co kupujecie w Polsce? - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-27, 10:25   #241
AfroJAzz
Rozeznanie
 
Avatar AfroJAzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: DUBLIN
Wiadomości: 909
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Cytat:
Napisane przez AniaWila Pokaż wiadomość
dominikinha zapraszam na watek - ''kosmetyki w Wielkiej Brytanii'' ale to tak nawiasem mowiac.

Pierwsza mysl jaka mi przychodzi do glowy to - witamina C- ta w slodkiej skorupce , kielbaska, przyprawy- chociaz teraz mozna kupic juz w polskich sklepach, kosmetyki Erisa, apteczne, cyfre+ .....
mozna kupic Cyfre +?? hm, poszukac musze!
__________________
AfroJAzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 15:45   #242
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Ja z Hiszpanii do Polski za kazdym razem woze noge jamona (taka szynke wedzona), czekolade do przygotowania na goraca i horchata de chufas (napoj przypominajacy smakiem migdaly). Mam w domu amatorow, wiec walizka pelna I jeszcze zawsze jakies ciuchy i czasem, na zamowienie, jakies ekskluzywniejsze kosmetyki kolorowe, bo tu sa tansze.

Za to z Polski przyciagam:
- salami i kabanosy (czasem tez inne wyroby wedliniarskie)
- musztarde francuska
- serek Capri
- wodki jesli jest zapotrzebowanie
- chleb i "buka" (bulki)
- sosy do salatek
- kilka polskich smakow zupek w proszku (barszcz czerwony, zurek itp.)
- zele do mycia twarzy i toniki
- czasem jakies inne kosmetyki i kolorowke
- poszewki na koldre (tez ja przywiozlam z Polski, bo tu sie pod przescieradlami spi)
- czasem ciuchy albo buty (jak trafie na cos fajnego)
- tabletki antykoncepcyjne (po wielu probach mam doskonale dobrane i nie chce eksperymentowac)
- rozne leki (jak mi sie przypomni to ide z lista do apteki i kupuje na wszelkie mozliwe bolesci)
- tylko ukochanych kiszonych ogorkow od babci nie woze bo za ciezkie sa

Zawsze walizka ledwo sie domyka i zwykle przekracza dopuszczalne limity. Bedac w Polsce zawsze tez chodze do kosmetyczki i fryzjera.


Widzę,że z Polski przywozisz podobny asortyment,bo są rzeczy ,których niczym nie można zastąpić .
__________________




Edytowane przez Fresa
Czas edycji: 2009-06-03 o 16:20
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-02, 22:53   #243
bozena1543
Przyczajenie
 
Avatar bozena1543
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Arhus- Dania
Wiadomości: 7
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Fajny temacik . Bo ja też targam polską prase, książki, twarożki, kiełbaski, kosmetyki, ciuszki itp. Krowki i kiszone ogorki- podstawa. Książki kupujemy też przez internet . W Bellonie i Merlinie jesteśmy stałymi klientami. Mieszkam w Danii.
bozena1543 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 21:04   #244
Ssalomea
Raczkowanie
 
Avatar Ssalomea
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Usa, Polska
Wiadomości: 83
Dot.: co kupujecie w Polsce?

ale bym sobie krowka pomlaskala..!!!taka ciagnaca yumm!
Na pewno teraz przywioze:
kosmetyki,przyprawy,barsz czyki,inne zupki knorra,piwo,chcialabym ser bialy i kabanosy,ale jak juz jakas pisala(pozdrawiam nowa anglie)to zabiora!!!jedzenie w usa sucks
Ssalomea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 19:27   #245
kropkowana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiadomości: 81
GG do kropkowana
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Ja kupuje notes lub zeszyt w kratke. Lubie notowac cos w kratkach a nie liniach, a trudno w IRL znalezc zeszyt w kratke.
Oprocz tego kosmetyki polskich firm- Ziala, Kolastyna itd.
Ksiazki, filmy (przegrywam czesciej niz kupuje )
Lekarstwa.
Zabieralam prase ale juz dowoza do lotewskiego sklepu oprocz roznych polskich produktow- takze prase.
Ubrania i bielizne- oj, uwielbiam takie hurtowe zakupy
Sudoku- moge kupic tutaj ale w Polsce maja takie bardziej kobinowane
Wywoluje tez zdjecia z plyt, gdyz nie mam zakladu fotograficznego w mojej miejscowosci.
kropkowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 22:14   #246
Camomile
Zadomowienie
 
Avatar Camomile
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Hmm, tak sie zastanawiam, wlasciwie im dluzej jestem w UK, tym mniej przywoze z Polski. Coraz wiecej jest tu polskich sklepow, wiec jedzenia nie przywoze. Czasem zdarza sie jakis kosmetyk, czasami tez ubrania, a i zdecydowanie buty - mam wrazenie ze te tutejsze sa gorszej jakosci... Ale mniej przywoze z Polski niz np. rok temu, ciekawe czy ta tendencja sie u mnie utrzyma .
__________________
Nadienka - ur. 12/05/11


Camomile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 18:24   #247
Patrycja Nowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Ja w polsce zawsze kupuje galaretki , kielbase i kosmetyki do pielegnacji mojego synka i mase kosmetykow dla siebie, polskie jednak najbardziej mi odpowiadaja. Ale teraz slyszlalam ze otworzyli sklep z polskimi kosmetykami w UK. Podsylam linka www.polskadrogeria.co.uk , ceny bardzo niskie, chyba przestane jezdzic z ciezkimi bagazami )
Patrycja Nowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-11, 09:54   #248
donia2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 1
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Witam wszystkie dziewczyny
jestem nowa, niedawno sie zarejestrowalam
swietny temat, ja mieszkam w Danii, faktycznie ze maja tu niezbyt wybor a produkty nawet w polowie tak smaczne jak w Polsce, a narod generalnie otyly, ostatnio nie moglam sie napatrzec na polskie dziewczyny- zadbane, eleganckie i szczuple.

Ja przywoze cala mase roznych rzeczy z Polski, auto jest wypchane
wedliny i kabanosy ( maz i dzieci uwielbiaja )
przyprawy, sosy itp
slodycze ( rozne, dziecko meza uwielbia np tylko paluszki Krakus , delicje, ptasie mleczko )
kiszonki
cala mase kosmetykow ( nawet sasiadkom )
papierosy ( znajomym , bo my na szczescie nie palimy )
czasopisma np Zwierciadlo, ksiazki
leki np aspiryna, ziola
czerwona herbate
ciuchy wlasnie mniej, bo lubie tutejsza Vero Mode H&M i Mango, a cenowo nie odbiegaja od tych w Polsce, no ale zmotywowalyscie mnie do wiekszego rozejrzenia sie
fryzjera tez nie- mam tu swojego ulubionego, gejachociaz bardzo drogo, ale chodze co 2-3 miesiace wiec da sie wytrzymac
to chyba wszystko co mi sie przypomina
pozdrawiam
donia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-12, 21:12   #249
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: co kupujecie w Polsce?

witamy nowa emigrantke
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-12, 21:34   #250
Martinixxx
Zadomowienie
 
Avatar Martinixxx
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: O^^o
Wiadomości: 1 777
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Hejka!
Niedawno przybyłam do Szkocji pewnie jak większość za pracą i moja walizka wyjeżdżając z kraju miała 14 kilo nadwagi Wiadomo zabrałam ciuchy choć nie za dużo, kosmetyki, herbatki, gazetki, filmy.Jedzenia nie brałam bo pracuje w hotelu i mamy jedzenie w miarę jadalne, choć bardzo tęsknie za bigosem, sernikiem, surówka, normalna parówką wędlinami.W czerwcu jadę na krótkie wakacje więc zrobię zapasy)
Martinixxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-13, 16:58   #251
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Widze z temacik ozyl. Ale listy wywozonych rzeczy z Polski sa bardzo podobne. Kazda z nas teskni za wyrobami miesnymi, ogorkami kiszonymi i bigosem

My wczoraj odebralismy paczke od "tesciowej" mniam, nawet mazurka dostalismy, za ktorym moj TZ przepada. Pachnaca szyneczka, twarozek, roznego rodzaju kielbaski , pieczone mieso, prawdziwe pomidory i oczywiscie slodycze oraz lekarstwa i witaminki. W momencie rozpakowywania pachnialo Polska

Ps Pozdrawiam nowe wizazanki ze Skandynawii
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-03, 01:56   #252
ToYa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 54
Dot.: co kupujecie w Polsce?

W marcu wrocilam z Polski wraz z:
- zestawem dotleniajacym (mleczko, tonik, krem) Soraya
- Pasta i zelem Elmex
- Skrzypem polnym z witaminami
- dezodorantami (bo lubie takie o kremowej konsystencji a w US nie udalo mi sie takiego dorwac)
- witamina E w kapsulkach, cepan i jakis inny przeciwbliznowy (te moje blizny podepilacyjne chyba nie znikna :-( ), Alantan Plus i pare innych aptecznych

Niestety plyn do higieny intymnej wlozylam w bagaz podreczny i mi wyrzucili przy kontroli, gdyz nie wolno przewozic kosmetykow wiekszych niz 100 ml) . Takze mecze sie dalej z Eve, ktorego serdecznie nie znosze. Czy w US nie maja nic bardziej udanego do tych czesci ciala ? LOL
ToYa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 09:58   #253
Lara Croft
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 307
Dot.: co kupujecie w Polsce?

A ja przywoze z Pl smietane (ta jest przeokropna!), herbate Lipton (moj TZ za nia przepada), twarozek na pierogi i oczywiscie krakowska sucha, bo tutaj jest straszniscie droga. Kupuje tez kisielki i galaretki, a takze ziarenka smaku, ktorych tu niestety nie ma, zupy typu zurek, barszcz bialy i grochowa. No i oczywiscie papierosy dla TZta! Ale calkiem niedawno odkrylam niedaleko mnie stoisko z polskimi wyrobami, rzeczywiscie wyroby polskie, ale ceny powalaja z nog. Ale jak mam ochote na jakas polska wedlinke to oczywiscie jade do tego sklepu. Zakupy w Polsce robie tez wlasciwie, przy okazji odwiedzin u rodzicow. Albo moi goscie z Pl przywoza mi to wszystko! A, jeszcze kupuje cukierki trufle, takiego smaku jak te polskie nie znalazlam tutaj.
Lara Croft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 13:35   #254
Jonka_iwonka
Raczkowanie
 
Avatar Jonka_iwonka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Limerick
Wiadomości: 101
GG do Jonka_iwonka
Dot.: co kupujecie w Polsce?

CHALWA!! Duuuzo chalwy (cala dla mnie bo TZ jej nie lubi - i dobrze)... a tak poza tym to chyba nic, bo wszystko jest dostepne w sklepach. TZ wlasnie dostal nowa dostawe ptasiego mleczke wedlowskiego ktore uwielbia (bleee), kisielki, budynie, sosy do salatek knorra mamy dostepne w sklepie polskim lub tesco. Swego czasu kupowalam parowki u "Polaka" ale tylko dlatego, ze tesco wycofalo swoje za ktorymi przepadalam bo smakowaly jak polskie, teraz sa dostepne z powrotem W aldim jest kielbasa baaardzo dobra, smakuje jak nasza zwyczajna. Jesli chozi o kosmetyki to nie mam ulubionych, poza plynem ziaji do higieny intymnej kokosowym. Tutaj maja baaardzo ograniczony wybor takowych plynow i wszystkie smerdza! W pl zamowilam z avonu z ciekawosci i bylam z niego zadowolona, tutaj znalazlam podobny (roznil sie kolorem, byl taki perlowy - w pl przezroczysty), zamowilam i uzylam go kilka razy po czym wyrzucilam bo smierdzial okropnie!
__________________
Pozdrawiam, Iwona
HAVE A NICE DAY!

http://www.suwaczek.pl/cache/647e4a002c.png
Jonka_iwonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 14:07   #255
karolin_rastatt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z rastatt
Wiadomości: 10
Dot.: co kupujecie w Polsce?

ja polecam z Polski krem pod oczy z arnika i swietlikiem firmy flos lek, jak duzo pracujecie przy kompie wspaniele dziala, oczy odpoczywaja, takze usuwa poduchy, sok z aloesu na przemiane materii, jedzenie nie, bo zaopatruje sie w firmie Lazar, ktora rozprowadza polskie produkty od polskich gazet po jedzenie, no i papierosy chociaz sama nie pale.pozdro
karolin_rastatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 21:43   #256
skst
Przyczajenie
 
Avatar skst
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: portugalia
Wiadomości: 13
Dot.: co kupujecie w Polsce?

ja kiedy wracam z polski do portugali to nie moge zapomniec o naszych sliwkach w czekoladzie ,o bajecznych,krowkach ...itp..po prosty nasze polskie jest najlepsze,a takze barszczyk bialy .....oczywiscie jakis ciuch dla mnie i i reszty rodzinki ale ostanio tez przywiozlam sobie firanki do calego mieszkania ,ale sie wszystkim podobaly ..chocho......na ogol wszystkiego po trochu..no ale zubrowka tez musi byc na zyczenie mojego meza
skst jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 14:19   #257
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Ja chyba przywiozę sobie do Włoch 10 bochenków polskiego chleba. Bo ten we Włoszech jakiś taki niesmaczny jest. A poza tym chcę kupić sobie kosmetyki firm, których tutaj nie ma.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 23:59   #258
bozena1543
Przyczajenie
 
Avatar bozena1543
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Arhus- Dania
Wiadomości: 7
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Pewnie tak nam już zostanie. Mamy swoje przyzwyczajenia. To co wozimy to jedno. My jeszcze kupujemy przez internet. Książki- w dużych ilościach,bo oboje z mężem dużo czytamy.Ja jeszcze wzory do haftu. Tu owszem są, ale to nie nasze klimaty. Takiego Wyspiańskiego nie znajdzie się na całym świecie. Świątecznie pozdrawiam. Bożena
bozena1543 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 18:18   #259
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomości: 10 227
GG do cuciola
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Gonia a ty tez z Wloch?
odezwij sie do mnie
cuciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-21, 14:45   #260
evamoni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 438
GG do evamoni
Dot.: co kupujecie w Polsce?

dzisiaj kupilam peeling, maseczke, tonik i krem nawilzajacz erisa. Kupilam tez buty-kozaki ze skory.
Za to z Niemiec ciagnelam wina niemieckie, ktore sa bardzo dobre i whiski-tansze
evamoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-03, 16:02   #261
Nesca77
Raczkowanie
 
Avatar Nesca77
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Australia + Emiraty Arabskie
Wiadomości: 91
Wyślij wiadomość przez Yahoo do Nesca77
Smile Dot.: co kupujecie w Polsce?

Ja to przede wszystkim kupuje uslugi:
- fryzjer - odwazniejsza koloryzacja, tu po 2 tygodniach nie widac moich pasemek - porazka!
- dentysta - tu ceny sa zabojcze, a u mojej pani dentystki w Polsce place 60 zl za swiatloutwardzalna plombe
- ginekolog i tabletki
- soczewki kontaktowe
Poza tym:
- biuzteria - ladne zloto i bursztyny - tu zloto jest jakies takie zolte
- buty
- ciuchy - Reserved, Top Secret - wszyscy sie pytaja skad takie ladne ubrania
- Figure - ziolka na przeczyszczenie
- Persen, Nurofen z kodeina bo tanszy
- rajstopy z lycra
- zawsze jakies polskie filmy i plyty CD
- jak mieszkalismy w Dubaju to wozilam kabanoski (ale teraz okazuje sie ze Sokolow sprowadza je do Emiratow) grzyby suszone na Boze Narodzenie i pierniczki w czekoladzie,
- czasem jakas ksiazke - ale ze wzgledu na wage rzadko woze
- krem pod oczy Oceanic Prestige
- krem z filtrami
- zurek i barszczyk Knorra
Nesca77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 19:38   #262
Orianna
Raczkowanie
 
Avatar Orianna
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 116
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Ja podobne rzeczy przywoze, co Fresa.
Dodalabym ze swoich:
- polskie kosmetyki - FLos-Lek do cery nacznkowej,zele do higieny intymnej - rozne polskie , szampony do wlosow ziolowe, maseczki do twarzy w saszetkach rozne.
- zeszyty w kratke Nienawidze tych poliniowanych, pisze w nich jak kura pazurem.
- jedzonko: chleb, jogurty, ser zolty, wedliny, Rama Cream Bonjour, nasze drozdzowki i paczki,przyprawy rozniste do kurczaka i salatek, musztarde.
Niektore z tych rzeczy dostaje w polskich sklepach z jedzonkiem,ale to roznie bywa.
Ze slodyczy to Michalki,Kukulki i Princessa kokosowa
- No i buty bo w UK buty to porazka - fason materiali wykonanie.W szoku bylam,ze firma Clarks otwiera sklepy w Polsce. Gdzie im do europejskiej jakosci, przy wloskich,niemieckich czy nawet polskich butach...
Niestety , ciuchy w Polsce sobie odpuszczam,bo po ostatnich spadkach funta jest w Polsce poprostu drogo :/

Najbardziej to bym chciala z Polski przywozic dobra pogode
Orianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-29, 15:47   #263
nimrodel
Rozeznanie
 
Avatar nimrodel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 895
Dot.: co kupujecie w Polsce?

najczesciej jedzonko

Berlinki, jakies paroweczki
zupki Amino
nasze kochane wafelki, np Teatralne
ser, szynke (w Niemczech drogie nabialy i mieso)
ksiazki, prasa
bielizna, ponczoszki itp
sosy, ketchupy
kawe z Biedronki


a tak to co raz czesciej wszystko jest tansze w Niemczech, a w Polsce droooogooo!!!!

to co zdecydowanie w Niemczech korzystniej:

coniektore jedzienie
ciuchy
buty
i takie jakies *******ki do domu, tylu Ikea
nimrodel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 01:43   #264
littlepleasure
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Ja z Polski zabieram tylko lekarstwa, na szczescie moj TZ pracuje w 'sklepie z polskim asortymentem' wiec co tydzien/dwa mamy ciezarowke pelna wszystkiego, a czasem nawet jakies specjalne zamowienie pan kierowca dostarczy.
littlepleasure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 16:20   #265
go2me
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 653
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Na początku gdy w UK było trudno dostać jakiekolwiek polskie produkty przywoziłam kiełbasy, różne typowp polskie produkty typu ogórce kiszone kapusta kiszona, polskie budynie kisiele, gazetki,
teraz wszystko to można dostać w polskich sklepach (drożej ale czasem sa to takie rarytasy że nie można się nie skusić) lub w supermarketach, książki w bibliotekach,albo a księgarni internetowej, właściwie teraz z Polskin nie kupuję nic, tylko lekarstwo raz na 6 miesięcy
__________________

go2me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 20:42   #266
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Kosmetyki Rimmel. Ostatnio kapnęłam się, że w Polsce są niemalże o połowę tańsze.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 20:52   #267
madzikUK
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 866
GG do madzikUK
Dot.: co kupujecie w Polsce?

ja z Polski zabieram przede wszystkim mieso mielone bo te angielskie jakos mi zalatuje,
ser
michalki
henne do brwi
sosy pieczeniowe, i inne podobne to w pl sklepach sa o polowe tansze niz w uk
fasole, zebym sobie domowa fasolke po bretonsku zrobila a nie te ich zapuszkowane swinstwo jadla
ciuchy i buty!! bo ja jakos nie pojmuje tej ich mody

i to chyba wszystko. reszte mozna kupic tutaj,
__________________
02.02.2010 urodzilo sie najwieksze szczescie mojego zycia-Natalia:
http://picasaweb.google.co.uk/stanczak.magdalena/Natalia#
madzikUK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 14:41   #268
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Mi sie juz powoli konczy asortyment towarow przywiezionych z Polandii, trzeba bedzie sie znowu wybrac A tak serio to najbardziej brakuje mi tu ogorkow malosolnych i siwezej kapustki kiszonej, ciastek typu drozdzowka z serem, krowek ciagutek i barszczu, Tyskiego lub Leszka, a jesienia nie ma tu sliwek, kabaczkow i gruszek klaps . Masowo przywoze slodycze, herabty roznorodne,paszteciki z kurczaczkiem, kawe - norweska jest niepijalna, przyprawy, takie tam rozne fixy do kurczaczka w pieczarkach i tym podobne, gorace kubki grochowe i barszcz, kasze gryczana i perlowa bo tu nie istnieje. Jakies tam piwka i zubruweczka, troszke fajeczek - wszystko w dozwolonych ilosciach Galaretki - tu sa okropne, kisiele i budynie no i ciasta w proszku jak karpatka, kremy w proszku - tu jest masakra. Farby do wlosow - bo tu nie ma mojego koloru i sa mega drogie, szampon - tu jest tylko dla wlosow normalnych i suchych jakby przetluszczajace sie nie istnialy, plyn do hig.int. kremy do rak i stop, jakies kosmetyki kolorowe. Jak jestem autem to sobie biore mega pake proszku do prania - tu kilogram kosztuje okolo 100zl, jakies plyny do zmiekczania, mycia okien, srodki do czyszczenia toalet - tu mam az 3 do wyboru - prawie czysty chlor lub amoniak, plus Domestos czasami sie trafi. Szczesciary co maja poslki sklepik w okolicy, mam nadzieje ze keidys w Norwegii ktos wpadnie na pomysl otwarcia takiego sklepu. Chcialam dodac ze mamcia wysyla mi raz w miesiacu gazetki i ksiazke bo mam zamowiona cala serie - jak jestem autem to zabieram wszystkie ksiazki ktore aktualnie doszly do domku, kupuje duzo filmow na dvd, oraz gazety. No i kupuje mega pake lekaarstw bo w Norwegii przeziebienie i grypa sa zupelnie bagatelizowane i nie ma zadnych srodkow, lekarz nawet potrafie ciebie wyslac do domu bez zadnego przepisanego leku. No i grzybki suszone zebrane na jesieni i ususzone przez mamcie.

Edytowane przez norka27
Czas edycji: 2009-06-04 o 14:50
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 22:24   #269
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: co kupujecie w Polsce?

*lekarstwa
*srebrna bizuteria z galerii- hit nie do pobicia
*kosmetyki naturalne
*michalki, sliwki w czekoladzie , cukierki czekoladowe z wodka
*krysztaly
* wyroby rekodzielnicze, unikatowe, autorskie
Ciuchy, buty, torebki, kosmetyki dobre gatunkowo duzo drozsze niz w innych krajach Europy.
Szkoda miejsca w bagazu.
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 09:56   #270
henieczka
Rozeznanie
 
Avatar henieczka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 596
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Ja kupuje glownie herbaty - zielona lisciasta smakowa i czerwona pu erh, ktorej w Anglii jeszcze nie znalazlam. Mnostwo ksiazek - pakuje wszystko do bagazu podrecznego mojego meza, zwykle dosyc duzo wejdzie Plyn do higieny intymnej Lactacyd, w Polsce 10zl, w Anglii 6 funtow..pasty Elmex, masc z witamina A i masc cynkowa, czasem skusze sie na jakis polski kosmetyk. I o by bylo na tyle z mojej strony. Jednakze biorac tez pod uwage upodobania mojego meza zawsze wracamy z roznymi kielbasami, metkami, sledziami....
I zawsze polski dentysta i ginekolog.
__________________
Kochana i kochająca, szczęśliwa.





henieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-19 15:35:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:09.