Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-31, 20:18   #2881
crescent
Zakorzenienie
 
Avatar crescent
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 931
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez yabadabadooo Pokaż wiadomość
Wasze maluszki lepiej śpią po kąpieli? Mój w zależności od humorku. Raz śpi jak aniołek, a raz czyste diabelstwo z niego wychodzi
moj to kapieli tez nienawidzi i jest wrzask jakby go co najmniej ze skory ktos obdzieral..:rol leyes: w ogole zastanawiam sie czy moje dziecko lubi cokolwiek poza ssaniem piersi..tylko przy piersi nie ryczy no i jak spi
__________________
crescent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 20:57   #2882
bianca30
Raczkowanie
 
Avatar bianca30
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 381
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Mój na razie też wrzeszczy przy kąpieli jakby go ze skóry obdzierali. Dzisiaj po niej nie naspal długo, jeno ciut ponad godzinę. I przed chwilą odstawił histerię z głodu choć jadł 2 godz temu.
Ale jest podobnie jak u Ciebie Itakasia. Jak zje więcej to potrafi spać i 4 godz. A jak się bawi jedzeniem albo je na raty, to po dwóch godzinach wielki płacz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bianca30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 21:29   #2883
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez crescent Pokaż wiadomość
moj to kapieli tez nienawidzi i jest wrzask jakby go co najmniej ze skory ktos obdzieral..:rol leyes: w ogole zastanawiam sie czy moje dziecko lubi cokolwiek poza ssaniem piersi..tylko przy piersi nie ryczy no i jak spi
Mój kocha pierś i kąpiel tylko poczuje wodę i jest rozanielony


Cytat:
Napisane przez itakasia Pokaż wiadomość
Zdążyłam wczoraj napisać że jakoś się ogarnelismy a dziś katastrofa. Antos w nocy budził sie co 2h. Ja rano miałam przez chwilę za niskie ciśnienie i zaslablam. Musiałam zadzwonić po męża do pracy. Jak przyjechał to przeszło a dzisiaj w dzien synek kompletnie strajkuje. Spał dwa razy po pół godziny a tak najchętniej przy piersi. Dobrze ze mąż już wrócił i poszli na spacer. Jestem wykończona
, Łącze się w zmęczeniu. Mateusz w nocy budził się co 1-1,5. W dzień płakał i nie dał rady spać. Przy piersi zasypiał, a kiedy go odkładałam płakał w wniebogłosy. Nie zrobiłam w domu NIC. Dopiero kiedy mąż wrócił z pracy zjadłam kanapki, które zaczęłam robić kilka godzin wcześniej. Z uporem maniaka odmawia smoczka .


Cytat:
Napisane przez cesarskie cięcie Pokaż wiadomość
Jakbym czytała o sobie, tylko u nas dochodzą jeszcze dzienne ulewania i wymioty, które w nocy - o dziwo - znikają Aw nocy śpi,z taką regularnością, jakby mu ktoś stoper z budzikiem włączył Budzi się o 22:00-23:00, 1:00, 3:00-4:00, 6:00 i 8:00
U nas zdarzają się ulewania i to takie konkretne, fontanna się chowa przy nich.

Co do szczepień. Ja nie będę szczepić 5 czy 6 w 1. Za dużo zostaje dziecku na raz wstrzyknięte. Zostaję przy pojedynczych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:29 ---------- Poprzedni post napisano o 22:27 ----------

Cytat:
Napisane przez yabadabadooo Pokaż wiadomość
Wasze maluszki lepiej śpią po kąpieli? Mój w zależności od humorku. Raz śpi jak aniołek, a raz czyste diabelstwo z niego wychodzi
U nas tak. Zobaczę jak będzie dziś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 21:42   #2884
SportMama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 343
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Ja też nie będę szczepić 6 w 1. U nas przy kąpieli taki wrzask jakbym dziecko chciała utopić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SportMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 23:14   #2885
yabadabadooo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 333
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez crescent Pokaż wiadomość
moj to kapieli tez nienawidzi i jest wrzask jakby go co najmniej ze skory ktos obdzieral..:rol leyes: w ogole zastanawiam sie czy moje dziecko lubi cokolwiek poza ssaniem piersi..tylko przy piersi nie ryczy no i jak spi
Pogrubione: moja koleżanka, która urodziła w połowie lipca ma problem z córcią, bo mała ciągle wyje. Koleżanka jeździ z nią po lekarzach i nikt nie jest w stanie stwierdzić, co jej dolega, bo bierze kropelki na kolki i nie pomaga, była u większości pediatrów, neonatologów i innych specjalistów od niemowląt i nikt nie umie im pomóc. No i tylko tż koleżanki jest w stanie ją uspokoić. Kumpela twierdzi, że jej mała nie lubi niczego i nikogo a w szczególności nie lubi mamy
Cytat:
Napisane przez bianca30 Pokaż wiadomość
Mój na razie też wrzeszczy przy kąpieli jakby go ze skóry obdzierali. Dzisiaj po niej nie naspal długo, jeno ciut ponad godzinę. I przed chwilą odstawił histerię z głodu choć jadł 2 godz temu.
Ale jest podobnie jak u Ciebie Itakasia. Jak zje więcej to potrafi spać i 4 godz. A jak się bawi jedzeniem albo je na raty, to po dwóch godzinach wielki płacz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O to, to! najpierw grymaszenie, a potem po pół godziny/godzinie snu wielkie larum bo mlody glodny
Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Mój kocha pierś i kąpiel tylko poczuje wodę i jest rozanielony
, Łącze się w zmęczeniu. Mateusz w nocy budził się co 1-1,5. W dzień płakał i nie dał rady spać. Przy piersi zasypiał, a kiedy go odkładałam płakał w wniebogłosy. Nie zrobiłam w domu NIC. Dopiero kiedy mąż wrócił z pracy zjadłam kanapki, które zaczęłam robić kilka godzin wcześniej. Z uporem maniaka odmawia smoczka .

U nas zdarzają się ulewania i to takie konkretne, fontanna się chowa przy nich.

Co do szczepień. Ja nie będę szczepić 5 czy 6 w 1. Za dużo zostaje dziecku na raz wstrzyknięte. Zostaję przy pojedynczych.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zauważyłam, że po polewaniu małemu brzuszka podczas kąpieli przestaje się wiercić i marudzić Ja wczoraj zjadłam tylko śniadanie(bo mama jeszcze była w domu) i potem dopiero kanapki po 19(bo mama już wróciła z pracy do domu )
A stosujesz jakiś zagęszczacz dla małego na te ulewania? Pediatra dziś mówiła, że jak maluszek mocno ulewa to można stosować zagęszczacz, który pozwala maluchowi na odbicie się po jedzonku, bez ulewania mleka. Szczerze to nie zagłębiałam się w temat, ale może warto popytać, bo a nuż pomoże
Cytat:
Napisane przez SportMama Pokaż wiadomość
Ja też nie będę szczepić 6 w 1. U nas przy kąpieli taki wrzask jakbym dziecko chciała utopić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co do szczepionek to znalazłam film na yt, Jerzego Zięby. Dość zrozumiale dla laika wytłumaczył dlaczego powinno się szczepić dziecko pojedynczymi dawkami. Chyba skonsultuje te chrzanione szczepionki jeszcze z innym pediatrą zanim podejmę decyzję.
yabadabadooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 23:29   #2886
bianca30
Raczkowanie
 
Avatar bianca30
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 381
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Mój też teraz daje popis. Pierwszy raz coś takiego. Chwilę się zdrzemnął zjadł a teraz oczy jak pięć złotych i chce się bawić. Odkładamy do łóżeczka to wrzask na cały blok. Nie wiem co mu się porobiło. Wczoraj przespał cały dzień i noc. A dziś od 8-13 marudził i teraz od 22-giej co najmniej. Je po troszeczku, potem obserwuje, potem wrzask i bez końca. Jak wprowadzić dyscyplinę i reguły tak małemu dziecku? Żeby nie ono rządziło nami tylko na odwrot?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bianca30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 06:54   #2887
itakasia
Zakorzenienie
 
Avatar itakasia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 4 159
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Witam
Za nami piękna noc. Antos poszedł spać o 20, zjadł o 2.30 i 5.30. Teraz go nakarmilam i śpi dalej. Ja czekam aż wstana dziewczyny to idę pod prysznic.
I nas nie ma problemu z kąpielą bo Antos uwielbia.
I rzecz, która mnie niezmiernie dziwi i cieszy to Antos ani razu nie ulał od urodzenia dziewczynki trochę ulewaly a on nic tylko w szpitalu wodami plodowymi.
Śmiejemy się z mężem że synek oszczędny co wyciumka z mamusi to nie odda
O 10 druga i ostatnia wizyta położnej.

Miłego dnia
__________________
Nasz synek Antoś

Edytowane przez itakasia
Czas edycji: 2017-09-01 o 08:35
itakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-01, 08:20   #2888
bianca30
Raczkowanie
 
Avatar bianca30
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 381
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Jaś zjadł o 3:40 a potem 7:30. Ale od 22-giej do 1-szej dał taki popis jak nigdy. Jedzenie, próby usypiania, zmienianie pieluch. A ten w kółko wrzask. Dopiero dobrze mu było na rękach albo z nami w salonie. Jak się go odłożyło to histerycznego płaczu dostawał. Ewidentnie wymuszanie. Takich spazmów u niego jeszcze nie widziałam. Ale w końcu przestaliśmy na nie reagować - sąsiedzi pewnie nas zabija- i młody szybko się uspokoił i zasnął. Teraz też królewicz śpi, zmęczony swoim nocnym popisem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bianca30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 08:39   #2889
SportMama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 343
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

My śpimy z Małym. Dziś nad ranem się naśmialam. Najadłam się,beknął,puścił głośnego bąka i zasnął. Maniery ma wręcz super.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SportMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 08:44   #2890
itakasia
Zakorzenienie
 
Avatar itakasia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 4 159
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Myślę że takie małe dzieci nic nie wymuszają
Najczęściej wynika to z potrzeby bliskości, taki maluch bardzo tego potrzebuje
__________________
Nasz synek Antoś
itakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 09:48   #2891
judkama
Zakorzenienie
 
Avatar judkama
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 048
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez itakasia Pokaż wiadomość
Witam
Za nami piękna noc. Antos poszedł spać o 20, zjadł o 2.30 i 5.30. Teraz go nakarmilam i śpi dalej. Ja czekam aż wstana dziewczyny to idę pod prysznic.
I nas nie ma problemu z kąpielą bo Antos uwielbia.
I rzecz, która mnie niezmiernie dziwi i cieszy to Antos ani razu nie ulał od urodzenia dziewczynki trochę ulewaly a on nic tylko w szpitalu wodami plodowymi.
Śmiejemy się z mężem że synek oszczędny co wyciumka z mamusi to nie odda
O 10 druga i ostatnia wizyta położnej.

Miłego dnia
To mój jest bardzo rozrzutny

Cytat:
Napisane przez yabadabadooo Pokaż wiadomość
Pogrubione: moja koleżanka, która urodziła w połowie lipca ma problem z córcią, bo mała ciągle wyje. Koleżanka jeździ z nią po lekarzach i nikt nie jest w stanie stwierdzić, co jej dolega, bo bierze kropelki na kolki i nie pomaga, była u większości pediatrów, neonatologów i innych specjalistów od niemowląt i nikt nie umie im pomóc. No i tylko tż koleżanki jest w stanie ją uspokoić. Kumpela twierdzi, że jej mała nie lubi niczego i nikogo a w szczególności nie lubi mamy

O to, to! najpierw grymaszenie, a potem po pół godziny/godzinie snu wielkie larum bo mlody glodny

Co do szczepionek to znalazłam film na yt, Jerzego Zięby. Dość zrozumiale dla laika wytłumaczył dlaczego powinno się szczepić dziecko pojedynczymi dawkami. Chyba skonsultuje te chrzanione szczepionki jeszcze z innym pediatrą zanim podejmę decyzję.
Znjaoma tak miała, myslę że to jej stres to powodował, bo maluch płakał jak w zegarku kiedy mama go brała, tak to był spokojny. Mama już godzine przed "kolką" zaczynała aż się trząść ze stresu.

To znaczy, że te pojedyncze będziesz robić kazdą inneg dnia? Bo jak jednego to i tak dostanie wsio na raz, plus więcej składników dodatkowych

Cytat:
Napisane przez itakasia Pokaż wiadomość
Myślę że takie małe dzieci nic nie wymuszają
Najczęściej wynika to z potrzeby bliskości, taki maluch bardzo tego potrzebuje
klask i:
Dla maluchów jestesmy całym światem, jak znikamy to jak mają się czuć bezpieczne?

Ostatnio, żeby mały dłuzej sam poleżał np. jak robie sniadanie starszakom, wsadziłam sobie przytulaka szmatke w stanik i potem połozylam przy szyjce małego, zeby czul moj zapach
Dal mi wiecej czasu niz zazwyczaj

Tak w ogole to dziendobry, nadrobilam tylko ta osattnia strone :P
Zosatlam sama z malym do niedzieli, maz z dzieciarnia pojechal do tesciowej, bo jutro wyprawia wiekszego grilla, no ale ja sie na noc z malym jeszcze nie bede nigdzie wybierac i pewnie i tak sama w pokoju bym z malym siedziala przy jego humorach. No ale tesciowej sie spieszylo z ta impreza to trudno.
__________________


synuś
córeczka
synuś
judkama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-01, 10:03   #2892
bianca30
Raczkowanie
 
Avatar bianca30
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 381
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

No widzicie, Wy jako doświadczone matki wiecie co i jak. Ja się od razu przeraziła, że to zawsze tak będzie. Dzięki.
Porę sobie znalazł co prawda mało odpowiednią hehe.
A powiedzcie jak to jest z tym.noszeniem na rękach? Bo każdy radzi nie przyzwyczajaj. I gdzie jest ta granica?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bianca30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 10:13   #2893
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez bianca30 Pokaż wiadomość
No widzicie, Wy jako doświadczone matki wiecie co i jak. Ja się od razu przeraziła, że to zawsze tak będzie. Dzięki.
Porę sobie znalazł co prawda mało odpowiednią hehe.
A powiedzcie jak to jest z tym.noszeniem na rękach? Bo każdy radzi nie przyzwyczajaj. I gdzie jest ta granica?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja małego nie dość, że noszę częęęęsto to jeszcze i kołyszę moja mama i teściowa aż spazmów dostają a ja widzę, że mały potrzebuje to co mam go zostawić płaczącego? W życiu. Jeszcze przyjdzie czas, że powie "Mama przestań dawać buziaki", teraz korzystam i ściskam i całuję aż miło

W nocy mały dał pospać chociaż spał z nami, więc nie wiem czy to liczyć ale budził się jak w zegarku co 3h na kp teraz też już 2 karmienia za nami i mały śpi Ohh jak dobrze zjeść bez pośpiechu
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 10:23   #2894
judkama
Zakorzenienie
 
Avatar judkama
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 048
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez bianca30 Pokaż wiadomość
No widzicie, Wy jako doświadczone matki wiecie co i jak. Ja się od razu przeraziła, że to zawsze tak będzie. Dzięki.
Porę sobie znalazł co prawda mało odpowiednią hehe.
A powiedzcie jak to jest z tym.noszeniem na rękach? Bo każdy radzi nie przyzwyczajaj. I gdzie jest ta granica?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie mam zielonego pojecia, jesli chodzi o placz i uspokojenie to faktycznie wolalam uspokoic siedzac i przytulajac niz noszac. Ale jesli chodzi w ogole o noszenie to jestem za Fajny wynalazek to chusta. Bez tego byłoby u nas cienko
__________________


synuś
córeczka
synuś
judkama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 11:08   #2895
itakasia
Zakorzenienie
 
Avatar itakasia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 4 159
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Szarlotka
Moi rodzice i teście też przeżywają jak widzą że noszę itp śmieszne to
Bianca
Nie ma recepty ale nie bój się że naprzytulasz za bardzo
Judka
To cisza i spokój u ciebie chociaż bez męża to smutno pewnie ? Zawsze to herbatę zrobi

Była połozna. Synek wazy już 3660g przybral w ostatnim tygodniu 440g a 900g 2 tygodnie i 4 dni wszystko jej się podobało szkoda ze pępek jeszcze trzyma bo wpadnie jeszcze za 2 tygodnie sprawdzić ale przynajmniej znowu zważy Antosia
__________________
Nasz synek Antoś
itakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 11:16   #2896
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez itakasia Pokaż wiadomość
Judka
To cisza i spokój u ciebie chociaż bez męża to smutno pewnie ? Zawsze to herbatę zrobi

Była połozna. Synek wazy już 3660g przybral w ostatnim tygodniu 440g a 900g 2 tygodnie i 4 dni wszystko jej się podobało szkoda ze pępek jeszcze trzyma bo wpadnie jeszcze za 2 tygodnie sprawdzić ale przynajmniej znowu zważy Antosia
Haha chociaż do tego się nada

Brawo przybiera pięknie

A mój mały ciągle śpi :| coś czuję, że noc będzie kiepska

Dziewczyny, które używacie chust. Które polecacie? Może i ja zainwestuję
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 11:26   #2897
judkama
Zakorzenienie
 
Avatar judkama
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 048
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez itakasia Pokaż wiadomość
Szarlotka
Moi rodzice i teście też przeżywają jak widzą że noszę itp śmieszne to
Bianca
Nie ma recepty ale nie bój się że naprzytulasz za bardzo
Judka
To cisza i spokój u ciebie chociaż bez męża to smutno pewnie ? Zawsze to herbatę zrobi

Była połozna. Synek wazy już 3660g przybral w ostatnim tygodniu 440g a 900g 2 tygodnie i 4 dni wszystko jej się podobało szkoda ze pępek jeszcze trzyma bo wpadnie jeszcze za 2 tygodnie sprawdzić ale przynajmniej znowu zważy Antosia
Moja mama zawsze jest oburzona i mówi że to ja nauczyłam dzieci noszenia i w ogole Niech sobie gada

Tak, do parzenia inki i podawania obiadu sie przydawał
Mam pierogi do odgrzania na dzisiaj, a jutro cos sobie kupie, albo zamowie do domku

Pieknie Antoś przybiera
Ciekawe czy jakby Wiciu nie ulewał to by wiecej przybieral


Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość

A mój mały ciągle śpi :| coś czuję, że noc będzie kiepska

Dziewczyny, które używacie chust. Które polecacie? Może i ja zainwestuję
Niekoniecznie, taka pogoda dzisiaj, że i Witek spi, gdzie przez ostatnie dni to spal po pol godziny maksymalnie, ze 2 razy w dzien.

Tkane skosnokrzyzowo, elastycznych raczej nie. Mozna kupic uzywane. Moze np. z Lennylamb czy littlefrog.
__________________


synuś
córeczka
synuś
judkama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 12:04   #2898
itakasia
Zakorzenienie
 
Avatar itakasia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 4 159
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Haha chociaż do tego się nada

Brawo przybiera pięknie

A mój mały ciągle śpi :| coś czuję, że noc będzie kiepska

Dziewczyny, które używacie chust. Które polecacie? Może i ja zainwestuję
Dzięki chusty jak pisze Judka
Cytat:
Napisane przez judkama Pokaż wiadomość
Moja mama zawsze jest oburzona i mówi że to ja nauczyłam dzieci noszenia i w ogole Niech sobie gada

Tak, do parzenia inki i podawania obiadu sie przydawał
Mam pierogi do odgrzania na dzisiaj, a jutro cos sobie kupie, albo zamowie do domku

Pieknie Antoś przybiera
Ciekawe czy jakby Wiciu nie ulewał to by wiecej przybieral




Niekoniecznie, taka pogoda dzisiaj, że i Witek spi, gdzie przez ostatnie dni to spal po pol godziny maksymalnie, ze 2 razy w dzien.

Tkane skosnokrzyzowo, elastycznych raczej nie. Mozna kupic uzywane. Moze np. z Lennylamb czy littlefrog.
Inka
Przecież Wicio przybiera rewelacyjnie

Zapomniałam wam napisać że moja najstarsza od miesiąca przeżywa swoją pierwszą miłość fajnie patrzeć na nią szkoda ze chłopak mieszka prawie 2h drogi od nas. Ale wywiercil dziurę w brzuchu rodzicom I jutro przyjeżdżają do Torunia na zakupy A on biegnie na spotkanie z ukochaną
__________________
Nasz synek Antoś
itakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 13:09   #2899
judkama
Zakorzenienie
 
Avatar judkama
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 048
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez itakasia Pokaż wiadomość
Dzięki chusty jak pisze Judka

Inka
Przecież Wicio przybiera rewelacyjnie

Zapomniałam wam napisać że moja najstarsza od miesiąca przeżywa swoją pierwszą miłość fajnie patrzeć na nią szkoda ze chłopak mieszka prawie 2h drogi od nas. Ale wywiercil dziurę w brzuchu rodzicom I jutro przyjeżdżają do Torunia na zakupy A on biegnie na spotkanie z ukochaną
Wiem, tylko ciekawa jestem czy jeszcze bardziej by tył

Jeny pierwsza miłość
Kiedy to było
__________________


synuś
córeczka
synuś
judkama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-01, 14:45   #2900
itakasia
Zakorzenienie
 
Avatar itakasia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 4 159
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez judkama Pokaż wiadomość
Wiem, tylko ciekawa jestem czy jeszcze bardziej by tył

Jeny pierwsza miłość
Kiedy to było
Ja w wieku 15 lat z pewnością byłam zakochana

Co za pogoda
__________________
Nasz synek Antoś
itakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 15:18   #2901
bianca30
Raczkowanie
 
Avatar bianca30
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 381
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Itakasia, jakie to słodkie. Pierwsza miłość poświęcenie żeby się spotkać. ❤️ Jako mamuśka przeżywasz pewnie wachlarz różnych emocji. Od noworodka do podlotka Wow. Tym bardziej jest co podziwiać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bianca30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 15:45   #2902
judkama
Zakorzenienie
 
Avatar judkama
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 048
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez itakasia Pokaż wiadomość
Ja w wieku 15 lat z pewnością byłam zakochana

Co za pogoda
Ja przezyłam pierwsza milosc chyba w 4 klasie podstawowki albo moze wczesniej, kochliwa bylam Ale pierwszy pocalunek taki prawdziwy to w 2 klasie liceum dopiero
__________________


synuś
córeczka
synuś
judkama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 16:34   #2903
cesarskie cięcie
Rozeznanie
 
Avatar cesarskie cięcie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 885
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez crescent Pokaż wiadomość
moj to kapieli tez nienawidzi i jest wrzask jakby go co najmniej ze skory ktos obdzieral..:rol leyes: w ogole zastanawiam sie czy moje dziecko lubi cokolwiek poza ssaniem piersi..tylko przy piersi nie ryczy no i jak spi
A nie, to Tadek bardzo lubi kąpiel Pokwękuje trochę, kiedy go rozbieramy, ale jak zanurzy się już w wodzie, jest wniebowzięty Uwielbia zwłaszcza polewanie ciałka z kubeczka.

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:24 ----------

Cytat:
Napisane przez judkama Pokaż wiadomość
Ja przezyłam pierwsza milosc chyba w 4 klasie podstawowki albo moze wczesniej, kochliwa bylam Ale pierwszy pocalunek taki prawdziwy to w 2 klasie liceum dopiero
Hehehehe To tak, jak ja Moja pierwsza miłość to czasy przedszkola Ale złamał mi serce, bo odrzucił moją propozycję wspólnego budowania z klocków. Pierwszy pocałunek w gimnazjum, a sex w drugiej klasie liceum bodajże

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:26 ----------

Cytat:
Napisane przez yabadabadooo Pokaż wiadomość
Pogrubione: moja koleżanka, która urodziła w połowie lipca ma problem z córcią, bo mała ciągle wyje. Koleżanka jeździ z nią po lekarzach i nikt nie jest w stanie stwierdzić, co jej dolega, bo bierze kropelki na kolki i nie pomaga, była u większości pediatrów, neonatologów i innych specjalistów od niemowląt i nikt nie umie im pomóc. No i tylko tż koleżanki jest w stanie ją uspokoić. Kumpela twierdzi, że jej mała nie lubi niczego i nikogo a w szczególności nie lubi mamy

O to, to! najpierw grymaszenie, a potem po pół godziny/godzinie snu wielkie larum bo mlody glodny

Zauważyłam, że po polewaniu małemu brzuszka podczas kąpieli przestaje się wiercić i marudzić Ja wczoraj zjadłam tylko śniadanie(bo mama jeszcze była w domu) i potem dopiero kanapki po 19(bo mama już wróciła z pracy do domu )
A stosujesz jakiś zagęszczacz dla małego na te ulewania? Pediatra dziś mówiła, że jak maluszek mocno ulewa to można stosować zagęszczacz, który pozwala maluchowi na odbicie się po jedzonku, bez ulewania mleka. Szczerze to nie zagłębiałam się w temat, ale może warto popytać, bo a nuż pomoże
U mnie też kąpiel pomaga na brzuszek. I piłka gimnastyczna Co do zagęszczacza, poważnie się nad nim zastanawiam. Są też specjalne MM dla niemowląt z tendencją do ulewania. Jako że i tak muszę dokarmiać małego 1-2 razy dziennie, kiedy mi źródełko wyschnie, myślę sobie o zakupie...

---------- Dopisano o 17:34 ---------- Poprzedni post napisano o 17:31 ----------

Cytat:
Napisane przez itakasia Pokaż wiadomość
Szarlotka
Moi rodzice i teście też przeżywają jak widzą że noszę itp śmieszne to
Bianca
Nie ma recepty ale nie bój się że naprzytulasz za bardzo
Judka
To cisza i spokój u ciebie chociaż bez męża to smutno pewnie ? Zawsze to herbatę zrobi

Była połozna. Synek wazy już 3660g przybral w ostatnim tygodniu 440g a 900g 2 tygodnie i 4 dni wszystko jej się podobało szkoda ze pępek jeszcze trzyma bo wpadnie jeszcze za 2 tygodnie sprawdzić ale przynajmniej znowu zważy Antosia
Gratki za wagę
Kurczę, to poprzednie pokolenie ma ostro zrytą banię na punkcie tego noszenia, bo moja mama ciągle suszy mi głowę, żebym nie tuliła tyle i nie nosiła młodego, "BO SIĘ PRZYZWYCZAI" (klasyczny tekst). Co to w ogóle ma być?! Jeśli nie dam rady go dłużej nosić, bo będzie dla mnie za ciężki, to przestanę i SIĘ ODZWYCZAI - nie widzę problemu
cesarskie cięcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 17:07   #2904
itakasia
Zakorzenienie
 
Avatar itakasia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 4 159
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Moja córka jest w 3 gimnazjum czyli kiedyś 1 liceum Ale myślę że takie doświadczenia dopiero przed nią
Cieszę się że się zakochała z wzajemnością bo chociaż na chwilę wysciubi nos z książek i podniosło to wreszcie jej samoocenę
__________________
Nasz synek Antoś
itakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 18:20   #2905
SportMama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 343
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Nie wyrabiam dziś. Młodego boli brzuszek,płaczliwy przez to. Teraz starsza też prawie ryczy,bo też ją brzuch boli,bo okres dostała. Normalnie wariatkowo. Ja pół godziny poćwiczyłam,aby odpocząć od tego wszystkiego,bo zaraz bym gryzła....teraz wysłałam męża do apteki,żeby kupił coś na kolkę,bo już chyba nadszedł ten moment....żeby coś podać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SportMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 20:42   #2906
cesarskie cięcie
Rozeznanie
 
Avatar cesarskie cięcie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 885
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez SportMama Pokaż wiadomość
Nie wyrabiam dziś. Młodego boli brzuszek,płaczliwy przez to. Teraz starsza też prawie ryczy,bo też ją brzuch boli,bo okres dostała. Normalnie wariatkowo. Ja pół godziny poćwiczyłam,aby odpocząć od tego wszystkiego,bo zaraz bym gryzła....teraz wysłałam męża do apteki,żeby kupił coś na kolkę,bo już chyba nadszedł ten moment....żeby coś podać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja z kolei dziś beczałam, bo młody nie dał mi nawet na moment się od siebie oddalić :/ Wisi i wsi przy piersi, w dodatku nie najada się nią i ostatecznie i tak musimy podać trochę MM. Boli mnie kręgosłup i jątrząca się rana po CC, nie mam czasu choćby napić się wody, więc chodzę notorycznie odwodniona... Masakra.

Na domiar złego, w posiewie z rany wyszły mi liczne szczepy bakterii Coli. Lekarz z Inflanckiej nie chciał mi dać antybiotyku i zaproponował kolejne nacięcie rany (przetoka). Podziękowałam i poszłam po antybiotyk prywatnie. Dzisiaj jest chyba jeden z tych dni, kiedy mam wszystkiego dość.
cesarskie cięcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 21:33   #2907
SportMama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 343
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Oj biedna to się namęczysz. Mi rana po CC zagoiła się ładnie. Czekam na wizytę u lekarza i wracam do biegania,bo mi tego brakuje jak nie wiem. Już w wolnym tempie przebiegam małe odcinki,bo nie mogę wytrzymać. Ja mojemu dałam pół paracetamolu doodbytniczo,bo pediatra kazał jak bardzo boli brzuch i za chwilę zrobił kupkę i dziecko jak nowonarodzone. Teraz śpi i nie wiem czy czekać aż się obudzi,by go umyć czy zrobić mu dzień brudasa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SportMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-02, 06:09   #2908
Alexandre
Zadomowienie
 
Avatar Alexandre
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 052
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Cytat:
Napisane przez SportMama Pokaż wiadomość
Oj biedna to się namęczysz. Mi rana po CC zagoiła się ładnie. Czekam na wizytę u lekarza i wracam do biegania,bo mi tego brakuje jak nie wiem. Już w wolnym tempie przebiegam małe odcinki,bo nie mogę wytrzymać. Ja mojemu dałam pół paracetamolu doodbytniczo,bo pediatra kazał jak bardzo boli brzuch i za chwilę zrobił kupkę i dziecko jak nowonarodzone. Teraz śpi i nie wiem czy czekać aż się obudzi,by go umyć czy zrobić mu dzień brudasa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja za to ogromnie tęsknię za rowerem i siłownią. Mój fizjo twierdzi że jak będę kontynuować ćwiczenia wzmacniające i będzie mi dobrze szło to będę mogła z moim mężem sobie w jakimś krótkim biegu wziąć udział. Moje marzenie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Alexandre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-02, 09:01   #2909
crescent
Zakorzenienie
 
Avatar crescent
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 931
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Hej. U nas nocka spokojna nawet. Taka nagroda po wczorajszym dniu gdzie dal mi tak w kosc ze sie az poplakalam..ciagle tylko cyc i wkurzal sie bo musial chyba bardziej ssac zeby cos lecialo :/ maz wrocil z pracy i zebym odpoczela dal mu caly zapas odciagnietego..kolo.200ml tego bylo a on wychlal to wszystko migiem i nadal szukal cycka mimo ze wisial na nim 6h...zalamana bylam mam nadzieje na lepszy dzien dzis.. Wczoraj nawet spacerku nie bylo bo lalo caly dzien..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
crescent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-02, 09:09   #2910
cesarskie cięcie
Rozeznanie
 
Avatar cesarskie cięcie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 885
Dot.: Sierpniówki 2017 cz.5 - porodówka

Mały spał ładnie w nocy ( pobudki na krótkie karmienie i przewinięcie) i od razu znów zachciało mi się żyć Wczorajsze - bodajże - 2h snu tak mi zryły psychę, że każdą frustrację przeżywałam 10 razy mocniej. Pech zdrowotny towarzyszy mi nadal, bo wypadła mi dziś plomba, i to taka duża :/

Cytat:
Napisane przez SportMama Pokaż wiadomość
Oj biedna to się namęczysz. Mi rana po CC zagoiła się ładnie. Czekam na wizytę u lekarza i wracam do biegania,bo mi tego brakuje jak nie wiem. Już w wolnym tempie przebiegam małe odcinki,bo nie mogę wytrzymać. Ja mojemu dałam pół paracetamolu doodbytniczo,bo pediatra kazał jak bardzo boli brzuch i za chwilę zrobił kupkę i dziecko jak nowonarodzone. Teraz śpi i nie wiem czy czekać aż się obudzi,by go umyć czy zrobić mu dzień brudasa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobry patent z tym paracetamolem. Nie wpadłam na to, żeby na ból brzucha aplikować po prostu środek przeciwbólowy Ja muszę z pediatrą skonsultować Viburcol - moja kumpela bardzo sobie chwaliła.
cesarskie cięcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-16 22:18:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:04.