EPIDUO- jak na was działa? - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-18, 00:16   #2731
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Pilnuj pielęgnacji i uważaj w dobrze produktów,których używasz.
Wyleczony nie powinien wtedy wrócić,jeśli przyczyna została zlikwidowana.
Już pilnuję

Planuję zrobic sobie badania hormonalne, bo mój dermatolog nie raczył mnie na nie skierować. Wg niego to wszystko wina łojotoku, ale nie zaszkodzi badań zrobić.

Nie wiem naprawdę, co jest przyczyną, ale póki co jakoś tam żyje

---------- Dopisano o 01:16 ---------- Poprzedni post napisano o 01:14 ----------

Wracam jednak powoli do Epi po przerwie, bo Davercin pic na wodę i tyle jak dla mnie.
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 07:54   #2732
orisha
Zakorzenienie
 
Avatar orisha
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraqw
Wiadomości: 3 225
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Po peelingu najlepiej zrób sobie od razu jakąś maseczkę łagodzącą.
Ja kładłam zawsze glinkę marokańską,albo zieloną.
Dobrze oczyszczały i nie robiły podrażnień
Musze sie wlasnie wybrac po jakies maseczki...

Mam okropnie przesuszona skóre... przestalam uzywac kremu nawilzajacego... ale po umyciu twarzy mam strasznie sciagnieta skore... Ja rano jeszcze uzywam clindacne czy czegos takiego... W sumie to nie mam pojecia jak z kremami, lepiej nie uzywac, czy uzywac?

Sama nie wiem, czy epiduo mi pomaga... w sumie... jak to ma przyczyne zlikwodowac, skoro dermatolog nie zrobila ze mna wlasciwie zadnego wywiadu, wizyta trwala minute doslownie... Powiedzialam jej tylko, ze jak bralam tabsy to nie mialam zadnych problemow, a po odstawieniu jest coraz gorzej... Zapytalam o przyczyny w związku z tym, to powiedziala, ze moga byc rozne i to z taka łaską, ze odechcialo sie kolejnych pytan
__________________
Focus T25 Alpha week 1




Motywacja: Lady 2 be FIT
orisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 17:04   #2733
ikaxd16
Raczkowanie
 
Avatar ikaxd16
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 301
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Karolinese Pokaż wiadomość
Tak, mikrodermabrazje. Epi ma działać w ten sposób, że wyciąga wszystkie zanieczyszczenia, bakterie, stany zapalne znajdujące się w skórze, które i tak wcześniej czy później by się ujawniły. Mnie poważnie zaskoczyło to co wyszło, bo wcześniej nawet nie wiedziałam, że mam taki syf w skórze.Z tego co mi doktor powiedziała to w zależności od problemu mikro i kwasy są zabiegami pomocniczymi w terapii z Epiduo, ale muszą być bardzo delikatnie wykonywane. Na pewno same zabiegi nie wyleczą skóry - chodziłam przez 4 msc na nie co 2 tyg i jedynym trwałym efektem było mocne uszczuplenie mojego konta
Uszczuplenie kąta.. coś o tym wiem. Kurcze. Na razie chodzę na same kwasy, ale w najbliższym czasie wybieram się po receptę na epi. Strasznie boje się tego wysypu ;/ Jak długo stosowałaś epi? I kiedy Ci zeszło, to co Ci wyskoczyło po epi?
ikaxd16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 17:07   #2734
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

zeby konto sie tak nie uszczuplilo to polecam samemu robic sobie kwasy oczywiscie polecialabym do domowego uzytku kw. migdalowy - bo mozna go stosowac teraz bo nie jest fotouczulajacy, jest delikatny i raczej nie mozna z nim przesadzic.

ja na takiej domowej kuracji kwasem zaoszczedzilam z 1000zl
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 17:29   #2735
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
zeby konto sie tak nie uszczuplilo to polecam samemu robic sobie kwasy oczywiscie polecialabym do domowego uzytku kw. migdalowy - bo mozna go stosowac teraz bo nie jest fotouczulajacy, jest delikatny i raczej nie mozna z nim przesadzic.

ja na takiej domowej kuracji kwasem zaoszczedzilam z 1000zl
Gdzie, co i jak? ;p a moze jest juz jakis wątek o tym?
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 22:29   #2736
Scottie
Raczkowanie
 
Avatar Scottie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 45
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Kwas migdałowy (już gotowy) można kupić na allegro lub do zrobienia samemu w domu (rozrabia się z wodą destylowaną) na przykład na Biochemii Urody. Dla niedoświadczonych polecam kupić gotowy, ja sobie zrobiłam krzywdę jak chciałam zrobić stężenie większe niż 25% (w salonie kosmetycznym robili mi 60%), popaliłam twarz kwasem i przez prawie 2 tygodnie dochodziłam do siebie... Wyglądało to wszystko strasznie, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło- przebarwienia zrobiły się prawie niewidoczne

edit: jest wątek o kwasie gdzieś na wizażu
__________________
Ufam tylko dwóm osobom. Jedną jestem ja, drugą nie jesteś Ty.
Scottie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 11:28   #2737
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

tak jest gdzies caly watek 'peeling kw. migdalowym i inne' cos w tym stylu

tam tez swojego czasu sie udzielalam i pisalam o swoich rezultatach. tzn nie zawsze z woda destylowana sie rozciencza, bo przy wysokich stezeniach ten kwas nie przereaguje.. ale tam w watku wszystko jest napisane.

tylko, ze ja sobie krzywdy nie zrobilam, bo w szpitalu bawie sie w rozpuszczanie na dodatek teraz chodze do szkoly kosmetycznej wiec lacze przyjemne z pozytecznym
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-19, 14:51   #2738
Scottie
Raczkowanie
 
Avatar Scottie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 45
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

la figa, bo ja mam ukrytą zdolność do takich rzeczy Zawsze coś przekombinuję, jeśli chodzi o twarz- i albo schodzi mi skóra płatami albo mam wysyp

Czyli można łączyć Epiduo z kwasami? A jak ze słońcem? Na ulotce nie ma żadnej informacji, jak się nasmaruję wieczorem, a rano wyjdę na słońce (nie mówię o opalaniu, tylko o chodzeniu po mieście czy po podwórku), to nie będzie żadnych efektów ubocznych? Używam kremów z filtrem, ale nie zawsze działają tak, jak powinny.
__________________
Ufam tylko dwóm osobom. Jedną jestem ja, drugą nie jesteś Ty.
Scottie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 14:54   #2739
ewelina292222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 16
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Witam! EPIDUO używam od wczorajszego wieczora... zastosowałam według zaleceń lekarza ale, większość osób pisze że miało bardzo suchą skórę albo była zaczerwieniona a moja wręcz na odwrót. Jak obudziłam się to natychmiast do lustra zobaczyć czy coś nie tak. Tam skóra świeci się tak jak się świeciła (może troszkę mniej) a i zero czerwonych plam... czy to normalne ?
ewelina292222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 15:24   #2740
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Scottie Pokaż wiadomość
la figa, bo ja mam ukrytą zdolność do takich rzeczy Zawsze coś przekombinuję, jeśli chodzi o twarz- i albo schodzi mi skóra płatami albo mam wysyp

Czyli można łączyć Epiduo z kwasami? A jak ze słońcem? Na ulotce nie ma żadnej informacji, jak się nasmaruję wieczorem, a rano wyjdę na słońce (nie mówię o opalaniu, tylko o chodzeniu po mieście czy po podwórku), to nie będzie żadnych efektów ubocznych? Używam kremów z filtrem, ale nie zawsze działają tak, jak powinny.
epiduo NIE MOZNA laczyc z kwasami. kuracje kwasami zalecam po zaprzestaniu stosowania ED.
jak jest ze sloncem. kwas migdalowy jak pisalam nie jest fotouczulajacy, wiec mozna takie zabiegi wykonywac nawet latem. nalezy jednak pamietac o kremie z filtrem. w upaly to awet spf50.
ja obecnie przy kuracji ED nie stosuje kwasow, zamiezam stosowac je poznym latem lub wczesna jesienia.
na codzien mam spf 25 i dobrze dziala.
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 00:07   #2741
Karolinese
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez ikaxd16 Pokaż wiadomość
Uszczuplenie kąta.. coś o tym wiem. Kurcze. Na razie chodzę na same kwasy, ale w najbliższym czasie wybieram się po receptę na epi. Strasznie boje się tego wysypu ;/ Jak długo stosowałaś epi? I kiedy Ci zeszło, to co Ci wyskoczyło po epi?
Jestem w trakcie kuracji 2 miesiąc i nadal na etapie oczyszczania, ale już widzę super efekty. Czoło mam gładkie i mniej się błyszczy, ale na policzkach gdzie miałam drobne krostki ( a przynajmniej mi się tak wydawało) po Epi wychodzą zaskórniki olbrzymy, ale za to są bardzo płytkie. Robie sobie delikatny peeling enzymatyczny i to pomaga. Pod żadnym pozorem NIE WYCISKAJ - zrobiłam to na początku i już 2 msc mam czerwoną plamę, która normalnie by zniknęła po tyg. Podsumowując - pomęczysz się trochę, ale warto
Karolinese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-20, 00:42   #2742
diadom20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 16
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Witam,
Ja stosuję Epiduo jakieś 5-6 miesięcy, bo tyle chodzę do mojej dermatolog. Początkowo zrobiłem oczyszczanie twarzy u kosmetyczki (która jest w gabinecie obok, współpracują), gdyż musiałem mieć oczyszczoną twarz z tego okropieństwa pod skóra, i gdy już Pani dermatolog przepisała Epiduo, zaleciła do niego papkę robioną w aptece, ponieważ miałem problem z większymi ropnymi zmianami, to miało wysuszać, to połączenie było dość dobre, pomogło, następnie, gdy trochę zaleczyłem buźkę, kazała mi stosować Epiduo, ze Skinorenem (na dzień, aby zaleczał już powoli blizenki, ale nie działał za dobrze, osobiście nie polecam). Przy kolejnych wizytach dwa razy miałem peeling migdałowy, i nowy mix - Epiduo na zmianę z Effaclarem Duo, oczywiście oba na noc. Ostatnia dwie wizyty u kosmetyczki to była depigmentacja (na blizny), ale Epiduo już codziennie na noc, ale jest problem. Pojawiły się czerwone punkciki, nie pryszcze, tylko takie punkciki, nie wiem jak to opisać, było już ładnie, gładko, nie wiem czego to może być przyczyną. Epiduo jak same pisałyście miewa swoje wady i zalety. Czasami miałem skorupe, czasami czerwony jak burak, innym razem wysuszony na maksa, ale pomagało. Nie wiem, może mam te punkciki dlatego, że dopiero była ta depigmentacja (3dni temu), przed tym zabiegiem i po nim 3 dni nie stosowałem Epi, ponieważ tak trzeba, żeby nie podrażnić skóry. Dowiedziałem się, że leczenie może potrwać jeszcze dwa lata GODDAMN IT, przecież nie wyglądam tak tragicznie i myślałem, że jakoś szybciej poleci. Mam nadzieję, że jak zakończę Epiduo, to trądzik nie wróci, bo tego się boję najbardziej. Dziękuję za rady, teraz będę dłużej odczekiwał przed nałożeniem go na twarz. Pozdrawiam.

PS. odkąd zaczął mi wychodzić trądzik trzymam ścisłą dietę, 0 słodyczy, 0 kawy, ostrych potraw, fastfood'ów, nawet herbaty nie słodzę xd alkohol to tylko czasami, bardzo okazjonalnie. No i podstawą jest ogólna higiena twarzy i nie wyciskanie.

Edytowane przez diadom20
Czas edycji: 2012-05-20 o 00:46
diadom20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 20:43   #2743
ikaxd16
Raczkowanie
 
Avatar ikaxd16
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 301
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Karolinese Pokaż wiadomość
Jestem w trakcie kuracji 2 miesiąc i nadal na etapie oczyszczania, ale już widzę super efekty. Czoło mam gładkie i mniej się błyszczy, ale na policzkach gdzie miałam drobne krostki ( a przynajmniej mi się tak wydawało) po Epi wychodzą zaskórniki olbrzymy, ale za to są bardzo płytkie. Robie sobie delikatny peeling enzymatyczny i to pomaga. Pod żadnym pozorem NIE WYCISKAJ - zrobiłam to na początku i już 2 msc mam czerwoną plamę, która normalnie by zniknęła po tyg. Podsumowując - pomęczysz się trochę, ale warto
2 miesiące? Masakra. Jestem bardzo niecierpliwa i przewrażliwiona na punkcie stanu mojej twarzy i nie wiem czy dam radę znieść to psychicznie Tak czy siak muszę udać się do dermatologa, bo trochę boję się tak bezgranicznie ufać kosmetyczce. Jakiego peelingu używasz?
ikaxd16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 23:01   #2744
Karolinese
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez ikaxd16 Pokaż wiadomość
2 miesiące? Masakra. Jestem bardzo niecierpliwa i przewrażliwiona na punkcie stanu mojej twarzy i nie wiem czy dam radę znieść to psychicznie Tak czy siak muszę udać się do dermatologa, bo trochę boję się tak bezgranicznie ufać kosmetyczce. Jakiego peelingu używasz?
O przewrażliwieniu coś wiem - liczę dni kiedy będę mogła iść na mikrodermabrazje i pozbyć się zaskórników. Ba, nawet mi się to ostatnio śniło Pociesza mnie myśl, że już część twarzy wygląda świetnie i jeżeli mam mieć taką skórę też na policzkach to zacisnę zęby i wytrzymam. A peeling to jest enzymatyczny z biochemii urody.
Karolinese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 23:39   #2745
martynozord
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

A znacie może jakąś skuteczną maść na te czerwone plamki po krostkach ?
martynozord jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 08:29   #2746
em_ka90
Zakorzenienie
 
Avatar em_ka90
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 373
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

mnie oficjalnie dziś zaczęły boleć jelita od antybiotyku
na szczęście chociaż że epiduo już tak nie parzy, chyba skóra mi się przyzwyczaiła

to w końcu jak z tym epiduo jest? on wyciąga pryszcze czy wysusza je?
__________________
zakupoholizm
nigdy nie ufaj zakupoholiczce... zaufaj mi



em_ka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 09:32   #2747
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez martynozord Pokaż wiadomość
A znacie może jakąś skuteczną maść na te czerwone plamki po krostkach ?
ja stosuje skinoren ale od niedawna wiec nic na ten temat nie powiem

Cytat:
Napisane przez em_ka90 Pokaż wiadomość
mnie oficjalnie dziś zaczęły boleć jelita od antybiotyku
na szczęście chociaż że epiduo już tak nie parzy, chyba skóra mi się przyzwyczaiła

to w końcu jak z tym epiduo jest? on wyciąga pryszcze czy wysusza je?
wiecej jogurtow i przetworow mlecznych biezesz probiotyk?
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 09:57   #2748
em_ka90
Zakorzenienie
 
Avatar em_ka90
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 373
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
wiecej jogurtow i przetworow mlecznych biezesz probiotyk?
tak, mama mi kupiła bo dermatolog w ogóle nie przepisała ani o nim słowem nie wspomniała!
dziś kończę 2 opakowanie antybiotyku, jeszcze mam 2 do wykupienia.
ale żeby nie zapeszyć, widzę jak pryszcze znikają jakaś poprawa jest, mam nadzieję, że pozbędę się ich i nie wrócą <3
__________________
zakupoholizm
nigdy nie ufaj zakupoholiczce... zaufaj mi



em_ka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 16:27   #2749
diadom20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 16
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Przetwory mleczne jak najbardziej ok, ale mleko podobno odpada, ze względu na jakieś hormony, które występują u krów, tak moja dermatolog powiedziała. Natomiast sprawa Skinorenu: mi nie pomógł z tym co miał pomóc, mam nawet jedną, cała, nieużywaną tubkę, gdyż przestałem go stosować, ale teraz wiem, że podstawą jest dobry krem z filtrem, chyba nigdzie się bez niego nie ruszę.
diadom20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-21, 16:43   #2750
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Karolinese Pokaż wiadomość
O przewrażliwieniu coś wiem - liczę dni kiedy będę mogła iść na mikrodermabrazje i pozbyć się zaskórników. Ba, nawet mi się to ostatnio śniło Pociesza mnie myśl, że już część twarzy wygląda świetnie i jeżeli mam mieć taką skórę też na policzkach to zacisnę zęby i wytrzymam. A peeling to jest enzymatyczny z biochemii urody.
Polecam mikrodermabrazje, ale od razu serię całą.
Ja np. miałam tak, że po pierwszej zero rezultatów i myślałam, że wywaliłam tylko kasę w błoto(miałam od razu 3 wykupione), za to po drugiej już widziałam efekty- minimalnie mniejsze zaskórniki i rozjaśnione lekko przebarwienia.
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 16:58   #2751
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez diadom20 Pokaż wiadomość
Przetwory mleczne jak najbardziej ok, ale mleko podobno odpada, ze względu na jakieś hormony, które występują u krów, tak moja dermatolog powiedziała. Natomiast sprawa Skinorenu: mi nie pomógł z tym co miał pomóc, mam nawet jedną, cała, nieużywaną tubkę, gdyż przestałem go stosować, ale teraz wiem, że podstawą jest dobry krem z filtrem, chyba nigdzie się bez niego nie ruszę.
durnota.. zmien lepiej pania doktor jakby nie patrzec przetwory mleczne jak sama nazwa wskazuje sa z mleka krowi hormon to hormon krowy a nie moj z takiego zalozenia wychodze

skinoren powoduje u mnie dosc mocne pieczenie. i w tym momencie mysle skoro piecze to dziala. wiem, durne to, ale wole wierzyc ze cos troche pomoze wiadomo do takich spraw trzeba czasu
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 16:59   #2752
ikaxd16
Raczkowanie
 
Avatar ikaxd16
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 301
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Karolinese Pokaż wiadomość
O przewrażliwieniu coś wiem - liczę dni kiedy będę mogła iść na mikrodermabrazje i pozbyć się zaskórników. Ba, nawet mi się to ostatnio śniło Pociesza mnie myśl, że już część twarzy wygląda świetnie i jeżeli mam mieć taką skórę też na policzkach to zacisnę zęby i wytrzymam. A peeling to jest enzymatyczny z biochemii urody.
A ja z kolei na policzkach mam świetną skórę! Nic na nich nie mam, tylko w okolicach nosa coś wyjdzie czasami. A czoło to masakra. Jeszcze nie mam epi, ale mam jakieś kremy z kwasami z bandi (od mojej kosmetyczki ) i zauważyłam, że ta kaszka z czoła powoli mi się wchłania, a pojedyncze osobniki wychodzą na wierzch. Narazie się za bardzo nie przyzwyczajam, bo po epi mi wszystko na wierzch wyjdzie Ale jak się chce mieć piękną skórę, to na początku trzeba się pomęczyć..
ikaxd16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 18:15   #2753
diadom20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 16
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
durnota.. zmien lepiej pania doktor
Pani doktor jest dość dobra i z tego co wiem to pomogła nie tylko mi i jak na razie jestem zadowolony, w dodatku płacę niemałe pieniądze, zostanę u niej jeszcze jakiś czas, póki to rodzice finansują, lepszego dermatologa nie ma w mojej okolicy

a to z tym mlekiem jak mi powiedziała też mnie zdziwiło, bo sam czytałem co innego, ale skoro tak, to tak xd
diadom20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 18:17   #2754
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
durnota.. zmien lepiej pania doktor jakby nie patrzec przetwory mleczne jak sama nazwa wskazuje sa z mleka krowi hormon to hormon krowy a nie moj z takiego zalozenia wychodze

skinoren powoduje u mnie dosc mocne pieczenie. i w tym momencie mysle skoro piecze to dziala. wiem, durne to, ale wole wierzyc ze cos troche pomoze wiadomo do takich spraw trzeba czasu
Ale faktycznie może być takie coś, że ludzki organizm źle reaguje na jakiś składnik mleka krowiego. Gdzieś o tym czytałam.

haha ja też tak mam, że skoro ze skórą coś się dzieje, to znaczy, że działa. Ja to chyba gruboskórna jestem i jak mam jakieś łuszczenie czy coś, to mam nadzieję, że działa
Cytat:
Napisane przez ikaxd16 Pokaż wiadomość
A ja z kolei na policzkach mam świetną skórę! Nic na nich nie mam, tylko w okolicach nosa coś wyjdzie czasami. A czoło to masakra. Jeszcze nie mam epi, ale mam jakieś kremy z kwasami z bandi (od mojej kosmetyczki ) i zauważyłam, że ta kaszka z czoła powoli mi się wchłania, a pojedyncze osobniki wychodzą na wierzch. Narazie się za bardzo nie przyzwyczajam, bo po epi mi wszystko na wierzch wyjdzie Ale jak się chce mieć piękną skórę, to na początku trzeba się pomęczyć..
Zazdroszczę czystych policzków! Na kaszkę na czole polecam brevoxyl. Mi od zawsze pomaga. wystarczy miesiąc i nie ma prawie po niej śladu.
Za to na policzkach i wszędzie indziej robi mi przebarwienia Takie czerwone ślady, których teraz nie mogę się pozbyć
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 18:34   #2755
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez diadom20 Pokaż wiadomość
Pani doktor jest dość dobra i z tego co wiem to pomogła nie tylko mi i jak na razie jestem zadowolony, w dodatku płacę niemałe pieniądze, zostanę u niej jeszcze jakiś czas, póki to rodzice finansują, lepszego dermatologa nie ma w mojej okolicy

a to z tym mlekiem jak mi powiedziała też mnie zdziwiło, bo sam czytałem co innego, ale skoro tak, to tak xd
mnie to dziwi fakt, ze jak sie chodzi do tego samego lekarza prywatnie to leczy inaczej, a jak na nfz to zupelnie inna bajka.. w ten oto sposob ostatnio spotkalam w szpitalu swojego lekarza, u ktorego leczylam sie prywatnie 150zl za wizyte i przyslowiowe wypisanie recepty. byl ciety gdy przyszlam do niego na nfz a kuracja trwala dluzej

ale takich przypadkow pseudo lekarzy jest wiele. przychodzi kolega na przeswietlenie stopy i lekarz mowi ze nie ma zlamania. idzie do tego samego lekarza i placi 200zl - ma zlamanie i od razu zaklada mu gips

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
Ale faktycznie może być takie coś, że ludzki organizm źle reaguje na jakiś składnik mleka krowiego. Gdzieś o tym czytałam.

haha ja też tak mam, że skoro ze skórą coś się dzieje, to znaczy, że działa. Ja to chyba gruboskórna jestem i jak mam jakieś łuszczenie czy coś, to mam nadzieję, że działa

Zazdroszczę czystych policzków! Na kaszkę na czole polecam brevoxyl. Mi od zawsze pomaga. wystarczy miesiąc i nie ma prawie po niej śladu.
Za to na policzkach i wszędzie indziej robi mi przebarwienia Takie czerwone ślady, których teraz nie mogę się pozbyć
chodzi pewnie o laktoze ale to jest normalne u ssakow i co wcale nie oznacza, ze nie mozna jej spozywac
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 21:04   #2756
diadom20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 16
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Masz rację z tymi lekarzami, tak to jest, chodząc na ubezpieczenie robią wszystko z wielką łaską, z drugiej strony za wizytę 5minutową zapłacić sporo kasy też nie jest fajnie, ale prywatnie wydaję mi się, na moim przykładzie, że lepiej się opłaca
diadom20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 21:06   #2757
losbimbos
Raczkowanie
 
Avatar losbimbos
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 87
GG do losbimbos
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Z mlekiem sprawa jest nie do końca jasna (a raczej jasna dla każdej strony sporu :P). Po pierwsze, chodzi o to, że mleko zawiera bardzo duże ilości hormonów, które naturalnie powodują wzrost cieląt a na człowieka mogą wpływać negatywnie. Po drugie laktoza - bardzo dużo osób nie trawi tego cukru z powodu braku lub niedoboru laktazy. W Polsce jest przyjęte, że mleko krowie należy spożywać, często nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak nasz organizm źle reaguje właśnie na laktozę. Stąd wzdęcia, bóle brzucha, problemy z wypróżnianiem czy trądzik. Trzecią sprawą jest to, że mleko jest kwasotwórcze, stąd też problemy ze skórą (i parę innych) - ostatni punkt dotyczy również nabiału. Dlatego mleko i przetwory mleczne warto ograniczyć, a jeśli już się chce je spożywać to lepiej w postaci przerobionej (jogurty, maślanki, kefiry). Odstawienie pewnych produktów spożywczych może przynieść niesamowite efekty dla naszych buziek
Na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że to co uważałam za trądzik nie do wyleczenia w dużej mierze okazało się uczuleniem na orzechy ziemne... Myślę, że odstawienie nabiału też pomogło w leczeniu.

Co do tematu: epiduo stosuję chyba drugi miesiąc, jutro idę kontrolnie do derma. Nie zaobserwowałam wysypu, ale trądzik miałam zaleczony innymi lekami. Czasami przesuszała mi się skóra, ale tylko na początku (lek stosuję co dwa-trzy dni). Ogólnie jestem zadowolona, chociaż nie ma jeszcze takiego efektu jaki chciałam osiągnąć.

Edytowane przez losbimbos
Czas edycji: 2012-05-21 o 21:07
losbimbos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 21:11   #2758
GodHatesUsAll
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 410
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
Za to na policzkach i wszędzie indziej robi mi przebarwienia Takie czerwone ślady, których teraz nie mogę się pozbyć
ale na policzkach tez masz kaszke czy czerwone ropne wypryski, po ropnym niestety ,ale slad przewaznie zostanie czymkolwiek bys nie posmarowala jak juz sie wykluje to mogiła.
GodHatesUsAll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 21:12   #2759
diadom20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 16
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Czyli miałem racje, ale nie miałem wiedzy
Mleka nie piję w ogóle, ale jogurty owszem.
diadom20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 09:39   #2760
martynozord
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

a ja ostatnio czytałam ulotkę Tetralysalu i było napisane, że mleko nie przeszkadza w działaniu antybiotyku. Generalnie kiedyś się mówiło, że przy antybiotykach nie powinno się pić kwaśnego i mleka, bo coś tam coś tam. Ale te leki z roku na rok masz coraz lepsza formułę i mleko im nie straszne i przetwory mleczne. Także śmiał wcinaj jogurciki
martynozord jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-25 13:42:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:45.