Wszystko o bańkach - zbiorczy - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-22, 17:18   #2821
niemadlamnienicku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 124
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez jagagaga Pokaż wiadomość
Hmm tak to się stawiało bańki ale na plecy, np. w czasie choroby, i potem takie fioletowe placki zostawały... Nie wiem czy na nogi to działa

Ja bym chciała wrócić do tych masaży, ale nie mam tyle siły, żeby masować 10 min jedną nogę... Wszystkie dostępne na rynku bańki są takie twarde? Te na filmiku powyżej babka ma takie miękkie, że pewnie masaż nimi nie stanowiłby dla mnie problemu.

niemadlamnienicku, jak tam te Twoje bańki? dobrze się nimi masuje?
moje bańki... jeszcze ani razu nie udało mi się wykonać nimi masażu nie jestem w stanie zassać tej bańki, to jest niewykonalne, ona jest tak twarda jakby była z grubego plastiku a nie z gumy, raz bańkę pomógł mi zassać moj chlopak ale włożył w to tyle siły, że ja się nie dziwię, że nie jestem w stanie tego zrobić sama. Muszę kupić inne bańki i chyba właśnie kupię te niebieskie, standardowe, bo chyba żadna dziewczyna jeszcze nie narzekala na nie w tym wątku...
niemadlamnienicku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 20:08   #2822
e0f3d546fc8e38a0a41f4bfac2647800bba81a40_6556af13d63ff
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 124
Dot.: masaż chińską bańką

Jeśli Twoje bańki są gumowe to możesz je wygotować. Powinno trochę je zmiękczyć

I mam do Was takie pytanie - czy jeśli po masażu nie robią mi się siniaki to robię go zbyt delikatnie?
e0f3d546fc8e38a0a41f4bfac2647800bba81a40_6556af13d63ff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 08:17   #2823
zafascynowana88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 13
Dot.: masaż chińską bańką

Czy któraś z Was orientuje się w jakiej kolejności najlepiej robić ten masaż? Tzn. chodzi mi o to że najpierw peeling, później masaż a później wklepać krem antycell.? Czy najpierw peeling, krem i na koniec masaż? Słyszałam różne opinie np. że oliwka zatyka pory i nie ma sensu po niej smarować kremem bo nie da to efektu - krem nie przedostanie się do tej warstwy skóry do której powinien?
Mam nadzieję, że zrozumiale napisałam
zafascynowana88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 09:15   #2824
katia1981
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 17
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez zafascynowana88 Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was orientuje się w jakiej kolejności najlepiej robić ten masaż? Tzn. chodzi mi o to że najpierw peeling, później masaż a później wklepać krem antycell.? Czy najpierw peeling, krem i na koniec masaż? Słyszałam różne opinie np. że oliwka zatyka pory i nie ma sensu po niej smarować kremem bo nie da to efektu - krem nie przedostanie się do tej warstwy skóry do której powinien?
Mam nadzieję, że zrozumiale napisałam
Hej, byłam wczoraj na masażu bańką (własne bańki posiadam, ale coś mi nie idzie, siniaki i ciągle odpadają od skóry), fizjoterapeutka smarowała mi najpierw nogi (uda+pupa) olejkiem rozgrzewającym antycell... następnie masowała rękoma dopiero póxniej bańka... nogi miałam tak gorące, że jak wsiadłam do samochodu, to jakby podgrzewane fotele... myslę, że warto kupić taką oliwkę rozgrzewającą podobno najlepszy efekt daje z bańką.
katia1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 21:08   #2825
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: masaż chińską bańką



Uff...przebrnęłam przec calutki wątek

Bańki mam od tzrech dni, zaraz jak przyszły zrobiłam sobie test siniakowo krwiakowo wybroczynowy na jednym udzie. Pojawiło się tylko trochę kropeczek, dziś już prawie nie widać wiec zaraz uciekam się wymasować, na początek delikatnie sprobuję
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 14:44   #2826
MidnightChild
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 45
Dot.: masaż chińską bańką

Bańki chińskie są super. Ja polecam. Skóra jest mrr po nich. Balsam Ziaji spełnia swoje zadanie, dodatkowo używam teraz roll onu antycelluitowego Isany - tani, ma kofeinę, dobry jest.

Polecę Wam coś jeszcze :
http://allegro.pl/plastry-kinoki-det...206933467.html

fajnie wspomagają kurację, wspomagają chudnięcie, oczyszczając organizm z toksyn. Za mną póki co pierwsze opakowanie
MidnightChild jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 17:19   #2827
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: masaż chińską bańką

No, nie był żle tylko muszę dojść do wprawy, bo baniak mi się wyślizgiwał z dloni jak upapranej oliwką
I siniaków nie ma, ledwo kilka takich maluszków slabo widocznych, tylko te kropkowybroczyny....ale ladnie bledna. Najgorzej tam gdzie mi się bańka za mocno przyssała, albo oderwała. Znacyz na tyłku i na zewnętrznej stronie uda. A o dziwo, tam gdzie testowalam bankę pierwszy raz, kropki stare do konca nie zniknely, anie pojawily się nowe a masowaląm dość solidnie. znaczy powinno być następnym razem lepiej
A skóra ...bosz..jaka mięciutka i miła w dotyku


MidnightChild
faktycznie te plastry wspomagają chudnięcie? Cos nie jestem przekonana. Wogóle do plastrowego oczyszczania...jak to dziaa? Nasączone jest czymś czy jak?
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-24, 20:35   #2828
MidnightChild
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 45
Dot.: masaż chińską bańką

Wspomagają, ale nie zrobią wszystkiego za nas. Oczyszczają organizm z toksyn, które sprawiają, że trudniej schudnąć. Na tej samej zasadzie działają bańki. Spróbuj np użyć większej ilości oliwki do masażu, wciągnij więcej powietrza i obserwuj - ja mam banieczki z taką "pompką" do odsysania powietrza. Jeśli szybko i intensywnie masuję, widzę, że oliwka robi się czarna. Bańki wysysają toksyny z ciała. Na tej samej zasadzie działają plastry. Naklejasz na stopach - szczelnie. W środku są ziółka, itp. Kiedy idziesz spać, stopy Ci się bardziej w tych miejscach pocą, plastry wyciągają toksyny, etc. Ja przez pierwsze 5 dni miałam AŻ SZTYWNE i klejące. Czekam na kasę, wtedy drugą paczkę kupię.
MidnightChild jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 20:47   #2829
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez MidnightChild Pokaż wiadomość
Jeśli szybko i intensywnie masuję, widzę, że oliwka robi się czarna. Bańki wysysają toksyny z ciała.
ale że jak
bańki działają za zasadzie autochemoterapii - mogą powodować pękanie drobnych naczynek i wynaczyniona krew wraca do organizmu jako obce białko blabla ( stad ciemne punkty na skórze) ale czarna oliwka??
i jak wyciągają toksyny?
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 21:42   #2830
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
ale że jak
bańki działają za zasadzie autochemoterapii - mogą powodować pękanie drobnych naczynek i wynaczyniona krew wraca do organizmu jako obce białko blabla ( stad ciemne punkty na skórze) ale czarna oliwka??
i jak wyciągają toksyny?
też tak mam - jak masuję to w bańce zostają resztki oliwki, a nie są one w takim samym kolorze co oliwka w opakowaniu, lecz właśnie takie czarno-szarawe...
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 00:53   #2831
*Sylvia*
Raczkowanie
 
Avatar *Sylvia*
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: woj.pomorskie
Wiadomości: 175
GG do *Sylvia* Wyślij wiadomość przez MSN do *Sylvia*
Dot.: masaż chińską bańką

Moja dermatolog twierdzi, że właśnie bańki chińskie w połączeniu z kremem Elancyl to najlepsza broń na celluit.Tylko już nie pamiętam czy przed snem wieczorem czy też z rana radziła to robić...Ma boleć na początku, z czasem coraz mniej i mniej.Zbite tkanki tłuszczowe muszą być podskórnie rozbijane, rozrywane.Oczywiście wszystko zakupiłam, tylko chęci brak....mam takiego lenia, że masakra :-(
__________________
Błagamy o jakąkolwiek pomoc - http://nadzieja-dobermana.pl/
*Sylvia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-25, 09:26   #2832
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: masaż chińską bańką

O, dzięki za informacje, spróbuję
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 09:43   #2833
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
ale że jak
bańki działają za zasadzie autochemoterapii - mogą powodować pękanie drobnych naczynek i wynaczyniona krew wraca do organizmu jako obce białko blabla ( stad ciemne punkty na skórze) ale czarna oliwka??
i jak wyciągają toksyny?
mi tez ciemniala. na poczatku myslalam ze banka puszcza barwnik ale jednak to cos innego

---------- Dopisano o 08:43 ---------- Poprzedni post napisano o 08:41 ----------

Cytat:
Napisane przez *Sylvia* Pokaż wiadomość
Moja dermatolog twierdzi, że właśnie bańki chińskie w połączeniu z kremem Elancyl to najlepsza broń na celluit.Tylko już nie pamiętam czy przed snem wieczorem czy też z rana radziła to robić...Ma boleć na początku, z czasem coraz mniej i mniej.Zbite tkanki tłuszczowe muszą być podskórnie rozbijane, rozrywane.Oczywiście wszystko zakupiłam, tylko chęci brak....mam takiego lenia, że masakra :-(
faktycznie boli coraz mniej teraz to nie wiem czym powinnam sobie zasysac by poczuc jakikowiek bol na poczatku myslalam ze banka sie wyrobila za bardzo i juz tak nie zasysa. ale przejechalam sobie po czesci uda ktorej jeszcze nie masowalam i myslalam ze umre z bolu;D wiec wszystko dziala jak nalezy
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 10:37   #2834
MidnightChild
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 45
Dot.: masaż chińską bańką

Na początku myślałam, że to właśnie barwnik, albo że są brudne ;p ale cały czas tak jest, a moje banieczki są przezroczyste, więc nie ma takiej opcji
MidnightChild jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 11:32   #2835
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez MidnightChild Pokaż wiadomość
Wspomagają, ale nie zrobią wszystkiego za nas. Oczyszczają organizm z toksyn, które sprawiają, że trudniej schudnąć. Na tej samej zasadzie działają bańki. Spróbuj np użyć większej ilości oliwki do masażu, wciągnij więcej powietrza i obserwuj - ja mam banieczki z taką "pompką" do odsysania powietrza. Jeśli szybko i intensywnie masuję, widzę, że oliwka robi się czarna. Bańki wysysają toksyny z ciała. Na tej samej zasadzie działają plastry. Naklejasz na stopach - szczelnie. W środku są ziółka, itp. Kiedy idziesz spać, stopy Ci się bardziej w tych miejscach pocą, plastry wyciągają toksyny, etc. Ja przez pierwsze 5 dni miałam AŻ SZTYWNE i klejące. Czekam na kasę, wtedy drugą paczkę kupię.

Dzięki. chyba kupie te plastry z ciekawości w sumie
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 12:27   #2836
MidnightChild
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 45
Dot.: masaż chińską bańką

Ja po prostu wychodzę z założenia, że warto próbować od razu informuję : podczas stosowania plastrów może chcieć się bardziej pić. Warto zainwestować w wodę z dużą ilością minerałów, np. Muszyniankę.
MidnightChild jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 12:43   #2837
anink
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 53
Dot.: masaż chińską bańką

Witam
Pierwszy raz piszę w tym wątku, ale czytam Was dość regularnie W ubiegłym roku miałam wykonywane drenaże limfatyczne przez wykwalifikowaną rehabilitantkę. Jej masaż antycellulitowy polegał głównie na masażu manulanym, rękami. Dopiero na sam koniec jeździła mi po nogach bańkami - ot, po prostu, góra dół, bez odrywania, czyli wbrew temu, co pisała Shanaya... głupia już w tym wszystkim jestem, bo niby ta co mi robiła też wykwalifikowana, i co ?? Natomiast częściej spotkałam się jednak z opiniami, że masaże powinno się wykonywać tylko i wyłącznie w kierunku od dołu do góry.
Po skończonej serii zabiegów przez tę masażystkę zakupiłam sobie bańki do stosowania samodzielnego... i co ?? I nic ( zapału starczyło mi może na 3 razy, a później banieczki wylądowały w kącie( no ale mam mocne postanowienie, żeby wrócić do masaży
Natomiast mam jedno bardzo ważne pytanie do wszystkich, które się orientują - OTÓŻ CHODZI O NAPIĘCIE MIĘŚNI - MOJA MASAŻYSTKA ROBIŁA MI NA ROZLUŹNIONYCH, TUTAJ TEŻ POJAWIŁY SIĘ OPINIE, ŻE NA ROZLUŹNIONYCH, NATOMIAST JAKIŚ CZAS TEMU W TV WYPOWIADAŁA SIĘ PANI DERMATOLOG, KTÓRA POWIEDZIAŁA, ŻE MASUJĄC UDA BAŃKAMI I NIE SPINAJĄC JEDNOCZEŚNIE MIĘŚNI, MOŻNA NAROBIĆ SOBIE WIĘCEJ SZKODY NIŻ POŻYTKU, PONIEWAŻ WTEDY ROZCIĄGA SIĘ SKÓRA. A CO ZA TYM IDZIE ?? - UDA I PUPA ZAMIAST SIĘ UJĘDRNIAĆ - Z CZASEM STAJĄ SIĘ SFLACZAŁE...POWIEDZIAŁA, ŻE JEŚLI MASAŻ BANKĄ, TO TYLKO I WYŁĄCZNIE NA NAPIĘTYCH MIĘŚNIACH, ABY NIE DOPUŚCIĆ DO NACIĄGANIA SKÓRY!!!!!
Dziewczyny, pomocy, bo ja już nie wiem, kto ma rację???:confus ed:
anink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 16:30   #2838
*Sylvia*
Raczkowanie
 
Avatar *Sylvia*
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: woj.pomorskie
Wiadomości: 175
GG do *Sylvia* Wyślij wiadomość przez MSN do *Sylvia*
Dot.: masaż chińską bańką

ummm, przy bańkach używamy ciągłych ruchów, staramy się nie odrywać- to pamiętam.Nic o ewentualnie zwiotczałej skórze doktor nie wspomniała...wydaje mi się, że są to tak chwilowe "nadciągnięcia" skóry, że nie powinno się nic złego stać.We wtorek mam u mojej dermatolog kolejną wizytę to się dowiem co i jak na 100% i dam Wam znać kobity ;-)
__________________
Błagamy o jakąkolwiek pomoc - http://nadzieja-dobermana.pl/
*Sylvia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 18:05   #2839
niemadlamnienicku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 124
Dot.: masaż chińską bańką

[1=e0f3d546fc8e38a0a41f4bf ac2647800bba81a40_6556af1 3d63ff;33085678]Jeśli Twoje bańki są gumowe to możesz je wygotować. Powinno trochę je zmiękczyć

I mam do Was takie pytanie - czy jeśli po masażu nie robią mi się siniaki to robię go zbyt delikatnie?[/QUOTE]


Kochana dziękuję za radę! wygotowałam je i już są miękkie nie musze więc kupowac nowych, dzięki!
niemadlamnienicku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-26, 08:41   #2840
Aaerin
Raczkowanie
 
Avatar Aaerin
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 108
Dot.: masaż chińską bańką

Hej dziewczyny . Mnie też zastanawia, czy jak nie mam siniaków to czy może za lekko zasysam. Masaż robię codziennie, przez pół godziny masując jedną nogę okrężnymi ruchami od dołu w stronę pośladków. Boli, skóra jest momentalnie czerwona a już bardziej zassać nie mogę. Mam bańkę szklaną bezogniową + pompkę. Do poślizgu używam zwykłej oliwki dla bobasków.

Ogólnie wydawało mi się, że cellulit się bardzo zmniejsza, ale jak wczoraj zobaczyłam swoje nogi i pupę w innym świetle (to nie metafora to się załamałam...wszystko poorane tak jak było...straciłam zapał...
__________________
Dukan - srukan

Dieta Turbo! było 82 jest 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60

Bańki chińskie! Cudo na cellu!
Aaerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 10:16   #2841
Reyko90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5
Arrow Dot.: masaż chińską bańką

Hmm to już nie wiem odrywać tą bańkę czy nie Jak nie odrywałam to naprawdę czułam, że coś z nogami sie dzieje, ale robiły się straszne siniaki.. Teraz odrywam bańkę na górze i nie mam już czerwonych nóg, ani siniaków. Dzisiaj zrobie w końcu masaż ( kilka dni nie mogłam robić ), może mocniej musze zassać Poza tym masaż robię na stojąco, bo nie ma mi kto go zrobić, wiec siłą rzeczy raczej mięśnie nóg się napinają xd

Edytowane przez Reyko90
Czas edycji: 2012-03-26 o 10:20
Reyko90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 12:13   #2842
niemadlamnienicku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 124
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez Reyko90 Pokaż wiadomość
Hmm to już nie wiem odrywać tą bańkę czy nie Jak nie odrywałam to naprawdę czułam, że coś z nogami sie dzieje, ale robiły się straszne siniaki.. Teraz odrywam bańkę na górze i nie mam już czerwonych nóg, ani siniaków. Dzisiaj zrobie w końcu masaż ( kilka dni nie mogłam robić ), może mocniej musze zassać Poza tym masaż robię na stojąco, bo nie ma mi kto go zrobić, wiec siłą rzeczy raczej mięśnie nóg się napinają xd

ja wczoraj robilam swój pierwszy masaż i też wykonywałam go na stojąco, bo jakoś nie wyobrażam sobie np. na siedząco czy leżąco. Ale opieram masowaną nogę np o wannę i chyba mięśnie nie są już tak napięte jak bym stała na tej nodze, więc chyba tak jest ok, ale do końca pewności nie mam...



A teraz muszę się pożalić - po wczorajszym pierwszym masażu zrobiłam sobie takie jakby małe krwiaczki na jednym pośladku, na pewno to wina tego że pewnie źle się masowałam, ale nie jest to od razu przeciwskazaniem do masażu, prawda?

i jeszcze jedno: dziś jak spojrzałam na swoje uda to się przeraziłam... nie wiem czy spotkałyście się z czymś takim, ale po tym masażu mam takie przeorane nogi... jakbym jeszcze bardziej wyciągnęła ten cellulit, (tylko że nie mówię tutaj o chwilowym efekcie pogorszenia się cellulitu po masażu o którym tu była mowa) ale to nawet nie jest tylko pomarańczowa skórka ale takie jakby szramy jak powiedzmy robią się czasem od jakichś przeszyć i ozdóbek w obcisłych jeansach, mam nadzieję, że zrozumiecie o co mi chodzi.

Bossszzz.... jeden pierwszy masaż a tyle dramatów
niemadlamnienicku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 12:53   #2843
lolidka
Przyczajenie
 
Avatar lolidka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 12
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez niemadlamnienicku Pokaż wiadomość
ja wczoraj robilam swój pierwszy masaż i też wykonywałam go na stojąco, bo jakoś nie wyobrażam sobie np. na siedząco czy leżąco. Ale opieram masowaną nogę np o wannę i chyba mięśnie nie są już tak napięte jak bym stała na tej nodze, więc chyba tak jest ok, ale do końca pewności nie mam...



A teraz muszę się pożalić - po wczorajszym pierwszym masażu zrobiłam sobie takie jakby małe krwiaczki na jednym pośladku, na pewno to wina tego że pewnie źle się masowałam, ale nie jest to od razu przeciwskazaniem do masażu, prawda?

i jeszcze jedno: dziś jak spojrzałam na swoje uda to się przeraziłam... nie wiem czy spotkałyście się z czymś takim, ale po tym masażu mam takie przeorane nogi... jakbym jeszcze bardziej wyciągnęła ten cellulit, (tylko że nie mówię tutaj o chwilowym efekcie pogorszenia się cellulitu po masażu o którym tu była mowa) ale to nawet nie jest tylko pomarańczowa skórka ale takie jakby szramy jak powiedzmy robią się czasem od jakichś przeszyć i ozdóbek w obcisłych jeansach, mam nadzieję, że zrozumiecie o co mi chodzi.

Bossszzz.... jeden pierwszy masaż a tyle dramatów


też tak miałam- pierwszy masaż strasznie mnie bolał, miałam mnóstwo siniaków i krwiaków,i do tego gdzieś tak do 4-5 masowania było pogorszenie a nie polepszenie... ale to jest jakaś opuchlizna raczej bo widać ją po zabiegu a na drugi dzień się spłyca. Robiłam masaż co 3 dzień jeśli miałam takie siniaki-one dość szybko znikają-zresztą jest zalecenie żeby ten masaż robić 2 razy w tygodniu(w trakcie sesji) a późnie j tylko raz w tygodniu w celu podtrzymania efektów. efekty u mnie przyszły zauważalne dopiero po 8 masażu
PS. od 4-5 masażu nie robią mi się żadne siniaki i krwiaki-na początku myślałam ze może bańka się już nie zasysa tak jak powinna-ale tu chodzi raczej o kwestię wprawy i przyzwyczajenia skóry, także głowa do góry i jazda z koksem!!! będzie już tylko lepiej

---------- Dopisano o 13:49 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

Cytat:
Napisane przez MidnightChild Pokaż wiadomość
Na początku myślałam, że to właśnie barwnik, albo że są brudne ;p ale cały czas tak jest, a moje banieczki są przezroczyste, więc nie ma takiej opcji
ja myślałam że może mam jakąś brudną skórę...ale po kąpieli?nie chciało mi się wierzyć, potem podejrzewałam oliwkę-ale jej kolor jest przezroczysty to na końcu oskarżyłam bańkę-bo w sumie jest niebieska i może w reakcji z ciepłem i oliwą robić coś szaro-czarnego. Takie wytłumaczenie sobie założyłam, ale pojawiła się trzecia opcja gdy zauważyłam że natężenie tej barwy szarości się zmienia z upływem czasu...raz była ciemno-brązowa, szaro-brązowa, szaro-zielona, a ostatnio blady szary i z czasem są coraz mniej intensywne.... co mnie tknęło że to mogą być toksyny. Podobno cellulit w duzej mierze jest powodowany przez toksyny, a jakby nie było to bańki je wyciągają i łatwiej jest m.innymi schudnąć czy poźbyc się cellulitu, z drugiej zaś strony nie wszystkie dziewczyny na forum zauważyły tą ciemną konsystencję oliwki-wyjaśnieniem może byc to że nasze cellulity sie różnią-tzn. zostały spowodowane przez różne przyczyny-w moim wypadku pewnie w dużej mierze toksyny-złą dietę i przemianę materii, alkohol, używki itp-samo to że skoro wychodzą te toksyny a cellulitu prawie już nie ma potwierdzało by tą tezę....

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------

Edytowane przez lolidka
Czas edycji: 2012-03-26 o 13:07
lolidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 12:53   #2844
aga1985m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2
Dot.: masaż chińską bańką

Napaliłam się na te bańki, mam nowe i co...wczoraj próbowałam i nic! Strasznie twarde te bańki, ciężko było je przyssać a co dopiero nimi poruszać, nie mówiąc o tym że myślałam że mi noga odpadnie okropny ból. Zrezygnowałam. Nie wiem czy jeszcze podejde do tego co radzicie???
aga1985m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 13:04   #2845
lolidka
Przyczajenie
 
Avatar lolidka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 12
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez aga1985m Pokaż wiadomość
Napaliłam się na te bańki, mam nowe i co...wczoraj próbowałam i nic! Strasznie twarde te bańki, ciężko było je przyssać a co dopiero nimi poruszać, nie mówiąc o tym że myślałam że mi noga odpadnie okropny ból. Zrezygnowałam. Nie wiem czy jeszcze podejde do tego co radzicie???
na początek powinno się zacząć mniejszą banką, wtedy ma się lepszą kontrolę tego co robimy, bolec będzie nadal ale będziesz czuć się pewniej, jak sie przekonasz do największej to robisz największą, mnie też strasznie bolało na początku(1-3 pierwsze zabiegi masakra ale jak pomyślałam o cellulicie (bleeee)tostwierdziłam ze każdy ból zniosę byle mieć piękne nogi na plaży
a tak na marginesie to twoja decyzja - każdy ma inny próg bólu-jesli jest aż tak silny że nie mozesz aż sie masować to sie lepiej zastanów czy jest sens jeśli będziesz piszczeć z bólu, nikt za ciebie odpowiedzialności nie weźmie
lolidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 13:38   #2846
MidnightChild
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 45
Dot.: masaż chińską bańką

U mnie też przez paskudną dietę, etc plus palę. Więc jasne, że sama jestem sobie winna. Masaż co 2 dni, etc. Więcej wody, do tego aqua slim, detox z rossmanna czy cuś, żeby nawodnić się prawidłowo i jazda
Do koleżanki powyżej : może spróbuj jak ktoś pisał wyżej - wygotować?
MidnightChild jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 12:02   #2847
zafascynowana88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 13
Dot.: masaż chińską bańką

u mnie też jest taka jakby brudna ta oliwka po kilku min masażu, może faktycznie jakieś syfy się usuwają?
A co do oczyszczania to chciałabym zobić sobie lewatywe ale nie mam odwagi...
zafascynowana88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 14:31   #2848
lolidka
Przyczajenie
 
Avatar lolidka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 12
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez aga1985m Pokaż wiadomość
Napaliłam się na te bańki, mam nowe i co...wczoraj próbowałam i nic! Strasznie twarde te bańki, ciężko było je przyssać a co dopiero nimi poruszać, nie mówiąc o tym że myślałam że mi noga odpadnie okropny ból. Zrezygnowałam. Nie wiem czy jeszcze podejde do tego co radzicie???

ale to na pewno masz te niebieskie?

---------- Dopisano o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano o 15:25 ----------

---------- Dopisano o 15:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:30 ----------

Cytat:
Napisane przez zafascynowana88 Pokaż wiadomość
u mnie też jest taka jakby brudna ta oliwka po kilku min masażu, może faktycznie jakieś syfy się usuwają?
A co do oczyszczania to chciałabym zobić sobie lewatywe ale nie mam odwagi...
słyszałam że lewatywa jest bardzo zdrowa...ale jakoś jeszcze nigdy nie robiłam. Raz na pół roku ponoć daje efekty-lepsza przemiana materii, pozbywa się jakiś złogów na jelitach(to też jakieś toksyny czy coś w tym stylu- są czarne i mają gumowo-kiślowatą konsystencję bleee i każdy to ma...bleee i tego nie można wysra* tylko lewatywą się ich można pozbyć) najlepiej po niej zacząć jakąś dietę-bo szybciej przynosi efekty. Myślę że lewatywę robi się w szpitalu albo jakimś SPA bo raczej sama bym sobie nie zrobiła... widziałam jakiś program w Tv jak ludziom na jakiejś tam "farmie zdrowia " uczyli "mieszczuchów" zdrowego trybu życia-m.innymi pielęgniarka robiła im lewatywę przez kilka godzin a we wiadrze były ich złogi-potem uczestnicy tego programu się nimi jarali-jakie są duże...na początku mieli kilka lewatyw żeby właśnie pozbyć się złogów, trzeba by było poczytać o tym na jakimś portalu medycznym, a potem udać się do specjalisty...z tego co słyszałam lewatywę przeprowadza się też koniecznie przed porodem w szpitalu

Edytowane przez lolidka
Czas edycji: 2012-03-27 o 14:44
lolidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 14:38   #2849
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez lolidka Pokaż wiadomość

słyszałam że lewatywa jest bardzo zdrowa...ale jakoś jeszcze nigdy nie robiłam. Raz na pół roku ponoć daje efekty-lepsza przemiana materii, pozbywa się jakiś złogów na jelitach(to też jakieś toksyny czy coś w tym stylu) najlepiej po niej zacząć jakąś dietę-bo szybciej przynosi efekty. Myślę że robi się ją w szpitalu albo jakimś SPA? bo sama bym sobie nie zrobiła...
Lewatywa to taki pic na wodę . Taki sam efekt osiaga się tabletkami na przeczyszczenie. Oczyścić da sie tylko mały fragment jelita, tyle samo ile przy uzyciu tabletek. Oczywiście przy lewatywie wrażenia dużo ciekawsze No i koooszt dużo wyższy


Krwiaczki już prawie zlazły, może jutro się wymasuję wreszcie
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 15:17   #2850
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez lolidka Pokaż wiadomość
tylko lewatywą się ich można pozbyć)


lewatywa to też nic innego jak poprzez wlanie płynu uzyskanie szybszego wypróżnienia, nie wiem co to za teorie są przypisywane do takich zabiegów

niedługo przeczytam, że kaniula od enemy tez sie robi czarna
anastazjaaa2 koszt nie musi być wysoki, lewatywę można sobie zrobić z wody z mydłem
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-28 18:28:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:45.