Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2. - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-30, 13:33   #4111
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Przeraza mnie to, co sie w Polsce dzieje, ostatnio te jazdy z edukacja seksualna, a teraz to
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 13:41   #4112
Mominkowa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 105
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ty nie widzisz, ja widzę.
Poza tym- wychodzę za Anglika.
Widzę ale też nie widzę aby mi jakiś kraj odpowiadał w każdej kwestii w europie.Tutaj skrajna prawica a na zachodzie lewica wkracza a najbardziej mi odpowiada centrum światopoglądowe.
Mominkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 13:46   #4113
Linkle
Raczkowanie
 
Avatar Linkle
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 114
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Mominkowa Pokaż wiadomość
Widzę ale też nie widzę aby mi jakiś kraj odpowiadał w każdej kwestii w europie.Tutaj skrajna prawica a na zachodzie lewica wkracza a najbardziej mi odpowiada centrum światopoglądowe.
W co ci tak strasznie wkracza lewica, z czystej ciekawosci?
Linkle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 13:52   #4114
Mominkowa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 105
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Linkle Pokaż wiadomość
W co ci tak strasznie wkracza lewica, z czystej ciekawosci?
Nie popieram obyczajowo ani prawicy ani lewicy.Co w tym nienormalnego?
Mominkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 13:54   #4115
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Mominkowa Pokaż wiadomość
Nie popieram obyczajowo ani prawicy ani lewicy.Co w tym nienormalnego?
Tak. Ale jak lewica może ci zaszkodzić jeśli chodzi o prawodawstwo? Jakie widzisz zagrożenia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 13:54   #4116
Linkle
Raczkowanie
 
Avatar Linkle
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 114
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Mominkowa Pokaż wiadomość
Nie popieram obyczajowo ani prawicy ani lewicy.Co w tym nienormalnego?
Nie pytam kogo popierasz tylko w jakis posob lewica ingeruje/ ingerowałaby ci w życie na zachodzie, co jasno zasugerowalas.
Linkle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 14:00   #4117
Mominkowa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 105
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Linkle Pokaż wiadomość
Nie pytam kogo popierasz tylko w jakis posob lewica ingeruje/ ingerowałaby ci w życie na zachodzie, co jasno zasugerowalas.
Już wyjaśniam.

Jestem przeciw aborcji na życzenie ale uważam że całkowity zakaz aborcji to barbarzyństwo.

Jestem przeciw legalizacji prostytucji w sensie takim że wydanie zgody przez kraj a wiem że jest legalna tylko prawnie nieuregulowana.Przy czym nie neguje seksu przed ślubem itp nie jestem katoliczką.

Odnośnie rynku też mam zastrzeżenia ale to nie temat tutaj.

Dlatego odpowiadają mi centralne poglądy.
Mominkowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-30, 14:03   #4118
Linkle
Raczkowanie
 
Avatar Linkle
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 114
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Mominkowa Pokaż wiadomość
Już wyjaśniam.

Jestem przeciw aborcji na życzenie ale uważam że całkowity zakaz aborcji to barbarzyństwo.

Jestem przeciw legalizacji prostytucji w sensie takim że wydanie zgody przez kraj a wiem że jest legalna tylko prawnie nieuregulowana.Przy czym nie neguje seksu przed ślubem itp nie jestem katoliczką.

Odnośnie rynku też mam zastrzeżenia ale to nie temat tutaj.

Dlatego odpowiadają mi centralne poglądy.
W jaki sposob opisane przypadki miałyby ingerowac w twoje zycie na zachodzie? Bo nie zauwazylam zeby lewica zmuszala cie do aborcji czy prostytucji. W przeciwienstwie do prawicy w Polsce, która dla odmiany forsuje prawo jawnie ingerujące w twoje prywatne decyzje.

Edytowane przez Linkle
Czas edycji: 2019-10-30 o 14:04
Linkle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 14:06   #4119
Mominkowa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 105
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Linkle Pokaż wiadomość
W jaki sposob opisane przypadki miałyby ingerowac w twoje zycie na zachodzie? Bo nie zauwazylam zeby lewica zmuszala cie do aborcji czy prostytucji. W przeciwienstwie do prawicy w Polsce, która dla odmiany forsuje prawo jawnie ingerujące w twoje prywatne decyzje.
Nie ingerują ale chyba dobrze jest żyć w kraju w którym prowadzona polityka jest zgodna z naszą wizją.
Mominkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 14:09   #4120
Linkle
Raczkowanie
 
Avatar Linkle
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 114
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Mominkowa Pokaż wiadomość
Nie ingerują ale chyba dobrze jest żyć w kraju w którym prowadzona polityka jest zgodna z naszą wizją.
Przed chwila twierdzilas, że nie popierasz wizji prawicy. Teraz nagle pasuje ci ona bardziej, mimo że to na zachodzie masz teoretycznie o wiele wiekszą swobodę życia zgodnie ze swoimi przekonaniami. Mętne te twoje tłumaczenia, abstrahując od tego że wyglądasz na kolejną osobę która ma ogromny problem z tym, że inni wolą zyć inaczej niz ty i jest im to umozliwiane.
Linkle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 14:10   #4121
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Mominkowa Pokaż wiadomość
Już wyjaśniam.

Jestem przeciw aborcji na życzenie ale uważam że całkowity zakaz aborcji to barbarzyństwo.

Jestem przeciw legalizacji prostytucji w sensie takim że wydanie zgody przez kraj a wiem że jest legalna tylko prawnie nieuregulowana.Przy czym nie neguje seksu przed ślubem itp nie jestem katoliczką.

Odnośnie rynku też mam zastrzeżenia ale to nie temat tutaj.

Dlatego odpowiadają mi centralne poglądy.

Ale jak aborcja na życzenie może dotknąć bezpośrednio ciebie.



Nikt nie pyta o twoje poglądy, masz do nich prawo.


Jak to może wpłynąć na twoje życie bezpośrednio, że masz wybór? Najwyżej wybierzesz brak aborcji.


Nie lubisz prostytutek? Nie korzystaj i nie zostawaj prostytutką.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-30, 14:12   #4122
Mominkowa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 105
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Linkle Pokaż wiadomość
Przed chwila twierdzilas, że nie popierasz wizji prawicy. Teraz nagle pasuje ci ona bardziej, mimo że to na zachodzie masz teoretycznie o wiele wiekszą swobodę życia zgodnie ze swoii przekonaniami. Mętne te twoje tłumaczenia.
Nie nigdzie tak nie napisałam że mi ona pasuje.

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ale jak aborcja na życzenie może dotknąć bezpośrednio ciebie.



Nikt nie pyta o twoje poglądy, masz do nich prawo.


Jak to może wpłynąć na twoje życie bezpośrednio, że masz wybór? Najwyżej wybierzesz brak aborcji.


Nie lubisz prostytutek? Nie korzystaj i nie zostawaj prostytutką.
To nie jest do końca tak.

Ten wątek jest o aborcji nie zaśmiecajmy go.Możemy ewentualnie gdzieś założyć taki wątek i popisać.
Mominkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 14:17   #4123
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Mominkowa Pokaż wiadomość
Nie nigdzie tak nie napisałam że mi ona pasuje.

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------



To nie jest do końca tak.

Ten wątek jest o aborcji nie zaśmiecajmy go.Możemy ewentualnie gdzieś założyć taki wątek i popisać.
Ale akurat post Limony jest jak najbardziej w temacie.

Uważam, że aborcja na zyczenie powinna być legalna. I w ten sposób każdy ma wybór: przeciwniczki aborcji przecież i tak usuwać nie będą, więc co to może kumu wadzić, że aborcja jest legalna i na życzenie? Każdy niech za siebie decyduje. Nie za kogoś.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 14:18   #4124
polny_mak
Raczkowanie
 
Avatar polny_mak
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 192
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Mominkowa Pokaż wiadomość
Nie nigdzie tak nie napisałam że mi ona pasuje.

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------



To nie jest do końca tak.

Ten wątek jest o aborcji nie zaśmiecajmy go.Możemy ewentualnie gdzieś założyć taki wątek i popisać.
Jesteś przeciwko aborcji to jej sobie nie rób i tyle, takie to proste. Nie narzucaj innym swego światopoglądu.

Sama jestem za legalizacją aborcji, uważam, że obecne prawo jest niekorzystne dla kobiet. Aborcja powinna być na życzenie, aktualny stan prawny zmusza kobiety do dochodzenia swoich praw miesiącami, powoduje wzrost stresu w czasie ciąży, bo nigdy nie wiadomo do końca jak zachowa się lekarz w sytuacji poważnej wady płodu lub choroby matki. Nie mówiąc już o sytuacji kobiet, które są ofiarami gwałtów.

Tak się składa, że sama mam poważne problemy ze zdrowiem i zażywam na stale leki, które mogą uszkodzić płód w obecnej sytuacji raczej nigdy nie zdecyduję się na urodzenie dziecka w Polsce, chybabym zwariowała przez te 9 miesięcy. Nie czuję się bezpiecznie, zabiera mi się prawo głosu, a w trudnej sytuacji mogę zostać sama z problemami wszyscy umyją rączki.

Polecam książkę: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4852...rawnych-dzieci Nie dotyka bezpośrednio tematu aborcji, ale jest z nią z wiadomych powodów powiązana.

Nie mówiąc o tym, że nasz rząd nawołuje do rodzenia chorych dzieci, a ludzi niepełnosprawnych ma tak naprawdę gdzieś. Wstyd, hańba i hipokryzja pierwszej klasy.

Edytowane przez polny_mak
Czas edycji: 2019-10-30 o 14:34
polny_mak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 14:28   #4125
Mominkowa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 105
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez polny_mak Pokaż wiadomość
Jesteś przeciwko aborcji to jej sobie nie rób i tyle, takie to proste. Nie narzucaj innym swego światopoglądu.
Błąd.

Jeśli uwielbiasz jakieś zwierzę to chciałabyś aby w twoim kraju je zjadano i zabijano?

Poza tym przekaz zwolenniczek aborcji taki właśnie że dajcie wybór innym a wy róbcie co chcecie nie jest logiczny.Ponieważ tam gdzie się kończy wolność drugiego człowieka interweniują inni.

Więc nie może być tak że obrońcy życia powiedzą " wy sobie zabijajcie a my nie będziemy" nie ma w tym żadnej logiki i była by to przedziwna sytuacja.
Mominkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 14:28   #4126
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Mominkowa Pokaż wiadomość
Nie nigdzie tak nie napisałam że mi ona pasuje.

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------



To nie jest do końca tak.

Ten wątek jest o aborcji nie zaśmiecajmy go.Możemy ewentualnie gdzieś założyć taki wątek i popisać.
To jak jest? Wątek jest o aborcji.

W jaki sposób ultralewacka ideologia pozostawienia wyboru kobiecie może na Ciebie negatywnie wpłynąć?

Zaczęłaś temat, jestem ciekawa. Jeśli są jakieś ujemne i niebezpieczne strony opcji, którą popieram to tym bardziej muszę o tym wiedzieć, żeby móc ocenić ryzyko i zastanowić się nad zmianą poglądów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 14:31   #4127
Mominkowa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 105
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
To jak jest? Wątek jest o aborcji.

W jaki sposób ultralewacka ideologia pozostawienia wyboru kobiecie może na Ciebie negatywnie wpłynąć?

Zaczęłaś temat, jestem ciekawa. Jeśli są jakieś ujemne i niebezpieczne strony opcji, którą popieram to tym bardziej muszę o tym wiedzieć, żeby móc ocenić ryzyko i zastanowić się nad zmianą poglądów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Napisałam wyżej.Jak uważasz że coś jest nie dobre to nie chcesz aby te praktyki odbywały się w twoim kraju.
Mominkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 14:33   #4128
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Mominkowa Pokaż wiadomość
Napisałam wyżej.Jak uważasz że coś jest nie dobre to nie chcesz aby te praktyki odbywały się w twoim kraju.
Napisałaś tak:


Cytat:
Napisane przez Mominkowa Pokaż wiadomość
Widzę ale też nie widzę aby mi jakiś kraj odpowiadał w każdej kwestii w europie.Tutaj skrajna prawica a na zachodzie lewica wkracza a najbardziej mi odpowiada centrum światopoglądowe.
Prawica wkracza ci w wolność wyboru. W co wkracza ci lewica?

Wkracza ci. Użyłaś sformułowania wkracza ci, a nie zezwala innym na wybór.

To jak ci wkracza? Jeśli nie chodzi o aborcję, to napisz, o co chodzi, założymy nowy wątek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 14:38   #4129
Mominkowa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 105
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Napisałaś tak:




Prawica wkracza ci w wolność wyboru. W co wkracza ci lewica?

Wkracza ci. Użyłaś sformułowania wkracza ci, a nie zezwala innym na wybór.

To jak ci wkracza? Jeśli nie chodzi o aborcję, to napisz, o co chodzi, założymy nowy wątek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No nie wkracza ale napisałam już o co mi chodzi wyżej przeczytaj.
Mominkowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-30, 14:45   #4130
polny_mak
Raczkowanie
 
Avatar polny_mak
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 192
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Mominkowa Pokaż wiadomość
Błąd.

Jeśli uwielbiasz jakieś zwierzę to chciałabyś aby w twoim kraju je zjadano i zabijano?

Poza tym przekaz zwolenniczek aborcji taki właśnie że dajcie wybór innym a wy róbcie co chcecie nie jest logiczny.Ponieważ tam gdzie się kończy wolność drugiego człowieka interweniują inni.

Więc nie może być tak że obrońcy życia powiedzą " wy sobie zabijajcie a my nie będziemy" nie ma w tym żadnej logiki i była by to przedziwna sytuacja.
Mówimy o już żyjących zwierzętach, czy o płodach tych zwierząt ? Bo to jest spora różnica - jak dla mnie.

Ale przeciwnicy aborcji mogą innym wyznaczać granicę, kierując się własnymi poglądami to jest ok?
polny_mak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 14:46   #4131
Mominkowa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 105
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Odnośnie jeszcze wolności aborcyjnej.

Środowiska przeciw aborcyjne uważają że człowiek jest od poczęcia i aborcja jest traktowana jak zabicie i w sytuacji kiedy prawicowe środowiska by zaczęły głosić że niech każdy robi jak uważa znaczyło by to że zezwalają na zabijanie co jest absurdem.Dlatego takie zachowanie jest logiczne według mnie.

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:45 ----------

Cytat:
Napisane przez polny_mak Pokaż wiadomość
Mówimy o już żyjących zwierzętach, czy o płodach tych zwierząt ? Bo to jest spora różnica - jak dla mnie.

Ale przeciwnicy aborcji mogą innym wyznaczać granicę, kierując się własnymi poglądami to jest ok?
A ktoś kto wyznaczył karę dla zabójców może wyznaczać granice?Czemu ktoś zdecydował że nie można zabijać człowieka?
Mominkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 14:47   #4132
polny_mak
Raczkowanie
 
Avatar polny_mak
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 192
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Mominkowa Pokaż wiadomość
Napisałam wyżej.Jak uważasz że coś jest nie dobre to nie chcesz aby te praktyki odbywały się w twoim kraju.
A niby dlaczego Ty masz decydować? Pozwól innym decydować o sobie, bo to jest ich życie nie Twoje.
polny_mak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 14:49   #4133
Mominkowa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 105
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez polny_mak Pokaż wiadomość
A niby dlaczego Ty masz decydować? Pozwól innym decydować o sobie, bo to jest ich życie nie Twoje.
Twoim tokiem rozumowania wszystkie przepisy prawne p0winny być zniesione i każdy niech robi co chce.
Mominkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 14:49   #4134
polny_mak
Raczkowanie
 
Avatar polny_mak
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 192
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Mominkowa Pokaż wiadomość
Odnośnie jeszcze wolności aborcyjnej.

Środowiska przeciw aborcyjne uważają że człowiek jest od poczęcia i aborcja jest traktowana jak zabicie i w sytuacji kiedy prawicowe środowiska by zaczęły głosić że niech każdy robi jak uważa znaczyło by to że zezwalają na zabijanie co jest absurdem.Dlatego takie zachowanie jest logiczne według mnie.

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:45 ----------



A ktoś kto wyznaczył karę dla zabójców może wyznaczać granice?
No i właśnie dochodzimy do podstawy problemu czyli terminologii. Było to już wałkowanie milion razy.
polny_mak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 14:51   #4135
Mominkowa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 105
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez polny_mak Pokaż wiadomość
No i właśnie dochodzimy do podstawy problemu czyli terminologii. Było to już wałkowanie milion razy.
Rozwiń myśl.
Mominkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 14:53   #4136
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Mominkowa Pokaż wiadomość
Odnośnie jeszcze wolności aborcyjnej.

Środowiska przeciw aborcyjne uważają że człowiek jest od poczęcia i aborcja jest traktowana jak zabicie i w sytuacji kiedy prawicowe środowiska by zaczęły głosić że niech każdy robi jak uważa znaczyło by to że zezwalają na zabijanie co jest absurdem.Dlatego takie zachowanie jest logiczne według mnie.

Ale nie według nauki. Prawo powinno być oparte na nauce, racjonalnych argumentach, a nie widzi mi się każdego Mietka i Krysi, bo to prosta droga do anarchii bądź totalitaryzmu, gdzie silniejszy narzuca innym jak mają żyć.

f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 14:54   #4137
polny_mak
Raczkowanie
 
Avatar polny_mak
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 192
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Mominkowa Pokaż wiadomość
Twoim tokiem rozumowania wszystkie przepisy prawne p0winny być zniesione i każdy niech robi co chce.
Nie, tylko te złe
polny_mak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 14:57   #4138
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Mominkowa Pokaż wiadomość
No nie wkracza ale napisałam już o co mi chodzi wyżej przeczytaj.
Rozmowa zaczęła się od tego, że jakaś wizażanka boi się rodzić i mieszkać w Polsce.

Napisałaś, że na zachodzie ideologia lewicowa też ma swoje minusy.

To jakie? Co takiego robi lewica, że strach rodzić dzieci?

Zawsze podziwiam odwagę takich ludzi jak ty. Żyjesz sobie i jest Ci dobrze, bo akurat państwo w sprawach bioetycznie spornych nakazuje to, co akurat tobie pasuje.

Chciałabyś żyć w państwie, które by ci nakazało aborcję? Bo wiesz, kiedy państwo mocno kontroluje życie obywateli i obywatele się na to zgadzają, to państwo może zmienić zdanie i kontrolować w innym kierunku, takim, który ci się nie spodoba. I co im wtedy zrobisz, jak precedens już się zdarzył i politycy mają bezwzględną władzę nad tym, kiedy I czy rodzisz dzieci.

Naprawdę, trzeba mieć mocne nerwy, żeby tak igrać z ogniem. Bo dzisiaj w tym kraju jest więcej katolików i prawa są konstruowane zgodnie z poglądem katolickim, i akurat twoim (tak ogólnie, nie mówię, że na pewno jesteś katoliczką, ale zgadzasz sie z tymi prawami, to przykład), masz fuksa.

A jeśli nagle będzie tu większość muzułmańska? Czy ci, którzy teraz krzyczą, że większość obywateli ma takie poglądy, resztę można chwycić za mordy i zmusić do przestrzegania ich, będą równie ochoczo bronić nakazu chodzenia w burce czy hijabie?

Ja bym się bała pozwolić, żeby w wolność kogokolwiek miał ingerować rząd. Bo to obusieczny miecz i mogę tym ostro oberwać. Ale są na tym świecie śmiałkowie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:56 ---------- Poprzedni post napisano o 15:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Mominkowa Pokaż wiadomość

A ktoś kto wyznaczył karę dla zabójców może wyznaczać granice?Czemu ktoś zdecydował że nie można zabijać człowieka?
Jeśli chodzi o zabicie wbrew woli to jest to kwestia bioetycznie oczywista.

Ale na przykład eutanazja, która jest w polskim prawie zakazana już jest moralnie sporna, podobnie jak aborcja.

Prawo powinno opierać się na nauce, a nie na prywatnych poglądach kogokolwiek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:57 ---------- Poprzedni post napisano o 15:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Mominkowa Pokaż wiadomość
Twoim tokiem rozumowania wszystkie przepisy prawne p0winny być zniesione i każdy niech robi co chce.
Nie. Tylko te, które nie mają ekonomiczno-bioetycznych podstaw.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 14:58   #4139
Mominkowa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 105
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Rozmowa zaczęła się od tego, że jakaś wizażanka boi się rodzić i mieszkać w Polsce.

Napisałaś, że na zachodzie ideologia lewicowa też ma swoje minusy.

To jakie? Co takiego robi lewica, że strach rodzić dzieci?

Zawsze podziwiam odwagę takich ludzi jak ty. Żyjesz sobie i jest Ci dobrze, bo akurat państwo w sprawach bioetycznie spornych nakazuje to, co akurat tobie pasuje.

Chciałabyś żyć w państwie, które by ci nakazało aborcję? Bo wiesz, kiedy państwo mocno kontroluje życie obywateli i obywatele się na to zgadzają, to państwo może zmienić zdanie i kontrolować w innym kierunku, takim, który ci się nie spodoba. I co im wtedy zrobisz, jak precedens już się zdarzył i politycy mają bezwzględną władzę nad tym, kiedy I czy rodzisz dzieci.

Naprawdę, trzeba mieć mocne nerwy, żeby tak igrać z ogniem. Bo dzisiaj w tym kraju jest więcej katolików i prawa są konstruowane zgodnie z poglądem katolickim, i akurat twoim (tak ogólnie, nie mówię, że na pewno jesteś katoliczką, ale zgadzasz sie z tymi prawami, to przykład), masz fuksa.

A jeśli nagle będzie tu większość muzułmańska? Czy ci, którzy teraz krzyczą, że większość obywateli ma takie poglądy, resztę można chwycić za mordy i zmusić do przestrzegania ich, będą równie ochoczo bronić nakazu chodzenia w burce czy hijabie?

Ja bym się bała pozwolić, żeby w wolność kogokolwiek miał ingerować rząd. Bo to obusieczny miecz i mogę tym ostro oberwać. Ale są na tym świecie śmiałkowie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przecież ty mnie nie znasz i nie wiesz co robię i jaka jestem na prawdę.Przecież napisałam że nie zgadzam się z rządami w Polsce.

Tak samo już nadmieniłam co mi nie pasuje w lewicy popatrz do góry.
Mominkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 15:00   #4140
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Mominkowa Pokaż wiadomość
Przecież ty mnie nie znasz i nie wiesz co robię i jaka jestem na prawdę.Przecież napisałam że nie zgadzam się z rządami w Polsce.

Tak samo już nadmieniłam co mi nie pasuje w lewicy popatrz do góry.
Ale w czym lewica ci zagraża? Czemu strach tam żyć?

Tak napisałaś. I może masz rację, ale żebym ci ją przyznała, to musisz to rozwinąć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-24 20:37:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:21.