!! fryzjerka po kursie a zatrudnienie - HELP! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-07, 21:14   #1
Czekolada83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 276

!! fryzjerka po kursie a zatrudnienie - HELP!


Hej,

mam pytanie odnośnie fryzjerek po kursach

mianowicie chcialam isc do szkoly ale trwa 2 lata a to za dlugo, ja wiem ze tak byloby lepiej no ale po prostu NIE MAM DWÓCH LAT!

Są kursy takie po 8-10tygodni, niech będzie koszt ok 2000zł ( nie mówię o Gabrielu za 25tys!! ) i pytanie tyczy się właśnie pracy po takim kursie, nie wiecie czy chcą w ogóle zatrudniać dziewczyny po takiej krótkiej edukacji??
Oczywiście, najważniejsze to co rzeczywiście potrafi ale mam na myśli czas kiedy potrzebuje szansy ,zeby się wykazać.
Może są tu wizanki w podobnej sytuacji??

Pomóżcie!!
Czekolada83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 11:03   #2
katja2407
Raczkowanie
 
Avatar katja2407
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Wiadomości: 163
Dot.: !! fryzjerka po kursie a zatrudnienie - HELP!

Możesz mieć problem ze znalezieniem pracy, bo zazwyczaj pracodawca oczekuje osoby z kilkuletnim doświadczeniem. Sama się o tym przekonałam Dlatego ja po zakończeniu takiego kursu mam zamiar otworzyć własny salonik
katja2407 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 11:32   #3
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: !! fryzjerka po kursie a zatrudnienie - HELP!

a co można umieć po 8 tygodniowym kursie koszmar
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 13:12   #4
katja2407
Raczkowanie
 
Avatar katja2407
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Wiadomości: 163
Dot.: !! fryzjerka po kursie a zatrudnienie - HELP!

Jeśli jest się bez zielonego pojęcia o fryzjerstwie, to owszem taki kurs wiele nie da. Ale jeśli zna się podstawy i lubi się to robic, to wtedy jak najbardziej polecam, tym bardziej, że na dobrym kursie zapieprza się non stop po 8 godzin dziennie, więc nie ma opcji, żeby się czegoś dobrze nie nauczyć a po skończeniu trzyletniej szkoły fryzjerskiej wychodzą czasem większe tępaki niż po takim kursie
katja2407 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 13:16   #5
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: !! fryzjerka po kursie a zatrudnienie - HELP!

Znajomą jest fryzjerką, dziewczyna z którą współpracuje obecnie skończyła tylko kurs Gabriela i ponoć ma bardzo przeciętną wiedzę, tzn. znajoma myślała, że po takim drogim kursie to się wie i umie robić cuda nie widy I zawsze chciała na niego iść, teraz już nie chce bo więcej się nauczyła podczas nauki w szkole zawodowej i praktyk. Tzn kiedy porównuje swoje umiejętności i tej osoby po kursie.

Natomiast nie znam realiów na rynku pracy dla fryzjerów, ale podejrzewam, że jak w każdym zawodzie numer jeden to doświadczenie.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 13:34   #6
katja2407
Raczkowanie
 
Avatar katja2407
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Wiadomości: 163
Dot.: !! fryzjerka po kursie a zatrudnienie - HELP!

Oczywiście wiedza i umiejętności zdobyte podczas nauki w szkole zawodowej powinny byc większe niż po ukończeniu takiego kursu, ale nie zawsze tak jest. Szkoła szkole nierówna Mam kolezankę, która po trzech latach szkoły fryzjerskiej ma ogromne braki: podczas strzyżenia potrafi poprzycinać sobie palce, spalić włosy podczas rozjaśniania, a wszystkie uczesania są na jedno kopyto i wyszły z mody jakieś 20 lat temu. Więc dłuższa nauka i nibypraktyka nie zawsze przedkładają się na większe umiejętności...
katja2407 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 14:08   #7
Czekolada83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 276
Dot.: !! fryzjerka po kursie a zatrudnienie - HELP!

kurs to krok pierwszy sa pozniej kolejne juz organizowane przez salony fryzjerskie albo firmy sprzedajace profesjonalne kosmetyki do wlosow wiec mozna sie dalej edukowac.

mi glownie chodzi wlasnie o kwestie zatrudnienia po kursie bo przeciez dosiwadczenie gdzies trzeba zdobyc.

katja Ty robisz juz kurs czy masz zamiar?? nie trzeba byc technikiem zeby moc salon otworzyc??
Czekolada83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-08, 14:29   #8
katja2407
Raczkowanie
 
Avatar katja2407
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Wiadomości: 163
Dot.: !! fryzjerka po kursie a zatrudnienie - HELP!

Salon może otworzyć każdy, przynajmniej tak mnie poinformowano Ja właśnie czekam na informację, kiedy wreszcie zacznie się mój kurs, dodam, że idę na indywidualne szkolenie organizowane przez PUP. W zeszłym roku znajoma była na tym samym kursie i też otworzyła swój salon i całkiem dobrze jej się wiedzie. Ma mnóstwo klientek, mimo iż skończyła tylko 6 tygodniowy kurs Jeśli masz jakieś pojęcie o fryzjerstwie i lubisz to robić, to nie zniechęcaj się Jak będziesz szukala pracy, to zawsze mozesz zaproponowac, że przez pierwszy miesiąc będziesz pracowała za minimalną stawkę tylko po to, żeby się wykazać. Jeśli będziesz dobra w tym, co robisz to na pewno znajdziesz pracę
katja2407 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 14:43   #9
Czekolada83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 276
Dot.: !! fryzjerka po kursie a zatrudnienie - HELP!

Cytat:
Napisane przez katja2407 Pokaż wiadomość
Salon może otworzyć każdy, przynajmniej tak mnie poinformowano Ja właśnie czekam na informację, kiedy wreszcie zacznie się mój kurs, dodam, że idę na indywidualne szkolenie organizowane przez PUP. W zeszłym roku znajoma była na tym samym kursie i też otworzyła swój salon i całkiem dobrze jej się wiedzie. Ma mnóstwo klientek, mimo iż skończyła tylko 6 tygodniowy kurs Jeśli masz jakieś pojęcie o fryzjerstwie i lubisz to robić, to nie zniechęcaj się Jak będziesz szukala pracy, to zawsze mozesz zaproponowac, że przez pierwszy miesiąc będziesz pracowała za minimalną stawkę tylko po to, żeby się wykazać. Jeśli będziesz dobra w tym, co robisz to na pewno znajdziesz pracę
a ta znajoma miala jakas wiedze zanim zaczela kurs??
Czekolada83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 14:52   #10
katja2407
Raczkowanie
 
Avatar katja2407
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Wiadomości: 163
Dot.: !! fryzjerka po kursie a zatrudnienie - HELP!

Minimalną, ale postanowiła spróbowac i okazało się, że nawet jej to idzie Ona miała zamiar otworzyć salon i zatrudnić fryzjerkę, ale dostała skierowanie na kurs i okazało się, że ma do tego talent A Ty masz jakieś podstawy, potrafisz strzyc, robić pasemka czy balejaż? I skąd się wziął pomysł pójścia na taki kurs?
katja2407 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 15:03   #11
Czekolada83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 276
Dot.: !! fryzjerka po kursie a zatrudnienie - HELP!

Cytat:
Napisane przez katja2407 Pokaż wiadomość
Minimalną, ale postanowiła spróbowac i okazało się, że nawet jej to idzie Ona miała zamiar otworzyć salon i zatrudnić fryzjerkę, ale dostała skierowanie na kurs i okazało się, że ma do tego talent A Ty masz jakieś podstawy, potrafisz strzyc, robić pasemka czy balejaż? I skąd się wziął pomysł pójścia na taki kurs?
pasemka, balejaz (3kolory na folii), ogolnie farbowanie, modelowanie mam opanowane na poziomie doswiadczenia na kolezankach kuzynkach itd. i sobie bo mam krecone naturalnie wlosy a prostuje modeluje od jakis 10 lat i ogolnie mam dryg do tego i luuuuuubie co najwazniejsze
o strzyzeniu nie mam pojecia poza grzywka
Czekolada83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-08, 15:18   #12
katja2407
Raczkowanie
 
Avatar katja2407
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Wiadomości: 163
Dot.: !! fryzjerka po kursie a zatrudnienie - HELP!

Najważniejsze, że masz dryg i że to lubisz będziesz fryzjerką z powołaniapodstawy praktyczne też masz, a to zawsze coś a reszty nauczysz się na kursie. Jeśli masz możliwość to zapisz się na szkolenie indywidualne, bo wtedy więcej się nauczysz, bedziesz mogła dłużej ćwiczyć to, z czym masz problem, a na grupowym na każde zagadnienie masz wyznaczony czas i nikt Cię porządnie nie przypilnuje A nie zastanawiałaś się nad własnym salonem?
katja2407 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 15:49   #13
Czekolada83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 276
Dot.: !! fryzjerka po kursie a zatrudnienie - HELP!

jasne ze bym chciala ale najpierw chyba kilka lat praktyk i moze jakies klientki bo tak bez dosiwadczenia balabym sie ze nie dam rady i tylko przez moj brak doswiadczenia zniechece klientki i wyrobie sobie slaba opinie.
Czekolada83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 16:02   #14
katja2407
Raczkowanie
 
Avatar katja2407
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Wiadomości: 163
Dot.: !! fryzjerka po kursie a zatrudnienie - HELP!

Jesli bedziesz miała odpowiednie umiejętności, to brak doświadczenia będzie nieistotny, przynajmniej we własnym biznesie Klientów nie interesuje, jak długo się tym zajmujesz, dla nich ważniejszy jest efekt końcowy A zadowolony klient jest najlepszym narzędziem marketingowym
katja2407 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:50.