtórzy się z 10 razy w jednym sklepie

edit: up
__________________
Für so einen Unsinn habe ich nur ein müdes Lächeln übrig. 

Edytowane przez pancakes
Czas edycji: 2015-06-29 o 18:04
pancakes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 10:25   #33
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: Czy można robić zdjęcia w przymierzalniach?

Cytat:
Napisane przez pancakes Pokaż wiadomość
Tak samo jak jest z innymi standardami wymyślanymi przez centrale różnych sieciówek - niby są w słusznym celu, ale czasami nijak się mają do naturalnego zachowania wobec klientów itd przykładowo w moim odczuciu ta formuła 'dzień dobry' wykrzyczana z drugiego końca sklepu przez sprzedawczynie może się sprawdzać w takiej społeczności przykładowo amerykańskiej (koleżeńskie Hello), tak w Polsce czasami jest to dla mnie tak nienaturalne - nasze społeczeństwo jest generalnie chyba trochę bardziej zamknięte i nieprzyzwyczajone do takiego standardu zachowania. Po prostu jestem często świadkiem jak ekspedientka wita tak nieco starszą kobietę, a ona jest lekko skołowana, bo zastanawia się czy ta czegoś od niej chce. Mnie to lekko bawi, szczególnie kiedy powtórzy się z 10 razy w jednym sklepie

tak samo jak przechodzenie do formy na "ty" przez obsługę sklepu - w języku angielskim brzmi to naturalnie, natomiast u nas wydaje się po prostu niegrzeczne.
__________________
Cytat:
Wydawało nam się, że mamy wielkie problemy. Skąd mieliśmy wiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi?
charsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 10:32   #34
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Czy można robić zdjęcia w przymierzalniach?

Nie wolno robić zdjec w przymierzalniach, ale nie wiem dlaczego. Ja zawsze robie jak jestem zasłonięta
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 10:54   #35
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Czy można robić zdjęcia w przymierzalniach?

Cytat:
Napisane przez charsi Pokaż wiadomość

tak samo jak przechodzenie do formy na "ty" przez obsługę sklepu - w języku angielskim brzmi to naturalnie, natomiast u nas wydaje się po prostu niegrzeczne.
Ja zwykle jestem dużo młodsza od pracownic i dla mnie nienaturalne jest jak mówią mi przez pani, ale już się trochę przyzwyczaiłam.
Zauważyłam w SinSay'u, że zawsze do każdego mówią na ty, doładnei jak do koleżanki
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 13:38   #36
Karinchan
Raczkowanie
 
Avatar Karinchan
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 76
Dot.: Czy można robić zdjęcia w przymierzalniach?

Pewnie można, ale może zachowywały się głośno, albo flesz przeszkadzał komuś?
Karinchan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 13:41   #37
ArturNowak85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 52
Dot.: Czy można robić zdjęcia w przymierzalniach?

ochroniarze w supermarketach to często lumpy z kompleksami - muszą pokazać że są ważni i od czasu do czasu kogoś pouczyć.

dobrze to objaśnia ten film: https://www.youtube.com/watch?v=sbQ-aqXjiaU
ArturNowak85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-29, 15:56   #38
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Czy można robić zdjęcia w przymierzalniach?

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Nie wolno robić zdjec w przymierzalniach, ale nie wiem dlaczego. Ja zawsze robie jak jestem zasłonięta
Ja tak samo
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 18:08   #39
pancakes
ist mir egal
 
Avatar pancakes
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 498
Dot.: Czy można robić zdjęcia w przymierzalniach?

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Ja zwykle jestem dużo młodsza od pracownic i dla mnie nienaturalne jest jak mówią mi przez pani, ale już się trochę przyzwyczaiłam.
Zauważyłam w SinSay'u, że zawsze do każdego mówią na ty, doładnei jak do koleżanki
A ja jako pracownik przeginam i do dzieci mówię na Pani sama nie wiem, durna jestem ale nie umiem się oduczyć. Klient to pan i już

wydaje mi się że w tej kwestii nie powinno być odgórnych reguł, tylko każdy racjonalnie powinien podchodzić do sprawy- do klienta młodszego i w swoim wieku na "Ty", do starszych grzecznościowo, i lipy nie ma. Zwykła kultura osobista, a nie jakieś globalne obyczaje
__________________
Für so einen Unsinn habe ich nur ein müdes Lächeln übrig. 
pancakes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 09:33   #40
Kissulka
Wtajemniczenie
 
Avatar Kissulka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 295
Dot.: Czy można robić zdjęcia w przymierzalniach?

Mojej siostrze nie tak dawno zwrócono uwagę w Stradivariusie, jak robiła sobie zdjęcie w głównym lustrze w przymierzalni w jakimś ciuchu, który mierzyła, że nie można robić żadnych zdjęć :p

Edytowane przez Kissulka
Czas edycji: 2015-07-01 o 14:55
Kissulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 09:56   #41
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: Czy można robić zdjęcia w przymierzalniach?

Cytat:
Napisane przez Hiver Pokaż wiadomość
Jasne, że można, chociaż sklep może mieć swoje wewnętrzne zasady. Pan ochroniarz jakiś nadgorliwy.

Tutaj artykuł na ten temat:
http://supermarket.blox.pl/2015/01/C...c-zdjecia.html

Koleżanka zacytowała Wam wyżej artykuł ze stosownymi paragrafami. Artykuł i paragrafy mówią, że zdjęcia można robić i nikt nie ma prawa zakazać Wam tego (powołując się na "politykę firmy", bo "polityka firmy" nie może stać w opozycji do ustawy).
Naprawdę nie ma sensu tłuc stu postów, a w każdym "nie wiem, czy można robić zdjęcia (...)". Wystarczy przeczytać zalinkowany materiał.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"



Edytowane przez Vilqa
Czas edycji: 2015-07-01 o 09:57
Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-01, 15:28   #42
Garcinda
Warrior of Nothingness
 
Avatar Garcinda
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Danzig
Wiadomości: 8
Dot.: Czy można robić zdjęcia w przymierzalniach?

Cytat:
Napisane przez Fleur_D Pokaż wiadomość
Mogę zrozumieć ochroniarzy i ekspedientki, ale centrala zachowuje się głupio. Czy my cały czas mówimy o sklepie odzieżowym?
Przecież nikogo nie obchodzi czy postawią dwa manekiny obok siebie, czy zrobią między nimi odstęp. Witryny sklepów są zwykle identyczne- ubrane manekiny i 1-2 dodatki "estetyczne", u wszystkich takie same. W sklepach też nie ma nic oryginalnego, a klient zwykle tego nie pamięta.
Zachowują się jakby to było tajne laboratorium.
To jakaś forma niedowartościowania?

Technika idzie do przodu, teraz są aparaty fotograficzne w formie okularów. Czy są specjalne zabezpieczenia, chroniące cenne dekoracje przed okularnikami?
To jest właśnie cud marketingu, że klientom wydaje się, że na takie rzeczy nie zwracają uwagi - tak naprawdę ułożenie, odstępy miedzy produktami, oświetlenie zimne/ciepłe, ilość produktów widocznych na raz - wszystko to ma kolosalne znaczenie. W ciągu setnych sekundy jesteśmy w stanie to wszystko zauważyć i wyrobić sobie opinię - dlatego potem mówimy, że w jakimś sklepie dobrze się czujemy, ale jakby nas ktoś zapytał czemu, to nawet byśmy nie potrafiły powiedzieć.

A co do nadgorliwości firm, sprzedawców i ochroniarzy... nie bez powodu mówią, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Jakby mi ktoś zwrócił uwagę, powiedziałabym wprost, że skoro mnie tu nie chce, to nic nie kupię. Od razu inaczej śpiewają.
__________________
見ろ!憎悪が!永劫に!輪廻する!
Patrz, jak nienawiść kręci się w kole!
Garcinda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 22:08   #43
melazja
Raczkowanie
 
Avatar melazja
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 177
Dot.: Czy można robić zdjęcia w przymierzalniach?

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Do Carry nigdy w życiu nie wejdę po tym, jak potraktowano tam moją przyjaciółkę przy mnie, miała nowy płaszcz który ,,piszczał" na bramkach. Została poddana kontroli osobistej na środku sklepu, przy stadzie gimbazy, które się darło ,,za...ała, złodziejka!"
Dziewczyny warto znać swoje prawa. Ochroniarz nie ma prawa zrobić nam kontroli osobistej ani na środku sklepu ani na zapleczu, jeśli nie wyrazimy na to zgody. Mamy prawo odmówić i zażądać wezwania policji, a także żądać załatwienia sprawy z zachowaniem prywatności, ostatecznie przewiezienia na komendę.

Oczywiście często nie ma o co podnosić alarmu, jeśli cała sprawa odbywa się kulturalnie. Zakupy z innych sklepów potrafią uparcie pikać, a ochroniarz wykonuje tylko swoją pracą i też warto to zrozumieć.
melazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 21:50   #44
sabinkaa1
Rozeznanie
 
Avatar sabinkaa1
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 639
Dot.: Czy można robić zdjęcia w przymierzalniach?

Cytat:
Napisane przez serek Pokaż wiadomość
istnieje coś takiego jak lustra weneckie hehe
ja nie piszę, że zawsze ochroniarz siedzi i się ślini na nasz widok w przebieralni, równie dobrze mogą to robić ekspedientki (bez obśliniania się ) aby mieć kontrolę np. nad bielizną, która jest mała i łatwo o łup i też nie piszę, że wszędzie - ale w sieciówkach na bank

http://forum.gazeta.pl/forum/w,16,62...i_.html?wv.x=1
Nawet sobie nie żartujcie!!!! , ostatnio dość często korzystam z przymierzalni i teraz mnie to troche zszokowało. Bo nie jednokrotnie eksponuje czasem swoje "wdzięki" . Ale po to jest przymierzalnia aby to było w miarę dyskretne ?
__________________

Powrót za ocean 08.Sep.2012






If you loan someone money and never see them again it was probably worth it.




sabinkaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-18, 13:59   #45
nowanita
Przyczajenie
 
Avatar nowanita
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 14
Dot.: Czy można robić zdjęcia w przymierzalniach?

Mi też zwrócono kiedyś uwagę, jak robiłam zdjęcie w przymierzalni. Było to dość dawno i wtedy zastanawiałam się "po co? Może niby potem ze zdjęcia uszyję sobie taką samą sukienkę"?
nowanita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-18 14:59:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:26.