Chce kupić mieszkanie, ale gdzie? [W-wa] - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-22, 21:10   #61
Savasana
Raczkowanie
 
Avatar Savasana
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 497
Dot.: Chce kupić mieszkanie, ale gdzie? [W-wa]

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
PKP Rakowiec.
No właśnie też tak myślałam, że jeżdżą co chwilę, a tu przychodzę na stację i słyszę komunikat, że opóźnienie. I tak raz, drugi, trzeci...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A na Rakowcu jeździ chyba SKM tak ? Pociągi nie przyjeżdżają co kilka minut ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Savasana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-22, 21:24   #62
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Chce kupić mieszkanie, ale gdzie? [W-wa]

Cytat:
Napisane przez Savasana Pokaż wiadomość
A na Rakowcu jeździ chyba SKM tak ? Pociągi nie przyjeżdżają co kilka minut ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, jak jeżdżą to całkiem sporo, ale zdarzały się właśnie opóźnienia, a to zepsuty, a to ktoś na torach potrącony i ruch wstrzymywany. Dla mnie to było bardzo nieprzewidywalne i gdy mogłam to wolałam tramwaj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-24, 09:47   #63
Savasana
Raczkowanie
 
Avatar Savasana
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 497
Dot.: Chce kupić mieszkanie, ale gdzie? [W-wa]

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Tak, jak jeżdżą to całkiem sporo, ale zdarzały się właśnie opóźnienia, a to zepsuty, a to ktoś na torach potrącony i ruch wstrzymywany. Dla mnie to było bardzo nieprzewidywalne i gdy mogłam to wolałam tramwaj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W sumie tramwajom też często zdarzają się zastoje. Przynajmniej na mojej trasie z Bielan w ciągu roku już kilka razy był taki poważny zastój że trzeba było kombinować inny środek transportu.

Ogólnie jestem w kropce i nie wiem co robić. Ceny w Warszawie przerażają, mieszkanie pod Warszawą kupiłabym tylko ze względu na cenę. Ciekawe czy ceny spadną wkrótce ze względu na kryzys.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Savasana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-25, 00:29   #64
Undia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 86
Dot.: Chce kupić mieszkanie, ale gdzie? [W-wa]

Jeśli mogę coś od siebie doradzić..
Rozważ proszę opcję Pruszkowa, dlaczego? Pruszków oferuje mieszkania w zbliżonej cenie jak Białołęka, a tymczasem jest to miasto lepiej skomunikowane z centrum Warszawy niż wiele innych dzielnic miasta. Już pomijam fakt, że Pruszków sam w sobie oferuje Galerie, kino i inne atrakcje, jak każde duże miasto w Polsce.

Największy jednak atut to SKM, która dowiezie Cię do centrum stolicy w 20min. Niczym "elitarne" dzielnice Warszawy.
Undia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-25, 14:01   #65
Savasana
Raczkowanie
 
Avatar Savasana
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 497
Dot.: Chce kupić mieszkanie, ale gdzie? [W-wa]

Cytat:
Napisane przez Undia Pokaż wiadomość
Jeśli mogę coś od siebie doradzić..
Rozważ proszę opcję Pruszkowa, dlaczego? Pruszków oferuje mieszkania w zbliżonej cenie jak Białołęka, a tymczasem jest to miasto lepiej skomunikowane z centrum Warszawy niż wiele innych dzielnic miasta. Już pomijam fakt, że Pruszków sam w sobie oferuje Galerie, kino i inne atrakcje, jak każde duże miasto w Polsce.

Największy jednak atut to SKM, która dowiezie Cię do centrum stolicy w 20min. Niczym "elitarne" dzielnice Warszawy.
Wszelkie porady mile widziane

Niestety z Pruszkowa jest słaby dojazd na Mordor, z przesiadka autobusem. Zależy mi na dobrym połączeniu z tą częścią Warszawy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Savasana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-09, 13:52   #66
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Chce kupić mieszkanie, ale gdzie? [W-wa]

Savasana i jak tam sytuacja z nieruchomością? Wybrałaś coś może?

Chciałam też trochę ruszyć wątek, bo ciekawi mnie, czy może powstają jakieś ciekawe inwestycje, o których wiecie, a jeszcze nie są za bardzo rozpromowane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-09, 16:04   #67
Savasana
Raczkowanie
 
Avatar Savasana
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 497
Dot.: Chce kupić mieszkanie, ale gdzie? [W-wa]

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Savasana i jak tam sytuacja z nieruchomością? Wybrałaś coś może?

Chciałam też trochę ruszyć wątek, bo ciekawi mnie, czy może powstają jakieś ciekawe inwestycje, o których wiecie, a jeszcze nie są za bardzo rozpromowane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo, właśnie myślałam ostatnio żeby założyć jakiś wątek wsparcia psychicznego dla osób szukających mieszkania w Warszawie

Niestety nie udało mi się jeszcze kupić. Szukam na wtórnym, na pierwotnym przy aktualnych cenach nie stać mnie na taki metraż jak potrzebuje. Mam wrażenie że w porównaniu z zeszłym rokiem ceny wciąż rosną mimo pandemii, a te mieszkania to jakiś dramat.

A Tobie jak idą poszukiwania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Savasana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-09, 17:54   #68
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Chce kupić mieszkanie, ale gdzie? [W-wa]

Deweloperzy jeszcze nie wymyślili takiej inwestycji, która spełniałaby moje wymagania Mam gdzie mieszkać, ale nie jest to wymarzone miejsce, dlatego rozglądam się na rynku. Może w końcu powstanie miejsce, w którym na 100% będę chciała mieszkać, zobaczymy.

Naprawdę wtórny rynek jest tańszy? Z tego co patrzę, to mocno doliczają za fakt pozostawienia w mieszkaniu wątpliwej jakości mebli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-09, 18:08   #69
Savasana
Raczkowanie
 
Avatar Savasana
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 497
Dot.: Chce kupić mieszkanie, ale gdzie? [W-wa]

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Deweloperzy jeszcze nie wymyślili takiej inwestycji, która spełniałaby moje wymagania Mam gdzie mieszkać, ale nie jest to wymarzone miejsce, dlatego rozglądam się na rynku. Może w końcu powstanie miejsce, w którym na 100% będę chciała mieszkać, zobaczymy.

Naprawdę wtórny rynek jest tańszy? Z tego co patrzę, to mocno doliczają za fakt pozostawienia w mieszkaniu wątpliwej jakości mebli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jakie są te wymagania?

Ja szukam na Ursynowie i na Bielanach. Jeśli chodzi o rynek wtórny to da sie znaleźć mieszkanie urządzone i wyposażone w przedziale 10-11.5 k za metr w zależności od standardu. Poki co nie spotkalam się z tym, żeby ktoś doliczał opłatę za meble, raczej każdy chciał je zostawić i zaoszczędzić sobie kłopotu z transportem. A na pierwotnym na Bielanach nie widziałam nic poniżej 12k, plus trzeba doliczyć jeszcze wykończenie. O Ursynowie już nic nie powiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Savasana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-09, 18:21   #70
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Chce kupić mieszkanie, ale gdzie? [W-wa]

Moje najważniejsze wytyczne:
- niska i kameralna zabudowa, nie blok przy bloku
- okna nie mogą wychodzić na ruchliwą i głośna ulicę
- tylko ostatnie piętro
- w pobliżu muszą być duże tereny zielone na spacery
- lokalizacja tylko w pierwszej strefie i nie na końcu świata, z bezpośrednim lub bardzo łatwym dojazdem do centrum
Niestety najtrudniejszy punkt to tereny zielone połączone z przestrzenią wokół bloku. Wszystko co patrzę, to ciasne bloki ustawione obok siebie tak blisko, jak tylko oficjalne normy pozwalają. I do wyboru albo widok z okna na sąsiada, albo na głośną ulicę...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-09, 20:31   #71
Savasana
Raczkowanie
 
Avatar Savasana
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 497
Dot.: Chce kupić mieszkanie, ale gdzie? [W-wa]

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Moje najważniejsze wytyczne:
- niska i kameralna zabudowa, nie blok przy bloku
- okna nie mogą wychodzić na ruchliwą i głośna ulicę
- tylko ostatnie piętro
- w pobliżu muszą być duże tereny zielone na spacery
- lokalizacja tylko w pierwszej strefie i nie na końcu świata, z bezpośrednim lub bardzo łatwym dojazdem do centrum
Niestety najtrudniejszy punkt to tereny zielone połączone z przestrzenią wokół bloku. Wszystko co patrzę, to ciasne bloki ustawione obok siebie tak blisko, jak tylko oficjalne normy pozwalają. I do wyboru albo widok z okna na sąsiada, albo na głośną ulicę...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam podobne wymagania, faktycznie coś takiego ciężko jest znaleźć. Ja nie mam gdzie mieszkać, więc niestety już się pogodziłam że będę mieć widok na sąsiada, bo ulicy nie zniosę.
Niestety, ludzie chętnie kupują mieszkania przy torach kolejowych albo przy wielkich ulicach, wiec deweloperzy się nie starają, bo nie muszą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Savasana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-10, 07:48   #72
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Chce kupić mieszkanie, ale gdzie? [W-wa]

Cytat:
Napisane przez Savasana Pokaż wiadomość
Mam podobne wymagania, faktycznie coś takiego ciężko jest znaleźć. Ja nie mam gdzie mieszkać, więc niestety już się pogodziłam że będę mieć widok na sąsiada, bo ulicy nie zniosę.
Niestety, ludzie chętnie kupują mieszkania przy torach kolejowych albo przy wielkich ulicach, wiec deweloperzy się nie starają, bo nie muszą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ech no niestety z sensowną lokalizacją jest ogromny kłopot. Mam nadzieję, że znajdziesz coś najlepszego dla siebie!
Co jakiś czas wynajduję całkiem ciekawe inwestycje, które potencjalnie mogą spełniać wymagania, ale najczęściej jak pojadę na miejsce (a jeżdżę dość często tak po prostu pooglądać miejsce, takie hobby ), to często czar pryska.
Najfajniejszy był Fort Cze, ale cenowo to dla bogaczy.
Jaśminowy Mokotów i inne inwestycje tuż obok - za ciasno bloki.
Infinity Wilanów - tu jeszcze nie byłam, ale obstawiam, że tereny zielone zaraz zabudują, no i tuż obok jest szpital (głośne karetki).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 11:17   #73
Savasana
Raczkowanie
 
Avatar Savasana
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 497
Dot.: Chce kupić mieszkanie, ale gdzie? [W-wa]

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Ech no niestety z sensowną lokalizacją jest ogromny kłopot. Mam nadzieję, że znajdziesz coś najlepszego dla siebie!
Co jakiś czas wynajduję całkiem ciekawe inwestycje, które potencjalnie mogą spełniać wymagania, ale najczęściej jak pojadę na miejsce (a jeżdżę dość często tak po prostu pooglądać miejsce, takie hobby ), to często czar pryska.
Najfajniejszy był Fort Cze, ale cenowo to dla bogaczy.
Jaśminowy Mokotów i inne inwestycje tuż obok - za ciasno bloki.
Infinity Wilanów - tu jeszcze nie byłam, ale obstawiam, że tereny zielone zaraz zabudują, no i tuż obok jest szpital (głośne karetki).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi się mega podobają okolice metra Młociny. Zabudowa może nie jest kameralna ale blisko las, Wisła. Tylko gorzej jak przyjdzie mi kiedyś pracować na południu Warszawy i dojeżdżać stamtąd.
Ciekawe czy faktycznie doczekamy się tej 3 i 4 linii metra, wtedy to o wiele więcej lokalizacji wchodziłoby w grę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Savasana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 15:54   #74
ditaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 109
Dot.: Chce kupić mieszkanie, ale gdzie? [W-wa]

Orientuje sie ktos jakie są ceny w Infinity Wilanów?
ditaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 16:49   #75
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Chce kupić mieszkanie, ale gdzie? [W-wa]

Cytat:
Napisane przez ditaa Pokaż wiadomość
Orientuje sie ktos jakie są ceny w Infinity Wilanów?
Ja nie wiem, nie wysyłałam zapytania jeszcze. Obstawiam 15tys/metr.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 19:02   #76
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Chce kupić mieszkanie, ale gdzie? [W-wa]

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Ja nie wiem, nie wysyłałam zapytania jeszcze. Obstawiam 15tys/metr.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myślisz, że tyle? niedaleko południowa obwodnica, w okolicy mieszkania niby od 9 - 12,5k...
15k/m2 to by było bardzo dużo, a ta inwestycja czymś się wyróżnia?

Ja szukając mieszkania omijam na razie Wilanów, przynajmniej na rynku pierwotnym, bo albo ceny zaporowe, albo blisko naturystów (daleko od głównych tras komunikacji miejskiej)
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-11, 04:40   #77
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Chce kupić mieszkanie, ale gdzie? [W-wa]

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;88425501]myślisz, że tyle? niedaleko południowa obwodnica, w okolicy mieszkania niby od 9 - 12,5k...
15k/m2 to by było bardzo dużo, a ta inwestycja czymś się wyróżnia?

Ja szukając mieszkania omijam na razie Wilanów, przynajmniej na rynku pierwotnym, bo albo ceny zaporowe, albo blisko naturystów (daleko od głównych tras komunikacji miejskiej) [/QUOTE]To taki mój strzał, niczym nie poparty Zwykle gdy jakaś zwróci moją uwagę, to należy niestety do droższych.
Ale jak ktoś się dowie konkretne ceny, to jestem ciekawa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-11, 12:37   #78
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Chce kupić mieszkanie, ale gdzie? [W-wa]

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;88425501]myślisz, że tyle? niedaleko południowa obwodnica, w okolicy mieszkania niby od 9 - 12,5k...
15k/m2 to by było bardzo dużo, a ta inwestycja czymś się wyróżnia?

Ja szukając mieszkania omijam na razie Wilanów, przynajmniej na rynku pierwotnym, bo albo ceny zaporowe, albo blisko naturystów (daleko od głównych tras komunikacji miejskiej) [/QUOTE]
Niewiele przestrzeliłam 13900/m na większym metrażu i 14tys/metr przy 2 pokojach + obowiązkowy parking i komórka za 40tys.
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-11, 12:39   #79
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Chce kupić mieszkanie, ale gdzie? [W-wa]

Ja na razie dostałam tylko kilka wycen na Ursynowie i Wilanowie, czekam jeszcze na kilka na Pradze Pln., Bielanach i Tarchominie i chyba zacznę rozglądać się za czymś pod Warszawą i praca zdalna... Maskara xd

---------- Dopisano o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 13:38 ----------

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Niewiele przestrzeliłam 13900/m na większym metrażu i 14tys/metr przy 2 pokojach + obowiązkowy parking i komórka za 40tys.
To drożej niż na Ursynowie, w inwestycji bliżej metra xd o matko
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-11, 12:55   #80
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Chce kupić mieszkanie, ale gdzie? [W-wa]

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;88427155]Ja na razie dostałam tylko kilka wycen na Ursynowie i Wilanowie, czekam jeszcze na kilka na Pradze Pln., Bielanach i Tarchominie i chyba zacznę rozglądać się za czymś pod Warszawą i praca zdalna... Maskara xd

---------- Dopisano o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 13:38 ----------

To drożej niż na Ursynowie, w inwestycji bliżej metra xd o matko[/QUOTE]
Hahaha, no pisałam, że jak coś mnie zainteresuje, to zawsze droższe niż przeciętnie
A o jakiej inwestycji na Ursynowie mówisz?
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-11, 12:57   #81
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Chce kupić mieszkanie, ale gdzie? [W-wa]

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Hahaha, no pisałam, że jak coś mnie zainteresuje, to zawsze droższe niż przeciętnie

A o jakiej inwestycji na Ursynowie mówisz?
Zakątek Cybisa i na Kłobuckiej. Jeśli chcesz mogę napisać na priv.

W zasadzie nie wiem o co chodzi z tymi cenami czemu one takie tajne. Nie wiem, pisząc się czuję jakbym jakąś tajemnicę zdradzała
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-11, 13:04   #82
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Chce kupić mieszkanie, ale gdzie? [W-wa]

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;88427189]Zakątek Cybisa i na Kłobuckiej. Jeśli chcesz mogę napisać na priv.

W zasadzie nie wiem o co chodzi z tymi cenami czemu one takie tajne. Nie wiem, pisząc się czuję jakbym jakąś tajemnicę zdradzała [/QUOTE]
To napisz na priv jak możesz
Też nie rozumiem tych cen. Może nie są oficjale, bo są dość elastyczne, zmieniają się w czasie, a i można coś targować? Tak sobie gdybam.
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-11, 13:06   #83
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Chce kupić mieszkanie, ale gdzie? [W-wa]

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
To napisz na priv jak możesz

Też nie rozumiem tych cen. Może nie są oficjale, bo są dość elastyczne, zmieniają się w czasie, a i można coś targować? Tak sobie gdybam.
Pewnie tak, ale w sumie mogliby napisać jakiś przedział chociaż xd wiedziałbym w ogóle czy komukolwiek gitarę zawracać. Napisze za godzinkę
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-11, 14:04   #84
Savasana
Raczkowanie
 
Avatar Savasana
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 497
Dot.: Chce kupić mieszkanie, ale gdzie? [W-wa]

Też dowiadywałam się jakie są ceny w Zakątku Cybisa. Właśnie ciekawe ile można wynegocjować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Savasana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-11, 14:24   #85
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Chce kupić mieszkanie, ale gdzie? [W-wa]

Cytat:
Napisane przez Savasana Pokaż wiadomość
Też dowiadywałam się jakie są ceny w Zakątku Cybisa. Właśnie ciekawe ile można wynegocjować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
to dobra lokalizacja, i mieszkania bliżek KEN/Ciszewskiego i nad Biedronką na Romera kilka lat wcześniej sprzedawały się bardzo dobrze (troche taniej było wiadomo), więc myślę, że coś się urwać da, ale czy dużo to nie wiem.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-11, 18:11   #86
ditaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 109
Dot.: Chce kupić mieszkanie, ale gdzie? [W-wa]

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Niewiele przestrzeliłam 13900/m na większym metrażu i 14tys/metr przy 2 pokojach + obowiązkowy parking i komórka za 40tys.
dramat, mega duza jak za taka lokalizację...
mnie niestety interesuje tylko Wilanów w Warszawie, ale widząc te ceny troche mi sie odechciewa
ditaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-11, 18:21   #87
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Chce kupić mieszkanie, ale gdzie? [W-wa]

Cytat:
Napisane przez ditaa Pokaż wiadomość
dramat, mega duza jak za taka lokalizację...
mnie niestety interesuje tylko Wilanów w Warszawie, ale widząc te ceny troche mi sie odechciewa
A to zła lokalizacja? Chyba jedna z lepszych. Mokotów, Ursynów i Wilanów to najchętniej zasiedlane dzielnice.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-11, 19:53   #88
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Chce kupić mieszkanie, ale gdzie? [W-wa]

Ja przyznam szczerze, nie rozumiem zajawki na Wilanów, a konkretnie miasteczko Wilanów. Może dlatego że pamiętam jak się budowało i ile tam pierwsi mieszkańcy mieli problemów i nie trafia do mnie ta "ekskluzywność", a za tę cenę myślę że można trafić ciekawsze oferty
Chociaż mnie dziś zaskoczyła negatywnie Praga Płn - tereny takie sobie, a cena niewiele niższa od ofert mieszkań lepiej skomunikowanych. I nie są to jakieś kamienice odrestaurowane, a nowe bloki, które jeszcze rok temu-dwa nie przekraczały kwot 5cio cyfrowych
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-11, 20:12   #89
Savasana
Raczkowanie
 
Avatar Savasana
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 497
Dot.: Chce kupić mieszkanie, ale gdzie? [W-wa]

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;88428291]Ja przyznam szczerze, nie rozumiem zajawki na Wilanów, a konkretnie miasteczko Wilanów. Może dlatego że pamiętam jak się budowało i ile tam pierwsi mieszkańcy mieli problemów i nie trafia do mnie ta "ekskluzywność", a za tę cenę myślę że można trafić ciekawsze oferty
Chociaż mnie dziś zaskoczyła negatywnie Praga Płn - tereny takie sobie, a cena niewiele niższa od ofert mieszkań lepiej skomunikowanych. I nie są to jakieś kamienice odrestaurowane, a nowe bloki, które jeszcze rok temu-dwa nie przekraczały kwot 5cio cyfrowych [/QUOTE]Ja też nie rozumiem Wilanowa, nie wyobrażam sobie jeździć po Warszawie tylko autobusem, a ten tramwaj który mieli robić to pieśń przyszłości.
A jeszcze bardziej nie rozumiem Pragi, tam jest strasznie przecież. Byłam parę razy się rozejrzeć i widziałam wszędzie podejrzanych typków, żuli a w podwórku jednej z kamienic koleś sobie coś ciął wielką piła. Gdybym tam mieszkała to bałabym się tam wychodzić z domu, a wiele osób właśnie lubi Prage.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Savasana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-11, 20:43   #90
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Chce kupić mieszkanie, ale gdzie? [W-wa]

Cytat:
Napisane przez Savasana Pokaż wiadomość
Ja też nie rozumiem Wilanowa, nie wyobrażam sobie jeździć po Warszawie tylko autobusem, a ten tramwaj który mieli robić to pieśń przyszłości.
A jeszcze bardziej nie rozumiem Pragi, tam jest strasznie przecież. Byłam parę razy się rozejrzeć i widziałam wszędzie podejrzanych typków, żuli a w podwórku jednej z kamienic koleś sobie coś ciął wielką piła. Gdybym tam mieszkała to bałabym się tam wychodzić z domu, a wiele osób właśnie lubi Prage.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Praga pln. bardzo się zmieniła i owszem są tam straszne rudery i meliny, z drugiej strony koleżanka, która mieszka tam od ponad 20 lat sobie chwali i nigdy nic strasznego, ani nawet złego jej nie spotkała, a mieszka w kamienicy na strasznym uboczu, gdzie już mogły by byc atrakcje. Także mnie w sumie bardziej odstrasza brak ogrzewania miejskiego i stan niektórych kamienic no i też zależy jaką część Pragi i która. Ta która teraz sprawdzałam jest nieco dalej tej najgorszej zulerni, standardowe bloki z lat 50-60? Plus nowe.

Mnie strasznie boli ten tramwaj na Wilanów bo kiedyś była tam kolejka, której pozostałości jeszcze są. Ktos bezsensownie też zaplanował wg mnie trasę tego tramwaju. Tj. rozumiem, że teraz to już się niewiele da zrobić, ale kurcze dlatego w miastach są potrzebni urbaniści. Wilanów mógłby być cudownie skomunikowany np. z metrem a jest jak jest.

Ja w sumie rozważam głównie lokalizację z w miarę dobrze rozwinięta komunikacja miejska, z której wykluczam w obecnym stanie pociągi, więc jakieś obrzeża jak np. Pyry albo daleka Białołęka bądź Wawer odpadają.

A co myślicie np. o Tarchominie, Bemowie, Ursusie?
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-25 16:00:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:54.