"Nie dostanie Pani umowy o pracę bo zajdzie Pani w ciąże" - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-12, 15:10   #91
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: "Nie dostanie Pani umowy o pracę bo zajdzie Pani w ciąże"

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Ale czekaj, czego Ty oczekiwałaś? Że Cię wszyscy pogładskają po główce, że taka poszkodowana jesteś, bo zły szef nie chce dać umowy o pracę, a Ty biedna nie możesz nic innego ze swoim życiem zrobić, jak tylko w tym obuwniczym pracować? I że wszyscy wspólnie powzdychają, jak to teraz jest źle itp., bo żadnej pracy w tym kraju nie ma i jak tu rodzić dzieci?
Nikt Ci nie napisał, że Ty i mąż jesteście beznadziejni. Sama to sobie dopowiedziałaś.


---------- Dopisano o 16:10 ---------- Poprzedni post napisano o 16:07 ----------

Pracować w obuwniczym - nie, bo tylko umowa zlecenie
Pracować gdzie indziej w swoim mieście - nie, bo nie ma pracy
Pracować w innym mieście - nie, bo nie mogę wyjechać (nie wiadomo czemu)
Wyjechać za mężem - nie, bo nie
Nie pracować - nie, bo nie będzie macierzyńskiego

Pozostaje tylko usiąść i płakać
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 15:12   #92
ciassteczkowa
Rozeznanie
 
Avatar ciassteczkowa
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 750
Dot.: "Nie dostanie Pani umowy o pracę bo zajdzie Pani w ciąże"

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 16:10 ---------- Poprzedni post napisano o 16:07 ----------

Pracować w obuwniczym - nie, bo tylko umowa zlecenie
Pracować gdzie indziej w swoim mieście - nie, bo nie ma pracy
Pracować w innym mieście - nie, bo nie mogę wyjechać (nie wiadomo czemu)
Wyjechać za mężem - nie, bo nie
Nie pracować - nie, bo nie będzie macierzyńskiego

Pozostaje tylko usiąść i płakać
przecież zacznę pracę na umowę o pracę w innym sklepie, wiec o co chodzi. Nie ma pracy to źle, dostałam pracy to jeszczde gorzej bo nie pracuję w zawodzie. Nic tylko naskakujecie na mnie... co ja wam zrobilam?? dzieci na śniadanie zjadłam??
ciassteczkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 15:13   #93
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: "Nie dostanie Pani umowy o pracę bo zajdzie Pani w ciąże"

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
Pracować w obuwniczym - nie, bo tylko umowa zlecenie
Pracować gdzie indziej w swoim mieście - nie, bo nie ma pracy
Pracować w innym mieście - nie, bo nie mogę wyjechać (nie wiadomo czemu)
Wyjechać za mężem - nie, bo nie

Pozostaje tylko usiąść i płakać
Zapomniałaś o opcji podstawowej, której wątek miał dotyczyć - podpisać lewą umowę ze znajomym, żeby naciągnąć ZUS (czyli mnie, pana, panią, wszyscy za to zapłacimy) na 9 miechów L4 i macierzyński, a potem się zobaczy - tzn. wrócimy do czterech opcji wyżej, albo raczej trzech, bo obuwniczego już nie będzie.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 15:18   #94
ciassteczkowa
Rozeznanie
 
Avatar ciassteczkowa
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 750
Dot.: "Nie dostanie Pani umowy o pracę bo zajdzie Pani w ciąże"

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Zapomniałaś o opcji podstawowej, której wątek miał dotyczyć - podpisać lewą umowę ze znajomym, żeby naciągnąć ZUS (czyli mnie, pana, panią, wszyscy za to zapłacimy) na 9 miechów L4 i macierzyński, a potem się zobaczy - tzn. wrócimy do czterech opcji wyżej, albo raczej trzech, bo obuwniczego już nie będzie.

ja się tylko zapytalam?? w razie wypadku.... ale ktos kto był grzeczny i posiadał kulturę oznajmił mi że to nie przeszłoby więc nie ma tematu. Ale nie wychodzi agresja w momencie. W tym kraju bez agresji nie da się nic zalatwić i wytłumaczyć??
ciassteczkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 16:09   #95
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: "Nie dostanie Pani umowy o pracę bo zajdzie Pani w ciąże"

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
O ile jeszcze ta praca będzie na Ciebie "czekać".




Ups - wasze domniemania o (bardzo) dobrej pracy męża obalone.

---------- Dopisano o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------



Myślę, że póki autorka nie spróbuje to się nie dowie.

Wychodząc z takiego założenia jak Twoje (że nic się nie uda) to do niczego bym w życiu nie doszła. Bo po co próbować skoro i tak nie wyjdzie.

Autorko - wyjeżdżaj za granicę. Nie bez powodu w UK wskaźnik dzietności Polek jest sporo większy niż w Polsce.
Ja nie napisałam nigdzie, że nic się w życiu nie uda, sama dostałam teraz 2 prace także tutaj bez wjazdów. Ja wyjechać z miasta i za granicę nie mogę (swojej sytuacji nie będę opowiadała bo nie do tego miejsce bo dla wszystkich przecież można wszystko rzucić w chorobę spakować się i wyjechać zarabiać kokosy do UK), niektórzy mają obowiązki za które nikt im nie płaci a muszą to zrobić także porady niektórych to sobie można wsadzić... między dyplomy :P
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 16:52   #96
ciassteczkowa
Rozeznanie
 
Avatar ciassteczkowa
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 750
Dot.: "Nie dostanie Pani umowy o pracę bo zajdzie Pani w ciąże"

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
Ja nie napisałam nigdzie, że nic się w życiu nie uda, sama dostałam teraz 2 prace także tutaj bez wjazdów. Ja wyjechać z miasta i za granicę nie mogę (swojej sytuacji nie będę opowiadała bo nie do tego miejsce bo dla wszystkich przecież można wszystko rzucić w chorobę spakować się i wyjechać zarabiać kokosy do UK), niektórzy mają obowiązki za które nikt im nie płaci a muszą to zrobić także porady niektórych to sobie można wsadzić... między dyplomy :P
eh właśnie tego pisać nie chciałam żeby nie wyjść że znowu żalę się na swój los
ciassteczkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 16:56   #97
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: "Nie dostanie Pani umowy o pracę bo zajdzie Pani w ciąże"

Cytat:
Napisane przez ciassteczkowa Pokaż wiadomość
eh właśnie tego pisać nie chciałam żeby nie wyjść że znowu żalę się na swój los
a nie ma co się uzewnętrzniać na wizażu bo i tak każda mądra wsadzi Cię do swojej szufladki. Nie masz na to wpływu, każda się czuję supermenką a potem lądują takie na F7 w INIP.

Ja przynajmniej patrząc wstecz wiem, że wybieram najważniejsze. 2 lata spędziłam na bezrobociu, ale gdybym była w tym czasie za granicą moja mama by już nie żyła - sorry ale bilans wychodzi na moją korzysć, zwłaszcza, że przez te dwa lata działałam charytatywnie i nie dość, że pomogłam innym to teraz też zdobyłam prace. Może kokosów nie zarabiam ale mam pomysł na własną działalność i jak z tatą ogarniemy dobrze sytuacje to może i on będzie mógł wrócić z Norwegii (o czym marzy)
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-12, 17:11   #98
ciassteczkowa
Rozeznanie
 
Avatar ciassteczkowa
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 750
Dot.: "Nie dostanie Pani umowy o pracę bo zajdzie Pani w ciąże"

jeszcze nigdy się z taką agresją na wizażu nie spotkałam, przeglądam go często, rzadziej się udzielam, ale taka agresja to jest masakra. No cóż niektórzy powinni się wyładować w inny sposób, nie wiem uderzyć głową w biurko albo stół??

Dobrze mówisz nie warto o wszystkim pisać, ale żeby tu nie dostac po głowie trzeba by bylo opowiedzieć historię życia, choć i tak się dostanie. A co tam jak już ktoś leży to można mu jeszcze bardziej dowalić bo przecież on już i tak nic nie czuje....
Tak jestem bardzo emocjonalną osobą, którą boli to co inni mówią i piszą.

No tak te moje melodramatyczne tony??.... haha no cóż jak się coś nie podoba lub coś kogoś denerwuje to może łatwiej jest po prostu opuścić wątek??
ciassteczkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 09:37   #99
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: "Nie dostanie Pani umowy o pracę bo zajdzie Pani w ciąże"

Cytat:
Napisane przez ciassteczkowa Pokaż wiadomość
Tak jestem bardzo emocjonalną osobą, którą boli to co inni mówią i piszą.
też się tym przejmowałam w gimnazjum, ale spoko, z tego się wyrasta

Nie spotkałaś się droga autorko z żadną agresją. Spotkałaś się ze spojrzeniem z boku na Twoją sytuację na rynku pracy, oczekiwania i plany. Sorry, że nie było po Twojej myśli i (prawie) nikt się nie wzruszył
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 12:38   #100
Papillon_
Raczkowanie
 
Avatar Papillon_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 338
Dot.: "Nie dostanie Pani umowy o pracę bo zajdzie Pani w ciąże"

Chryste, jak to przeczytałam wszystko to mam wrażenie, że napisały to super karjerowiczki w wieku 25 lat które w życiu nie chcą mieć dziecka, a jak patrzą na babę w ciąży to zbiera je na wymioty.
__________________
23.01.2011
01.06.2013

Papillon_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 13:25   #101
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: "Nie dostanie Pani umowy o pracę bo zajdzie Pani w ciąże"

Cytat:
Napisane przez Papillon_ Pokaż wiadomość
Chryste, jak to przeczytałam wszystko to mam wrażenie, że napisały to super karjerowiczki w wieku 25 lat które w życiu nie chcą mieć dziecka, a jak patrzą na babę w ciąży to zbiera je na wymioty.
ja na co drugi wątek jak trafiam to mam wrażenie, że żyję totalnie w innym świecie :P
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-29, 01:15   #102
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: "Nie dostanie Pani umowy o pracę bo zajdzie Pani w ciąże"

Cytat:
Napisane przez Papillon_ Pokaż wiadomość
Chryste, jak to przeczytałam wszystko to mam wrażenie, że napisały to super karjerowiczki w wieku 25 lat które w życiu nie chcą mieć dziecka, a jak patrzą na babę w ciąży to zbiera je na wymioty.
Każdy ma inne priorytety. Co to znaczy karJera??
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 06:06   #103
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: "Nie dostanie Pani umowy o pracę bo zajdzie Pani w ciąże"

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
Każdy ma inne priorytety. Co to znaczy karJera??
powinnaś wiedzieć, mózg jest w stanie przeczytać i zrozumieć wszystko, nawet z błędami (był nawet kiedyś taki test :P), czepianie się literki to naprawdę marny argument w dyskusji
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 10:13   #104
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: "Nie dostanie Pani umowy o pracę bo zajdzie Pani w ciąże"

Cytat:
Napisane przez Papillon_ Pokaż wiadomość
Chryste, jak to przeczytałam wszystko to mam wrażenie, że napisały to super karjerowiczki w wieku 25 lat które w życiu nie chcą mieć dziecka, a jak patrzą na babę w ciąży to zbiera je na wymioty.
A może patrzą na to kobiety, które chciałyby mieć w przyszłości rodzinę, dzieci, ale na to potrzebują pracy, a jest im ciężej ją dostać właśnie przez to, że niektóre z nas zachodzą w ciążę i po 2 tygodniach lądują na L4.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 11:43   #105
Papillon_
Raczkowanie
 
Avatar Papillon_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 338
Dot.: "Nie dostanie Pani umowy o pracę bo zajdzie Pani w ciąże"

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
A może patrzą na to kobiety, które chciałyby mieć w przyszłości rodzinę, dzieci, ale na to potrzebują pracy, a jest im ciężej ją dostać właśnie przez to, że niektóre z nas zachodzą w ciążę i po 2 tygodniach lądują na L4.
Nie możliwe. W takim wypadku w postach byłaby choć ociupinka współczucia, jakiejś rady, czegokolwiek, a tu to aż strach, że jak jak spotkają prywatnie taką dziewczynę to bez kagańca rozszarpią na strzępy i doprowadzą biedaczkę do załamania nerwowego. Nie życzę tego żadnej z nas, ale warto chociaż spróbować postawić się w miejscu drugiej osoby...
__________________
23.01.2011
01.06.2013

Papillon_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 14:16   #106
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: "Nie dostanie Pani umowy o pracę bo zajdzie Pani w ciąże"

Cytat:
Napisane przez Papillon_ Pokaż wiadomość
Nie możliwe. W takim wypadku w postach byłaby choć ociupinka współczucia, jakiejś rady, czegokolwiek, a tu to aż strach, że jak jak spotkają prywatnie taką dziewczynę to bez kagańca rozszarpią na strzępy i doprowadzą biedaczkę do załamania nerwowego. Nie życzę tego żadnej z nas, ale warto chociaż spróbować postawić się w miejscu drugiej osoby...
zwłaszcza, że dziewczyna już kupę czasu pracuje ale na śmieciową umowę :/ nie ma to jak baby, facet faceta wesprze, baba babę jeszcze udupi. Sad but true. Dlatego nikt nie chce pracować z kobietami tylko wolą facetów (nie tylko ze względu rodzenia czy nie rodzenia dzieci)
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 20:26   #107
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: "Nie dostanie Pani umowy o pracę bo zajdzie Pani w ciąże"

Cytat:
Napisane przez Papillon_ Pokaż wiadomość
Nie możliwe. W takim wypadku w postach byłaby choć ociupinka współczucia, jakiejś rady, czegokolwiek, a tu to aż strach, że jak jak spotkają prywatnie taką dziewczynę to bez kagańca rozszarpią na strzępy i doprowadzą biedaczkę do załamania nerwowego. Nie życzę tego żadnej z nas, ale warto chociaż spróbować postawić się w miejscu drugiej osoby...
nie mieć dobrej pracy, zajść w ciążę, siedzieć i kontemplować swój los przez 9miesiecy (na więcej mnie nie stać, bo praca do najlepiej płatnych nie należy, ale idę na L4 bo mi się należy), pójść na roczny macierzyński i zostać bez pracy. No marzę o tym.
Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
zwłaszcza, że dziewczyna już kupę czasu pracuje ale na śmieciową umowę :/ nie ma to jak baby, facet faceta wesprze, baba babę jeszcze udupi. Sad but true. Dlatego nikt nie chce pracować z kobietami tylko wolą facetów (nie tylko ze względu rodzenia czy nie rodzenia dzieci)
jakby facet facetowi robił takie cyrki, to dostałby w mordę, zaręczam Ci.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 21:22   #108
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: "Nie dostanie Pani umowy o pracę bo zajdzie Pani w ciąże"

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
nie mieć dobrej pracy, zajść w ciążę, siedzieć i kontemplować swój los przez 9miesiecy (na więcej mnie nie stać, bo praca do najlepiej płatnych nie należy, ale idę na L4 bo mi się należy), pójść na roczny macierzyński i zostać bez pracy. No marzę o tym.

jakby facet facetowi robił takie cyrki, to dostałby w mordę, zaręczam Ci.
zaręczam Ci, że znam wielu facetów, którzy się wspierają i w takich sytuacjach! (znaczy no nie ciąża :P)
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 15:53   #109
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: "Nie dostanie Pani umowy o pracę bo zajdzie Pani w ciąże"

tak sobie przeczytałam ten watek na 3 rzuty i jestem trochę zniesmaczona, a nawet momentami oburzona. jedna sprawa, że autorka na siłę chciałaby kombinować na lewo i czy to jest w porządku (jasne, że nie jest), ale w pewnym momencie zaczęłyście usprawiedliwiać pracodawcę, który najpierw obiecał umowę o pracę, a potem się z tego wycofał, bo wydaje mu się, że po ślubie to zaraz będzie ciążą, a inne jego pracownice etat mają, najwyraźniej bo są pannami i taka w ciążę nie zajdzie. nie rozśmieszajcie mnie. takie postępowanie nie jest normalne. dziewczyna pracowała tam już od dłuższego czasu, w ciążę planowała zajść dopiero dłuższy czas po otrzymaniu etatu, a nie nagle przyszła, chciała od razu etat i zaraz się wypiąć zachodząc w ciążę i iść na l4. facet zachował się nie fair i po chamsku. ona jest gorsza od swoim współpracownic, bo się hajtnęła. to jest w ogóle skandal, że pomyślała o zajściu w ciążę w jakimkolwiek odstępie czasu. za chwilę jakiekolwiek myślenie i planowanie powiększenia rodziny będzie po cichu zabronione, jeśli pracujesz, bo jakim prawem masz robić jakikolwiek kłopot pracodawcy.

pracodawcy zatrudniający kilka, kilkanaście czy więcej osób nie mają aż tak źle, żeby sobie mieli nie poradzić. tym bardziej, że znaleźć kogoś na zastępstwo nie jest wcale aż tak ciężko, nie będzie dramatu, jak mu któraś zaciąży. patrzcie ile osób pracy szuka. nas, pracowników, często robi się po prostu legalnie w bambuko. jak u mnie w pracy na początku roku kazali przejść z całego etatu na 1/2 to usprawiedliwiali się, że firma straciła płynność finansową, choć tak naprawdę wolą mieć po prostu wobec pracownika mniejsze zobowiązania. jak ja zaszłam w ciążę to "biedny" szef kazał mi przynieść l4, bo to praca nieodpowiednia dla ciężarnych, a on mnie z obowiązku pracy nie zwolni, mimo że to jego zakichany obowiązek. sorki, ale akurat pracodawcy mi nie szkoda i jak widzę takie najeżdżanie na kogoś, kto został nie w porządku potraktowany przez szefa, a jeszcze usprawiedliwianie go, bo miał rację, że jej umowy nie dał to mi się nóż w kieszeni otwiera.

ciassteczkowa, masz dość ryzykowne podejście do tematu, patrząc na fakt, że w Twoim mieście krucho z pracą. teraz niestety jest tak, że jedzie się tam, gdzie jest robota. na Twoim miejscu ustaliłabym z mężem, że oboje szukamy pracy w tym i tym mieście i ewentualnie oboje się przenosimy, jeśli tu gdzie jestem teraz nic by się dla mnie nie znalazło. więc dziwi mnie, że się tak kurczowo tego konkretnego miasta trzymacie.
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-06, 10:32   #110
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: "Nie dostanie Pani umowy o pracę bo zajdzie Pani w ciąże"

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
nie mieć dobrej pracy, zajść w ciążę, siedzieć i kontemplować swój los przez 9miesiecy (na więcej mnie nie stać, bo praca do najlepiej płatnych nie należy, ale idę na L4 bo mi się należy), pójść na roczny macierzyński i zostać bez pracy. No marzę o tym.
No dokładnie. Rozterki autorki (rozterki, nie sytuacja w życiu, tylko podejście autorki do tej sytuacji) to dla taka abstrakcja dla mnie, że równie dobrze mogłąbym próbowac wczuć się w sytuację Marka Zuckerberga albo Dalajlamy.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-07, 16:55   #111
ciassteczkowa
Rozeznanie
 
Avatar ciassteczkowa
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 750
Dot.: "Nie dostanie Pani umowy o pracę bo zajdzie Pani w ciąże"

Witajcie wizazanki.
Chcialabym powtorzyc cos jeszcze raz ale ostatni raz. Nigdy nie chcialam zajsc w ciaze zaraz po podpisaniu umowy.
Druga rzecz bardzo chcialabym podziekowac tym wizazankom ktore okazaly choc cien zrozumienia. Bylam wczoraj u mojego kardiologa ktora powiedzia ze niestety nie moge teraz nic ciezkiego robic nawet. Osic ciezkich zakupow bo pogorszyl sie stan mojego zdrowia. W tym momencie rozwaza u mnie operacje bo jest zle.
Mam niestety zla wiadomosc do heter. Od tygodnia pracuje sobie na umowe o prace. Praca jest lzejsza od poprzedniej. Warunki finansowe tez lepsze i szef tez rozumie ze mam problemy zdrowotne..
Ale tak tak kombinuje teraz bo marzy mi sie taki odpoczynek w luksusowym szpitalu... wezcie sie ogarnijcie i zobaczcie w drugim czlowieku czlowieka.

---------- Dopisano o 17:55 ---------- Poprzedni post napisano o 17:47 ----------

Witajcie wizazanki.
Chcialabym powtorzyc cos jeszcze raz ale ostatni raz. Nigdy nie chcialam zajsc w ciaze zaraz po podpisaniu umowy.
Druga rzecz bardzo chcialabym podziekowac tym wizazankom ktore okazaly choc cien zrozumienia. Bylam wczoraj u mojego kardiologa ktora powiedzia ze niestety nie moge teraz nic ciezkiego robic nawet. Osic ciezkich zakupow bo pogorszyl sie stan mojego zdrowia. W tym momencie rozwaza u mnie operacje bo jest zle.
Mam niestety zla wiadomosc do heter. Od tygodnia pracuje sobie na umowe o prace. Praca jest lzejsza od poprzedniej. Warunki finansowe tez lepsze i szef tez rozumie ze mam problemy zdrowotne..
Ale tak tak kombinuje teraz bo marzy mi sie taki odpoczynek w luksusowym szpitalu... wezcie sie ogarnijcie i zobaczcie w drugim czlowieku czlowieka.
ciassteczkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 20:22   #112
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: "Nie dostanie Pani umowy o pracę bo zajdzie Pani w ciąże"

Zastanawia mnie jedno, co ma na celu taka agresja w tym wątku?
- Pomoc autorce? jakoś wątpię... Autorka podzieliła się konkretnym problemem, ale zaraz dostała nieproszone "rady" np. na temat wyjazdu, od osób, które nawet nie znają jej sytuacji. Nie chodzi o to, żeby głaskać po główce, ale jak się ma szczere intencje, to można je wyrazić w miarę neutralnym tonem.
- Ok skoro nie pomoc, to chyba wyładowanie negatywnych emocji? Chęć dowartościowania się kosztem innych, wywyższanie się? Po co? Żeby dowalić i poczuć się lepszym? Nie lepiej po prostu olać?
- Kolejny powód, jaki mi przychodzi do głowy, to chęć walki z nieuczciwymi praktykami dziewczyn chodzącymi na urlopy zaraz po umowie. Ok, zgadzam się. Tylko autorka do tych dziewczyn NIE NALEŻY. Wręcz uważam, że to jej pracodawca jest coś winien, zatrudniając ją na śmieciówce, podczas gdy istnieje stosunek pracy.
- No i ostatnia możliwość, może tak po prostu jest na wizażu? Może siedzę tu zbyt krótko, żeby ogarnąć wszystkie zwyczaje.

A autorko Tobie życzę jak najwięcej zdrowia i nie przejmuj się tymi postami Cieszę się, że znalazłaś lepszą pracę.
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-09 21:22:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:28.