Praca w Big 4 - prawnik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-21, 07:09   #1
Kiara91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 239

Praca w Big 4 - prawnik


Mam pytanie dziewczyny, czy któraś z Was pracuje/pracowała jako prawnik w któreś z firm z Big4? Jakie wrażenia/odczucia?
Kiara91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 09:35   #2
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Praca w Big 4 - prawnik

Kiedyś miałam trwające 2 miesiące praktyki w Ernst&Young. Tak, wiem to tylko praktyki, ale będąc na IV roku prawa dzięki nim upewniłam się, że nie chcę na pewno pracować w korporacji. Ale jeśli jesteś zdyscyplinowana i umiesz pracować pod presją czasu i szefa to możesz się tam odnaleźć. Na pewno można się tam dużo nauczyć.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 22:03   #3
CatherineMary
Przyczajenie
 
Avatar CatherineMary
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Łódź/Londyn
Wiadomości: 8
Dot.: Praca w Big 4 - prawnik

Ja jeszcze jako studentka prawa pracowałam w doradztwie podatkowym i po drugiej stronie open space siedzieli prawnicy to może się wypowiem. Pracę mieli trochę ciekawszą niż ja (szerszy zakres tematyki), ale mieli jej dużo więcej. Jeśli jesteś lub wybierasz się na aplikację to jest duża szansa, że dostaniesz różne bonusy jak np. dzień wolny na zajęcia, pokrycie kosztów aplikacji itp.

Moja koleżanka pracuje w międzynarodowej top kancelarii i w porównaniu do big 4 zarabia dużo więcej, pracuje więcej, ale musi się bardziej specjalizować w konkretnym temacie.

Jeśli wahasz się czy podjąć taką pracę to po prostu idź i sprawdź - nie musisz tam siedzieć długo... Ja pracowałam rok, zdobyłam dużo doświadczenia, nauczyłam się ciekawych rzeczy i stwierdziłam, że to nie dla mnie. Bez żalu, że nie spróbowałam. A jest jakaś szansa, że Ci się spodoba, więc ryzyko nie jest jakies super wielkie
CatherineMary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 10:52   #4
marsh1990
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 50
Dot.: Praca w Big 4 - prawnik

w korpo niestety trzeba miec twardą d i nie brac niczego do siebie
warto na chwile na start pojsc bo dobrze w cv wyglada ale na dłuższą mete nie da sie tam zyc
marsh1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-28 11:52:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:17.