Ślub bez wesela -czy wypada prosić o pieniądze? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-02, 18:47   #91
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Ślub bez wesela -czy wypada prosić o pieniądze?

Cytat:
Napisane przez Firithreiel Pokaż wiadomość
I tutaj chyba dotykamy sedna sprawy. Ja pochodzę z dużego miasta. I u nas jest NORMALNE I OGÓLNIE przyjęte, że PM czy to zapytani wprost czy za pomocą wierszyka wskazują, że wolą pieniądze jako prezent, wino lub czekoladki zamiast kwiatów. NIKT się nie obraża, ani nie stroi fochów, tylko albo skłania się ku takiej sugestii albo robi po swojemu.
Proponowałabym więc, aby każda z nas która ma takie rozterki pogadała z kimś zaufanym z rodziny, jak taka prośba zostanie odebrana.
A że zawsze ktoś niezadowolony się trafi, to jasne jak słońce.
Nie ma to znaczenia. Ja pisałam akurat o rodzinnej miejscowaości bo stamtąd wiadomo mam najwięcej zaproszeń na wesela. Teraz mieszkam w duzżm mieście i też zdarza mi się dostać od znajomych zaproszenia na ślub. Na części są te wierszyki na niektórych nie. I nie ma tutaj wcale znaczena pochodzenie. Znam ludzi z Krakowa z właśnie takimi pogladami jak moje, nawet większość.
Dla mnie sprawa jest prosta - zapraszam to chciałabym żeby gość zaproszony przyszedł i dobrze się bawił. Nie wymagam żadnych prezentów czy to rzeczowych czy kasy. Bo tak nie wypada. Każdy mądry wie też że wypada coś młodym dać i wie też że lepiej kase. Jeśli ktoś mnie traktuje z góry jak bankomat, chce ode mnie tego, żebym ja sobie sama wręcz sfinansowała talerzyk na jego imprezie to niestety jest mi przykro, czuje się urażona i ja nie idę na taką impreze. Coraz więcej ludzi odmawia przyjścia na wesela, jest to wydaje mi się związane z tymi oto właśnie wymaganiami.
Bo czy to jest zaproszenie na ślub i miłą zabawę czy zbiórkę pieniędzy?

Każdy naprawde każdy wie, że młodzi wolą pieniądze, ale jak wiadomo zdarza się ktoś kto przyniesie prezent - ja myślisz dlaczego? Bo prezent jest tańszy z reguły, nie stać każdego na włożenie kilku stów do kopery po prostu, sa ludzie którzy zarabiają najniższą krajową i nawet jeśli ten wierszyk ich jakoś tak nie urazi (jak mnie na przykład) to oni odmówią przyjścia, bo będzie im najnormalniej w świecie głupio.
I ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 18:57   #92
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Ślub bez wesela -czy wypada prosić o pieniądze?

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Dla mnie sprawa jest prosta - zapraszam to chciałabym żeby gość zaproszony przyszedł i dobrze się bawił. Nie wymagam żadnych prezentów czy to rzeczowych czy kasy. Bo tak nie wypada. Każdy mądry wie też że wypada coś młodym dać i wie też że lepiej kase. Jeśli ktoś mnie traktuje z góry jak bankomat, chce ode mnie tego, żebym ja sobie sama wręcz sfinansowała talerzyk na jego imprezie to niestety jest mi przykro, czuje się urażona i ja nie idę na taką impreze. Coraz więcej ludzi odmawia przyjścia na wesela, jest to wydaje mi się związane z tymi oto właśnie wymaganiami.
Bo czy to jest zaproszenie na ślub i miłą zabawę czy zbiórkę pieniędzy?

Każdy naprawde każdy wie, że młodzi wolą pieniądze, ale jak wiadomo zdarza się ktoś kto przyniesie prezent - ja myślisz dlaczego? Bo prezent jest tańszy z reguły, nie stać każdego na włożenie kilku stów do kopery po prostu, sa ludzie którzy zarabiają najniższą krajową i nawet jeśli ten wierszyk ich jakoś tak nie urazi (jak mnie na przykład) to oni odmówią przyjścia, bo będzie im najnormalniej w świecie głupio.
Całkowicie się z tym zgodzę
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 14:10   #93
annamari29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomości: 202
Dot.: Ślub bez wesela -czy wypada prosić o pieniądze?

A ja prosiłabym o poradę. Biorę cichy ślub, o którym ogólnie wszyscy wiedzą ale nie znają dokładnej daty. Wiem też, że kilka osób planuje dać prezent lub pieniądze po oficjalnym ogłoszeniu, że już po ślubie. Czy w takim wypadu powinnam odmówić przyjęcia daru bo nie robię wesela ani kolacji, czy nie wypada odmawiać?
annamari29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 14:14   #94
Gubasia93
Rozeznanie
 
Avatar Gubasia93
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 580
Dot.: Ślub bez wesela -czy wypada prosić o pieniądze?

Cytat:
Napisane przez annamari29 Pokaż wiadomość
A ja prosiłabym o poradę. Biorę cichy ślub, o którym ogólnie wszyscy wiedzą ale nie znają dokładnej daty. Wiem też, że kilka osób planuje dać prezent lub pieniądze po oficjalnym ogłoszeniu, że już po ślubie. Czy w takim wypadu powinnam odmówić przyjęcia daru bo nie robię wesela ani kolacji, czy nie wypada odmawiać?
"Jak daja - bierz, jak bija to uciekaj"
Ja bym nie odmowila ale w rsmach podzieki np upieklabym ciacho i kazdemu jakos ladnie po kawalku opakowala i wreczyla
__________________


__P+P_____________________
Razem od 09.03.2013

Zaręczeni od 03.05.2014
Ślub 11.06.2016



Potterhead forever

Gubasia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 15:28   #95
wildDaisy
żona bez ogona
 
Avatar wildDaisy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 6 506
Dot.: Ślub bez wesela -czy wypada prosić o pieniądze?

Cytat:
Napisane przez Gubasia93 Pokaż wiadomość
"Jak daja - bierz, jak bija to uciekaj"
Ja bym nie odmowila ale w rsmach podzieki np upieklabym ciacho i kazdemu jakos ladnie po kawalku opakowala i wreczyla
Zgadzam się, jak dają to bierz
Nietaktem bardziej byłoby nieprzyjęcie
__________________
wildDaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-23 16:28:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:01.