Spirala - wątek zbiorczy cz. II - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-06-26, 09:18   #1831
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Został mi jeszcze rok z miedzianką i ginekolog zaproponowała mi wymianę na hormonalną przez niemal ciągłe plamienia od początku noszenia miedzianej. Teoretycznie nie powinno ich być, ale nie jest to coś, przez co nie powinnam mieć miedzianej spirali - decydujące jest, na ile mi to przeszkadza.
Z jednej strony już się do tego stanu rzeczy przyzwyczaiłam, z drugiej może jednak z hormonalną byłoby mi lepiej?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-01, 07:21   #1832
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Został mi jeszcze rok z miedzianką i ginekolog zaproponowała mi wymianę na hormonalną przez niemal ciągłe plamienia od początku noszenia miedzianej. Teoretycznie nie powinno ich być, ale nie jest to coś, przez co nie powinnam mieć miedzianej spirali - decydujące jest, na ile mi to przeszkadza.
Z jednej strony już się do tego stanu rzeczy przyzwyczaiłam, z drugiej może jednak z hormonalną byłoby mi lepiej?
Ja bym spróbowała. Nawet jeśli plamienia by jakieś zostały, to tylko okołomiesiączkowo + brak krwawienia miesięcznego, w najgorszym razie jego drastyczne zmniejszenie do drobnych plamień to naprawdę wielka wygoda życiowa.

Mi tez został rok. I ciekawe co dalej, bo wiek już przełomowy.
Ale chyba nie zaryzykuje pozbycia się założę kolejną, najwyżej się wyjmie wcześniej.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-21, 13:26   #1833
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Zastanawiam się nad zalozeniem wkładki hormonalnej Mireny. Mam jednak obawy. Po 1: ból podczas zakładania, lata temu miakam wkładkę miedziana i podczas zakładania prawie zemdlalam, zaraz po miałam nudnisci przez godzinę. Mize teraz coś się zmieniło i zakładają ze znieczuleniem? Czy mogłybyście polecić jakieś dobre miejsce w Krakowie?
Obawa nr2 :po pigułka wypadają mi strasznie włosy, wiem że przy Mirenie ten skutek uboczny też może wystąpić, ale jestem ciekawa Waszych obserwacji.
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-21, 16:45   #1834
bini6
Wtajemniczenie
 
Avatar bini6
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 513
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Ktoś zakładał w znieczuleniu ogólnym jak to wygląda ?
__________________
Z nikim nie jest mi tak zwyczajnie jak z tobą i to właśnie jest wyjątkowe


bini6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-21, 17:45   #1835
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez bini6 Pokaż wiadomość
Ktoś zakładał w znieczuleniu ogólnym jak to wygląda ?
na YT oglądałam filmiki jak dziewczyny mówią o znieczuleniu miejscowym, w formie zastrzyku.
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-25, 18:50   #1836
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Zakładam jutro wkładkę hormonalną Mirena i to założenie na NFZ i zastanawiam się, czy wziąć jakąś tabletkę p/bólową i jaką i ile wcześniej? 28.04 miałam cc i będę zakładała bez @.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-29, 13:22   #1837
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Zakładam jutro wkładkę hormonalną Mirena i to założenie na NFZ i zastanawiam się, czy wziąć jakąś tabletkę p/bólową i jaką i ile wcześniej? 28.04 miałam cc i będę zakładała bez @.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wez sobie cos przed, nie zaszkodzi.

Ja nie wybralabym mireny, wzielabym cos mniejszego i nowoczesniejszego.

MIalam wkladke zakladana dwa razy bez znieczulenia, zabolalo ale to byla chwila. Natomiast poziom bolu zalezy chyba od osoby.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-07-29, 15:00   #1838
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Miałam swego czasu jaydess, czyli mniejsza i mniej naszpikowana hormonami spirale a włosy leciały mi jak szalone. Na Mirene się nie zdecydowałam finalnie.
Tez polecam coś przeciwbólowego przed zalozeniem.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-30, 07:40   #1839
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
wez sobie cos przed, nie zaszkodzi.

Ja nie wybralabym mireny, wzielabym cos mniejszego i nowoczesniejszego.

MIalam wkladke zakladana dwa razy bez znieczulenia, zabolalo ale to byla chwila. Natomiast poziom bolu zalezy chyba od osoby.
Już za późno. Założona. Lekarz tylko Mirenę zaproponował. Fajnie, że miesiączki często przy niej zanikają. Jak na razie to i tak nie miałam, bo dopiero 3 miesiące po porodzie i karmię piersią. Samo założenie nie bolało, ale po już bardzo. Skurcze jak przy bardzo bolesnej miesiączce. No i krwawienie było, a potem plamienie dwa dni. Jak na razie nic już nie boli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:40 ---------- Poprzedni post napisano o 08:28 ----------

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Miałam swego czasu jaydess, czyli mniejsza i mniej naszpikowana hormonami spirale a włosy leciały mi jak szalone. Na Mirene się nie zdecydowałam finalnie.
Tez polecam coś przeciwbólowego przed zalozeniem.
Miałam tabletki w torebce, ale wzięłam dopiero w domu. Ledwo wracałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-02, 07:23   #1840
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Długo miałyście krwawienie po założeniu spirali? U mnie były 3 dni plamienia, 3 dni przerwy i teraz występuje lekkie krwawienie. Kontrolne USG mam dopiero 12 września w innym gabinecie, bo ten lekarz nie robi, po założeniu też nie miałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-02, 13:09   #1841
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Został mi jeszcze rok z miedzianką i ginekolog zaproponowała mi wymianę na hormonalną przez niemal ciągłe plamienia od początku noszenia miedzianej. Teoretycznie nie powinno ich być, ale nie jest to coś, przez co nie powinnam mieć miedzianej spirali - decydujące jest, na ile mi to przeszkadza.
Z jednej strony już się do tego stanu rzeczy przyzwyczaiłam, z drugiej może jednak z hormonalną byłoby mi lepiej?

Na hormonalnej miałam ciągle plamienia. Nie wiem czy coś to zmieni?


Po moich przejściach nie mogę nikomu polecić spirali Zapalenie przydatków, torbiel na jajniku, kilka tygodni leczenia antybiotykami i przeciwzapalnymi zniszczyły mi układ pokarmowy Żałuję, że nie wyjęłam jej wcześniej. Trzy lata męczyłam się z plamieniami bez sensu. Teraz mam normalne okresy, ale pomiędzy nie muszę nosić wkładek.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-30, 19:45   #1842
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 287
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Hej, byłam ostatnio u ginekolożki, bo chcę założyć spiralę miedzianą. Powiedziała mi, że ona ogólnie to nie poleca i że dla mnie lepsza byłaby hormonalna, a poza tym miedziana jest niezdrowa i upośledza późniejszą płodność Odpowiedziałam, że nie chcę żadnych hormonów i napisała mi na karteczce jaką wkładkę mam kupić - Nova T 380 - ktoś ma z nią jakieś doświadczenia? Mam 25 lat, nigdy nie rodziłam i nie planuję dzieci, myślę, czy nie wziąć hydroksyzyny na uspokojenie i p/bólowego przed wizytą
__________________
You may think he's a sleepy-type guy
Always takes his time
Soon I know you'll be changing your mind
When you've seen him use a gun, boy
When you've seen him use a gun
natalcia250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-31, 07:33   #1843
majcik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 53
GG do majcik
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

hej, ja ja posiadam w wersji "mini"
nie narzekam, mam zamiar w nast roku juz wymieniać na taką samą
majcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-31, 18:12   #1844
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 287
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

dzięki za odpowiedź, a zakładałaś w okres? bo ja mam trochę nieprzewidywalne cykle i ciężko mi się będzie tak wstrzelić z wizytą
__________________
You may think he's a sleepy-type guy
Always takes his time
Soon I know you'll be changing your mind
When you've seen him use a gun, boy
When you've seen him use a gun
natalcia250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-01, 11:45   #1845
majcik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 53
GG do majcik
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Tak, mialam zakładana w okres, ale to też zależy od lekarza, podobno te zalecenia sie juz zmieniły i można też zakładać między.
majcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-21, 10:45   #1846
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 287
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Melduję, że założyłam miedziankę udało się wstrzelić w okres. tyle się naczytałam historii o tym jak to strasznie boli, że szłam prawie mdlejąc ze stresu, a przed wizytą wzięłam dwa ibupromy. ostatecznie okazało się, że to był lekki, rozlany ból jak przy okresie i trwał może z minutę. myślałam, że to dopiero początek, a jak ginekolożka powiedziała że już po, to miałam mocne zdziwko teraz boli mnie brzuch typowo "okresowo", ale do wytrzymania.
__________________
You may think he's a sleepy-type guy
Always takes his time
Soon I know you'll be changing your mind
When you've seen him use a gun, boy
When you've seen him use a gun
natalcia250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-07, 21:58   #1847
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Miała któraś z Was sytuację, że podczas USG okazało się, że spirala trochę się obniżyla? Moja jest lekko obniżona, ale nadal w macicy. Lekarka twierdzi, że i tak działa, bo to wkładka hormonalna (Mirena).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-26, 19:25   #1848
Krychulec89
Zadomowienie
 
Avatar Krychulec89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Itam was wszystkie. Czytam i czytam i wychodzi na to że większość z was rezygnuje i wyciąga wkładki hormonalne ze względu na skutki uboczne. Ja mam założoną Kyleene i jestem bluzka załamania. Tyle pieniędzy a od momentu założenia (3 miesiąc) non stop mam plamienia i bóle podbrzusza. Miałam 2 dni czyste ale to chyba przez przypadek. Jestem tak rozwalona emocjonalnie że sama siebie czasem nie poznaje. Założyłam ja po namowie gina, bo chciałam podwiązać i mi odradził. Kurde no... chyba będę musiała wyciągnąć to ustrojstwo bo i samopoczucie, emocje, waga i brak libido mi przeszkadzają
Czy którejś po kilku miesiącach to wróciło do normy??? Bo u mnie to bardzo źle wygląda

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
__________________
Kiedy czyjeś szczęście staje się twoim szczęściem, to jest miłość.
- Lana del Ray
Krychulec89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-26, 19:40   #1849
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Krychulec89 Pokaż wiadomość
Itam was wszystkie. Czytam i czytam i wychodzi na to że większość z was rezygnuje i wyciąga wkładki hormonalne ze względu na skutki uboczne. Ja mam założoną Kyleene i jestem bluzka załamania. Tyle pieniędzy a od momentu założenia (3 miesiąc) non stop mam plamienia i bóle podbrzusza. Miałam 2 dni czyste ale to chyba przez przypadek. Jestem tak rozwalona emocjonalnie że sama siebie czasem nie poznaje. Założyłam ja po namowie gina, bo chciałam podwiązać i mi odradził. Kurde no... chyba będę musiała wyciągnąć to ustrojstwo bo i samopoczucie, emocje, waga i brak libido mi przeszkadzają
Czy którejś po kilku miesiącach to wróciło do normy??? Bo u mnie to bardzo źle wygląda

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
Ja mam kyleene juz 4 lata i generalnie jestem zadowolona. U mnie z minusów wkładki to głównie byl przedłużający się okres. Przez pierwsze 6 miesięcy mój okres trwał po ok. 14 dni, z czego pierwsze 7 to był okres, reszta takie plamienia, ale wkładka higieniczna nie dałaby rady. Po ok. 6 miesiącach okres się skrócił do ok. tygodnia. Po kolejnych 6 miesiącach okres zanikł i od 3 lat w zasadzie nie mam okresu ani plamienia. Brzuch na początku pobolewał, ale szybko przeszlo. Wpływu na nastrój, wagę i libido jakiegoś istotnego nie zauważyłam. Libido pewnie ciut mniejsze niż bez hormonów, ale nie jest to ja tyle istotne zmiana zebym miała rezygnować z wkładki.
Tak wiec ja bym pewnie na twoim miejscu jeszcze dala sobie trochę czasu, bo jednak teoche zapłaciłaś. Jest szansa ze sytuacja się unormuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-01-26, 19:43   #1850
Krychulec89
Zadomowienie
 
Avatar Krychulec89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Nie wiem, zaczynam wątpić czy się unormuje. To już 3 miesiące. Ja karmię jeszcze i nie miałam miesiączki jeszcze. No ale te plamienia mnie tak wkurzają no i te nerwy ....

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
__________________
Kiedy czyjeś szczęście staje się twoim szczęściem, to jest miłość.
- Lana del Ray
Krychulec89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-26, 19:48   #1851
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Tak jak mowie, u mnie dopiero po pół roku zaczęła się sytuacja normować z okresem/plamieniami. Z tym ze ja mialam te pol miesiąca plamienia/okres, drugie pol miesiąca bylo ok, wiec jakoś to znosiłam. No i u mnie jednak na nastrój wkładka nie miała wpływu Wiec tez inaczej. Ale mimo wszystko mysle ze jeszcze bym spróbowała przeczekać, tym bardziej że widzę u siebie jak może być potem. Zero okresu, zero stresu ze akurat na wyjazd wypadnie czy cos.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-27, 17:33   #1852
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Treść usunięta
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-04, 14:26   #1853
Aniabru
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 8
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Witam dziewczyny, wkładkę zakładaną miałam podczas miesiączki chyba w drugim dniu z tego co pamiętam,okresu już nie mam minęło 2 lata z mireną , martwię się tylko tym śluzem bo jest go strasznie dużo, czasami nawet wkładkę zakładam,nie wiem czy któraś z was też tak miała? Infekcji raczej nie mam tylko ten przezroczysty śluz, libido mam w normie bo przy tabsach raczej było dno , zresztą w ciąży też miałam zwiększoną ochotę na seks i też nie wiem czy to jest normalne, może macica tak myśli? Test też robiłam, więc w ciąży nie jestem, poza tym jestem zadowolona posiadaczką mierny, jeszcze te niteczki czasami mam takie jakby lekkie swędzenie uczucie na szyjce,czy któraś z was też tak ma?
Aniabru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-05, 23:13   #1854
Aniabru
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 8
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Miałam założoną z powodu rozrostu endometrium, jestem przed czterdziestką, takich skutków ze wzrostem ciśnienia itp. nie miałam, jak to niektóre dziewczyny piszą czasami odczuwam kuciei takie pobolewanie lekkie brzucha,typowo przed miesiączką,ale okresu nie mam brak krwawienia to jest przynajmniej ten plus,ale zastanawiam się nad wyjęciem z racji tego śluzu którego jest tak dużo że mam już dość. Też tyle go miałaś?

---------- Dopisano o 00:13 ---------- Poprzedni post napisano o 00:11 ----------

Witajcie dziewczyny, ja miałam założoną z powodu rozrostu endometrium, jestem przed czterdziestką, takich skutków ze wzrostem ciśnienia itp. nie miałam, czasami odczuwam kuciei takie pobolewanie lekkie brzucha,typowo przed miesiączką,ale okresu nie mam brak krwawienia to jest przynajmniej ten plus,ale zastanawiam się nad wyjęciem z racji tego śluzu którego jest tak dużo że mam już dość.Tez tyle go miałaś?
Aniabru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-06, 08:52   #1855
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Tez mam mirenę (zaraz jej stuknie 5 rok), ale nie zauważyłam większej ilości śluzu.
A co lekarz mówi?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-06, 15:49   #1856
Aniabru
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 8
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Już sama nie wiem co robić ginekolog twierdzi że jest to normalne ,że wkładka zagęszcza śluz i że nić tutaj nie widzi że wkładka jest prawidłowo w macicy,że to jest w porządku,a ja mam całe majtki mokre,ale nie zawsze, czasami muszę wkładkę założyć,bo aż poprostu jest nieprzyjemne,a jeszcze pracuję z ludźmi i boję się że ktoś coś zobaczy,czyli wychodzi na to że tylko ja tak mam będę musiała chyba wyjąć wkładkę,bo przedtem tak nie było, ale boje się tych okresów obfitych.

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------

Cava czyli ogóle jesteś zadowolona? Ja już sama nie wiem co robić czy dać jeszcze szansę cały czas się zastanawiam
Aniabru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-08, 07:40   #1857
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Aniabru Pokaż wiadomość
Już sama nie wiem co robić ginekolog twierdzi że jest to normalne ,że wkładka zagęszcza śluz i że nić tutaj nie widzi że wkładka jest prawidłowo w macicy,że to jest w porządku,a ja mam całe majtki mokre,ale nie zawsze, czasami muszę wkładkę założyć,bo aż poprostu jest nieprzyjemne,a jeszcze pracuję z ludźmi i boję się że ktoś coś zobaczy,czyli wychodzi na to że tylko ja tak mam będę musiała chyba wyjąć wkładkę,bo przedtem tak nie było, ale boje się tych okresów obfitych.

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------

Cava czyli ogóle jesteś zadowolona? Ja już sama nie wiem co robić czy dać jeszcze szansę cały czas się zastanawiam
Ja jestem bardzo zadowolona, bo wkładkę to mam głównie leczniczo założoną, bo moje okresy to była istna Niagara. Tampon super ob + podpaska nocna potrafiły mi przemoknąć po godzinie. Kilka razy trafiałam do szpitala położniczego przez krwawienie nadobfite.

Wiec jakieś tam drobne niedogodności ze np plamie po mocniejszym wysiłku, albo plamienie czasem utrzymuje się nawet do 2 tygodni a nie wygasa w 5-6 dni jak normalny okres, to jest dla mnie nic po prostu. Przy czym moje plamienia są to raczej brudzenia, nawet jakbym nie założyła wkładki to by co najwyżej majtki zabrudziło trochę ale nie na wylot nawet.

Problemów ze śluzem nie mam żadnych.

Nie wiem jak pracujesz ze przeszkadza ci wkładka, jakoś w wodzie w kostiumie?
Może sprawę by rozwiązały majtki okresowe?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-08, 16:55   #1858
Aniabru
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 8
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Wiesz co normalne pracuję z ludźmi nie jest to jakaś ciężka fizyczna praca, trochę mnie to przeszkadza , jest trochę mokro, widzisz Ty masz plamienie przy wisilku ,ja brak całkowicie zapomniałam co to okres czy planie, myślałam,o bielizne okresowej ,ale w lecie znowu się poci i jeszcze majtki... teraz jest ok w zimę, ale jak lato przychodzi to mnie odparza,no brak tego komfortu.

---------- Dopisano o 17:55 ---------- Poprzedni post napisano o 17:45 ----------

Wcześniej przed wkładką tampony próbowałam, ale zaraz wypadały i były pełne krwi po porodzie ,ja nie mogłam sobie poradzić bo też miałam bardzo obfite miesiączki ,a wiek też swoje zrobił i było bardzo dużo można powiedzieć że 10 dni wyjęte z życia,z tąd wkładkę założyłam i jeszcze rozrost endometrium,reszta jest ok nitki wyczuwam tylko chodzi o ten komfort, jakby tego śluzu nie było tyle to bym była bardzo zadowolona naprawdę.
Aniabru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-08, 23:42   #1859
Aniabru
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 8
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cava Witaj też miałam założoną leczniczo, rozrost endometrium, do tego ogromne miesięcznie krwotoki,bo tęgo nie da się nazwać miesiączką bardzo obfite.Napisz a badasz szyjkę i sprawdzasz niteczki bo nie wiem czy ja nie mam za długich,bo są zawinięte na szyjce z 2 lub 3 cm tak palcami ciężko ta długość określić i czy jest to normalne nie miałam skracanych tak miałam obcięte zaraz po założeniu i takie zostały , więc się tak zastanawiam z moich przemyśleń?
Aniabru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-09, 07:22   #1860
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Aniabru Pokaż wiadomość
Cava Witaj też miałam założoną leczniczo, rozrost endometrium, do tego ogromne miesięcznie krwotoki,bo tęgo nie da się nazwać miesiączką bardzo obfite.Napisz a badasz szyjkę i sprawdzasz niteczki bo nie wiem czy ja nie mam za długich,bo są zawinięte na szyjce z 2 lub 3 cm tak palcami ciężko ta długość określić i czy jest to normalne nie miałam skracanych tak miałam obcięte zaraz po założeniu i takie zostały , więc się tak zastanawiam z moich przemyśleń?
Nie badam, mój gin ogólnie nie zalecał tego w ogóle, i na pierwszej wizycie kontrolnej po założeniu, przyciął nitki bardzo krótko wiec w ogóle nie ma tematu.

No musisz sobie przemyśleć, ja bym używała wkładek po prostu, przecież tego nie widać nawet jak się nosi obcisłe legginsy.
Dla mnie za dużym stresem było co miesiąc się zastanawiać czy nie mam krwawych plam na ubraniu bo zaszalałam i nie byłam w toalecie aż poltorej godziny. I co miesiąc mordować się z osłabieniem i anemią. I całe życie planować pod : kiedy będę miała okres i znów kilka dni wyjęte z życiorysu na pilnowanie dostępu do łazienki.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-14 08:20:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:54.