UWAGA! Oszuści na tablica.pl! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-18, 11:29   #1
ackamk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
Exclamation

UWAGA! Oszuści na tablica.pl!


Witam,
nie znalazłam tematu o podobnym wątku, jeśli jest to proszę ten zamknąć, choć uważam, że jest on dość ważny.

Opiszę pokrótce swoją "przygodę" z portalem tablica.pl, na koniec wysnuję wnioski.

Piątek trzynastego. Szary, ponury dzień. Data, z założenia, pechowa. Jak dla mnie i mojego faceta szczęśliwa. Czemu? Znaleźliśmy właśnie kupców na nasze S4-ki, i co więcej - telefony nas interesujące po okazyjnych cenach. Nie na allegro, nie na ebay'u, a na Tablica.pl. HTC One za 1600zł i iPhone 5 16GB za 1899zł - obywa ogłoszenia z możliwością negocjacji ceny. Dzwonimy. Pierwsza "pani Kasia" od HTC One. Słychać w głosie nutę nieogarnięcia, ogólnie starszy głos. Sprzedaje "bo go nie ogarnia". Schodzi z ceny do 1500 zł. Okazja? A jakże. Wszystko dogadane, przesyłka z możliwością sprawdzenia będzie wysłana w poniedziałek. Teraz "pan Damian" od iPhone'a. Słyszę miły głos. Schodzi z ceny do 1800 zł wraz z przesyłką. Kolejna okazja! Same okazje na tej Tablicy! WEHEY! "Pan Damian" odezwie się w niedzielę w celu potwierdzenia "złożenia zamówienia". Fajny dzień, zamawiamy pizzę, żeby świętować!

Sobota. Sms od "pani Kasi" z informacją, że paczka została wysłana i powinna dotrzeć w poniedziałek. Szybka reakcja - to nam się podoba! Wysyłamy sms'a zwrotnego, że dziękujemy i czekamy na paczkę.

Niedziela. "Pan Damian" nie odbiera swojego telefonu, ma wyłączony. No trudno. Okazja przepadła.

Poniedziałek. Dzwoni kurier - jedzie paczka od "pani Kasi", pobraniowa, ale bez możliwości sprawdzenia. Inaczej się umawialiśmy. Dzwonimy do nadawcy - "abonent czasowo niedostępny". Przyjechał kurier, przywiózł paczkę - coś wagi ok. 0,5kg, wielkości paczki po ryżu. COŚ TU NIE GRA. Opakowanie od HTC One jest kwadratowe, a nie prostokątne. Macamy paczkę - na początku twarda, później zaczyna być w niektórych miejscach miękka. Co to było? Podejrzewam, że MĄKA. Odmawiamy przyjęcia paczki - nie zapłacimy 1500zł za coś, na co nie mamy potwierdzenia złożenia zamówienia. Próbujemy dodzwonić się do "pani Kasi" - wciąż telefon wyłączony.
Niedługo po tej nieprzyjemnej akcji dzwoni "pan Damian" od iPhone'a. Czy wciąż chcę tego iPhone'a, bo idzie zaraz na pocztę, a że wczoraj nie dzwonił, bo miał nieprzyjemny dzień. Poinformowałam, że owszem, ale jeżeli ma zamiar mi wysłać MĄKĘ albo RYŻ, to już teraz niech sobie daruje. Przekonuje, że nie, że wszystko będzie do sprawdzenia, ubezpieczone itp. Na koniec rozmowy pytam z ciekawości czemu sprzedaje dwa telefony, w odpowiedzi słyszę: "kupiłem 3 w Saturnie, z jednego korzystam, a te 2 są mi niepotrzebne". Kończę rozmowę, wysyłam adres, lecz po odzewie ze strony p. Damiana NIC. Przepadł. Z czystej ciekawości sprawdzam na stronie Saturna ile kosztuje iPhone 5 16GB. Ile? 2799zł, a "p. Damian" chciał go sprzedać za 1800 - bo zszedł mi z ceny. Przypadek? Nie sądzę.
Nie zniechęciło mnie to do dalszych poszukiwań, weszłam na gumtree i szukałam ogłoszeń z Warszawy. Znalazłam takie: http://www.gumtree.pl/cp-iphone/srod...ocka-517625157. Szybko napisałam maila, czy jest to nadal aktualne, pan mi odpisał, że owszem, i zaprosił na adres sklepu: www.apple-partner.com. Samo wejście na stronę mnie zaciekawiło - wygląda jak, za przeproszeniem, praca domowa 4-klasisty. No ale zadaję więcej pytań - o odbiór osobisty. Miły pan mnie informuje, że do grudnia sklepu w Warszawie nie mają, ale mogę przyjechać do Sanoku i dzięki temu opuści mi cenę o 200zł - czyli iPhone będzie kosztował 1700zł. Fajnie. Z ciekawości, po wcześniejszej historii, postanowiłam sprawdzić opinie, zapytałam więc wujka google: "apple partner opinie" i pierwsze co mi wyskoczyło to temat na forum, o ciekawym temacie: "Prośba o pomoc - prawdopodobnie oszust w Sanoku" (link: http://www.forum.alfaholicy.org/podk...st_sanoku.html). Wysłałam link temu Panu, lecz już nie odpisał.

Myślałam, że takich przekrętów już nikt nie robi, że robili je ludzie jak był "początek Internetu". Niestety. Nie ma co ufać ludziom których nie znamy, w dobie Internetu, w tym wirtualnym świecie każdy może być każdym. Lepiej wejść na allegro, zamówić coś trochę drożej, ale mieć potwierdzenie zamówienia, niżeli później zostać z niczym.

PS. Wiecie, że w poniedziałek, ok. 22, "pani Kasia" napisała? Czy dostałam przesyłkę? Napisałam, że nie, bo nie mogłam sprawdzić zawartości, to odpisała, że sobie z niej jaja robię. To się nazywa tupet
PSS. Znalazłam znowu "panią Kasię" sprzedającą telefony, proszę zobaczyć: http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/15v2w/

GDYBY NIE MOJA CZUJNOŚĆ, TO JAKIŚ ZŁODZIEJ CIESZYŁBY SIĘ MOIMI PIENIĘDZMI!
__________________
zapraszam na: www.makemeproud.pl
ackamk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 11:51   #2
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: UWAGA! Oszuści na tablica.pl!

Cytat:
Napisane przez ackamk Pokaż wiadomość
GDYBY NIE MOJA CZUJNOŚĆ, TO JAKIŚ ZŁODZIEJ CIESZYŁBY SIĘ MOIMI PIENIĘDZMI!

Cytat:
Serwis Tablica.pl to darmowa platforma ogłoszeniowa. Umożliwia darmowe zamieszczanie ogłoszeń drobnych. Jej głównym przeznaczeniem jest handel lokalny – transakcje zawierane osobiście. Jedyną rekomendowaną formą transakcji jest więc odbiór osobisty!
Jeśli zdecydujesz się na inną formę zawarcia transakcji – pamiętaj że robisz to na własną odpowiedzialność, Tablica.pl nie oferuje Ci żadnych zabezpieczeń.
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 11:59   #3
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: UWAGA! Oszuści na tablica.pl!

autorko priva ci wyslalam
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 12:05   #4
neusia83
Rozeznanie
 
Avatar neusia83
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 527
Dot.: UWAGA! Oszuści na tablica.pl!

niestety nieraz nie wiadomo dlaczego tracimy swoją czujność i niestety dajemy się wrobić, Ja też teoretycznie wiem że na takich serwisach to tylko odbiór osobisty itd. i co i nic i też straciłam czujność i 280zł. Sprawa od lutego na policji i na razie cisza, pewnie nic nie odzyskam. Jedyne co moge doradzić to zgłoszenie tych osób do Tablicy.pl o próbie oszustwa.
neusia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 12:28   #5
hanureku
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 540
Dot.: UWAGA! Oszuści na tablica.pl!

Kilka dni temu policja oddała mi mojego skradzionego iPhona, którego złodziej sprzedał właśnie na Tablica.pl...
Uważajcie więc, bo to serwis w pełni anonimowy, nie trzeba podawać żadnych danych do rejestracji więc to raj dla oszustów.
hanureku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 12:41   #6
brizoo
Raczkowanie
 
Avatar brizoo
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 244
Dot.: UWAGA! Oszuści na tablica.pl!

Dlatego lepiej umawiać się na transakcje na allegro - dopłacić komuś nieco za prowizję, a jak jest uczciwy, to się zgodzi. Towar z tablicy czy ☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠ lepiej odbierać lokalnie.
brizoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 13:04   #7
ackamk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
Dot.: UWAGA! Oszuści na tablica.pl!

Cytat:
Napisane przez neusia83 Pokaż wiadomość
niestety nieraz nie wiadomo dlaczego tracimy swoją czujność i niestety dajemy się wrobić, Ja też teoretycznie wiem że na takich serwisach to tylko odbiór osobisty itd. i co i nic i też straciłam czujność i 280zł. Sprawa od lutego na policji i na razie cisza, pewnie nic nie odzyskam. Jedyne co moge doradzić to zgłoszenie tych osób do Tablicy.pl o próbie oszustwa.
Oczywiście, ale zauważ, że zgłoszenie takiego kogoś nic nie da - usuną/zablokują dane konto, a ta osoba, zakłada sobie nowe i znowu kręci biznes. Tak ja ta "pani Kasia". Perfidna próba wyłudzenia pieniędzy. Pozwoliłam sobie założyć fałszywe konto i napisać do niej - teraz wysyła tylko po wcześniejszej wpłacie na konto. Aha, no i już nie jest spod Poznania, a z Końskiego

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------

Cytat:
Napisane przez brizoo Pokaż wiadomość
Dlatego lepiej umawiać się na transakcje na allegro - dopłacić komuś nieco za prowizję, a jak jest uczciwy, to się zgodzi. Towar z tablicy czy ☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠ lepiej odbierać lokalnie.
Wiesz, ta "Pani" stwierdziła przez telefon, że nie umie się obsługiwać komputerem i takim "zaawansowanym" telefonem - miała głos pod 40tkę, więc uznałam to za prawdę. Wiem w jakim stopniu moja mama (ma 45lat) potrafi się obsługiwać tą "technologią". Więc naprawdę, nie spodziewałabym się czegoś takiego, nigdy Poza tym myślałam, że czasy wysyłania ziemniaków i mąki już dawno minęły.

Zmylił mnie fakt, że znalazłam ogłoszenie odnoście iPhone'a 5 za 2000zł, a pan opuścił mi do 1850zł (to było w niedzielę) - odbiór osobisty. Poszłam tam, telefon zafoliowany, fakturka - dodatkowo okazało się, że telefon jest ubezpieczony, więc to też uśpiło moją czujność. Szukałam okazji - wiadomo, nie zawsze jest do wydania 2500zł, w dodatku na telefon.
__________________
zapraszam na: www.makemeproud.pl
ackamk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-18, 13:40   #8
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: UWAGA! Oszuści na tablica.pl!

Przy kurierze zawsze można sprawdzić przesyłkę i jeżeli coś jest nie tak, to spisuje się protokół reklamacyjny. Więc coś mi tu nie gra w tej całej historii.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2013-09-18 o 13:42
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 13:44   #9
ackamk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
Dot.: UWAGA! Oszuści na tablica.pl!

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Przy kurierze zawsze można sprawdzić przesyłkę i jeżeli coś jest nie tak, to spisuje się protokół reklamacyjny. Więc coś mi tu nie gra w tej całej historii.
ani tablica, ani gumtree nie jest ok, jeżeli chodzi o kupno na odległość. mój post dotyczył tego, żeby uważać, nie ufać internetowym "charakterom", bo każdy może być każdym. po prostu. żadna anty czy reklama.
__________________
zapraszam na: www.makemeproud.pl
ackamk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 14:25   #10
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: UWAGA! Oszuści na tablica.pl!

Większość takich oszustw np. na allegro to właśnie "super okazje" na telefonach i sprzęcie rtv. Zawsze znajdą się oszuści, którzy chcą zarobić na chciwości innych. Nawet jeśli byłby to kradziony towar, to akurat telefon jest łatwo namierzyć, a chyba nikt nie chce mieć potem problemów przez paserstwo.

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Przy kurierze zawsze można sprawdzić przesyłkę i jeżeli coś jest nie tak, to spisuje się protokół reklamacyjny. Więc coś mi tu nie gra w tej całej historii.
To też.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 14:36   #11
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: UWAGA! Oszuści na tablica.pl!

Cytat:
Napisane przez ackamk Pokaż wiadomość
Zmylił mnie fakt, że znalazłam ogłoszenie odnoście iPhone'a 5 za 2000zł, a pan opuścił mi do 1850zł (to było w niedzielę) - odbiór osobisty. Poszłam tam, telefon zafoliowany, fakturka - dodatkowo okazało się, że telefon jest ubezpieczony, więc to też uśpiło moją czujność. Szukałam okazji - wiadomo, nie zawsze jest do wydania 2500zł, w dodatku na telefon.
Ale Ty piszesz o innej ofercie niż ta z pierwszej wiadomości? Bo chyba się pogubiłam^^.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-18, 14:53   #12
hanureku
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 540
Dot.: UWAGA! Oszuści na tablica.pl!

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Przy kurierze zawsze można sprawdzić przesyłkę i jeżeli coś jest nie tak, to spisuje się protokół reklamacyjny. Więc coś mi tu nie gra w tej całej historii.
Nie mam pojęcia co nie gra? Możesz sprawdzić, ale najpierw trzeba podpisać odbiór przesyłki (w tym przypadku zapłacić pobranie 1500 zł). Dopiero potem możesz otworzyć paczkę i spisywać protokół reklamacyjny. Żaden kurier nie da ci otworzyć paczki bez podpisania odbioru paczki. Co z tego, że zostanie spisana reklamacja? Skoro paczka przyszła cała, a te "kilo ryżu" jest całe to moim zdaniem nie ma żadnych podstaw do reklamacji. Firmę kurierską nie obchodzi, że ktoś przysłał ziemniaki zamiast telefonu, bo nie jest przecież stroną w tej transakcji.

Inną sprawą jest to o czym pisze autorka wątku czyli opcja sprawdzenia razem z kurierem przesyłki i jeśli się nie zgadza nie przyjmujesz paczki (opcja dodatkowo płatna, której mimo ustaleń sprzedająca nie wykupiła).
hanureku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 18:08   #13
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: UWAGA! Oszuści na tablica.pl!

1. Na Tablicy kupuje się przecież bzpośrednio, nie poprzez przesyłki pocztowe
2. Jak telefon chodzi za 2,5 tys to raczej się go nie kupi za 7 stówek mniej, niestety. Także w takich kwestiach trzeba uważać, bo sami się prosimy.
3. Oczywiście współczuję, ale prawda jest taka, że oszuści są wszędzie.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 18:12   #14
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: UWAGA! Oszuści na tablica.pl!

Czasami otwierałam paczkę przy kurierze (przed zapłatą) i nigdy nie robili problemu, dlatego to chyba zależy. Co prawda były to paczki ze sklepów internetowych, więc nie wyglądały "podejrzanie", jako podziękowanie daję też napiwki. Kurierzy z firm typu DHL są zwykle mili, dużo gorsze doświadczenia mam ze swoim listonoszem przez kilka lat jeszcze nigdy nie dostarczył mi przesyłki (nawet małego listu), zawsze tylko awizo. Dlatego teraz zwykle wybieram opcję wysyłki kurierem, choć jest kilka zł droższa.
__________________



Edytowane przez _chocolate
Czas edycji: 2013-09-18 o 18:13
_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 19:05   #15
ackamk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
Dot.: UWAGA! Oszuści na tablica.pl!

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
Większość takich oszustw np. na allegro to właśnie "super okazje" na telefonach i sprzęcie rtv. Zawsze znajdą się oszuści, którzy chcą zarobić na chciwości innych. Nawet jeśli byłby to kradziony towar, to akurat telefon jest łatwo namierzyć, a chyba nikt nie chce mieć potem problemów przez paserstwo.



To też.
mnie kurier pocztowy poinformował, że nie mogę otworzyć i sprawdzić, bo nie ma takiej opcji, a co za tym idzie - nie będzie spisywanego protokołu. powiedział też, że mogę otworzyć i jeśli będzie coś nie tak, to mam iść z tym na pocztę i wyjaśniać, później na policję.

przesyłka miała być z możliwością sprawdzenia, a nie była. gdybym tą zwykłą pobraniową otworzyła - wiązałoby się to z tym, że: 1500zł idzie na konto tego kogoś (wspomniana interwencja na poczcie może przyczynić się do wstrzymania wpłaty na konto danej osoby) i dodatkowo sprawą na policji, czyli tak naprawdę tylko bym straciła.

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:02 ----------

Cytat:
Napisane przez hanureku Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia co nie gra? Możesz sprawdzić, ale najpierw trzeba podpisać odbiór przesyłki (w tym przypadku zapłacić pobranie 1500 zł). Dopiero potem możesz otworzyć paczkę i spisywać protokół reklamacyjny. Żaden kurier nie da ci otworzyć paczki bez podpisania odbioru paczki. Co z tego, że zostanie spisana reklamacja? Skoro paczka przyszła cała, a te "kilo ryżu" jest całe to moim zdaniem nie ma żadnych podstaw do reklamacji. Firmę kurierską nie obchodzi, że ktoś przysłał ziemniaki zamiast telefonu, bo nie jest przecież stroną w tej transakcji.

Inną sprawą jest to o czym pisze autorka wątku czyli opcja sprawdzenia razem z kurierem przesyłki i jeśli się nie zgadza nie przyjmujesz paczki (opcja dodatkowo płatna, której mimo ustaleń sprzedająca nie wykupiła).
dokładnie tak. nic dodać, nic ująć

---------- Dopisano o 20:05 ---------- Poprzedni post napisano o 20:03 ----------

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Ale Ty piszesz o innej ofercie niż ta z pierwszej wiadomości? Bo chyba się pogubiłam^^.
tak, o innej - regionalnej. przyjechał pan z Pruszkowa i wszystko załatwione.

szczeciński RobinHood ma wyłączony telefon i słuch po nim zaginął
__________________
zapraszam na: www.makemeproud.pl
ackamk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 19:47   #16
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: UWAGA! Oszuści na tablica.pl!

To w takiej sytuacji nie miałaś innego wyjścia, jak nie dało się sprawdzić paczki.
Masz przykład, że trzeba uważać na bardzo tanie oferty. Nie mówię, że nie trafiają się okazje, ale zawsze trzeba się zastanowić, jaki interes ma ktoś, żeby sprzedawać coś poniżej cen rynkowych.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 19:58   #17
Takajakaya
Wtajemniczenie
 
Avatar Takajakaya
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 883
Dot.: UWAGA! Oszuści na tablica.pl!

Sama zastanawiałam się nad zakupami na tablicy, ale już wiem, że nie będę ryzykować
__________________

Takajakaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 20:03   #18
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Odp: Dot.: UWAGA! Oszuści na tablica.pl!

Cytat:
Napisane przez Takajakaya Pokaż wiadomość
Sama zastanawiałam się nad zakupami na tablicy, ale już wiem, że nie będę ryzykować
Nie przesadzalabym tez w druga strone. Trzeba robic to z glowa.
Zazwyczaj ludzie daja sie robic w lewo, bo sa chciwi i normalne im sie wydaja super-promocje -_-

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 20:05   #19
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: UWAGA! Oszuści na tablica.pl!

Cytat:
Napisane przez ackamk Pokaż wiadomość
Z czystej ciekawości sprawdzam na stronie Saturna ile kosztuje iPhone 5 16GB. Ile? 2799zł, a "p. Damian" chciał go sprzedać za 1800 - bo zszedł mi z ceny.
Nie mam pytań To chyba powinno być pierwsze co się sprawdza i jak ktoś liczy że kupi cokolwiek za połowę wartości to sorry, ale po części sam jest sobie winien
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-18, 20:48   #20
theMonique
Zakorzenienie
 
Avatar theMonique
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Nibyland
Wiadomości: 5 550
Dot.: UWAGA! Oszuści na tablica.pl!

dlatego dla mnie tablica to jakas pomylka... malo bezpieczne, nie ma komentarzy, itp.
nie korzystam
__________________
Nic mi się nie chce, bo mam depresję a gdy mam depresję to nic mi się nie chce

ja UMIEM
ja ROZUMIEM

BLOG http://themonique-girlsjustwant.blogspot.com/
theMonique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 21:01   #21
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: UWAGA! Oszuści na tablica.pl!

Cytat:
Zmylił mnie fakt, że znalazłam ogłoszenie odnoście iPhone'a 5 za 2000zł, a pan opuścił mi do 1850zł (to było w niedzielę) - odbiór osobisty. Poszłam tam, telefon zafoliowany, fakturka - dodatkowo okazało się, że telefon jest ubezpieczony, więc to też uśpiło moją czujność. Szukałam okazji - wiadomo, nie zawsze jest do wydania 2500zł, w dodatku na telefon.
ale faktura czyja; tego pana czy firmowego salonu? to znaczy skąd masz pewność, że nie podróba?

---------- Dopisano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 21:57 ----------

Cytat:
dlatego dla mnie tablica to jakas pomylka... malo bezpieczne, nie ma komentarzy, itp.
nie korzystam
nie wiem, czy teraz też tak jest, ale w przeszłości parę razy zainteresowało mnie jakieś ogłoszenie, dodałam do zakładek, a potem puff, ogłoszenie usunięte. Po prostu użytkownik (chyba użytkownik, nie serwis) skasował swoją stronkę tak po prostu . Na allegro przynamniej jest tak, że aukcja zakończona albo anulowana wciąż jest do wglądu jakiś czas, użytkownik ma komentarze itd.
Dlatego nie kupilabym przez tablica nic droższego, a jeśli już coś by mnie skusiło to wyłącznie z osobistym odbiorem.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 23:33   #22
zuz123
Zadomowienie
 
Avatar zuz123
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 742
Dot.: UWAGA! Oszuści na tablica.pl!

[/COLOR]nie wiem, czy teraz też tak jest, ale w przeszłości parę razy zainteresowało mnie jakieś ogłoszenie, dodałam do zakładek, a potem puff, ogłoszenie usunięte. Po prostu użytkownik (chyba użytkownik, nie serwis) skasował swoją stronkę tak po prostu . Na allegro przynamniej jest tak, że aukcja zakończona albo anulowana wciąż jest do wglądu jakiś czas, użytkownik ma komentarze itd.
Dlatego nie kupilabym przez tablica nic droższego, a jeśli już coś by mnie skusiło to wyłącznie z osobistym odbiorem. [/QUOTE]

To prawda. Ja często korzystam z tablicy (połowa mebli w mieszkaniu jest używana), ale robienie zakupów na odległość jest po prostu ryzykowne.
__________________
Nie chcę zabijać czasu. Chcę chwytać go mocno i odciskać swój ślad na świecie.

wymiana
zuz123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 09:50   #23
Tamt
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 627
Dot.: UWAGA! Oszuści na tablica.pl!

U mnie w mieście kilka miesięcy temu była afera bo "obrotni" chłopcy wrobili ludzi na tablicy na jakieś 40 tys. Sprawa była duża, zamieszane w nią było kilkanaście osób więc takie przekręty jak najbardziej się zdarzają.
Tamt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 10:18   #24
ackamk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
Dot.: UWAGA! Oszuści na tablica.pl!

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
To w takiej sytuacji nie miałaś innego wyjścia, jak nie dało się sprawdzić paczki.
Masz przykład, że trzeba uważać na bardzo tanie oferty. Nie mówię, że nie trafiają się okazje, ale zawsze trzeba się zastanowić, jaki interes ma ktoś, żeby sprzedawać coś poniżej cen rynkowych.
Oczywiście, teraz już mam nauczkę.

No, a widziałaś może ten "sklep", który opisałam pod koniec? Masz "sklep internetowy", co za tym idzie - potwierdzenie na maila o zakupie, statusie itp... a paczka i tak nigdy do Ciebie nie przyjdzie. :/[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 11:18 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
ale faktura czyja; tego pana czy firmowego salonu? to znaczy skąd masz pewność, że nie podróba?
Hm, pewności nie mam, to prawda. Nie wygląda na tanią podróbkę, drukowaną samemu w domu. Kod kreskowy, numery itp. Sprawdziłam numery imei na telefonie i na fakturze - zgadzają się. Faktura jest z T-mobile, sprawdziłam numer z jakiej jest sieci - T-mobile (telefon z przedłużenia umowy). Istnieje jeszcze jakaś inna możliwość na sprawdzenie autentyczności takiej faktury?
__________________
zapraszam na: www.makemeproud.pl

Edytowane przez ackamk
Czas edycji: 2013-09-19 o 10:19
ackamk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 10:33   #25
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: UWAGA! Oszuści na tablica.pl!

ja już dawno przestałam ufać allegro/tablicom.pl itp. wolę wejść na skąpca, poszperać gdzie daną rzecz znajdę najtaniej i nawet przepłacić te 20 zł ale kupić w sprawdzonym sklepie.
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 10:35   #26
ackamk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
Dot.: UWAGA! Oszuści na tablica.pl!

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;42877477]Nie mam pytań To chyba powinno być pierwsze co się sprawdza i jak ktoś liczy że kupi cokolwiek za połowę wartości to sorry, ale po części sam jest sobie winien [/QUOTE]
Niekoniecznie tak jest, czasami trafiają się takie "perełki" - wcześniej testowałam to, co prawda, na allego. Co więcej moja wiara w ludzi była jeszcze na wysokim poziomie, no i przede wszystkim, żyłam w przeświadczeniu, że "MĄKOWYCH/ZIEMNIACZANYCH" AKCJI SIĘ JUŻ NIE ROBI. Teraz na spokojnie - sto razy sprawdzę zanim zamówię, czytam opinie itp.

Na szczęście nie doszło do konfrontacji ze "szczecińskim RobinHoodem" i jego wyimaginowanym iPhone'm, bo po rozmowie chyba wyczuł, że nie dam się zrobić w jajo
__________________
zapraszam na: www.makemeproud.pl
ackamk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 13:37   #27
SugarLoaf
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Dot.: UWAGA! Oszuści na tablica.pl!

http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbc...AT17/130919355
SugarLoaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 14:36   #28
lapidynka88
Raczkowanie
 
Avatar lapidynka88
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 91
Dot.: UWAGA! Oszuści na tablica.pl!

O tym portalu i niestety ludzkiej naiwności można by trylogie napisać...

http://www.dodajoszusta.com/forum/wa...36/strona/108/
lapidynka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 12:48   #29
ackamk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
Dot.: UWAGA! Oszuści na tablica.pl!

Cytat:
Napisane przez lapidynka88 Pokaż wiadomość
O tym portalu i niestety ludzkiej naiwności można by trylogie napisać...

http://www.dodajoszusta.com/forum/wa...36/strona/108/
dokładnie. niestety ci ludzie są nieuchwytni - przynajmniej tak mi się wydaje. mam spisane dane (adres, nr konta) z paczki, której nie odebrałam. teraz pytanie czy są autentyczne...
__________________
zapraszam na: www.makemeproud.pl
ackamk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 10:56   #30
kamila_kama1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1
Dot.: UWAGA! Oszuści na tablica.pl!

Witam,
W dniu 12 października 2013 roku, pojawiły się dwa fałszywe ogłoszenia.
Pierwsze z klockami LEGO DUPLO na kwotę 150zł, drugie z zabawkami fisher price na kwotę 210zł plus koszt przesyłki 20zł. Ogłaszał je nijaki:
Dariusz (Darek) Kornacki
ul. Kacza 61
19-500 Gostyń (kod pocztowy na Gołdap)
Podał także obecnie nie aktualny nr tel: 500436778
Nr konta: 49 1090 0075 4172 2310 7051 2590
W dniu wczorajszym złożyłam doniesienie o przestępstwie Internetowym na policji, aby pomóc w złapaniu oszusta poszukuję osób, które również zostały oszukane!

Edytowane przez kamila_kama1987
Czas edycji: 2014-03-26 o 23:08
kamila_kama1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-17 22:13:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:29.