życie na własną ręke! poznan - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-13, 11:15   #1
patrol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 193
GG do patrol
Question

życie na własną ręke! poznan


hej wszystkim!
Od dłuższego czasu myślę o usamodzielnieniu sie, teraz mieszkam z rodzicami, pracuje w swojej miejscowości, a studjuje w odległym o 100km poznaniu.
Mieszkam w domku jednorodzinnym z rodzicami z babcia i dziadkiem w sumie jest nas 7 czyli troszkę tłoczno
chciałabym trochę pomóc rodzica i zejść im z głowy, a poza tym po rocznej przerwie poza domem kiedy wróciłam jakoś jest inaczej wydaje mi sie nawet, że oni woleliby jednak żebym sie wyprowadziła.
Dlatego pomyślałam sobie, że skoro studjuje zaocznie w poznaniu to moze zamieszkała bym tutaj właśnie i tutaj znalazła prace, tylko nie chce podejmować pochopnie decyzji wiadomo, ze to wiąże sie z kosztami.
Dlatego pytam poznanianki no i nie tylko czy dałoby rade sie utrzymać w poznaniu samemu?? ile mniej więcej musiałabym zarabiać i gdzie najlepiej znaleźć tanie mieszkanie. Myślałam o wynajmie mieszkania z kimś, zeby podzielić się kosztami.
A może jest tutaj ktoś kto myśli podobnie jak ja o zyciu i pracy w poznaniu tylko nie wie jak sie do tego zabrać?
patrol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-14, 21:45   #2
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: życie na własną ręke! poznan

Cytat:
Napisane przez patrol Pokaż wiadomość
hej wszystkim!
Od dłuższego czasu myślę o usamodzielnieniu sie, teraz mieszkam z rodzicami, pracuje w swojej miejscowości, a studjuje w odległym o 100km poznaniu.
Mieszkam w domku jednorodzinnym z rodzicami z babcia i dziadkiem w sumie jest nas 7 czyli troszkę tłoczno
chciałabym trochę pomóc rodzica i zejść im z głowy, a poza tym po rocznej przerwie poza domem kiedy wróciłam jakoś jest inaczej wydaje mi sie nawet, że oni woleliby jednak żebym sie wyprowadziła.
Dlatego pomyślałam sobie, że skoro studjuje zaocznie w poznaniu to moze zamieszkała bym tutaj właśnie i tutaj znalazła prace, tylko nie chce podejmować pochopnie decyzji wiadomo, ze to wiąże sie z kosztami.
Dlatego pytam poznanianki no i nie tylko czy dałoby rade sie utrzymać w poznaniu samemu?? ile mniej więcej musiałabym zarabiać i gdzie najlepiej znaleźć tanie mieszkanie. Myślałam o wynajmie mieszkania z kimś, zeby podzielić się kosztami.
A może jest tutaj ktoś kto myśli podobnie jak ja o zyciu i pracy w poznaniu tylko nie wie jak sie do tego zabrać?
oczywiście, że się da. jest mnóstwo osób które mieszkają same w Poznaniu i pracują.
to ile musiałabyś zarabiać zależy od tego za ile wynajmniesz mieszkanie, ile potrzebujesz na jedzenie, ile płacisz za studia...

no i koszty wynajmu mieszkań w Poznaniu.. hmmm...
około 800 zł za wynajem + 300 czynsz + woda + prąd + gaz + telefon/internet
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 07:29   #3
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: życie na własną ręke! poznan

tez jestem z okolic Poznania

Moja kolezanka od razu po maturze sama sie utrzymywala w Poznaniu, wiec mozliwe to jest. Teraz wynajmuje pokój z inna dziewczyna na Ratajach za 250zł (pokoj 500zł gduby ktos chcial sam). Rzeczywiscie jest on maly jak sie wstawi 2 łozka, male biurka to juz koniec przestrzeni.
Prócz tego sa 2 inne pokoje jeszcze
Za pare miesiecy go zwalnia bo bierze slub.

Moj TZ wynajmowal tez pokoj (sam) u starszego małzenstwa w okolicy Stadionu Lecha - 400zł za pokoj (duzy, czysty, sloneczny) plus jakies tam oplaty.

ceny sa rózne i zależa od lokalizacji, wiadomo w centrum licza sobie drożej, na obrzeżach taniej.
Pamietaj zeby sprawdzac jakie masz połączenia do pracy/na uczelnie
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 10:39   #4
katia84
Zakorzenienie
 
Avatar katia84
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 6 792
GG do katia84
Dot.: życie na własną ręke! poznan

ja mieszkam tutaj w sumie od niedawna teraz po paru miesiącach wiem że musiałabym zarabiać min 2000zł żeby samodzilenie coś wynajmować, oczywiście mówię o mieszkaniu a nie pokoju, a pracę znalazałam po 2 tyg. więc dosyć szybko
powodzenia
katia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 11:39   #5
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: życie na własną ręke! poznan

Niestety wynajem strasznie podrożał. Przeprowadziłam się do Poz. ponad 6 lat temu, wtedy bez problemu można było znaleźć pokój za 250-300zł [z opłatami, raczej bez internetu] w tej chwili to koszt min 600zł. Za mniejsze pieniądze raczej tylko miejsce w pokoju.

co najmniej drugie tyle, na minimalne utrzymanie [telefon, bilet miesięczny, jedzenie]

Logicznie: 1500zł + opłata za studia
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:47.