Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2. - Strona 159 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-11-10, 06:05   #4741
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Nie, nie wydaje się.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 06:10   #4742
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
No ale spójrzmy na to tak: jeśli wierzymy, że płód jest tym samym, co noworodek, a noworodka (nieważne jak chorego i cierpiącego) nie można poddać eutanazji, to całkowity zakaz aborcji okazuje się sensowny.
Jeśli wierzymy. W moim odczuciu płód a zwłaszcza zarodek, nie jest tym samym co noworodek.
A chocichoregoerpiącego noworodka to owszem, nie poddaje się eutanazji ale nie ma obowiązku podejmowania uporczywej terapii z tego co wiem. Można (zgodnie z prawem) pozwolić mu odejść.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Linka25
Czas edycji: 2019-11-10 o 07:46
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 07:07   #4743
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Katharsis30,
Obejrzałaś sobie? Jak widzisz da się urodzić różne rzeczy.
Czy należy kazać kobietom je rodzić w imię zasad katolickiego kościoła?
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 09:32   #4744
puchaty71
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 750
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Jeśli wierzymy. W moim odczuciu płód a zwłaszcza zarodek, nie jest tym samym co noworodek.
Tylko na czym zasadza się to odczucie?
Mam wrażenie, że ta różnica wcale nie dotyczy stanu obiektu pozbawianego życia. Przez ten stan rozumiem stopień rozwoju układu nerwowego, czy to zdolności do odczuwania bólu, czy nawet istnienia "czegoś więcej" co świadczyć by mogło o wyjątkowości człowieka i wyjątkowej wartości jego życia. Szermuje się nimi aby usprawiedliwić jedną podstawową obawę.Mianowicie im bardziej to, co zabijane podobne jest do mnie (i to w dużej mierze nawet fizycznie), tym bardziej będę temu zabijaniu przeciwny, ponieważ tym bardziej będę bał się o swoje życie. Dlatego dość łatwo jest przejść do porządku gdy chodzi o zabijanie zwierząt. Przy odrobinie socjotechniki nie jest zbyt trudno przekonać ludzi aby zabijali innych ludzi, którzy RÓŻNIĄ się kolorem skóry albo wiarą. Każde usprawiedliwienie zabijania w zasadzie opiera się na podkreślaniu różnic. Różnic między mną a tym, co ma być zabite. W zasadzie też w tej przestrzeni pojawia się podział na dobro i zło. Dobre jest to, co pomaga mi przeżyć i przeżyć osobnikom do mnie podobnym a złe, co mojemu życiu zagraża (czy nawet pogarsza moje samopoczucie).
Mechanizm ten jest zupełnie naturalny jakkolwiek powstające wtórnie nakładki "dobra" i "zła" to już wg mnie nieświadomość. Oszukiwanie siebie.
Reasumując.
Po pierwsze: powinniśmy jak najbardziej ograniczać mówienie/narzucanie/przekonywanie jeden drugiego, co jest dobre a co złe.
Po drugie: powinniśmy być czujni wobec własnego umysłu, który jest mistrzem w podkreślaniu różnic i nie zauważaniu podobieństw, czyli zwracać uwagę na te tendencje umysłu, aby nie stać się jego niewolnikiem.
__________________
Takie tam moje oszopeny.

Edytowane przez puchaty71
Czas edycji: 2019-11-10 o 09:35
puchaty71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 09:56   #4745
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Jeśli wierzymy. W moim odczuciu płód a zwłaszcza zarodek, nie jest tym samym co noworodek.
A chocichoregoerpiącego noworodka to owszem, nie poddaje się eutanazji ale nie ma obowiązku podejmowania uporczywej terapii z tego co wiem. Można (zgodnie z prawem) pozwolić mu odejść.
PiS, zdaje się, w to wierzy. I dlatego zakaz aborcji w każdym przypadku jest spójny z ich poglądami. Przerwanie ciąży, aby zapobiec cierpieniu płodu, gdy już się urodzi, bliższe jest moim daniem eutanazji, niż niepodejmowaniu uporczywej terapii.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 10:36   #4746
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
PiS, zdaje się, w to wierzy. I dlatego zakaz aborcji w każdym przypadku jest spójny z ich poglądami. Przerwanie ciąży, aby zapobiec cierpieniu płodu, gdy już się urodzi, bliższe jest moim daniem eutanazji, niż niepodejmowaniu uporczywej terapii.
A czemu, by zapobiec cierpieniu płodu?
To że on się rodzi, nie ma szans i umiera po porodzie jest cierpieniem kobiety pozbawionym sensu.
A jeszcze jakiś dupek kiedyś stwierdził, że wchodzi o to, żeby to ochrzcić i pochować.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 10:46   #4747
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
A jeszcze jakiś dupek kiedyś stwierdził, że wchodzi o to, żeby to ochrzcić i pochować.
Słyszałam, wyjątkowo wredna wypowiedź samotnego starego faceta, który ma w zwyczaju pouczać kobiety z wyżyn swojego nieomylnego autorytetu
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-10, 12:25   #4748
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
A czemu, by zapobiec cierpieniu płodu?
To że on się rodzi, nie ma szans i umiera po porodzie jest cierpieniem kobiety pozbawionym sensu.
A jeszcze jakiś dupek kiedyś stwierdził, że wchodzi o to, żeby to ochrzcić i pochować.
To porównajmy to do takiej sytuacji: płód wydawał się zdrowy, wady wyszły na jaw po porodzie, dziecko ma przed sobą dwa miesiące życia w cierpieniu. Jaki sens jest utrzymywać je przy życiu przez te dwa miesiące? (nie mówimy tu o uporczywej terapii, tylko karmieniu, przewijaniu itd).
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 12:47   #4749
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
To porównajmy to do takiej sytuacji: płód wydawał się zdrowy, wady wyszły na jaw po porodzie, dziecko ma przed sobą dwa miesiące życia w cierpieniu. Jaki sens jest utrzymywać je przy życiu przez te dwa miesiące? (nie mówimy tu o uporczywej terapii, tylko karmieniu, przewijaniu itd).
Moim zdaniem nie ma żadnego. Zabiegałabym o jak najszybsze zaprzestanie podawania leków i odłączenie od aparatury. Ewentualnie eutanazję farmakologiczną, jeśli byłaby możliwa. W skrajnym przypadku jakby dziecko bardzo cierpiało na moich oczach to może sama bym udusiła poduszką.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
Czas edycji: 2019-11-10 o 12:50
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 15:34   #4750
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87320390]Moim zdaniem nie ma żadnego. Zabiegałabym o jak najszybsze zaprzestanie podawania leków i odłączenie od aparatury. Ewentualnie eutanazję farmakologiczną, jeśli byłaby możliwa. W skrajnym przypadku jakby dziecko bardzo cierpiało na moich oczach to może sama bym udusiła poduszką.
[/QUOTE]
Widzisz, dla ciebie, jako zwolenniczki eutanazji, sprawa jest jasna—eutanazja, czy postnatalna, czy prenatalna, jest tak samo dobra. Ta druga jest nawet lepsza, bo oszczędza jeszcze więcej cierpień jakiejś ludzkiej istocie. Ale jeśli ktoś uważa życie za najważniejszą wartość, za coś warte najgorszych nawet cierpień, to będzie mieć to samo negatywne podejście do obu typów eutanazji. I problem w tym, że tutaj nie da się użyć naukowych opracowań, by udowodnić, która strona ma rację.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 15:44   #4751
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
No ale spójrzmy na to tak: jeśli wierzymy, że płód jest tym samym, co noworodek, a noworodka (nieważne jak chorego i cierpiącego) nie można poddać eutanazji, to całkowity zakaz aborcji okazuje się sensowny.
Oczywiście że tak. I ja nie bronię nikomu rodzić dzieci z wadami letalnymi. Mają wybór, niech korzystają w sposób jaki im pasuje. Problem w tym że chcą, żeby za ich poglądami szedł nakaz postępowania według ich woli.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-10, 15:53   #4752
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Oczywiście że tak. I ja nie bronię nikomu rodzić dzieci z wadami letalnymi. Mają wybór, niech korzystają w sposób jaki im pasuje. Problem w tym że chcą, żeby za ich poglądami szedł nakaz postępowania według ich woli.
Ale przecież z eutanazją już tak jest. Nie wolno ci nikogo pozbawić życia nawet jeśli ten o to wyraźnie prosi, a co dopiero, gdy nie prosi, i ty chcesz decydować za niego.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 15:55   #4753
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Posłuchajcie co się dzieje teraz w TK w sprawie leżących w nim wniosków poselskich dotyczących zaostrzenia prawa aborcyjnego:
Cytat:
Wojna między sędziami z nadania PiS w Trybunale Konstytucyjnym się zaostrza. Sędzia Jarosław Wyrembak chce wymusić na szefowej TK Julii Przyłębskiej, żeby wytłumaczyła się przed wszystkimi sędziami, czemu zablokowała rozpatrywanie wniosku o zaostrzenie prawa aborcyjnego. (...)

Po tzw. „czarnych protestach” w 2016 r. PiS wyrzuciło do kosza znajdujący się w Sejmie projekt całkowicie zakazujący aborcji. Ale Jarosław Kaczyński, zdając sobie sprawę z niezadowolenia Kościoła i części polityków PiS, pozwolił grupie posłów wysłać wniosek w sprawie aborcji do TK. W skierowanym jesienią 2017 r. wniosku chodziło o zbadanie, czy obowiązujące od lat 90. prawo antyaborcyjne jest zgodne z Konstytucją. W praktyce antyaborcyjnej frakcji w PiS chodziło o uznanie, że niekonstytucyjne jest przerywanie ciąży w sytuacjach, gdy płód jest poważnie uszkodzony. To ponad 90 proc. legalnych w tej chwili aborcji.

Tyle że Przyłębska — odczytując intencje kierownictwa PiS — lawirowała w tej kwestii ponad dwa lata, odwlekając rozpatrywanie sprawy i wymieniając składy sędziowskie. Efekt? Ponieważ wnioski poselskie przepadają wraz z końcem kadencji Sejmu, oznacza to, że Trybunał Konstytucyjny nie zajmie się aborcją. To budzi wściekłość w antyaborcyjnej, związanej z Kościołem części PiS — Przyłębską atakował choćby senator Jan Maria Jackowski oraz sprawozdawca wniosku do TK poseł PiS Bartłomiej Wróblewski. Antyaborcyjna aktywistka Kaja Godek oświadczyła wręcz, że Przyłębska ma „krew na rękach”. Teraz dołącza do nich Wyrembak.
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-o...za-sie/lp9g0t0
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 15:55   #4754
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Ale przecież z eutanazją już tak jest.
A co to ma do rzeczy?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 16:00   #4755
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
A co to ma do rzeczy?
To, że całkowity zakaz aborcji byłby spójny z prawem, które mamy obecnie. Z prawem, które najwyraźniej opiera się na traktowaniu życia jako najwyższej wartości (niezależnie od jego jakości).
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 16:12   #4756
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Ale przecież z eutanazją już tak jest. Nie wolno ci nikogo pozbawić życia nawet jeśli ten o to wyraźnie prosi, a co dopiero, gdy nie prosi, i ty chcesz decydować za niego.

Ale co to ma do rzeczy?


Dlatego wiele osób, które są za wolnym wyborem w sprawie aborcji są też za tym w kwestii eutanazji.


Tutaj rozmawiamy o aborcji.

---------- Dopisano o 17:12 ---------- Poprzedni post napisano o 17:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
To, że całkowity zakaz aborcji byłby spójny z prawem, które mamy obecnie. Z prawem, które najwyraźniej opiera się na traktowaniu życia jako najwyższej wartości* (niezależnie od jego jakości).

*chyba, że powstało z gwałtu, wtedy ☠☠☠ać wartości.


To prawo orze logicznie samo siebie. Nawet nie trzeba mu pomagać.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 16:24   #4757
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
To porównajmy to do takiej sytuacji: płód wydawał się zdrowy, wady wyszły na jaw po porodzie, dziecko ma przed sobą dwa miesiące życia w cierpieniu. Jaki sens jest utrzymywać je przy życiu przez te dwa miesiące? (nie mówimy tu o uporczywej terapii, tylko karmieniu, przewijaniu itd).
Nie ma sensu według.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 16:26   #4758
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
To, że całkowity zakaz aborcji byłby spójny z prawem, które mamy obecnie.
I co z tego?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 16:33   #4759
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
I co z tego?
To, że nie ma nic absurdalnego we wprowadzeniu nowego prawa, które jest spójne z obecnie panującym.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-10, 16:43   #4760
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
To, że nie ma nic absurdalnego we wprowadzeniu nowego prawa, które jest spójne z obecnie panującym.
Ale nikt tu chyba nie twierdził, że całkowity zakaz aborcji jest niespójny z obecnie obowiazującym zakazem eutanazji, więc nie mam pojęcia do czego w tym momencie dążysz.

---------- Dopisano o 17:43 ---------- Poprzedni post napisano o 17:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Dlatego wiele osób, które są za wolnym wyborem w sprawie aborcji są też za tym w kwestii eutanazji.
No dokładnie.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 17:05   #4761
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Ale nikt tu chyba nie twierdził, że całkowity zakaz aborcji jest niespójny z obecnie obowiazującym zakazem eutanazji, więc nie mam pojęcia do czego w tym momencie dążysz.
Opowiadałam na ten post:

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Ja nawet rozumiem, że sprawa aborcji na życzenie może podlegać dyskusjom (chociaż ja jestem zwolenniczką, z ograniczeniem co do tygodnia ciazy) Ale fakt że PiS nosi się z zamiarem wprowadzenia zakazu aborcji przeprowadzanej wskutek zdiagnozowanych u płodu nieuleczalnych wad (bywa ze one się wiążą z zagrożeniem zdrowia i życia matki) jest dla mnie na tym poziomie absurdu co np. zakaz leczenia nowotworów albo cukrzycy. O przeszczepach nie wspominając.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-11, 06:45   #4762
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
To porównajmy to do takiej sytuacji: płód wydawał się zdrowy, wady wyszły na jaw po porodzie, dziecko ma przed sobą dwa miesiące życia w cierpieniu. Jaki sens jest utrzymywać je przy życiu przez te dwa miesiące? (nie mówimy tu o uporczywej terapii, tylko karmieniu, przewijaniu itd).
Żadnego sensu nie ma.
Tylko jest różnica prawna. Między aborcją A eutanazją.

---------- Dopisano o 07:45 ---------- Poprzedni post napisano o 07:39 ----------

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Posłuchajcie co się dzieje teraz w TK w sprawie leżących w nim wniosków poselskich dotyczących zaostrzenia prawa aborcyjnego:https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-o...za-sie/lp9g0t0
To jest straszne. A i tak ciągle wiele osób, w tym dziewczyn i kobiet twierdzi, że nie chodzi na wybory, bo je polityką nie interesuje.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-11, 14:30   #4763
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

https://www.ofeminin.pl/swiat-kobiet...borcje/jwkmysj

Co to za (słowo na cztery litery pisane często błędnie przez samo h) jest. Sorry, wybaczcie, ale nie mam innych słów. Jeszcze drugi taki Cejrowski mi się przypomniał, co zalecał prolajferom stanie z pistoletem przed klinikami, żeby lekarzy zastraszać.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-11, 14:40   #4764
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
https://www.ofeminin.pl/swiat-kobiet...borcje/jwkmysj

Co to za (słowo na cztery litery pisane często błędnie przez samo h) jest. Sorry, wybaczcie, ale nie mam innych słów. Jeszcze drugi taki Cejrowski mi się przypomniał, co zalecał prolajferom stanie z pistoletem przed klinikami, żeby lekarzy zastraszać.
Słów brakuje. Już widzę to nawoływanie do linczu lekarzy z listy.

Najgorsze jest to, że jest wielu podobnym do tego pana. Znałam kiedyś takiego. Szczegółów nie będę podawać, ale jego córka zmarła w trakcie porodu. Nawet ta tragedia nie zmieniła jego poglądów, bo "buk tak chciał". Przeraża mnie myśl, że tacy ludzie chcą decydować i o moim życiu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-11, 15:30   #4765
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
https://www.ofeminin.pl/swiat-kobiet...borcje/jwkmysj

Co to za (słowo na cztery litery pisane często błędnie przez samo h) jest. Sorry, wybaczcie, ale nie mam innych słów. Jeszcze drugi taki Cejrowski mi się przypomniał, co zalecał prolajferom stanie z pistoletem przed klinikami, żeby lekarzy zastraszać.

W sumie w artykule jest odpowiedź:

"A może taka lista to, paradoksalnie, całkiem dobry pomysł? Kobiety nie musiałyby się bujać od Chazana do innego fundamentalisty, bo by wiedziały od razu, gdzie się udać. To w sumie chory kraj, w którym wpisanie na listę lekarzy realizujących obowiązujące przepisy prawa jest postrzegane jako szykana" - napisała jedna z kobiet.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-11, 15:47   #4766
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
W sumie w artykule jest odpowiedź:

"A może taka lista to, paradoksalnie, całkiem dobry pomysł? Kobiety nie musiałyby się bujać od Chazana do innego fundamentalisty, bo by wiedziały od razu, gdzie się udać. To w sumie chory kraj, w którym wpisanie na listę lekarzy realizujących obowiązujące przepisy prawa jest postrzegane jako szykana" - napisała jedna z kobiet.
Tak. Ale zwróć uwagę na minusy. Czyli na przykład właśnie lincz ze strony pacjentów, kontrole, próby wkopania przez fanatyków. To nie może pójść dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-11, 15:57   #4767
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
W sumie w artykule jest odpowiedź:

"A może taka lista to, paradoksalnie, całkiem dobry pomysł? Kobiety nie musiałyby się bujać od Chazana do innego fundamentalisty, bo by wiedziały od razu, gdzie się udać. To w sumie chory kraj, w którym wpisanie na listę lekarzy realizujących obowiązujące przepisy prawa jest postrzegane jako szykana" - napisała jedna z kobiet.
Niestety ale wydaje mi się że na 1 kobiete której by ta lista pomogła znalazlo by się 20 osób które by chciały zatruć temu człowiekowi życie.

Tacy lekarze mają też rodziny. Wyobraźcie sobie co by było jakby ktoś z tego powodu prześladowal dziecko lekarza albo jakby się okazało że np żona tego lekarza ma szefa pro Life i przez to mogłaby mieć problemy w pracy. Przecież ci ludzie byliby zdolni do tego

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-12, 00:41   #4768
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

[1=e36b38c1b02253f65e484b4 d30ebb09d9d5f8578_646d457 1ebe9e;87323060]Słów brakuje. Już widzę to nawoływanie do linczu lekarzy z listy.

Najgorsze jest to, że jest wielu podobnym do tego pana. Znałam kiedyś takiego. Szczegółów nie będę podawać, ale jego córka zmarła w trakcie porodu. Nawet ta tragedia nie zmieniła jego poglądów, bo "buk tak chciał". Przeraża mnie myśl, że tacy ludzie chcą decydować i o moim życiu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Przerazajace...
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-12, 07:46   #4769
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Ja jestem za listą, ale tych z klauzulą sumienia. I w sumie nie powinni mieć problemów z udostępnieniem swoich nazwisk, przecież są dumni z własnych poglądów.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-12, 07:49   #4770
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Ja jestem za listą, ale tych z klauzulą sumienia. I w sumie nie powinni mieć problemów z udostępnieniem swoich nazwisk, przecież są dumni z własnych poglądów.


Ja bym z pochodniami i widłami pod dom takiego nie poszła, ale moja noga na pewno by nie stanęła w jego gabinecie.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-24 20:37:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:08.