Wielkie oburzenie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-03-10, 09:07   #1
cynthia_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 14

Wielkie oburzenie


Hej, chciałam zapytać o Waszą radę, parę miesięcy temu zamieszkałam z partnerem. Niestety od około miesiąca facet zrobił się strasznie drażliwy, np. parę razy powiedział że będzie w mieszkaniu o danej godzinie, zrobiłam dla nas posiłek i w ostatniej chwili wrócił później. Kiedy mu o tym powiedziałam, wpadł w święte oburzenie i chciał spać oddzielnie ale udało się nam pogodzić. Od jakiegoś czasu bywamy w towarzystwie pary jego znajomych ze studiów - poznałam ich i okazało się że oni już słyszeli o mnie ale nie od mojego chłopaka tylko naszego wspólnego znajomego. Ostatnio przyprowadzili innego znajomego chłopaka i rozmawiali o czasach studiów, przewinęło się dużo imion i nazwisk ludzi o których partner nigdy mi nie wspominał że razem imprezowali, jeździli na wyjazdy integracyjne, zagraniczne itp. Zapytałam go później spokojnie kim są ci ludzie i znowu wściekłość że pytam o przeszłość, bo nie trzymali bliskiego kontaktu i nie muszę wszystkiego wiedzieć. Tłumaczyłam że po prostu głupio mi gdy widzę ludzi o których nigdy nie słyszałam albo wspólni znajomi pytają czy ich znam. Nie widzę nic strasznego w pytaniu o kogo chodzi, nawet nie ciekawiły mnie ich imiona bo skojarzyłabym że to któryś z kolegów z historii, ale chłopak po prostu nigdy o nich nie mówił. Jak odebrać takie zachowanie i rozmawiać z partnerem skoro obraża się o takie drobiazgi? Inną kobietę na razie wykluczam, na co dzień dogadujemy się bardzo dobrze w kwestii prowadzenia domu.
cynthia_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-10, 13:53   #2
RedLorry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 261
Dot.: Wielkie oburzenie

Mieszkacie razem od kilku miesięcy, więc dopiero tak naprawdę się poznajecie. Może on po prostu niestety taki jest? Są ludzie, którzy na każdą błahostkę reagują nerwowo - pytanie jak Ty się zapatrujesz na coś takiego. Opuszczanie łóżka przez taką błahą sprzeczkę jest bardzo niefajne, takie zachowania wręcz bywają kwalifikowane jako przemoc psychiczna. Po niektórych to będzie spływać, ale skoro założyłaś wątek na wizażu to po Tobie raczej to nie spływa, a tylko psuje humor. Jak sobie będziesz na to pozwalać, to niestety problem się tylko nasili. I trzeba brać pod uwagę, że on się może wcale nie nigdy nie zmienić.
__________________
"Wiem, że się urodziłem.

Wiem, że umrę.

To pomiędzy jest moje"
— Eddie Vedder
RedLorry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-10, 13:58   #3
DaisyMerollin
Rozeznanie
 
Avatar DaisyMerollin
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 549
Dot.: Wielkie oburzenie

Nie jestem ekspertką, ale facet nie brzmi jak materiał na partnera jeżeli wybucha przy każdym pytaniu i zwróceniu uwagi.
DaisyMerollin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-10, 14:36   #4
Krystal_26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 131
Dot.: Wielkie oburzenie

A on wcześniej nie był taki wybuchowy ?Brzmi jakby miał ciężki charakter. Ja też nie widzę nic złego w twoich pytaniach, normalna sprawa. Jak sam wspominał o której wróci, a potem się nie pojawił, to masz prawo się martwić i ma prawo ci być przykro, że narobiłaś się na darmo z kolacją
Krystal_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-10, 22:27   #5
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Wielkie oburzenie

Zastanów się, czy chcesz być z facetem, przy którym musisz cały czas uważać, by nie nacisnąć mu na odcisk... Ciągle uważać, by go nie urazić, itd. Żyłam w takim związku i naprawdę szkoda nerwów.
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-11, 22:55   #6
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Wielkie oburzenie

Mnie to w sumie dziwi ze ciebie dziwi ze nie slyszalas o jego jakis znajomych
Ja ja bym Miala wymieniac wszystkich z którymi cos tam robilam to by mi zycia nie starczylo
Nie wiem dlaczego bylo ci glupio ze nie wiedziałas o kim mowia dla mnie to normalne skoro nie byliscie wtedy razem nie znaliscie sie to skad masz o nich wiedziec czy ich znac?chyba szukasz problemu na sile

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2022-03-11 o 23:20
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-11, 23:09   #7
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Wielkie oburzenie

Możliwe, że wyszło niedopasowanie i po prostu zaczęłaś facetowi działać na nerwy. Podkreślę: nie że Twoja wina. Tak bywa. Byłam w takim związku, że facet mnie po kilku miesiącach tak denerwował każdym swoim słowem, że miałam go ochotę utłuc. Po prostu to nie było to.

I cóż, może ma kogoś innego na widoku (nie mówię o romansie, ale "na oku") i nagle (jeżeli to rzeczywiście mega nagła zmiana) wydałaś mu się wkurzająca i niepotrzebna.

Tak, czy inaczej nie daj się gnoić, bo sorry, ale masz prawo czegoś nie widzieć i pytać. Porozmawiaj z nim o tej zmianie, nie daj się zbyć. Jeżeli on nie będzie widział problemu lub zacznie zwalać wszystko na Ciebie, to cóż - bycie w związku obowiązkowe nie jest. A bycie w związku, gdzie irytujemy partnera, to głupota i szkodzenie sobie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-03-11, 23:33   #8
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 090
Dot.: Wielkie oburzenie

Ja bym gościa obserwowała i zastanowiła się czy warto przeżyć życie "na paluszkach", żeby księciunia nie zezłościć. Jego reakcje są przesadzone jeśli Twoje pytania czy wyrzuty nie były w tonie dramatycznym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-12, 08:27   #9
trzyplusy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 221
Dot.: Wielkie oburzenie

Ale i co chodzi? Wiadomo ze nie znasz kazdego kogo zna twoj chlopak.

Moze ty mu ciagle wiercisz dziure w brzuchu o dawnych znajomych, dziewczyny. Moze jestes po prostu zazdrosnica i gosciu ma juz dosyc i mu sie ulewa.

Jesli nie i raz zapytalas kto to jest ten Pawel bo nigdy o nim nie wspominal, a on sie wydarl i poszedl spac na kanape to jest psychiczny.
trzyplusy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-12, 09:24   #10
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Wielkie oburzenie

Cytat:
Napisane przez trzyplusy Pokaż wiadomość
Ale i co chodzi? Wiadomo ze nie znasz kazdego kogo zna twoj chlopak.

Moze ty mu ciagle wiercisz dziure w brzuchu o dawnych znajomych, dziewczyny. Moze jestes po prostu zazdrosnica i gosciu ma juz dosyc i mu sie ulewa.

Jesli nie i raz zapytalas kto to jest ten Pawel bo nigdy o nim nie wspominal, a on sie wydarl i poszedl spac na kanape to jest psychiczny.
dokladnie
ja nie wiem w jakiej formie byly te ich dyskusje przeprowadzone
wrocil z pracy pozniej kilka razy ona czekala z obiadem(po co?) i zrobila mu o to wyrzuty moze facet mial juz dosc z rozliczania sie z czasu co do miniuty
teraz te pytania i pretensje ze nie powiedzial jej o kazdym znajomym o wszystkich imprezach itp
jakas zazdrosc o przeszlosc tu wyczuwam ,to nie jest zdrowe ...
oczywiscie moge sie mylic nie bylam swiadkiem ich rozmow
moze byc tez tak jak ellen napisala facet po wspolnym zamieszkaniu sie rozmyslil odkryl ze nie pasuja do siebie i ma jej juz dosc tylko nie umie tego powiedziec
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-12, 09:50   #11
Krystal_26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 131
Dot.: Wielkie oburzenie

A może on teraz przechodzi jakiś ciężki okres, na przykład ma problemy w pracy albo rzuca palenie? I przez to chodzi poirytowany. Jeśli nie, to naprawdę wygląda na to, że jest niedojrzały i ma ciężki charakter i warto przemyśleć, czy chcesz dalej z nim w ogóle mieszkać. Gdybyście się umówili na mieście na kolację to pewnie by zadzwonił albo wysłał sms-a że jednak nie zdąży na czas. A jak się umówiliście w mieszkaniu i jeszcze się narobiłaś to cię olewa ? Niepoważne. Właśnie jak się z kimś mieszka to ludzie piszą sms-a albo przedzwonią, że wrócą później, żeby druga połówka się nie martwiła.
Krystal_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-12, 10:46   #12
Eloyolo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 136
Dot.: Wielkie oburzenie

Tez mnie dziwi ze masz problem z tym ze Ci nie wspomnial o jakichs tam znajomych z dawnych czasow, no bez przesady. Bardzo sie o to czepialas, czy po prostu wspomnialas? Tak samo z ta kolacja, bardzo sie o to do niego czepialas czy normalnie powiedzialas? Bo jezeli z Twojej strony nie bylo jakichs wielkich wyrzutow to ewidentnie cos nie tak z facetem jest, mozliwe ze w przyszlosci bedziesz musiala stapac na paluszkach zeby nie urazic.
Eloyolo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-12, 15:24   #13
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 371
Dot.: Wielkie oburzenie

Szczerze mówiąc, to co chwila (nawet dziś) mój partner mówi komuś cześć na ulicy, albo zatrzymuje się żeby pogadać. Czasem pytam kto to, ale przeważnie nie, bo średnio mnie to interesuje. Po prostu znajomi. Jaki jest sens w opowiadaniu o znajomych, skoro no nic Cie z nimi na co dzień nie łączy i nawet o nich nie myślisz. Brzmisz trochę histerycznie.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-12, 16:10   #14
Krystal_26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 131
Dot.: Wielkie oburzenie

Ale zwykłe pytanie "kto to" z ciekawości jest całkiem normalne w takiej sytuacji... jak partner reaguje oburzeniem się i pretensjami w stylu "nie musisz wszystkiego wiedzieć" to co najmniej dziwne :/
Krystal_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-12, 16:27   #15
Eloyolo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 136
Dot.: Wielkie oburzenie

No zalezy jak to pytanie “kto to?” Zostalo zadane
Eloyolo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-12, 18:51   #16
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Wielkie oburzenie

Cytat:
Napisane przez Krystal_26 Pokaż wiadomość
Ale zwykłe pytanie "kto to" z ciekawości jest całkiem normalne w takiej sytuacji... jak partner reaguje oburzeniem się i pretensjami w stylu "nie musisz wszystkiego wiedzieć" to co najmniej dziwne :/
Dokładnie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-12 19:51:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:50.